Nazwa kategorii

Jak przywrócić wannę

Jak i jak mogę przywrócić w domu starą żeliwną lub akrylową wannę?

Jak przywrócić kąpiel w domu? Prawdopodobnie wielu zaintrygowało to pytanie. Jak więc dać drugiemu życiu łazienkę? Kupowanie i zmiana wanny to dość trudna sprawa, ale przekształcenie starej pod władzę wszystkich. Aby to zrobić, wystarczy zakupić materiały niezbędne do przywrócenia i zbadać wszystkie dostępne informacje na ten temat. Warto również zwrócić uwagę na różnorodność łazienek, ponieważ nie każda opcja renowacji jest odpowiednia dla tego czy tamtego rodzaju.

Wanny podzielone są na kilka typów:

Dla każdej z odmian istnieją opcje odbudowy, z którymi każdy może sobie poradzić.

Przywrócenie kąpieli żeliwnej własnymi rękami

Odtworzenie wanny z żeliwa własnymi rękami jest dość długim zajęciem, ale warto. Kąpiele żeliwne zaczęto produkować od czasów Związku Radzieckiego, według GOST, kąpiele te miały gwarancję około 2 lat, ale czas pokazał, że ich stosowanie sięga 10 lat, więc zanim wyrzucisz wannę do kosza, spróbuj dać jej kolejną szansę. Istnieje kilka możliwości przywrócenia kąpieli żeliwnej w domu:

powlekanie warstwą emalii;

wstawienie specjalnej wkładki;

powłoka kąpielowa za pomocą metody luzem.

Rozważmy każdą z opcji w szczególności.

Przywrócenie kąpieli poprzez pokrycie jej nową szkliwą

Pokrycie wanny z żeliwa emalią jest jedną z najbardziej ekonomicznych opcji odbudowy. Jego główną zaletą jest brak konieczności demontażu i konieczność odłączenia wanny od kanalizacji.

Na początku odbudowy należy wcześniej przygotować powierzchnię wanny. Ta akcja jest jedną z najbardziej niezbędnych. Odbywa się to w ten sposób:

Weź specjalny proszek do czyszczenia kąpieli, który nie jest w składzie chloru, jest nakładany na powierzchnię.

Następnie za pomocą papieru ściernego powierzchnia jest czyszczona. Możesz także użyć wiertarki z tarczą szlifierską.

Powstałe ścierne wióry należy zmyć wodą.

Następnie konieczne jest odtłuszczenie wanny.

Zbierz pełną kąpiel z gorącą wodą i pozostaw na 10 minut.

Spuść wodę i wytrzyj powierzchnię ręcznikiem.

Teraz nadszedł czas na nałożenie nowej emalii na powierzchnię. Ten etap ma również swoje wyjątkowe chwile:

Konieczne jest nakładanie szkliwa bez tworzenia się smug i obrzęków.

Zastosuj kilka warstw szkliwa. Przerwa między nimi powinna wynosić około pół godziny.

Po pracy emaliowaną wannę z żeliwem należy pozostawić na co najmniej 6 dni do wyschnięcia.

Ta opcja jest nieco droższa niż w przypadku szkliwa. Ponadto nie może się obejść bez ingerencji z zewnątrz, ponieważ w przedsiębiorstwie przemysłowym produkowana jest specjalna wkładka. Ta wersja renowacji ma inną nazwę - "kąpiel w łazience".

Istota tej opcji:

Wkładka jest wykonana specjalnie dla wielkości klienta, a następnie po prostu włożona do starej wanny.

Gotową wkładkę tnie się na poziomie płytki, a szwy są dmuchane silikonem.

Wymiary drenów są zadokowane, a następnie przymocowane za pomocą klejącej podstawy, uprzednio naniesionej na każdą z powierzchni.

Proces odbudowy trwa około 3 godzin. Tylko specjalnie przeszkolona osoba może poradzić sobie z tą metodą, więc nie podejmuj ryzyka. Po wykonaniu prac po 24 godzinach można już korzystać z łazienki. Odrestaurowana wanna będzie służyć Ci przez około 6 kolejnych lat.

Ta opcja, podobnie zresztą jak poprzednia, jest w stanie wykonać akryl z łazienki z żeliwa. Istotą tej opcji jest arbitralne wylewanie płynnego akrylu, który jest szkliwem składającym się z kilku składników.

Przepływ pracy opiera się na kilku czynnościach:

Najpierw należy wyczyścić starą emalię, jak w pierwszej opcji, a następnie odtłuścić.

Do rozprowadzania akrylu konieczne jest od górnej krawędzi, nawet za pomocą sekcji łopatek, które sąsiadują z płytką. Następnie należy wylać akryl na brzegach grubą warstwą, aby mógł swobodnie spłynąć do łazienki. Po całkowitym pokryciu łazienki akrylem należy nałożyć drugą warstwę. Tym razem akryl musi być nakładany ze środka łazienki. Dno łazienki jest wypoziomowane szpachelką.

