Nazwa kategorii

Jak wyprasować skórzaną kurtkę w domu

Minty skórzana kurtka: jak ją wygładzić i co?

Wygładzanie kurtki w naturalny sposób i używanie pary

Konieczność zajęcia się kwestią prasowania żelaznej kurtki może pojawić się w każdej porze roku. Fałdy i zmarszczki na podobnej rzeczy powstają zarówno ze stałych skarpet, jak i ze względu na ich skład w połączeniu. Pomarszczony może wyglądać jak używana kurtka wykonana z miękkiej lub cienkiej skóry lub zaraz po zakupie, jeśli została zapakowana w niewłaściwy sposób. Aby pozbyć się niewielkiego i krótkotrwałego zalomowa, warto przyjrzeć się naturalnej metodzie wygładzania produktu.

Jak wygładzić skórzaną kurtkę w domu bez użycia jakichkolwiek pomocy

 1. Biorąc rzecz w rękę, powinna być dobrze wstrząśnięta.

Po założeniu kurtki na 2-3 dni można łatwo pozbyć się drobnych nierówności na jej powierzchni. Jednak ten sposób wygładzania zgniecionej skórzanej kurtki jest odpowiedni tylko dla produktów z lekkiej, cienkiej i naturalnej skóry.

Drugą opcją wygładzenia zewnętrznej odzieży z dowolnego wariantu skóry jest prosty palec u nogi produktu. Dzięki podobnej kurtce idealnie można "nałożyć" na ciało, przybierając kształt, a małe lub drobne zagięcia są eliminowane samodzielnie. Do takiej procedury wystarczy chodzić w kurtce przez 2-4 godziny. Metoda jest szczególnie odpowiednia do rozwiązania problemu wygładzania skórzanej kurtki po jej zakupie w sklepie.

Jak wygładzić skórzaną kurtkę w domu za pomocą ciepłej pary

Pierwsza opcja. Delikatnie powiesić produkt na wieszaku, mając w łazience. Włącz kurek wystarczająco gorącej wody do pary. Pozostaw kran otwarty, zbierając wodę i tworząc "efekt cieplarniany" w pomieszczeniu. Drzwi do łazienki muszą być szczelnie zamknięte. Pod wpływem pary produkt skórzany szybko się wygładzi.

Jak wyprostować skórzaną kurtkę: prasowanie i domowa "prasa"

Nie chcąc dać skórzanej kurtce suchego czyszczenia, ale nie uzyskując pozytywnego rezultatu z parowania lub naturalnego prostowania produktu, można odnieść się do dwóch innych skutecznych sposobów.

Jak wyprasować skórzaną kurtkę żelazkiem

Przed prasowaniem często pojawiają się wątpliwości i czy można prasować skórzaną kurtkę żelazkiem, czy nie będzie bolało jak wygląd produktu?

 1. Nadal pożądane jest przekierowanie produktu na niewłaściwą stronę.

Poniższy film pokazuje, jak wygładzić skórzaną odzież wierzchnią:

Co jeszcze możesz spróbować zwrócić skórzaną kurtkę, by wyglądała atrakcyjnie i bez zmarszczek? Możesz spróbować wyprostować produkt za pomocą prasa, stworzony z improwizowanych materiałów. Na przykład dopuszcza się stosowanie ciężkich ładunków: ciężkich książek, bele odzieży, pojemników z wodą. Ta opcja jest odpowiednia dla produktów wykonanych ze sztucznej skóry.

 • Umieść kurtkę na płaskiej powierzchni.

Dodatkowe metody i zalecenia

Nie chcąc narażać swojej ulubionej skóry na poważne efekty, możesz odnieść się do "oszczędnej", jednak dość skutecznej metody. Nadają się zarówno do skóry naturalnej, jak i sztucznej.

