Nazwa kategorii

Jak otworzyć zamek drzwi

Jak otworzyć zamek drzwi bez klucza: co zrobić, gdy drzwi zostaną zatrzaśnięte lub zgubisz klucz

W życiu mogą być bardzo różne, a czasem nawet nieprzewidziane sytuacje. Często, gdy śpieszysz się do pracy, możesz zapomnieć o kluczu do drzwi wejściowych w mieszkaniu, stracić go, a nawet złamać, pozostawiając przyzwoity kawałek w drzwiach. Co robić w tej sytuacji?

Zawsze można oczywiście zadzwonić do ślusarza, który może pomóc w dodatkowym problemie za dodatkową opłatą. Ale w większości przypadków możesz całkowicie wyjść z sytuacji, używając dowcipu.

Otwieranie zamka bez klucza

Aby otworzyć drzwi bez klucza, należy wziąć pod uwagę typ drzwi i materiał, z którego są wykonane. Zazwyczaj otwieranie drzwi wewnętrznych jest znacznie łatwiejsze niż drzwi wejściowe, ponieważ drzwi te zwykle są wyposażone w blokadę światła z dość prostym mechanizmem.

Zablokuj wewnętrzne drzwi

Zablokuj drzwi frontowe

Aby wejść do drzwi wejściowych lub wewnętrznych, możesz użyć profesjonalnych kostek lub zwykłej szpilki do włosów, klipsa. Istnieją dwa główne sposoby otwierania drzwi bez klucza: inteligentny i niegrzeczny.

Inteligentna metoda polega na użyciu różnych narzędzi, których celem jest ustalenie prawidłowych pozycji sworzni blokujących drzwi. Gdy kołki znajdują się we właściwej pozycji, można otworzyć zamek bez użycia brutalnej siły.

Inteligentny sposób obejmuje korzystanie z takich narzędzi, jak:

Zakrzywiony, cienki śrubokręt

Aby odblokować drzwi w ten sposób, konieczne jest włożenie wybranego narzędzia do mechanizmu blokującego, próbując wyciągnąć kołki. W przypadku użycia płaskiego śrubokrętu, należy go lekko zgiąć (jak haczyk), włożyć do dziurki od klucza, próbując zaczepić szpilki. Śrubokręt będzie służył do ustawiania szpilek we właściwej pozycji.

Otwieranie zamka za pomocą śrubokręta

Przy jego pomocy trzeba przesunąć sworznie blokujące, umieszczając je po kolei i powoli obracać larwę. Prawidłowe położenie sworzni, które można określić za pomocą charakterystycznego kliknięcia.

Nieoczyszczona metoda otwierania drzwi bez klucza wymaga zastosowania sztywniejszych narzędzi do odblokowywania. Ta metoda ma większe szanse na pozytywny wynik, jednak może doprowadzić do zerwania zamka drzwi i uszkodzenia skrzydła drzwiowego. Dlatego jest używany tylko wtedy, gdy nie ma innej opcji.

Nieoczyszczona metoda otwierania drzwi za pomocą wiertarki

Surowa metoda odkrywania wymaga użycia profesjonalnych narzędzi:

W tym przypadku głównym celem będzie otwarcie zamku, bezpośrednie wiercenie larwy. Ale niezależnie od przyszłego wyniku, larwa będzie musiała zostać zastąpiona w każdym przypadku.

Wiercenie rdzenia zamku

Wiertarka musi zostać wysłana do zamka i wywiercić do końca sekret. Po takich manipulacjach larwy można łatwo wyciągnąć i otworzyć drzwi. Jednak podczas wiercenia nie należy naciskać na wiertło, ponieważ grozi to uszkodzeniem zamka i skrzydła drzwi.

Co zrobić, gdy drzwi zostaną zatrzaśnięte lub zgubisz klucz

Sposób i poziom trudności w otwarciu drzwi zależy od różnych okoliczności:

 • rodzaj drzwi;
 • materiał drzwi;
 • utrata lub złamanie klucza;
 • rodzaj blokady;
 • poziom ochrony mechanizmu zamka;
 • narzędzia, które są pod ręką.

Zanim pośpieszysz, aby wyrwać wejście lub drzwi wewnętrzne, musisz rozważyć powód, dla którego nie możesz go otworzyć. O wiele łatwiej jest poradzić sobie z otwarciem drzwi, jeśli po prostu zapomniałeś klucza w mieszkaniu. Jednak zadanie jest o wiele bardziej skomplikowane w przypadku złamania klucza podczas otwierania lub zamykania zamka.

