Nazwa kategorii

Jak tkać sowę

Sowa z gumek: najciekawsze sposoby tkania

Tkanie z gumek zyskało dużą popularność wśród wszystkich generacji. Dzięki tej technice możesz stworzyć ogromną liczbę różnego rodzaju figurek, amuletów, zabawek, akcesoriów, biżuterii do domu. A co z wyrwaniem sowy z gumowych opasek? Jest to jeden z najpopularniejszych ptaków wśród needlewomen. Będąc symbolem mądrości i siły umysłu, sowa inspiruje miliony ludzi. Rozejrzyj się dookoła - jest wszędzie!

Teraz zapoznajmy się z różnymi sposobami tkania sów z gumek. Aby lepiej zrozumieć techniki, koniecznie sprawdź nasze zdjęcia i wideo.

Tkanie sowy na maszynie to jeden z najprostszych sposobów. To narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu. Łącząc gumki w odpowiedniej kolejności, możesz uzyskać różne wzory.

Najpierw wybierz interesującą kombinację kolorów dla przyszłego rzemiosła. Tułów niech będzie jasny: niebieski, zielony lub czerwony, brzuch w przeciwieństwie do tych kwiatów. W przypadku judasza zwykle używa się czerni, a łapy i dziób są splecione pomarańczowymi pasmami.

Jak to działa: nawleczone na maszynie słupy dziąseł w pewnym sekwencji kolorów do zrzucenia, skręcać i strzelać gotowy produkt jest haczyk. Przyjrzyj się schematowi bardziej szczegółowo:

 1. Napnij gumkę na trzech kolumnach i przekręć osiem. Nałożono trzy obroty koloru pomarańczowego (łapy) z prawej i lewej strony. Wstawiliśmy dwie ostatnie kolumny 2 gumy.
 2. W centrum naciągamy kolor brzucha. Odrzucamy gumki w kolorze nóg.
 3. Po prawej zakładamy trzy kołki w kolorze tułowia. Zdejmujemy środek poziomej i dolnej gumki. Rozciągnij kolor brzucha, łapiąc na najbliższy słupek.
 4. Zwracamy poziomą gumkę. Po prawej i pośrodku rzucamy kolor brzucha, a po lewej kolor tułowia. Pomijamy całą dolną warstwę i poziomo, i zwracamy kolor brzucha do środkowej części.
 5. Stringujemy poziomy łańcuch w trzech kolumnach. Powtórz krok 4. Po prawej i środkowej stronie nakładamy kolor brzucha, a po lewej - kolor pnia. Pomijamy ostatnią poziomą warstwę. Przywróć kolor brzucha do centrum.
 6. Tkamy kolejne dla tej sekwencji.
 7. Teraz głowa. Umieszczamy elastyczne taśmy wzdłuż wszystkich kolumn. Pomijamy poziome i dolne części. Umieściliśmy wszystkie gumki na dwóch kolumnach.
 8. Kręcimy dziób. Łapiemy kolor pnia. Zrzucamy dno. Kładziemy gumę na 3 kolumny.
 9. Rzucamy jeden poziomo w poziomie na dwie dla każdej kolumny. Zrzucamy dno. Tkamy oczy.
 10. Po bokach nakładamy dwie gumki, a na środku - cztery. Zdejmujemy gumę z oczu i spodu.
 11. Dystrybuujemy pasma na dwóch skrajnych kolumnach. Zakładamy prawą i lewą część. Zrzucamy dno. Naprawiamy za pomocą pętli. Usuwamy gotową pracę.

Dla tych, którzy są zainteresowani bardziej tradycyjnymi metodami, sugerujemy zapoznanie się z tkaniem sowy bez maszyny.

Ta technika została wymyślona w Japonii i nazywa się amigurumi. Dzięki niej możesz zdobyć 3D 3D owl.

Będziesz potrzebował: haczyka, około 500 gumek (tułów, oczy, dziób), zabawkowego wypełniacza, np. Sintepon i specjalnego plastikowego zamka.

Zasada działania jest następująca: szydełkuj ciało, dodając kolejny kolor do piękna. Osobno splatamy oczy i dziób. A następnie napełnij zabawkę sintepon. Jeśli chcesz, możesz dodać rzęsy lub włosy do sów na uszach.

