Nazwa kategorii

Jak powiesić szafy w kuchni

Jak powiesić na ścianie szafki kuchenne? Rodzaje elementów złącznych

Po zakupie nowego mieszkania lub właściciele domu zaczynają wyposażyć swój dom. Nowoczesne budynki są zbudowane z różnych materiałów, które mogą przenosić określone obciążenia. W związku z tym może pojawić się następujące pytanie: "Jak powiesić szafki kuchenne na ścianie?". Aby wykonać tę pracę, należy wziąć pod uwagę niektóre parametry: wysokość aranżacji, rodzaj mocowania, materiał ścian,

Kolejność działań jest następująca:

1. Przed instalacją szaf należy zakończyć prace związane z okablowaniem i wykańczaniem, wyrównać ściany (szczególnie w rogach).

2. Możesz przymocować szafki na tej samej wysokości, na ile chce tego właściciel domu. Ale najlepiej trzymać się wytycznych. Idealna odległość pomiędzy dolną a górną szafą wynosi 600 mm.

3. Po ustaleniu poziomowanie zawieszenia jest sprawdzane według poziomu.

4. Jeśli ściana zaczęła się kruszyć podczas wiercenia, lepiej jest wziąć rozcieńczalnik. Następnie można go rozszerzyć za pomocą grubszego wiertła.

5. Zanim powiesisz szafki kuchenne na ścianie i wywiercisz je, musisz zidentyfikować obecność ukrytych przewodów elektrycznych.

6. Jeśli piórnik jest umieszczony nad kuchenką gazową, musi pozostać między nimi co najmniej 500 mm.

7. Instalacja zestawu słuchawkowego powinna rozpoczynać się od szafek dolnych, a następnie przejść do wyższego poziomu.

8. Ważne jest, aby zakupić niezbędne narzędzia: wiertarkę (do cegły), przebijak (do betonu).

9. Nie należy przeładowywać poziomu górnego, zwłaszcza podczas montażu na słabych ścianach.

Te meble są klasyfikowane zgodnie z rodzajem otwarcia i przeznaczenia. Na pierwszym parametrze są one poziome i pionowe. Najprostsze i najbardziej popularne są konstrukcje horyzontalne. Jak samodzielnie powiesić szafkę kuchenną na ścianie? Aby zamontować poziomo otwierany produkt, potrzebne będą zwykłe zadaszenia.

Po uzgodnieniu, szafki kuchenne są podzielone na zwykłe, prywatne z półkami i pod maską. W zależności od położenia są proste i kanciaste. Najwygodniejsze w użyciu są te ostatnie.

Ponadto ten rodzaj mebli może mieć różne rozmiary. Główne parametry są określane przez wysokość, głębokość i szerokość. Wiele zestawów słuchawkowych jest produkowanych w standardowych rozmiarach, ale można je wykonywać zgodnie z parametrami. Głębokość wynosi zwykle 300 mm, wysokość - 600 mm, szerokość - 300-1200 mm.

Określanie wysokości

Jak powiesić na ścianie szafki kuchenne? Najpierw musisz określić wysokość ich zawieszenia. Ten parametr jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na estetykę całego zestawu słuchawkowego. Optymalna odległość między dnem szafek a blatem stołu wynosi 550-600 mm. Zwykle jest dostosowany do wzrostu użytkowników. Standardowa wysokość ułatwia eksploatację nie tylko mebli, ale także sprzętu AGD, urządzeń elektrycznych. Na powierzchni blatów bardzo często znajdują się urządzenia kuchenne.

Zdarza się, że konstrukcja wymaga zwiększenia wysokości zawieszenia. Najczęściej może to być przydatne przy montażu wysokich szafek lub ustawieniu przedmiotów nad lodówką.

