Nazwa kategorii

Konstruktywizm we wnętrzu

Stylowy konstruktywizm we wnętrzu: dla eksperymentatorów i tych, którzy chcą rozwijać swój intelekt

Wielka epoka, która zmieniła mentalność całych narodów na wiele dziesięcioleci, również wprowadziła znaczące poprawki w otoczeniu zewnętrznym i wewnętrznym osoby. Echa ścisłych form, minimalna wypełniona przestrzeń - to wszystko jest częścią konstruktywizmu. Do tej pory w wielu mieszkaniach są jego elementy. Czy w nowoczesnym świecie można nazwać konstruktywizm we współczesnym popycie, jak wygodnie jest i dla kogo? W tej publikacji "House of Dreams" spróbuje odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Konstruktywizm we wnętrzu

W ten sposób można scharakteryzować wszystkie te emocje i impulsy, które poruszały naszych przodków w Rosji po rewolucji. Wszystko, co w jakiś sposób odzwierciedlało carską Rosję, zaczęło być uważane za filisterstwo. Głównym zadaniem, zainwestowanym w konstruktywizm, nie było piękno spektaklu, ale funkcjonalność. W tych latach w Europie jej popularność zyskiwała awangardowy styl i stała się podstawą do stworzenia proletariackiego konstruktywizmu. I pomimo tego, że kilka lat później w stylu konstruktywizmu w aranżacji wnętrz i architektury uznano burżuazyjny, niepożądana, ponieważ moda zawarte stalinowską neoklasycyzm, ma swoje własne życie w naszym współczesnym świecie. Konstruktywizm stał się także prekursorem hi-tech, minimalizmu i innych stylów.

Nowoczesne wnętrze salonu w stylu konstruktywizmu foto

Minimalistyczny konstruktywizm we wnętrzu

Aby mieć jasną wizję tego kierunku, spójrzmy na podstawowe cechy stylu konstruktywizmu we wnętrzu, które jest mu właściwe i co je determinuje.

W duchu stylu konstruktywizmu - braku jakiegokolwiek wystroju wnętrza. Jak napisano powyżej, zadaniem tego stylu było pokazanie postępu tamtych czasów, aby uwydatnić uwagę osoby na funkcjonalność obiektów, nawet jeśli czasem było to sprzeczne z komfortem. Uważano, że człowiek może przywyknąć do każdej sytuacji. Aby stworzyć aranżację wnętrza wystarczyło mieć linijkę, okrąg i ołówek, aby zarysować główne linie przyszłego wnętrza. Figury geometryczne: okrąg, kwadrat, prostokąt - zapytały nie tylko o formę mebli, ale także o samą przestrzeń. Nic nie jest przemyślane, wszystko jest lakoniczne i proste.

Wnętrze w stylu konstruktywizmu zdjęcie

Stylowy konstruktywizm we wnętrzu

Nastrój wnętrza w stylu konstruktywizmu

Nazywają nudny styl konstruktywizmu we wnętrzu, nie może. Jest raczej podobny do scenerii do fantastycznego filmu. Duże jasne okna od sufitu do podłogi, ruchome przegrody lub ich całkowity brak, naturalne oświetlenie - to wszystko podstawowe zasady konstruktywizmu.

Dekorowanie wnętrz okresu konstruktywizmu jest bardzo proste. Ściany są gładkie, pomalowane na jasne, czyste kolory, które rozszerzają przestrzeń. Najczęściej jest biały, żółty, metaliczny. Ale mogą być akcenty czerwony, niebieski lub zielony. Szczególną uwagę zwraca się na oświetlenie. Dzięki światłu można nie tylko skupić się na określonych obszarach, ale także zmienić atmosferę wnętrza.