Prace są dość czasochłonne, dlatego zachęcamy do zapoznania się z diagramem w sekcji samouczka wideo.

W słynnych "piórach Ochumelnye" czołowi zawsze używali najprostszego podręcznego materiału. Dlaczego jesteśmy gorsi? Brak specjalnej maszyny? Utnij sowę gumek na widelcu!

Będziesz potrzebował haczyka, dwóch wtyczek i gumek w różnych kolorach. Najpierw podłącz wtyczki tylną stroną za pomocą taśmy klejącej. Więc mamy "machine9raquo;. Następnie elastyczne taśmy są gwintowane na zębach wideł, splecione w określonej kolejności, a po usunięciu produktu za pomocą szydełka. W naszym wyborze filmów znajdziesz szczegółowy schemat tkania.

Nie, to nie jest proca, którą chłopcy kochali, a dziewczyny nienawidziły. Włóż sowę na specjalną plastikową procę. Zasada działania jest podobna do tkania na widłach. Najpierw tka się ciało, potem głowę, dodajemy oczy i dziób. Pracę można pięknie przykleić na taśmie i wykorzystać jako dekorację.

Sugerujemy zapoznanie się z różnymi schematami wideo i sposobami tkania, konsolidacją materiału i szybkim podjęciem twórczej pracy. Przyjemne oglądanie!

Jak tkać sowy gumek na maszynie i bez niej wideo. Sowa z gumek - figurki tkackie

Tkanie w zestawach Rainbow Loom to nowe hobby wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ta robótka pozwala na wykonanie różnorodnych biżuterii, akcesoriów, wdzięków, figurek. Z lekcji wideo i lekcji mistrzowskich tego artykułu dowiesz się, jak zrobić sowę tęczówek. Ta zabawna zabawka może być używana jako brelok do kluczy, zawieszka lub wystrój pokoju. Sowę można tworzyć według różnych schematów, o których dowiesz się poniżej. Tkactwo można wykonać na maszynie, na widelcu, na haku.

Instrukcje krok po kroku dotyczące tkania "sów" z gumowych taśm na maszynie

Zgodnie z przedstawionymi poniżej klasami mistrzowskimi nauczysz się owijać sowę gumek za pomocą obrabiarki. To narzędzie tworzy wiele niesamowitych postaci, używając różnych wzorów i technik. Jest to platforma, na której znajdują się plastikowe dysze, do których przyczepiają się małe gumki silikonowe podczas procesu splatania. Maszyna tęczowa może być również w wersji mini, tzw. Monster-Tail.

W tej klasie mistrzowskiej opanujesz wiklinę małego ptaka w postaci breloka. Gotowy produkt jest przymocowany do karabinu, który zawiesza zabawkę do torby lub teczki. Do pracy możesz potrzebować maszyny tęczowej, haczyka i irysa. Umieść narzędzie tak, aby otwarte boki kołka patrzyły na ciebie, a środek jest nieco dalej niż te skrajne. Instrukcja w etapach:

 • Konieczne jest gwintowanie po jednym z każdej strony bez skręcania ósemek. W środku rzucamy parę, jak pokazano na zdjęciu.
 • Na przekątnej łapiemy za brwi, następnie - w środkowej, od lewej i prawej krawędzi dwie pary, jak pokazano na zdjęciu.

 • Tworzy nos w kolorze pomarańczowym.
 • Na dole okrążamy głowę, przylegając ukośnie. Wykonujemy barki.

 • Uformuj brzuch: łapiemy 4 pary bieli w środku.
 • Założyliśmy trzy pary po lewej i prawej stronie. Pomarańczowy robimy dwie łapy, przenosimy się do maszyny. Do ostatniej kolumny złapaliśmy tęczówki w trzech obrotach.

 • Sprawiamy, że oczy są czarne, rzucamy na cztery obroty. Wrzucamy trójkąt, odrzucamy czerń.
 • Rozpocznij propletat postać: od końca dolnego grab, przenieść go do przodu, tak jak po prawej, lewej i środkowej rzędu bagażniku, a następnie przejść na dół. Robimy pętlę u góry, usuwamy breloczek.

