Nazwa kategorii

Jak wyregulować plastikowe drzwi na balkonie

Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe

Montaż konstrukcji z PVC z podwójnymi szybami sprawia, że ​​obudowa jest wygodniejsza i cieplejsza. Niemniej jednak często szczęśliwi właściciele grup balkonowych stoją w obliczu konieczności ich regulacji. Jeśli występują problemy w mechanizmie, możesz je naprawić samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcjami.

Kiedy trzeba wyregulować drzwi balkonowe

Ponieważ struktura PVC jest używana, mogą pojawić się następujące problemy, które wskazują na konieczność jej ustawienia:

 • pęknięcia na szkle izolacyjnym;
 • otwarcie jest trudne, wymaga nadmiernego wysiłku;
 • szmatka przy zamykaniu pudełka;
 • skrzypi plastikowe drzwi balkonowe;
 • System nie utrzymuje się w pozycji zamkniętej, jeśli nie znajduje się na zamku;
 • zauważalna penetracja zimnego powietrza z ulicy dzięki szczelnemu dopasowaniu drzwi do ramy.

Problemy mogą nie być tak oczywiste. Jak sprawdzić:

 1. Aby dokładnie określić, czy wymagana jest regulacja, należy wziąć zwykły papier i umieścić go na ramie.
 2. Następnie zamknij arkusz, pociągnij arkusz do siebie.
 3. Zrób to po całym obwodzie, zobacz, jakie wysiłki są podejmowane, aby wyciągnąć papier.
 4. Jeśli w którymś momencie arkusz rozciąga się łatwo, płótno zamyka się nieszczelne, wymaga regulacji.

Co zrobić, jeśli drzwi balkonowe się nie zamykają

Projekt przeznaczony na balkon jest mniej stabilny niż panel wejściowy i okna, łatwo zwisa pod ciężarem płótna. Nie trzeba czekać, kiedy mechanizm całkowicie przestanie pełnić tę funkcję, w końcu zawiedzie. Rozwiązywanie problemów wymaga konfiguracji. Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe? Możesz skorzystać z pomocy mistrza za darmo, jeśli okres gwarancji nadal trwa. Inną opcją jest samostrojenie, w którym widoczne są oszczędności na kosztach naprawy.

Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe

Korekta prac nad konstrukcją PCW wiąże się z dostępnością narzędzi i narzędzi. Samokontrola umożliwia niedrogie rozwiązania problemów w działaniu skrzydła. Przed wyregulowaniem plastikowych drzwi balkonowych przygotuj:

 • zestaw kluczy sześciokątnych w kształcie litery L (w większości przypadków wymagany jest rozmiar 4 mm);
 • plastikowe osłony:
 • szczypce;
 • Wkrętaki Phillipsa i szerokie żądło.

Jak wyregulować plastikowe drzwi na balkonie? Przede wszystkim musisz ustalić przyczyny prowadzące do naruszenia funkcji. W tym celu otwórz skrzydło i dokładnie sprawdź uszczelkę. Ślady kompresji na sznurku wskazują na charakter przemieszczenia. Dodatkowym objawem odkształcenia jest nieprawidłowe działanie klamki, która obraca się z dużą siłą lub ma ograniczony skok.

Regulacja plastikowych drzwi balkonowych przy ugięciu

Znaczna waga okna z podwójnymi szybami i ramą prowadzi do deformacji ich położenia. Jak podnieść płótno, jeśli jest zwisające? Twoje działania:

 1. Otwórz szeroką szmatkę.
 2. Odkręć śrubę zabezpieczającą ozdobną pokrywę.
 3. Zamknij skrzydło.
 4. Usuń czapki.
 5. Wyreguluj długie poziome śruby w zawiasach. Aby podnieść dolny róg w pobliżu uchwytu, wymagane jest ustawienie u góry i na środku. Jeśli chcesz ustalić całą wysokość, dokręć trzy pętle.

Często elementy profilu są "rozmyte". Jeśli obudowa nie jest uszkodzona, należy dokręcić łączniki. Jak wyregulować drzwi za pomocą wadliwego uchwytu? Twoje działania dotyczące rozwiązywania problemów:

 1. Otwórz skrzydło.
 2. Zdemontuj podstawę elementu, obracając nakładkę o 90 stopni.
 3. Delikatnie dokręć śrubokręt przy otwartych śrubach, uważając, aby nie uszkodzić obudowy.
 4. Wymień zatyczkę.

