Nazwa kategorii

Jak podłączyć Xbox 360 do laptopa

Podłącz konsolę Xbox 360 do laptopa - transmisję treści, kontroluj konsolę

Główną zaletą korzystania z urządzeń od jednego producenta jest możliwość łączenia ich ze sobą. Widać to wyraźnie na przykładzie urządzeń firmy Apple, gdzie idea jednego konta z jednolitymi ustawieniami i synchronizacją danych jest prawie w pełni zrealizowana. Z kolei Microsoft posunął się jeszcze dalej i stworzył zupełnie inne urządzenia, takie jak tablety, konsole, telefony i komputery, mające nie tylko wspólne parametry, ale także kontrolujące się nawzajem.

Taka interakcja urządzeń jest zwykle nazywana pojedynczym ekosystemem. Najciekawszą kombinacją będzie połączenie konsoli Xbox 360 z laptopem opartym na systemie Windows. Tak, ze względu na to, że laptop nie jest wyposażony w złącze dla sygnału wejściowego, nie może być używany jako monitor dla konsoli. Jednak wciąż istnieje wiele scenariuszy interakcji między konsolą a komputerem, które sprawią, że codzienne życie stanie się nieco bardziej nowoczesne i wygodne.

Szybka nawigacja dla artykułu

Często zdarza się, że film pobrany do komputera chce spojrzeć na duży ekran telewizora w salonie z całą rodziną. W tym miejscu przygotowuje się jednocześnie kilka opcji, które umożliwiają zapisanie pliku na dysku lub dysku flash, a także podłączenie laptopa do telewizora i użycie go jako monitora.

Właściciele konsoli Xbox 360 mogą jednak korzystać z funkcji PlayTo. Za jego pomocą można organizować przesyłanie strumieniowe treści (audio, wideo lub zdjęć) z komputera z systemem Windows do konsoli bez zakupu dodatkowego sprzętu. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć konsolę i podłączyć ją do tej samej sieci lokalnej, do której podłączony jest komputer. Gdy oba urządzenia wykryją się nawzajem, użytkownik będzie musiał kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolny obsługiwany plik i wybrać "Odtwórz"> «Xbox 360».

Jeśli na komputerze lub tablecie jest zainstalowany system Windows w wersji 8 lub 10, możesz użyć komputera jako konsoli z poziomu konsoli użytkownika. Pomocna w tym będzie instalacja aplikacji Xbox 360 SmartGlass, która jest dostępna w Sklepie Windows. Aby pobrać i zainstalować program, będziesz potrzebować:

 • Otwórz sklep Windows.
 • Użyj formularza wyszukiwania i znajdź aplikację według nazwy.
 • Kliknij przycisk "Zainstaluj" na stronie aplikacji i poczekaj na zakończenie pobierania.
 • Uruchom aplikację.

Podczas uruchamiania programu nastąpi próba połączenia z konsolą, dlatego ważne jest, aby ta druga była włączona. Jeśli próba się powiedzie, program wyświetli informacje o tym, jakie czynności są wykonywane na konsoli, informuje, które gry i aplikacje są pobierane na konsolę i są dostępne do uruchomienia. Ponadto użytkownik ma możliwość przejęcia kontroli nad bieżącym procesem i wykorzystania komputera jako rodzaju dodatkowego gamepada.

Witryna nie przechowuje danych osobowych obywateli Federacji Rosyjskiej (rejestracja jest zamknięta, komentarze są wyłączone). Niektóre materiały publikowane na stronie mogą zawierać informacje przeznaczone dla użytkowników powyżej 16 lat (zgodnie z nr 436-FZ z dnia 29.12.2010 r. "Ochrona dzieci przed informacjami szkodliwymi dla ich zdrowia i rozwoju"). 16+. Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację warunków umowy użytkownika.

© 2016 Google Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nazwa Google i logo Google są znakami towarowymi Google Inc.