Nadal zastanawiamy się, jak powiesić na ścianie szafki kuchenne. Elementy złączne są dobierane bardzo ostrożnie, ponieważ odpowiadają za niezawodność całej konstrukcji. Najpopularniejszą metodą montażu kuchni są wkręty przykręcone do kołków. W sklepach budowlanych sprzedawane są w parach, więc nie trzeba ich dostosowywać. Jeśli chodzi o rozmiary, należy wybrać śruby ocynkowane 8x80 mm.

Drugi wariant mocowania - haki przykręcane do kołków. Ta metoda jest wygodna, ponieważ nie trzeba dopasowywać wielkości łba śruby do parametrów pętli.

Jak powiesić na ścianie szafki kuchenne, jeśli jest ich kilka? Dla prostej i wygodnej instalacji odpowiedni specjalny stojak z regulowanym zawieszeniem. To urządzenie idealnie zadokuje szafki i rozłoży obciążenie na ścianę, zwłaszcza jeśli jest cienkie lub zakrzywione. Jeśli na ścianie znajduje się kafelkowy fartuch, możesz wziąć drewniany stojak (jego grubość musi odpowiadać parametrom płytki).

Przeżył swego rodzaju zapięcia - śruby, wkręcone w drewniany chopiki. Z biegiem czasu drzewo kruszy się, co wpływa na niezawodność przywiązania.

Po wybraniu projektu i rodzaju elementów złącznych zestaw kuchenny rozpoczyna się od przygotowania podstawy. Ściany muszą być wyrównane, w przeciwnym razie nie będzie możliwe powieszenie mebli dokładnie i pięknie. Do tego odpowiedni jest tynk lub kit. Również musisz wkleić tapetę w kuchni, dokończyć pracę z gniazdkami, oświetleniem i innymi szczegółami pokoju.

Aby zrozumieć, jak powiesić na ścianie szafek kuchennych, należy odpowiednio znaczników. Na początek zmierzyć odległość od blatu do spodu wiszących elementów. Wszystkie pomiary powinny być tak dokładne, jak to tylko możliwe. Następnie, na niższym poziomie, dokręć farbę i wyrównaj ją do poziomu. Te same operacje są wykonywane dla górnej krawędzi szafek.

Następnym krokiem jest przymocowanie sekcji zestawu słuchawkowego do linii i zaznaczenie otworów dla pętli. Możesz to zrobić w inny sposób: zmierzyć odległość między pętlami i zaznaczyć je na ścianie. Druga metoda jest uważana za mniej dokładną z powodu niedokładności.

Produkty zawiasowe są utrzymywane na ścianie za pomocą różnych elementów złącznych, których wybór zależy od materiału konstrukcji wsporczych. Czy mogę powiesić szafki kuchenne na ścianie z płyt kartonowo-gipsowych? Jest to możliwe, ale nie zapominaj o niskiej wytrzymałości materiału, w przeciwnym razie pojawią się poważne problemy.

Metody mocowania zależą od wielkości i wagi produktów. Najpopularniejsze z nich to kołki - "butterflies9rdquo; i specjalne kołki do GCR. Pierwsza opcja polega na wierceniu otworów i instalowaniu elementów mocujących, które pomieszczą meble. Podczas wkręcania wkrętów samogwintujących w "motywie" 9rdquo; Odsuwają się i przyciskają do powierzchni arkusza. Jeśli chodzi o kołki do płyt gipsowo-kartonowych, najpierw wkręca się je w ścianę za pomocą śrubokrętu, a następnie szafki przyciągają śrubami. W ten sposób dołączone są tylko lekkie konstrukcje o wadze do 5 kg.

Można również przymocować szafki do płyty gipsowo-kartonowej za pomocą szyn montażowych, które najpierw przymocowane są do ściany (na arkuszu i metalowej ramie jednocześnie). Takie urządzenie może wytrzymać do 15 kg, ale nie wygląda bardzo estetycznie. Aby powiesić masywne meble, możliwe jest wstępne umieszczenie hipotek w postaci belki, wsporników, wzmocnionego profilu metalowego w przegrodzie.