Wyciąganie uszkodzonego klucza z rdzenia zamka za pomocą szczypiec

W takim przypadku głównym zadaniem będzie wyciągnięcie zepsutego fragmentu klucza, który utknął w dziurce od klucza. Aby to zrobić, możesz spróbować wyciągnąć go za pomocą narzędzi, jednak często takie próby nie są uwieńczone sukcesem, a zamek musi zostać całkowicie zdemontowany. Aby uniknąć uszkodzenia mechanizmu blokującego, najlepiej natychmiast zdemontować mechanizm blokujący, oszczędzając czas i pieniądze na zakup nowego zamka.

Usunięcie rdzenia zamku wraz z zakleszczonym kluczem

Czy możliwe jest otwarcie zamka za pomocą klucza głównego, spinacza lub spinki do włosów

Najprostszym i najczęstszym sposobem odblokowania zablokowanego zamka jest użycie zwykłego klipu lub spinki do włosów, który jest znacznie łatwiejszy do znalezienia niż profesjonalny zestaw kluczy szkieletowych.

Z reguły najczęściej konieczne jest otwarcie zamka bębenkowego, ponieważ ten rodzaj mechanizmu zamka jest zainstalowany na drzwiach wejściowych. Zapewnia wysoki poziom ochrony i tajemnicy, więc otwarcie takiego zamka nie będzie łatwe. Nie oznacza to jednak, że zadanie jest niemożliwe.

Aby otworzyć ten rodzaj zamka, możesz uzbroić się w zakrzywiony śrubokręt lub najczęściej używany klips. Spinacz do papieru musi być przygotowany, wyprostowany i wyrównany, a końcówka powinna być złożona jak hak.

Otwieranie zamka za pomocą zszywki

Ten rodzaj otwarcia zamku nazywa się intelektualnym. Jego technologia polega na użyciu spinacza do papieru, aby ustawić tajne czcionki we właściwej pozycji. Z reguły jeden klip w tym przypadku jest niezbędny. Będziesz także potrzebował cienkiego, zakrzywionego śrubokręta.

Otwieranie zamka za pomocą szpilki do włosów lub cienkiego śrubokrętu

Zacisk papieru i śrubokręt muszą być zainstalowane w mechanizmie blokującym, który będzie służył jako rolka. Przede wszystkim trzeba pracować po kolei, przesuwając ją za pomocą klipsa, a następnie śrubokrętu, próbując zaczepić szpilki mechanizmu. Prawidłowe położenie sworzni może być łatwo określone zarówno wizualnie jak i dźwiękiem odblokowania mechanizmu blokującego.

Kluczowe wiertło zastąpi spinacz do papieru i śrubokręt

Podczas manipulowania spinaczem do papieru konieczne jest również okresowe sprawdzanie przemieszczenia cylindra. To będzie sukces odblokowania zamku. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na dźwięki mechanizmu blokującego. Do nich należy ustalenie uszkodzenia mechanizmu lub prawidłowe umiejscowienie sworzni.

W nowoczesnych drzwiach wewnętrznych można zainstalować zamek różnego rodzaju. Zamek cylindryczny jest używany głównie. Jeśli takiego zamka drzwi wewnętrznych nie można było otworzyć w prosty sposób za pomocą spinacza biurowego lub śrubokręta, trzeba będzie użyć bardziej złożonej artylerii.

Otwieranie drzwi wewnętrznych

Aby otworzyć mechanizm blokujący drzwi wewnętrzne, które utknęły, potrzebne będą narzędzia takie jak:

Otwieranie zamka za pomocą płaskiego śrubokręta

W takim przypadku proces łamania mechanizmu drzwi będzie trudniejszy i bardziej czasochłonny. Ponadto złamanie zamka za pomocą wiertarki jest uważane za dość szorstkie i trudne. W każdym razie, nie biorąc pod uwagę, czy można otworzyć zamek, czy nie, larwa będzie musiała zostać zastąpiona nową.

Przede wszystkim warto spróbować użyć rolki. Aby to zrobić, włóż płaski śrubokręt do zamka w miarę możliwości za pomocą młotka i spróbuj go obrócić. Często taka manipulacja wystarczy, aby łatwo zmienić larwę zamka, jednak jeśli larwa nie nadaje się, trzeba użyć bardziej sztywnego narzędzia - wiertarki elektrycznej.

Otwieranie drzwi za pomocą wiertarki elektrycznej

Wiertło musi być wysłane bezpośrednio do zamka i wywiercone, próbując dotrzeć do końca tajemnicy. W takim przypadku larwy będą dość łatwe do wyciągnięcia. Jednak taki proces jest bardzo ważny, dlatego bardzo ważne jest, aby poruszać wiertłem bardzo ostrożnie. Najważniejsze - nie naciskaj mocno, gdyż grozi to uszkodzeniem rowków i rowków, które podczas wiercenia spadną pod wiertło.

