Nazwa kategorii

Jak odróżnić futro z norek

Jak odróżnić futro z norek od fałszywego?

Futra norek - piękne, ciepłe i palce u nogi - to zbawienie od ostrej zimnej pogody i wskaźnik statusu właściciela. Futra marki Nork są zawsze modne, zawsze drogie i zawsze poszukiwane.

Jeśli planujesz kupić futro lub inny produkt z norki, lepiej jest dowiedzieć się więcej o tym futrze i unikasz podróbek.

Im bardziej solidne jest miejsce zakupu futra, tym bardziej możesz mieć pewność, że otrzymasz dokładnie to, czego chcesz. Idź do wyboru futer w sklepach o dobrej reputacji. Kolejnym wskaźnikiem, który powinien skłonić cię do myślenia, jest zbyt niska cena. Nie spiesz się, aby cieszyć się możliwością zakupu dobrej rzeczy niedrogo, a zamiast tego uważnie przyjrzyj się produktowi. Jednak warto, nawet jeśli kupisz futro w dobrym sklepie.

Często norek otrzymuje mniej kosztowne futro, zazwyczaj królika lub świstaka. Aby się nie pomylić, przesuń futro dłonią: norka - futro jest miękkie w dotyku i elastyczne, natychmiast powróci do swojej poprzedniej pozycji. Futro w żadnym wypadku nie powinno być kłujące.

Bez względu na to, jak traktujesz chińskie towary (są one również dość jakościowe) do norki produkowanej w Chinach, musisz podchodzić do nich z ostrożnością. W rzeczywistości norek chiński zwykle okazuje się być tarbaganem (mongolskim świstakiem), jego drzemka jest bardziej sztywna, a po dotknięciu jest postrzępiona. Można wytłumaczyć, że to futro wykonane jest z norki dzikiej stepowej. Nie słuchaj. Mink nie żyje na stepach i nie planuje jeszcze się poruszać, ale żyje tam tarbagan.

Aby nie wątpić w poprawność swojego wyboru, zbadaj wnętrze futra (z tyłu produktu u dołu podszewka powinna odejść od futra). Sprawdź szwy - powinny być bardzo zadbane. Jeśli zamiast szwów jest dostępny klej, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na zakup takiego futra.

Jednak nawet jeśli norka jest naturalna, nie jest to wcale fakt, że warto ją kupić. Jeśli technologia produkcji nie zostanie utrzymana, futro nie będzie wykazywać zużycia charakterystycznego dla norki. Uszczypnij futro (nie za twardo). Nie powinieneś mieć żadnych kosmków w swoich rękach. Tylko w tym przypadku warto kupić produkt. Jeśli coś pozostanie (puch lub włosy - to nie ma znaczenia), nie wahaj się - futro zacznie bardzo szybko wychodzić.

Jak odróżnić futro z norek od fałszywego

W przeddzień nadchodzącego sezonu zimowego porozmawiajmy o tym, jak odróżnić futro z norek od fałszywego. Futro - droga przyjemność i rozdaje duże pieniądze na fałszywe lub niepłynne - ofensywnie podwójnie. Ale nie martw się! Eksperci portalu "Fursy Rosji" poprowadzą Cię po najbardziej krętym szlaku na spotkanie ze swoim ulubionym i pożądanym futrem z norki.

Norka odnosi się do najwyższej kategorii cennych futer wraz z sobolami, kłusami, szynszylą i charakteryzuje się zwiększoną odpornością na zużycie. Futro z norek jest noszone przez co najmniej 6-8 zim i może trwać 10-14 sezonów.

To dla piękna i wytrzymałości norek zakochał się. Ale jakość jest różna, podobnie jak cena. Na jakość wpływa głównie wiek futra, część skór i typ norek: europejski, skandynawski, amerykański itp. Futra są wytwarzane z różnych części. Od tyłu są droższe, z płatków i pauz - tańsze.

Samoocena jakości futra

Spróbujmy samemu określić jakość. Metoda jest odpowiednia dla poszczególnych skórek i dla produktu jako całości.

Dobrej jakości futro w dotyku jest gładkie i miękkie. Umiarkowanie giętkie, kosmki powinny powrócić do pierwotnej pozycji, gdy idziesz wzdłuż niej ręką. Powinien być lekko nakłuty. Mniej trwałe futro, ten sam królik, miększy i nie kłujący. Spójrz także na podszerstek, jeśli jest wystarczająco gruby.