Jak usunąć środek ramy

Jeśli klapa przechwytuje ramkę pośrodku, musisz przesunąć ją na stronę zawiasów. Jest to w większości wystarczające, aby rozwiązać problem. Jeśli takie działania nie są skuteczne, musisz wymienić sprzęt. Jak mogę wyregulować plastikowe drzwi balkonowe i zaoszczędzić na cenie naprawy? Twoje działania:

 1. Dokręć śrubę z boku za pomocą klucza regulacyjnego, aby poprowadzić ostrze do dolnego zawiasu. Liść powinien następnie zostać przyciągnięty.
 2. Powtórz to samo u góry.

Ceny za regulację i naprawę plastikowych drzwi balkonowych od specjalistów

Jeśli chcesz, możesz odnieść się do doświadczonych mistrzów firm specjalizujących się w instalacji i konserwacji konstrukcji z PVC. Cena usługi zależy od złożoności konfiguracji i związanych z nią kosztów czasowych:

Jak prawidłowo ustawić plastikowe drzwi balkonowe

Do tej pory drzwi balkonowe PCV cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Nie jest to zaskakujące, ponieważ takie drzwi wykazały praktyczność i wysoki wskaźnik jakości. Ale, jak każdy mechanizm, cechują je awarie. Oczywiście nie jest to powód do zakupu nowych, wystarczy przeprowadzić naprawy.

Dostosowanie drzwi balkonowych wymaga pewnych umiejętności. Ale po przeczytaniu szczegółowej instrukcji i obejrzeniu filmów na ten temat, w większości przypadków poradzisz sobie bez pomocy mistrza.

Regulacja plastikowych drzwi balkonowych jest łatwa do wykonania sama

Aby zrozumieć, jak wyregulować drzwi balkonowe, musisz mieć jasne wyobrażenie o niepowodzeniach, które napotkali. Do najczęstszych awarii urządzenia należą:

 • Opadanie drzwi. W momencie zamknięcia drzwi dotykają krawędzi ramy - progu z tworzywa sztucznego. Główną przyczyną problemu jest dotkliwość projektu. W rezultacie drzwi zaczynają zwisać z własnej wagi.
 • Drżenie rękojeści. Popularny typ awarii. Podczas pracy użytkownicy często zamykają i otwierają drzwi, ustawiają tryb mikrowentylacji, co powoduje awarię klamki.
 • Awaria skrzydła drzwi. Okna z podwójnymi szybami charakteryzują się dobrą jakością izolacji termicznej, ale często użytkownicy narzekają na pojawienie się przeciągów. Wynika to z faktu, że liść nie jest ciasno dociśnięty do ramy.
 • Przesunięcie skrzydła. Głównymi czynnikami wpływającymi na ten typ problemu są skoki temperatury: przeciągi lub złe ocieplenie loggii.

Regulacja drzwi PCV: krok po kroku

Dostosowanie drzwi balkonowych nie jest łatwym procesem. Ale postępując zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami, będziesz w stanie samodzielnie rozwiązać problem, nie dzwoniąc do mistrza. W procesie mocowania potrzebujesz cierpliwości i kilku narzędzi pomocniczych: sześciokąta i kilku rodzajów śrubokrętów.

Zatrzaski na balkonie - czym są i jak wymienić w przypadku awarii można znaleźć w naszym materiale na stronie.

Wiele przydatnych informacji na temat drzwi komarów na balkonie znajduje się w tym artykule.

Jeśli drzwi balkonowe są trudne do zamknięcia lub dotykają progu, konieczne jest dokręcenie pętli przy podniesionym skrzydle do pierwotnej pozycji. Aby wdrożyć swój plan, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz szeroko drzwi.
 2. Zdejmij zatyczkę z górnych zawiasów i włóż sześciokąt. Następnie wykonaj 3 obroty przy pomocy klucza w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
 3. Identyczną procedurę należy wykonać u dołu drzwi.
 4. Aby wyregulować górne śruby, zdejmij nakrętki i obróć śrubę znajdującą się pod nimi.
 5. Na końcu zamknij drzwi i sprawdź działanie drzwi. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę.