Jak otworzyć zamek w wejściu, wideo w języku rosyjskim

Najczęściej istnieje potrzeba otwarcia zamka w drzwiach wejściowych od wejścia. Z uwagi na to, że klucz zepsuł się lub pozostał w mieszkaniu, trzeba działać ostrożnie i ostrożnie, ponieważ mechanizm zamka drzwi wejściowych (zwłaszcza metal) wyróżnia się wysokim poziomem tajności i niezawodności.

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest rodzaj blokady, którą musisz otworzyć. Najczęściej na drzwiach wejściowych przy wejściu jest zainstalowany praktyczny i niezawodny kod lub zamek zamka. Proces wyboru tych dwóch typów mechanizmów blokujących będzie inny.

Zasadniczo zamki typu zamki różnią się raczej dość wysokim poziomem ochrony, a zatem są odporne na złamanie sił. Jeśli konieczne jest otwarcie takiego zamka, należy najpierw zbadać jego mechanizm i wybrać, w jaki sposób otworzy się zamek.

Istnieją dwa sposoby otwarcia blokady bezkluczykowej:

Wybór metody otwierania zależy od złożoności mechanizmu zamka, a także od konkretnej sytuacji. Z reguły łamanie intelektualne często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jednak użycie szorstkich metod hakowania może zniszczyć nie tylko zamek, ale i drzwi.

Otwieranie zamka za pomocą wiertarki

Pomimo wszystkich zalet i wad, w tym przypadku najlepiej jest rozwodzić się nad nieokreślonym otwarciem, ponieważ otwarcie zamka za pomocą klucza głównego bez wiedzy i doświadczenia będzie niezwykle trudne.

Możesz potrzebować narzędzi, takich jak:

Oczywiście można spróbować otworzyć zamek za pomocą prostego klipu i rolki. Jednak brak umiejętności może prowadzić do niepowodzenia.

Urządzenie blokujące stebnowanie

Przy pomocy wiertarki bardzo łatwo jest uszkodzić czubek śruby blokującej, a tym samym otworzyć zamek. Jednak do tego trzeba dokładnie określić położenie zapięcia ogona blokady wewnątrz mechanizmu.

Często zdarzają się sytuacje, w których trzeba otworzyć zamek szyfrowy lub domofon przy wejściu do wejścia. Wiadomo, że takie mechanizmy mają specjalny wbudowany program i umożliwiają dostęp przy wprowadzaniu poprawnej kombinacji kodu.

Struktura blokady kodu

Jeśli jednak zapomnisz prawidłową kombinację kombinacji, nie panikuj. W końcu większość programistów używa standardowych kodów do zamykania zamka. W związku z tym można łatwo znaleźć kod blokady kodu.

Listę standardowych kodów można znaleźć bezpośrednio u producenta bramofonu. Aby wprowadzić kombinację kodu, musisz otworzyć menu serwisowe. Aby otworzyć większość zamków szyfrowych, możesz spróbować użyć standardowej kombinacji kodów 1234, 0000, 1111, 9999, 3535, 6767. Jednak kombinacja może się różnić w zależności od producenta zamka.

W przypadku, gdy standardowa kombinacja kodów nie jest odpowiednia, może to oznaczać, że kod został zmieniony ze standardowego i, jeśli ci się to podoba, czy nie, będziesz musiał zwrócić się do specjalistów o pomoc lub po prostu zapytać kod i sąsiadów.

Jak otworzyć drzwi, gdy blokada jest zablokowana: instrukcja krok po kroku, zalecenia

Producenci zamków do drzwi i same obrazy są teraz duże. Każda fabryka gwarantuje jakość swoich produktów. Ale takie incydenty, jak zacięty zamek, zdarzają się dość często. I nie ma znaczenia, w domu to się stało lub na zewnątrz. Spójrzmy, jak otworzyć drzwi, jeśli blokada jest zablokowana.

Jest wiele powodów:

 • małżeństwo fabryczne;
 • zamykanie drzwi z wielkim wysiłkiem, bawełna;
 • nie ma okresowego mechanizmu smarowania;
 • drzwi nie są wypoziomowane, skrzywione;
 • Wewnątrz pojawił się obcy obiekt (próbowali wandali);
 • klucz wewnątrz mechanizmu został złamany;
 • użycie niespełniającego duplikatu.

Jest to wiele czynników, które prowadzą do awarii. Zastanów się, jak otworzyć drzwi, gdy blokada jest zablokowana.