Po wykończeniu łazienki należy pozostawić ją na 5 dni do całkowitego wyschnięcia.

Wanny akrylowe są bardzo piękne, ale niestety z biegiem czasu, jak każda instalacja hydrauliczna, tracą swój oryginalny blask. Na ich powierzchni mogą tworzyć się gwoździe i rdza.

Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu:

Nabycie nowszego modelu.

Korzystanie z usług specjalistów do restauracji.

Samoczynne przywracanie kąpieli.

Najlepiej jest skorzystać z pierwszej metody, jeśli łazienka ma wiele lat i nie jest to wstydem ją wyrzucić, ale jeśli w łazience jest tylko kilka zadrapań, nie wyrzucaj jej.

Druga opcja jest odpowiednia dla osób, które nie mają czasu, aby to zrobić, ale ta metoda ma jedną dużą wadę - wysoki koszt! Ta renowacja będzie kosztować "całkiem grosza". Pozostaje użyć trzeciej metody.

Przed rozpoczęciem pracy należy pobrać materiał do kąpieli akrylowej. Skład nowego materiału powinien być taki sam, jak skład bazy łazienkowej, w przeciwnym razie cała praca zostanie wykonana źle. Ponadto materiał musi mieć wysoki poziom przyczepności, w związku z czym nie zaczyna się oddzielać. Po wybraniu materiału możesz przejść do bezpośredniego uzupełnienia.

Aby pozbyć się uszkodzeń w kąpieli akrylowej, należy wykonać następujące czynności:

Piasek powierzchnię papierem ściernym.

Poddaj całą kąpiel pastą do kąpieli.

Jeśli obrażenia są dość duże, po prostu zamiatanie tutaj nie pomoże. Najpierw trzeba wlać płynny akryl, a następnie rozpocząć czyszczenie powierzchni.

Aby wyeliminować pęknięcia, wykonaj następujące procedury:

Usuń pęknięcie papierem ściernym.

Wywierć otwór o średnicy około 1 mm z każdej strony.

Oczyść powierzchnię kurzu i okruchów. Dokładnie umyć roztworem zwykłego mydła.

Wymieszać płynny akryl z utwardzaczem.

Uzyskane w wyniku masy, aby ukryć dziury i pęknięcia.

Zastosowaną kompozycję należy pozostawić na jeden dzień, a następnie przeszlifować na gładką powierzchnię.

Aby przywrócić kąpiel z wiórów, konieczne jest wykonanie takich czynności:

Łazienka jest pokryta grubym tynkiem. Ten rodzaj szpachli narażony jest na przelanie.

Wysuszoną warstwę mielono zwykłym papierem ściernym.

Powierzchnia łazienki musi być wypolerowana.

W ten sposób staje się jasne, że w domu można przywrócić własne ręce, można dowolną kąpiel, byłoby to pożądaniem. Ponadto znacznie zaoszczędzi budżet.

Odpowiedzi na wszelkie pytania

Bez względu na to, jak ostrożnie nie jesteś związany z instalacją hydrauliczną, czas pozostawi jeszcze ślad na nowych produktach. Właściwości ścierne detergentów i działania mechaniczne na powierzchni kąpieli mają negatywny wpływ na emalię fabryczną i sprawiają, że jest ona nieatrakcyjna wizualnie. W głowie są dwie opcje - wymiana lub przywrócenie kąpieli. Który sposób jest lepszy, recenzje i składnik finansowy problemu zostały opisane w naszym artykule.

Pojawienie się nieusuwalnej zardzewiałej rozwody w łazience pokazuje, że trwałość fabrycznej emalii dobiegła końca. Pełna wymiana kąpieli? Ale ta procedura jest trudna technicznie i droga. Nowe materiały i technologie na to pozwolą odświeżyć powierzchnię kanalizacji w najkrótszym możliwym czasie, i to:

 • Oszczędzanie finansów. Nowoczesna instalacja wodnokanalizacyjna będzie kosztować nowego właściciela za dużo pieniędzy. Dodaj do tej listy: demontaż starej łazienki, transport, montaż nowej kanalizacji.
 • Minimalne warunki. Lekarz zrezygnuje z pracy na czas nieprzekraczający 5 godzin, a po 48 godzinach można korzystać ze zaktualizowanego wyposażenia.
 • Jakość. Długowieczność produktu, a to zależy od użytego materiału i metody odbudowy, wynosi 10-15 lat.
 • Odmiany kolorów. Często emalia akrylowa jest dostępna w kolorze białym. Na życzenie klienta, dodając kolorową pastę, można uzyskać odcień łazienki na każdy gust.

I oczywiście warto wspomnieć o najważniejszej funkcji żeliwnej kąpieli - zdolności utrzymuj ciepło przez długi czas. Wszystkie powyższe powody mówią o jednej rzeczy: "no9raquo; zastąpienie, "yes9raquo; przywrócenie.

