Nazwa kategorii

Jak nauczyć się spawać lekcje wideo

Jak gotować spawanie inwerterem: porady dla początkujących

W prywatnym domu i na wsi istnieje ciągła potrzeba gotowania czegoś. Aby nie zwrócić się do profesjonalistów (i nie zapłacić im), możesz kupić niedrogą spawarkę i nauczyć się. Aby nabyć te umiejętności, zaleca się zakup urządzeń spawalniczych prądu stałego, w szczególności inwerterów spawalniczych. Mają małe wymiary, ważą niewiele, a ich pomoc pozwala uzyskać jakość szwu nawet bez dużego doświadczenia. Co nie jest mniej ważne, w tej kategorii są całkiem dobre urządzenia za niską cenę (5-10 tysięcy rubli). Ponieważ spawarka inwerterowa dla początkujących - najlepsza, która może zaoferować dzisiejszy rynek.

Co to jest falownik spawalniczy i jak to działa?

Urządzenie to nazwano falownikiem, ponieważ przekształca prąd przemienny sieci 220 V z częstotliwością 50 Hz na oscylacje o wysokiej częstotliwości, a następnie w prąd stały. Jednocześnie urządzenie ma wysoką sprawność: około 85-90%, a nawet przy dość wysokich obciążeniach miernik trochę się "kręci". W każdym razie nie będziesz musiał płacić oszalałych rachunków. Zużycie będzie nieco wyższe niż bez spawania, ale niewiele.

To małe pudełko to spawarka inwerterowa

Większość spawarek inwerterowych pracuje w gospodarstwie domowym 220 V (są urządzenia i od 380 V). I to jest jedna z ich zalet. Co więcej, nie mają one praktycznie żadnego wpływu na to, tj. nie "napinaj" napięcia. Co się tyczy sąsiadów, bądźcie spokojni: nie będą wiedzieli, że zajmują się spawaniem. Drugą ważną zaletą jest to, że mogą pracować mniej więcej normalnie pod zmniejszonym napięciem. Oczywiście konieczne jest przyjrzenie się charakterystyce, ale przy 170 V większość z nich nadal pozwala na pracę z elektrodą 3 mm. Jest to bardzo ważne szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie niskie napięcie jest bardziej normą niż wyjątkiem.

To, co jest dobre dla początkujących, polega na tym, że łuk jest spawaniem inwertera, a pobieranie i trzymanie jest łatwiejsze. I ogólnie, według wielu naparów "miękkich" i łuk jest "łatwiejszy". Więc chcesz nauczyć się gotować - spróbuj pierwszego spawania inwerterem.

Najpierw wymyślmy konstrukcję falownika spawalniczego. "Wypełnienie" nie będzie brane pod uwagę, zobaczymy, co jest na górze i co trzeba będzie użyć.

Z czego składa się spawarka inwerterowa (Aby powiększyć obraz, kliknij prawym przyciskiem myszy)

To urządzenie to małe metalowe pudełko, które w zależności od mocy waży od 3 kg do 6-7 kg. Obudowa jest zwykle metaliczna, niektórzy producenci robią w niej otwory wentylacyjne - dla lepszego chłodzenia "farszu" (w przeważającej części - transformatora). Do przenoszenia jest pasek, czasami jest też uchwyt: pasek jest noszony na ramieniu, jeśli praca wymaga ruchu.

Na jednym z paneli znajduje się przycisk zasilania lub przełącznik. Z przodu znajdują się wskaźniki mocy i przegrzania. Dostępne są również pokrętła do ustawiania napięcia i prądu spawania. Również na przednim panelu znajdują się dwa wyjścia - "+" i "-", do których podłączone są przewody robocze. Jeden kabel kończy się klipsem, który przylega do części, a drugi - uchwytem elektrody. Złącze kabla zasilającego znajduje się zwykle z tyłu. To wszystko w rzeczywistości.

Przy zakupie falownika należy pamiętać, że kable są wystarczająco długie i elastyczne: wygodniej jest pracować. To właśnie na niewystarczająco długich i ciężko pracujących kablach najbardziej skarżą się użytkownicy popularnej marki inwerterów spawalniczych "Resanta".

