Nazwa kategorii

Jak umyć krew

Jak zmyć krew z ubrań lub pościeli. Jak usunąć zaschnięte plamy krwi - remedia i recepty

Krew na ubraniach może pojawić się na niczym: od zera, nagle wyskoczył nacisk, nieoczekiwana zmiana w cyklu kobiecym. Nie jest łatwo zmywać takie zanieczyszczenia, zwłaszcza jeśli wyschły. Z tego powodu każda gospodyni powinna posiadać kilka sztuczek, aby usunąć plamy.

Każda dziewczyna, która spotkała się z taką sytuacją, zastanawia się: dlaczego o wiele trudniej jest myć krew niż inne zanieczyszczenia? Wszystko dlatego, że czerwone ciałka zawierają białko organiczne, które ma właściwość szybkiego krzepnięcia. Upał tylko pogarsza problem, dlatego lepiej prać ubrania tylko w zimnej wodzie.

Jeśli nie podejmiesz skutecznych działań na czas, możesz zrujnować swoją ulubioną rzecz. Co musisz zrobić:

 1. Wypłucz produkt pod zimną wodą.
 2. Użyj nadtlenku wodoru lub amoniaku.
 3. Delikatne tkaniny lepiej namoczone w roztworze soli.
 4. Za pomocą mydła i pędzla można usunąć tylko świeże ślady.
 5. Zastosuj proszek z aspiryny.
 6. Aby zwalczać stare plamy, odpowiedni jest amoniak.
 7. Zastosuj odplamiacz.

Jeśli brud jeszcze nie dotarł do tkaniny, można ją zneutralizować za pomocą improwizowanych środków. Usuwanie plam za pomocą soli to najszybsza i najłatwiejsza metoda zwalczania krwi na ubraniach. Jak to zrobić:

 1. Konieczne jest umycie rzeczy pod zimną wodą.
 2. Powinien być stosowany do zanieczyszczenia niewielkiej ilości soli i pozwolić jej wchłonąć.
 3. Pozostaje przetrzeć tkaninę dłońmi pod strumieniem wody. Ziarna soli mają właściwości ścierne i pomagają szybko usunąć brud z włókien.
 4. Następnie lepiej wysłać przedmiot do pralki, aby całkowicie usunąć ślady zanieczyszczeń.
 5. Przy pomocy lodu, wody i soli można zmyć poplamiony dywan. Zastosuj roztwór do obszaru zanieczyszczenia, a następnie osusz go ręcznikiem kuchennym lub gąbką.

Aby szybko zmyć świeże zanieczyszczenia, możesz również użyć mydła domowego z krwi - to świetny sposób. Co musisz zrobić:

 1. Powinien być lekko zwilżony tkaniną pod kranem.
 2. Następnie nałóż kilka kropel mydła w płynie na brudny obszar lub ostrożnie pocieraj go kawałkiem, aby uzyskać mydlaną pianę.
 3. Pozostaje wypłukać tę substancję w zimnej wodzie i powtórzyć procedurę, aż błoto zniknie.

To narzędzie można znaleźć w dowolnej apteczce. Jednak nie każda gospodyni wie, że usuwanie plam z aspiryną jest skutecznym sposobem zwalczania krwi. Jak przebiega ten proces?

 1. Konieczne jest zmielić kilka tabletek aspiryny i zmieszać ten proszek z wodą, aby uzyskać gęstą konsystencję.
 2. Konieczne jest umieszczenie białej zawiesiny na brudnym obszarze i pozostawienie do wyschnięcia.
 3. Po kilku minutach spłucz proszek zimną wodą, potrzyj materiał dłońmi lub starą szczoteczką do zębów.
 4. Jeśli to konieczne, procedurę można powtórzyć.