Do mocowania masywnych i ponadwymiarowych produktów użyj dodatkowych elementów mocujących:

- ozdobne kable przymocowane do sufitu;

- rury chromowane (są to ramy przymocowane do podłogi).

Pianobeton jest lekkim materiałem, z którego buduje się wiele domów. Ale mogą pojawić się problemy z tworzeniem w nim dziur. W tym przypadku istnieją różne sposoby mocowania, pozwalające powiesić szafkę kuchenną na ścianie z bloków piankowych. Materiał jest miękki, dlatego nadaje się do długich kołków, specjalnych kołków do pianobetonu, stojaka na cztery śruby lub metalowego korka ze śrubą.

Ponieważ takie ściany nie wytrzymują skoncentrowanego obciążenia, najlepiej rozprowadzać je za pomocą specjalnego stojaka. Powinien być zainstalowany w taki sposób, aby każda szafka miała trzy lub cztery łączniki.

W przypadku przeciążenia nawet najdłuższa śruba samogwintująca miażdży blok piankowy, w wyniku czego zawieszony produkt osiada. Rozważane są bardziej niezawodne kołki z tworzywa sztucznego o średnicy 10-12 mm. Nie są młotkowane, lecz wkręcane w ścianę w celu utworzenia nici.

Inną opcją jest kotwa chemiczna, wyposażona w specjalną kapsułę. Po zainstalowaniu ulega zniszczeniu, uwalnia związek chemiczny wchłonięty i wzmacnia obszar montażowy.

Dziś często znajduje się nie tylko pianobeton, ale także drewniane domy prywatne. Przy ustalaniu tego ostatniego często pojawia się pytanie: "Jak powiesić szafki kuchenne na drewnianej ścianie?" Śruba w tym projekcie ma rezystywność, pozwalającą na powieszenie obrazu lub małej półki. Aby naprawić zasłony, potrzebujesz specjalnych profili z wbudowanym prętem. Najpierw element jest przymocowany do ściany, a następnie jest zamknięty przez skórę. To właśnie w tym miejscu można prowadzić kołki lub klamry.

Również na etapie projektu drewniane belki poprzeczne można umieścić w konstrukcji domu, zlokalizowanej we właściwym miejscu. Do zawieszania małych szafek odpowiednie śruby z łbami wpuszczanymi, z gwintem dwuzwojnym. Ściany z miękkiego drewna są wyposażone w elementy mocujące bez wiercenia.

Podczas instalacji zestawu słuchawkowego na równomiernej konstrukcji nośnej nic nie jest skomplikowane. Ale jak powiesić szafki kuchenne na zakrzywionej ścianie? W takim przypadku wiele problemów może powstać w przypadku elementów kątowych. Co robić w tym przypadku?

1. Najlepszym rozwiązaniem jest wyrównanie struktury z gipsem, kitem lub materiałem arkuszowym.

2. Specjalne baldachimy (karabinki) i ścienne listwy przypodłogowe radzą sobie z niewielką krzywizną. Nawet jeśli pojawią się luki, będą małe. Listwy przypodłogowe są instalowane nie tylko na blacie, ale również w dolnej części szafek wiszących (wystarczy je odwrócić).

3. Na mocno zakrzywionych ścianach, pod meblami znajdują się podkładki z prętów, sklejki, płyty wiórowej itp. Jeśli chodzi o blat, to znajduje się on ukośnie.

Kuchnia - ważny pokój w każdym domu. Aby wyglądał pięknie i trwał długo, musisz odpowiednio i dokładnie zamontować zestaw słuchawkowy.

Jak powiesić szafkę w kuchni: zrób to dobrze

Pożądane jest wykonywanie prac w parach, aby partner ubezpieczył i kontrolował proces, a zestaw kuchenny zawiera wiele sekcji i szafek wiszących. Słupki umieszczone u dołu nie wymagają dodatkowego mocowania, a wiszące szafki są montowane na ścianie i znajdują się nad dolnymi sekcjami.

