Nazwa kategorii

Jak ozdobić drzwi bez drzwi

Metody wykańczania drzwi bez drzwi

Niektóre pomieszczenia wymagają najszerszego możliwego rozszerzenia, a zatem właściwym pytaniem staje się sposób przycinania drzwi bez użycia samych drzwi. Dzięki tej decyzji możliwe jest nie tylko wizualne powiększenie powierzchni pomieszczenia, ale także stworzenie w nim wyjątkowej atmosfery. Najczęściej robią przejście z korytarza do salonu, do kuchni lub na balkon.

Istnieje wiele sposobów na wykończenie drzwi bez drzwi

Istnieje wiele sposobów na poprawienie otwarcia wnętrza. Podstawą tej transformacji jest dobór odpowiedniej formy. Oznacza to, że zamiast drzwi trzeba stworzyć łuk, który w swoich wymiarach i konturach idealnie wpasuje się w całe wnętrze.

Standardem w aranżacji wnętrz są klasyczne i nowoczesne formy - są to zaokrąglone, wysokie łuki, różniące się promieniem promienia. Prawdopodobnie najprostszym osiągnięciem jest prostokątny portal, trapez jest jego modyfikacją. W złożonych projektach stosuje się elementy górnej części łuku i tworzone są łamane lub płynnie zmieniające się formy. Takie warianty są bardziej istotne dla nowoczesnych przestronnych mieszkań.

Łukowate otwieranie - zawsze dobre rozwiązanie do projektowania przestrzeni

Drugą ważną kwestią jest wybór materiałów do licowania betonu. Samo wykańczanie samych drzwi nie będzie trudne, szczególnie jeśli pracujesz z prostymi formularzami. Następujące materiały mogą być użyte jako materiały:

Jeśli w przyszłości chcesz coś na pokrycie otwarcia, możesz użyć dekoracyjnej kurtyny na drzwiach.

Wykończenie drzwi bez drzwi, niezależnie od wybranych materiałów okładzinowych, rozpoczyna się od tynkowania. Ponieważ trudno jest idealnie wyrównać powierzchnię, do ułatwienia tego zadania służy płyta gipsowo-kartonowa. Z jego pomocą można nie tylko wyeliminować wszelkie nieprawidłowości, ale także stworzyć unikalną formę konstrukcji.

Najpierw musisz usunąć wymiary i zaznaczyć szczegóły na arkuszach gipsowo-kartonowych. Pożądane jest stosowanie typu odpornego na wilgoć, aby zapobiec zamoknięciu podczas dalszej pracy i pracy. Na obwodzie otworu, z wyjątkiem podłogi, montuje się metalowe profile, przykręca się do nich elementy płyty gipsowej za pomocą wkrętów samogwintujących, a narożniki używają specjalnych narożników.

Możesz po prostu pięknie otynkować drzwi

Następnie można przystąpić do leczenia otworu za pomocą środka antyseptycznego i podkładu. Najpierw nakłada się warstwę początkowej szpachli, aby uszczelnić wszystkie połączenia. Po wyschnięciu należy wyczyścić nierówności i nałożyć szpachlę wykończeniową. W zależności od stanu powierzchni może to zająć od 1 do 3 warstw. Między każdą aplikacją należy wykonać fugowanie i zalanie otworu. Gdy powierzchnia staje się idealnie równomierna, można ją pomalować lub kontynuować pracę.

Jeśli zdecydujesz się pozostać na wersji gipsowej, pamiętaj o tym, jak tynkować wolne drzwi, niesamowicie dużo. Na rynku są dziesiątki różnych kompozycji dekoracyjnego gładkiego i teksturowanego tynku, można przykryć ścianę, a sam otwór z tą samą mieszaniną lub grać w kontraście.

Jeśli nie możesz wyprostować łuku ręcznie lub po prostu nie chcesz, lepiej użyć specjalnej wkładki. Jednak podobną nakładkę można wykonać bezpośrednio na płycie gipsowo-kartonowej.