W takich ubraniach wkładane są zamki z prostymi mechanizmami. Jeśli język jest zablokowany, musisz wykonać kilka czynności:

 • Weź plastikową kartę i włóż ją do szczeliny między pudełkiem a drzwiami na poziomie mechanizmu blokującego (zaczep).
 • Przechyl kartę w kierunku klamki i delikatnie popchnij ją do przodu. Ruch powinien podążać za pochyłym fragmentem języka. Ważne jest rozważenie, od której strony znajduje się ten obszar. W innej wersji karta będzie musiała być popchnięta przez mechanizm i obniżona pod kątem, aby z drugiej strony można było przejść po pochyłej sekcji. Pod prasą mechanizm blokujący odsuwa się i drzwi otwierają się.

Do tego procesu używana jest nie tylko karta kredytowa, ale także inne płaskie przedmioty o wystarczającej sztywności, na przykład nóż. Jest to pierwsza wersja sposobu otwierania drzwi wewnętrznych, jeśli blokada się zacięła. Jeśli dotyczy to urządzenia angielskiego, to środkowa część zostaje wywiercona, a cylindryczny pręt jest wyjęty. A następnie zaczepić mechanizm zamykania zamka i opóźnienie. Spowoduje to uruchomienie mechanizmu otwierania.

W przypadku nowoczesnych modeli, gdy istnieje uchwyt i blokada, ta metoda nie działa. Jak otworzyć drzwi, gdy blokada jest zablokowana? Istnieje alternatywny sposób. Konieczne jest usunięcie ozdobnych zatyczek. Ponadto śruby samogwintujące, które przytrzymują uchwyt, są odkręcane, a te ostatnie są usuwane. W otworze należy znaleźć mechanizm blokujący i podnieść go cienkim, ale wystarczająco sztywnym drutem. Następnie umieść uchwyt z powrotem na swoim miejscu. Jednocześnie naciskając go w dół, należy działać na mechanizmie obrotowym za pomocą drutu i docisnąć drzwi ramieniem.

Co mogę zrobić, jeśli nie mogę dogadać się z zamkiem?

Kiedy drzwi mają szklane wkładki, należy ostrożnie usunąć prowadnice ustalające i odsłonić wystrój. Przez uformowany otwór musisz dotrzeć do uchwytu po drugiej stronie i spróbować go otworzyć. W niektórych przykładach wykonania skrzydło drzwi jest zsunięte z zawiasów. A następnie problem naprawy lub wymiany blokady, larwy jest rozwiązany.

Cóż, ostatni sposób - usunięcie skrzydła drzwi. Jest to kosztowna metoda, ale w niektórych przypadkach jest niezbędna. Po zrozumieniu drzwi wewnętrznych, a teraz dowiedz się, jak otworzyć zablokowany zamek przednich drzwi.

Zamek i klucz w nim zacinają się

Powinien być uzbrojony w płynny WD-40, który jest sprzedawany w sklepach z częściami samochodowymi lub w działach gospodarczych. Musisz przetworzyć zamek, delikatnie przekręcając klucz z boku na bok i spróbować go otworzyć. Czy istnieje blokada larw? Blokada jest traktowana cieczą, a klucz jest wkładany kilka razy do larwy zamka i wyciągany, aż brud całkowicie zniknął.

Klucz jest zepsuty i zablokowany - ta sytuacja jest bardziej skomplikowana. Istnieje kilka opcji:

 • Kluczowy fragment wystaje. Konieczne jest, aby wziąć szczypce i obrócić je do wymaganego położenia pręta klucza. Następnie ostrożnie usuń.
 • Chip wewnątrz. W tym miejscu możesz wypróbować ostry przedmiot (igłę, spinacz do papieru itp.), Aby wypchnąć lub wyciągnąć zakleszczony koniec. A następnie podnieś i wyciągnij pęsetą.

Jeśli te metody również nie pomogą, skontaktuj się z wyspecjalizowanymi serwisami. Pomogą one z najmniejszymi obrażeniami, aby wydostać się z sytuacji.

Rodzaje zamków i sposoby ich otwierania

Od rodzaju zamku można zrozumieć, czy będzie można go otworzyć, czy nie:

 • Larwa w postaci cylindra. Jak otworzyć drzwi, jeśli blokada takiego planu jest zablokowana? Będę musiał złamać larwę. Ale łatwiej go wymienić niż cały liść bramy. W tym celu stosuje się wiertarkę lub szczypce. Część zewnętrzna gryzie lub wierci, resztki są wybijane grubym śrubokrętem i młotkiem. Krzyżowe zamki otwierają się łatwiej. Korek jest zatkany w otworze, wkręca się śrubokręt i zamienia zamiast klucza. Po kilku obrotach guma do żucia przybra postać klucza i otworzy zamek.
 • Urządzenia Suvaldnye są niezawodne, ale mogą prędzej czy później przestać działać. Jeśli blokada jest zablokowana, musisz wyjąć klucz i zajrzeć do wnętrza studni za pomocą latarki. Być może zablokował się jeden z nożyczek (talerzy). Cienkie narzędzie (szprycha, szpilka do włosów itp.) Powinno być zainstalowane na miejscu. Jeśli nie możesz samodzielnie rozwiązać problemu, lepiej zwrócić się do profesjonalistów, ponieważ te zamki są wyjątkowe pod względem niezawodności i prosty klip nie może zostać otwarty.