Korekta pętli może być wykonana zgodnie z tym schematem

Lata działania drzwi balkonowych wpływają na stan uchwytu. Odblokowany klamka drzwi, jak pokazuje praktyka, w przeciwieństwie do innych problemów, najłatwiej jest go sprowadzić do Nomy. Wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Obróć ozdobną pokrywę u podstawy uchwytu, około 90 stopni.
 2. Za pomocą śrubokrętu dokręć luźne śruby.

Jeśli procedura nie przyniosła rezultatów, prawdopodobieństwo jest wysokie, że pęknięcie powstało na korpusie uchwytu. W takim przypadku mechanizm należy wymienić.

Aby dokręcić uchwyt, dokręć śruby mocniej

Jeśli czujesz przeciąg, musisz wyregulować mechanizmy blokujące, które znajdują się na wysokości liścia. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Mechanizmy umiejscowione na liściu, należy obrócić do zacisku za pomocą szczypiec lub śrubokręta.
 2. Musisz spędzić procedurę co sześć miesięcy. Zimą skręć, aby wzmocnić - w pozycji poziomej, a latem, zrelaksować się - w pionie.

Regulacja dociskania drzwi poprzez obracanie specjalnych elementów na końcach

Jeśli zauważysz, że liść zaczyna drapać ramkę pośrodku, postępuj zgodnie z następującymi zaleceniami:

 1. Aby przesunąć klapę do zawiasów, należy obniżyć ją do dolnego zawiasu.
 2. Użyj śrubokrętu i bocznej śruby, aby dokręcić konstrukcję.
 3. Jeśli procedura zakończy się niepowodzeniem, wykonaj te same czynności w górnej pętli.

do góry ↑

Jak uniknąć wadliwego działania drzwi balkonowych

Jak pokazuje praktyka, większość użytkowników zaczyna zastanawiać się, jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe tylko w tych momentach, w obliczu rzeczywistych problemów.

Aby wykluczyć podział drzwi PCV, należy przestrzegać prostych zaleceń, między innymi wskazać:

 • Sprawdzone firmy. Zastanawiając się nad zakupem drzwi balkonowych, zwróć szczególną uwagę na dobór producentów. Daj pierwszeństwo tylko zaufanym firmom. W przeciwnym razie możesz spotkać producentów, których okna z podwójnymi szybami są wykonane z materiałów o niskiej jakości.
 • Mechanizmy zgodności. Wybierając drzwi, sprawdź akcesoria. Według ekspertów ciężar konstrukcji i dodatkowych elementów powinien się różnić w granicach 130 kg.
 • Mechanizmy ochronne. Jeśli wolisz ciężkie okna z podwójnymi szybami, na przykład dwukomorowe, wówczas racjonalnym zakupem będzie mikrolift. Urządzenie eliminuje zwiotczenie płatków pod ich ciężarem.
 • Ogranicznik. Aby uniknąć zatrzaśnięcia drzwi i zwisających drzwi, możesz kupić specjalny ogranicznik otwarcia.

W ten sposób dostosowanie drzwi balkonowych bez pomocy zewnętrznej jest wykonalnym zadaniem. Wystarczy przeczytać przydatne wskazówki i obejrzeć wideo pomocnicze, które wyświetla informacje o zawiłościach prac naprawczych.

Justowanie plastikowych drzwi balkonowych za pomocą instrukcji wideo

Doświadczenie pokazuje, że na balkonie lub loggii bardziej praktyczne jest instalowanie drzwi z tworzywa sztucznego. Po pierwsze, jest tania, a po drugie, utrzymują ciepło dobrze, nie pozwól, aby przeciąg lub wilgoć przedostały się do pomieszczenia.

Początkowo, podczas instalowania plastikowych drzwi, mistrzowie regulują je, ale po pewnym czasie mogą wystąpić trudności z ich zamknięciem lub otwarciem. W takim przypadku istnieją dwa sposoby rozwiązania problemu - zadzwonić do kapitana lub samodzielnie wyregulować drzwi balkonowe.

Najpierw przyjrzyjmy się możliwym problemom w procesie eksploatacji:

  • Drzwi zatonęły i dotknęły progu;

Wszystko z powodu obciążenia tkaniny szkłem na zawiasach, z którego powstaje zwiotczenie.

  • Drzwi nie zamykają się lub słabo zamykają w środku płótna;

Wstęga może zostać przesunięta do swobodnej krawędzi skrzynki, z powodu temperatury lub zwiększonej stałej wilgotności.