W tej klasie mistrzowskiej tkanie figur będzie wykonywane na mini-maszynie, którą należy ułożyć tak, aby punkt znajdował się po lewej stronie. Do pracy przygotuj tęczówki w czterech kolorach: na brzuch, podstawowy odcień, na oczy, na dziób i nogi. Instrukcje krok po kroku:

 • Dla trzech dolnych taktów chwytamy tęczówkę w dwóch obrotach. Po prawej i lewej stronie obróć kolor łap o trzy obroty. Ciągamy dwie pary kolumn ostatniej pary kolumn.
 • W centrum kładziemy kolor brzucha. Pomijamy poziomy, kolor nóg.

 • Rzucamy wzdłuż trzech kołków, po prawej stronie - główny kolor. Usuwamy poziome i dolne warstwy z jednego kołka. Rozciągnij czerwień, przylgnij do pobliskiej kolumny.
 • Wracamy poziomo, zakładamy prawą i środkową czerwoną, po lewej - zieloną. Pomijamy poziomy i wszystkie dolne. Czerwony wracamy do centrum.

 • Ustawiliśmy wszystkie trzy kolumny w poziomie. Powtórz sekwencję opisaną w poprzednim kroku. Rzucamy czerwoną parę po prawej i po środku, zieloną po lewej. Pomijamy poziomą, ostatnią warstwę. Zwracamy czerwień do środka.
 • Zgodnie z opisanym schematem szyjemy kolejną warstwę.

 • Przechodzimy do głowy: nakładamy zielony na wszystkie paski. Pomijamy poziomą, całą dolną warstwę. Łapimy wszystkie elastyczne paski w dwóch kolumnach.
 • Wykonujemy dziób w kolorze pomarańczowym. Łapiemy następny główny kolor. Odrzuć dolną zieloną warstwę. Rozprowadzamy tęczówkę na 3 kołkach.

 • Umieszczamy 1 poziomo, 2 dla wszystkich słupków. Pomijamy dolną warstwę. Robimy oczy.
 • Rzucamy 2 po każdej stronie, 4 w środku. Usuwamy elastyczne z oczami i spodnią warstwą.

 • Rozdzielamy tęczówkę między dwa skrajne kołki. String po prawej i lewej stronie, upuszczamy dół. Wykonujemy pętlę, dokręcamy i usuwamy gotowy produkt.

Figurka "Owls" wykonana z gumki na maszynie

Ta klasa mistrzowska opisuje proces tworzenia sowy z rozwiniętymi skrzydłami, która jest nieco bardziej skomplikowana niż poprzednie. Ustawiamy maszynę tak, aby otwarte boki kołka patrzyły na ciebie, a rzędy były równe. Przygotuj kilka kolorów tęczówki. Instrukcja krok po kroku:

 • Zaczynamy od tkania pustych skrzydeł: rzucamy, jak pokazano na zdjęciu.
 • Zgodnie z opisaną sekwencją wykonujemy drugie skrzydło, splatamy i usuwamy je z maszyny.

 • Przechodzimy do produkcji głowy i ciała. Wrzucamy parę, robimy oczy, dziób.
 • Ustawiamy drugi rząd na krawędziach, w poprzek - jeden gumowy pasek. Wysyłamy górny rząd. Zrzucamy maszynę.

 • Rzucamy, jak pokazano na zdjęciu, ciało.
 • Robimy rozszerzenia na ciele, jak na głowie. Łapiemy skrzydła obrabianego przedmiotu.

 • Wrzucić stopę na pomarańczowo.
 • Tkamy całą postać od końca. Wykonujemy oczko, dokręcamy, usuwamy i prostujemy.

Prezentowana klasa mistrzowska poświęcona jest tkaniu ptaka w formie fresku. Tworzenie zajmuje dużo czasu, ale sam obwód jest bardzo prosty. Ustawiamy maszynę tak, aby dziury patrzyły na prawą stronę, usuwając środkowy rząd. Instrukcja krok po kroku:

 • Przy najbliższym rzędzie rzucamy żółte pary. Wplatamy je.
 • Ogolić pierwszy rząd zgodnie ze schematem, rzucając pionowo żółty.