Drzwi wejściowe mają bardziej skomplikowane urządzenia blokujące.

Implikowana konstrukcja z tworzywa sztucznego. I są z tym problemy. Rozwiąż je po prostu: musisz usunąć szklankę. Naprawiono szpinakiem. Ostrożnie zdemontuj, usuń szybę. Daje to możliwość dojścia do uchwytu po drugiej stronie. Odwrotna instalacja szklana nie wymaga dodatkowych kosztów. Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na otwarcie plastikowych drzwi, gdy zamek jest zablokowany. Otwórz balkon lub drzwi wewnętrzne są całkiem możliwe. Ale z metalowym wkładem, z reguły wymagana jest pomoc profesjonalistów. Pomoże to uniknąć kardynalnych środków do cięcia pętli lub wycięcia zamka, co grozi całkowitym zastąpieniem skrzydła drzwiowego. Aby zmniejszyć ryzyko problemów, zamek powinien być okresowo smarowany.

Więc, odkryliśmy, jak otworzyć metalowe drzwi, jeśli blokada się zacięła. Lepiej jednak nie doprowadzać tego do przodu i nie poradzić sobie z mechanizmem w odpowiednim czasie.

Kilka sposobów otwarcia zamka drzwi bez klucza

Kiedy pojawia się problem domowego charakteru, nie wszyscy są na to gotowi. Nieprzytomność może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji i wywołać u wszystkich niepokój. Jeśli klucze zostały zapomniane w domu, jeśli drzwi zatrzasnęły się za sobą, za którymi było małe dziecko, konieczne jest podjęcie pewnych działań, a im wcześniej, tym lepiej. W tym samym czasie brutalna siła nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ uszkodzone skrzydło drzwi będzie musiało zostać przebudowane, odblokowany zamek zostanie zamontowany na nowo, a to są twoje pieniądze, siła i czas.

Zdjęcie ze strony zamki73.ru

Aby zawsze być przygotowanym na nieprzewidziane sytuacje, musisz wiedzieć co najmniej kilka sposobów otwierania bezkluczowych drzwi z klipsem lub innymi improwizowanymi środkami. Oczywiście można zadzwonić do zespołu ratowniczego, który otworzy drzwi profesjonalnie i starannie, ale istnieją oczywiste wady takiego wyjścia: koszty finansowe i, co ważniejsze, dość długi czas oczekiwania na mistrzów.

Jak otworzyć zamek wpuszczany bez klucza

Na początek porozmawiamy o tym, jak poradzić sobie z prostymi mechanizmami drzwi wewnętrznych.

Możesz potrzebować małych rzeczy, które prawie zawsze są pod ręką:

 • W portfelu każdy ma plastikową kartę.
 • Wiele kobiet lubi robić na drutach - szprycha pomoże otworzyć drzwi.
 • Arkusz papieru jest dość łatwy do znalezienia - bezpłatne gazety są rozprowadzane na ulicy.
 • Nóż, można go zastąpić zwykłym metalowym pilnikiem.
 • Cienki śrubokręt i szczypce są w prawie każdym domu.

Jeśli nie masz żadnego z tych narzędzi, zawsze możesz je pożyczyć od sąsiadów.

W mieszkaniu przeciągnął się przeciąg i drzwi się otworzyły, nie działa. Co powinienem zrobić? Oto niektóre z naszych porad.

 • Często problemem jest to, że mechanizm znajdujący się wewnątrz ostrza odruchowo się obrócił. Staje się to przeszkodą, ale ponieważ sam język porusza się w zamku delikatnie i płynnie, nie jest trudno otworzyć drzwi. Używamy noża lub plastikowej karty. W szczelinie między płótnem a słupkiem drzwi wsuwamy płytę i popychamy barierę. Kiedy mechanizm delikatnie się poruszy, możesz łatwo otworzyć pokój.

