Jak pokryć sufit płytą gipsowo-kartonową własnymi rękami

Funkcje tynkowania płyt gipsowo-kartonowych własnymi rękami

Do naprawy możesz zaprosić wykwalifikowanych specjalistów, a nie możesz zatrudnić dodatkowej siły roboczej i samemu wykończyć sufit. Najpierw jednak musisz zapoznać się z tematem instalacji sufitu z GCR i obejrzeć wideo na ten temat. Dowiedz się, jak prawidłowo naprawić sufit za pomocą płyty gipsowo-kartonowej.

Sufity GKL na metalowej ramie nie są konstrukcyjnymi elementami konstrukcji wsporczej, służą do dekoracyjnego wykończenia i lepszej izolacji akustycznej pomieszczenia. Zgodnie z ich przeznaczeniem GCL są wodoodporne (odpowiednie do łazienki) i ognioodporne (stosowane w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach bezpieczeństwa). Aby pokryć sufit w salonie lub sypialni, możesz wybrać konwencjonalny GCR.

Przygotowanie do instalacji i znakowania

Będzie to wymagało: poziomu wody, gwoździ, profili CD i UD.

Aby sufit był gładki, musisz wprowadzić oznaczenia. Skorzystaj z poziomu hydro, tutaj będziesz potrzebował jednego pomocnika. Poziom powinien być wypełniony wodą (bez pęcherzyków powietrza), w przeciwnym razie wystąpi błąd pomiaru.

Najpierw zaznacz na ścianie punkt (punkt początkowy), przez który musi przejść linia sufitu.

Poziom wody jest umieszczony poziomo, aby pozycja wody w nim była równa początkowemu znakowi. Teraz możesz oznaczyć pozycję cieczy na drugim końcu poziomu i uzyskać drugi punkt. Łączymy punkty początkowe i punkty odbioru linią prostą, kontynuujemy ją na pozostałych ścianach i uzyskujemy obwód przyszłego sufitu. Na nim musisz przybić początkowy profil UD.

Na zastosowanych liniach obwodu ustalamy profil prowadzący, który jest mocowany do gwoździ. Jeśli szerokość pomieszczenia jest większa niż szerokość profili, należy je rozszerzyć, należy użyć specjalnych uchwytów - przedłużek. Połączenie arkuszy znajduje się w środku profilu sufitu, który jest instalowany co 60 cm.

Pomiędzy prowadnicami rozciąga się nić, będzie to oznaczać poziomą linię dla elementów podtrzymujących. Zainstalowane są główne profile poprzeczne, które mocuje się do zawieszeń za pomocą śrub samogwintujących.

Teraz musisz zamontować profile pośrednie (długość między nimi wynosi 50 cm). Te profile i główne elementy konstrukcyjne są połączone poprzecznie.

Kształt pomieszczenia wpływa na położenie elementów nośnych konstrukcji (poprzecznej lub wzdłużnej), a w konsekwencji zużycie GCR. Pierwszy profil nośny jest zamontowany nie dalej niż 10 cm od ściany.

Będziesz potrzebował: perforatora, nożyc do metalu, profilu metalowego, śrubokrętu, śrub, wsporników montażowych, gwintu konstrukcyjnego, poprzecznych mocowań.

Profile o wymaganej długości są cięte za pomocą metalowych nożyczek. Długość głównego profilu powinna być mniejsza niż długość pokoju o 10 mm.

Oznacz punkty zawieszenia na suficie bazy. Rodzaj obciążenia i skok głównych profili wpływają na wybór odległości między zawieszkami. Na suficie podsta- wowym stosuje się zawiesiny z mocowaniem i liną trakcyjną lub prostą. Aby zwiększyć zdolność pochłaniania dźwięku, do bezpośrednich zawiesin stosuje się taśmę uszczelniającą.

Znaki włączenia ustalają kierunek w kształcie litery "P". Po drugiej stronie pomieszczenia, w odległości 60 cm od siebie, narysuj proste linie. Wzdłuż nich zamontowane są wsporniki montażowe, które staną się zawieszkami dla konstrukcji wsporczej.

Konieczne będzie: GKL, śrubokręt, wkręty samogwintujące, nóż konstrukcyjny.

