Jak nałożyć żelazny piec w wannie z cegły

Jak prawidłowo ułożyć cegłę z metalowego piekarnika w wannie? Jaką cegłę nałożyć metalowy piec w wannie?

Jednym z najważniejszych elementów sauny jest piekarnik. Konstrukcje ceglane i kamienne są gorsze od wiodących urządzeń metalowych. Mają niewielkie wymiary, wystarczająco szybko nagrzewają się i zaczynają wydzielać ciepło. Home masters wybierają tę technologię ze względu na łatwą instalację pieców. Jednak tym zaletom towarzyszą pewne niedociągnięcia. Aby utrzymać wysoką temperaturę, musisz dodać paliwo. Nagłe ogrzanie, takie piece szybko się ochładzają.

Przygotowanie materiału do pracy

Jeśli zastanawiałeś się, jak włożyć cegłę do metalu w wannie, najpierw musisz wybrać cegłę. Nie każdy materiał nadaje się do tego projektu. Aby mur był mocny i trwały, a także spełniał swoje zadania, konieczne jest zakupienie cegieł ogniotrwałych. Przy wytwarzaniu takich produktów stosowana jest specjalna glina, znana jako szamot. Aby stworzyć obudowę, można użyć cegiełek do piekarnika, ale można znaleźć w sprzedaży materiał, który ma dekoracyjną teksturowaną powierzchnię. Dla niego oczywiście trzeba zapłacić więcej, ale murarstwo będzie bardziej estetyczne. Jeśli myślisz o tym, jak położyć cegłę z piekarnika metalowego w wannie, musisz wybrać z pustej i solidnej cegły. Produkty stałe są ogrzewane przez długi czas i dają ciepło przez długi czas, podczas gdy wyroby puste mają mniejszą wagę. Ważne jest również, aby zastanowić się, które rozwiązanie zostanie użyte. Można go zamknąć z piasku i gliny. Mieszanina może być wykonana z ogniotrwałej gliny i cementu. Jeśli chodzi o kompozycję klejową, można ją przygotować z cementu i kleju przeznaczonego do kamionki porcelanowej.

Jeśli myślisz o tym, jak położyć cegłę z piekarnika metalowego w wannie, musisz przeanalizować, jak niezawodna jest podłoga. Ze względu na to, że mur będzie miał znaczną masę, należy wziąć pod uwagę tę okoliczność. Jeżeli szacunkowa waga całej konstrukcji przekracza 700 kilogramów, zaleca się zainstalowanie pieca na oddzielnym fundamencie. Jeśli podstawa do pieca nie jest wystarczająco mocna, można wykonać zbrojenie za pomocą dodatkowych podpór zamontowanych na nośnych dźwigarach podłogowych.

Cechy budowy fundamentu

Po ocenieniu fundamentu należy wykonać oznaczenia. Należy zauważyć, że powierzchnia konstrukcji metalowej powinna zostać usunięta z wewnętrznej powierzchni ściany o 10 centymetrów. Jeśli ten krok zostanie zmniejszony, cegła będzie się szybciej nagrzewać, co skróci czas jej działania. Jeśli podłoga jest wykonana z drewnianej deski w łaźni parowej, cegła powinna być układana na arkuszu azbestowym lub żelaznym, co zapewni bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Zalecenia dotyczące wznoszenia kolumnowej podstawy

Zanim nałożysz metalowy piekarnik w wannie z cegły, pożądane jest, aby wziąć pod uwagę zdjęcie. Jednak ważne jest, aby zdecydować, jaki rodzaj fundamentu zostanie użyty. Jeśli nie można wyposażyć konstrukcji pasa, możliwe jest postawienie kolumny w podstawie. Charakteryzuje się niezawodnością i wytrzymałością. Aby wykonać taką pracę, nie trzeba stosować warstwy hydroizolacyjnej. Takie szkolenia są najczęściej stosowane, ponieważ nie pociągają za sobą zbyt dużych nakładów finansowych.