 1. Naturalna skóra nie toleruje wody, łatwo się rozciąga. Dlatego należy zapobiegać pojawianiu się kondensacji na powierzchni płaszcza w czasie zdzierania.

Nawet w sytuacjach, gdy skórzana odzież wierzchnia jest prawidłowo przechowywana, podczas procesu jej zużycia mogą pojawić się drobne zmarszczki. Pozbycie się ich nie będzie trudne, wybierając jeden z dostępnych sposobów wygładzania skórzanej kurtki w domu. A po tym, jak ulubiona rzecz będzie wyglądać jak nowa.

Tryb kompaktowy | Tryb normalny

Kopiowanie materiałów na stronie bez naszej pisemnej zgody jest ZABRONIONE!

Jak pogładzić skórzaną kurtkę i wyprostować ją?

Twoja skórzana kurtka po zimie straciła swój kształt, pojawiły się pęknięcia i pęknięcia? Czy chcesz przywrócić produkt do dawnej świetności? Niewiele osób wie, ale można sobie z tym poradzić nawet w domu, używając zwykłych dostępnych narzędzi. Abyś mógł to zrobić łatwo i bez pomocy, zastanówmy się, jak wyprasować skórzaną kurtkę.

Sama skóra jest materiałem dość elastycznym, ponieważ fałdy i fałdy na niej powstają dość rzadko. Z reguły pojawiają się w wyniku niewłaściwego przechowywania. Najczęściej dzieje się tak, gdy produkt jest składany w torbie.

Co najgorsze, jeśli na kurtce z takim schowkiem na górze są dodatkowe rzeczy, które przyczyniają się do powstawania wgnieceń i wgnieceń. Takie błędy przechowywania mogą jednak mieć miejsce nie tylko w domu, ale także podczas transportu rzeczy, a także podczas ich pobytu w magazynach - takie przypadki są najczęstsze.

Ponadto mogą pojawić się problemy z produktem, jeśli kurtka wisi w szafie przez długi czas na wieszaku, który nie jest odpowiedni, pod nim było kilka innych rzeczy lub piorun produktu nie był zapięty.

Wszystko to może prowadzić do deformacji skóry, pojawienia się na niej zmarszczek, które później trzeba wyeliminować. Na szczęście nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Istnieje kilka skutecznych metod domowych, jak wyprostować skórę. Wśród nich jest parowanie, obróbka skóry wazeliną, wieszanie, a także prasowanie kurtki. Przyjrzyjmy się wszystkim tym metodom bardziej szczegółowo.

Jeśli masz dużo czasu, możesz po zakupie przedmiotu wyposażyć go w konwencjonalne krzesło lub wieszak. Po prostu musisz zawiesić produkt i poczekać, aż zostanie wygładzony pod własnym ciężarem. W większości przypadków, aby osiągnąć ten efekt, wystarczy kilka dni (jeśli kurtka jest cienka) lub kilka tygodni (jeśli skóra produktu jest wystarczająco gruba).

Ważne: Przedstawiona metoda umożliwia usunięcie małych fałd na materiale. Jeśli twoja kurtka nie jest tylko wijąca się, a fałdy na niej utworzone, będziesz musiał postępować bardziej radykalnie.

Jeśli nie wiesz, jak prasować skórę w domu żelazkiem lub boisz się z nią pracować, możesz spróbować wyrównać ją za pomocą wazeliny. Aby to zrobić, musisz również ostrożnie powiesić produkt, a następnie wyrównać zagniecenia wazeliną.

Zmiękczy materiał i usunie zmarszczki. Będziesz musiał tylko zostawić produkt na kilka godzin zawieszony na ramionach i możesz wyjść w tym zewnętrznym ubraniu do światła.

Jak dbać o skórę?

Wskazówka: jeśli nie masz wazeliny, możesz użyć zwykłego oleju rycynowego. Nie radzi sobie gorzej z fałdami na skórze, a praktycznie w każdym domu.