Określ, który róg pomieszczenia jest najbardziej płaski, czyli odpowiada kątowi 90 °. Zaczynasz od tego pochwy. Arkusze są rozłożone, aby zmniejszyć słabość złącza. Przy mocowaniu należy użyć wkrętów samogwintujących z płaską maską (należy je wyjąć na głębokość 1-2 mm). Dokręć GCR w całym obszarze w kilku miejscach, w przeciwnym razie zwisa. Złożony kształt powierzchni można wyciąć nożem biurowym.

Po zainstalowaniu arkuszy uszczelnij połączenia i umiejscowienie wkrętów. Przygotuj mieszankę kitu. Zalej suchą mieszankę wodą, mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji.

Pierwszą warstwę masy szpachlowej nakłada się na połączenie arkuszy, wygodnie jest posługiwać się szpachelką o szerokości 150 mm.

Połóż taśmę wzmacniającą na szpachli i wyciśnij ją szpachelką, nie dopuszczaj do powstawania zmarszczek i pęcherzy, a także usuwaj roztwór spod spodu.

Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą warstwę szpachlową. Gdy powierzchnia wyschnie, wyleczyć ją fugą, nie uszkadzając zwróconej do niej tektury. Zalej sufit.

Ostatnią warstwą jest ostateczny kit i fuga. Usuń taśmę zwalniającą. Teraz sufit jest gotowy do malowania.

Sufit wielopoziomowy z elastycznego profilu

Układamy profil na podłodze i zbieramy wymaganą długość. Przesuwamy przedmioty tak, aby połączenia nie pokrywały się i nie łamały profilu. Sprawdź, czy wszystkie zagięcia znajdują się w rowkach.

Wzdłuż obwodu przyszłej konstrukcji zamontuj kąty montażowe. Następnie napraw elastyczny profil i utwórz wymagane zagięcie. Zamocuj profil i nożyczki nad metalem, aby przetworzyć rowki.

Z profilu 60x27 włóż skrzynię. Aby zapewnić bardziej niezawodne mocowanie płyt kartonowo-gipsowych do końca, dodaj narożniki.

Teraz możesz przykręcić GCR. Za pomocą piły przeciąć nadmiar wokół obwodu. Przykręć krawędzie podczas cięcia.

Obierz końce paskami z płyty gipsowo-kartonowej. Najpierw należy walcować wałkiem igłowym i zwilżyć powierzchnię arkusza wodą. Po chwili pasek można zgiąć.

Teraz możesz zacząć tworzyć trzeci poziom. Rogi przyklejamy przez powierzchnię pokrycia z płyt gipsowo-kartonowych do ramy z poprzedniego arkusza.

Profil jest zbierany w taki sam sposób, jak na poprzednim poziomie. W odpowiednim miejscu, zabezpieczyć profil. Wykonaj ramową listwę, na której będzie trzeba naprawić GKL.

Obetnij koniec trzeciego poziomu paskami z GKL. Nie zapomnij rzucić ich rolką i posypać wodą. Projekt jest gotowy, pozostaje tylko do gruntowania i wykonania wykończenia.

Wideo instrukcja: wygięte przejścia poziomów sufitu gipsokartonnogo

Montaż sufitu należy wykonać podczas prac wykończeniowych przed naprawą posadzki, ale po wykonaniu instalacji sanitarnej i elektrycznej. Więcej opcji budżetowej - jest to jednopoziomowy pułap z reflektorami, wielopoziomowy będzie kosztować o rząd wielkości więcej. Jeśli nie masz konkretnych umiejętności zawodowych, lepiej nie powlekać sufitu płytą gipsowo-kartonową własnymi rękami, ale zatrudnić zespół mistrzów.

Nauka pokrycia sufitu płytą gipsową

Płyt gipsowo-kartonowych jest coraz częściej wykorzystywane do tworzenia partycji, ponieważ jest przyjazny dla środowiska i wygodny dla materiałów instalacyjnych. Jest to wygodne, w tym fakt, że możesz sam go ułożyć. Aby zrozumieć, jak malować sufitową płytę gipsową jakościowo i bez zepsucia arkuszy, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i wskazówkami podanymi w tym artykule.

Niezbędne narzędzia i materiały

Wybierając pokrycie sufitu, musisz najpierw rozważyć, gdzie chcesz go zainstalować. W przypadku pomieszczeń o dużej wilgotności (łazienki i kuchnie) wybierz odporne na wilgoć płyty gipsowo-kartonowe (GKL). To samo dotyczy materiału na ramę: jeżeli wcześniejsze drewniane belki były bardziej popularne, dziś stosuje się ocynkowane profile metalowe, które zachowują swoje właściwości przez długi czas.