Ogólne zasady pracy z urządzeniem spawalniczym inwerterów zostały omówione w tym filmie.

Spawanie inwerterem dla początkujących

Podobnie jak w przypadku spawania elektrycznego, topienie metalu następuje z powodu ciepła łuku elektrycznego. Występuje pomiędzy elektrodą spawalniczą a metalem spoiny. Aby utworzyć łuk, są one połączone z przeciwnymi biegunami: jeden jest podawany "+", drugi "-".

Po podłączeniu elektrody do "minus" i części do "plus" połączenie nazywa się "bezpośrednie". Jeśli elektroda jest zasilana "plus" - połączenie jest odwrotne. Oba warianty są używane do spawania, ale tylko do metali o różnej grubości: odwróconej - do spawania cienkich metali; Straight - do spawania grubych metali (grubość ponad 3 mm). Ale nie jest to regułą absolutną, czasami robią coś odwrotnego.

Bezpośrednia i odwrotna polaryzacja połączenia na falowniku spawalniczym

Jaki jest powód takiego rozdzielenia w praktyce? Fizyka procesu. Elektrody poruszają się od minus do plus, kiedy powstaje łuk. Jednocześnie dodatnio naładowana powierzchnia przekazuje również swoją energię, podnosząc jej temperaturę. Ponieważ ten element, który jest podłączony do wyjścia dodatniego, nagrzewa się bardziej. Podczas spawania metali o wystarczającej grubości należy je odpowiednio rozgrzać, aby się stopiły, a szew był wysokiej jakości. Ponieważ służą one "+". Cienki metal, przeciwnie, z przegrzania może wypalić się i do tego "minus" przylgnie, mocniej rozgrzewając elektrodę, z której w szwie otrzymuje się bardziej stopiony metal.

Prawidłowe spawanie metalowego falownika jest możliwe tylko wtedy, gdy elektroda jest dobrze kontrolowana przez ciebie. Aby to zrobić, musisz wziąć posiadacza poprawnie. Jak to zrobić, zobacz wideo.

Aby spawanie indukcyjne stało się bardziej zrozumiałe, należy zastanowić się, co się stanie, gdy powstanie szew. Na początek wyjaśnimy, że elektroda spawalnicza do spawania metali składa się z metalowego rdzenia i powłoki, specjalnej powłoki, która pokrywa obszar spawania przed kontaktem z tlenem zawartym w powietrzu. Przeczytaj więcej o elektrodach do inwerterów.

Teraz właściwie o procesie spawania. Łuk elektryczny jest tworzony przez kontakt z elektrodą i metalowym rdzeniem (patrz jak oświetlić łuk tuż poniżej). W tym samym czasie powłoka zaczyna się palić. Częściowo topi się, przechodząc w stan ciekły, częściowo przekształcając się w gazy. Gazy te otaczają strefę spawania - kąpiel spawana. Nie pozwalają na "rozerwanie" się na roztopiony tlen metalu z powietrza. Ta część powłoki, która przeszła w stan ciekły, pokrywa stopiony metal, tworząc drugą warstwę ochronną. Po ochłodzeniu zamienia się w żużel, który pokrywa szew korkiem. Na tym etapie żużel chroni gorący metal przed tlenem.

W jaki sposób odbywa się spawanie inwertera

Ale żużel i ochrona nie są w żadnym razie jedynym procesem, który ma miejsce, i który musi być kontrolowany. Podczas spawania upewnij się, że połączenie dwóch kawałków metalu jest równomiernie i równomiernie podgrzane. Obie części muszą się stopić w tej samej odległości od krawędzi. Aby rozgrzanie było równomierne, należy zachować tę samą odległość od czubka elektrody do części. Nie jest to jednak proste: elektroda topi się podczas spawania, a cząsteczki jej stopionego metalu są przenoszone na szew. Dlatego uchwyt elektrody jest stopniowo dociskany bliżej części. Ale nawet to nie kończy się na technice spawania elektrodowego. Konieczne jest również zapisanie niektórych jej figur - zygzaków, okręgów, jodeł itp. - z napiwkiem. Pozwalają one poszerzyć szew i połączyć dwie części. Najczęstsze ruchy elektrod pokazano na poniższym zdjęciu.