Zdjęcie z www.yaplakal.com

 • Jeśli masz do czynienia z zamknięciem, które zamyka się na klucz, akcje są uproszczone. Drzwi się zatrzasnęły, a klucz był w środku? Myślimy logicznie i pamiętamy, jak działają szpiedzy: wkładamy gazetę do szczeliny na podłodze pod zamkiem i wciskamy ją, pozostawiając tylko "ogon", dla którego można go odzyskać. Następnie delikatnie ściśnij klucz za pomocą spinaczy, szprych lub szpilek z rowka. Nie spiesz się, będziesz bardzo ostrożny, musi wylądować na papierze. Kiedy usłyszysz dźwięk upadku, wyciągnij gazetę. Vua-la, teraz nie potrzebujesz żadnego klucza głównego!

Zdjęcie ze strony 1podveryam.ru

 • Jeśli zamek zostanie zatrzaśnięty, ale nie ma klucza po drugiej stronie, będziesz musiał użyć igieł do robienia na drutach, piły lub spinki do włosów, ale dłużej, ponieważ musisz chwycić ruchomą część zamka. Wkładamy do dziurki od klucza cienki i długi przedmiot i poruszamy nim w różnych kierunkach. Po znalezieniu celu naciśnij i obróć pokrętło.

Bardziej złożone mechanizmy blokujące będą wymagały innego podejścia

 • Blokady "Klawiatura" są dość powszechne. Co to jest? Naciśnięcie przycisku rączki w środku zamyka drzwi. Musisz wiedzieć, że mocna bawełna może powodować kłopoty. Zazwyczaj mechanizm jakości tego typu jest wyposażony w system ubezpieczeniowy. W nieprzewidzianej sytuacji sprawdź zewnętrzną część klamki, najprawdopodobniej znajdziesz mały otwór. Wybieramy obiekt, który może do niego wejść: szprychę, spinkę do włosów, goździk. Wstawiamy i naciskamy na wewnętrzną część mechanizmu, spowoduje to otwarcie klucza.

Zdjęcie ze strony 1podveryam.ru

 • Zablokowany zamek na zatrzasku będzie wymagał bardziej skomplikowanych czynności. Uzbrojony w śrubokręt i odkręć śruby, a następnie wyjmij zewnętrzną część. Jeśli okoliczności rozwinęły się, aby nie było dostępnych narzędzi, do tych celów można użyć dowolnego płaskiego narzędzia, łyżki, pilnika do paznokci. Kiedy wnętrze maszyny znajduje się przed tobą, dokładnie przeanalizuj wszystkie szczegóły. Musisz znaleźć mały guzek, nacisnąć go i nacisnąć uchwyt, łącząc te dwie czynności, a drzwi się otworzą. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że trudno jest poradzić sobie z takim zamkiem, ale w rzeczywistości, jeśli wszystko, czego potrzebujesz, jest pod ręką, szybko zorientujesz się.

Wszystkie te metody są dobre tylko wtedy, gdy mechanizm jest prosty, ale jeśli problem dotyczył wejścia do domu, takie metody nie będą działać. Następnie zrozumiemy, jak otwierać zewnętrzne drzwi z różnymi zamkami.

Jak otworzyć zamek drzwi

Ten rodzaj zamka jest często instalowany na drzwiach wejściowych. Uważa się, że niezawodnie chroni dom przed włamaniem i może trwać przez długi czas. Ale co, jeśli klucz zostanie zapomniany w środku lub zgubiony, ale czy musisz iść do domu? Teraz niezawodność mechanizmu staje się odwrotnie minus. Jakie działania należy podjąć, aby otworzyć własne mieszkanie?

Zanim się zorientujesz, jak możesz otworzyć taki zamek, musisz dokładnie przestudiować jego działanie. Zewnętrznie większość zamki są do siebie podobne, to jest niemożliwe, aby określić, jak go otworzyć, jeśli nie wie o tajemnicy wyjątkowości, która jest sęk.

Zamek nazywany jest siodłem, ponieważ jest zestawem płyt o różnych kształtach. Każdy detal wpływa z kolei na element blokujący, więc odpowiedni klucz na kilka zwojów przesunie płytę i odblokuje drzwi. Jeśli nie ma takiej możliwości, logiczne jest założenie, że konieczne będzie przesunięcie wszystkich płytek za pomocą innych środków i metod.

Zdjęcie z serwisu vzlomof.ru

Zamki Suvaldnye są podzielone na klasy ochrony. Im bezpieczniejszy mechanizm znajduje się w twoich drzwiach, tym trudniej będzie je otworzyć, ponieważ same cewki są bardziej przebiegłe, a ich liczba jest większa. Ten rodzaj mechanizmu jest bardzo odporny na pękanie siły, więc nie uciekaj się do niegrzecznego wpływu, ale w przypadku małych manipulacji nie każde urządzenie blokujące może wytrzymać. Wiedząc o tym, niektórzy producenci instalują dodatkowe bariery ochronne.