Jakie metody renowacji kąpieli żeliwnych istnieją

Więc okazało się, że całkowite zastąpienie instalacji wodociągowej w łazience będzie kosztowało nas znaczną ilość, poza tym, że jest to strata czasu osobistego.

Rozważmy trzy warianty przywracania, które dla optymalnej zapłaty dadzą nam doskonały wynik:

 1. Powłoka akrylowa. Nowy sposób, za pomocą którego płynny roztwór akrylowy (metoda napełniania) nakładany jest na powierzchnię wanny. Otrzymane cechy warstwy:
 • Żywotność. W zależności od grubości warstwy, viriruetsya od 8 do 15 lat.
 • Idealna powłoka. Kompozycja dobrze się rozprowadza, wypełniając wszelkie pęknięcia i nierówności.
 • Brak zapachu i higieny. Kąpiel można zabrać zarówno dzieci, jak i alergików.
 1. Nowa warstwa szkliwa. Stosując specjalną emalię na powierzchni wanny, wielu przypomni proces malowania. Tania i prosta metoda zmniejszają fizyczne właściwości zaktualizowanego produktu:
 • Trwałość. Nowa emalia potrwa nie dłużej niż 5 lat.
 • Pokrycie. Powstała twarda powłoka jest wrażliwa na wstrząsy.
 • Wygląd. Z biegiem czasu, szkliwo musi zmienić kolor na żółty.
 1. Wkładka akrylowa. Wykładzina akrylowa układana jest na starej powierzchni, która całkowicie powtarza jej kontury. Zalety:
 • Żywotność. Wytrzymałość akrylu zapewnia produktowi żywotność do 15 lat.
 • Powierzchnia. Konstrukcja wanny całkowicie ukrywa wszystkie wady.
 • Estetyczny wygląd. Akryl nigdy nie zmieni koloru na żółty, a plastyczność materiału pozwala dodawać nowe elementy dekoracyjne do łazienki.

Przywrócenie kąpieli płynnym akrylem

Przy stosowaniu ciekłego akrylu, nawet w najbardziej zaniedbanych przypadkach można uzyskać doskonały rezultat, a powierzchnia kąpieli stanie się gładka i błyszcząca. Oprócz akrylu mieszanina zawiera: żywicę epoksydową, utwardzacz i dodatki chemiczne, które zwiększają właściwości nowej powierzchni.

 1. Przygotowanie powierzchni. Zarysowania szlifuje się papierem ściernym, rdzę i wióry usuwa się za pomocą młynka. Śmieci są usuwane, powierzchnia jest traktowana sodą oczyszczoną - odtłuszczanie.
 2. Emaliowanie. Wydajność kąpieli jest myta gorącą wodą. Cienka warstwa mieszaniny wylewa niewielką warstwę z boku konstrukcji. Akryl płynie swobodnie po ściankach wanny i łączy się poniżej. Powstałe puste przestrzenie na dnie są również wypełnione cieczą, aż koło się zamknie.

W tym filmie konserwator Artem Babenko opowie i pokaże, jak przywraca wannę płynnym akrylem:

Przywrócenie kąpieli poprzez nałożenie nowej warstwy szkliwa

Idealnie emaliowanie odbywa się w warunkach przemysłowych, ale specjalne związki, które pojawiły się ostatnio, pozwalają na to w domu. W rezultacie można uzyskać nową powłokę ochronną, bez konieczności demontażu wanny.

 1. Prace przygotowawcze. Zanieczyszczone na powierzchni wanny, należy usunąć. Wydajność przywróconej struktury należy dokładnie umyć i wysuszyć.
 2. Zastosowanie szkliwa. Narzędzia do emaliowania dobierane są według własnego gustu. Może to być wałek, pędzel itp. Podczas pracy roztwór należy dokładnie przetrzeć, aby zapobiec powstawaniu smug.

Co najmniej dwa dni później emalia stwardnieje całkowicie, a kąpiel będzie gotowa do użycia.

Odtworzenie kąpieli z akrylową wkładką

Opisane powyżej dwie metody odtwarzania są pracochłonne. Co się stanie, jeśli będę musiał uzyskać wyniki w krótkim czasie? Aby to zrobić, istnieje metoda "kąpieli w wannie" - instalacja akrylowej wkładki na starej powierzchni będzie cieszyć się z aktualizacji kanalizacji po dwóch godzinach.

 1. Prace przygotowawcze. Wymiary starej łazienki są dokładnie mierzone, wybrana jest odpowiednia ramka. Papier ścierny starannie chroni szkliwo starej powłoki - szorstkość pozwala na przyleganie wkładki tak dokładnie do starej łazienki, jak to możliwe.
 2. Instalacja. Na obwodzie łazienki zastosuj uszczelniacz (zabezpieczenie przed wilgocią), reszta wypełniona specjalną pianką. Zakładka akrylowa jest zainstalowana, a wraz z nią syfon i śruby.