 • Składamy dolny rząd całkowicie. Rzucamy poziomo kilka przezroczystych gumek, przylegających do 4 słupków. Łapimy pionowo zgodnie ze schematem żółtym, dla drugiej i dziesiątej kolumny łapiemy turkus, które służą za czubek uszu.
 • Odrzucamy przezroczystą, całą dolną warstwę. Znowu łapiemy przejrzyste w poziomie. Zgodnie ze schematem umieszczamy żółty i turkusowy w pionie.

 • Pomijamy poziome pionowe, a następnie - ostatnią warstwę. W dalszym ciągu splatamy zgodnie z opisaną metodą, kierując się schematem. Na koniec przenosimy elastyczne taśmy górnego rzędu do dolnego. Po przywiązaniu sznurka, jak łańcuszkowa bransoletka. Wykonujemy pętlę, usuwamy mural, prostujemy go.

Lekcje wideo dla początkujących na temat tkania "Sowy" bez maszyny

Jeśli nie masz dostępnego specjalnego sprzętu, obejrzyj wideo dla początkujących, którzy tworzą rękodzieło z YouTube. Wyraźnie pokazują proces tkania na zębach widelca i haka. To hobby pozwala rozwinąć wiele przydatnych cech: wytrwałość, uważność, twórczą wyobraźnię, zrozumienie koloru, umiejętności pracy z kombinacjami kolorów. Tkanie z irysów to ekscytująca działalność, nie zauważysz, jak szybko nadejdzie czas. Dla sowy możesz wybrać różne kolory: tradycyjny szary, brązowy, czarny lub jasny niebieski, czerwony, pomarańczowy i inne odcienie.

Jak utkać sowę gumek na maszynie, na procy, na haku?

Czasami needlewienki chciałyby zrobić coś niezwykłego, jakoś ozdobić bransoletki, by zaskoczyć i zadowolić ich rzemieślnika. Jednym z najbardziej popularnych ozdób jest figurka sowy z gumek.

Sowa jest uważana za mądrego i majestatycznego ptaka. Amulet lub bransoletka z sową utkaną z gumowych pasków, możesz dać sobie siłę i mądrość. Nie jest trudno stworzyć prawdziwą ochronę przed wieloma nieszczęściami własnymi rękami. A więc, jak wyplatać sowę z gumowych pasków?

Określić naturę statku

Interesuje Cię, jak tkać sowy z gumek? Do tkania małego sovenca użyj klasycznego urządzenia lub małego urządzenia "Monster Tail". Możesz zrobić owcę z procą lub widelcem. Aby splotować obszerną sowę z gumowych pasków, użyj techniki tkania z haczykiem - lumigurumi.

Jak wyplatać sowę z gumek na procę?

Piękna i urocza zabawka może być tkana za pomocą procy. Sowa może być używana jako brelok do kluczy. Do pracy użyj gumek o dowolnym kolorze, ale doświadczeni mistrzowie radzą wybrać brązowe i szare odcienie. Czego mogę potrzebować? W tym procesie użyj:

 • specjalna proca;
 • hak do wyjmowania;
 • gumy koloru czerwonego (główne) - 44 szt .;
 • biała dziąsła (do tkania brzucha) - 8 szt .;
 • pomarańczowy (do robienia dzioba i nóg) - 4 szt .;
 • czarny (za oko) - 2 szt .;
 • nożyczki.

Wiele osób jest zainteresowanych tym, jak utkać figurkę z gumowych taśm. Sowa na proce jest skręcona w dwóch etapach. Najpierw przygotuj dziąsła dla pnia sowy, splej je zgodnie ze schematem, a następnie przejdź do głowy.

Pierwsza czerwona guma powinna być rzucona w trzy obroty na prawej kolumnie. Następnie umieść dwie rudzielce na dwóch szpilkach. Następnie początkowa gumka zostaje wyrzucona z trzech zakrętów do środka. Zwolnij prawą kolumnę - przenieś gumki na lewą stronę).

Jedna pomarańczowa guma zamienia się około 4 razy po prawej stronie procy. 2 rude są normalnie noszone. Pomarańczowy od 4 zwojów powinien być obniżony na elastycznych taśmach. Z lewej kolumny należy również dolne 2 pary przesłać do centrum, tak aby pomarańczowy pojawił się z nich po prawej stronie. Następnie 2 rude są rzucane ponownie, a niższe są wysyłane na środek. Druga para rudzielców jest umieszczona na 2 kolumnach, dolne są wysyłane do nich. Trzecia para jest rzucana po obu stronach procy, dolne są rzucane do środka. Następnie gumę należy przenieść z lewej strony procy w prawo. Co więcej, hak jest wstawiany do początkowej gumki z 3 zwojów, po czym jest rzucany na lewą kolumnę.