W miejscu, w którym ma on produkować piec, konieczne jest zaznaczenie jego kątów. Tutaj będą znajdować się fundamenty piwnicy. Przygotowywane są dalsze doły, których głębokość wynosi 50 cm, a na dole każdego z nich piasek rzeczny wylewa się w taki sposób, aby można było uzyskać warstwę 10 centymetrów. Pusta przestrzeń powinna być wypełniona cegłami lub gruzem. Następnie przelewa się roztwór z cementu i piasku. W takim przypadku należy zastosować stosunek 2 do 1. Podczas zamykania konieczne jest użycie cementu M300. Ważne jest, aby uzyskać konsystencję kompozycji, tak aby przypominała śmietanę. Po stwardnieniu betonu całkowicie twardnieje, można przystąpić do układania słupków, która musi być większa niż, który jest wykonany z betonu lub kolumny kanału stalowej powierzchni podłogi 10 cm. Nośnik powinien być podłączony do taśmowania,. Na tak przygotowanym fundamencie zostanie ułożona pierwsza warstwa cegieł.

Manipulacja solidnym fundamentem

Zanim pokryjesz piec do sauny cegłą, możesz mieć solidne fundamenty. Na początek konieczne jest wykonanie oznaczenia, a po wykopaniu dołu, którego głębokość powinna wynosić 30 cm, dopiero wtedy kapitan powinien rozpocząć zagniatanie roztworu w sposób opisany powyżej. Jednak konsystencja powinna być bardziej płynna. Dno wykopu powinno być pokryte gruzem, który czasem zastępuje bitwę z cegieł. Powstały substrat musi być dobrze zagęszczony. Następnie przelewa się zaprawę. Po ostatecznym zestaleniu się betonu należy ułożyć cegłę w dwóch rzędach. Jednakże, wstępnie kładzie się warstwę piperoidu lub innego podobnego materiału. To izoluje materiał od wilgoci. Zanim nałożysz metalowy piekarnik z cegłą w wannie, musisz zapewnić płaską powierzchnię, co pomoże na poziomie budynku. Będzie musiał być stosowany na wszystkich etapach. Bez względu na podstawę, nie powinien dotykać podstawy głównego budynku. Odległość między nimi powinna wynosić 5 cm lub więcej. Powstała przestrzeń powinna być wypełniona materiałem izolacyjnym.

Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo ustawić piec do sauny z klocków, ważne jest, aby wykonać pracę na fundamencie fundamentu, po czym możesz rozpocząć główne zadanie. Aby murarstwo było dobrej jakości, można przygotować dowolne z powyższych rozwiązań, ale najbardziej odpowiednią opcją jest ta, której przygotowanie wykorzystano z gliny i piasku. Taka kompozycja będzie w stanie ulegać działaniu wysokich temperatur. Wypełniacz jest przygotowywany na początek. Aby to zrobić, należy przesiać, eliminując kamienie i zanieczyszczenia. Ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób glina tłuszczowa. Aby przygotować roztwór wysokiej jakości, należy go namoczyć przez kilka dni, a następnie przetrzeć przez sito. Następnie wylewa się przygotowany piasek. Rozwiązanie powinno znaleźć taką konsystencję, aby nie rozprzestrzeniało się po cegle, ale jest lepkie i plastyczne. Możesz dodać cement do składników, co zwiększy siłę i wyeliminuje rozpad.

Jeśli masz pytanie, jak prawidłowo położyć metalowy piekarnik w wannie, zalecamy wysłuchanie zaleceń specjalistów. Podkreślają, że lepiej jest prowadzić namiot na pół cegły. Kąpiel szybko się rozgrzeje. Ważne jest, aby pamiętać, że wewnętrzna odległość pomiędzy obudowami i piec powinien osiągnąć granicę, która zmienia się od 3 do 10 cm. Podczas gdy konstrukcja ściany muszą być usunięte do 35 cm. Jeżeli można uregulować kąpieli, metal pieca wyłożone cegłą może być jesteś rozważany w artykule. Być może pozwoli ci to zdecydować o dekoracyjnych cechach projektu. Rozpocznij proces układania niezbędnego od rogu. Pierwszy rząd jest ułożony z kompletnego produktu. Natomiast w drugim rzędzie należy użyć 3/4 całej cegły. Ta kolejność powinna być zachowana do ostatniego rzędu. Aby zapewnić dobrą przyczepność cegieł zaprawą, przed rozpoczęciem pracy należy ją namoczyć w wodzie.