Ruch elektrody podczas spawania inwertera: dla początkujących spawacze muszą wyćwiczyć kilka ruchów do automatyzmu

Oznacza to, że elektroda musi być przesuwana z boku na bok przez szerokość szwu wzdłuż jednej z tych trajektorii, a następnie podążać za stanem, w którym znajduje się spawana wanna, i nadal obniżać elektrodę podczas spalania, zachowując odległość do części stałej. Jest to trudne zadanie dla tych, którzy chcą nauczyć się gotować metal. Inwerter spawalniczy jest łatwiejszy - łuk jest stały i nie skacze, ale na początku może ci się nie udać.

W tym filmie z bardzo dużym spowolnieniem pokazano proces przenoszenia cząstek metalu z elektrody do spawanej kąpieli i sposobu jej formowania.

Jak nauczyć się spawania metalowego falownika

Rozpocznij trening z zapłonem łuku. Aby to zrobić, oprócz metalowej aparatury (5-6 mm grubości) i elektrody, nawet maski i legginsów (gęste skórzane rękawiczki) spawacza, a także gęstej odzieży i butów z grubej skóry - należy chronić przed iskrami i skalą.

Rozpocznij pracę z podłączeniem kabli spawalniczych. Następnie włóż wybraną elektrodę do uchwytu (najpierw weź MP 3 o średnicy 3 mm - są one łatwo zapalone i dobrze zagotowane). Po włączeniu zasilania ustaw prąd spawania (patrz tabela). Dla elektrody o średnicy 3 mm ustawia się prąd 90-120 A. Prąd podczas procesu spawania można regulować. Jeśli widzisz, że to nie rolka, ale tylko niektóre rozłączne paski, zwiększ ją. Jeśli wręcz przeciwnie, metal jest bardzo płynny, a ruch przyspawanej kąpieli jest trudny, zmniejsz. Ustawienia są bardzo zależne od maszyny i wybranej elektrody. Więc spróbuj, zmień. Po odsłonięciu prądu nałożonego na maskę spawacza (początkujący będą łatwiej pracować w kameleonie), można pracować.

Ogólne zalecenia dotyczące wyboru średnicy elektrody w zależności od grubości metalu

Inwerter spawalniczy dla początkujących zaczyna się od nauki zapalania łuku. Istnieją dwie metody: uderzaj kilkakrotnie końcówką elektrody nad część lub uderz nią jak zapałką. Obydwie metody działają. Ponieważ będziesz wygodniejszy, użyj go. Ale w przyszłości pamiętaj, że musisz golić wzdłuż linii szwu, aby nie było żadnych śladów na produkcie. Aby stale zapalać łuk, będziesz musiał ćwiczyć przez chwilę i wypalić kilka elektrod.

Kiedy łuk zapala się już bez problemów, możesz przejść dalej - opanowując ruchy. Zrób to, rysując na grubych metalowych rolkach. Na metalowej płytce narysuj kredą kredą, która zastąpi szew. Potem zapalasz łuk. W miejscu, w którym odpoczywa, stopiony metal i pokryty warstwą płynnego żużla. To miejsce nazywa się kąpielą spawalniczą. Tutaj jest i musisz poruszać się wzdłuż narysowanej linii. Wykonaj jedno z ruchów pokazanych na powyższym obrazku.

Aby przesunąć wannę, elektrodę należy lekko przechylić, w przybliżeniu pod kątem 50-45 °. Ktoś ma większy kąt, ktoś ma mniej. Ogólnie rzecz biorąc, przechylając elektrodę, zmieniasz rozmiar (szerokość) spawanej kąpieli. Możesz eksperymentować: istnieje wiele różnych technik spawania i ważne jest tylko to, że szew jest wysokiej jakości, a sposób, w jaki go osiągniesz, jest twoim biznesem, zwłaszcza, że ​​będziesz pracować dla siebie i dla siebie.