Aby oprawić drzwi, najczęściej jest to tablica z drewna lub płyty MDF. Z wyglądu ta rama jest bardzo podobna do ramy drzwi i jest przymocowana prawie dokładnie w ten sam sposób. Piana montażowa i wszystkie ciężkie prace są zamaskowane pod taśmami.

Na życzenie możesz wstawić niestandardowy kształt

Jeśli ściany boczne i blat są już pokryte płytą gipsowo-kartonową, na płaskiej powierzchni można zainstalować plastikową ramę lub płytę pilśniową. Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla grubych ścian i szerokich prostokątnych otworów.

Jedną z najbardziej popularnych opcji jest okładzina łuku ze sztucznego lub naturalnego kamienia. W domach prywatnych prawie nie ma mowy o tym, jak najlepiej wykończyć drzwi bez drzwi, natychmiast wybór należy do tej opcji. Do prac wykorzystuje się piaskowiec, wapień i ich imitację:

Zazwyczaj ten rodzaj wykończenia łączy się z malowanymi ścianami lub gipsem.

Aby zakończyć otwieranie, użyj zaprawy cementowo-cementowej lub specjalnych mieszanek klejowych na bazie cementu portlandzkiego. Początkowo powierzchnia musi być wyrównana i otynkowana, pomalowane ściany. Gotowy do użycia, masa nakładana jest za pomocą małej szpachelki na osobnym elemencie i nakładana na ścianę. Dla wygody powinieneś umieścić na nim konwencjonalne znaczniki.

Drzwi mogą być zdobione naturalnym lub sztucznym kamieniem

Najskuteczniejsze nie jest gładkie symetryczne licowanie, ale, że tak powiem, chaotycznie rozproszone kamienie, półki i przejścia.

Może to również obejmować bardzo oryginalny sposób ulepszania bram - formowania stiuków. Na przykład, aby umieścić imitację kolumn wokół łuku, a sam fragment powinien być ozdobiony elementami figuratywnymi zgodnie z prototypem starożytnych świątyń i pałaców. Ta opcja będzie odpowiednia w klasycznym i zabytkowym wnętrzu.

Jeśli proste opcje wykańczania drzwi nie zaspokajają potrzeb właścicieli domu, a całkowita powierzchnia pomieszczenia i wysokość sufitu na to pozwalają, spróbujcie eksperymentować. Na przykład utwórz unikalny, złożony wzór w górnej części i na bokach, używając plastiku, kolorowego szkła lub witraży.

W nowoczesnych wnętrzach rzeczywisty temat to osadzanie się na obwodzie otworu reflektora lub diod, ten projekt wygląda bardzo imponująco i stylowo.

Wiele detali jest droższych, ale wygląda imponująco

Z tektury gipsowej można wykonać otwór o dowolnym kształcie i konfiguracji. Bardzo modna jest konstrukcja półek lub rodzaju blatów barowych, przestrzeń zagospodarowania przestrzennego.

Wykonanie takiej pracy jest dość trudne, dlatego jeśli zdecydowałeś się stworzyć taki projekt, lepiej skorzystać z usług specjalistów. Przygotują projekt, obliczy niezbędną ilość materiałów, wykonają prace instalacyjne i wykończeniowe, po prostu spodoba ci się to piękno.

Brak drzwi pozwala radykalnie zmienić pomieszczenie, nie ograniczając przestrzeni. Skomplikowane elementy figuratywne w przestronnych arkadach są odpowiednie w pokojach typu studio, a grube i proste - na korytarzach i loggiach.

Mam drzwi w kuchni bez drzwi i nie włożyłem tam drzwi z powodu oszczędności miejsca. I zrobiłem tam łuk. Aby poziom łuku nie był problemem, użyty do tej płyty gipsowo-kartonowej, przycięty płynną tapetą. Okazało się całkiem ładne i stylowe. I jeszcze 2 reflektory w łuku.

Jeśli w otworze nie ma drzwi, łuk będzie idealnym rozwiązaniem.