Metoda 3 - użyj gorącej kąpieli

Jak wygładzić skórę w ciągu godziny bez specjalnych narzędzi? Można to zrobić za pomocą zwykłej pary. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 1. Aby zebrać umywalkę lub wannę z gorącą wodą.
 2. Zawiń kurtkę nad łazienką na ramionach. Wskazane jest, aby upewnić się, że sam materiał nie wchodzi w kontakt z wodą.
 3. Pozostaw produkt na wieszaku na godzinę. W tym czasie lepiej jest zamknąć łazienkę.

Para z basenu z gorącą wodą lub z kąpieli może wygładzić produkt. Będziesz mieć tylko godzinę na ubieranie kurtki z wanny i czekanie aż się ochłodzi. Nałożenie czegoś, zanim całkowicie się ochłodzi, jest niemożliwe - może to doprowadzić do jego deformacji.

W domu, pognieciona skórzana kurtka może być prasowana zwykłym żelazkiem (uwaga, ta metoda jest odpowiednia tylko dla produktów wykonanych z gładkiego materiału). Aby nie uszkodzić twojej rzeczy, powinno to być zrobione w ten sposób:

 1. Najpierw należy ustawić minimalną temperaturę rozgrzewania. Steam dla tej procedury nie powinien być używany.
 2. Kurtka powinna być umieszczona na desce do prasowania lub na stole. Możesz prasować kurtkę z niewłaściwej strony, jeśli podszewka nie przeszkadza, lub z przodu.
 3. Wygładź kurtkę za pomocą papieru do pakowania lub tkaniny o gładkiej fakturze. Służy do tego zwykły ręcznik kuchenny lub gaza nie może - mogą pozostawić ślad na skórze.
 4. Wykonuj powoli żelazko, nie wciskając go w tkaninę. Po przetworzeniu strony musisz sprawdzić wyniki pracy. Jeśli cię usatysfakcjonują, musisz poczekać, aż ta część skóry się ochłodzi, a następnie przejść do następnej.

Wskazówka: Jeśli chcesz dokładnie wygładzić rękawy, kołnierz lub inne małe części produktu, użyj do tego celu specjalnej małej listwy deski do prasowania. Więc zrobisz to łatwo i ostrożnie.

Metoda 5 - użyj pary

Możesz również wyprostować skórzaną kurtkę z parą z żelaza. To prawda, że ​​będziesz musiał pracować w tym przypadku zupełnie inaczej niż po wyschnięciu. Będziesz potrzebował:

 1. Zważyć kurtkę na wieszaku, aby można było ją swobodnie sięgnąć gorącym żelazkiem. W takim przypadku nie ma potrzeby zakrywania niczego ciałem - musi być bezpośrednio dostępny.
 2. Teraz musisz ustawić tryb wytwarzania pary, poczekaj, aż żelazko się nagrzeje.
 3. Następnie wystarczy przejść promem wzdłuż pokruszonych obszarów produktu. W takim przypadku niezwykle ważne jest, aby nie dotykać samej skóry, w przeciwnym razie po prostu ją zepsuć. Aby zapewnić bezpieczną obsługę, wystarczy trzymać żelazko w odległości 0,15 metra od samego produktu.

Wideo: pielęgnacja skóry

Ważne: Ponadto zamiast zwykłego żelazka domowego można użyć parowca. Jest wygodniejszy w użyciu i pozwoli Ci szybko i łatwo poradzić sobie z zadaniem.

Z reguły, aby zapewnić wierzchnią odzież z prawdziwej skóry, skuteczny wygląd można uzyskać podczas jednej sesji obróbki za pomocą pary lub suchego żelaza. Ale jeśli nie udało ci się zrobić tego samemu, lub jeśli boisz się zepsuć to w ten sposób, lepiej dać klepnięcie w nowej skórzanej kurtce do czyszczenia na sucho. Tam, w ciągu kilku godzin, rzecz zostanie doprowadzona do właściwego stanu.