Chemikalia do przechowywania są idealne dla kobiet, które nie chcą spędzać dużo czasu na praniu. Odplamiacz plam krwi pomoże zmyć nawet nieświeże zabrudzenia na bieliźnie lub podkoszulku. Musisz tylko położyć kilka kropel na brudnym obszarze, odczekać kilka minut i wysłać przedmioty do prania. Najlepsze odplamiacze:

Metoda "działa" tylko ze świeżymi plamami i nie nadaje się do zwalczania wysuszonych zanieczyszczeń. Bardzo łatwo jest zmyć krew nadtlenkiem wodoru, ale warto pamiętać, że ma ona właściwości wybielające tkanki i pozostawiające ślady. Z tego powodu lepiej jest używać tego narzędzia do istoty białej. Co musisz zrobić:

 1. Zastosuj nadtlenek wodoru.
 2. Rozcieńczyć substancję chemiczną wodą w stosunku 1: 1, jeśli konieczne jest umycie delikatnej tkanki.
 3. Konieczne jest zapobieganie wydostaniu się piany ze skażonego obszaru.
 4. Odcedź wilgotną gąbką.
 5. Opłucz brudny obszar zimną wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń.

Czerwone ciałka mają skłonność do krzepnięcia, gdy tylko reagują z powietrzem. Z tego powodu krew na odzieży odnosi się do kategorii uporczywych plam. Możesz jednak szybko pozbyć się problemu w domu, reanimując swoją ulubioną rzecz. Ponieważ skład krwi jest białkiem, jej najgorszym wrogiem jest ciepło. Podczas usuwania brudu warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Czego nie możesz zrobić:

 • prać ubrania w gorącej wodzie;
 • do wyschnięcia w suszarce;
 • prasuj, aż brud zostanie usunięty.

Pozbycie się tego problemu jest znacznie trudniejsze. Brud ma czas na wejście w materię, więc usunięcie starych plam krwi jest poważnym zadaniem. Jak postępować:

 1. Najpierw zwilżyć starą plamę zimną wodą.
 2. Następnie wykonaj procedurę wygrzewania. Lepiej jest zmywać przedmiot ręcznie w roztworze wody i odplamiacza lub detergentu. Możesz nakładać ciepłą glicerynę na plamę.
 3. Zostaw to na noc.
 4. Po tym należy spłukać ubrania w urządzeniu, lub uciekać się do mycia rąk.

Krew, która okazała się lekką materią, może znacznie zepsuć nastrój. Pościel, ulubiona bluzka, koszula w drodze - wszystko to może zostać zepsute. Czasami narzędzia gospodarstwa domowego, takie jak sok z cytryny lub soda oczyszczona, pomagają w walce z tym problemem. Jednakże, aby jakościowo usunąć plamy krwi z białej tkanki, należy użyć aktywnych chemikaliów:

 • wybielacze na bazie chloru;
 • roztwór amoniaku;
 • nadtlenek wodoru.

Jak zmywać stare plamy krwi białą szmatką? Musisz działać jak najszybciej. Konieczne jest zwilżenie prześcieradła lub innego materiału zimną wodą, a następnie zanieczyszczenie powierzchni jednym z wymienionych środków. Jeśli po raz pierwszy nie można usunąć problemu, procedurę można powtórzyć. Lepiej moczyć rzecz przez pół godziny, aby poprawić efekt. Następnie należy prać lekkie pranie w delikatnym trybie prania.

Ubrudząc kurtkę lub spodnie z dżinsu, nie musisz się denerwować, ponieważ mycie ich nie jest tak trudne. Usuwanie plam z krwi z ubrania powinno nastąpić natychmiast. Nie czekaj na suszenie, inaczej dżinsy staną się bezwartościowe. Być może hostessa będzie musiała użyć kilku sztuczek, aby zwalczyć ten problem:

 1. Musisz zanurzyć dżinsy w wodzie w temperaturze pokojowej na 12-20 minut.
 2. Powinieneś włożyć łyżeczkę sody oczyszczonej bezpośrednio na brudną szmatkę, pocierając ją niepotrzebną szczoteczką do zębów.
 3. Pozostaje delikatnie umyć kleik wodą. Można myć dżinsy na maszynie do pisania, unikając wysokich temperatur.

Jak zmywać krew z miesięcznika

W okresie menstruacji każda kobieta może często wykrywać krew na bieliźnie. Nie czekaj, aż wyschnie, musisz natychmiast umyć swoje majtki pod zimną wodą. Można stosować następujące metody czyszczenia:

 • ocet stołowy;
 • skrobia kukurydziana;
 • talk.

