Nazwa kategorii

Jak wyposażyć pokój 18 mkw zdjęcia

Salon 18 m² M: zdjęcia i ciekawe rozwiązania

Typowo, pokoje dzienne z 18 metrów kwadratowych mają prostokątny lub kwadratowy pokój z 18 metrów nie można nazwać bardzo małe, ale nadal nie jest to ogromny obszar, więc w projektowaniu pomieszczeń będą musiały korzystać z wielu różnych sztuczek. Salon nawet jednego rozmiaru może mieć inny kształt. Najczęściej spotykanymi formami pokoju są kwadrat i prostokąt. Kiedy dekorowania kwadratowe i prostokątne pokoje, trzeba wiedzieć, gdzie zacząć prace remontowe.

Salon 18 kwadratów: Design 2017

Koncepcja projektu rozpoczyna się od wyboru pokrycia podłogowego. W przypadku podłogi lepiej jest wybrać materiał monochromatyczny, na którym pojawią się bardzo jasne plamy przyciągające szczególną uwagę. Najlepiej jest preferować naturalne odcienie drewna przy wyborze linoleum lub laminatu do podłóg.

Istnieje wiele niuansów, które pomagają prawidłowo zaaranżować salon, a ponadto są popularne nie tylko w 2017 roku:

  • Jeśli na podłodze zostanie ustawione ciemne pokrycie, pomieszczenie osiągnie wymaganą głębokość, ale ważne jest, aby pamiętać, że ciemna podłoga będzie połączona z lekkimi ścianami;
  • Rozjaśniając sufit o jeden lub dwa tony, można wizualnie podnieść sufit i powiększyć pomieszczenie;
  • W tym samym celu można zwiększyć tapetę z pionowymi paskami lub ornamentyką roślinną skierowaną w górę.

Aby uzyskać idealny i skończony projekt salonu, wszystkie elementy wnętrza powinny harmonijnie zlewać się ze sobą

W 2017 r. Popularnym stało się łączenie okładzin ściennych, gdy jedna ściana jest ozdobiona fototapetami, podczas gdy inne mają po prostu jasne tło.

Na czym zbudowano wnętrze salonu 18 m2

Wnętrze małego pokoju może uzyskać zwycięską pozycję pod odpowiednim oświetleniem. Jeśli chcesz wizualnie powiększyć przestrzeń pokoju, najlepiej jest dać pierwszeństwo lokalizacji światła punktowego.

Najlepiej skupić się na funkcjonalności mieszkania, starając się nie wykorzystywać niepotrzebnych elementów dekoracyjnych. Główną rolę w tym przypadku mają akcesoria, a raczej brak ich dodatkowych elementów. Błędem jest założenie, że umieszczenie różnych akcesoriów w mieszkaniu pomoże nadać mu szczególny styl. Główną zasadą jest umiejętność nieskalania ważnej przestrzeni, dając pierwszeństwo tylko ważnym i niezbędnym rzeczom.

Większość projektantów zaleca przestrzeń do życia w funkcjonalny i prawidłowy sposób, nie umieszczając dodatkowego pokoju w tym pomieszczeniu

Jeśli pokój jest mały w przestrzeni, ważne jest, aby zaprojektować go w stylu minimalistycznym, zwracając szczególną uwagę na egzotyczne style.

Uważa się, że lepiej jest umieścić jeden duży, ale ważne i potrzebne rzeczy niż zaśmiecać przestrzeni kilkudziesięciu przedmiotów i mebli, które są całkowicie zbędne i nie niosą w sobie nic dobrego. Właściwe ustawienie mebli pomoże udekorować wnętrze we właściwym kierunku.

Salon Design 18 m² M: Zoning Ideas

Jeśli mieszkanie nie jest tak duże, że z łatwością można przydzielić cały pokój do salonu, to w tym przypadku współczesni projektanci sugerują zastosowanie metody zagospodarowania przestrzennego i przebudowy. Nowoczesny projekt tego planu pozwala ci przeznaczyć kilka metrów od przestrzeni życiowej, aby zorganizować miejsce do przyjmowania gości.

Poprzez podział na strefy można podzielić prostokątny pokój, oddzielając przestrzeń pod szafką, pokój dziecięcy, oddzielając w ten sposób obszar roboczy od obszaru odpoczynku.

Zagospodarowanie terenu można wykonać za pomocą dekoracyjnej konstrukcji ścian z płyt gipsowych lub dzięki nowoczesnym szafkom i półkom.

Przesuwna przegroda - idealna do dzielenia salonu i sypialni

Na przykład w apartamencie typu studio można umieścić narożną sofę, która posłuży jako metoda oddzielania sypialni od kuchni. W ten sam sposób z salonu może być garderoba.