Brak powiązanych artykułów

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Mój elektryczny nóż (mam sititek), niestety, postrzępione noże nie szlifują, ale zwykłe i ceramiczne - po prostu super! Najważniejsze, że urządzenie jest bezpieczne, nie musisz go ukrywać przed dziećmi.

Możesz użyć skutecznej procedury o nazwie "Dry Fog", która jest w stanie wyeliminować nieprzyjemny zapach. Szybki, nieszkodliwy, niedrogi i naprawdę pomaga!

Jet5 brać i nie robić nonsensu))) czyści powierzchnię lubyk z gumy do żucia i wosku. Możesz również łatwo usunąć klej z taśmy klejącej.

Znajomy polecił suchą mgłę, ale wspiął się na ich strony dużo ich pochwał, a cena nie jest tania, a nie wszyscy idą do wyjścia, nie mogę już tego rozgryźć, może ktoś w tym wie?

Podaję poduszki lub pranie chemiczne, albo też myję dom w pralce. Zgodnie z recenzjami na forach dowiedziałem się o narzędziu UniPuh, teraz tylko ja go używam.

Uwaga, proszę! Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła

Jak wygładzić skórzaną kurtkę i nadać jej porządny wygląd

5 powodów, by wyprasować skórzaną kurtkę

W takim przypadku może pojawić się pytanie o wygładzenie skórzanej kurtki? Jest kilka takich sytuacji: zakupiono nową kurtkę, którą przechowywano w sklepie w złożonej formie; ich rzeczy musiały być transportowane w złożonej formie: kurtka nie była właściwie przechowywana; rzecz nie została kupiona w sklepie, a ona już ją nosiła; krótko przyszły czarne dni, kiedy musimy powrócić do życia rzeczy, które przeżyły swój czas. Jeśli nic takiego się nie wydarzyło i wszystko jest w porządku, to nadal nie boli wiedzieć, jak wygładzić kurtkę ze skóry sztucznej lub skóry ekologicznej. Nie przydatne - doskonałe, ale będzie potrzeba - jesteś w pełni uzbrojony.

4 sposoby na wyrównanie rzeczy skórzanych

Szczególnie trudno jest wymyślić, jak wygładzić skórzaną kurtkę, nie musisz tego robić. Po prostu musi długo wisieć na jej ramionach, a nie naciskać na inne rzeczy. Zimowa kurtka skórzana zawiesza się latem, latem - zimą. Nadejdzie pora roku, a ona już jest wyciągnięta i gotowa do noszenia. Ta metoda nadaje się tylko do małych zagnieceń i wgnieceń.

Zwilżanie pokruszonych obszarów olejem orzechowym lub wazeliną jest rzadko praktykowane, ale jest to metoda najłagodniejsza. Po przetworzeniu produkt na ramionach zostaje przewieziony na ulicę lub na balkon w celu wentylacji. Upewnij się, że masz pełny cień. Uwaga: plamy mogą pozostać, więc mądrze jest najpierw wypróbować tę metodę z niewłaściwej strony.

Aby to zrobić, potrzebujesz łazienki, ciepłej wody i ostrożności. Wieszak z płaszczem umieszczany jest nad łazienką z gorącą wodą, dzięki czemu jest on wystawiony na działanie pary. Kąpiel nie wypełnia więcej niż połowę, aby uniknąć zbyt dużej koncentracji i temperatury pary. W przeciwnym razie możesz bezpowrotnie zniszczyć produkt. Do tej metody często dodaje się ostrożność: kurtka nie powinna znajdować się blisko źródła wody. Ale lepiej nie zostawiać bieżącej gorącej wody w ogóle. Jeśli nie ma wystarczającej ilości pary, można to powtórzyć, ponownie wpisując gorący płyn, następnie odkręcić kran, powiesić kurtkę, zamknąć drzwi łazienki, aby para nie rozproszyła się i czekać na cudowną transformację.

