Nazwa kategorii

Jak samemu przywrócić stary stół

Dekorowanie starego stołu własnymi rękami

 • Wiele osób w domu lub gdzieś w wiejskim domu ma stare meble. I najczęściej nie jest to drogie antyki z czasów carskich, ale najpopularniejsze szafki, komody, stoły i krzesła. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że większość z tych rzeczy już dawno została wyrzucona, ale przyjrzyj się bliżej - często są to solidne produkty z litego drewna lub nawet z kutego metalu, które przetrwają dłużej niż rok, jeśli zostaną pięknie odrestaurowane. W tym artykule porozmawiamy o sposobach dekorowania stołów - kuchni, jadalni, kawy, pracy - w różnych rozmiarach i kształtach.

  Jednak wiele z prezentowanych opcji jest równie odpowiednia dla innych elementów wyposażenia wnętrz. Być może te przykłady zainspirują Cię do przekształcenia zwykłych, wytartych mebli w prawdziwe dzieło sztuki, ponieważ tak miło jest kontemplować piękno stworzone przez siebie!

  12 sposobów na dawanie nowego życia na starym stole

  Najlepszym sposobem na aktualizację starego stołu jest pomalowanie go, ale najpierw musisz przygotować powierzchnię. Wyczyść produkt z poprzedniego wykończenia pomoże usunąć lakier.

  Jeśli metalowe nogi lub kształtki mają rdzę, należy obficie nasiąknąć octem, coca-colą lub specjalnym środkiem, a po 15-20 minutach wytrzeć twardym skrobakiem.

  Drewno jest piaskowane papierem ściernym, pył jest usuwany, a następnie impregnowany środkiem antyseptycznym i nakładany jest podkład. Wszystkie wyszczerbione, pęknięcia i nierówności są pocierane kitem akrylowym na drewnie.

  Do malowania można stosować farby alkidowe, akrylowe lub epoksydowe, lakiery, kompozycje aerozolowe do metalu. Wymaga również narzędzi malarskich - pędzla, wałka, gąbki, opryskiwacza.

  Aby nadać stolikowi bardziej spektakularny wygląd - można go pomalować nie w całości, ale tylko poszczególne części. Do tego potrzebna jest taśma malarska lub szablony.

  Jeśli jednokolorowa powłoka wydaje się zbyt nudna - spróbuj udekorować stary stół wzorami. Rysunki można malować pędzlem i farbami akrylowymi - ręcznie, za pomocą szablonu lub konturów wykonanych przy pomocy kalki kreślarskiej.

  Stół z malarstwem artystycznym doskonale uzupełnia wnętrze w stylu etnicznym lub rustykalnym, a także obrazy zwierząt, postaci z bajek i kreskówek, jak dzieci.

  Do takiego wystroju potrzebujesz pędzla, papierowych serwetek ze zdjęciem, kleju PVA i przezroczystego lakieru do mebli.

  Zdjęcia są starannie zrywane lub przecinane nożyczkami, dolne warstwy papieru są usuwane, następnie powstałe cienkie aplikacje są umieszczane w wyznaczonym miejscu i naklejane na górze, starając się uniknąć fałd i łez.

  Jeśli jakikolwiek element nie przyłączy się po raz pierwszy, musi natychmiast wytrzeć gąbkę zwilżoną ciepłą wodą i spróbować ponownie z podobnym fragmentem.

  Suchy dekupaż pokryty jest przezroczystym lakierem do mebli w kilku warstwach, w przeciwnym razie wystrój papieru zostanie szybko usunięty.

  Kruszywo to trzeszczący lakier, za pomocą którego celowo nadaje się wygląd przypominający fakturę starych płócien. Może być jednostopniowy (kompozycja nakładana jest w jednej warstwie i pęka podczas wysychania) i dwuetapowy (dwie mieszaniny są stosowane - jedna na bazie żywic epoksydowych, druga - na bazie wody, oddziałują wzajemnie i otrzymuje się charakterystyczną teksturę). Kolor żył wyznacza dolna warstwa farby akrylowej, a także odcień fugi. Najczęściej do tego celu stosuje się sproszkowany złoty pigment lub pastel.

  Dwustopniowe spękowania są zwykle uzupełniane przez decoupage lub malowanie ręczne, aby uzyskać efekt starego obrazu. Jeden krok jest bardziej odpowiedni dla produktów bez rysunków.

