Nazwa kategorii

Jak zaktualizować swoją starą szafę własnymi rękami zdjęcie

Jak zaktualizować starą szafę: kreatywne pomysły. Przywrócenie starej szafy

Dekoracja mebli jest uważana za kreatywność, którą należy robić powoli. Wiele domowych produktów wygląda przytulnie po długiej usłudze. Wiele może być uszkodzonych. Jak zaktualizować starą szafę? Aby to zrobić, możesz skorzystać z jednego ze sprawdzonych pomysłów, które są używane pod ręką.

Czy każda szafka nadaje się do renowacji?

W wielu domach znajdują się różne szafki. Z czasem tracą znaczenie i estetyczny wygląd. Należy pamiętać, że aktualizacja nie pasuje do każdego produktu. Na przykład podczas pracy z MDF i DSP nie uzyskasz żadnych pozytywnych wyników, a wiele funduszy zostanie wydanych na uaktualnienie.

Jeśli meble są solidne, na przykład wykonane z naturalnego drewna, poprawa ich wyglądu będzie tańsza niż zakup nowego. Możesz ozdobić starą szafę samodzielnie, bez korzystania z usług specjalistów. Konieczne jest jedynie wybranie najbardziej odpowiedniej metody.

Jak zaktualizować starą szafę? Do tego wykorzystywane są oryginalne pomysły i różne techniki. Niektóre rodzaje pracy można wykonywać bez specjalnych umiejętności. Ale są opcje przywrócenia wyglądu mebli, których wykonania trzeba się trochę nauczyć.

Szafę na ubrania lub naczynia można aktualizować, korzystając z następujących metod:

 • Drukowanie zdjęć lub fototapeta.
 • Kolorowe naklejki z folii witrażowej i winylu.
 • Matowe szkło lub lustra.
 • Tapeta winylowa lub konwencjonalna.
 • Tynk dekoracyjny.
 • Zaktualizuj tkaninę.
 • Konserwacja i malowanie.

Każda z tych metod ma swoje zalety i wady. Ale jeśli wykonasz właściwą pracę, szafka będzie wyglądać oryginalnie, a wtedy nie będziesz musiał kupować nowej.

Ta metoda służy do ozdabiania szaf. Przez długi czas w projektowaniu wnętrz wykorzystano druk wielkoformatowy. Specjaliści używają drukarki do drukowania papieru lub innej powierzchni. Wadą jest to, że jest drogi. Dekoracyjne panele z fotoprintem na szkle mają nazwę "skinned".

Jak mogę zaktualizować moją starą szafę bardziej przystępną metodą? Aby to zrobić, możesz wybrać tapetę. Powinny być kupowane w sklepach budowlanych. Cena wynosi około 300 rubli. Motyw fototapet jest inny - krajobrazy, kwiaty, zwierzęta. Do klejenia stosuje się klej ze skrobią, ponieważ przy jego użyciu można później usunąć stary wzór, zastępując go nowym.

Korzystanie z witrażu lub naklejki winylowej

Jak zaktualizować starą szafkę za pomocą tych narzędzi? Są one po prostu przyklejone do powierzchni, aby produkt był prezentowalny. Folie witrażowe są obecnie uważane za modne. Można je kupić w wyspecjalizowanych sklepach.

Oprócz pięknego wystroju, folia chroni szafkę przed uszkodzeniem. Wyeliminowanie naklejek jest bardzo proste. Koszt tej dekoracji jest stosunkowo niewielki. Samoprzylepna podstawa może być często zmieniana, ponieważ jest łatwa do zamocowania i usunięcia.

Stara szafa do aktualizacji własnymi rękami zostanie uzyskana przez matowanie. Metoda jest odpowiednia dla projektów szkła i lustra. Dzięki matom przemysłowym eliminowana jest górna warstwa lustra lub szkła. Można uzyskać wielopoziomowy produkt objętościowy.

Niezależnie od wykonania matowania okularów lub luster okaże się, używając specjalnej pasty. Do pracy potrzebny jest szablon lub łopatka wykonana z gumy. Szablon należy położyć na powierzchni, nałożyć na niego pastę za pomocą szpatułki. Następnie wszystko powinno być pozostawione na czas określony w instrukcjach. Jeśli używasz pasty z materiałem ściernym, musisz pocierać linie przez około godzinę. Pozostałości pasty eliminuje się za pomocą wody.

Wykorzystanie tapet winylowych i tradycyjnych

Szafa na ubrania lub naczynia może być nowa, jeśli pokryjesz ją tapetą. Ta wersja wystroju nadaje się do starych drewnianych lub "radzieckich" 9raquo; meble. Takie produkty będą trwać bardzo długo. Doskonała klasyczna tapetowa tapeta, ponieważ można ją łatwo nasmarować klejem i skleić. I kosztem, są one tańsze niż winylu. Ale prosta tapeta ma wady: są one niespełniające norm, a rysunek na nich jest zbyt prosty.

Tapeta winylowa może mieć papierową lub włókninową bazę. Są uważane za trudniejsze niż proste. Nawiasem mówiąc, winyl z papierową podstawą jest łatwiejszy do klejenia, jeśli użyjesz kleju ze skrobią. Przed nałożeniem tapety należy ją odtłuścić. Odbywa się to za pomocą alkoholu, benzyny, acetonu. Tapetę należy wyprostować szmatką, aby papier nie falował. Wtedy dostaniemy porządną pracę.