Wiszenie szafek kuchennych wymaga dokładnych obliczeń i dokładnych działań, więc praca musi być wykonana konsekwentnie, zapewniając w ten sposób poprawną funkcjonalność elementów zestawu słuchawkowego i proporcjonalny wygląd.

Jak prawidłowo rozłączyć szafki kuchenne

Zwróć uwagę na prawidłowe położenie górnych szafek: w takim przypadku będą one nie tylko łatwo dostępne, ale także nie będą zakłócać pracy

 • Oprócz wysokości umieszczenia bardzo ważne jest, aby mieć poziomą pozycję szafek względem linii horyzontu. Oprócz estetycznie harmonijnego wyglądu z nieprzerwaną geometrią, zapewnia to długotrwałe użytkowanie mebli.

Wiszące górne sekcje zestawu kuchennego nie są tak proste, jak się wydaje, w tym procesie są warunki i zasady:

 • Instalacja szafek kuchennych musi być przeprowadzona w taki sposób, aby przechowywane w nich przybory i produkty były łatwo dostępne.
 • Wiszące szafki kuchenne nie powinny blokować wentylacji i zepsuć geometrii wnętrza kuchni.
 • Szafki w kuchni powinny być bezpiecznie przymocowane do ścian, aby uniknąć niepożądanych upadków.
 • Przy wieszaniu szafek kuchennych należy obserwować prawidłową wysokość nad podłogą, która bezpośrednio zależy od wzrostu właściciela. Optymalna wysokość wiszących szafek powinna umożliwiać właścicielowi sięgnięcie do dowolnej półki bez użycia pomocniczych podpór, ale oprócz wysokości zakotwiczenia wiele zależy od głębokości szafek.

Poziom mocowania górnych sekcji może również zależeć od dostępności wyposażenia kuchennego, którego instalacja jest przewidziana na niższych cokołach.

Nie tylko czas montażu zależy bezpośrednio od odpowiednio dobranych narzędzi, ale także niezawodności montażu szafek Przed rozpoczęciem pracy musisz zapewnić dostępność niezbędnych narzędzi:

 • Wiertarka udarowa lub udarowa;
 • Szczypce;
 • Młot;
 • Poziom budynku, poziom wody;
 • Wyściełana nić;
 • Miarka miernicza;
 • Narzędzie do znakowania (linia farby lub analogi);
 • Elementy złączne (kołki, haki, wkręty samogwintujące).

Następnie musisz narysować szkic lub projekt, w którym chcesz wyświetlić całą strukturę mebli jako całość zgodnie ze skalą.

Zgodnie z powyższymi zasadami i zaleceniami znakowanie wykonuje się za pomocą taśmy mierniczej, poziomu hydraulicznego i oznakowania ścian. Musisz odeprzeć dolny i górny limit zabezpieczania sekcji.

Istnieją ogólne zalecenia dotyczące określania wysokości zamocowania do szaf naściennych:

Wzrost właściciela, cm

Wysokość szafki nad podłogą, cm

175 - 190 i więcej

Instrukcje dotyczące właściwego rozłączania szafek kuchennych obejmują dwie metody:

 1. Sekcję nakłada się na ścianę zgodnie z wytartymi liniami i przez otwór pętli mocującej, jak przez szablon, znajduje się miejsce na otwór.
 2. Mierzy odległość między pętlami na szafce i jest zaznaczona na ścianie.

Każdy element oznakowania, gdy jest stosowany, musi być kontrolowany za pomocą poziomu budynku, ponieważ najmniejszy błąd może znacznie pogorszyć jakość dalszej pracy.

Gdy całe narzędzie jest dostępne, projekt jest gotowy i układ jest odparty, można kontynuować instalację. Zawias szafek kuchennych jest wykonany na dwa różne sposoby, z których każdy jest szczegółowo opisany poniżej.