  Zdarza się, że po naprawie jest mały zapas płytek ceramicznych. Może być używany do ozdabiania starego stołu - wystarczy po prostu ułożyć płytkę drewnianą podstawą. Technologia układania w tym przypadku praktycznie nie różni się od wykończenia ścian czy podłóg.

  Ceramiczna powierzchnia idealnie nadaje się na stół w kuchni, taras, werandę, altanę, a nawet na ulicy.

  Aby nadać stolikowi atrakcyjny wygląd, oprócz płytek monochromatycznych konieczne jest użycie wzorzystych obramowań, paneli dekoracyjnych (być może nawet z niektórymi przedmiotami) lub stylowej mozaiki.

  Zdjęcia z małych fragmentów zdobią wiele galerii, świątyń i pałaców. Jak znakomicie będą wyglądać iw domu, na przykład na powierzchni stolików.

  Elementy mozaiki mogą być ceramiczne (nawet łamane płytki pasują), szklane lub akrylowe.

  Z poręcznych materiałów odpowiednich do małych okrągłych rozlanych kawałków drewna, wyciętych płyt kompaktowych, kolorowych kamyków. Wystarczy tylko wymyślić interesujący projekt i dołączyć kawałki do stołu za pomocą kleju lub płynnych gwoździ.

  Najprostszą i najpiękniejszą wersją wystroju starego stołu, która nie wymaga zamieszania kolorami - jest klejenie filmu.

  Ten niedrogi materiał może imitować dowolną powłokę - od rzadkich gatunków drewna po marmur, może to być dowolny rodzaj rysunków, wzorów i faktur.

  Folia samoprzylepna sprzedawana jest w rolkach i jest łatwa i przyjemna w użyciu.

  W sklepach biurowych i towarach kreatywnych pojawił się ostatnio szeroki wybór dekoracyjnych taśm samoprzylepnych. Aby ozdobić stary stół kolorową taśmą, potrzebujesz nie więcej niż 30-40 minut, a we wnętrzu pojawi się nowa, jasna rzecz.

  Jeśli chcesz zmienić wykończenie, paski kleju można usunąć tak szybko, jak to możliwe, a jeśli gdzieś jest jakiś klej, aceton rozpuści go bez problemów.

  Żywica epoksydowa jest płynną substancją, która szybko zestala się na wolnym powietrzu, zmieniając się w stały, przezroczysty plastik.

  Pęknięcia wypełnione w ten sposób w drewnie wyglądają bardzo nietypowo, a jeśli faza ciekła zostanie dodana z fluorescencyjnym proszkiem, będą świecić jasno w ciemności.

  Również w żywicy epoksydowej można umieścić suszone kwiaty, liście, muszle, monety, a ze względu na przezroczystość substancji uzyskujemy efekt lodu lub bursztynu.

  Oryginalna dekoracja stołu w salonie zostanie uzyskana, jeśli zrobisz w nim rowek, umieszczając tam dowolny motyw tematyczny (piasek z muszelkami i rozgwiazdy, moss lub miniaturowe kaktusy, bombki i gałęzie świąteczne, małe modele samochodów, koraliki itp.) a górę należy przykryć przezroczystą szybą.

  Malowanie stołu za pomocą tiulu należy wykonać na wierzchu warstwy bazowej, pigmentu w kontrastowym kolorze. Przed tym, koronki muszą być mocno zamocowane na powierzchni, tak aby nie poruszać się i nie ma luki. Z tego samego powodu pożądane jest stosowanie aerozolu lub sprayu.

  Złote monogramy to wspaniała ozdoba stołu w klasycznym stylu. Mogą być malowane na szablonie błyszczącą farbą akrylową, ale bardziej realistyczny efekt zostanie uzyskany za pomocą potali. W istocie jest to najlepsza folia imitująca metale szlachetne, wykorzystywana do celów artystycznych.

  Aby złocenie się nie rozpadło, jest pokryte przezroczystym lakierem na górze.

  Dekorowanie stołu własnymi rękami (wideo)

  Mała lekcja wideo, jak ozdobić stary stół własną ręką, tworząc niezwykły koronkowy nadruk na jego powierzchni.