Meble w stylu konstruktywizmu

Przed rewolucjami i wojnami stosunek do mebli był raczej luksusem. Został udekorowany, wyrzeźbiony, z niezwykłą ozdobą i tak dalej. Konstruktywizm zaoferował zupełnie nową perspektywę dla mebli. Rzucanie wszystkich niepotrzebnych, pozostawił tylko bezpośredni cel. Nawiasem mówiąc, prostota mebli stała się bardzo wygodna w produkcji mebli. Ludzie, którzy stracili podczas wojen w domu i zwykły komfort, potrzebowali zwykłych rzeczy. A fabryki opłacały się wytwarzać produkty w dużych ilościach. Stało się to możliwe dopiero po tym, jak same produkty uległy znaczącym zmianom, to znaczy straciły całkowicie wszystkie detale dekoracyjne. Krzesło było tylko krzesłem, łóżko było tylko łóżkiem. Szafa, pozbywszy się stiukowych i rzeźbionych elementów dekoracyjnych, ma swoją kontynuację w nowoczesnym wnętrzu. Łatwo rozpoznać po gołym projekcie, liczne półki wzdłuż ściany.

Przy produkcji mebli w stylu konstruktywizmu stosowane są proste materiały: plastik, szkło, niedrogie drewno, metal. Tapicerka wykonana jest z materiałów syntetycznych, sztucznej skóry.

Wnętrze w stylu konstruktywizmu zdjęcie

Radziecki konstruktywizm we wnętrzu

Nowoczesne wnętrze, urządzone w stylu konstruktywistycznym, nie różni się zbytnio od stylu lat dwudziestych. Cały ten sam minimalizm i surowość. Zmiana przeszła tylko przez sufit. Zaczął robić rozciąganie lub używać wielopoziomowych struktur płyt gipsowych. Jedynym elementem dekoracyjnym, który jest dozwolony we wnętrzu konstruktywizmu, był plakat. Nowoczesne meble zostały odświeżone dzięki oświetleniu, które dodało tylko funkcjonalności.

Oto kilka nowoczesnych opcji wnętrza w stylu konstruktywizmu:

 • sypialnia: zamiast zwykłego łóżka - modułowa sofa, wbudowana szafa z oświetleniem, plazmą lub telewizorem LCD na ścianie;
 • kuchnia: zabudowane urządzenia domowe, oświetlenie punktowe. Nic zbędnego, żadnych serwetek, wstążek na zasłonach;
 • szafka: wbudowane meble, wygodny fotel, wielofunkcyjny stół, lampa nad stołem.

Wnętrze sypialni w stylu konstruktywizmu

Wnętrze sypialni w stylu konstruktywizmu

Konstruktywizm we wnętrzu domowej szafki

Kto będzie wygodnie mieszkać w takim wnętrzu?

Wnętrze domu lub mieszkania w stylu konstruktywizmu nie zapewnia całkowitego odprężenia, raczej dąży do pracy lub pragnienia do samopoznania i rozwoju osobistych cech. Może dlatego ludzie w naszych czasach wolą go od ostrego umysłu i wielkiego intelektu.

Innym typem ludzi, którzy pasują do stylu konstruktywizmu, są eksperymentatorzy. Dużym plusem tego eksperymentu jest to, że nie wymaga dużych wydatków.

Można także użyć elementów konstruktywizmu, posiadających małe mieszkanie. Te proste techniki pozwolą rozszerzyć niewielką przestrzeń i wpuścić powietrze i światło.

Konstruktywizm we wnętrzu zdjęcia

Oryginalne podejście do konstruktywizmu we wnętrzu, które brzmi jak "główna forma i funkcjonalność, a osoba się dostosuje" - nie działało. Dla wielu osób ważne jest, aby wrócić do domu, gdzie jest wygodnie i przytulnie. Niemniej jednak zasady, które zostały określone we wnętrzu w stylu konstruktywizmu, umożliwiły rozwój nowych kierunków w projektowaniu: to systemy modułowe, a wbudowany w meble i uniwersalnego mebli z elementami transformacji. A to dopiero początek, a potem będzie więcej!