Pierwszy sposób na powieszenie szafek

Mocowanie szafek na kołkach jest najprostszą, ale jednocześnie niezawodną metodą Instalacja szafek kuchennych w zwykły sposób obejmuje następujące etapy pracy:

 1. Meble powinny być wyposażone w klamry lub zawiasy, które umożliwiają regulację w poziomie. Między liniami oznaczenia znajduje się schowek, przez którego otwór mocujący na ścianie znajduje się znak na otwór na kołek.
 2. Wywiercony zostaje otwór w ścianie, zamocowane są łączniki.
 3. Szafka jest zawieszona, wyrównana, drugi znak do mocowania jest wykonany, szafka jest usunięta.
 4. Zainstalowany jest łącznik dla drugiego zawiasu.
 5. Co więcej, szafka jest zawieszona w nowym miejscu, sprawdzając zbieżność krawędzi z liniami znakującymi.

Wszystkie szafki, w tym narożnik, są zawieszone na tej zasadzie. Po tym, jak wszystkie sekcje są zawieszone, łączą się ze sobą za pomocą śrub do mebli, aby uzyskać większą wytrzymałość konstrukcji. Następnie montuje się dekoracyjny gzyms, zawieszane są półki, drzwi i fasady są mocowane. Drzwi należy wyregulować tak, aby były szczelnie zamknięte, nie zwisały, nie kolidowały z sąsiednimi drzwiami.

Zalecamy również obejrzenie wideo:

Takie mocowanie jest wygodne, ponieważ szafki można przesuwać poziomo wzdłuż prowadnic Ten sposób wieszania szaf jest prostszy i obejmuje zastosowanie szyny montażowej składającej się z dwóch elementów:

 • Haczyk jest przymocowany niewielkim występem do czołowej powierzchni szafki.
 • Szyna montażowa jest przymocowana do ściany na wymaganej wysokości i służy jako podstawa dla haka, do którego przylega.

Po zawieszeniu szafek na swoich miejscach należy dostosować ich lokalizację i drzwi.

Zalety korzystania z szyny montażowej:

 • Cała praca może być wykonana niezależnie.
 • Przy takim sposobie mocowania szafki wiszące są łatwiejsze do ustawienia za pomocą śrub, dzięki czemu szafy można przesuwać do przodu, tyłu i na boki, wyrównując je w ten sposób.
 • Konstrukcja będzie bardziej niezawodna, ponieważ szyna może być przymocowana w kilku miejscach do ściany za pomocą śrub.
 • Szyna montażowa pozwala na znacznie szybsze powieszenie szafek.

Wady stosowania szyny montażowej obejmują wysokie koszty sprzętu, tworzenie niewielkiej odległości między szafkami i ścianą oraz luźne mocowanie sekcji do ściany.

Wiszące szafki kuchenne na ścianie z płyty gipsowo-kartonowej

Jeśli naprawa jest już zakończona, wszystkie ściany działowe zostały zmontowane na długi czas, a ściany pokryte są wykończeniem, instalacja zestawu kuchennego (w szczególności zawieszenie jego górnych elementów) będzie nieco bardziej skomplikowana.

Dzięki ramie ściany z płyt gipsowo-kartonowych mają wystarczającą nośność.

Drywall ma swoje osobliwości w obiegu. Specjalnie dla niego są "Kołek-babochki9quot;, która go bezpiecznie zamocować śrubę, jak to możliwe w takim przypadku trzeba powiesić szafki, zaczepiając łączników nie do arkuszy płyt kartonowo-gipsowych oraz do profili, które zawierają ramkę.