Po tym, jak nauczysz się murować piec metalowy, ważne jest, abyś zapoznał się z niektórymi niuansami pracy. Specjalne okna, które są wyposażone w mur, skracają czas ogrzewania pomieszczenia. Pierwszy z nich powinien powstać w początkowej lub następnej serii ze wszystkich stron. Umożliwi to cyrkulację ogrzanego powietrza. W razie potrzeby okna można zamknąć, instalując cegły w otworach lub specjalnych drzwiach. Umożliwi to dostosowanie temperatury w łaźni parowej. Otwór przeznaczony na drzwi musi być uformowany w taki sposób, aby nic nie zakłócało jego działania. Jeśli cała struktura znajduje się w łaźni parowej, część przednia może pozostać niezamknięta - wpłynie to na szybkość ogrzewania. Aby zapewnić wytrzymałość muru, można użyć wzmocnionej siatki, która jest ułożona w jednym rzędzie. Ważne jest, aby wiedzieć nie tylko, jak zamurować metalowy piec w wannie, ale także pewne sekrety wykonywania prac. Dlatego przed rozpoczęciem pracy warto przeczytać ten artykuł.

Niż do nakładania pieca w kąpieli

Najważniejszym elementem kąpieli jest piec, który ogrzewa i podgrzewa wodę. Możesz umieścić niedrogi żelazny piec ("Burzhuyk") i wtedy będzie tylko jedno pytanie - jak nałożyć piec w cegle do kąpieli, aby długo utrzymywał ciepło. Przy takiej pracy może sobie poradzić nowicjusz, jeśli zastosuje się do tej rady.

Umieszczenie pieca jest dość trudne i kosztowne, opcja z metalem jest najtańsza i najłatwiejsza, Pozostaje zakupić wszystkie niezbędne materiały budowlane do wykonania pracy, przeczytać zalecenia, jak nałożyć żelazny piec i zabrać się do pracy.

Liczba cegieł i zapraw zależy od wielkości pieca metalowego. Należy wybrać ogień ogniotrwały, chociaż nie ma bezpośredniego kontaktu z otwartym ogniem, długowieczność muru jest ważna. Bez względu na to, jak dobry jest materiał budowlany, w procesie użytkowania od skrajnych temperatur murarstwo zapadnie się. Bardzo ważna jest stabilność muru, dzięki czemu mur z cegły przy kominku nie zapada się.

Przygotuj potrzebne narzędzia:

 • Kielnia, wraz z nim stosowane jest rozwiązanie.
 • Kirk. Podział cegły bez tego narzędzia nie powiedzie się.
 • Poziom. Najważniejszą rzeczą w procesie budowy jest obserwowanie dokładności. Ściana pieca powinna być absolutnie gładka i symetryczna.
 • Metalowy narożnik. Bez tego ostatniego elementu ściana nie będzie stać.

Zobaczmy teraz, jak cegiełkę żelazną w wannie. Użyj w pracy można najbardziej niedrogie cegły silikatowej. Liczba cegieł, które możesz sam, wielkość cegły:

Zastosuj cegłę żelaza do cegły

Na początek, czy konieczne jest pokrycie żelaznego pieca, ponieważ nagrzewa się wystarczająco szybko, a woda rozgrzeje się za kilka minut, ale ciepło w saunie utrzymuje żelazny piec na uboczu. Dopóki umieszczasz drewno opałowe w piecu, ściany pieca są gorące, a aby gromadzić i zatrzymywać ciepło, potrzebne są cegły.

Korzystanie z ceglanej ściany wokół żelaznego pieca w kąpieli jest łatwe stworzyć komfortową temperaturę powietrza, poza tym piękna ściana ochroni cię przed przypadkowymi dotknięciami przegrzanego żelazka. Powietrze w łaźni będzie wygodne i ciepłe. Piec wydziela ciepło, które jest przechowywane i zatrzymywane przez mur.

Często pojawia się pytanie, które rozwiązanie powinienem zastosować? Najlepszy ze wszystkich używaj mieszaniny gliny i cementu. Konsystencja roztworu powinna być jednorodna, eliminując obecność brył i kamyków. Musisz zagnieść zaprawę do stanu, w którym możesz przekręcić wić, plastikową i miękką. Gdy flagell zostanie zwinięty w pierścień, pęknięcia nie powinny pojawić się na jego powierzchni. To jest to rozwiązanie wytrzyma wysokie temperatury i będzie trwać długo. Możesz użyć roztworu gliny i piasku lub kupić gotowe mieszanki na płytki murarskie, składające się z cementu i kleju. Takie rozwiązania mają doskonałą przyczepność i są zdolne do utrzymania muru przez wiele lat.