Istnieją dwie główne pozycje robocze elektrody: kąt do przodu i kąt do tyłu. Podczas spawania pod kątem do przodu, dostajemy mniej ciepła, szew będzie szerszy. Ta technika jest używana do spawania cienkich metali. Gruba spoina, z reguły, z powrotem do tyłu.

Położenia elektrod podczas spawania i ich wykorzystanie

Ale kąt nachylenia to nie wszystkie parametry, które trzeba będzie wytrzymać. Istnieje również długość łuku. Jest to odległość od wierzchołka elektrody do powierzchni części. Średni łuk wynosi 2-3 mm, krótki jest 1 mm lub nawet dość blisko, długi ma 5 mm i więcej - aż do zerwania. Ćwiczenie rozpoczyna się od pracy na średniej długości łuku. Wytrzymuje metal 2-3 mm. Następnie szew zostanie uzyskany bardziej równomiernie i jakościowo: jeśli szczelina jest zbyt duża, łuk zaczyna galopować, ogrzewanie metalu jest niewystarczające, szew okazuje się rozmazany, połączenie jest niewiarygodne. W przypadku krótkiego łuku pojawia się inny problem: szew jest zbyt wypukły, ponieważ strefa ogrzewania jest zbyt mała. Nie jest to również dobre, ponieważ istnieją podcięcia - rowki wzdłuż szwu na częściach - zmniejszając wytrzymałość połączenia.

Długość łuku spawalniczego i jego wpływ na jakość spoiny

Po treningu przez pewien czas po ułożeniu wałków o różnych ruchach, gdy rolki są tej samej szerokości, płatki powierzchniowe mają w przybliżeniu takie same wymiary, można spróbować spawać szwy. Możesz przeczytać o rodzajach stawów i stawów, a także o ich przygotowaniu tutaj, lub możesz przyjrzeć się jeszcze jednej lekcji "Spawanie dla opornych".

Podstawy falownika spawalniczego dla początkujących. Trzeba tylko ćwiczyć: do treningu trzeba wapnować więcej niż jedną elektrodę. Nawet, być może, nie jeden kilogram. Kiedy ręka sama wykona wszystkie ruchy, wszystko wyda się wam całkiem proste.

Aby utrwalić tę wiedzę, spójrz także na ten film. Tutaj sugeruje się, aby rozpocząć od odrobiny treningu ręki bez elektrody, ćwicząc ruch trzymając ołówek w dłoni. Również dobra opcja, może będzie się wydawać bardziej do przyjęcia. W tym wideo lekcji na temat spawania falownika dla początkujących jest bardzo rozsądne, proste i niedrogie, wszystko jest określone. Jeśli są jakieś niejasności, przejrzyj. Dowiedz się, jak prawidłowo odwrócić spawanie. Dla początkujących spawaczy wiele przydatnych.

I wreszcie o niektórych cechach działania inwerterów spawalniczych. Bardzo boją się kurzu, zwłaszcza metalu. Dlatego zaleca się, aby nie używać bułgarii obok nich i przeprowadzać regularne czyszczenie za pomocą odkurzacza znajdującego się w środku (po upływie okresu gwarancji). Nie zaleca się pracy z deszczem lub w wilgotnych pomieszczeniach. Dotyczy to zwłaszcza niedrogich modeli domowych. Chociaż mają ochronę przed porażeniem prądem, ale w końcu lepiej być bezpiecznym.

Wybierając elektrody, należy zwrócić uwagę na obszar ich użytkowania: powinny być odpowiednie do pracy prądem stałym. Podczas spawania przy najwyższym prądzie lub napięciu tryb pracy jest przerywany. Jest wskazany dla każdego urządzenia w paszporcie.