Przywrócenie kąpieli własnymi rękami w domu

Wszystkie metody opisane w tym artykule nie wymagają instalacji łazienki, a praca odbywa się w domu. Musimy przywrócić się lub zaprosić specjalistę - każdy biznes.

Rozważ ważne punkty, które zwracają uwagę na przywrócenie kąpieli w domu:

Bez względu na to, jak dalece praca poszła na marne, należy całkowicie chronić wszelkie możliwości przedostania się obcych przedmiotów na powierzchnię suszącą wanny: gąbki, kremy, mydło, szampony powinny być ukryte. Pamiętaj - nawet włosy opadające na szkliwo mogą zniszczyć wykonane prace.

Właściwe przygotowanie powierzchni.

Nieprawidłowo przygotowana powierzchnia starej łazienki może prowadzić do inflacji lub odpryskiwania nowej warstwy. Tylko sumienny zamiatacz (bułgarski, wiertarka, papier ścierny) i odtłuszczanie (soda oczyszczona) osiągną doskonały wynik.

Przygotowanie ciekłego akrylu.

Po dodaniu utwardzacza do głównych składników należy wymieszać mieszankę z trzepaczką przez co najmniej 7-9 minut. Następnie poddaj akrylowi około 4-5 minut na polimeryzację, a następnie przez kolejne 5 minut ręcznie wymieszaj powstały roztwór. Jeśli akryl nie jest odpowiednio przygotowany, szkliwo może nie być zamrożone lub żółte.

Najlepszym sposobem na pozbycie się marnotrawstwa czasu i znacznych nakładów finansowych na wymianę nieatrakcyjnego rodzaju emaliowanych wyrobów sanitarnych - renowacja wanny. Która droga jest lepsza, recenzje i świetna okazja, by uratować starą łazienkę z żeliwa, pozwoli ci dokonać właściwego wyboru.

Lekcja wideo: Przywracanie powłoki w kąpieli

W tym filmie mistrz Eugene Pogrebnoy opowiada, jak przywrócić stare, zardzewiałe pokrycie łazienki akrylem:

 • Zbiór odpowiedzi na twoje pytania

  Korzystanie z materiałów witryny jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela praw autorskich. Informacje na stronie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią wskazówki do działania. Przed zastosowaniem recepty zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

  Znalazłeś błąd? Daj nam znać! Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter. Dziękuję

  Jak przywrócić okładkę wanny

  Co zrobić, jeśli wanna jest już daleka od prezentu, ale nie ma możliwości lub pragnienia postawienia nowej (poważne naprawy są prawie nieuniknione przy wymianie)? Istnieje kilka technologii, dzięki którym można zrobić nową ze starej kąpieli - aby odnowić powłokę. Przywrócenie kąpieli jest możliwe własnymi rękami, wystarczy wybrać konkretną metodę, z której będziesz korzystać.

  Sposoby na przywrócenie kąpieli, ich zalety i wady

  Możesz przywrócić kąpiel we własnym domu

  Odtworzenie kąpieli własnymi rękami można wykonać na trzy sposoby:

  • malowanie specjalną emalią;
  • płynny (masowy akryl);
  • wkładanie akrylowej wkładki (wanna w łazience).

  Jeśli mówimy o pracy niezależnej, to najczęściej przywracamy powłokę kąpieli za pomocą farby lub masowego akrylu. Tylko koszt wkładki z akrylu wynosi około 80% całkowitej kwoty, jaką firmy pobierają za tę procedurę, tak że rzadko każdy chce zrozumieć zawiłości. Ponadto, jeśli sam zainstalujesz, utracisz gwarancję. Niemniej jednak, w ten sposób możesz samodzielnie zaktualizować kąpiel.

  Teraz o zaletach i wadach każdej metody. Malowanie szkliwem jest najtańszą opcją, ale także najbardziej krótkotrwałą. Pokrycie to wystarcza na kilka lat - od 3 do 5. Określona liczba zależy od dokładności wstępnego przygotowania powierzchni i jakości farby.

  Proces malowania nie jest najłatwiejszy - aby uzyskać dobry wynik, trzeba zastosować kilka (co najmniej trzy), a każdy z nich musi "zarobić dodatkowo", usuwając napływy, smugi, wygładzając nierówności. Wszystko to wymaga czasu i cierpliwości. Ale jako opcja budżetowa metoda nie jest zła. Po tym, jak farba zaczyna się odklejać, jest usuwana (podgrzewana za pomocą suszarki do włosów budowlanych, usuwana szpachelką), a po obróbce powierzchniowej wanna może być malowana.

  Najlepsze recenzje z tej emalii na przywrócenie kąpieli

  Skład szkliwa ma bardzo ostry i trwały zapach, który trwa dość długo. Lepiej jest pracować w respiratorze, ale wskazane jest, aby nie otwierać drzwi - farba wyschnie szybciej, trudniej będzie ją skorygować.