Jeśli nie jesteś zbyt pewny swoich umiejętności, lepiej zostawić pracę profesjonalistom, w przeciwnym razie możesz dodać kilka więcej do jednego problemu.

Nie zawsze ma to pożądany efekt, ale wciąż podnosi poziom odporności na włamanie. Jaka jest metoda ochrony? Często przeszkody są umieszczane z magnesów, uniemożliwiają wejście do studni wszelkich przedmiotów, które różnią się od oryginalnego klucza. Innymi słowy, jest to podwójna blokada: konieczne jest nie tylko zastanowienie się, jak odblokować podstawowy mechanizm, ale także przezwyciężenie etapu pracy z dziurką od klucza.

Takie zamki z kompleksem ochronnym należą do 4 klasy, nie powinny być otwierane niezależnie, można uszkodzić mechanizm, a tym samym stworzyć dodatkowe problemy, lepiej zwrócić się do profesjonalistów. Ale jeśli drzwi są prostszym urządzeniem do samodzielnego samodzielnego rozgryzienia drzwi.

Przed rozpoczęciem autopsji ważne jest, aby zdecydować się na podejście. Jak będziesz pracować? Są tylko dwie opcje: inteligentna i niegrzeczna. W związku z tym, jeśli używasz brutalnego pęknięcia, możesz zapomnieć o utrzymaniu blokady w stanie nienaruszonym, ale jeśli umysł może podejść do problemu, możesz zapisać urządzenie blokujące.

Zdjęcie ze strony www.zamki01.ru

Tak prosty i oczywisty jak wydaje się wybór, należy pomyśleć dwa razy. Jeśli nie chcesz kupić nowy zamek i zapłacić za instalację trzeba poeksperymentować przez długi czas, aby otworzyć i tak dokładnie jak to możliwe, a jeśli więcej czasu i wysiłku - byłoby lepiej, aby szybko pozbyć się problemu, a następnie zastąpić mechanizm.

 • Zakrzywiony złom
 • Wiertarka elektryczna
 • Wkrętaki płaskie
 • Szczypce
 • Bułgarski i młotek z dłutem
 • Pincety

Zdjęcie z serwisu rid-stroy.ru

A także rzeczy, które nie są profesjonalnymi narzędziami:

Pojawia się tutaj naturalne pytanie: "Jeśli plik i spinka wiele kobiet zawsze mają przy sobie, to gdzie można zdobyć wiertarkę elektryczną i złom?" Prawdopodobnie nie będziesz w stanie szybko poradzić sobie z zadaniem, więc możesz poprosić narzędzia od swoich sąsiadów.

Jak otworzyć takie zamki za pomocą kluczy głównych? Potrzebujemy roll-upu - jest to "pusty" klucz, a dokładniej przedmiot obrabiany, a także przechowujemy go za pomocą szydełkowanej igły. To jest minimalny zestaw, którego potrzebujesz.

Zdjęcie ze strony 1-pp.ru

Włóż oba narzędzia do studni, głęboko, ale nie przepychaj gwoździa. Obróć go do końca, aby urządzenie pozostało w napięciu. Z drugiej strony trzymamy hak i chwytamy jedną płytkę, przesuwamy ją. Kiedy przesuniesz płytkę, stwórz "pusty" klucz, jeśli udało ci się go przekręcić co najmniej o ćwierć, wtedy zamek zaczął ustępować. I w ten sposób metodycznie studiujesz każdą płytę.

Ta metoda może zająć dużo czasu i będzie wymagać cierpliwości, więc jeśli nie masz czasu, lepiej nie zaczynać pracy.

Tutaj musisz uzbroić się bardziej poważnie - potrzebujesz wiertarki i haka lub szprychy. Najważniejsze jest złamanie mocowania trzpienia, co doprowadzi do awarii całego zamka, do tego trzeba będzie spróbować, ponieważ trzeba wiedzieć na pewno, gdzie znajduje się ta część

Oprócz narzędzia będzie musiał zdobyć jeszcze więcej wiedzy na temat wnętrza zamku. Przeczytaj rysunek w Internecie za pomocą urządzenia wybranego modelu: wymiary i położenie elementów wewnętrznych.

Zdjęcie ze strony dvervdome.ru

Bądź niezwykle ostrożny i uważny: wiertło z metalowym wiertłem musi być prawidłowo zainstalowane, dokładnie w miejscu, w którym powinno być zamocowanie. Przewiercamy go i, gdy tylko cel zostanie osiągnięty, zamek się rozpadnie. Potem następuje obrót haka - przesuwają płyty, a wejście jest otwarte!