  Przywrócenie stołu własnymi rękami

  Zanim podzielę się z czytelnikiem informacjami na temat samodzielnego przywracania stołu, chciałbym Cię ostrzec: jeśli zdecydujesz się wdychać drugie życie w obiekt o pewnej historycznej i materialnej wartości, nie powinieneś tego robić. Reanimować zabytkowe rzeczy powinni specjaliści, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i materiały. A w domu możesz przeprowadzić "upgrades9raquo; nowoczesne przedmioty, wygodne i drogie dla serca, ale po prostu straciły swoją dawną atrakcyjność. Metody, nawiasem mówiąc, jest całkiem sporo, a jeśli weźmiesz je jako podstawę, a nawet łączą fantazję, efekt końcowy będzie bez wątpienia oszałamiający.

  Jaka więc jest procedura przywracania dawnego stołu, jakie metody i materiały istnieją, aby przywrócić jej wygląd? Na ogół, jak zwrócić ten temat wnętrza swojej młodości?

  Po przywróceniu stołu obiekt nie tylko powraca do swojego wyglądu. Konieczne jest przywrócenie i jego funkcje. Dlatego przed przystąpieniem do procesu renowacji należy dokładnie sprawdzić integralność obiektu: w jakim stanie są jego nogi, czy są uszkodzone, czy elementy są na miejscu. I zastanowić się, czy w ogóle to zrobić. Istotnie, jest mało prawdopodobne, aby zaktualizowany stół okrążenia, błyszczący nowym lakierem, przyniesie satysfakcję właścicielowi. Najpierw oceń przód prac, pomyśl o ich wykonalności, a następnie, jeśli podejmiesz pozytywną decyzję, najpierw wyeliminuj wszystkie awarie. A następnie przejdź do aktualizacji wyglądu.

  Przywracanie biurka

  Zasadniczo nie ma problemu z tym obiektem wewnętrznym. Zwykle on, ze względu na swoją nieporadność, zawsze stoi w jednym miejscu, w całym mieszkaniu, powieszając zasłony lub usuwając sieć, nikt go nie ciągnie. I najbardziej cierpi z powodu stołu. Jak go reanimować? Tak, to bardzo proste. Przywrócenie biurka to prosta procedura, która nie wymaga żadnych specjalnych ani fizycznych wydatków.

  Najpierw znajdź odpowiednie tapety, które najbardziej pasują do istniejącego wnętrza. Następnie pomaluj cały stół pod ich kolorem. Po wyschnięciu przykryj blat za pomocą tapety, używając kleju PVA, a następnie przykryj szkłem. Ten ostatni można zamówić w sklepie. Zamiast tapety możesz zrobić plakat lub zrobić zdjęcie wykonane na zamówienie na podstawie blatu stołu lub kupić piękną grubą tkaninę w odpowiednim kolorze, a także pokryć ją powierzchnią. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba fantazjować. Przywrócenie stołu jest twórczą sprawą, tu jesteś, stwórz własne warianty.

  Co mogę zrobić ze starym stolikiem kawowym?

  Jeśli ten fragment wnętrza, choć niedrogi, ale tak kochany i wygodny, już, delikatnie mówiąc, nie był szczególnie atrakcyjny, ramię do jego renowacji farbami i pędzlem. Przywrócenie stołu poprzez jego malowanie - prosta praca. Jednak sposób, w jaki chcemy zaoferować, zajmie trochę czasu. Najpierw pomaluj stół białą farbą. To będzie podstawa. Następnie, gdy wyschnie, pomaluj blat za pomocą pasków o różnych kolorach i nierównych szerokościach. Aby leżały płasko, pomaluj powierzchnię stopniowo, i aby określić granice każdego z nich użyj taśmy samoprzylepnej.

  Przywrócenie stołu w technice decoupage jest idealne dla tych przedmiotów, które nie bardzo często stykają się z wodą. Oznacza to, że przy jego pomocy można zaktualizować powyższe pisemne i magazyn, a także toaletki. Aby to zrobić, najpierw wybierz obiekt, który chcesz uporządkować, pomaluj i pozostaw do wyschnięcia. A następnie na powierzchni, aby wkleić obrazy z serwetki lub papieru specjalnego do decoupage za pomocą kleju PVA. Po wyschnięciu zdjęć cała powierzchnia musi być pokryta lakierem akrylowym. I jest to pożądane nie raz.