  Przez marki farb, które są używane do malowania łazienki. Przede wszystkim jest to Tikkurila REAFLEX 50 (Tikkurila Reaflex). Dwuskładnikowa emalia. Nie tanie, ale wysokiej jakości. Informacja zwrotna na temat jej wykorzystania jest pozytywna. Zasadniczo jakość powłoki zależy od dokładności proporcji obserwowanych podczas mieszania składników. Nie możesz polać mniej, ani więcej. Będzie tylko gorzej.

  Istnieją inne emalie - organosilikon, na którym napisano "do kąpieli". Inne nie mogą być używane, ponieważ mogą uwolnić szkodliwe substancje, gdy wejdą w kontakt z ciepłą wodą.

  Coraz bardziej popularne jest odnawianie kąpieli za pomocą płynnego akrylu. Jest to dwuskładnikowy preparat, który miesza się bezpośrednio przed użyciem. Koszt zestawu wynosi około 50 $ (mniej lub więcej zależy od wielkości miski). Podobnie jak w poprzedniej wersji, trwałość powłoki zależy od jakości przygotowania powierzchni. I nie powinien mieć żadnych zabrudzeń, smarów, a sama powierzchnia wymaga gładkiej i szorstkiej powierzchni. Proces nakładania kompozycji jest prosty - jest po prostu wylewany cienką strużką z małego pojemnika i sam się wyrównuje. Na ścianach warstwa jest cieńsza, na dole - grubsza. Idealny do działania rzeczy. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, taki zasięg potrwa do 5-7 lat, chociaż producenci twierdzą, że okres użytkowania przekracza 10 lat, niektórzy nawet mówią o 15 latach.

  Pula infuzyjna - tak mówią nie na próżno. Akryl jest po prostu wylany na planszę

  Oprócz trwałości materiał ten cieszy również brak zapachu. Przeciwnie, zapach jest, ale bardzo słaby, prawie niewidoczny, więc wygodnie jest z nim pracować.

  O materiałach, które można wykorzystać do przywrócenia kąpieli w domu. Zasadniczo istnieją opinie na temat dwóch marek: Stakril (Stakril) i Plastall (PlastAll). Oba materiały mają dobrą reputację (jeśli są wykonane prawidłowo). Na rynku jest dużo tańszych marek płynnego akrylu, ale rzadko mają one atesty higieniczne. A bez dokumentów lepiej nie ryzykować.

  Plus opcja "wanna w wannie" w trwałości powłoki - do 15 lat, ale gwarancja jest zwykle udzielana na 2-3 lata. Niemniej jednak, dzięki tej metodzie, wszystko nie jest takie proste. Umieszczenie akrylowej wkładki jest jednocześnie łatwiejsze i trudniejsze. Po pierwsze, wkładki są tak bardzo na standardowych łazienkach, ale wcale nie są. Po drugie, cienkościennego metalu lub "lekkiego" żeliwa nie można umieścić - metal jest cienki podczas chodzenia, co powoduje, że wkładka szybko oddziela się od podstawy i pęka. Ponieważ konieczne jest przywracanie tych okazów najczęściej, firmy po prostu "zapominają" o tej chwili.

  Tutaj może być

  Istnieją jeszcze trzy ujemne punkty w stosowaniu metody "kąpieli w kąpieli". Niekoniecznie są obecne, ale mogą również prowadzić do uszkodzenia wykładziny, więc pożądane jest, aby o nich wiedzieć. Co może negatywnie wpłynąć na żywotność akrylowej wykładziny w łazience:

  • Formowana wkładka ma idealną geometrię, a wanny najczęściej mają odchylenia. W miejscach tych niekonsekwencji powstają zwykle pęknięcia.
  • Siedzi akrylem na specjalnej piance dwuskładnikowej. Chociaż lepiej jest trzymać ładunek niż konstrukcję, ale nadal można go złapać. W tych miejscach powstają puste przestrzenie i prowadzą do pojawienia się pęknięć.
  • W miejscach instalacji syfonu i przelewu połączone są dwa zbiorniki. Bardzo ważne jest staranne uszczelnienie tego złącza. Po pierwsze dlatego, że woda spłynie na podłogę, a po drugie, może spłynąć do pustki, zakwitnąć i rozprowadzić odpowiednie "zapachy".

  Oprócz wszystkich niuansów instalacji, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości wkładkę. To bardzo trudne. Akrylowe instalacje są drogie. Ponieważ wkładki są czasami bardzo cienkie lub z taniego porowatego i kruchego akrylu, czasami - z włókna szklanego z aerozolem.