Ważne: Dobre futro nie wymaga malowania. Ścinanie i farbowanie w celu maskowania defektów.

Mink to zima i lato. Różnią się od drzemki i podszerstka. Zima ma grubszy podszerstek, jest cieplej i jest tańsza. Letnia norek ma gładszy, równy i lśniący wygląd, podszerstek jest mniejszy, ale kosztuje więcej.

Mezdra to dolna część skóry. Mówi o wieku. Wybierz tylko produkty i skórki dzięki lekkim elastycznym masdrom. Ciemny, brązowy - wskazuje na stary wiek futra.

Spójrz na futro lub skórę jako całość. Futro musi być jednolite, nawet. Futro z tyłu jest bardziej gęste i gładkie. Lobik, pusilluses i inne części są mniej trwałe i piękne. Ale są one znacznie tańsze.

Ważne: W produkcie oparcia nie ma widocznych szwów i podkładu. Sprawia wrażenie odlewanych skór. Płaszcz części wygląda jakby był zszyta z małych półkolistych, z wyglądu - falistych.

Jak nie kupić królika zamiast norki?

Królik jest bardziej odpowiedni jako tani analog z szynszylą, szczególnie z rasami Rex. Ale dają mu też norki, zwykle na przygarbione. Królik to dobre zwierzę. Rośnie szybko i jest miękki w dotyku. Jego cena jest jedną z najniższych na rynku futrzarskim. Młoda dziewczyna ma kamizelkę lub torebkę zrobioną z królika, co wcale nie jest haniebne. Gorzej, jeśli pod przykrywką drogiej i wysokiej jakości norki oferują futro królika. Brak doświadczenia prowadzi do zakupu takich "płaszczy norek". Ale możesz tego uniknąć. Musisz wezwać pomoc wzrokową i sceptyczną postawę.

• Możesz odróżnić królika od norki na oko. Futro królika jest miękkie i puszyste. Wygląda jak waciki. Praktycznie nie ma podszerstka. Aby przybliżyć królika do krótszej norki norki, zostaje zerwana. Rozłóż stos, spójrz na niego, czy jest podszerstek.

• Spójrz na kolor. Królik - jednokolorowy, a norka ma małe białe włosy. Futro nie "gra" w słońcu i nie ma połysku.

• Następny test - w dotyku. Królik jest znacznie bardziej miękki niż norka. Poczuj więcej płaszczy, po 10 zrozumiesz, gdzie futro jest miękkie, i gdzie - tym trudniej.

Ważne: norek nakręcony w dotyku jest nakłuty obciętymi włosami, a królik nadal pozostaje miękki.

Dobry płaszcz z norek wygląda drogo i bogato. Jakość widać we wszystkim: krawiectwo, krawiectwo, szczegóły i poziom samego futra. Futro powinno być szyte z litych płytek, z tyłu. Jest to najbardziej odporna na zużycie i piękna opcja.

Czasami do rozpuszczenia wkłada się futro. W tej technologii skórki są wycinane "w choinkę" i przyszywane. Z jednej strony, futro ma pozornie latającą sylwetkę, ale z drugiej strony sam produkt jest mniej wytrzymały. W marnej jakości krawiectwo bruzdy mogą pojawić się już po pierwszym sezonie. Wybierając taki model, zwracaj szczególną uwagę na jakość szwów.

Dobry płaszcz był dobrze wykonany. Brak wystających nitek, połowy luźnych połączeń. Szwy nie powinny być w ogóle widoczne. Drogie podszewka. W końcu futro jest kupowane przez wiele lat, a podszewka również nie powinna się zużywać przedwcześnie.

Zwróć uwagę na styl. Superfashionable krawiectwo może wyglądać na przestarzałe w ciągu 1-2 sezonów. Jeśli nie planujesz często zmieniać futra, preferuj klasykę.

Ważne: Według statystyk, najpopularniejszym modelem futra jest kolana i kaptur. Jest ciepło i nie musisz kupować czapki.

Dobre futro raczej nie będzie szyte w produkcji rzemieślniczej. Mistrz musi zrozumieć futra, być w stanie wybrać skórki według koloru i jakości dla jednego produktu, znać wszystkie subtelności technologii. Wiedza i umiejętności nabywane są od lat i nie będą wymieniane na szycie niskiej jakości produktów. Duże salony współpracują bezpośrednio ze słynnymi fabrykami, oferując kupującym najlepsze modele.