Tak więc z materiałów, które będą potrzebne:

Jak pokazuje doświadczenie, aby poprawnie pokryć sufit płytą gipsowo-kartonową, będziesz potrzebował następującego zestawu narzędzi:

 • poziom (woda lub laser);
 • wątek budowlany;
 • ruletka;
 • perforator;
 • śrubokręt;
 • wyrówniarka krawędzi;
 • nóż do budowania.

Układ sufitu przed okładziną

Zbierając wszystko, czego potrzebujesz do naprawy, możesz przejść do pierwszego etapu - oznaczenia profili metalowych, które będą ramą. Wcześniej należy sprawdzić sam sufit, który ma pokryć płytą gipsowo-kartonową. Jeśli są w nim poważne dziury, muszą być zapieczętowane. Zwróć szczególną uwagę na systemy komunikacji: uporządkuj rury i przewody, które będą używane do łączenia żyrandoli i lamp po poszyciu. Całą powierzchnię sufitu (łącznie z rurami, jeśli występują) należy zagruntować w celu ochrony przed rdzą i pleśnią.

Po uporządkowaniu powierzchni podstawy możesz kontynuować znaczniki. Dla niej musisz zmierzyć odległość od podłogi do sufitu w każdym z rogów i znaleźć ten, w którym ta odległość jest najmniejsza. Od góry tego kąta mierzy 5-10 cm i robi ślady po obu stronach. Ponadto konieczne jest narysowanie równych linii od tych znaków na obwodzie całego pomieszczenia. Aby to zrobić, użyj nici budowlanych lub sznurka, który ciągnie się do przeciwległego rogu i wykonuje się na nim oznaczenia. Uzyskane linie muszą zostać ponownie sprawdzone za pomocą lasera lub poziomu wody: w przypadku odchyleń lub dużych błędów, wszystkie późniejsze prace przy tynowaniu sufitów płytami gipsowymi będą musiały zostać przerobione.

Struktura przytrzymująca wyróżnia się rodzajem użytego materiału:

Te pierwsze cieszyły się większą popularnością w przeszłości, ale dzisiejsi budowle wolą metal jako bardziej trwały i trwały. Ponadto drewno wymaga specjalnej impregnacji, aby chronić je przed pasożytami i chronić je w przypadku pożaru.

Przed dodaniem płyty gipsowo-kartonowej do sufitu należy zwrócić uwagę, ile poziomów będzie mieć rama. Są dwojakiego rodzaju:

 • Jednostopniowe: profile nośne, na których montowana jest płyta gipsowo-kartonowa, są przymocowane do sufitu;
 • Dwupoziomowy: najpierw zamontowana jest podstawa, do której przymocowane są profile zawieszenia, następnie na nich jest zainstalowany drugi poziom, a cała konstrukcja jest wyłożona GKL.

Pierwsza opcja pozwala na pokrycie sufitu poprzez obniżenie arkuszy gdzieś 5 cm poniżej pokrywy podstawy. Drugi był bardziej rozpowszechniony, ponieważ daje więcej okazji do ukrycia systemów komunikacji, ponieważ za pomocą wieszaków można zwiększyć odległość do GCR nawet do metra. Jednocześnie jest trudniejsze technicznie, ponieważ wymaga instalacji dodatkowych elementów.

Aby naprawić strukturę, należy rozpocząć od instalacji profili UD, które stanowią podstawę. Są one mocowane bezpośrednio pod linią, którą narysowałeś na ścianach pomieszczenia, za pomocą dziurkacza i kołków (jeśli pracujesz z drewnem, użyj wkrętów samogwintujących). Prowadnice są przymocowane dookoła obwodu pomieszczenia.

Po zainstalowaniu podstawy konieczne jest zarysowanie linii, wzdłuż których będą znajdować się zawieszenia profili nośnych. Linie są rysowane w odległości 60 cm od siebie. Są one mocowane do zawiesi, które mają formę litery P. Muszą być przykręcone poprzeczką do sufitu, tak aby obie strony pozostały wiszącymi wspornikami przeznaczonymi do montażu. Odległość między takimi zawieszkami wynosi od 60 cm do 1 m. Przed oznaczeniem zwracaj uwagę na wymiary zakupionego GCR: ustaw profile tak, aby pokrywały się ze spoinami między arkuszami, ponieważ dzięki temu okładzina tynkowa będzie łatwiejsza o kilka rzędów.