  Najprostszym rozwiązaniem jest przyklejenie powierzchni blatu samoprzylepną folią i pomalowanie nóg i powierzchni bocznych. Lub na przykład pomaluj je w różnych kolorach. A na górze wyciągnij ciasną, piękną ceratę i przymocuj ją na dole za pomocą zszywacza. Jeśli blat już się rozpada, są dwie opcje. Zastąp go szkłem, a pod nim wbuduj podświetlenie. Lub nie rzucaj, ale nakładaj płytki ceramiczne, takie jak mozaika. A następnie ostrożnie zamknij wszystkie szwy za pomocą kielni. Ogólnie rzecz biorąc, przywrócenie stołu kuchennego ma taką masę dostępnych opcji, że nie będzie w stanie go sprawnie przeprowadzić.

  A co, jeśli stół wykonany z litego drewna, z biegiem czasu, zyskał nieestetyczny wygląd? Możesz go również uporządkować, ale oczywiście proces będzie wystarczająco długi. Jeśli stolik był w swoim czasie tylko lakierowany i nie ma wad, procedura będzie dość prosta. Wystarczy tylko go starannie wypolerować (zaleca się użycie do tego specjalnej maszyny), a następnie kilkakrotnie lakierować. Lakier powinien być zrobiony na kilka odcieni ciemniejszych niż oryginalna powłoka. Cóż, jeśli stół dosłownie prosi o wysypisko, ale wciąż szkoda wyrzucić, to musisz przygotować się na długą procedurę odnowienia.

  Najpierw przygotowujemy, jak wspomniano powyżej. Zastanówmy się, a nie zastąpmy roztrzaskanych nóg nowymi. Jeśli zostanie podjęta pozytywna decyzja, idziemy i kupujemy. Jeśli nie, przetwarzamy stare w taki sam sposób, jak wszystkie inne części stołu. Bierzemy szlifierkę i ostrożnie usuwamy całą starą powłokę. Najpierw pracujemy z dyskami o dużym ziarnie. Po usunięciu całej farby lub lakieru, weź drobnoziarnisty dysk i wygładź powierzchnię. Teraz naprawiamy wszystkie defekty, nawet te najmniejsze. Do tego celu używamy szpachli na drewnie. Po wyschnięciu płatków myjemy je również.

  Całą procedurę należy wykonywać bardzo ostrożnie, ponieważ zauważalne będą nawet najmniejsze wióry i zadrapania. Następnie odtłuścić wszystkie powierzchnie specjalną kompozycją, którą można kupić w dowolnym sklepie budowlanym.

  Pamiętaj: każdy etap wymaga czasu, zanim zastosujesz którąś z poniższych kompozycji, poczekaj na wyschnięcie poprzedniej. Po odtłuszczeniu nałóż podkład. I nie pierwszy, ale akrylowy. Kiedy gleba wyschnie, szlifujemy powierzchnię ponownie, ale ręcznie, delikatnie i delikatnie. I możesz zacząć malować. Jako warstwę wierzchnią można wybrać lakier lub zatrzymać się na farbie. Obecnie istnieje bardzo duży wybór różnego rodzaju kompozycji, najważniejsze jest to, że powinny być wysokiej jakości. Więc kup lakier lub farbę tylko od sprawdzonego producenta, na okładce, żeby ją zapisać, nie jest to konieczne. Starannie podejdź do wyboru pędzla. Substandard wyrzuci i pozostawi włosy, które piękno powierzchni nie doda.

  Pożądane jest nałożenie trzech warstw - oczywiście z przerwą - na lakier lub farbę. Kiedy wszystkie elementy stołu są całkowicie suche, przystąp do nakładania powłoki ochronnej. Z reguły w tym celu stosuje się wosk. Nakłada się na materiał i dokładnie wciera w powierzchnię. Aby upewnić się, że zaktualizowany stół służył Ci przez dłuższy czas, poczekaj do ostatecznego zamrożenia wosku. To zajmie tydzień.

  Jak widać, przywrócenie stołu jest procesem twórczym i, niestety, dość długim, ale wciąż satysfakcjonującym. Jednak i nie tylko. W końcu, jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, możesz zaoszczędzić sobie niepotrzebnych wydatków na zakup nowego mebla.

  Jak przywrócić stary drewniany stół?

  Czy miałeś stary drewniany stół w szafie lub na strychu domu? Czy całkowicie o nim zapomniałeś? Ale może być naprawiony, odrestaurowany i nie będzie gorszy od nowego. A gdy powstają meble, stary stół będzie jeszcze mocniejszy od nowego!