Ta metoda dekoracji nazywana jest stenciling. Zastosowanie dekoracyjnego tynku i szablonu pozwala uzyskać obszerne oryginalne detale. Są odmalowane w dowolnym kolorze, pozłacane.

W pracy użyj:

 • Wzornik.
 • Tynk dekoracyjny.
 • Płaska szpatułka.
 • Malowanie taśmy samoprzylepnej.
 • Farba akrylowa.
 • Lakier.
 • Papier ścierny.

Jeśli na powierzchni znajduje się stara farba, to jest ona pokryta papierem ściernym, dzięki czemu widoczne staje się drewniane podłoże. Jeśli meble nie są malowane, usuń górną warstwę, oczyść ją z brudu. Pęknięcia powinny być pokryte kitem. Konieczne jest wzięcie szablonu utworzonego z tektury, która przymocowana jest do drzwi za pomocą taśmy malarskiej.

Następnie trzeba wziąć płaską szpachelkę, nałóż roztwór dekoracyjnego tynku na szablon, wypełniając rowki. Przed wyschnięciem tynku usuń szablon i usuń usterki za pomocą noża. Po wyschnięciu szafka jest pokryta farbą akrylową, która ma działanie ochronne. Następnie wymagana jest powłoka lakiernicza.

Wygląda ładnie z użyciem tkaniny, aby ulepszyć szafkę. Jak z nim przerobić starą szafkę? Materiał jest pokryty meblami. W ten sposób można udekorować drzwi szafek, umieszczając gumową piankę lub syntetyczną gumę pod materiałem. Tkanina z tyłu jest przymocowana za pomocą zszywacza do mebli lub płynnych gwoździ.

Materiał do tapicerki jest pożądany, aby wybrać kolor tapet lub innych elementów wnętrza. Zaleca się kupowanie gęstych tkanin, aby łatwo je rozciągać i nie deformować z czasem. Taką dekorację można zmienić w dowolnej chwili, za pomocą innej opcji.

Funkcje przywracania i barwienia

Często wymagana jest renowacja starej szafy, co pozwala poprawić jej wygląd. Aby meble mogły trwać długo, z tą pracą powinieneś skorzystać z następujących wskazówek:

 • Zwykle zepsute drewno jest obrabiane metalową szczotką. Tak więc martwa tkanka jest wyeliminowana. Drobny pył należy zmyć strumieniem wody.
 • Przed malowaniem szafka jest suszona, co zajmuje 1-2 dni.
 • Jeśli są dziury od paznokci, zadrapania i inne niedociągnięcia, powierzchnia jest traktowana szpatułką. Wszystkie warstwy powinny dokładnie wyschnąć.
 • Jeśli meble zawierają części z rdzą, są one traktowane specjalnym rozwiązaniem.
 • Do malowania lepiej wybrać akryl. Jeśli używasz emalii, lepiej kupić alkid, ponieważ jest najlepszy. Wygodniej jest pracować z wałkiem i gąbką, ponieważ farba wnika głębiej.
 • Lakier jest matowy, błyszczący i jedwabisty. Lepiej jest obrabiać meble sprayem.

Te wskazówki pozwalają wykonać dobrą robotę. Przywrócenie starej obudowy pomaga zaktualizować jej wygląd. Trzeba wybrać odpowiedni pomysł i zacząć go wdrażać. Po tym meble zadowolą oryginalny widok. Ponadto udana, niezależna renowacja mebli dokładnie podnosi nie tylko samopoczucie, ale także samoocenę. Najważniejsze, aby zrozumieć, że w powyższych opcjach nie ma nic trudnego!

Jak przywrócić stare meble własnymi rękami za pomocą farby i techniki decoupage

Jak działamy, myśląc o zmianie sytuacji? Zaczynamy przeglądać magazyny o modzie w poszukiwaniu zdjęcia ultranowoczesnych mebli i pytać dziewczyny, próbując znaleźć ciekawy pomysł. I całkowicie zapomnij o wygodnych, całkowicie darmowych i stylowych meblach, które już masz, wystarczy tylko odrobina wyobraźni i własnych wysiłków - aby je przywrócić. Postaramy się dowiedzieć się, jak zaktualizować starą szafę z rękami: Photo Recovery szafa, szafy i szafki będzie służyć jako doskonały bodziec do twórczego impulsu.

Moda na "szafki babci" ↑

Nowoczesne meble wiodących producentów są z pewnością wygodne i atrakcyjne. Idziesz do znajomego w salonie - i ma nowy zestaw słynnej włoskiej firmy. Piękna fasada z naturalnego dębu, pozłacane okucia, delikatnie błyszczące, matowe szkło z piaskowaniem. Co jednak mogą powiedzieć wspaniałe, drogie kredensy o człowieku, z wyjątkiem tego, że żyje w dobrobycie? Być może możesz wyciągnąć wnioski na temat jego dobrego smaku.