Przed zakupem nie bądź zbyt leniwy, by sprawdzić futro z norek

Przeszliśmy więc w ekscytujący moment: podoba nam się nasz futrzany płaszcz, cena jest odpowiednia, musimy przejść przez naszą listę kontrolną.

1. Potrząśnij futrem, grzmot czy nie, lub wycisnąć krawędź, posłuchaj szelestu. Dźwięki podpowiedzą Ci, czy futro było przesuszone, czy też nie była przestrzegana technologia opatrunku.

2. Przedmuchaj drzemkę i dotknij całej powierzchni dłońmi. Nie należy dotykać zmarszczek, futro wymaga miękkości.

Ważne: zagniecenia na barwach prowadzą do dziur i szybkiego zużycia.

3. Rozłóż dłoń na futrze lub delikatnie pociągnij włosy. W rękach nic nie powinno pozostać, a futro powinno szybko powrócić do poprzedniej pozycji.

Ważne: nie wierz w pewność, że futro jest sypiące, ponieważ futro było już złożone lub nie zużyte. Futro wspina się z powodu naruszenia technologii produkcji lub wydobywa się norę podczas linienia.

4. Spójrz na wygląd, ile ten sam kolor w całym produkcie, nawet przejścia kolorów.

5. Przesuń płaszcz białą serwetką lub chusteczkę. Muszą pozostać czyste. Więc możesz sprawdzić, czy futro jest malowane, czy nie.

6. Spójrz na skórę, podniesienie rąbka nad podszewką, jeśli nie jest zszyta, lub wypchnięcie futra z zewnątrz. Weź futro tylko z jasnymi maskdami, co wskazuje na brak farby i młodego futra.

Ważne: wśród kupujących jest opinia, że ​​podszewka futra nie powinna być wszyta, w przeciwnym razie jest to podróbka. Spieszymy rozwiać ten mit. Szyć lub nie podszewać, decyduje producent, a wielu wybitnych projektantów i fabryk szyje go, co nie umniejsza zasługi projektantów.

7. Zapach. Nie powinno być żadnych chemicznych zapachów. Kolejne "dzwonkowe" futro barwione. Ponadto, nie powinieneś czuć się stęchłego tłuszczu zwierzęcego, jest to wskaźnik naruszenia procesu technologicznego.

Ważne jest, że czasami masdra pozostaje jasna podczas malowania. Dzieje się tak w przypadku korzystania z technologii rozjaśniania lub rozjaśniania. Następnie zaufaj zapachowi.

8. Spójrz na pachy. Wydadzą sprzedawcę, który próbuje sprzedać używane futro.

Ważne: Pogniecione pachy mówią o zużytym produkcie.

9. Spójrz na szwy, muszą być silne i silne; także jakość tkaniny podszewkowej i sposób jej szycia.

To ważne: idealna podszewka jest szyta ręcznie przez ukośny piec.

10. Przeczytaj etykietę. Musi zawierać numer seryjny i kraj pochodzenia futra, adres producenta i inne kontakty.

Ważne: na aukcji futra będzie oddzielna etykieta.

I na koniec, bez względu na to, jak banalne to nie brzmi, kup futra w sprawdzonych miejscach. Znane domy handlowe i znaczki nie poświęcają swojej reputacji ze względu na wątpliwe zyski z handlu futrami niskiej jakości, w dłuższej perspektywie będą one droższe.

Futra z norki: jak odróżnić prawdziwe futro od fałszerstwa

Futra z norki: jak odróżnić prawdziwe futro od fałszerstwa

Futra z Nork są najbardziej popularne w Rosji. To futro wyróżnia się szczególnym pięknem, znużeniem, dobrymi właściwościami termicznymi. Ale cena takiego futra nie zawsze jest dostępna dla kobiet. Większość oszczędzała na nim od kilku lat i kupuje do przewozu więcej niż jeden sezon. Ale niektóre szczególnie przebiegli sprzedawcy futer nauczył się podróbek bardzo podobnych do norki.

Staje się to bardzo obraźliwe, gdy zdobywa się futro marzeń, które, jak się okazuje, nie jest zrobione z norek, ale na przykład ze świstaka lub fretki. Jak łatwo i szybko odróżnić wysoką jakość produktu od podrabianych towarów i kupić futro, które będzie trwać przez wiele lat?