Usuwanie plamek krwi wymaga ścisłej sekwencji czynności. Konieczne jest zwilżenie zanieczyszczeń zimną wodą, nałożyć jeden z wybranych produktów na 15-20 minut, a następnie dokładnie spłukać dużą ilością zimnego płynu. Najważniejsze, aby działać bardzo szybko, aby zapobiec dostaniu się krwi do tkanki. W przeciwnym razie będziesz musiał użyć bardziej agresywnych środków lub w ogóle wyrzucić swoją ulubioną bieliznę.

Niż do prania zaschniętej krwi z ubrań

W życiu codziennym często zdarza się, że ubrania są zabrudzone krwią. Sytuacje mogą być bardzo różne: cięcie mięsa, nieudane golenie, obrażenia lub skaleczenia, opieka nad chorymi. Jeśli nie usuniesz plamki krwi w odpowiednim czasie lub zrobisz to źle, prawdopodobnie będziesz musiał rozstać się z rzeczą. Dlatego lepiej wiedzieć wcześniej, jak prać krew z ubrań w domu, aby zastosować informacje w praktyce we właściwym czasie.

Dlaczego trudno jest oczyścić rzeczy z krwi

Krew jest rodzajem tkanki łącznej ciała. Składa się z ciekłego ośrodka (osocza), w którym komórki krwi są zawieszone w stanie zawieszonym. Czerwony kolor płynu wynika z faktu, że hemoglobina jest obecna w erytrocytach (najliczniejsze komórki). Hemoglobina jest znana z żelaza. To właśnie ten pierwiastek nadaje plamom rdzawy odcień i utrudnia usuwanie śladów krwi z białych ubrań.

Osocze zawiera duże ilości białek, które fałdują się (koagulują) w temperaturze + 42 ° C. Oznacza to, że po zanurzeniu w ciepłej wodzie następuje koagulacja krwi, podczas gdy białko jest silnie "zjedzone" we włóknach tkanki. W powietrzu krzepnięcie białka następuje w ciągu 10 minut. Ta informacja została podana, aby zrozumieć, co zapobiega szybkiemu usuwaniu plam krwi.

Ale doświadczone gospodynie oferują kilka prostych zasad, które mówią, jak usunąć plamy krwi z ubrań bez śladu.

1. Aby wyeliminować plamy, należy postępować bez opóźnień. Jeśli produkt jest spłukiwany w zimnej wodzie, w większości przypadków krew znika całkowicie.

2. Świeże ślady są łatwe do usunięcia, a zasuszona krew jest znacznie trudniejsza. Jeżeli zabrudzona odzież jest przez kilka miesięcy, można ją uznać za zepsutą, ponieważ nie będzie możliwe osiągnięcie pełnego oczyszczenia.

3. Podczas namaczania i mycia tkaninę zanurza się w zimnej (lepiej nawet w lodzie) wodzie. Po obróbce gorącą lub ciepłą wodą, krew ulegnie koagulacji, plamy zmieni się na żółte i staną się praktycznie niezwyciężone.

4. Wypaloną krew na suchej szmatce najpierw przetrzeć sztywną szczotką. Lepiej nie robić tego podczas mokrego przetwarzania. Próbując wytrzeć krew ze swoich ubrań, możesz tylko zwiększyć rozmiar miejsca.

5. Wszelkie odplamiacze (w tym środki folk) są najpierw testowane na słabo widocznym obszarze tkanki.

6. Jeśli pranie zostanie wykonane natychmiast z zakupionym produktem w celu usunięcia plam, najpierw nanoszone bezpośrednio na skażony obszar odzieży, a następnie dodaje się do wody.

Środki ludowe

Odzwierciedlając, niż zmyć krew z ubrań, miejsce na początek dokładnie zmoczy się serwetką, a następnie rzeczą przemoczoną w zimnej wodzie.

Czas starzenia zależy od wieku plam: od 10 minut do kilku godzin. Jeśli krew nie jest zlepiona, dobre jest dwukrotne przemoczenie przez 30 minut.

W kuchni, w łazience, a nawet w apteczce, każda gospodyni będzie miała środki do dalszego przetwarzania rzeczy.

1. Mydło do użytku domowego i detergent do prania. Jest to uniwersalne narzędzie do białych i kolorowych tkanin. Część odzieży ze śladami krwi obficie potartą brązowym mydłem, przemyć zimną wodą (do 30 °) detergentem do prania.