  Ze starego stołu można odtworzyć elegancki stół do pisania lub do kuchni.

  Ekskluzywne spojrzenie na modernizację stołu da kontrastową kombinację starożytnych rzeźb w drewnie i szklanych blatów.

  Przywrócenie stołu rozpoczyna się od wyjęcia z blatów starych płytek, które wcześniej wstawiono w obramowanie dębowe, okrążając obwód stołu. Płytki należy ostrożnie usuwać za pomocą szpatułki lub skrobaczki.

  Jeśli, w twoim przypadku, blat stołu nie jest ozdobiony płytką, to należy zdjąć pokrywę, z którą przetwarzany jest stary stół.

  Potem przychodzi kolej na krawędź stołu - jest traktowany jakościowo za pomocą drążka szlifierskiego. Ten etap płynnie przechodzi do czyszczenia całego drewna za pomocą szlifowania na mokro. Należy pamiętać, że szlifowanie odbywa się ściśle w jednym kierunku - wzdłuż włókien drzewa. W przeciwnym razie przez blat stołu pozostaną brzydkie zagrożenia, które tylko oszpecą stary drewniany stół.

  Przed przystąpieniem do lakierowania pożądane jest otwieranie drewna bejcą. Podstawę i kolor produktu wybiera się biorąc pod uwagę rodzaj drewna, na przykład lekkie plamy na alkohol są idealne dla dębu. Jeśli drewno jest lekko zwilżone przed obróbką, zabarwienie będzie bardziej jednolite.

  Drewno jest dobrze nawilżone plamą, nadmiar można łatwo usunąć za pomocą pędzla. W przypadku stosowania bejcy rozpuszczalnej w wodzie, włókna drzewne mają zdolność prostowania, co wymaga drobnoziarnistego papieru ściernego po wyschnięciu mielenia. Zastosuj produkt na drewnianym stole lepiej z kawałkiem gumy piankowej, ponieważ po plamach szczotki pozostają. Po wyschnięciu plamy całą powierzchnię mebli należy pokryć przezroczystym podkładem lub nałożoną warstwą lakieru podkładowego.

  Przywrócenie drewnianego stołu zakończono nakładając na tłustą matowy roztwór na lakierowanej powierzchni.

  Podsumowując, na blacie zamontowano dobrej jakości szkło.

  Jeśli blat jest poważnie uszkodzony, można go zastąpić grubym szkłem.

  Pod szklanym blatem można umieścić wielobarwne podświetlenie. Zobacz, jaka piękna!

  Decoupage starego stołu zamieni go w cudowne dzieło sztuki domowej.

  1. Papier ścierny lub szlifierka
  2. Farba akrylowa
  3. Putty
  4. Farba akrylowa
  5. Lakier w puszce
  6. Serwetki, tapety lub karty do decoupage
  7. Klej PVA
  8. Plik lub plastikowa torba

  Prace przygotowawcze do decoupage są takie same jak w przypadku malowania: demontaż i czyszczenie papierem ściernym.

  Następnie należy wykonać kit, którego kompozycję można kupić w dowolnym sklepie budowlanym. Nie zapomnij wysuszyć produktu przez kilka godzin.

  Możesz wybrać dowolny rysunek, aby temat był tematyczny dla określonego wnętrza. Na przykład krzesło można wkleić z mapą. Do dekoracji starego stołu nadaje się do pakowania papieru, a nawet tapet. Można dekorować meble papierowymi serwetkami, najczęściej w decoupage starych mebli, stosuje się kwiatowy ornament, ale jest to najprostszy sposób. Możesz robić decoupage, nawet przy pomocy starych gazet lub stron bezużytecznych książek. W trakcie kursu mogą iść wszystko: karty, pocztówki, tapety, wycinki z czasopism, celowo drukowane ilustracje.

  Jeśli chcesz dodać jasne części do obrazu, narysuj za pomocą akwarel i pędzli. Możesz nie tylko wyróżnić niektóre elementy, ale także utworzyć cienie i objętość rysunku.

  Możesz również ozdobić drewniany stół klejem PVA i farbą. W takim przypadku dostaniesz dzieło sztuki w stylu Shebbi-chic. Z twoimi rękami możesz zrobić piękny i niezwykły mebel. Aby to zrobić, wymieszać klej z farbą, aby uzyskać pożądany odcień, przygotowaną powierzchnię primetuyte, nałożyć farbę i, nie czekając na wyschnięcie, wysuszyć blat za pomocą suszarki do włosów. W trakcie tego procesu zobaczysz, jak na powierzchni zaczną pojawiać się pęknięcia w stylu Shebbi-chic.