Świetna alternatywa dla nowoczesnego zestawu słuchawkowego do przedpokoju lub korytarza

A stary, ale zaktualizowany mebel to zupełnie inny poziom. To cała historia pełna interesujących wydarzeń i tajemnic. To powitanie z przeszłości, a może z ubiegłego wieku, kiedy nasi przodkowie nie byli nawet świadomi istnienia dogodnych szuflady na rolkach, ale po prostu docenić naturalność materiału i twórczego podejścia do projektowania. Rzeczy odziedziczone, były cenione znacznie częściej niż replika, a sklepy z antykami zawsze były pełne turystów.

Nowoczesny design z elementami antycznego muralu

Tchnąć nowe życie w starą szafę lub regał na książki, jest wiele sposobów na udekorowanie mebli: od prostego polerowania z późniejszym lakierowaniem po użycie wyrafinowanych technik patynowania. Wybór metody zależy od gustu właściciela rzadkich mebli i umiejętności praktycznego zastosowania zasad techniki dekoracyjnej.

Wklejanie z jasną tapetą - skuteczny sposób umieszczania akcentów

Kilka słoiki z farbą akrylową, podłoga niedrogiego rolki tapety, tubka kleju do drewna, zestaw pędzli - a zamiast szafy pchła małży masz niepowtarzalną arcydzieło własnej decyzji.

Stare meble jako element stylowego wnętrza ↑

Błędem jest zakładanie, że stara szafka "nie pasuje" do pewnego stylu. Wybierając odpowiedni kolor i technikę dekorowania, możesz stworzyć model, który w pełni odpowiada ogólnej koncepcji projektu. W razie potrzeby można usunąć lub wymienić niektóre elementy, aby nadać meblom pewną formę - bardziej ścisłą lub zwięzłą.

Prawdziwie kobiecy wystrój szafki na pranie

Wróćmy do szafek babci. Współczesne pokolenie dziadków jest świadkiem rozkwitu epoki sowieckiej, kiedy nie było takiej różnorodności zestawów mebli, a mury zza granicy uważane były za najwyższą nagrodę za cierpliwość. Styl mebli krajowych i zagranicznych (polskich i czeskich) jest prosty, nieskomplikowany i lakoniczny.

Ale dla mistrzów-dekoratorów meble czasów radzieckich są prawdziwym skarbem. Wystarczy spojrzeć na to, jak wygląda stara szafa po renowacji własnymi rękami: nie potrzebujesz nawet mistrzowskiej klasy, aby wypolerować i pomalować wszystkie szczegóły na biało.

Niesamowita transformacja "radzieckich" bufetów

A kto nie pamięta wypolerowanych brązowych i czerwonawych fasad z naszego dzieciństwa? Są bardzo łatwe do aktualizacji przy pomocy tego samego nazhdachki i farby. Zwróć uwagę na elementy dekoracyjne - pozłocenie lub brąz na białym tle wygląda dobrze.

Porównanie zdjęć szyfonu przed aktualizacją i po niej

Niewiarygodne szczęście dla tych, którzy odziedziczyli mur sowiecki. Można go podzielić na osobne moduły i stworzyć najwyższej klasy nowoczesny apartament dla pokoju dziecięcego lub willi. Zostało tylko jedno - wybierz kolor i wybierz odpowiednią technikę dekoracji!

Łatwo zrozumieć, dlaczego wiele osób wybiera nowe meble - jest prestiżowe, piękne i modne. Wybrałem model, złożyłem zamówienie, a maksymalnie miesiąc później sypialnia jest ozdobiona czarnym połyskiem. Lub zestaw powietrzno-biały - to ci się podoba. Spróbujmy dowiedzieć się, co sprawia, że ​​niektórzy ludzie zbierają pędzle i farby. Co więcej - czasami spaceruj po pobliskich składowiskach.

Czym kierują się ludzie, lekko starzejąc się, nawet gdy coś nowego prowadzi? Styl! Jeśli twoja kuchnia jest pełna Prowansji lub w 100% ekologicznego wiejskiego stylu, to nawet nowe meble są trochę stylizowane. I nie tylko pocierać miejsce gniazdowania, i elegancko i umiejętnie stosować specjalną technikę, w przeciwnym razie efekt nie będzie działać. Na zdjęciu przykład malowania starego kredensu własnymi rękami w starożytności.

Czuły urok Prowansji

Producenci farb i lakierów konkurują w produkcji specjalnych produktów dekoracyjnych, które po ukradzeniu z mebli przez co najmniej sto lat.

Ciekawy jest fakt, że modne staje się nie tylko posiadanie odnowionych mebli, ale także umiejętność osobistego przekształcania starych rzeczy, mistrzowskie przekształcanie niepotrzebnych rupieci w dzieła sztuki. Jeśli nie jesteś obeznany z twórczością projektanta i dekoratora Marat Ka, zalecamy, abyś się do niego odwołał - dowiesz się dużo o renowacji i nowoczesnych technikach dekoracji.

Malowanie własnymi rękami jako sposób aktualizowania starych zestawów

Co zaskakujące, moda na odnawianie zużytych artykułów wnętrza trwała wieki. Ponadto, wraz z nowymi technologiami produkcji mebli, istnieją supernowoczesne techniki zdobienia i starzenia.