Po zamocowaniu zawiesin w pomieszczeniu, nitki są dokręcone, aby kontrolować ten sam poziom mocowania profilu. Główne profile CD są montowane na zawieszkach za pomocą śrub samogwintujących do metalu. Aby ułatwić instalację, można włożyć jeden koniec profilu do prowadnicy, a następnie przymocować na przemian do wsporników montażowych wieszaków.

Przekroje są również zamontowanymi profilami, które mogą być wykonane z prowadnic. Są one ustalane przez tak zwane "kraby" - specjalne elementy łączące. Jeśli ich nie ma, możesz po prostu wkręcić metalowe śruby. Następnie ramka jest ponownie sprawdzana pod kątem poziomu.

Zasady galwaniczne GKL

Przed przystąpieniem do szycia sufitu płytami z płyty gipsowej należy je obrabiać za pomocą wyrówniarki krawędziowej, a także odciąć krawędzie fasetą pod kątem 40-50 stopni za pomocą noża budowlanego. Jest to konieczne, aby później łatwiej było kłaść na stawy. Jeśli z obliczeń trzeba wyciąć arkusz, robi się to w następujący sposób: za pomocą noża budowlanego na planowanej linii, nacięcie jest wykonywane na tekturze, następnie arkusz rozbija się wzdłuż tej linii na twardej powierzchni, a tektura jest wycinana z drugiej strony.

Podczas instalacji, która jest wykonywana za pomocą śrubokrętu i wkrętów samogwintujących z płaską maską, należy się upewnić, że płyty gipsowe leżą na prowadnicach. Wkręty przykręcane są co 10-15 mm. Ważne jest, aby nasadka zatonęła o około 1 mm, w przeciwnym razie wpłynie to na szpachlowanie powierzchni. W tym samym czasie nie jest konieczne dokręcanie śrub zbyt mocno, w przeciwnym razie nie będą one w stanie utrzymać arkusza.

Obróbka płyt kartonowo-gipsowych po instalacji

Ustalając sufit, jak opisano powyżej, otrzymasz dokładnie zainstalowane arkusze płyt kartonowo-gipsowych, które pozostały do ​​przetworzenia. Aby to zrobić, najpierw musisz wypełnić połączenia, wcześniej uszczelnione sierpem (taśma wzmacniająca). Narożniki są chronione metalowymi narożnikami, które również shpaklyuyut w kilku warstwach. Cała powierzchnia jest zagruntowana, a także pokryta kitem, pierwszym uruchomieniem, a następnie, po wyschnięciu, wykończeniem. Tylko po tej powłoce można malować lub tapetować.

Tak więc, jeśli masz wszystkie niezbędne narzędzia, materiały i szczegółowe instrukcje, nie będzie trudno pokryć sufit płytą gipsowo-kartonową, nawet własnymi rękami. Czy chcesz dodać coś do naszych instrukcji lub zadać pytanie wyjaśniające? Zrób to w komentarzach do artykułu!

Jak pokryć sufit płytą gipsowo-kartonową własnymi rękami

Sufit jest ważnym elementem w każdym mieszkaniu, ogólny wygląd pomieszczenia zależy od jego stanu. W związku z tym na szczególną uwagę zasługuje projekt sufitu. Klasyka to idealnie płaski sufit, który będzie dobrze wyglądał we wnętrzu, wykonany w dowolnym stylu.

Najczęściej do wykończenia sufitu należy wybrać karton gipsowy. W tworzeniu sufitu z płyty gipsowej kluczowe są dwa komponenty: wybór materiału i jakość pracy mistrza.

Jak prawidłowo osuszyć sufit płytą gipsowo-kartonową

Jeśli pierwszy akapit jest mniej lub bardziej jasny, kwestia zatrudniania specjalistów pozostaje otwarta. W idealnej sytuacji można zaprosić wykwalifikowanego finishera, ponieważ instalacja sufitu jest dość skomplikowanym procesem technicznym, który wymaga obecności pewnej wiedzy.

Jednak przy odpowiedzialnym podejściu jest całkiem możliwe rozwiązanie problemu właściwego pokrycia sufitu płytą gipsowo-kartonową bez przyciągania uczestników z zewnątrz. W tym artykule znajdują się szczegółowe instrukcje dotyczące mocowania sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej. Filmy na ten temat znajdują się na samym końcu strony.