  Istota metody "kąpieli w wannie"

  Im grubsza warstwa akrylowa w wyściółce, tym wyższa cena. W tanich tacach, grubość jest bardzo mała - 0,5-1 mm, w średniej jakości 2-3 mm, a znalezienie wkładki z akrylem w 4 mm jest bardzo trudne, ale są one najbardziej trwałe. Dzwoniąc do firm, zainteresuj się grubością wkładki na dole. Jeśli powiedzą, że 5-6 mm lub nawet więcej - jesteście oszukani. Po prostu tego nie robią i nie ma o czym rozmawiać. Drugą rzeczą, o którą należy zapytać, jest dostępność certyfikatu higienicznego. Czasami wkładki są formowane z podrobionych materiałów i są bardzo krótkotrwałe - pękają po kilku miesiącach. Nie ma dokumentów dla takich dóbr, chociaż "lewice" mogą dać. Ale, tak samo ... Kolejny etap kontroli jakości jest wizualny. Odwiedzając firmę, która planuje kupić plastikową wkładkę w łazience, sprawdź kilka sztuk. Powinny być idealnie równe, a kolor - śnieżnobiały. Nie szarawy, nie zielonkawy lub żółtawy. Śnieżka. Bez odcieni. W tym przypadku można mieć nadzieję, że przywrócona przez niego łazienka będzie służyć długo.

  Przygotowanie wanny do renowacji jest ważne w każdym przypadku. Nawet jeśli masz zamiar położyć luźny liść. Również tutaj niezbędna jest dobra przyczepność (przyczepność) do pianki. A jeśli używasz szkliwa lub akrylu, przygotowanie odgrywa bardzo ważną rolę.

  Jeśli spojrzysz na opis prac firm zaangażowanych w renowację wanien, to mają one etap przygotowawczy - ma to na celu usunięcie odpływu i przelewu, dobrze jest chodzić po całej powierzchni papierem ściernym z proszkiem ściernym, umyć i wysuszyć. Jeśli tak, napraw uszkodzoną pastę samochodową. Czasami trzeba dodać, że konieczne jest odtłuszczenie powierzchni rozpuszczalnikiem. To wszystko, potem emalia już jest nakładana lub wylewa się akryl. Wszystkie prace trwają maksymalnie 3-4 godziny.

  Podczas studiowania przeglądów samodoskonalenia, obraz wyłania się z innego - etapy są znacznie większe i przygotowanie często opóźnia się o jeden dzień. Istnieją dwa sposoby. Pierwszym z nich jest usunięcie wierzchniej warstwy za pomocą młynka i płatków nazhdachki (usunąć wierzchnią warstwę szkliwa i nie czyścić do metalu). Po usunięciu kurzu możesz malować.

  Często emalię odsłania się bułgarskim z dyszą ścierną

  Drugim sposobem jest usunięcie zabrudzeń za pomocą kwasów, zasad, rozpuszczalników. Obie metody są wypróbowane, działają równie dobrze. Wybierz to, co najlepsze - kurz i dźwięk podczas pracy z bułgarskim lub zapachami podczas przetwarzania chemii.

  Oto, co musisz zrobić przed odzyskaniem szkliwa, stosując chemiczną metodę oczyszczania:

  • Usuń przelew i syfon, usuń wszelkie zanieczyszczenia, które zostały usunięte.
  • Jeżeli kąpiel została już przywrócona, cały materiał jest usuwany do szkliwa.
  • Usuwamy kurz i śmieci za pomocą szczotki z miękkim palikiem (wsuń do otworu spustowego). Możesz użyć odkurzacza.
  • Przyjmujemy kompozycję kwasową, natłuszczamy, utrzymujemy czas zgodnie z instrukcją, myjemy (pod wanną po wyjęciu syfonu miseczkowego).
  • Weź alkaliczny detergent, możesz po prostu wypiekać sodę, jest ostrożnie osuszany, wciera się w powierzchnię. Zmywamy (nie zapomnij o umywalce).

  Należy często zmywać

  To wszystko. Następnie nakłada się emalię lub akryl, wkładkę zakłada się.

  Przywrócenie kąpieli za pomocą płynnego akrylu, być może, najprostszy sposób na jej aktualizację (choć nie najtańszą), wystarczy znać kilka subtelności.

  Pierwsza kwestia dotyczy gęstości i temperatury materiału. Do normalnego procesu polimeryzacji wymagana jest temperatura 22-26 ° C. Aby płynny akryl normalnie się rozprzestrzeniał, powinien pozostawać co najmniej jeden dzień w ciepłym pomieszczeniu. W tym czasie kompozycja podniesie pożądaną temperaturę. Jest jeszcze jedna opcja - włóż wiadro lub miskę z ciepłą wodą (nie gorącą, ale ciepłą). Tylko w tym przypadku istnieje możliwość przegrzania. Wtedy będzie zbyt płynnie, warstwa na łazience będzie znacznie cieńsza niż to konieczne. Staramy się więc doprowadzić ją do odpowiedniej temperatury.