2. Nadtlenek wodoru. Jest to przystępna odpowiedź na pytanie, jak szybko wyczyścić ubrania z krwi, ale nadaje się tylko do białych ubrań. Wylewa się go lub kapie pipetą na plamę pozostawioną po namoczeniu, po 10 minutach utworzy się z bawełnianej tarczy, spłukuje zimną wodą.

I jeszcze jedna opcja: roztwór jest aplikowany przez wacik bezpośrednio na nowo utworzony punkt z ruchem bibuły. Przetworzona odzież jest izolowana czystą chusteczką, dzięki czemu pianka nie rozprasza się dalej od reakcji z krwią. Czyszczenie wykonuje się kilka razy, aż ciecz przestaje spieniać. Oczyszczoną tkankę myje się w zwykły sposób.

Wskazówka: W przypadku cienkiego materiału można również nanosić nadtlenek, ale w tym celu jest on w połowie rozcieńczany wodą.

3. Do delikatnych tkanin. Czasami pytają, jak usunąć krew z ubiorów wykonanych z jedwabiu, satyny, wełny. Możesz doradzić skrobię: dodaje trochę wody, nakłada kleik na plamę, pozwala wyschnąć. Skórka jest zerwana serwetką, a następnie przedmiot jest rozdarty.

4. Tkanina o dowolnym pochodzeniu i strukturze delikatnie oczyszcza glicerynę. Konieczne jest ogrzanie butelki lekiem w ciepłej wodzie, a następnie zwilżyć wacik w niej i wytrzeć poplamiony obszar po obu stronach. W końcu gliceryna jest dokładnie płukana, spłukany.

Uwaga: Istnieje kolejna nietrywialna metoda usuwania małych drobin krwi z delikatnych tkanek. Aby to zrobić ... użyj własnej śliny: enzymy, które ją tworzą, rozkładają białko krwi. Zwilżoną tkanką śliny należy lekko przetrzeć, odczekać kilka minut i umyć.

Jeśli z jakiegoś powodu zabrudzony przedmiot nie może zostać wyczyszczony na czas, przydatne będą wskazówki, takie jak mycie krwi utkwionej w tkaninie z ubrań w domu.

1. Nashatyr alkoholu. Roztwór watkuje się na całym obszarze zanieczyszczenia, pozostawia na 5 minut, spłukuje czystą wodą. Pozostałe ślady są usuwane przez ponowne leczenie, pozostawiając remedium na 7-10 minut. Następnie produkt moczy się maszynowo za pomocą zmiękczacza.

2. Sól kuchenna. Ubrania na noc moczyć w słabym roztworze soli - 20 gramów na litr zimnej wody. Rano należy umyć mydło domowe lub proszek, aby usunąć plamy.

3. Żel do mycia naczyń. Według opinii najlepiej radzą sobie produkty "Wróżka" czy "Oszukana niania" z usuwaniem krwi. Połóż grubą warstwę na zanieczyszczonym miejscu na ubraniach, przykryj folią spożywczą i pozostaw na 5 godzin. Po tym ubrania są myte.

4. Pasta do zębów. Za pomocą pędzla pastę do zębów nakłada się na powierzchnię plamy, pozostawia do wyschnięcia i zmyje wodą.

5. Proszek do pieczenia. Ta przyprawa zawiera enzymy, które rozkładają białka krwi. To zajmuje dużo czasu i cierpliwości. Zwilżoną tkaninę posypuje się proszkiem do pieczenia i od czasu do czasu roztapia się go w ciągu dnia.

Nie zapomnij o specjalnie zaprojektowanym do usuwania plam chemii gospodarczej. Pożądane jest, aby jeden z nich był zawsze gotowy, jeśli pojawi się nagłe pytanie, jak umyć wysuszoną krew lub szybko usunąć świeżą plamę.

Wszystkie dostępne leki są podzielone na kilka typów:

 • ciecz - Vanish OxiAction, Frau Schmidt;
 • proszki z funkcją eradykacji punktowej - na przykład Biomyr;
 • Spray do usuwania plam - Amway PreWash;
 • stałe odplamiacze (w postaci mydła) - bocian, antipyatyna;
 • ołówki z plam - dr Beckmann, Udalix Ultra.