 • Aby znaleźć wewnętrzne deski osnowy pod płytami z płyt gipsowo-kartonowych, można użyć magnesu na linie, który pokaże położenie łączników śrub samogwintujących.
 • Po wykryciu profilu musisz wybrać sposób wieszania szafek. Jeśli odległość między profilami nie pokrywa się z pętlami na szafkach, można je lekko przesunąć. W przeciwnym razie używany jest pośredni pasek, który pozwala na łatwiejsze powieszenie szafki.
 • W przypadku wybrania metody mocowania z płytą, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że ściany gipsowo-kartonowych mają mniejszą wytrzymałość niż beton lub innych ścian, więc byłoby lepiej, jeśli pasek jest przymocowany do maksymalnego obszaru, który zapewni redystrybucji obciążeń na ścianie.
 • Płyta montażowa pozwala na przymocowanie szafek kuchennych w dowolnym dogodnym miejscu, instalując łączniki w dowolnej pożądanej odległości.
 • Do zawieszania najcięższych szafek, w tym zestawu, można użyć śrub kotwiących i śrub. W tym celu w płycie gipsowo-kartonowej wywierca się otwór w płycie gipsowo-kartonowej, zapewniając dostęp do ściany nośnej. Po zainstalowaniu zapięcia wycięty element ścienny z GCR jest mocowany za pomocą szpachli.

Gdy szafka jest na swoim miejscu, konieczne jest dostosowanie jej pozycji i drzwi.

Wiszenie szafek kuchennych nie ma szczególnej złożoności. Wszystko zależy tylko od posiadania elementarnych umiejętności posiadania instrumentu, od złożoności projektu, wybranej wersji elementów złącznych i cech ściany. Poza tym dobrze jest mieć niezawodnego asystenta.

Wiszemy szafki w kuchni: gładko i bez zbędnych tortur

Wiszące szafy w kuchni nie są tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka:

 1. po pierwsze, powinny być tak zlokalizowane, aby produkty przechowywane w nich lub przybory kuchenne mogły być uzyskiwane bez żadnych problemów,
 2. po drugie, nie powinny kolidować z wentylacją (już zainstalowaną lub po prostu planowaną do instalacji) i zepsuć geometrię kuchni,
 3. Po trzecie, bez względu na to, jak bardzo banalne, muszą być bezpiecznie przymocowane do ścian, aby uniknąć upadku.

Prawidłowe umieszczenie szaf jest niemożliwe bez wiedzy o ich wysokości nad podłogą. Wiodącym kryterium do określenia tej wysokości jest wzrost właściciela. Oczywiście w każdym przypadku wzrost właściciela będzie indywidualny, ale zawsze należy wziąć pod uwagę, że optymalna wysokość powinna umożliwiać mu sięgnięcie do dowolnej półki szafki i nie używać dodatkowych podstawek. Istnieje kilka ogólnych wytycznych dotyczących określania wysokości załącznika nad poziomem podłogi. Na przykład

 • dla osób o wzroście 155-160 cm powinna wynosić 175 cm od podłogi,
 • dla osób o wzroście 160 - 175 cm - równym 185 cm od podłogi,
 • dla osób o wzroście 175 - 190 cm - równym 200 cm od podłogi.

Równie ważnym czynnikiem jest wyrównanie pozycji szaf względem horyzontu. Prawidłowo narysuj górną granicę w tym przypadku pomaga poziom wody. I to właściwie wyrysowana granica stanie się pierwszym etapem zawieszania szafek kuchennych, o czym będziemy mówić poniżej.

Wiszące szafki i jego główne etapy

Jak powiesić szafki kuchenne? Tutaj możesz działać na dwa sposoby.