Po prostu wyrównałem otwarcie i nie wstawiłem żadnych łuków. Dokładnie wklejona tapeta. Wygląda całkiem nieźle.

Więc nie chcę żadnych łuków. Ale jak wyrównać wszystko?

Zastosowaliśmy płynne tapety, z ich pomocą udało nam się pięknie ozdobić drzwi. Prawda jest trudna do pracy z płynną tapetą, potrzebujesz umiejętności.

Kopiowanie materiałów witryny jest dozwolone tylko po umieszczeniu aktywnego linku do źródła.

Jak ozdobić drzwi bez drzwi: opcje, materiały, pomysły projektowe

Dokonując napraw we własnym mieszkaniu, właściciele starają się wykorzystać wszystkie możliwe techniki projektowania, aby zwiększyć przestrzeń w małych pomieszczeniach. W tym celu wielu odmawia instalacji wewnętrznych drzwi, łącząc w ten sposób kilka pomieszczeń. To rozwiązanie pozwala rozszerzyć granice pokoju i uczynić go bardziej przestronnym. Ale jak ozdobić drzwi bez drzwi, tak aby stały się prawdziwą dekoracją wnętrza, rozważymy w naszym artykule.

Jeśli więc zdecydujesz się odświeżyć wnętrze, dekorując drzwi, to na początek zalecamy określić jego przyszły kształt. Może pozostać prostokątny, przybrać kształt łuku lub uzyskać dodatkowe kąty. W każdym razie projekt korytarza wewnętrznego powinien dobrze pasować do wnętrza obu pomieszczeń. Dlatego nie powinieneś od razu iść do sklepu po materiały dekoracyjne, które w końcu będą zupełnie bezużyteczne. Aby skutecznie narysować drzwi bez drzwi własnymi rękami, należy najpierw naszkicować szkic przyszłego projektu. Rozważmy najpopularniejsze sposoby rejestracji przejść między kolejnymi pokojami.

Jest to najbardziej popularny i najprostszy wzór, który możesz wykonać własnymi rękami. W tym przypadku wejście zachowuje kształt prostokątny, ale jest uzupełnione bardziej masywnym wykończeniem z różnorodnymi elementami dekoracyjnymi.

Zwykle, aby ułożyć taki otwór, konieczne jest zdjęcie skrzydła drzwi, zdemontowanie skrzyni i usunięcie wszystkich elementów konstrukcyjnych poprzednich drzwi. Wynikowe przejście jest wyrównane i wykończone wybranymi materiałami. Prostokątne otwory są odpowiednie zarówno dla małych, jak i dużych pomieszczeń, a styl ich konstrukcji jest często surowy i powściągliwy.

Łuki drzwi często mają klasyczną formę. W tym projekcie łuk łukowy jest wykonany w kształcie półkola, którego promień jest równy połowie szerokości samego przejścia. Owalne otwory są dość popularne i łatwe do wykonania. Jednak przed wybraniem tej opcji należy zwrócić uwagę na wysokość sufitu w mieszkaniu. W pomieszczeniach, w których wysokość ścian nie przekracza dwóch metrów, bezwzględnie zaleca się, aby nie widzieć zaokrąglonego otworu, ponieważ wizualnie obniża on sufit jeszcze bardziej.

Lepiej jest preferować łuk w postaci elipsy. Ta opcja jest optymalna dla pomieszczeń o niskim suficie, ponieważ specjalny kształt łuku pozwala wizualnie zwiększyć wysokość ścian.

Jeśli proste formularze nie spełniają żądań właścicieli, możesz eksperymentować i stworzyć bardziej złożoną wersję. Ponieważ nie ma ścisłych zasad w nowoczesnym wnętrzu, kształt przejścia może być najbardziej niezwykły, a nawet nieco dziwaczny.

Często instalowane są łuki w kształcie trapezu, trójkąta, półkola i różnych asymetrycznych konfiguracji, z ukośnymi nachyleniami z jednej strony. Możliwe jest także łączenie kilku kształtów. Na przykład, gdy portal prostokątny jest uzupełniony zaokrąglonymi narożnikami o różnym promieniu. Ten wzór jest stosowany tylko w przypadkach, gdy szerokość drzwi jest większa niż 80 cm.