Możesz spotkać się z poradą, aby wywiercić śruby, za pomocą których zamek jest przykręcony do drzwi, ale będzie to trudne do zrealizowania - ten detal jest uformowany z wyjątkowo wytrzymałego materiału. Zwykłe wiercenie, aby wykonać nawet niewielką dziurę, będzie prawie niemożliwe, więc nie zalecamy próbowania - poświęcić czas i wysiłek.

Jak otworzyć chińskie drzwi bez klucza: oszczędzimy spinacze, wytrychy i spinki do włosów

Jak otworzyć drzwi domu bez klucza, jeśli jest zrobiony w Chinach? Takie drzwi są dobre w cenie i atrakcyjnym wyglądzie, ale jeśli mówimy o bezpieczeństwie, nie są zbyt niezawodne. Z awarią jest to nawet pod ręką. Prawdopodobnie będziesz musiał otworzyć zamek w kilku przypadkach:

 • Klucz złamał się w dziurce od klucza. Jeśli istnieje taki problem, łatwo go rozwiązać. Zerwana część jest wydobywana kleszczami, szczypcami lub innymi odpowiednimi środkami.

Zdjęcie z mschistota.ru

 • Skrzydło drzwi opadło i zmieniło kształt. Chińscy producenci dość często produkują produkty z takim małżeństwem. Mocowanie polega na: mechanicznym podniesieniu ostrza i natychmiastowym otwarciu. Po tym, dostosować wysokość zamku nie jest trudne: wystarczy zmienić lokalizację zawiasów.
 • Oryginalny klucz został zgubiony lub pozostał po drugiej stronie. Otwórz zamek, aby podnieść prawy klucz, używając klucza głównego poprawnie, wywierć zamek, wyciągając urządzenie blokujące z brutalną siłą. Należy to omówić bardziej szczegółowo.

Zdjęcie z www.perco.com

Jak otworzyć drzwi wejściowe bez klucza?

 • Wybierz inny klucz. Jeśli masz do czynienia z zamkiem cylindrycznym, który nie ma wysokiego stopnia tajności, ta metoda będzie ci pasować idealnie, musisz tylko wyglądać podobnie do twojego przez liczbę i kombinację nacięć.
 • Użyj klucza głównego. Mechanizm jest zablokowany za pomocą kilku wewnętrznych kołków. jeśli pracujesz nad nimi mechanicznie od wewnątrz, możesz przynieść im odpowiednią pozycję i odblokować rygiel.

Zdjęcie ze strony www.k-see.ru

 • Wywierć. Te same szpilki muszą być zużyte, gdy są uszkodzone, mogą zostać zaciśnięte zwykłym śrubokrętem i zaparcie się otworzy.
 • Naciśnij drzwi. Ta metoda polega na użyciu dłuta i niezawodnego wkrętaka. Musisz przesunąć wnętrze skrzydła drzwi, aby wypustki urządzenia blokującego znajdowały się na zewnątrz. Ta metoda nie działa, jeśli masz solidną ramkę.
 • Oderwij akcesoria. Będziesz potrzebował młotka, szczypiec i innych ciężkich narzędzi. Po oderwaniu sprzętu wewnętrzny mechanizm jest odsłonięty i można go obsługiwać za pomocą tylko śrubokrętu.

Nie wszystkie te metody są dobre, jeśli potrzebujesz szybko poradzić sobie z awarią, niemniej jednak zaoszczędzisz czas, a taka wiedza pomoże ci nie wpaść w panikę w sytuacji awaryjnej.

Jak otworzyć zamek na zawiasach?

A co zrobić, gdy nie ma pod ręką klucza do kłódki? W końcu często zdarza się, że przez dłuższy czas nie korzystamy z piwnicy lub szopy, i po prostu zapominamy, gdzie umieścić blokadę. Omówimy tutaj trzy sposoby, które mogą uratować sytuację w takiej sytuacji.

Najpierw możesz użyć puszki. Na szczęście można go znaleźć prawie zawsze i wszędzie. Konieczne jest wycięcie puszki z trzema językami, a tylko środkowy z nich stanie się naszym zbawcą. Po drugie, nóż może ci pomóc, wielu z nich często ma go pod ręką - wkładamy go do studni i próbujemy go przekręcić. Jeśli blokada nie jest zbyt niezawodna, powinno to działać. Po trzecie, możesz użyć brutalnej siły - aby powalić lub zmniejszyć barierę. Aby zrozumieć, jak to się dzieje, obejrzyj film o otwieraniu kłódki bez klucza.

Dodaj komentarz

38 + = 39