Droga do skóry jest ekstremalna i nie zaleca się uciekania się do niej. Ale ci, których zasada "albo pan - albo zniknął", którzy w rozpaczy gotowi są chwycić za żelazko, jest oferowana mała instrukcja bezpieczeństwa. Wymień żelazko na generator pary i przetrząśnij kurtkę z odległości dziesięciu centymetrów. Lub: użyj nowoczesnego żelazka, wyposażonego w funkcję ruchu parowego i przetwarzaj zmiętą rzecz z bezpiecznej odległości (zależy to od siły uderzenia i jest wskazane w instrukcji żelazka). Lub: wyprasuj problem za pomocą konwencjonalnego żelazka, przy minimalnym ogrzewaniu przez cienki papier. Uwaga:, lub obowiązkowe dla "hot 9raquo; sposoby rządzenia: nie możesz nosić kurtki od razu - powinna wyschnąć i wystygnąć.

5 zasad dotyczących pielęgnacji wyrobów ze skóry i jej substytutów

Tak więc kurtka jest przywrócona do życia i możesz ją nosić bez wstydu na swój wygląd. Ale to, że w przyszłości znowu nie powstało brzemienne w twoją garderobę pytanie o to, jak wygładzić skórzaną kurtkę, czy nie, czy nie, użyj prostych, ale skutecznych zasad.

Składane rzeczy nie powinny być przechowywane w formie złożonej - do tego służą wieszaki-wieszaki. Hanger-hook nadaje się tylko na krótki czas i tylko podczas wizyty. A w domu nie jesteśmy leniwi. Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony po pracy, pierwsze dwa działania pozostają niezmienione - zdejmij buty, powiesisz wierzchnią odzież na wieszakach. Po tym możesz się zrelaksować z czystym sumieniem.

Skórzana kurtka, kurtka ze skóry ekologicznej i cała reszta ubrań z tych materiałów nie lubią nadmiernej wilgotności - stają się zbyt miękkie i szybciej się pocą. Co więcej, nawet zawieszone na ramionach, są zdeformowane, a następnie nie można go naprawić żadnym cudem.

Z drugiej strony, jeśli powietrze w szatni jest nadmiernie wysuszone, kwestia wygładzenia skórzanej kurtki zniknie sama z siebie. W takim środowisku nie będzie się wahać, nie, ale jej skóra stanie się tak twarda i szorstka, że ​​będzie nieprzyjemna i niewygodna w noszeniu kurtki.

Zadbaj o swoje skórzane ubranie za pomocą specjalnych narzędzi. Sprzedawane są w tym samym miejscu, w którym są te ubrania, nie są one zbyt drogie, ale wciąż stanowią pensa w stosunku do kosztu skórzanej kurtki, płaszcza lub kurtki. Nie oszczędza rubla ani centa, ale tysiące rubli. Taka pielęgnacja nie tylko zapewni doskonały kształt Twoich skórzanych rzeczy, ale także ochroni Cię przed szybkim pojawieniem się zmarszczek i zmarszczek.

Dokładne czyszczenie w domu jest nie do przyjęcia. Nie można skasować ani ręcznie, ani w maszynie, nawet jeśli istnieje specjalny tryb, a instrukcja obsługi maszyny umożliwia pranie rzeczy skórzanych. Wymiana skóry przynajmniej ma taką samą strukturę, a skóra jest naturalnym materiałem, aw różnych miejscach jej struktura również jest inna (na ciele zwierzęcia nie spełniała tych samych funkcji i musiała je dopasować). W przypadku silnego zanieczyszczenia - tylko czyszczenie na sucho! Ponadto, po czyszczeniu na sucho, nie musisz myśleć o wygładzeniu skórzanej kurtki - będzie jak nowa, lub prawie jak nowa.

Dodaj komentarz

86 + = 90