Jeśli kupisz szafkę w sklepie, od razu widać, że w fabryce nie ma stu braci bliźniaków. Moduły zamawiane w sklepach meblowych również nie różnią się pod względem oryginalności, ponieważ te same materiały są wykorzystywane do produkcji elewacji. Ale mebel, aktualizowany własnymi rękami - jest w stu procentach ekskluzywny. Nie tylko, że projekt jest "stary", więc również projekt będzie wyjątkowy, ponieważ jako elementy dekoracyjne stosuje się farby, tapety i tkaniny.

Oryginalne przyjęcie, w którym znajduje się "fuzja" mebli i ścian

Dogodnie do stylizacji można wybrać kolor, który jest całkowicie odpowiedni do palety wnętrza: neutralny, jasny lub dopasowany kontrastem.

Posiadanie nowej eleganckiej rzeczy jest całkowicie darmowe lub prawie za darmo - najwyższy poziom praktycznego podejścia i ekonomii. Policz, ile kosztuje rolka papieru ściernego, słoiczka z farbą i zestaw akcesoriów, a następnie porównaj z cenami najzwyklejszej klasycznej garderoby. Różnica w kosztach jest ogromna. Przykład jak ozdobić starą szafkę własnymi rękami - na następnym zdjęciu.

Wyjątkowe wnętrze, bardziej jak drogie arcydzieło projektanta niż projekt budżetu

Nie zapominaj o tym, że dekoracja jest przyjemnym procesem, a w rzeczywistości rodzajem odpoczynku, a więc dodatkowymi oszczędnościami.

Master-class: jak ozdobić starą garderobę ↑

Jako przykład, opiszemy szczegółowo, jak zaktualizować stare polerowane meble własnymi rękami, a mianowicie - stara szafa, która od dawna osiadł na daczy.

Trzyosobowa szafa z szufladami i lustrem

Mocne rzucanie, na sumienie zebranego mebla, nie ma sensu, poza tym istnieje wiele technik, z którymi łatwo jest przywrócić mu piękno i młodość. Pomysł należy do Marii Talmachevy.

Dla rzemieślników i brygadzistów, którzy są szczęśliwymi posiadaczami starych mebli, jest to najłatwiejsze - mają już główny cel wcielania twórczych pomysłów. Co należy zrobić tym, którzy żyją w otoczeniu nowych szafek i bufetów, z którymi nie chcą się pożegnać? Istnieje kilka opcji:

 • zapytać, czy znajomi i znajomi mają szyfonu, który "rzuca" i, z pozytywną reakcją, pomaga im pozbyć się śmieci;
 • Kup stare niepotrzebne meble na jednej z wielu stron (na przykład Avito) za symboliczną cenę;
 • nadal ryzykować i przerobić obecny model, który nie jest bardzo stary, ale już służył 10-15 lat.

I nie zapomnij pomyśleć o tym, gdzie zostanie zainstalowany nowy "mieszkaniec" twojego mieszkania lub domu.

Aby wygląd był świeży i niecodzienny, należy wybrać jedną z najpopularniejszych technik, w tym przypadku - decoupage, aby zaktualizować przód szafki. Będziesz potrzebował cienkich serwetek z oryginalnym wzorem lub ornamentem. Być może będą to różowe piwonie lub rajskie ptaki, w każdym razie fasada po wykończeniu stanie się nierozpoznawalna. Pokażemy Ci, jak przywrócić starą szafkę własnymi rękami, używając papierowych serwetek z pięknym wzorem, w którym dominuje surowy niebieski.

Serwetki wybrane w długopisach

Porady dla początkujących: serwetki można kupić w sklepie ze sprzętem lub w specjalnym dziale w supermarkecie sprzedającym produkty "ręcznie robione".

Aby odświeżyć umiejętności, możesz ćwiczyć w projektowaniu wewnętrznych boków szafki lub szuflad. Ćwiczenia są szczególnie przydatne dla osób, które pierwszy raz spotkały się z techniką decoupage. Najważniejsze jest obserwowanie wszystkich etapów pracy i ich kolejności.

Do dekoracji wnętrz wybór padł na jasne wykończenie

Do treningu możesz wybrać inne elementy wnętrza, na przykład stary stołek lub krzesło. Odpowiednie i ozdobne dekoracje ścienne z drewna lub tworzywa sztucznego.

Przygotowanie narzędzi i materiałów ↑

Zaletą decoupage jest to, że nie wymaga drogich lub trudnodostępnych materiałów. Niektóre przedmioty znajdziesz w domu, inne kupują w supermarkecie za niską cenę. Najdroższym zakupem jest kupowanie farby, ale do zaprojektowania małej szafki można wykorzystać resztki farby z poprzedniej naprawy. Mała galeria zdjęć z niezbędnymi rzeczami:

Serwetki papierowe z pięknym wzorem

Zestaw pędzli - szeroki i wąski

Wałek malarski z tacą do usuwania nadmiaru farby

Klej PVA do papieru lub prac budowlanych

Akrylowe kolory twoich ulubionych odcieni

Oprócz wymienionych przedmiotów i materiałów będziesz potrzebować:

 • przezroczysty lakier do mocowania;
 • parafina (odpowiednia zwykła biała świeca);
 • papier ścierny (o minimalnym uziarnieniu);
 • podkład do przygotowania podłoża do wklejania i malowania;
 • pojemnik z aerozolem, wypełniony czystą wodą;
 • pomaluj taśmę papierową lub taśmę samoprzylepną.