  Stary stół, krzesło, komoda, stolik nocny, przekształcony w technikę decoupage, będzie główną ozdobą Twojego wnętrza!

  Prosta lampa stołowa do pracy z komputerem własnymi rękami

  Prosta lampa biurkowa do pracy przy komputerze lub laptopie w ciemności może być łatwo wykonana ze starych niepotrzebnych płyt CD, DVD.

  Pracując przed monitorem w ciemności, twoje oczy są napięte i narażone na duże obciążenia, więc potrzebujesz oświetlenia miejsca pracy, zwłaszcza klawiatury. Czytaj więcej ...

  O tym, jak taki ładny łuk z koralików można zrobić własnymi rękami i zostaną omówione w tym artykule.

  Jak zrobić płatek samemu?

  Przygotowanie do Nowego Roku! Dekorujemy pokój, choinkę. Płatki śniegu to jedna z głównych ozdób Nowego Roku! A jeśli tak się stanie wolumetryczne płatki śniegu - będzie jeszcze piękniej! Przyjrzyjmy się bliżej: jak zrobić płatek 3D (3D) własnymi rękami! Spróbuj zrobić z nami płatki śniegu 3D!

  Twój komentarz

  Zapisz się do naszego kanału RSS, aby otrzymywać wiadomości o stronie. Bądź zawsze w kontakcie!

  • Prosty wykrywacz metalu własnymi rękami - 170 683 odsłon.
  • Prosty i niezawodny wykrywacz metalu własnymi rękami - 168 558 odsłon.
  • Naprawa mikrofalowa własnymi rękami - 165 122 wyświetleń.
  • Ładowarka z zasilacza komputera. - 138 998 wyświetleń.
  • Ładowarki samochodowe. Schematy. Zasada działania. - 121 731 wyświetleń.
  • Prosty i niezawodny schemat termostatu dla inkubatora to 109 712 odsłon.
  • Własnoręcznie wykonane urządzenie własnymi rękami - 105 265 odsłon.
  • Jak mogę zmienić złącze USB? - 87 065 wyświetleń.
  • Rzemiosło z plastikowych butelek - łabędzie dla ogrodu - 86.203 odsłon.
  • Modernizacja kultywatora "KROT" - 66 754 odsłon.
 • Dołącz do nas:

  Master Screw. Wszystko własnymi rękami! - to jest strona dla amatorów do zrobienia, naprawy, stwórz się! Tutaj znajdziesz bezpłatne przewodniki, programy.

  Na stronie są wybrane proste schematy, a także porady dla początkujących samodzielnie wykonane. Niektóre schematy i metody naprawy są opracowywane przez autorów i znajomych strony. Reszta materiału pochodzi z otwartych źródeł i jest wykorzystywana wyłącznie w celach informacyjnych.

  Czy lubisz robić rzemiosła? Wyślij zdjęcia i opis na naszą stronę e-mail lub za pośrednictwem formularza.

  Programy, schematy i literatura - wszystko jest BEZPŁATNE!

  Jeśli podoba Ci się strona, dodaj do ulubionych (naciśnij Ctrl + D), a także możesz subskrybować wiadomości RSS i zawsze otrzymywać nowe artykuły na taśmie.

  Jeśli masz pytanie dotyczące programu lub dziwnej pracy? Witamy na naszym FORUM!

  Zawsze chętnie służymy pomocą w tworzeniu schematów, napraw, robótek ręcznych!

  Nowość na stronie

  Wzmacniacz wzmacniacz 60W

  Proste urządzenia dla amatorów radia

  Automatyczna lampa nocna dla bezpieczeństwa

  Wzmacniacz słuchawkowy

  Prosty odbiornik FM własnymi rękami

  Ładowarka do akumulatorów 12V, 7Ah

  Bateria słoneczna do wentylacji toalety!

  Najnowsze komentarze

  Kiedy kopiujesz materiał, aktywny link do strony - Śruba główna - MUSI! (okresowo sprawdzane). ГК РФ РФ Artykuł 1274. Więcej informacji na temat kopiowania.

  Dodaj komentarz

  89 − 84 =