Stylowy konstruktywizm we wnętrzu

Wnętrze, zaprojektowane w najlepszych tradycji konstruktywizmu, wszystko sama myśl, nie ma nic zbędne, które przyciągają oko przez długi czas, wystrój jest minimalne, nie ma miejsca na chaotycznym bałaganu. Styl związany jest z minimalizmem, funkcjonalizmem i awangardą - z ich skorygowanymi proporcjami i odczuciami lokali niemieszkalnych.

Ten styl, z jego prostymi formami, jest wybierany przez ludzi, którzy kochają porządek, dużo światła i wolną przestrzeń, ale zaprzeczają chaosowi i konglomeracji. Rozległe okna od podłogi po sufit, gładkie powierzchnie bez przedmiotów dekoracyjnych, nowoczesny szyk i solidny lakonizm w nowym przemyśleniu - to konstruktywizm "w czystej postaci" dzisiaj. Swego czasu był uważany za „nieopłacalne”, ale doświadczył nowego odrodzenia pod koniec XX wieku, dzięki skandynawskich projektantów, którzy preferują prostotę i nowy sposób myślenia proporcje, które jest zawarte w nowoczesnej dekoracji i świeżych rozwiązań architektonicznych.

Charakterystyczne cechy konstruktywizmu

Constructivism charakterystyczną zwięzłość i funkcjonalne rozwiązanie w konstrukcji przestrzeni do zabudowy, obecność form architektonicznych, takich jak wnętrza jasne ramy i podłogach bezproblemowo przepływać do jednego programu. Szeroko stosowany metal, żelbet, cegła, masywne bloki paneli wykończeniowych i szkła. Przemiennego dużych okien i gładkiej powierzchni, objętości i geometryczne samolotów, gdzie jest to możliwe „jawnych” elementów konstrukcji budynku, takie jak łożyska w niższych piętrach lub insercji pojedynczego szkła, a nie na ścianie. Przestrzeń jest główną preferencją dla konstruktywizmu, gdzie można łatwo pozbyć się partycji i zamkniętej przestrzeni, a podział na strefy ulega nowemu znaczeniu dzięki łatwo usuwalnym partycjom.

Konstruktywizm - od łacińskiego z budową, "konstrukcją", stał się nowym kierunkiem w projektowaniu i architekturze krajów europejskich na początku XX wieku, i został początkowo przyjęty bardzo krytycznie. Nieco później stał się główną koncepcją wielu nurtów sztuki, wywierając poważny wpływ na estetykę kolejnych dziesięcioleci. Styl ten stał się alternatywą dla nowoczesności, a jego pozorna prostota została dobrze przyjęta przez tych, którzy mieli dość opływowych form i ozdobnego ornamentyki. Jak wynika z nazwy stylu, realizując idee projektowania wnętrz, wiele uwagi poświęca się nie tylko kompozycji i estetyce, ale także przemyśleniom na temat konstruktywnych rozwiązań.

W Rosji styl przyszedł do lat dwudziestych, stając się odpowiedzią na burżuazyjny styl życia nowoczesności, przyjmując temat przemian społeczno-politycznych w społeczeństwie. Idea "odbudowy" społeczeństwa burżuazyjnego stała się ideologiczną dźwignią w architekturze i wnętrzu. Ten styl został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez współpracowników projekcji epoki industrializmu na temat sztuki, dlatego też jej estetyka została umieszczona w oparciu o produkcję przemysłową i artykuły gospodarstwa domowego. Konstruktywistyczne pomysły przyczyniły się do rozwoju projektowania mebli na sto lat.

Zalecenia dotyczące stosowania stylu w oddzielnych pomieszczeniach

Konstruktywizm jest idealny dla przestronne pokoje, układ kamienic, poddasze Apartamety, apartamenty i dwupoziomowe, a także nowych, niezamieszkanych lokali, ich właściciele nie mogą decydować o wyborze stylu. Świetnie prezentuje się także w kinie domowym oraz w przestronnym jednopokojowym mieszkaniu - schronieniu miejskiego "pustelnika", gdzie dobrze jest odpocząć po "kamiennej dżungli" metropolii.