Rzucając 2 białe gumy, wyślij na środku potrójną gumkę. Druga biała para jest noszona podobnie, dolne białe schodzą z kolumn. Trzecia i czwarta para również tkają. Biała guma jest przenoszona z lewej strony na prawą. Haczyk jest ponownie wkładany do początkowego potrójnego paska, który jest umieszczany na lewym trzpieniu.

Następnie 2 czerwone gumy są umieszczane na obu kolumnach, 3 obroty od lewej są wysyłane do centrum. Lewą gumę przenosi się w prawo, cztery zwoje pomarańczowych gumek są nawijane na lewy grzbiet. Rzucają kolejną parę rudych, po czym upuszczają pomarańczę ze szpilki.

Z prawej kolumny dwie górne pary czerwieni powinny zostać wyrzucone, aby pomarańczowe liście po lewej stronie. Następnie nakłada się 2 rude, a poprzednie są wysyłane na środek. Ponownie załóż parę rudych i z obu kolumn opuść poprzednie. Następna para jest również zużyta, a poprzednie są odrzucane z kolumn.

Za pomocą następującej pary czerwonych dziąseł połączyć wszystko razem, tj. para jest umieszczona po obu stronach procy. Dolny dziąsło jest wysyłane z procy na środek plecionki.

Elastyczne paski powinny być ułożone w sposób schematyczny. Para rudych z prawego rzędu jest noszona w zwykły sposób, dolne składają się w środku. Następnie nakłada się następną parę, a niższe znów biegną do środka. Lewą gumę należy przesunąć w prawo.

Czarna taśma gumowa jest owinięta 4 obrotami na lewym sworzniu. Ponownie wyrzucana jest rudowłosa para i czarne gumki są usuwane na nim w 4 turach. Obie niższe pary są wysyłane w prawo, ale w ten sposób czarny pozostaje. Następnie kolejne 2 czerwone sprężyny gumowe, a dolne - środkowe.

Następnie należy zwolnić lewą kolumnę, przenosząc gumki w prawo. Haczyk jest włożony w pętlę, od której zaczęło się tkactwo. Na haku wyrzucane są 2 pomarańczowe zawiasy. Przez pętlę druga część się rozciąga, a także rzuca się na hak, z którego pomarańczowe zawiasy są opuszczane na lewy grzbiet.

Następnie na obu kolumnach umieszcza się parę czerwonych gumowych taśm, a na nich pomarańczowe. Gumki są przenoszone z lewej na prawą. Haczyk należy ponownie włożyć do pętli początkowej, parę czerwonych pętli na haku, rozciągając jedną stronę, a drugą na haczyku. Elastyczne opaski powinny być opuszczane od haka do lewej kolumny. Umieść dwie czerwone pętle na obu kolumnach. 2 pary czerwieni po lewej stronie, aby przejść do środka pracy.

Po prawej kolumnie należy wybrać 2 górne pasma i przenieść je w lewo. Czarna gumka, która rzuca 4 obroty po prawej stronie procy. Następnie na obu kolumnach umieszcza się parę gumowych gumek imbirowych, a czarne znikają. Po lewej stronie procy wszystkie pasy są opuszczane, aby czarny był po prawej stronie. Ubrany w czerwony, poprzedni powinien być wysłany na środek.

Następnie wszystkie gumowe taśmy na proce powinny być połączone, jedna czerwona na dwa pręty, wszystkie gumki z procy wysłać na środek. Następnie jedna z gumek jest przenoszona do następnej kolumny. Dolny schodzi do środka. Pętla powinna być odpowiednio dokręcona.

Haczyk wsuwa się w górną lewą pętlę głowy, a przez nią naciąga się jeden czerwony pasek, wykonuje pętlę. To samo powtarza się po lewej stronie. Następnie należy zdjąć każdą z przygotowanych gumowych taśm i odciąć około połowy nożyczkami.