Zasada działania z poziomem hydraulicznym

Przed przymocowaniem sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej przede wszystkim należy wykonać znakowanie. Jak dokładnie spędzisz ten etap, poprawność i, odpowiednio, równość ogólnej płaszczyzny sufitu będzie zależała. To właśnie ta płaszczyzna określa położenie wszystkich kluczowych elementów sufitu.

Do wykonania znaczników potrzebne są:

Ogólną lokalizację sufitu względem podłoża określa się początkowo. Jest to jedyny dostępny punkt orientacyjny, który może służyć jako wskazówka dla Ciebie. Do pracy z poziomem hydraulicznym potrzebne są dwie osoby.

 • Początkowy znak jest umieszczony na ścianie: jego lokalizacja jest przyszłym poziomem sufitu. Jeśli sufit jest zbyt wysoki i sprawia, że ​​znak startowy na tej odległości jest problematyczny, możesz wybrać dowolną dogodną dla siebie pozycję. W przyszłości za pomocą taśmy mierniczej można "podnieść" znaczniki wykonane na żądaną wysokość.

Zwróć uwagę! Przed oznaczeniem poziomu sufitu należy wziąć pod uwagę dostępność komunikacji i oświetlenia, jeśli jest on wbudowany w powierzchnię sufitu. W przeciwnym razie w przyszłości możesz mieć niedobór przestrzeni i będziesz musiał zacząć wszystko od nowa.

Jak suszyć sufit płytą gipsową - pracuj na poziomie hydraulicznym

 • Poziom wody jest wypełniony wodą - upewnij się, że w rurce nie ma dużych pęcherzyków powietrza. Obecność powietrza spowoduje zauważalny błąd w pomiarach.
 • Poziom napełnienia wodą jest rozciągnięty między dwoma punktami na ścianie, tak że oba końce są w przybliżeniu na tym samym poziomie. Jeden z mierników sprawdza poziom wody ze znakiem startowym na ścianie. Gdy położenie wody jest równe oryginalnemu znacznikowi, pozycja cieczy na drugim końcu jest zaznaczona. W ten sposób otrzymujesz drugi punkt, którego położenie jest identyczne z oryginalnym znakiem względem ziemi.
 • W ten sam sposób zaznaczona jest wymagana liczba punktów na ścianie, które są następnie połączone jedną poziomą linią - jest to poziom twojego przyszłego sufitu.

Jak prawidłowo osuszyć sufit płytą gipsową, zdjęcie

Zanim sufit zostanie pokryty płytą gipsowo-kartonową, należy złożyć ramę nośną, która posłuży za podstawę dla całej konstrukcji.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • profil metalowy;
 • wątek budowlany;
 • nożyce do metalu;
 • wiertło perforujące;
 • wiertarka lub śrubokręt;
 • śruby z kołkami z tworzywa sztucznego;
 • Wkręty samogwintujące do metalu;
 • uchwyty montażowe;
 • krzyżowe wierzchowce "kraby".

Montaż ramy należy wykonywać ze szczególną starannością - wszelkie nierówności lub nieprawidłowe łączenie elementów będzie miało negatywny wpływ na skórę.

Na wykonanych znakach powstają profile kierujące - mają one strukturę "P". Konieczne jest zamocowanie ich na całym obwodzie, dokładnie zgodnie z zaznaczoną pozycją, ponieważ w przyszłości będą one służyć jako przewodnik dla elementów pośrednich. Prowadnice mocujące wykonuje się za pomocą wiertarki perforacyjnej i śrub z kołkami.

 • Następnie proste linie są przeciągane przez pokój, w odległości 0,6 metra od siebie, wzdłuż których przymocowane są wsporniki montażowe, których odległość powinna również wynosić około pół metra. Będą służyć jako szelki dla profili nośnych.

Jak prawidłowo wyeksploatować sufitowe zdjęcie kartonowo-gipsowe

 • Wzdłuż sufitu, pomiędzy prowadnicami, nić jest naciągnięta w kilku miejscach, co wskaże poziomą płaszczyznę do montażu profili łożyskowych. Następnie instalowane są główne profile, które będą znajdować się po drugiej stronie pomieszczenia. Oba końce profilu muszą swobodnie wpasować się w rowki prowadnic, po czym są przymocowane. Orientując wzdłuż rozpostartych nitek, profil jest przymocowany do zawieszenia za pomocą samogwintujących śrub do metalu.