Często w nowoczesnych projektach można zobaczyć niezwykłe otwory, wyposażone w reflektor, półki boczne lub lady barowe. Takie podejście nie tylko ozdabia pomieszczenie, ale również sprawia, że ​​przejście między pomieszczeniami stanowi funkcjonalny element wnętrza.

Na szczególną uwagę zasługuje projekt, ozdobiony kolorowym szkłem, witrażami lub fragmentami mozaiki. Ta konstrukcja jest bardzo trudna do wykonania niezależnie, dlatego w większości przypadków ta praca jest zaufana przez profesjonalistów. Należy zauważyć, że złożone i zakrzywione łuki mogą być instalowane tylko w przypadkach, gdy szerokość bramy jest większa niż standardowa. Najczęściej ten projekt jest stosowany w studiach apartamentowych. W małych i niskich pomieszczeniach lepiej jest preferować surowy klasyczny styl.

Po wyraźnym zdefiniowaniu kształtu przejścia można przystąpić do jego dekoracji i wyboru elementów dekoracyjnych. Zacznijmy od wyboru materiału.

Zastanawiając się, jak zrobić drzwi bez drzwi, zbadaj wszystkie możliwe opcje wykończenia i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza.

Obecnie do tych celów aktywnie wykorzystywane są następujące materiały:

Co to jest każdy materiał i jak go użyć do zrobienia drzwi, rozważ bardziej szczegółowo.

Najbardziej szlachetne i skuteczne jest wykończenie z udziałem naturalnego drewna. Można tu wykorzystać najcenniejsze gatunki drzew, takie jak jesion, dąb, mahoń i grab.

Gatunki te wyróżniają się wyglądem i trwałością, ale są zbyt skomplikowane w procesie i mają wysoką cenę. Dlatego obecnie najbardziej popularnymi produktami są produkty sosnowe. Ma akceptowalny koszt, jest wystarczająco trwały, ma piękną strukturę i, co najważniejsze, może być łatwo obsługiwany.

Te łuki są sprzedawane w postaci gotowych produktów, które można zainstalować tylko we właściwym miejscu.

Jako alternatywę dla naturalnego drewna można stosować płyty MDF. Charakteryzują się niewielką wagą, przystępną ceną i szeroką gamą kolorów.

Wykończenie z tworzywa sztucznego odnosi się do ekonomicznych opcji dekorowania otworów. Materiał jest łatwy w obróbce, ponieważ nie wymaga wstępnego przygotowania podłoża i jest dołączony do zwykłych płynnych paznokci.

Pomimo swojej prostoty, plastikowe panele wyglądają bardzo dobrze. Podkreślają surowość wnętrza i tworzą kontrast w obszarze otwarcia na tle sąsiednich ścian. Ta konstrukcja jest wygodna i ponieważ tworzywo sztuczne jest odporne na wilgoć, dlatego można go używać w pobliżu kuchni. Plastikowe wykończenie może wykonać każdy, ponieważ nawet jeśli popełniono błędy, zepsuty element można łatwo wymienić.

Jeśli zastanawiasz się, jak pięknie ozdobić drzwi bez drzwi, zwróć uwagę na wystrój poliuretanu. Jest to dość gęsty, ale jednocześnie elastyczny materiał, który jest używany do tworzenia imitacji ciężkich i drogich sztukaterii gipsowych. Ta konstrukcja wygląda bardzo atrakcyjnie, podczas gdy jest znacznie tańsza niż płytki i kamienie dekoracyjne.

Stiuki poliuretanowe są mocowane specjalnym klejem na wielu różnych powierzchniach. Lekka waga materiału sprawia, że ​​można go używać nawet na konstrukcjach płyt gipsowo-kartonowych. Początkowo elementy dekoracyjne są białe, ale mogą być następnie malowane w dowolnym odcieniu.