Nauka gotowania przy pomocy spawania elektrycznego

Jak mogę nauczyć się gotować przez spawanie elektryczne? Podobne pytanie może pojawić się przed wieloma ludźmi, którzy lubią rozumieć różne procesy i którzy sami mogą sami budować lub naprawiać. Umiejętność posługiwania się spawarką może być przydatna podczas budowy ogrodzenia, naprawy balkonu, budowy daczy i innych prac domowych. Ci, którzy specjalnie opanowali tę sprawę, mogą samodzielnie spawać rury do dostarczania wody lub tworzyć system grzewczy. Szybko stwórz silne połączenie, lepsze niż spoina, nie działa. Ale aby nauczyć się, jak prawidłowo spawać metal, musisz poznać podstawy spawania. Zrozumienie istoty procesu technologii łuku elektrycznego, etapów pracy, pozycji elektrod i różnych trybów, pomoże szybko nauczyć się, jak prawidłowo spawać.

Jak nauczyć się spawać lekcję spawania elektrycznego 1

Aby opanować tę metodę łączenia metali, konieczne jest zrozumienie fizycznego procesu spawania. Zrozumienie tworzenia szwu pomoże gotować nie "w ciemno", ale ze świadomością tego, co się dzieje, co z pewnością pojawi się na wyniku.

W przypadku operacji spawania stosowane są różne urządzenia, które przekształcają prąd na pożądaną wartość, zdolną do topienia stali. Najprostsze są transformatory, działające od 220 do 380V. Przez nawijanie cewek obniżają napięcie (V) i zwiększają prąd (A). Najczęściej są to duże urządzenia w zakładach przemysłowych lub małe, samodzielnie wykonane aparaty w garażu.

Bardziej "zaawansowane" wersje to konwertery, które dają stałe napięcie. Dzięki temu tworzenie szwu spawalniczego jest delikatniejsze i cichsze. W domu używane są małe wersje tych urządzeń, zwane falownikami. Działają z sieci domowej i konwertują AC na DC. Dowiedz się, jak gotować falownik łatwiej niż przy użyciu dużego transformatora przemysłowego. Istota procesu jest następująca:

 • Urządzenie wytwarza wymagane napięcie.
 • Z falownika dostarczane są dwa kable (+ i -), pierwszy jest dołączony do produktu, a drugi jest dostarczany z uchwytem na elektrodę. Kabel minus kilka oznaczonych jako zero. W zależności od drutu, który przylega do masy, określa się biegunowość prądu.
 • W momencie kontaktu końca elektrody z produktem następuje wzbudzenie łuku elektrycznego.
 • Cząstki stopionego pręta elektrody i krawędzie spoiny tworzą spoinę.
 • Powłoka na elektrodach topi się, tworząc chmurę gazu, która chroni kąpiel spawalniczą przed wpływem środowiska i zapewnia połączenie bez porów.
 • Kiedy metal zestala się, na jego powierzchni powstaje warstwa żużlu, którą usuwa się za pomocą łatwego gwintowania.

Inwerter dla początkujących może być dowolnym modelem budżetu, który obsługuje pracę z elektrodami o średnicy 3 i 4 mm.

Jak nauczyć się gotować w spawaniu elektrycznym w krótkim czasie? Przez jeden dzień nie można tego zrobić, ale stosując porady z różnych filmów i przygotowując wszystko, czego potrzebujesz w miejscu pracy, możesz szybko zacząć ćwiczyć.

Aby nauczyć się gotować falownik spawalniczy, potrzebujesz płyty do zapalenia elektrody. Nie zawsze jest możliwe przymocowanie masy do produktu, więc potrzebujesz małego metalowego stołu lub podstawy. Pod ręką spawacz powinien mieć młotek do poprawiania prawidłowego mocowania części metalowych, separatora żużla i gaśnicy (piasek lub gaśnica). Spawanie metalowego falownika jest ważne, ponieważ jest dobrze chroniony przed szkodliwymi wpływami. Bez względu na miejsce pracy (warunki domowe lub produkcyjne) każdy spawacz musi:

 • maska ​​ochronna z filtrem świetlnym odpowiadającym oświetleniu w miejscu pracy (w filtrze nr 5 trudno będzie dostrzec w pokoju, w nr 3 będzie on bardzo ślepy na ulicy);
 • rękawice wykonane z płótna do ochrony przed temperaturą i rozpyleniem;
 • gruba, niepalna odzież, nie schowana w pasie;
 • buty;
 • nakrycie głowy chroniące przed latającymi kroplami żużlu.