Metoda przebudowy w mieszkaniu to bardzo prosty i szybki sposób na zwiększenie liczby pokoi w jednym mieszkaniu. Na przykład jeden duży pokój można podzielić na kilka małych kwadratów, z których każdy będzie służyć jako nowy mały pokój. Ta metoda jest często stosowana w przedszkolu, gdy jeden pokój z czasem wymaga podziału dla dwóch dzieci różnej płci.

Jeśli pokój dzienny jest pomieszczeniem komunikacyjnym, w którym konieczne jest również położenie łóżka, wówczas bez wizualnego podziału na strefy nie będzie można również podzielić pomieszczenia na strefy, przypisując każdej jego części funkcjonalnej.

Proste wnętrze salonu 18 m² M: stylowe i wygodne

Układ salonu odgrywa bardzo ważną rolę w wygodnym umieszczeniu w tym pokoju. Rational to standardowe umieszczenie mebli na ścianach całego pomieszczenia, co pozwala na swobodne opuszczenie całego środka pokoju.

Aby zwiększyć powierzchnię użytkową, możesz sam zorganizować naprawę, uzupełniając pokój o dodatkowe poziomy, na których możesz później uporządkować książki i różne rzeczy.

Zazwyczaj meble w salonie są umieszczone wzdłuż ściany, aby pozostawić miejsce na środku pokoju

Wyposażyć pomieszczenie może być, zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy projektantów, którzy pomogą stworzyć prosty, ale bardzo komfortowe wnętrze. W ostatnich latach popularność zaczęła korzystać z szafy wnękowe, drzwi przesuwne, które oszczędza miejsce ze względu na fakt, że drzwi odejść i nie potrzebują miejsca na to, aby otwierać się na zewnątrz.

Zwiększenie przestrzeni może polegać na połączeniu pomieszczenia i kuchni, ale w domku panelowym ucieleśnienie tego rodzaju pomysłów będzie znacznie trudniejsze.

Istnieją różne opcje, jak ozdobić i zmodyfikować salon o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Ale zanim wybierzesz bardziej odpowiednią opcję dla konkretnego mieszkania, musisz określić, jakie zadania funkcjonalne są przypisane do tego pomieszczenia. Na przykład salon może być wyposażony w łóżko, szafki, fotele, jeśli ten pokój służy również jako sypialnia.

Jeśli salon służy jako jadalnia, to oprócz sofy i telewizora powinien on pomieścić stół i krzesła, na których mogą usiąść wszyscy zaproszeni goście.

Większość decyzji projektowych dotyczących stylu salonu łączy w sobie prostotę, swobodę i oryginalność

Prawdziwe projekty salonu interesują współczesnych młodych ludzi swoją prostotą, oryginalnością i wolnością. Nowoczesna koncepcja aranżacji salonu opiera się na komforcie i przestrzeni. Ważne jest, aby zapewnić funkcjonalność w połączeniu z pięknem i wybranym stylem.

Ważne jest, aby rzeczy pasowały do ​​siebie i pasowały do ​​jednego projektu i stylu. Pozostaje tylko wybrać ten styl i stosować się do jego składników.

Na przykład zatrzymując się w stylu klasycznym, musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Obecność nawet kilku z tych elementów uczyni salon w klasycznym stylu.

Projekt wnętrza salonu 18 m² M (wideo)

Najważniejsze w każdym salonie jest nie tylko właściwy wybór stylu i jego dokładna realizacja we wnętrzu. Ważny będzie komfort, który zostanie zrealizowany na końcu.

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Wnętrze salonu 18 m2 M - 50 pomysłów na dekorację pokoju

Pokój dzienny 18 m2 - to typowy przykład pokoju w zwykłych domach konstrukcji sowieckiej i postsowieckiej. Nie są bardzo duże, ale nie są również małe. Dzięki właściwemu wzornictwu ten pokój stanie się pięknym i przytulnym salonem. W tym celu należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję ścian, podłogi i sufitu oraz wybór mebli.

Dekoracja pokoju 18 metrów kwadratowych

Najlepiej zakończyć salon 18 metrów kwadratowych w jasnych kolorach. Każdy wie, że jasne kolory wizualnie rozszerzają przestrzeń, czyniąc ją głębszą i bardziej przestronną. Nie oznacza to, że musisz pomalować ściany, podłogę i sufit w czysto białym kolorze. Osiągnie to odwrotny skutek - pokój "popchnie" w twoim umyśle, a nawet może doprowadzić do załamania nerwowego. Lepiej używać beżu, brzoskwini, mleka, perły, śmietany i innych kolorów. Jeśli nadal chcesz dodać ciemny kolor lub odcień, najlepiej zrobić to na osobnej ścianie. Używając ciemnego koloru jednej ze ścian, rozjaśniacie przestrzeń, a tym samym wizualnie ją powiększacie. W związku z tym projekt salonu ma 18 metrów kwadratowych. metrów oznacza następujące cechy w projekcie:

  • Sufit jest lepszy do dekoracji w jasnobeżowym kolorze, bez stiuku i palowania;
  • Ściany są również malowane w jasnych kolorach lub pokryte jasną tapetą. Jedna ze ścian kontrastu i głębi może być podświetlona ciemnym tonem. Możesz również użyć pionowego paska na ścianach, aby wizualnie zwiększyć przestrzeń w pokoju. Uczyni to pomieszczenie ponad sufitem, a tym samym zwiększy jego objętość;
  • Podłoga jest pożądana w monofonicznym i jednotonowym odcieniu ciemniejszym niż jasna część ścian.

Przestrzegając tych prostych zasad, uczynisz swój pokój przestrzennym, lekkim i przytulnym.

Projekt wnętrza pokoju 18 m². M.

W salonie o powierzchni 18 m² M lepiej jest umieścić lekkie, nieporęczne meble. Jeśli jest ciemno, to w przeciwieństwie do jasnego pokoju wszystko będzie wyglądać świetnie. Wybór akcesoriów w tym przypadku zależy tylko od twoich upodobań i preferencji. Jednak bardzo ładne w takim salonie będą wyglądać lampy podłogowe na wysokich i cienkich nogach i różnych punktowych światłach.

Wnętrze salonu 18 m² M zdjęcie - wybór mebli, pomysłów

Każdy właściciel domu stara się, aby jego dom był wyjątkowy, modny, stylowy, a jednocześnie bardzo przytulny i przytulny. To do tych cech powinien odpowiadać salon, czy to w domu, czy w mieszkaniu. Z salonami w wielkim domu wszystko jest proste: zwykle jest wystarczająco dużo miejsca na lot fantazji i aranżacji mebli. Gdzie jest to trudniejsze dla właścicieli apartamentów miejskich, gdzie największa sala jest zwykle nie większa niż 18 kwadratów. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę kilka zasad i zasad dekorowania salonów, projekt pomieszczenia o powierzchni 18 metrów kwadratowych może być bardzo, bardzo atrakcyjny.

Dekorując salon o powierzchni 18 m² M, główne zasady nie mają na celu przeładowania przestrzeni i uczynienia jej wizualnie tak masywną, jak to tylko możliwe. W tym celu należy preferować jasne kolory i odcienie.

Zatem sufit powinien być tak lekki, jak to możliwe, a najlepiej biały, a najlepiej monofoniczny. Ta powierzchnia, w porównaniu ze ścianami i podłogą, powinna być najlżejsza. Jedyny sposób, aby wizualnie podnieść sufit i zwiększyć pomieszczenie.

Ściany są najlepiej udekorowane jasnymi ciepłymi kolorami, ale ciemniejsze niż kolor sufitu. Brak ciemnych plam w postaci wzorów lub kwiatów. Niech wszystkie ściany będą monofoniczne. W przypadku, gdy potrzebujesz przestrzeni, możesz wybrać żądaną ścianę w innym kolorze. Ale niech będzie to solidna tapeta lub obraz, który jest w harmonii z całym pokojem.

Rada! Odbiór zagospodarowania przestrzennego pozwoli skoncentrować się przy jednej ze ścian strefą odpoczynku (strefą telewizyjną lub miękkim), a tym samym pozwoli oddzielić tę przestrzeń od ogólnej "masy" pomieszczenia.

Zaleca się stosowanie lekkich (drewnianych, laminowanych) wykładzin podłogowych i tego samego w całym domu. To nie oddzieli salonu od całego mieszkania i sprawi, że przestrzeń będzie jeszcze bardziej przestronna.

Meble mogą być wszystkim, wszystko zależy od gustów i pragnień. Należy jednak preferować miękkie zestawy mebli o małych rozmiarach i jasnych kolorach. Kilka krzeseł i sofa lub jedna duża narożna sofa, mały stolik i telewizor na ścianie - to w zasadzie wszystko, co niezbędne do przytulnego odpoczynku w salonie.

W salonie oświetlenie powinno być dużo i, najlepiej, z funkcją kontrolowania stopnia oświetlenia. Mogą to być reflektory punktowe, lampy podłogowe w rogu pokoju lub mały żyrandol w środku. Duże i obszerne żyrandole i lampy najlepiej nie używać, a tym samym nie zaśmiecają przestrzeni pomieszczenia.

Projekt wnętrza salonu o powierzchni 18 metrów kwadratowych nie jest tak trudnym zadaniem. Najważniejsze to pokazać trochę wyobraźni, wytrwałości i pracy, a bez wątpienia odniesiesz sukces!

Dodaj komentarz

32 − = 27