Przed użyciem takich produktów należy dokładnie przestudiować instrukcje użytkowania. Zalecenia dotyczące czasu ekspozycji i dozowania chemikaliów podano osobno dla każdego rodzaju tkanki. Jeśli złamiesz instrukcję, możesz zepsuć to

Podczas czyszczenia naturalnych dżinsów z krwi obowiązują te same zasady: nie dopuszczaj do wyschnięcia plam i stosuj tylko zimną wodę. Prawda, napięty dżins jest mniej delikatny i pozwala na pocieranie go bardziej niż jedwab lub wełnę. Jednak najważniejszą rzeczą w technice usuwania plam nie są wysiłki mechaniczne, ale pewna kolejność działań. W zależności od recepty zanieczyszczenia istnieje kilka opcji, jak zmywać krew z ubrania z dżinsu.

Z nim przyszedł w ten sposób:

 • dżinsy myje się pod strumieniem zimnej wody lub moczone w misce (bez detergentów), po 10 minutach ściera obszar problemowy za pomocą gąbki, spłukuje produkt w czystej wodzie;
 • wyroby jeansowe z białego płótna nasączonego roztworem sody - 50 g sody oczyszczonej na 1 litr wody;
 • jeśli występują ślady, wykonać pranie z dodatkiem płynnego detergentu (proszek w zimnej wodzie słabo rozpuszcza się), po czym dżinsy przepłukuje się niewielką ilością ciepłej wody;
 • w "wieku" plamy przez ponad 10 minut, oprócz detergentu, należy stosować zwykłe mydło domowe - obficie nanosi się na miejsce skażenia;
 • jeśli mycie rąk nie zadziałało, wtedy krew była już zakrzepła i można użyć "ciężkiej artylerii" - pranie w trybie intensywnym.

Uwaga: Białe i "gotowane" dżinsy można próbować oczyścić krew z nadtlenku wodoru w chemii. Bardziej nasycone roztwory mogą odbarwić tkankę, a nawet ją uszkodzić. Inna opcja - wybielacz bez chloru: najpierw dodaje się go do wody do namaczania, a następnie - do wody podczas mycia.

Z dżinsem jest usuwany za pomocą tych samych metod, co w przypadku innych tkanek. Oto najbardziej przystępne i skuteczne opcje:

 • natrzeć gąbką namoczoną w wodnym roztworze amoniaku (1 łyżka stołowa na 0,25 litra wody);
 • posypać solą, wytrzepać i spłukać; moczyć lekko w wodzie przez 10 godzin;
 • zastosować środek do usuwania plam z aktywnym tlenem;
 • wyczyścić ciepłą gliceryną.

Po każdym z tych zabiegów przeprowadza się normalne pranie w ciepłej wodzie z detergentem.

Jak usunąć tłustą plamę z ubrań w domu

Niż możesz wytrzeć zielone linoleum w domu

Jak usunąć wosk ze świeczek z ubrań - co musisz wiedzieć

I zawsze właściwie czyste i świeże i suszone krew z jego ubrania tak - wziąć coś, trzymać pod zimną wodą, miejsce gdzie znajdują się plamy na górze obfitego tworzeniem piany ciemnym mydłem (biały nie obsługuje), pozostawić na pół godziny, a następnie wypłukać ponownie pod zimną bieżącą wodą ,

Katia, robię to samo, trzymaj pod zimną wodą, jeśli plama jest wystarczająco świeża, ale ... jeśli nic nie pomaga, a także sztuczka z mydłem, to biorę zwykłą tabletkę aspiryny, miażdżę ją, rozpuszczam w małej ilości wody i ściera tę plamę tym klejem. Daję leżeć, co najmniej 30 minut i więcej. Potem spłukuję. W większości przypadków działa na 5+!

Zbiór odpowiedzi na twoje pytania

Uliczne bójki, nieroztropność w domu, wysokie ciśnienie krwi - wszystko to może spowodować pojawienie się krwi. Czerwone krople na bluzce zawsze powodują lekki odrazę, poza tym są nadal mocno obmyte. Niestety, czasami muszą stawić czoła, więc każda gospodyni powinna wiedzieć, jak myć krew.