Właściwie przemyślana stylistyka konstruktywistycznego wnętrza salonu lub jadalni to lakonizm i jedność dekoracji i prosta architektura. Najlepszym rozwiązaniem jest brak jasnych granic podziału na strefy pomiędzy kuchnią, jadalnią i salonem, gdzie ściany są zastępowane szklanymi przegrodami, panelem pęcherzyków powietrza.

We wnętrzu sypialni można eksperymentować z kolażami lub nadrukami na suficie lub ścianie, dodawać tekstury lub odrobinę abstrakcyjnej geometrii na podłodze, która z powodzeniem zastąpi "dodatkowe" elementy wystroju - tylko gra koloru i lakonizmu formy.

Typowym rozwiązaniem kolorystycznym będą czyste monochromatyczne, przezroczyste odcienie. Odpowiednie są wszystkie odcienie szarości i metalu, biały, "cichy" czerwony, stonowany niebieski, fioletowy i chłodne odcienie żółtego. Witamy wbudowane nisze, ciekawe rozwiązanie oświetleniowe, obfitość szkła i obecność metalu.

Meble w konstruktywistycznym wnętrzu - raczej czysto funkcjonalne niż dekoracyjny atrybut, który nie powinien być drogi, ale całkiem wygodny i dość uniwersalny. Tutaj są wszelkiego rodzaju transformatory i części ślizgowe, które otwierają się "ruchem jednej ręki". Obudowa i wbudowane meble o prostych kształtach, ale z naciskiem na design, są również mile widziane, szczególnie w szlachetności czerni i bieli lub nieoczekiwanych wariantów kolorystycznych, z brokatem metalowych okuć, takich jak długie rurkowe uchwyty.

Przemyślany racjonalizm jest podstawą wnętrz tego stylu i lepiej zaprojektować projekt doświadczonemu projektantowi, aby uniknąć poczucia niezamieszkałej przestrzeni. Pamiętajmy, że lakonizm może być naprawdę piękny, kiedy wszystko jest wygodne i dobrze przemyślane, gdzie na ogólnym tle rozmytych tonów można tworzyć elementy asymetrii, niezwykłego oświetlenia i radosnego koloru.

Stworzenie nowoczesnego, konstruktywistycznego wnętrza w mieszkaniu małego miasta jest również realistyczne, ale musi istnieć obfitość światła i minimum mebli. Właściwe zagospodarowanie przestrzeni bez przegród w tym stylu mówi o wolności intelektu i dobrym smaku właściciela domu.

Konstruktywizm we wnętrzu: krótko o głównym

Konstruktywizm, podobnie jak styl, pojawił się na początku ubiegłego wieku. Uważany jest za alternatywę dla stylu modernistycznego. Jeśli w nowoczesności projekty roślin są dozwolone, to konstruktywizm ich w ogóle nie akceptuje. Charakteryzuje się lakonizmem, prostymi i surowymi formami, funkcjonalnymi i kompaktowymi meblami, ruchomymi przegrodami.

Styl konstruktywizmu we wnętrzu jest preferowany przez tych, którzy mają dość loków i loków, gładkich linii, wielu tkanin i różnych kombinacji kolorów.

Konstruktywizm jest trochę jak styl high-tech, ale nie jest taki zimny i nowoczesny, ale bez kwiatowych przysmaków.

Podstawowe zasady stylu konstruktywizmu we wnętrzu

Jak można rozpoznać konstruktywizm i na co zwrócić uwagę, aby stworzyć takie wnętrze.

 • Możesz użyć dowolnych materiałów: od drewna po żelbet.
 • Wnętrze jest niezwykle lakoniczne - bez dodatkowych szczegółów i minimalnych zakrzywionych linii.
 • Rozbiory i ściany są w miarę możliwości rozebrane. Aby zonate pokoju, użyj lekkich i mobilnych partycji.
 • Meble są wybierane wygodnie i łatwe w produkcji. Żadna pretensjonalność, żadne ornamenty i wzorce, które w nim są, nie powinny.
 • We wnętrzu w stylu konstruktywizmu nie ma szczegółów, do których przylgnąłby widok, który przyciągałby niepotrzebną uwagę.
 • Konstruktywizm pozwala jednak na asymetrię linii lub aranżacji obiektów wewnętrznych, spektakularne oświetlenie w miejscach, o których nie pomyśleliśmy nawet o oświetleniu w innym wnętrzu.