Aby nauczyć się gotować za pomocą spawania, należy prawidłowo trzymać elektrodę. Z tego powodu proces elektrospawania i wynik końcowy zależą bezpośrednio. Lepiej zacząć od średnicy elektrod 3 mm, które nie są tak długie jak 4 mm, ale również topnieć wolniej niż 2 mm. W celu zamocowania w uchwycie mechanizm ma dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj mocowania to wiosna, a drugi - śruba. W przypadku pierwszego uchwytu nacisnąć przycisk i wycofać mechanizm zaciskowy. Na sekundę obróć pokrętło w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Podczas spawania optymalny kąt nachylenia elektrody względem powierzchni wynosi 45 stopni. Możesz więc szewować od siebie, do siebie, od lewej do prawej i na odwrót. Aby pomyślnie spawać spawarki inwerterowe, należy nauczyć się obserwować odległość między końcem elektrody a metalem w odległości 3-5 mm. Na początku jest to bardzo trudne i łamie to wymaganie, elektroda albo przylgnie do produktu, albo odejdzie i rozprysnie się cząstki metalu. Dlatego też pierwsze lekcje spawania elektrycznego można rozpocząć na wyłączonej maszynie, dla treningu zgodności odległości. Odległość 3-5 mm jest łatwiejsza do wytrzymania, jeśli pod łokciami spawacza znajduje się podpora na nogi lub stół. Dobra znajomość tego niuansu pomoże w przyszłości nauczyć się gotować półautomatycznie i inne rodzaje spawania.

Jak nauczyć się gotować spawanie elektryczne można znaleźć na wideo szkoleniowym. Wszystko zaczyna się od ogrzewania elektrody. Aby pobudzić łuk elektryczny pomiędzy masą i końcem elektrody, należy delikatnie uderzyć ją w powierzchnię. Zaleca się to zrobić na oddzielnej płycie, aby uniknąć pozostawienia śladów na produkcie. Ogrzana elektroda jest doprowadzana do punktu połączenia, a łuk jest wzbudzany od najmniejszego kontaktu z powierzchnią. Po raz pierwszy można po prostu wypalić kilka elektrod, aby ręka była używana do odległości i stabilnego utrzymania łuku. Pomoże to przyzwyczaić się i wizualnie, gdy maska ​​przestanie błyszczeć, a zrozumienie trwającego procesu nadejdzie. Aby odróżnić stopiony żużel od metalu w jeziorku spawalniczym, warto pamiętać, że najbardziej białe i jasne światło pochodzi ze stali, a czerwonawe z żużla. Nauczywszy się rozróżniać te komponenty, możesz lepiej tworzyć szwy i zauważać niezapieczone miejsca.

Niemożliwe jest zgrzewanie elektrod jakościowo, bez opanowania techniki ruchu. Jak nauczyć się spawać przez spawanie i odpowiednio uformować szew? Główne kryterium w zrozumieniu cech technologii. Cząstki z pręta elektrody są stapiane do miejsca, w którym skierowany jest koniec. Dlatego umiejętne manipulowanie elektrodą jest gwarancją prawidłowej struktury i wytrzymałej spoiny. Oprócz milimetrów żelaznych większość spawanych produktów jest połączona warstwami wieloprzejściowymi. Zapewnia to szczelność i dobre właściwości rozdarcia. Pierwszy ścieg nazywa się ściegiem korzeniowym i jest utrzymywany dokładnie, ściśle na skrzyżowaniu. Pozwala to stopionego metalu wypełnić lukę między płytami. Kolejne warstwy, które mają podstawę pod spodem, są wykonywane za pomocą ruchów oscylacyjnych. Może to być dowolna manipulacja z poniższej listy, z postępami do przodu:

Okresowo doświadczeni spawacze dokonują krótkiego zrywu z końcem elektrody z powrotem, aby odeprzeć warstwę żużla, która przeszkadza w monitorowaniu formowania szwu.