Jak wyplatać sowę z gumowych taśm na maszynie?

W ten sposób mistrzowie wierzą, być może, najprostszym ze wszystkich znanych. Ale nie wszyscy wiedzą, jak wyplatać sowę z gumowych taśm, używając maszyny. Aby to zrobić, najpierw musisz wybrać odpowiednią gumę koloru, aby zrobić sowę, a następnie postępować zgodnie ze schematem: kolejno rzucać gumy na odpowiednie pręty maszyny.

Następnie elastyczne pasy ze słupka są składane i splecione. Proces tkania sowy na maszynie polega na zrzuceniu i założeniu gumowych taśm. W wyniku podjętych kroków powstaje zabawka z wikliny: po usunięciu maszyny elastyczne taśmy są ściągane razem. Sowa jest gotowa!

Wiele osób jest zainteresowanych tym, jak utkać sowę 3D wykonaną z gumowych taśm. Do tego używamy techniki tkania lumigurumi. Jest to bardzo popularna metoda tkania różnych figur i bransoletek z gumek oparta na amigurumi.

Różnica między tymi japońskimi rękodziełami polega na tym, że amigurumi robi na drutach zabawki w kółku za pomocą haczyka i nici, a haczyki i gumki używane są w lumigurach. Jak wyplatać sowę z gumek na haczyku metodą Lumigurumi?

Postęp: główna część

W procesie tkania będzie musiał użyć:

 • elastyczne paski w różnych kolorach;
 • szydełkowe;
 • wypełniacz do zabawek.

Zdaniem doświadczonych rzemieślników taka zabawka jest łatwa do pokonania, nie zajmie jej wiele czasu. Istotną zaletą tej metody jest złożenie jednej części stałej, składającej się z ciała, głowy i uszu. Wyjątkiem są skrzydła, oczy i dziób sowy. Praca rozpoczyna się od dołu, w tym celu za pomocą zielonej gumki powstaje specjalny pierścień złożony z sześciu pętli.

W drugim rzędzie tkactwo powinno być nieznacznie zwiększone, więc dwanaście gumowych sznurków jest skręconych tam, po dwa przez każdą pętlę. Potem znowu musisz dodać, ale przez jedną pętlę. Zielone gumki muszą splatać jeden rząd ze wzrostem. Wynik powinien wynosić 24 pętle. Seria jest uzupełniana o co trzecią pętlę.

Następny rząd rozgrywany jest bez dodawania, po prostu splot 24 dziąseł we wszystkich rzędach. Ponieważ sowa powinna okazać się paskiem, zmieniaj gumki po co dwa rzędy. W sumie konieczne jest przeplatanie szesnastu rzędów.

Aby to zrobić, potrzebujesz dziąseł o białych i czarnych kolorach. Najpierw musisz zrobić pierścień sześciu czarnych pętli. Następnie jeden rząd tka dwa białe w każdej pętli.

Trzykrotnie rzuć pomarańczową gumę na haczyk, a następnie włóż ją na dwie takie same gumy. Jeden koniec powinien być luźno opuszczony. Następnie przechodzi kolejna para gumek, wiszące gumki wracają do haka. Na haku wyrzucana jest kolejna para, która jest przeciągnięta przez dwie pierwsze pętle. Gumki są gromadzone w jednym.

Oczy są szyte konwencjonalnym szwem przy użyciu gumek z dowolnego z dostępnych kolorów.

Aby przymocować dziób, najpierw należy przeciągnąć wewnątrz jednego końca gumki, a następnie rozciągnąć drugi koniec, wycofując pętlę i zamocować wewnątrz pomarańczowej gumki.

Aby utkać skrzydła sowy, musisz utworzyć pierścień sześciu zielonych gumek. Następnie musimy utkać dwa rzędy po 12 gumek, zwiększając w ten sposób każdą pętlę, a kolor powinien być zmieniany co dwa dziąsła. Na końcu skrzydła są przymocowane.

W ostatnim etapie sowa jest wypełniona sintepone i zaszyła głowę. W takim przypadku uszy same się uformują. W rogach trzeba rozciągnąć trzy pomarańczowe dziąsła, tworząc z nich guzki. Kauczuki są cięte, co powoduje powstawanie szczotek.

Dodaj komentarz

9 + 1 =