  • Tkanina nie jest szczelnie zamknięta, a pomieszczenie - od drzwi, przenika zimne powietrze lub przeciąg;

Może się to zdarzyć podczas pracy, gdy mechanizm regulacji zostanie nieco poluzowany.

Klamka zaczyna się wylegać, ze względu na częste używanie i jest to zwyczajna praktyka używania plastikowych drzwi.

Jak samodzielnie rozwiązywać problemy:

Rozpocznij regulację od góry zawiasu, w tym celu drzwi muszą zostać otwarte. Na samej górze pętli jest sześciokątny lub w postaci gwiazdki (w różnych modelach są różne). Wybieramy prawy klawisz i wykonujemy kilka obrotów za pomocą klucza zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Nie przesadzaj, lepiej jeszcze raz skręć po sprawdzeniu.

Zamykamy drzwi i sprawdzamy, czy naprawiliśmy problem, czy nie.

Jeśli po wykonaniu pracy liść dotknie progu, należy spojrzeć na dolną pętlę. Jeśli w pętli znajduje się ochronna nasadka, należy ją usunąć. Poszukując tego samego sześciokąta lub gwiazdy, będzie on również znajdować się w górnej części pętli. Wykonaj kilka obrotów za pomocą klucza zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Sprawdzamy, czy ta procedura powinna całkowicie rozwiązać problem.

2. Liść dotyka środka ramy drzwi

Ten niuans można rozwiązać, przykręcając śrubę na czaszy. Zaczynamy wszystko od dolnej czaszy, tylko tym razem szukamy śruby z boku. Podnieś klucz i wykonaj kilka ruchów wstecz zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ta procedura spowoduje przeciągnięcie płótna do czaszy i automatycznie wypchnie ją z wolnej krawędzi pudełka.

Jeśli po takich manipulacjach drzwi wciąż ocierają się o pudło, wykonujemy wszystkie powyższe z górną czaszą.

Nie bądź leniwy, sprawdź kilka razy, czy wszystko pasuje do ciebie, jeśli są jakieś wady, to lepiej je natychmiast wyeliminować.

3. Szczeliny między pudełkiem a szmatką, wilgocią lub zimnem wnikają do pomieszczenia. Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe do klipsa:

Ta wada może być rozwiązana samodzielnie w domu. Otwieramy drzwi i od wolnego brzegu szukamy czopów (lub mimośrodów). Często są ich trzy: powyżej, pośrodku i poniżej.

Czopy lub mimośrody należy obracać za pomocą śrubokrętu lub szczypiec w kierunku gumowej taśmy uszczelniającej. Po każdej zmianie położenia mimośrodów należy sprawdzić zamocowanie drzwi. Tę procedurę należy wykonać dla wszystkich trzech mimośrodów.

To może trochę potrwać, ponieważ praca jest delikatna i skrupulatna. Również po stronie zawiasów trzeba sprawdzić zacisk. Zamykamy drzwi i na daszku powyżej i poniżej szukamy śruby i trzeba ją lekko przekręcić.

Sprawdź, czy było to możliwe przy użyciu zwykłego arkusza papieru. Otwieramy drzwi i wkładamy kartkę papieru do otworu, unikając mechanizmów blokujących. Zamykamy drzwi i próbujemy wyciągnąć papier, a arkusz powinien z trudem się rozciągać. Jeśli przejdzie swobodnie, powtórz procedurę.

Jeśli uchwyt się zawiesza, można go dobrze zamocować za pomocą śrubokręta. Wybieramy niezbędny rozmiar narzędzia i dokręcamy śruby.

Jak zapobiec awariom plastikowych drzwi na balkonie.

Aby zapewnić, że drzwi nie muszą być zbyt często ustawiane, możesz zaopatrzyć się w kilka prostych urządzeń:

• Microlift do drzwi plastikowych

Zastosuj microlift do ciężkich plastikowych drzwi wyposażonych w podwójne szyby z grubego szkła. Ten system pozwala drzwiom nie ugiąć się do progu. Microlift jest płytą przymocowaną do wolnego końca skrzydła drzwi lub w formie rolki na dole drzwi;

• Ogranicznik drzwi

Ten mechanizm służy do regulacji szerokości otwarcia drzwi. Zatyczkę można przymocować zarówno u dołu, jak i u góry tkaniny. Ogranicznik nie tylko zmniejsza możliwość opadania płótna do progu, ale także chroni płótno przed uderzeniami o zbocza i elementy mebli.

Dodaj komentarz

9 + 1 =