Sprawdź fundament przed pracą

Jeśli masz okrągły piec w saunie i myślisz, że możesz go zastosować z cegły, to nie wahaj się, znajdziesz na końcu artykułu te same szczegółowe lekcje mistrzowskie, w których opisujemy krok po kroku, jak zamknąć okrągły żelazny piec. Siła struktury jest ważna, tylko w tym stanie układanie będzie służyć przez wiele lat.

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że podłoga wytrzyma obciążenie. Jeśli w kąpieli drewniana podłoga, warto ją wzmocnić. W końcu ważne jest, aby położyć cegłę w ceglanym piecu, ale żeby zrobić to poprawnie i przez długi czas.

Żelazny piec nie jest tak ciężki, ale ściana z cegieł będzie mocno naciskać na podłogę. Więc sprawdź fundament i, jeśli to konieczne, wlać to dodatkowo. Odległość od ogrzanej powierzchni do muru musi być dokładnie zmierzona, Przy zbyt dużej szczelinie między piecem a murem, ściana będzie ogrzewana przez długi czas. Idealny jest odległość między żelazną ścianą a wielkością muru od trzech do pięciu centymetrów. Zbyt mała odległość doprowadzi do przedwczesnego zniszczenia konstrukcji. Poduszka powietrzna między kuchenką a ścianą, którą wykonasz, będzie równomiernie ogrzewać pomieszczenie.

Grubość muru oblicza się na połowie standardowej cegły. Na dobrze wyschniętym fundamencie pierwsza warstwa jest bardzo gęsto ułożona - jest to podstawa muru i musi być niezawodna. Prawidłowo ułożyć żelazny piec z cegły - oznacza to umieszczenie ściany, w której nie ma pęknięć. Drugi rząd cegieł powinien mieć otwory wentylacyjne do wentylacji. Dość pozostawić przerwy na pół cegły, takie otwory wentylacyjne nie powinny być zbyt duże, będziesz mieć wystarczającą ilość dwóch otworów wentylacyjnych na każdej ścianie.

Kiedy ściana jest rozłożona, pozostaje myśleć, jak wykonać szczyt. Możesz zostawić go otwartego w łaźni, w końcu można nałożyć piekarnik i wszystkie otwory do napełniania wodą nie maskując go. Taka decyzja implikuje dodatkowa wentylacja. Jeśli zdecydujesz się na murowanie nad samym piecem, potrzebujesz metalowej płyty z precyzyjnymi otworami dla komina i zatoki w zbiorniku wody. Piec jest również dobry, ponieważ chroni przed przypadkowym dotknięciem zbyt gorącej powierzchni ogrzewanego pieca.

Gotowa konstrukcja musi całkowicie wyschnąć dokładnie, tylko wtedy możesz pomyśleć o wystroju i zabarwieniu. Jeśli pośpieszysz i pomalujesz albo polkarovuete cegłę zbyt szybko, wtedy w pokoju, gdy zostanie podgrzany, będzie stały zapach chemii.

Teraz określmy - niż nałożyć żelazny piec. Cegła jest wybrana, ale mimo wszystko możliwe jest, aby ściana nie była łatwa, niezawodna, ale także piękna. W tym celu należy użyć okładziny ceramiczne, na gotowej ścianie układa się w rzędy od dołu do góry.

Możesz umieścić metalową płytę kuchenną na rękach i na. rozwiązywać. Kamieniarstwo będzie wydawało się bezpretensjonalne, pierwsza praca z cegłą i niemożność właściwego i przyjemnego wyczyszczenia szwów - nie stanowi problemu. Jeśli praca wydaje się niekompletna i chcesz, aby piec do sauny był kilka razy piękniejszy, użyj skierowane płytki. W takim przypadku będziesz potrzebował dobrego obcinacza do płytek, aby delikatnie odciąć narożne elementy.

Najlepsze oferty producentów do takich prac okładzinowych - Majolika, terakota, klinkier i płytki porcelanowe. Ceramiczne niedrogie płytki nie wytrzymają długo, ma właściwości pękania podczas zmian temperatury i ogrzewania. Terakota i majolika są pięknym materiałem, ale również podatne na pęknięcia na powierzchni płytek. Taka płytka jest dobra na fartuchy kuchenne, ale do kąpieli nie należy jej używać.