Zalecenia dotyczące zakupu wysokiej jakości produktów

Jeśli zdecydujesz się kupić futro z futra naturalnego, warto wybrać się do sklepu, który byłby w stanie udowodnić swoją obecność na rynku i był w stanie zapewnić kupującemu gwarancje i certyfikaty swoich produktów. Nie dążyć do uzyskania oszczędności i szukać tanich opcji na rynku. W tych miejscach najczęściej pojawiają się podróbki, i bardzo trudno będzie uzyskać zwrot w tej sprawie.

Warto się bardziej szczegółowo zastanowić, jak odróżnić futro naturalne od norki.

 1. Futro norek jest znacznie gęstsze. Warto trzymać rękę na drzemce przed jego wzrostem, musi szybko wrócić do swojej pierwotnej pozycji. Dzięki zwiększonej elastyczności i sztywności futro nie będzie silnie nakłute.
 2. Piękny podszerstek, o równej długości. Jeśli zaczniesz maskować podróbkę, w większości przypadków musisz obciąć zewnętrzne włosy, aby ich długość była na tym samym poziomie. To w takim przypadku futro silnie nakłuwa skórę.
 3. Podczas mrowienia nie powinny pozostać włosy na powierzchni dłoni.
 4. Futra z norki mają charakterystyczny połysk. Na niepomalowanej drzemce w niektórych przypadkach można zobaczyć pojedyncze białe włosy.
 5. W futrze należy trzymać białą serwetkę. Nie powinno na nim być żadnych śladów farby.
 6. Całkowita wysokość stosu na całym produkcie powinna być w przybliżeniu taka sama. Na gotowym produkcie nie powinno być widać łysych plam, żadnych łysych plam, guzków też nie powinno być.
 7. Dobrzy sprzedawcy wysokiej jakości futra nie szyją dodatkowej podszewki, dzięki czemu można sprawdzić jakość masdry. Powinien mieć lekki lub kremowy odcień, a także być elastyczny.
 8. Podczas wytrząsania futro nie powinno grzechotać.
 9. Warto sprawdzić dostępność odcisków od producentów na każdej skórze. To ta pieczęć potwierdzi, że to tylko norka.
 10. Powinieneś uważnie przejrzeć wszystkie szwy. Muszą być cienkie, równe, a także toczące się. Między fragmentami takiej skóry w niektórych przypadkach producent szyje skórę. Im mniej takich miejsc, tym wyższy koszt samego produktu. Jeśli zauważysz klej, to najlepiej w tym przypadku po prostu odmówić zakupu takiego futra. Technologia, która produkuje skórki klejące, a nie szwy, nie pozwoli, aby rzeczy służyły długim serwisem.

Cechy kraju produkcji

Futra z norek, w zależności od kraju producenta, mogą się znacznie różnić zarówno pod względem wyglądu, jak i ceny. Najdroższe można nazwać norką kanadyjską i skandynawską. Są bardzo mocne w puchu, a także grubym kupie. Ze względu na swoją charakterystykę są one nieco gorsze od norki ukraińskiej. Jego pod rowek nie jest tak gruba, ale ogon jest dłuższy. Greckie futra są bardziej popularne. Istnieje również opinia, że ​​w Grecji koszt futra jest znacznie mniejszy. Niektórzy udają się na specjalne wycieczki na produkty futrzane.

Ale na terytorium jakiegokolwiek kraju można znaleźć producentów zarówno na wysokim poziomie produkcji, jak i niezupełnie wysokiej jakości. Dobra i oryginalna odzież futrzana zdecydowanie nie będzie kosztować zbyt tanio. Dlatego nie powinieneś ryzykować, robiąc drogie zakupy w strefie rekreacyjnej.

Znacznie tańsze są futra od producentów rosyjskich i chińskich. Teraz niektórzy chińscy producenci nauczyli się również tworzyć produkty futrzane z wysokiej jakości futer. Ale podróbki wśród takich futer można znaleźć dużą liczbę. Z tego powodu będzie bardzo obraźliwe zakup chińskiego futra za cenę kanadyjską lub grecką.