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać dekupaż mebli za pomocą tkaniny lub tapety, użyj odpowiednich materiałów zamiast serwetek.

Oczyszczamy powierzchnię i szlifujemy fundament ↑

Czyszczenie powinno odbywać się za pomocą szlifierki lub ręcznie za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego. Ostrożnie poleruj wszystkie zewnętrzne płaszczyzny. Aby usunąć polerowanie, lepiej jest użyć narzędzia elektrycznego, w przeciwnym razie proces będzie opóźniony. Po osiągnięciu idealnej gładkości i jednolitości powierzchni należy nałożyć warstwę podkładową. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami i dokładnie wiesz, kiedy wyschniesz, możesz podzielić czas wolny z korzyścią.

Staraj się zapamiętać wszystkie etapy pracy, ponieważ umiejętności ozdabiania starych mebli własnymi rękami mogą się przydać w przyszłości.

Nałożyć 1 warstwę farby i przykryć parafiną ↑

Po całkowitym wyschnięciu gruntu przystąp do malowania fasady i ścian. Najpierw wybierz odcień tła i zastosuj go. W przyszłości możliwe jest dodawanie pasm, kształtów, krawędzi innego koloru. Miejsca, których nie można pomalować, pokryte są taśmą malarską. Na zdjęciu szafka pomalowana w 1 warstwie:

Głównym kolorem jest bzu o umiarkowanej intensywności

Farba akrylowa schnie szybko, więc po 20-25 minutach zaczynamy pocierać powierzchnie parafiną. Dotykamy tylko tych powierzchni, które planujemy zestarzeć.

Świeczka - doskonałe narzędzie do tworzenia warstwy parafiny

Paczki pokryte parafiną są łatwe w stylizacji, dzięki czemu są bardziej kolorowe. Z nimi kolejna warstwa farby odpada pięknie, tak że odrapane miejsca wydają się stare. W naszym przypadku na obszarach poddanych obróbce widoczne będzie tło liliowe lub struktura drewna.

Po zarafariviv miejscach, przejdź do ponownego barwienia. Warunek obowiązkowy: druga warstwa farby powinna być jaśniejsza 1-2 ton.

W celu przestrzegania precyzyjnych granic pomalowanych miejsc nie zapomnimy użyć malowanej szkockiej

Do malowania małych części na szerokość nakładamy wąską szczotkę

Elementy poprzeczne i środek drzwi można pomalować na inny kolor - niebieski, szary lub turkusowy.

Kilka jasnych pociągnięć nie boli

Po wykonaniu ostatniego rozmazu, czekamy na całkowite wyschnięcie.

Ozdoba na części końcowe i przednią stronę szuflad. Proces mocowania serwetki na pionowej powierzchni jest bardzo prosty. Najpierw nałóż kawałek serwetki (lub całość) na koniec szafki, równomiernie zwilż ją wodą z pistoletu natryskowego, następnie weź szczotkę i ostrożnie wygładź serwetkę, starając się nie uszkodzić krawędzi.

Wyrównanie serwetek - jeden z ważnych etapów decoupage

Zwilżanie pomaga wygładzić kawałek papieru

Po uzyskaniu idealnej gładkości nakładamy warstwę kleju PVA na serwetkę, która wysycha w ciągu około 20-30 minut. Miejsca pokryte taśmą malarską, malujemy w innym kolorze.

Pozostaje rozwijać stare, wcześniej wybrane miejsca, w tym przypadku są to narożniki i poprzeczki. Weź małe nazhdachku i lekkie ruchy usuń górną warstwę farby. Pod nim powinna pojawić się dolna warstwa pomalowana na jaśniejszy kolor.

Zdjęcie wyraźnie pokazuje starzejące się miejsca

Wnętrze szafki jest pomalowane na jeden kolor

Obróbka wykończeniowa - aplikacja lakieru. Aby uzyskać wytrzymałość, zaleca się zastosować ochronę 2-3 razy, za każdym razem po całkowitym wyschnięciu.

Chiffonier jest gotowy, pozostaje zainstalować akcesoria - dekorację zamka i ozdobne uchwyty. Jeśli sklep nie znalazł odpowiedniego dla stylu lub koloru akcesoriów, odpowiednie srebrne lub złote detale.

Uchwyt jest urządzony w dobrym stylu

Nie zapomnij o klamce do pudełek

Po spędzeniu tylko kilku godzin, zamiast starej nudnej szafki, dostaliśmy nowy mebel, stylowy i niepowtarzalny.

Elegancka szafa do wnętrz daczy

Instrukcje wideo do dekoracji starych mebli ↑

Jak szybko pomalować starą szafkę:

Jak usunąć starą farbę i ostrożnie zastosować nową:

Wideo: mistrzowska klasa odrestaurowania starych mebli własnymi rękami:

Spotkałeś tylko jeden epizod udanej renowacji mebli. Jak widać, dość łatwo jest zaktualizować starego chifoniera własnymi rękami: wystarczy kupić materiał do dekoracji i ramię za pomocą pędzla. Są bardziej wyrafinowane sposoby dekoracji, ale kolorystyka i decoupage to proste i skuteczne metody, nawet dla amatorów.