Etapy rozpoczęcia pracy ze spawaniem

Po przygotowaniu miejsca pracy i opanowaniu zachowania stabilnego łuku, jak również praktyce nakładania szwów na płaskiej powierzchni, można przystąpić do łączenia dwóch części płyt. To wymaga:

 1. Ustaw produkt w żądanej pozycji.
 2. Aby ustalić pozycję ustawienia za pomocą spawów spawanych o długości 5 mm, co najmniej dwa miejsca z każdej strony. Jest to konieczne, ponieważ właściwości metalu kurczą się i rozszerzają od ogrzewania. Jeśli zaczniesz spawać części bez szwów, druga krawędź produktu może drastycznie odbiegać od wymaganego rozmiaru. Od potholder żużel jest bity, aby zapobiec ponownemu stopieniu i dostanie się do jeziorka spawalniczego.
 3. Łuk jest zapalany i nakładany jest szew korzenia. Wykonanie szwu należy wykonać poprzez docieranie zamarzniętego metalu, aby uniknąć lejków i innych wad.
 4. Żużel jest odpychany, a jakość połączenia jest sprawdzana wizualnie.
 5. Szew nakładany jest po przeciwnej stronie, aby zrównoważyć napięcie.
 6. Następne warstwy są wykonywane z naprzemiennymi bokami.
 7. Ostateczna wersja jest przetwarzana, w razie konieczności przez bułgarski, i zamalowana, aby zapobiec korozji.

Pionowe szwy są wykonywane nieco inaczej, a ich tworzenie należy rozpocząć dopiero po dobrym opanowaniu spawania w niższej pozycji. Kryterium w tym przypadku jest łuk nieciągły, który zapewnia zestalenie nałożonego metalu i zapobiega jego opadaniu w dół. Po wykonaniu haczyków koniec elektrody wykonuje ruchy boczne, z oderwaniem łuku po jednej lub dwóch operacjach. Szew jest od dołu do góry. Tryby spawania Zdolność do wyboru odpowiedniego trybu spawania jest warunkiem dobrej jakości pracy. Oto podstawowe standardy:

Spawanie elektryczne jest ekonomicznym i trwałym sposobem łączenia części metalowych. Poprzez pokazanie cierpliwości, wytrwałości i przestrzeganie powyższych wskazówek, możesz szybko opanować spawanie łukowe i z powodzeniem zrealizować swoje cele konstrukcyjne.

Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko ze wskazaniem aktywnego linku do źródła.

Wideo: jak gotować ze spawaniem elektrycznym

Aby uszczelnić dziurę w stalowej rurze, utworzyć podstawę ogrodzenia lub przyłbicę dla ganku wykonanego z metalu, musisz mieć umiejętności spawania. Ta historia wideo pomoże Ci dowiedzieć się, jak prawidłowo spawać elektrycznie. Tutaj gromadzone są materiały wideo, w których każdy rodzaj pracy jest zrozumiany, nawet dla początkującego, szczegółowo i zrozumiale.

Dobór elektrod, zasady TB i PPE, podłączenie kabli spawalniczych, dobór wartości prądu w zależności od średnicy elektrody, przygotowanie metalu, metody zapłonu łuku - wszystko to w następującym filmie:

Nie wiesz, jak wykonać złącze doczołowe lub spawać z dwóch stron? Sprawdź wideo poniżej. Między innymi dowiesz się, w jaki sposób powłoka elektrod wpływa na wynik spawania, jakie jest cięcie szwów i wiele więcej:

Poniższy klip przedstawia, w jaki sposób wykonać szew jakościowy, jak wykonywać pionowe i poziome szwy, mówić o bieżących trybach spawania i innych funkcjach technologii:

Poniższy film przedstawiający technologię spawania rur profilowych w różnych pozycjach:

Jeśli w poprzednim filmie opowiedzieliście, jak ugotować rury o kwadratowym i prostokątnym przekroju, tutaj o spawanie okrągłych rur:

W rurach czasami pojawiają się niechciane dziury, dowiedzieć się, jak je uwarzyć:

Dodaj komentarz

17 + = 23