Tylko Płytki klinkierowe i płytki porcelanowe są odporne na duże różnice temperatur i będzie ci służyć przez wiele lat. Sam decydujesz - niż narzucać gotową ścianę. Technologia układania płytek dla wszystkich materiałów jest taka sama.

Na powierzchnię po zakończeniu pracy było idealnie gładko i pięknie, Potrzebuję małej siatki. Wszystkie szwy należy usunąć, usunąć kurz i pozostałości roztworu. Na oczyszczonej powierzchni muru, dokręcić siatkę i zabezpieczyć śrubami samogwintującymi. W miejscach otworów na drzwi wzmocnij siatkę ze szczególną starannością. Również delikatnie przymocuj siatkę na górnej powierzchni - tutaj ogrzewanie jest największe.

Ścianę muru można dobrze zwilżyć wodą, na rozciągniętej siatce układa się roztwór cementowo-glinowy.

 • 1 część cementu klasy 400 i wyższej.
 • 2 części przesianego piasku.
 • 3 części gliny.

Możesz użyć kleju topliwego, które można łatwo kupić w sklepach z materiałami budowlanymi.

Rozwiązanie jest wyrównane, do tego potrzebna jest kielnia, poziom i pion. Im gładsza będzie gotowa ściana, tym piękniejszy będzie wynik. Wysuszoną zaprawę należy otynkować, a następnie ogrzać piec, pozostawić do ostygnięcia i rozpocząć układanie płytki. Nie trzeba zabierać najdroższego kleju do płytek, temperatura powierzchni nie jest tak wysoka, więc użyj kleju z włóknami wzmacniającymi "Plitonite-SuperKamin" lub kleju "Skanfixsuper" wyprodukowanego w Finlandii. Do roztworu można dodać sól (1 kg na wiadro), roztwór ten odparowuje dłużej i łatwiej jest z nim pracować.

Rozpoczęcie pracy z montażu regału poziomującego, pomoże to sprawić, że układanie będzie gładkie i regularne. Połóż kafelek na kleju i pogódź każdy rząd z poziomem - tylko po to, aby osiągnąć poziomą powierzchnię. Szwy po prostu czyszczą gąbkę podczas pracy, na koniec można wypełnić je zaprawą w kolorze płytki. Nawet początkujący budowniczy poradzi sobie z układaniem płytek, jeśli jest wyjątkowo dokładny i dokładny w pracy.

Piec kaflowy wygląda pięknie, dłużej utrzymuje ciepło. Ale żeby powierzchnia była gładka i gładka dodatkowe dziury w murze - są wypełnione klejem i bezpiecznie przyciągnięte do płytki. Jeśli mur jest zbyt płaski, takie otwory można wykonać za pomocą wiertarki. Podczas układania płytki i wycierania szwów używaj wilgotnej szmatki lub gąbki - wszystkie kompozycje zawierają cement, możesz go usunąć tylko do całkowitego wyschnięcia.

Gotowy kaptur, tak aby można było scharakteryzować ścianę wokół pieca, powinien być piękny i trwały. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz do murowania, jest to ważne dokładnie obserwuj technologię, tylko w tym przypadku twoja praca potrwa długo i sprawi przyjemność oczom.

Nie znalazłeś odpowiedzi w artykule? Więcej informacji na temat:

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Materiały budowlane

System grzewczy

Budynki

Jak nałożyć żelazny piec w wannie z cegły

O tym, jak dobrze piec w łaźni parowej jest właściwie wykonany, zależy los całej konstrukcji kąpielowej. W zimnym lub niepotrzebnie przegrzanym pomieszczeniu jest niewygodne, co oznacza, że ​​przez większość czasu kąpiel będzie pusta. Jeśli konstrukcja kuchenki w wannie podjęta została przez Ciebie sama, na pewno będziesz potrzebować kilku wskazówek na temat tego, co jest cegiełką pieca w wannie.

Jak prawidłowo używać metalowego piekarnika w kąpieli

Żelazna kuchenka w kąpieli od dawna jest standardem dla łaźni parowej, jest to najbardziej ulubiona wersja pieca w kąpieli. Ma wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami pieców:

 • Metalowy piec jest łatwy do samodzielnego wykonania, instalacji i konserwacji. Nawet okładzina pieca w wannie z cegłą nie stwarza szczególnych trudności, jeśli przestrzegasz podstawowych zasad pracy;
 • Piec wykonany z blachy żelaznej jest łatwo "rozprowadzany9raquo; jest szybko ogrzewany i utrzymuje wysoką temperaturę w komorze spalania, co umożliwia całkowite spalanie drewna przy dobrym zanurzeniu, bez" wydechu "9raquo; dym w termie.