Nie spiesz się, aby wyrzucić stare meble - daj jej nowe życie. Kochające przedmioty wewnętrzne ze zdeformowanymi drzwiami, zakrzywione regały boczne.

Jak interesujące i budżetowe, aby własnoręcznie przerobić stare meble

Czas odświeżyć sytuację w kuchni, ale zakupu nowych mebli kuchennych nie zapewnia jeszcze budżet rodzinny? Jak zaktualizować zestaw kuchenny o minimum.

Jak zaktualizować zestaw kuchenny: 3 sposoby przekształcania starych mebli w kuchni

Z arkuszy płyt gipsowo-kartonowych można wykonać nie tylko idealnie płaskie sufity, ściany i nisze. Szafki z płyt gipsowo-kartonowych są doskonałym rozwiązaniem dla małego pokoju lub.

Jak zaktualizować starą szafę?

W każdym domu szafka zajmuje bardzo ważne miejsce. Szkoda, że ​​z czasem traci swój pierwotny wygląd: pojawienie się pęknięć, zmatowiała farba sprawiają, że jest nieatrakcyjna, wychodzi z mody i wygląda nieistotnie. Musimy myśleć o jego przyszłym przeznaczeniu.

Co najmniej dwa wyjścia są z sytuacji:

 • zakup nowych mebli;
 • zaktualizuj starą szafkę.

Możesz dać nowe życie szyfrowi własnymi rękami, przekształcić je w unikalny przedmiot, oszczędzając znaczne pieniądze.

Każda antyczna szafka wymaga niewielkiej renowacji, co znacznie poprawi jej wygląd.

Możesz również samodzielnie przywrócić garderobę, korzystając z porad specjalistów:

 • Do obróbki zepsutego drewna używana jest metalowa szczotka, po której usuwane są martwe tkanki.
 • Drobny pył powstały podczas tego procesu jest spłukiwany strumieniem wody.
 • Czasami w drewnianych elementach szafki znajdują się otwory z goździków, nieregularności i pęknięcia. Wszystko to należy wyczyścić szpatułką. Konieczne jest nakładanie kilku cienkich warstw kitu w tonie drewna. Każda warstwa powinna wyschnąć przed nałożeniem następnej.
 • Następnie osusz wszystkie warstwy na świeżym powietrzu przez 1-2 dni. Nie możesz wysuszyć drzewa na słońcu.
 • Czasami w meblach są metalowe części, które z czasem pokryły się rdzą, takie miejsca należy traktować specjalnym rozwiązaniem.
 • Następnie przywrócona powierzchnia może być pomalowana lub dekorowana według własnego uznania.
 • Samoprzylepna folia symulująca drewno, kamień i metal jest idealna.

Szafka, która nie była modna, ale wciąż dość mocna i wytrzyma dłużej niż rok, można po prostu przemalować. Ten prosty sposób tworzy nowy projekt szafek, komód i innych starych mebli. W tym przypadku chodzi nie tylko o nadanie świeżości zaszytym powierzchniom, ale także za całkowitą wymianę roztworu barwnego, co dodaje produktowi oryginalności. Malowanie jest najczęstszym wariantem aktualizacji starej rzeczy. Pomimo swojej prostoty konieczne jest prawidłowe podejście do tego procesu. Aby uzyskać długotrwały efekt, należy wstępnie przygotować ściany mebli.

Poniżej znajduje się klasa główna krok po kroku.

Pomoże to zrobić wysokiej jakości i właściwy obraz w domu:

 • ważne jest wstępne oczyszczenie powierzchni pozostałości lakieru: jedna warstwa z łatwością usunie papier ścierny, kilka szczotek potraktuje specjalne szczotki jako dyszę;
 • Wszystkie ściany, drzwi i inne części należy przeszlifować ręcznie lub za pomocą narzędzia;
 • Wyrównanie następuje poprzez nałożenie podkładu lub wypełniacza w celu ukrycia defektów, które wystąpiły podczas wielu lat działania;
 • Trzeba poczekać, aż warstwa osuszająca całkowicie wyschnie, a następnie można rozpocząć malowanie;
 • aby zastosować warstwę koloru ze wszystkich stron, weź pędzel, wałek lub gąbkę, jednak szybsze jest użycie pistoletu natryskowego lub pistoletu natryskowego. Dzięki tej metodzie farba jest nakładana pod ciśnieniem, więc drzwi, półki i ściany wewnątrz szafki są dobrze farbowane;
 • z reguły nakłada się kilka warstw farby. Zapewnia to bogaty kolor i dobrą integralność powierzchni. Malowanie szafki lepszą akrylową, emalią alkidową lub inną wysokiej jakości farbą;
 • Farbę należy całkowicie wysuszyć, po czym można nałożyć warstwę lakieru. Sprawia, że ​​obudowa jest lśniąca i błyszcząca. Jeśli wolisz matową powierzchnię, możesz odmówić lakierowania. Jednak zastosowanie tej powłoki ma funkcję ochronną, zapobiega ścieraniu i nadaje głębi tonowi. Możesz użyć nie tylko błyszczącej, ale również matowej i jedwabistej powłoki.