Dzięki temu materiałowi drzwi mogą być ozdobione zaokrąglonymi lub kwadratowymi kolumnami, które rozszerzają się w górę. Jeśli małe pomieszczenie lub jego konstrukcja nie pasuje do masywnych elementów, możesz ozdobić ściany bardziej eleganckimi listwami z tego samego materiału.

Kamień dekoracyjny wyróżnia się zdolnością do dopracowania wnętrza i podkreśleniem wysokiego zamożności i dobrego smaku właściciela. Dziś na rynku budowlanym można znaleźć wiele odmian tego materiału wykończeniowego, różniących się kolorem i fakturą. Oczywiście tego wykończenia nie można nazwać ekonomicznym, ale koszty te są uzasadnione, ponieważ sztuczny kamień we wnętrzu zawsze wygląda luksusowo.

Dekorowanie drzwi za pomocą dekoracyjnego kamienia będzie wymagało wiele wysiłku, ale rezultat jest zawsze imponujący. W większości przypadków mają do czynienia nie tylko z przejściem, ale także z częścią ścian sąsiadujących z nim. Tutaj możesz użyć zarówno symetrycznego jak i asymetrycznego projektu. Jeśli drzwi znajdują się blisko siebie, mogą być wydawane w jednym stylu. Skutecznie wygląda płynnie zmieniając podszewkę z jednego otworu na drugi.

Jeśli zdecydujesz się użyć sztucznego kamienia we wnętrzu swojego mieszkania, zwróć uwagę na ciężar wybranego materiału. Niektóre rodzaje imitacji kamienia mogą znacznie obciążać drzwi, co uniemożliwia ich stosowanie na konstrukcjach płyt gipsowo-kartonowych. W tym przypadku lepiej jest preferować warianty z gipsu.

Jak wykonać kamienne wykończenie?

1. Najpierw musisz przygotować ściany. Jeśli na powierzchni podłoża występują duże nieregularności, są one usuwane za pomocą szpachli.

2. Następnie przystąpić do zagniatania kleju. Jeśli wybrano lekkie wersje podszewki otworu, są one przymocowane do zwykłych płynnych paznokci. Cięższe odmiany, takie jak płytki klinkieru, są przymocowane do roztworu cementu, kleju, wapna i piasku.

3. Podszewka otworu zaczyna się od najniższej części ściany. Produkt wyrównuje się, rozprowadza klejem i dociska do ściany. Jeśli nie chcesz dodatkowo uszczelniać połączeń kamienia w narożnych częściach otworu, materiał musi zostać dociśnięty. Cegła z pierwszego rzędu jest umieszczona blisko otworu, a element następnego rzędu jest przesuwany do wewnątrz, w odległości równej grubości materiału wykończeniowego. Tak więc naprzemiennie rzędy wykonują projekt otworu.

Jeśli w niedalekiej przyszłości w twoich planach nie będzie naprawy mieszkania, ale chcesz wprowadzić do wnętrza świeże nuty, pokazać ostrość - powiesić zasłony na drzwiach. Ten ruch będzie jednocześnie dekorował i, jeśli to konieczne, ukrywał przejście między pokojami.

Kurtyny z tkaniny skutecznie patrzą na otwory absolutnie dowolnej geometrii. Najważniejsze jest zwrócenie szczególnej uwagi na dobór kolorów i faktur, aby harmonijnie pasowały do ​​wnętrza pomieszczenia. W przeciwnym razie nie ma żadnych ograniczeń. Zasłony wewnętrzne mogą być ciężkie z lambrekinami, draperiami lub powściągliwymi i lekkimi.

Jeśli wnętrze mieszkania jest urządzone w orientalnym stylu, wtedy bambusowe płótna się przydadzą. Produkty z naturalnego drewna z różnorodnymi kijami i koralikami będą doskonałą ozdobą drzwi. Ta opcja jest również atrakcyjna, ponieważ nie gromadzi w niej pyłu i nie zakłóca przepływu powietrza pomiędzy pomieszczeniami.