Montaż profili pośrednich

 • Po zainstalowaniu profili poprzecznych instalowane są podłużne elementy pośrednie - powinny one znajdować się w odległości 50 cm od siebie. Ich dokładna lokalizacja zależy od tego, jak będą kształtować się płyty gipsowo-kartonowe. Połączenie pośrednich profili z głównymi częściami skrzyni odbywa się za pomocą krzyżowych łączników.

Zwróć uwagę! W zależności od kształtu pomieszczenia i jego parametrów, położenie głównych profili nośnych może być poprzeczne lub wzdłużne. Wszystko zależy od tego, jak racjonalne jest zużycie płyt kartonowo-gipsowych w tym czy innym przypadku.

Zdjęcie, jako sufitu do zawieszenia płyt gipsowo-kartonowych, w dużych ilościach znajduje się na naszej stronie internetowej.

Po zakończeniu montażu ramy możliwe jest rozpoczęcie tynkowania płytą gipsowo-kartonową. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

Zwróć uwagę! Przed przymocowaniem sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej sprawdź położenie profili pośrednich - w przyszłości pozwoli to uniknąć problemów z przymocowaniem pościeli.

Powinieneś zacząć od najbardziej wyrównanego narożnika pomieszczenia - im bliżej kąta do 90 stopni, tym gładszy będzie układ kolejnych arkuszy. Płyty gipsowo-kartonowe powinny być rozłożone w czasie - dzięki czemu można zrekompensować słabość połączenia. Jeśli nie zastosujesz się do tej zasady, możesz mieć problemy z późniejszym zaprojektowaniem zmontowanego sufitu.

Mocowanie blach odbywa się za pomocą wkrętów samoprzylepnych z płaską nasadką. Konieczne jest przykręcenie płyty gipsowo-kartonowej na całej jej płaszczyźnie w kilku miejscach - dzięki czemu można ją zabezpieczyć przed ugięciem.

Zwróć uwagę! Kapelusze wkrętów samogwintujących, za pomocą których mocowana jest płyta gipsowo-kartonowa, należy podgrzać na 1-2 mm. W przyszłości, jeśli prześwietlisz lub przykleisz tapetę, - wystające czapki mogą stanowić poważny problem.

Złożone figury lub arkusze wykańczające płyty gipsowo-kartonowej są odcinane za pomocą noża pisarskiego - na przedniej stronie wykonywane jest głębokie wycięcie kształtu, którego potrzebujesz, po czym arkusz jest odrywany w odwrotnym kierunku wzdłuż konturu wycięcia. Im głębsze jest nacięcie, tym łatwiej będzie oddzielić wyciętą część. Pozostałości gipsu wycina się ostrzem.

Zwróć uwagę! Nacięcie powinno mieć prosty kształt - można podzielić arkusz na dwie części lub oddzielić narożny element, ale problematyczne będzie wycięcie kształtu "P" w ten sposób. W tym celu lepiej użyć zwykłej drewnianej piły do ​​metalu, dzięki której możesz bez większego wysiłku ciąć pożądany kształt.

Pomimo całej złożoności procesu, nasze instrukcje dotyczące suchej zabudowy sufitu + wideo pomogą Ci przeprowadzić instalację samodzielnie i uzyskać przyzwoity efekt. Należy zauważyć, że stosowanie instrukcji dotyczących płyt kartonowo-gipsowych na suficie + wideo musi oznaczać obecność pewnych umiejętności, ponieważ instrukcje obejmują tylko główne etapy procesu galwanizacji.

płyta gipsowo-kartonowa

 • Nisze
 • Box
 • Półki, półki
 • Meble
 • Kominek

Przygotowanie przed instalacją

 • Obręcz, rama, profil
 • Wybór narzędzia

Montaże

 • Szafka
 • Żyrandole
 • Gzyms

Inne operacje

 • Uszczelnianie stawów i stawów
 • Stoki
 • Instalacja okablowania, gniazd
 • Gięcie
 • Cięcie
 • Praca z klejem
 • Malowanie

Rodzaje płyt gipsowo-kartonowych

 • Laminowane
 • Odporność na wilgoć

Połączenie z materiałami

 • Płytkami
 • Tapeta

Funkcje instalacji w pokojach

 • Łazienka, WC
 • Balkon
 • Pokój dzienny
 • Sypialnia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

77 − = 74