Jeśli zdecydujesz się opuścić i udekorować swoje ręce starą szafą, możesz ją ozdobić na wiele sposobów. Istnieje wiele technik, które są wykorzystywane do dekoracji.

To dość skomplikowany wariant dekoracji. Po pierwsze, produkt pokryty starą farbą, koniecznie traktowany papierem ściernym. Ze względu na szablon należy zastosować dekoracyjne elementy objętościowe tynku na elewacjach szafy. Sam szablon musi zostać usunięty przed wyschnięciem tynku. Następnie nierówne części są wygładzane szpachelką. Gotowe elementy dekoracyjne, lakiery lub farby, złocenia lub patyny są możliwe w starożytności.

Szafa lub tylko stara szafa jest bardzo zaktualizowana i zdjęcia lub tapety. Wszelkie obrazy są powiększane za pomocą drukowania wielkoformatowego w drukarni. Powierzchnia ozdobiona jest panelem lub kolażem zdjęć, najczęściej jest to szafa z drzwiami przesuwnymi z gładkimi drzwiami. Jednak usługa takiego drukowania jest droga, więc opcja budżetu jest częściej używana - tapety sprzedawane w dowolnym warsztacie. Wybierz różnorodne tematy - naturę, piękne miasta, zwierzęta i wiele innych. Jeśli używasz kleju na bazie skrobi, możesz później zmienić nudny wzór.

Możesz ozdobić przestarzały mebel sam bez specjalnych umiejętności. W tym sezonie bardzo łatwo jest przykleić modny szklany film witrażowy na szklanych drzwiach szafy. To doda możliwości prezentowania starych mebli. Oprócz funkcji dekoracyjnej folia chroni szkło przed uderzeniami i zadrapaniami. Bardzo łatwo jest usunąć folię, ale taka dekoracyjna metoda wygląda bardzo imponująco, ponieważ imitacja przypomina tyle co prawdziwe witrażowe okno.

W procesie dekoracji nie ma drobiazgów. Każdy projektant wie, że 40% sukcesu każdego wnętrza to części i akcesoria. W takim przypadku można nieodwracalnie zmienić obudowę, zmieniając cały sprzęt. Ważne są nowe uchwyty.

Szkoda, że ​​trzeba wyrzucić stare, ale wysokiej jakości meble, zwłaszcza drewniane. Ale takie produkty mogą być aktualizowane i używane przez ponad rok. Dla właściwego wyboru metody dekoracji istotne jest uwzględnienie materiału i stopnia zużycia starej szafy.

Wcześniej drewniane meble były wykonane bardzo wysokiej jakości. Przed czyszczeniem usuń kurz suchą szmatką. Następnie sprawdź sprzęt, a jeśli jest uszkodzony, musi zostać naprawiony lub wymieniony. Wewnątrz szafki dobrze byłoby wykonać zabieg środkiem antybakteryjnym, bardziej budżetową opcją jest prosty ocet. On zniszczy nieprzyjemny zapach.

Następnie dokonuje się wyboru sposobu dekoracji.

 • Tonowanie. Po pierwsze, wszystkie powierzchnie są wyrównane za pomocą szpachli drewnianej, wybranej w tonie szafki. Po wyschnięciu warstwy nierówne miejsca szlifuje się papierem ściernym. Traktowane i płaskie powierzchnie są traktowane za pomocą specjalnego odcienia strukturalnego dla drzewa. Odcień dekoracyjny odcień jest ciemniejszy niż oryginalny odcień szafki. To przetwarzanie całkowicie zmienia wygląd produktu.
 • Starzenie się. Meble wykonane z naturalnego drewna mogą być "postarzałe". Efekt ścierania pod starą powierzchnią szafki uzyskuje się w następujący sposób: jasny odcień drewna jest malowany w ciemnym odcieniu, w zależności od palety kolorów pomieszczenia. Następnie, po całkowitym wyschnięciu atramentu, kilka fragmentów należy wcielić w świecę, po czym nakłada się barwnik światła, na przykład beżowy, biały, kremowy. Gdy po drugiej pomalowanej warstwie zostanie wytarta papierem ściernym, będą widoczne w niektórych jasnych miejscach. które są ciemniejsze. Gdy ciemna szafka jest dekorowana, wykonaj spękania. Aby to zrobić, nałóż lakier na powierzchni. Po wyschnięciu powstają drobne pęknięcia, które są ekstrahowane za pomocą suchego pigmentu lub farby olejnej o pożądanym odcieniu.
 • Malowanie. Ta opcja zapewnia wstępne zabarwienie jasną farbą do mebli. Po wyschnięciu fasadę szafki pomalowano farbami akrylowymi. Jeśli nie masz umiejętności rysowania i malowania, możesz udekorować szafkę za pomocą szablonu.

Jeśli szafka jest w dobrym stanie, możliwe jest, aby dekoracje używały tych samych dekoracji, które są używane w projektowaniu produktów drewnianych, z wyjątkiem tonowania. Szafka w złym stanie wymaga wymiany drzwi.