Wybierając zasłony na drzwiach, zwracaj uwagę i opcje gwintowania. Są one prezentowane na rynku w postaci sznurków tekstylnych, które są uzupełniane różnymi szkłami, muszlami i kamieniami. Produkty tekstylne mogą pokrywać cały korytarz lub służyć jako jego ramka.

Ta metoda rejestracji jest atrakcyjna, ponieważ można ją łatwo wykonać samodzielnie, a przystępny koszt i różnorodność opcji pozwala co najmniej raz na rok zmieniać wygląd otwierania wnętrza.

Innym prostym sposobem na dekorowanie drzwi bez drzwi jest wykończenie tynkiem dekoracyjnym. Odpowiedni dla właścicieli, którzy chcą wykonywać pracę własnymi rękami, ponieważ proces ten nie sprawia szczególnych trudności nawet niedoświadczonym mistrzom. Ten projekt jest uważany za dość trwały i bezpretensjonalny w pielęgnacji. Wysuszona powierzchnia może być łatwo pomalowana w odpowiednim kolorze, dzięki czemu otwór będzie dobrze pasował do każdego wnętrza.

Przed nałożeniem roztworu podstawa jest wyrównana, a czapki elementów mocujących zamaskowane. Ponadto otwór jest poddawany działaniu podkładu, po czym nakłada się kompozycję do dekoracji. Przy pomocy specjalnych rolek i matryc rozwiązanie otrzymuje pożądaną ulgę. Po wyschnięciu tynku barwione są związkami barwiącymi lub pokrywane roztworami wykończeniowymi.

Podobno istnieje wiele pomysłów na dekorowanie drzwi bez drzwi. Wybierając odpowiedni styl, możesz poprosić o pomoc specjalistów lub stworzyć własny i niepowtarzalny projekt. Najważniejsze jest to, że wszystkie materiały użyte we wnętrzu są harmonijnie połączone. Tylko w tym przypadku będziesz w stanie stworzyć oryginalny i atrakcyjny styl dekoracji drzwi. Mamy nadzieję, że informacje, które przeczytałeś, były dla Ciebie przydatne, a zdjęcia zamieszczone w tym artykule pomogły ci wybrać najlepszą opcję do dekoracji przejścia między pokojami.

Drzwi bez drzwi: 4 najlepsze opcje aranżacji

Pięknie nakreślić i rozmieścić przestrzeń między pokojami można za pomocą drzwi Każdy właściciel mieszkania lub prywatnego domu marzy o tym, aby ozdobić go stylowym i oryginalnym. Przecież wnętrze domu mówi o gustach i życiowej pozycji właściciela. Niestety, większość typowych budynków charakteryzuje się ciasnymi pomieszczeniami, więc przy dekoracji takich pomieszczeń głównym celem powinno być powiększenie przestrzeni. Wewnętrzne drzwi wizualnie kompresują wymiary pomieszczeń, a także tworzą martwą strefę, która nie zawsze jest funkcjonalna. Doskonałym rozwiązaniem dla małych mieszkań jest dekoracja drzwi bez użycia drzwi. Jak pięknie wprowadzić podobny fragment do wnętrza własnymi rękami - czytaj dalej.

Zalety projektowania bramy bez drzwi

Jeśli chcesz zwiększyć przestrzeń dwóch sąsiednich pokoi lub po prostu marzyć o ciekawym pobiciu układu domu, jedną z najlepszych opcji dla ciebie będzie stworzenie otwartych drzwi między pokojami. Taki nowoczesny design doskonale pasuje do każdego wnętrza i będzie doskonałym znaleziskiem dla małych mieszkań.

W ten sposób nie trzeba kończyć drzwi prowadzących z sypialni do pokoju wspólnego, ponieważ ta część mieszkania wymaga prywatności. Jednak łuk, który funkcjonuje jako przejście z salonu do kuchni, doda swojemu domowi szczególnego uroku.