Ale jest kilka wad, które sprawiają, że konieczne jest zainstalowanie żelaznego pieca w łaźni parowej jak najdalej od ławek i wody. Wysoka wydajność i dobre przenoszenie ciepła szybko ogrzewa pomieszczenie, ale kamienie, aby uzyskać parę, są nagrzewane znacznie wolniej niż powietrze w łaźni parowej, przede wszystkim z powodu dobrej konwekcji powietrza i silnego promieniowania ciepła przez żelazne ściany.

Na przykład domowy promiennik podczerwieni, zdolny do ogrzewania zwykłego pomieszczenia w komfortowej temperaturze 20-23 o C, działa na przykład 15-20 minut, więc okazuje się, że temperatura powietrza wynosi 50 o C, a grzejnik jest zimny. Dlatego w takiej sytuacji starają się nałożyć piec w wannie z różnego rodzaju osłonami wykonanymi z blachy, stali, a nawet z umywalkami, a tym samym wyrównać tempo ogrzewania. Ciągle obkladyvat żelaza upłynniające ściany są niewygodne, a często procesowi towarzyszą oparzenia, więc bardziej racjonalnie jest wykonywać stacjonarną wykładzinę pieca w cegłach.

Pokrywa pieca, przygotowanie do pracy

Przed podjęciem decyzji o cegle należy dokładnie przestudiować fundament i fundament pieca żelaznego. Główna trudność w postaci żelaznego pieca z cegłą w wannie składa się z trzech głównych problemów:

 1. Ceglana podsufitka będzie miała znaczną wagę i będzie wymagać fundamentu. Jeśli twój żelazny piec, z jakichkolwiek powodów, nie ma kamiennej podstawy i stoi na grubej warstwie izolatora cieplnego, warto rozpocząć rekonstrukcję z fundamentem;
 2. Oprócz podkładu, wymagana jest dobra warstwa izolacji termicznej dla okładziny ceglanej, która zmniejsza utratę ciepła z pieca żelaznego bezpośrednio na grunt i fundament;
 3. Podszewka żelaznego pieca powinna być mocna i stabilna. Cykle chłodzenia nie powinny prowadzić do wylania zaprawy ze spoin i zniszczenia samej cegły.

Obliczanie i budowa fundamentu do instalacji żelaznego pieca

Konstrukcja podszewki jest bardzo wyraźna na podstawie podanych zdjęć. Jest to studnia czworokątna o wysokości skrzynki z żelaznym piecem, pokrywająca stalowe ściany niekiedy ciągłym murze, ale częściej są okna do odlewania paliwa i wzmacniania ogrzewania powierzchni grzewczej. Zanim nałożysz żelazny piec w wannie z cegły, powinieneś wyjąć małą wstążkę lub pełny podkład pod ceglane pudełko podszewki i sam piekarnik.

Ogólnie przyjmuje się, że standardowa konstrukcja drewnianych belek, na których opierają się deski podłogowe, może wytrzymać obciążenie nie większe niż 700 kg. Być może dotyczy to nowych lub wzmocnionych stosów seksualnych. Zwykle, nawet w przypadku kłód dobrej jakości, waga jest ograniczona do nie więcej niż 350-400 kg na metr kwadratowy. Dlatego warto przeprowadzić instalację pieca żeliwnego bez fundamentu dla małej konstrukcji stalowej o wadze 50-70 kg, pod warunkiem, że nie więcej niż 150-170 standardowych cegieł o masie 3,5 kg zostanie przyłożonych do muru. W razie wątpliwości możliwe jest wzmocnienie podłóg za pomocą spawanej ramy z narożnika # 50 lub trzech - czterech pali śrubowych.

Standardowy zakupiony piec żelazny waży więcej niż 100 kg i będzie wymagał 220-240 sztuk standardowej cegły, która razem będzie miała 800-820 kg wagi.