Istnieje kilka sprawdzonych metod usuwania wysuszonych plam krwi z tkanki:

 • W przypadku ciemnych rzeczy znacznie łatwiej jest usunąć plamę niż z istoty białej. W tym celu jest to dość łatwe moczyć w chłodnej wodzie. Nie zaleca się napełniania basenu gorącą wodą, w przeciwnym razie trudniej będzie ją zneutralizować. Po kilku minutach moczenia ubrania należy traktować sztywną szczotką, a następnie spłukać;
 • Zaleca się zanurzenie lekkiej szmatki słaby roztwór soli fizjologicznej. Składnik soli może usunąć skażenie krwi w ciągu 12 godzin. Jeśli krople nadal pozostają, należy je dalej traktować mydłem domowym;
 • Nadtlenek wodoru może również stać się prawdziwym pomocnikiem w tej procedurze. Niewielką ilość roztworu należy spuścić na tkaninę, po czym łatwiej będzie ją usunąć w zwykły sposób;
 • Zwykle napoje gazowane z łatwością wybierze dowolną rzecz. Aby to zrobić, w ilości 10 gramów, należy rozcieńczyć go jednym litrem wody. Ciecz ta powinna być nakładana na odzież przez co najmniej 10 godzin;
 • Najtrudniejsze pranie nadaje się do tkanin jedwabnych. Każde niewłaściwe działanie może znacznie osłabić ich wygląd. Zaleca się stosowanie do nich tylko zawiesiny skrobi ziemniaczanej. Należy go ostrożnie rozłożyć na plamie i poczekać, aż całkowicie wyschnie, a następnie spłukać szmatkę.

Jeśli twoja ulubiona bluzka jest brudna, nie ma powodu, aby przestać ją nosić. Możesz go wymazać warunki domowe, za pomocą improwizowanych środków.

Następnie Irina opowie w samouczku wideo, jak usunąć wszelkie plamy z krwi na tkance za pomocą nadtlenku wodoru:

Kilkakrotnie trudniej jest pozbyć się świeżych kropli krwi z lekką tkaniną. Niektóre kobiety natychmiast tracą nadzieję na pozbycie się tego i wyrzucenie ulubionej rzeczy. Oczywiście ręczne i automatyczne pranie w tym przypadku nie jest tego warte. Potrzebne jest tutaj specjalne podejście.

 1. Zneutralizować może świeżą lub wysuszoną kroplę krwi z materiału za pomocą odplamiacza. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, że były to białe tkaniny. Zawiera pierwiastek chemiczny, który pozwala usunąć krople dowolnej kompozycji, w tym pochodzenia białkowego. Niewielką ilość roztworu należy wlać do pojemnika, a następnie zanurzać w nim ubrania na około 30 minut. Następnie można go myć w zwykły sposób i dokładnie spłukać. Jeśli to konieczne, procedurę należy powtórzyć;
 2. Jeśli blond bluzka pojawia się krwawe zanieczyszczenia, powinieneś spróbować tak szybko, jak to możliwe moczyć w zimnej wodzie. Robi się to po to, aby nie miał czasu wyschnąć lub zostać zaimpregnowany. Aby zwiększyć wydajność, można do niego dodać niewielką ilość amoniaku. Po 30 minutach możesz również ubrać się ręcznie lub automatycznie;
 3. Nie każdy markowy środek do usuwania plam może zneutralizować wysuszoną masę krwi. Doświadczone gospodynie zalecają samodzielne wykonanie takiego narzędzia. Po przestudiowaniu składu czerwonej substancji można zrozumieć, że można ją usunąć tylko za pomocą substancji chemicznej. Lojalnie, aby wymazać go z białego swetra, możliwe jest tylko używanie tetraboran sodu. Musi być zmieszany z niewielką ilością amoniaku. Wszystko to musi być wypełnione wodą w taki sposób, aby jej objętość była 20 razy większa niż głównego składnika. W powstałej kompozycji konieczne jest namoczenie tkaniny przez 3-5 godzin.

Używamy detergentu do mycia naczyń

Jeśli rzecz jest poplamiona w domu, a odplamiacz nie jest pod ręką, możesz usunąć krew konwencjonalny detergent. Zawiera również te same chemikalia, ale w mniejszych ilościach. Warto zauważyć, że ta metoda może być stosowana do kolorowych i dżinsowych elementów, nie zaleca się jej stosowania na lekkich materiałach.