Wielu woli zainstalować drzwi bez drzwi, ponieważ pomaga to zwiększyć przestrzeń

Oczywiście, portal wewnętrzny, nie może w 100% wytyczać sąsiednich pomieszczeń, ale w przypadku podziału na strefy wszystko będzie dobrze. To wykończenie ma wiele zalet, dzięki którym z powodzeniem może zastąpić drzwi bramą.

Zalety otwartych przejść międzyprzestrzennych:

 1. Ta metoda pozwala łączyć dwa pokoje z różnymi funkcjami w jeden. Szczególnie nadaje się do dekoracji łuku z wejściem do salonu, biblioteki lub kuchni.
 2. Za pomocą otwartych drzwi można wykonać wnętrze o niecodziennym wyglądzie. Ogromna liczba materiałów wykończeniowych do takich projektów i różnych wariantów kształtów pomoże zrealizować każdą fantazję.
 3. Do otwartych przejść wewnętrznych nie trzeba się opiekować, a zawiasy drzwiowe wymagają ciągłego smarowania.
 4. Renowacja łuku bez konstrukcji drzwi jest znacznie tańsza niż instalacja nowoczesnych drzwi o atrakcyjnym wyglądzie.
 5. Dekorowanie portalu wewnętrznego jest dość łatwe. W przeciwieństwie do instalacji drzwi z taką robotą, poradzi sobie nawet osoba, która nie ma doświadczenia w pracach wykończeniowych.

Takie struktury wejściowe mają tylko dwie wady: niemożliwość całkowitej prywatności i redukcję właściwości dźwiękochłonnych i izolujących zapach. W odniesieniu do wystarczająco obszernej listy zalet, te minusy nie wydają się być krytyczne, ale negują możliwość instalowania otwartych portali w łazienkach i sypialniach.

Opcje wykończenia szerokich drzwi

Jedną z głównych zalet wykańczania przejść międzypartyjnych bez użycia drzwi jest możliwość zastosowania różnorodnych materiałów do uszlachetniania. Ze względu na różnorodność opcji projektowania takich portali można je wprowadzać do niemal każdego wnętrza.

Aby zapoznać się z różnymi ciekawymi wariantami wyposażenia szerokiej bramy, możliwe jest to w Internecie

Najlepsze opcje wykończenia wnętrz portali:

 1. Szerokie drzwi mogą być wykonane z plastikowych paneli. Ten rodzaj materiałów wykończeniowych jest dość tani, ale wygląda atrakcyjnie. Szczególnie popularne są panele PCV, które mają wizualne podobieństwo do drewna. Ta imitacja jest zewnętrznie praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych materiałów, więc będzie doskonałym dodatkiem do wnętrz w stylu klasycznym. Nowoczesne wzory można ozdobić wewnętrznym przejściem ozdobionym jasną plastikową ramą.
 2. Stiuk poliuretanowy to doskonała rama do luksusowych wnętrz w stylu klasycznym. Nie spiesz się jednak, aby udekorować w ten sposób portale pomiędzy dwoma małymi pokojami, ponieważ ten rodzaj dekoracji ma właściwość ukrywania wolnej przestrzeni. Stiuk z poliuretanu zewnętrznie bardzo podobny do tynku analogowego, jednak jego waga jest znacznie niższa, a koszt nie jest tak wysoki. Kolejną zaletą tego materiału jest możliwość malowania drzwi zaprojektowanych przez niego w absolutnie dowolnym kolorze.
 3. Sztuczny kamień, pomimo wysokich kosztów, pozostaje jedną z najbardziej popularnych opcji projektowania bezdomnego korytarza wewnętrznego. Technologia wytwarzania takich materiałów zakłada możliwość uzyskania absolutnie dowolnego koloru. Ozdobny kamień zdobi obwód łuku, ale istnieje możliwość pokrycia dużej części ściany wokół elementu wejściowego.
 4. Klinkier to dachówka imitująca cegłę. Taki materiał można zobaczyć na fasadzie budynku, ale nadaje się również do modernizacji drzwi. Podobnie jak sztuczny kamień, klinkier znajduje się wokół portalu wewnętrznego. Aby wyglądało to bardziej interesująco, brzegi materiału nie są obcięte na jednym poziomie, ale pozostawione w stanie naturalnym. Szczególnie harmonijnie, sztuczna cegła wpasowuje się w styl loftowy.