Kolory wnętrza w stylu konstruktywizmu

Pomimo tego, że konstruktywizm - ścisły styl w formie, linii, wystroju, kolorów we wnętrzu są używane inaczej. Z tego pokoju tylko wygrywa.

Najważniejsze z nich są białe i czarne. Prawie wszystkie elementy pokoju wykonane są w tych kolorach. Dodatkowo, jako kontrastowe akcenty: kolory z efektem metalicznym: żółty, czerwony i niebieski.

Sufit jest gładki i gładki, bez stiuku. Błyszczące sufity napinane mogą być używane bez wzoru.

Na podłodze pożądane jest układanie parkietu lub układanie płytek. Dopuszcza się biało-czarną ozdobę.

Ściany są malowane lub tapetowane w spokojnych kolorach. Możesz wybrać okładkę ścienną o geometrycznym wzorze.

Meble powinny być wygodne i funkcjonalne. Musi spełnić swój cel: przy stole jedzą, siadają na krzesłach, oglądają telewizję na kanapie, śpią na łóżku. Do półek użyj wgłębień, ustawiając tam podświetlenie.

W meblach nie są dozwolone żadne ozdoby ani inne elementy dekoracyjne. Jeśli na kanapie leży pled, nie ze względu na piękno, ale z konieczności.

Materiał na meble może służyć nie tylko do drewna, ale również do plastiku i metalu.

Ponieważ konstruktywizm praktycznie nie przyjmuje tekstyliów, konieczne jest wybranie żaluzji lub rolet do okien. Jeśli chcesz powiesić zasłony, kup je prostą i gładką tkaninę.

Ale na podłodze można położyć dywanik z geometrycznym wzorem, a ozdoba może być wielokolorowa.

Światło w pomieszczeniu jest często sztuczne, dlatego wielopoziomowe oświetlenie jest mile widziane: na suficie, w niszy, na ścianie.

Wewnątrz praktycznie nie ma wystroju wnętrza. Ale jeśli tak, to obraz kubistów, trójkątnych lub kwadratowych talerzy na owoce, prostokątne wazony.

Konstruktywizm nie jest tak łatwy do stworzenia, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ale uważnie przemyślając wszystko i wprowadzając w życie, możesz zamienić nawet mały pokój w przestronny i jasny pokój.

Top 10 postów na blogu

25 najlepszych programów dla projektanta wnętrz

20 najlepszych książek o aranżacji wnętrz

20 filmów wartych obejrzenia przed udekorowaniem domu

Drewniana ściana w sypialni: 11 przykładów, które sprawią, że będziesz się cieszyć

Jak zostać projektantem wnętrz

Szafy w małych rozmiarach: 31 zdjęć

Projekt sypialni z łóżeczkiem

25 opcji projektowania ścian z telewizorem w salonie

Jak podzielić strefę na strefę z partycją

Domy w stylu wiktoriańskim

Najnowsze komentarze

 • Софья к записи Jak zostać projektantem wnętrz: od czego zacząć i co wziąć?
 • Ivan do rekordu Przeznaczenie pomieszczenia z przegrodą - pomysły i sposoby
 • Petr Vasilievich nagrywa Projekt szafki nocnej: 50 pomysłów na projekt, które zwiększą Twoją produktywność
 • Maria do płyty Jak zostać projektantem wnętrz: od czego zacząć i co zabrać?
 • Natalia Ivanovna nagrywa dekorację ścienną z telewizorem w salonie: 25 zdjęć

© Design mania, Nowość w świecie projektowania i architektury

Ponowne drukowanie materiałów witryny tylko w przypadku istnienia hiperłącza.

Dodaj komentarz

38 − 32 =