 1. Ubrania powinny być starannie ułożone w wannie, tak aby zanieczyszczenie znajdowało się na górze;
 2. Należy ostrożnie wycisnąć niewielką ilość płynu do mycia naczyń.
 3. Następnie musisz poczekać, aż całkowicie się wchłonie i zacznie pienić. Może to potrwać około 30 minut. W ten sposób substancja chemiczna przenika do tkaniny, a zanieczyszczenia zaczną zanikać;
 4. Teraz możesz prać ubrania proszkiem.
 5. Jeśli po tej plamie nie zostanie umyta, można dodatkowo zamoczyć ubrania w specjalnej kompozycji. W tym celu należy wymieszać trzy łyżeczki wody utlenionej z jednym litrem zimnej wody. Po 30 minutach moczenia ponownie, musisz zmyć rzecz za pomocą proszku lub mydła do prania.

Jak umyć wysuszoną lub świeżą krew?

Lista przydatnych wskazówek:

 • Jeśli na ulubionej bluzce pojawi się czerwona ciecz, powinieneś zacząć ją myć tak szybko, jak to możliwe. Wysuszona plama jest kilka razy trudniejsza do przetworzenia;
 • Można usunąć niewielką kroplę krwi z tkaniny za pomocą mydła i zimnej wody;
 • W żadnym wypadku nie można używać twardych szczotek, dzięki czemu można zwiększyć plamę;
 • Suche zanieczyszczenia natychmiast próbują je zetrzeć. Musi być wstępnie namoczone;
 • Po przemoczeniu rzecz można ją umyć na maszynie do pisania lub ręcznie, a temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni.

Jeśli krew z istoty białej można usunąć za pomocą odplamiacza, to za pomocą dżinsów taka procedura nie powiedzie się. Ten materiał dobrze się wchłania. Jeśli plama już się zaabsorbowała, prawie niemożliwe jest jej usunięcie. W przeciwnym razie, sytuacja ze świeżym płynem, jeśli spróbujesz, możesz całkowicie się go pozbyć.

 • A słaby roztwór sody, mieszanie go z wodą w proporcjach od 1 do 50. Powinno być stosowane tylko do samych zanieczyszczeń. Jeśli dżinsy mają nity, plamy lub metalowe przedmioty, konieczne jest bardzo dokładne zastosowanie tego rozwiązania, w przeciwnym razie substancja chemiczna może znacznie pogorszyć ich wygląd.
 • Nie utrzymuj rozwiązania przez długi czas, wystarczy na 5-10 minut. W przeciwnym razie może "korodować9raquo; szmatką. Następnie należy delikatnie umyć dżinsy, najlepiej w pralce;
 • W ten sam sposób krople można usunąć za pomocą alkoholu amoniakalnego.

W przypadku dżinsów trudno jest zneutralizować wszelkie plamy, więc traktuj je ostrożnie. Lepiej unikać na sobie krwi. Jeśli jednak nie da się tego zrobić, to w żadnym wypadku nie moczyć ubrania gorącą wodą i nie pocierać pędzlem.

Jak zmywać krew? Wcześniej czy później, każda gospodyni martwi się. Rzeczywiście, dlaczego wszystkie krople są łatwe do umycia, ale nie chce zniknąć z twoich ulubionych bluz. Chodzi o to, że zawiera białko organiczne. Jest rzeczą charakterystyczną, aby szybko wyłączyć po wystawieniu na działanie ściereczki, tym bardziej, gdy wchodzi w interakcje z wysoką temperaturą. Podczas tej procedury nie możesz popełniać błędów, jeśli nieprawidłowo podnosisz komponent, możesz zepsuć materiał.

Lekcje wideo: usuń plamy krwi

W tym filmie Alena z kanału "Secrets of Purity" powie Ci, jak pozbyć się plam ze starej i świeżej krwi:

 • Zbiór odpowiedzi na twoje pytania

  Korzystanie z materiałów witryny jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela praw autorskich. Informacje na stronie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią wskazówki do działania. Przed zastosowaniem recepty zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

  Znalazłeś błąd? Daj nam znać! Wybierz i naciśnij Ctrl + Enter. Dziękuję

 • Dodaj komentarz

  64 + = 65