  Drugą kwestią jest brak jakichkolwiek przeciągów. Dobrzy mistrzowie pracują w pomieszczeniach. Nawet szkliwo pokryte jest bułgarskim lub jest pokryte kwasem. Robią to w respiratorach, tak jak radzimy. Ale muszą się spieszyć, bo dla nich czas to pieniądz, a mistrz nie ma gdzie się spieszyć. Jeśli przywrócisz sobie przykrycie z łazienki, możesz wykonać całą zakurzoną lub "zapachową" pracę przy otwartych drzwiach i włączonej wentylacji, a następnie zamknąć drzwi i poczekać, aż temperatura osiągnie pożądany limit 22 ° C lub nieco wyższy.

  Owijamy żurawie folią lub workami

  Trzeci punkt to wykluczenie kropli wody i pyłu. Podczas gdy pomieszczenie się ociepla, konieczne jest podbicie wszystkich kranów polietylenem, całkowicie eliminując możliwość wniknięcia wody. Ponadto należy owinąć półki z tkaniny, podgrzewane wieszaki na ręczniki lub inne urządzenia i przedmioty znajdujące się nad łazienką. Jest to konieczne, aby zapobiec tworzeniu się kondensacji, której kropla może uszkodzić powierzchnię nieogrzewanej kąpieli. Ponadto: podczas pracy i polimeryzacji (od dwóch do pięciu dni) drzwi muszą być zamknięte. Dzięki temu utrzymujesz żądaną temperaturę, a także zmniejszasz możliwość dostania się na powierzchnię kurzu, śmieci i owadów. Jest to bardzo obraźliwe, gdy piękna biała powierzchnia ląduje na muszce lub muchy. Jest prawie niemożliwe, aby usunąć go bez śladów. Po pełnym utwardzeniu konieczne jest ukrycie się i ponowne wypełnienie, ale ślad zwykle pozostaje - kwalifikacja nie wystarcza.

  Gdy temperatura w łazience podnosi się do 22 ° C, pod zewnętrzną krawędzią łazienki kładzie się bibułę lub papier, pod otworem odpływowym umieszcza się czysty pojemnik, w którym zostanie połączony nadmiar materiału. Jeśli łazienka na krawędzi jest wyłożona płytkami, aby się nie zabrudzić, jest ona wklejona za pomocą taśmy malarskiej, upewniając się, że krawędź jest płaska.

  Do dalszej pracy potrzebna jest zwykła lub gumowa szpatułka o szerokości około 10 cm, plastikowy pojemnik o pojemności 500-600 ml (odpowiedni jest szklany kufel). Słoik z akrylem podgrzanym do pożądanej temperatury zostaje otwarty, akryl pozostaje z pokrywki ostrożnie wyjęty szpatułką, przesłany do słoika. Następnie materiał jest również odrywany ze ścian. Wszystkie ściany powinny być czyste, aby nie zawierały akrylu, który nie miesza się z utwardzaczem.

  Utwardzacz wlewa się do słoika z akrylem i miesza przez 15 minut. Możliwe jest zakłócanie uderzenia drewnianego drążka lub wiertła przy niskiej prędkości. Kij jest bezpieczniejszy - gwarantuje, że nie uszkodzi słoika i nie rozprysnie materiału. Jeśli zdecydujesz się użyć wiertła, dysza nie powinna mieć zadziorów ani ostrych wypukłości, skręty są najniższe. Podczas mieszania dobrze pracuj na dnie i krawędziach.

  Wymieszaj płynny akryl lepiej z kijem

  Mieszany naiwny akryl do kąpieli pozostawiono na 10 minut, następnie mieszano ponownie przez 5 minut. Do pracy jest to konieczne lub bez koszuli lub ubrań, które nie dotykają krawędzi łazienki.

  Wkładamy słoik do wanny, bierzemy pojemnik, wlewamy do niego kompozycję puszki. Z szyby zaczynamy leżeć na krawędzi z drugiej strony łazienki, omijając ją z trzech stron. Kompozycja płynie powoli, otulając powierzchnię, równomiernie rozłożona.

  Wlać na bok wzdłuż ściany

  Wlać na krawędzi dokładnie pod ścianą nie działa, a krawędź wygląda brzydko. Bierzemy łopatkę, starannie rozprowadzamy kompozycję, pokrywając całą powierzchnię. Wyrównuje siebie.

  Przy ścianie poprawiamy łopatką

  Po bokach cieśniny z boku zaczyna się wylewać nieco powyżej punktu, w którym widoczna jest stara powłoka. Przechodzimy ponownie z trzech stron. Zwykle wystarczają dwa lub trzy przejścia, aby pokryć całą powierzchnię, w niektórych miejscach można nieznacznie poprawić kielnię, przesyłając materiał do pożądanego miejsca.