Są inne opcje wykończenia drzwi bez drzwi, ale te, które daliśmy są uważane za najbardziej udane. Mając dobrze rozwiniętą wyobraźnię i podstawową wiedzę z zakresu prac wykończeniowych, możesz ozdobić portal wnętrz w bardziej oryginalny sposób.

Jeśli chcesz poprawić drzwi, wydając minimum pieniędzy, użyj laminatu do wykończenia.

Drogie materiały nie są konieczne do ozdabiania łuków. W nowoczesnych wnętrzach bardziej odpowiednie jest zwykłe malowanie drzwi.

Forma wykończenia drzwi bez drzwi

Drzwi różnią się nie tylko dekoracyjnością, ten element wnętrza pokoju może mieć absolutnie dowolny kształt. W ten sposób można subtelnie podkreślić styl projektu lokalu.

Zaletą drzwi bez drzwi jest to, że można je łatwo kształtować w dowolny kształt

Jakie są formy drzwi bez drzwi:

 1. Prostokątne przejście jest najprostszą wersją portalu wewnętrznego. Dzięki tej formie otworów najłatwiej jest pracować.
 2. Łukowate przejście wygląda oryginalnie i stylowo. Doskonale uzupełnia zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza.
 3. Asymetryczne łuki są najbardziej niezwykłym sposobem dekoracji drzwi. Takie przejścia nie są dokładnie zlokalizowane, ale ukośnie. Asymetria wygląda najlepiej w nowocześnie wyeksponowanych wnętrzach.

Te opcje projektowania drzwi równie dobrze wyglądają w różnych wnętrzach. Zanim zdecydujesz się na formę portalu wewnętrznego, zastanów się dobrze, czy jesteś w stanie przetłumaczyć swój pomysł na rzeczywistość.

Jak zrobić drzwi bez drzwi

Uczyń swoje własne ręce otwartym przejściem między pokojami. Najważniejsze to nie przeceniać swoich możliwości i wybierać opcji dla portali, których stworzenie można pokonać.

Możesz zrobić drzwi bez drzwi własnymi rękami, najważniejsze jest, aby zdecydować o jego konstrukcji i wybrać materiały do ​​wykończenia

Przebudowa wewnętrznych drzwi w prosty prostokątny otwór bez drzwi nie wymaga specjalnych umiejętności i specjalnych dokumentów. Prace te oznaczają jedynie demontaż skrzyni drzwiowej i dekoracyjne wykończenie portalu.

Jeśli chcesz przekazać wnętrzu inną formę, a nawet rozszerzyć ją, będziesz miał więcej zmartwień. Przede wszystkim będziesz musiał uzyskać pozwolenie od usług mieszkaniowych. Następnie zdemontuj stare wykończenie i pozbądź się nadmiaru ściany. Po zakończeniu prac demontażowych można przystąpić do wzmocnienia i wygładzenia powstałego otworu, a także nadania mu odpowiedniego kształtu.

Jeśli mieszkasz w wielopiętrowym budynku, a następnie zdemontujesz część muru, będziesz musiał uzyskać zezwolenie w urzędach miejskich. W przeciwnym razie możesz mieć problemy z prawem.

Dekorowanie drzwi za pomocą materiałów dekoracyjnych to dość prosty krok. Możesz wybrać dowolną opcję i użyć jej zgodnie z własnym pomysłem.

Oryginalne drzwi bez drzwi (wideo)

Otwory drzwiowe bez drzwi - to nie jest nowy, ale raczej oryginalny sposób projektowania przejść wewnętrznych. Możesz go używać w dowolnym stylu wnętrza. Zaufaj własnemu gustowi, nie bój się niestandardowych rozwiązań, a Twoje wnętrze zadowoli Cię swoją osobowością!

Dodaj komentarz

9 + = 18