Oznaki różnicy między futrami z Chin i Europy

Przy wyborze zawsze zwracaj uwagę na:

 1. Awn. Bardzo wyraźny i bardzo wysoki. Na wygląd zewnętrzny wydaje się kłujący. Dobrze leży na stosie. W niektórych przypadkach waga nie różni się wysokością. W takim przypadku skóra może zostać wydana jako skandynawska.
 2. Brokat. Skórki chińskie nie mają gładkiego zabarwienia, mogą błyszczeć, ale tylko w niektórych obszarach, można je łatwo rozpoznać dzięki specjalnemu połyskowi szkła. Jeśli porównać chiński i skandynawski płaszcz, różnica jest w stanie zauważyć nawet laika. Skandynawskie futra różnią się od innych specjalnym diamentowym połyskiem, które zdaje się migotać pod promieniami słońca.
 3. Podszerstek. Zależy bezpośrednio od długości markizy, a także długiej czarnej podpushki, która jest wydawana jako czarna norka. Ale naturalna czarna norka ma jasny kolor i dopiero po malowaniu może uzyskać ciemny lub szary kolor.

Znając te wskaźniki, możesz z łatwością zrozumieć, gdzie zwierzę wyrosło. Miejsce, w którym została wykonana futro, będzie zależało od cech i jakości szwów. W większości przypadków włoskie i greckie futra są szyte przy pomocy fińskich skór, a także skandynawskiego producenta. Rosyjska norka może różnić się od chińskiej grubą i długą drzemką. Norek skandynawski jest gruby, ale bardzo krótki.

W niektórych przypadkach Chińczycy używają greckich skór do krawiectwa. Jakość będzie również zależała od technologii zastosowania szwu.

Jak odróżnić norki od podróbki

Pierwszy znak, na który warto zwrócić szczególną uwagę, to jest ciężar futra. Futro wykonane z futra norek będzie znacznie łatwiejsze niż futro jakiegokolwiek innego zwierzęcia. W większości przypadków, pod kosztowną skórą, producenci norek umiejętnie ukrywają świstaka, bobra, fretkę, a także królika.

 1. Królik. Ma bardzo miękki włos i lśniącą niejednorodność, podczas gdy skóra norek świeci dość równomiernie. U królików włosy mają różne kolory. Podszycie pozostawia włosy w dłoni podczas mrowienia.
 2. Świstak. Jest często wykorzystywany do produkcji podrobionych futer. Ich główna różnica polega na tym, że świstak ma spiny futro, wełna na nim ma zupełnie inną długość. Stos świstaka jest również uważany za sprężysty, ale nie posiada specjalnej plastyczności, podczas głaskania jest w stanie mocno się przesuwać.
 3. Beaver. Futro jako bóbr i świstak można łatwo pomylić ze sobą pod względem sztywności. Skórki bobra są większe niż norki. Mezdra w bobrze jest grubsza niż w norach tak samo jak dwa razy.
 4. Chór. U fretek, w porównaniu do norki, występuje wyższa odnoga, a podtyp jest rzadkością. Ma osobliwą barwę: subpola w tym samym czasie jest lekka, a ogon jest ciemny na końcach. W obszarze boków można łatwo zauważyć obszary światła, a na odwrotnej stronie tylnej części ciemnego koloru całkowicie zachodzi na dno. Ponadto skóry fretek nie są mniej cenione niż norki. Są uważane za mniej trwałe, ale bardzo ciepłe. Od skór fretki nie szyć produktów w rozpuszczaniu, ponieważ przez futro z powodu rzadkiego puchu powstanie mocny szew. Z tego powodu modele jego futra mają zazwyczaj prosty kształt.
 5. Honorik. Zwierzę to uzyskuje się w wyniku krzyżowania fretki i norki. Rozróżnienie takiego futra od prawdziwej norek będzie bardzo trudne. Daje czarny kolor, nierówny połysk i gruby brązowy podszerstek.

Jeśli pójdziesz do sklepu po futro, to nie musisz się spieszyć z wyborem. Aby kupić odpowiedni model, być może trzeba będzie odwiedzić więcej niż jeden sklep i ponownie zmierzyć kilka opcji. Nie wstydź się być wymagającym w ich pytaniach i wątpliwościach do konsultanta. Konieczne jest zwracanie uwagi na każdy szczegół. To czujność pozytywnie wpłynie na wartościowy zakup, którego zdecydowanie nie pożałujesz.

Ten film pomoże Ci nauczyć się odróżniać naturalne futro z norki od tanich podróbek.

Nie otrzymałeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zaproponuj motyw autora:

Zobacz także

© 2015-2018 LivePosts (LivePosts) Działa system korekcji błędów. Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter

Dodaj komentarz

32 − 26 =