W pierwszym przypadku użyj zawiasów i łączników:

 • po ustaleniu górnej granicy, nałożyć poziomą linię na całej długości szafki lub szafek przeznaczonych do zawieszenia;
 • znak wodny sprawdzi dokładność znaku (ponieważ może być zniekształcony z powodu nierównego seksu);
 • na linii zaznacz pierwszy punkt do wywiercenia otworu na element mocujący (zwykle używaj kołków lub wkrętów, które mają zarówno zagęszczanie plastiku i drewna, ale czasami również haków mocujących) za pomocą wiertarki lub perforatora;
 • instaluj elementy złączne;
 • W związku z tym meble są wyposażone w metalowe zawiasy lub zszywki umożliwiające nieznaczne przesunięcia w kierunku poziomym w celu zapewnienia lepszej regulacji;
 • szafka jest zawieszona, wypoziomowana z poziomu wody, wyznacza drugi punkt mocowania, usuwa szafkę ze ściany;
 • dalsze działania wykonywane są analogicznie;
 • w ostatnim etapie szafka jest zawieszona, a koincydencja jej górnej krawędzi i zastosowanej poziomej linii jest sprawdzana;
 • to samo dzieje się w przypadku innych szafek;
 • następnie szafki są połączone śrubami do mebli, otworami do wiercenia wstępnego. podczas gdy wszystkie sąsiednie szafki powinny znajdować się na tej samej wysokości;
 • następnie znajduje się instalacja jednoczącego ozdobnego gzymsu, który przykręca się śrubami do górnej podstawy;
 • a następnie powiesić fasadę, powiesić półkę (półki), sprawdzić drzwi (jak mocno się zamykają, nie wieszać, nie ingerować w siebie podczas zamykania) i wyeliminować je za pomocą śrub regulacyjnych.

Oczywiście wszystko to wymaga najwyższej uwagi i umiejętnego asystenta, bez którego trudno będzie dokładnie obliczyć odległość między otworami do mocowania.

Metoda 2: Korzystanie z szyny montażowej

Ale zawsze możesz zrobić prostsze i powiesić szafki kuchenne, używając prostszej metody - "szyny montażowej". Składa się z haka przymocowanego do bocznej powierzchni szafki tak, że wystaje nieco zza szafki. I, oczywiście, z samej szafy, zamontowanej na ścianie na określonej wysokości i służącej jako podstawa, do której hak się zaczepia.

Ta metoda pozwala:

 • wykonuj całą pracę samodzielnie, ponieważ wieszanie szafek na już zainstalowanym pasku jest łatwiejsze niż cierpienie z układem;
 • za pomocą obracających się śrub, przesuwać szafki do przodu i do tyłu oraz do góry i do dołu niezależnie, zapewniając w ten sposób ich wyrównanie;
 • sprawiają, że konstrukcja jest bardziej niezawodna, rozbijając szynę na kilka części i mocując ją w samej pozycji szafy za pomocą trzech śrub. Zwiększenie liczby śrub zwiększy wytrzymałość konstrukcji (chociaż przy niewystarczająco silnej ścianie lepiej całkowicie zabezpieczyć szynę);
 • przyspieszyć procedurę łączenia, która w tym przypadku trwa co najmniej dwie godziny;
 • wykonuj pracę po przymocowaniu niższych szafek, co jest niemożliwe przy mocowaniu do prostych pętli, ponieważ w tym przypadku wymagane jest zainstalowanie na dolnej krawędzi szafek krawężnikowych do wyrównania, które jest rozebrane po procesie.

Ale ma też swoje własne minusy:

 1. wysoka cena kompletnego zestawu części w porównaniu do zwykłego zestawu pętli,
 2. luźne dopasowanie struktury do ściany i utworzenie niewielkiej szczeliny między ścianą a szafkami.

W tym samym czasie wisi ta sama szafka:

 • lub gwóźdź do gwizdka z tyłu szafki. A ponieważ mocowanie za pomocą szyny montażowej nie pozwala na ciasne dopasowanie do ściany, dolna część będzie wymagać urządzenia dodatkowego wcięcia i montażu tego samego rodzaju szyny. W tym przypadku spód szafki przechodzi lekko do fartucha kuchennego (części ściany między blatem roboczym a wiszącymi szafkami);
 • lub włożyć płytę pilśniową do otworów w ścianach szafy, a tym samym nieznacznie pogłębić ją w środku. Ta konstrukcja pozwoli ci szczelniej docisnąć obudowę do ściany i oczywiście nie będzie wymagać fartucha.