Pod fundamentem musisz wyciąć odpowiedni kwadrat w podłodze i wykopać dół fundamentowy na głębokość co najmniej 40 cm, następnie wypełnić dno gruzem, położyć hydroizolację i zainstalować szalunek dla fundamentu. W fundamencie fundamentowym należy umieścić zbrojenie ze stali lub włókna szklanego, następnie nakładamy uszczelnienie mastyksu na szalunek i wypełniamy fundament betonem 20 cm powyżej poziomu gruntu.

Następnie, pod poziomem pięter od zwykłych cegieł, wywnioskujemy "pillow9raquo ;, na której stoi podszewka i żelazny piec. Następnie należy ułożyć warstwę izolacji termicznej i blachę żelazną o grubości 4-5 mm do montażu pieca.

Przed ułożeniem żelaznego pieca musi upłynąć co najmniej 25-27 dni na skurcz betonowej podstawy. W przeciwnym razie okładzina pieca może powodować pęknięcia lub zrolowanie.

Z jakich cegieł odpowiednio zamknąć metalową piecyk bani

Powłoka pieca żelaznego może być wykonana z ogniotrwałej cegły ogniotrwałej lub zwykłego czerwonego materiału ceramicznego. W przytłaczającej większości zaleceń autorzy z jakiegoś powodu zdecydowanie zalecają stosowanie szamotu ogniotrwałego. W tym jest określone znaczenie, jeśli odległość między żelazną powierzchnią pieca a cegłą wynosi 1-2 cm.

W tym wypadku temperatura powierzchni cegieł może łatwo osiągnąć 300-400 o C. Przez zwiększenie szczeliny 7-10 CM znacznie wzrasta prędkość powietrza w szczelinę i ogrzewanie w mur spada do 200 C. Jeśli ścianki osłony ma okien wentylacyjnych rzeczywistą temperaturę podszewka jest jeszcze niższa. Dlatego też, przy odpowiednim wyborze projektu dobrze, można użyć wysokiej jakości ceramiki czerwonej cegły, co znacznie zmniejsza koszty prac.

Mistrzowie pieca mogą dać wiele zaleceń, które pozwolą ci wybrać odpowiedni mix do stylizacji, istnieje wiele wskazówek w dostępnych materiałach, jak wybrać właściwe rozwiązanie do wypalania pieca. Aby dezasemblować, gdzie jest rozsądne ziarno, a czysta profanacja jest dobrowolna, często trudno jest nawet specjalistom. Zwłaszcza, nie zajmuj się takimi problemami amatorami.

Zaprawa do ceglanej podszewki

Główne zalecenie w przygotowaniu roztworu - spoiwo powinno zawierać cement i glinę, w przybliżeniu w równych proporcjach, z dodatkiem 10-30% czystego piasku rzecznego.

Glina jest przygotowana łatwiej niż przy układaniu ceglanego pieca. Najważniejsze jest przecięcie masy glinianej na żelaznym arkuszu lub płytkim pojemniku ze stopniowym dodawaniem wody. Operację wykonuje się za pomocą krótkiego bagnetu lub ostrza saperskiego, aż masa stanie się miękka i plastyczna. Następnie dodaj piasek i cement do konsystencji płynnej śmietany. Po 30 minutach roztwór zgęstnieje do standardowej konsystencji i można przejść do okładziny żelaznego korpusu pieca.

Jeśli masz ochotę, możesz użyć dwóch kompozycji powłokowych. Pierwsza kompozycja została opisana powyżej i służy do mechanicznego mocowania cegieł w murze. Druga wersja rozwiązania jest uszczelniona od wewnątrz odwiertu. Jest mniej wytrzymały i ma słabą plastyczność ze względu na wysoką zawartość szamotu i proszku. Ale w przeciwieństwie do standardowej zaprawy cementowej doskonale toleruje wysokie temperatury. Jako drugie rozwiązanie możesz wziąć poprzednią kompozycję, ale z dodatkiem 20-25% gliny szamotowej lub proszku.

Druga kompozycja służy do osadzania i fugowania stawów, około jeden dzień po zakończeniu usuwania całej studni pokrywy żelaznego pieca. Grubość kielni w stawach z reguły nie przekracza 2-2,5 cm.

Układanie cegieł do osłony żelaznego pieca nie różni się od techniki układania konwencjonalnego pieca. Przed położeniem pierwszy rząd jest poziomo wyrównywany w sposób najbardziej ostrożny. Pokrycie zaczyna się od rogów, koniecznie bandażując rzędy w układzie schodkowym bloków.