  Druga część jest wylana nieco wyżej niż miejsce, w którym widoczna jest stara powłoka kąpieli

  Ostatni wypełnij bliskie krawędzie. Od tego zaczyna kapać, więc pracuj ostrożnie. Proces jest taki sam. Najpierw w górę, a następnie kilka razy trochę niżej.

  Ostatnie poprawki. Rysujemy wzdłuż dna wanny pod kątem szpachelki ruchem zygzakiem. Pomoże to równomiernie rozprowadzić kompozycję, uniknąć zbędnych narostów. Na koniec za pomocą łopatki usuwamy kropelki z zewnętrznej krawędzi obręczy, które się tam zawieszają (wystarczy chwycić szpachelkę wzdłuż krawędzi).

  Usuwamy krople z obręczy

  Kąpiel jest pozostawiona na 48 godzin. Następnie możesz usunąć taśmę, taśmę, papier, który został rozłożony. Wszystko, przywrócenie kąpieli własnymi rękami, jest skończone, ale możesz go użyć jeszcze przez trzy dni.

  To jest kąpiel "przed" i "po" uzupełnieniu z masą akrylową

  Emaliowanie kąpieli w domu

  O dobrych kompozycjach do emaliowania powiedziano wyżej, to one i pożądane jest ich użycie. Bank ma instrukcje użytkowania, ale zasady praktyczne są takie same jak w przypadku zwykłego malowania. Niezwykłe przygotowanie, ale już o tym napisano.

  Niektóre firmy sugerują, aby powierzchnia była zagruntowana przed nałożeniem szkliwa do kąpieli. Jeśli istnieje taka możliwość, należy to zrobić. Podkład nakłada się, a także szkliwo, po wyschnięciu (termin zaznaczono na puszce), szlifuje się do gładkości, następnie oczyszcza się z kurzu, myje, suszy. Kolejna emalia jest nakładana.

  Aby rozprowadzić kompozycję, można użyć dobrej szczotki wykonanej z naturalnego włosia lub małego wałka z gumy piankowej. Aby utrzymać włosie z pędzla, mocz go przez jeden dzień w wodzie i wyjmij wszystko, co wychodzi z rąk. Nie ma problemu z rolką.

  W dolnej części łazienki wlać trochę ziemi lub emalii, zwinąć ją po powierzchni

  Rdzeń wypełniony jest utwardzaczem. Zmierz dokładnie zgodnie z zaleceniem, nie więcej, nie mniej. Dobrze wymieszaj, zwracając szczególną uwagę na spód i ściany. Podczas używania wałka część emalii wylewa się na dno łazienki - łatwiej jest pracować. Skład szczoteczki jest pobierany ze słoika. Staraj się gładko nakładać szkliwo lub ziemię, nie pozostawiając niepomalowanych miejsc i smug.

  Po zagruntowaniu konieczne jest zmielenie z późniejszym oczyszczeniem pyłu, a po nałożeniu szkliwa należy spojrzeć na wyniki. Jeśli wszystko jest równe, możesz na tym poprzestać. Jeśli wygląd nie pasuje do ciebie, musisz ponownie wyleczyć papierem ściernym. wyrównanie nierówności i ponowne malowanie. Czasami potrzebujesz do 4 warstw.

  Samodzielna instalacja wkładki akrylowej (wkładka)

  Przywrócenie łazienki dla tej technologii ma swoją specyfikę: jeśli strona wanny jest wyłożona płytkami, należy ją usunąć. To nie jest najmilsza chwila. Bez usuwania płytek można uzyskać, jeśli od spodu strona łazienki ma co najmniej 1 cm, a następnie można wyciąć wkładkę na krawędzi. Obetnij ją bułgarską lub pilarką na linii

  Usuwając płytkę, jest ona wycinana wzdłuż ściany przez bułgarskiego z tarczą diamentową. Następnie perforator stopniowo odrzuca obrzeże. Następnie usuwamy syfon, otwór spustowy i przelewowy oczyszczamy z zanieczyszczeń. Mierzymy ich pozycję w łazience - miejsce, w którym lokalizacja powinna zostać przeniesiona do wykładziny. Zbieg okoliczności powinien być doskonały. W oznaczonych miejscach wierci się otwory za pomocą korony o odpowiedniej średnicy przymocowanej do wiertarki.

  Przechodzimy bezpośrednio do montażu akrylowej wykładziny:

  • W wannie, wokół otworu odpływowego i przelewowego, nakładamy solidny pasek akrylowy. Sealant nie żałuje - zapobiegnie wyciekom.

  Włożyliśmy masę uszczelniającą, nie żałując

  Na dole tworzymy "siatkę" specjalnej pianki

  W rogach potrzebujesz trzech pasm

  Również na ścianach tworzą siatkę

  Ostrożnie, od góry do dołu opuszczamy akrylową wkładkę do wanny

  Napełnij wannę wodą, pozostaw na 8-12 godzin, przymocuj wargę

 • Dodaj komentarz

  + 65 = 71