I, oczywiście, aby odpowiednio powiesić szafki kuchenne w dowolny z powyższych sposobów, należy przygotować wstępnie ściany:

 1. idealnie wyrównać, a przy szafkach narożnych przygotować kąty dokładnie na 90 0,
 2. zakończyć prace elektryczne, zainstalować wszystkie gniazda i lampy,
 3. pomaluj ściany i przykryj je tapetą - w końcu po powieszeniu to zadanie jest znacznie bardziej skomplikowane.

Pytanie, w jaki sposób zamocować nowoczesne meble w kuchni, całkowicie się usuwa. Jednak tutaj trzeba wziąć pod uwagę pewne niuanse.

Niuanse w wyborze łączników do mocowania

Czynnikiem decydującym o wyborze łączników jest materiał ścian.

 • podczas mocowania lekkiej szafki na solidnej drewnianej ścianie, lepiej używać mocnych, hartowanych śrub, które mają sekretną półkolistą głowę. W tym względzie szczególnie interesujące są śruby z gwintem z podwójnym gwintem i duży stopień zapewniający łatwiejsze wkręcanie. W przypadku zgodnego drzewa otwór prowadzący również nie może być wiercony;
 • jeśli ściana jest betonowa lub ceglana, będziesz potrzebować silniejszego wiązania: kołków rozporowych i kołków, śrub kotwiących, konwencjonalnych śrub i gipsu.

Jestem idealny, gdy istnieje wsparcie pod wiszącą szafką. Zrobiłem ścianę z tektury gipsowej do poziomu szafek. Rama wykonana z profili wytrzymuje przyzwoity ciężar. Same szafki wiszą bezpośrednio na ceglanej ścianie na kotwach.

U nas z przymocowaniem zawiasowych szafek problemów nie powstały, bo mieszkamy w prywatnym domu i ścianach drewnianych. To tylko w celu dostosowania poziomu było trudne, ponieważ nie mamy poziomu budynku, musieliśmy użyć metody dziadka - szklanki z wodą. Okazało się, że nie gorzej.

Mam bardzo grubą warstwę tynku w domu paneli. Okazuje się, że motyle nie trzymają, ale nie kierują kołkiem. Musiałem założyć oponę. Trochę dręczy, ale ma 4 lata.

Wykonał mocowanie szafek kuchennych na zawiasach według wariantu nr 1, choć na ścianie z płyty gipsowej. Używano tak zwanych "motyli" - kołków do mocowania lekkich produktów w pustych strukturach. Przez ponad 7 lat powiesić nie spadaj.

Dobry dzień dla wszystkich. Moje ściany w daczy składają się z bloków piankowych, a wnętrze jest wciąż wyłożone płytą pilśniową, powiedz mi, z jakich armatur należy powiesić szafki?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że pożądane jest, aby być reasekurowanym i naprawić szynę montażową nie na kołkach, ale tylko na śrubach kotwiących jest mocniejszy. Ponieważ ładunek jest w rzeczywistości bardzo poważny - górne szafki są ładowane szkłem, które dużo waży. Ja sam w szafkach kuchennych wiszących przez kilka miesięcy, a stopniowo kołki pod ładunkiem zaczęły wychodzić ze ściany. Skończyło się na tym, że cała sekcja górna prawie się zawaliła - dobrze, zauważona w czasie.

I mamy bardzo wytrzymałą ścianę. Od dawna zastanawiałem się, jak wzmocnić. Niewiele informacji na temat mocowania szaf do płyt gipsowo-kartonowych. Zawiesiliśmy metodę 1, ale mój mąż poprosił mnie, bym nie ładował szafek .. Obawiam się teraz ..

Dodaj komentarz

6 + 2 =