 • Ciemne polerowanie. W naszym kraju kultowy model takiej szafy był niezwykle rozpowszechniony. Wystrój tego produktu jest bardzo skomplikowany pod względem modernizacji, ponieważ syntetyczny ciemny lakier używany wcześniej do polerowania mebli jest prawie niemożliwy do usunięcia. Ponadto inne materiały dekoracyjne na nim nie mieszczą się. W tym przypadku należy podjąć decyzję o silnej woli i wymienić wszystkie drzwi, jeśli są w złym stanie. Dobrze zachowaną szafkę można przerobić na jeden z dwóch sposobów:

 • Tupovka - tonizowanie za pomocą gąbki. Do aplikacji należy zastosować metaliczną farbę złotą lub miedzianą, która spada nawet na takie polerowanie. Technika nakładania różni się tym, że w niektórych miejscach warstwa malarska jest wypełniona gąbką w górę iw dół. Następnie obwód drzwi ozdobiony jest klejonym PCV stiukiem. W środkowej części każdej drzwi znajduje się rozeta z odlewu stiuku, podobna do konstrukcji obwodu.
 • Wzór ekranu. Do zastosowania tej ozdoby używana jest również farba złota lub miedzi, ale w fiolce z aerozolem. Najpierw na drzwiach szafki wklejany jest szablon w postaci ornamentu. Następnie szablon nakłada się na podstawę farby za pomocą lakieru w aerozolu, który służy jako podkład. Po 5 minutach stosuje się stonowany aerozol. Po pięciu minutach oczekiwania możesz sfotografować szablon.

Czasami oryginalny pomysł aktualizacji starych rzeczy prowadzi do pojawienia się nowego. Wielu projektantów zaleca stosowanie różnorodnych i nieoczekiwanych technik. Wśród nich:

 • Koronkowa dekoracja. Same koronki lub koronki są niepowtarzalne i nie budzą wątpliwości co do walorów estetycznych. Nie jest przypadkiem, że dla niego zawsze znajdzie się wiele zastosowań w dziedzinie wystroju wnętrz, w tym mebli. Ekskluzywny projekt mebli własnymi rękami jest łatwy do zrobienia za jego pomocą. Będziesz potrzebował koronki i farby. Zastosuj koronkowy materiał na elewacji we właściwym miejscu i podążaj za nim za pomocą pędzla z farbą. Następnie koronka jest usuwana, a na fasadzie jest piękny wzór koronki.
 • Decoupage. Być może najbardziej niesamowity efekt zapewnia technika decoupage. Szafka jest ozdobiona serwetkami, które mają odpowiedni wzór na ich powierzchni, zawsze można je znaleźć w każdym sklepie z narzędziami. Rysunek jest wycinany, rozwarstwiony, a następnie przyklejany specjalnym klejem do decoupage. Powierzchnia z wklejonymi wzorami musi być pokryta lakierem do mebli. Z reguły nakłada się go na dwie warstwy. Szczególnie dobry ten wystrój wygląda na jasnym tle. Szafka, która była pierwotnie ciemna, musi być najpierw pomalowana przed zdobieniem.
 • Mirror. Dekoracja starych mebli z lustrami jest bardzo popularna. Ta metoda dekoracji ukrywa różne defekty powstałe na drzwiach starej szafy, a także optycznie zwiększa przestrzeń w każdym pomieszczeniu. Lustra są zamawiane w warsztacie na wymiary fasady produktu. Płótna są połączone specjalnymi zapięciami, można użyć płynnych paznokci. Jednak do przyklejenia lusterka za pomocą płynnych paznokci wymagana jest idealnie pozioma powierzchnia. Dlatego najprawdopodobniej konieczne jest rozmontowanie szafy lub użycie zawiasowych przystawek.

 • Tapeta. Najbardziej budżetową możliwością aktualizacji starych mebli własnymi rękami jest pokrycie szafy tapetą. Specjalne umiejętności nie są tutaj potrzebne. Za ich pomocą można przekształcić produkt, który stał się przestarzały, w obiekt sztuki współczesnej i uczynić go harmonijną częścią wnętrza.
 • Płótno. Niezwykły pomysł ulepszenia mebli szafowych, takich jak szafka za pomocą tkaniny. Prostokątne kształty mogą zostać zmiękczone przez takie wykończenie, podczas gdy w dowolnym momencie można łatwo i szybko wymienić materiał. Do dekoracji potrzebny będzie materiał, guma piankowa, zszywacz do mebli. Tkanina jest rozciągnięta do powierzchni obudowy, mocowana za pomocą zszywek lub płynnych gwoździ.
 • Matowanie. Szkło w szafce lub regale można zmatowić własnymi rękami. Ten sam sposób dekoracji można zastosować do lusterek. Jest to mata ze specjalną pastą za pomocą szablonu i gumowej szpatułki. Po stenciling szkło pozostawia się na czas wymagany do ekspozycji. Następnie resztki pasty są zmywane wodą. Istnieje wiele metod zamawiania obudowy, aby uzyskać oryginalny wygląd. Każda z nich ma pozytywne i negatywne cechy. Pozwoli to na reanimację starego produktu we wnętrzu i ochronę przed niepotrzebnymi wydatkami na nowe meble.

Jak przekonwertować stary wygląd szafki w poniższym wideo.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dodaj komentarz

8 + 2 =