Pożądane jest zainstalowanie cegły w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia baza zostaje wyrównana, a pierwsze 5-6 rzędów jest układane. Następnego dnia sprawdź wersję roboczą i wykonaj pozostałe 7-8 wierszy. Każdą klocek przed pokrywą zanurza się w słonej wodzie na 10-15 minut i układa w rzędzie. Grubość warstwy zaprawy nie powinna przekraczać 5 mm. Wycofane rzędy są wypoziomowane i pionowe.

Czasami cegły narożne, przez jeden, są związane drutem stalowym, lub cały rząd jest wzmocniony przez ułożenie poziomego zbrojenia ze stali lub nawet z włókna szklanego. W tym ostatnim przypadku zaleca się wykonanie specjalnych pasów montażowych na poziomej powierzchni, w którą osadzony jest czteromilimetrowy plastik. Aby wzmocnić cegły szamotowe, lepiej jest użyć materiałów żelaznych do "zimnego 9raquo; Sprzęgła można łączyć z włóknem szklanym z wypełnieniem azbestowym.

Najbardziej udaną konstrukcją wykładziny jest studnia z dwoma rzędami okien w górnej i środkowej części studni. Prawidłowo, jeżeli zworki okien są zainstalowane wzdłuż połówek cegieł pod kątem do płaszczyzny ściany. Znacznie zwiększa to przepływ powietrza w szczelinie, obniża temperaturę wewnętrznej powierzchni studni, ale nie prowadzi do nadmiernego nagrzewania się ciepła promieniowania w saunie parowej.

Czasami istnieją struktury z wykończeniem wewnętrznej powierzchni ściany studni z kamieniem kąpielowym. Odbywa się to w celu zapobiegania rozpryskiwaniu gorącej wody z grzejnika w szczelinie między ścianą a piecem. W przypadku gorącej szamotu lub czerwonej cegły gorąca woda działa destrukcyjnie.

W tym przypadku, odstęp między ścianą murowaną i pieca odbywa się w wielkości 12 cm. Po łączenie na wewnętrznej 15-20 cm wysokości pionowej powierzchni są ułożone małe kawałki tłucznia, które są przymocowane do metalowej siatki wzmacniającej. Taka warstwa powlekane kamienia nie tylko chroni cegły i korozji metalu, dodaje się do ilości ciepła samego grzejnika.

Jak łatwiej jest położyć piekarnik w wannie własnymi rękami

Podczas układania żelaznego pieca nie jest konieczne budowanie studni, istnieją prostsze i ciekawsze schematy, ale ich użycie wymaga właściwego wiązania z samą konstrukcją pieca i jego usytuowaniem w wannie.

Żelazny piec może być:

 • Ustawione pod kątem łaźni parowej, zmniejszając w ten sposób zużycie cegieł o połowę i obniżając obciążenie podstawy, w tym przypadku można to zrobić bez instalowania instalacji bez dodatkowego fundamentu;
 • Wykonaj powłokę pieca żelaznego w postaci dwóch równoległych ścian. W takiej konstrukcji większość termicznego promieniowania podczerwonego ze ścian żelazka zostanie skierowana w wąskim kierunku, na przykład do drzwi wejściowych lub okna wentylacyjnego.
 • Podnieś ponad poziom podłogi o 1-1,5 m, dzięki czemu bardzo dobrze będzie utrzymywać ciepło w termo przy minimalnym zużyciu drewna opałowego.

Każda podszewka z kamieniem podnosi temperaturę żelaznych ścian i powoduje, że metal rozszerza się bardziej niż zwykle. W szczelinie powietrznej pomiędzy murem a ścianą nie powinno być cienia ceglanych lub stalowych mostów. Po podgrzaniu mogą one rozszerzyć i zmiażdżyć stalową ścianę lub zniszczyć mur.

Przegrzana do 400 ° C powierzchnia żelaza nie tylko wysusza powietrze do ekstremalnych 30-40%, ale również przenosi dużą ilość specyficznych zapachów gorącego metalu do powietrza. Nawet normalnie działająca wentylacja nie może usunąć łaźni parowej z zapachu, który dodatkowo doskonale absorbuje izolacja termiczna i drewniane wykończenia samej wanny.

ul. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Autostrada Dmitrovskoe, 163a, budynek 1, -1 piętro

Leave a Reply

Your email address will not be published.

31 − 26 =