GoogleTM, Android ™, Google Maps ™, Google Play ™, Google Docs ™, Picasa ™, Gmail ™, Google Chrome ™, Google Plus ™, YouTube ™ oraz inne powiązane logo są znakami towarowymi znakami towarowymi Google, Inc. w USA i innych krajach.

Microsoft®, Windows®, Windows XP®, Windows Vista®, Xbox®, Zune®, SharePoint, Internet Explorer®, Hotmail®, Bing®, Office®, Word®, PowerPoint®, Excel®, Outlook®, a ich logo są znakami towarowymi firmy Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Mozilla®, Mozilla Firefox® i ich logo są znakami towarowymi Mozilla Foundation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Skype® i odpowiednie logo są znakami towarowymi firmy Skype w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Jak podłączyć konsolę Xbox 360 do laptopa?

Łącząc wszystkie urządzenia z jedną siecią lokalną, użytkownik otrzymuje dużą swobodę. Dzięki temu użytkownik może pracować z tym samym plikiem na różnych komputerach i swobodnie przełączać się z laptopa na konsolę do gier. Za pomocą laptopa z systemem Windows można zorganizować przesyłanie strumieniowego wideo do wyświetlacza lub telewizora, do którego podłączona jest konsola. Zastanów się, jak podłączyć Xbox 360 do laptopa.

Konfigurowanie wykrywania sieci na komputerze przenośnym

Aby podłączyć laptopa i konsolę do gier, musisz poprawnie skonfigurować funkcję PlayTo. W tym celu przejdź do "Panelu sterowania", a następnie do "Centrum sieci i udostępniania". Będziesz musiał zmienić dodatkowe cechy udostępniania. Obecny profil sieciowy musi zawierać:

 • możliwość znalezienia laptopa na wszystkich urządzeniach sieciowych;
 • automatyczne ustawianie;
 • możliwość udostępniania urządzeń i informacji.

Ponadto ustaw przełącznik na pozycję, która pozwala systemowi operacyjnemu zarządzać połączeniami grupy domowej.

Następnie w sekcji "Wszystkie sieci" ustaw dostęp do danych znajdujących się w udostępnionych plikach i katalogach. Dostęp chroniony hasłem musi być wyłączony. Po zapisaniu wszystkich powyższych zmian uruchom ponownie komputer.

Po wprowadzeniu zmian w ustawieniach sieciowych systemu Windows należy poprawnie skonfigurować konsolę Xbox 360. Procedura wygląda następująco:

 • na joysticku naciśnij klawisz z ikoną Xbox;
 • przejdź do "Ustawienia", a następnie do "Ustawienia systemu";
 • W "Ustawieniach sieci" wybierz połączenie, z którym połączony jest komputer mobilny.

Następnie przejdź do opcji konsoli do gier i aktywuj tam funkcję PlayTo. Algorytm działania użytkownika to:

 • na joysticku naciśnij przycisk z narysowanym znakiem prefiksu;
 • w "Ustawienia" przejdź do "Ustawienia systemu";
 • w "Ustawieniach konsoli" powinieneś wybrać "Połączone urządzenia";
 • sprawdź "Odtwarzanie na urządzeniu".

Aby zmiany zostały wprowadzone, uruchom ponownie konsolę do gier.

Organizacja transferu wideo na konsolę do gier

Zmieniając i zapisując ustawienia, możesz już przesyłać dane z komputera mobilnego do konsoli. To proste: w systemie operacyjnym wybierz plik do odtworzenia na konsoli, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz PlayTo w wyświetlonym menu użytkownika. W niektórych przypadkach ta opcja nazywa się "Graj na"> Xbox 360.

Czy możliwe jest podłączenie konsoli do laptopa przez HDMI

Wiele forów i blogów często pyta, jak podłączyć konsolę do gier do laptopa przez HDMI, aby korzystać z ekranu komputera przenośnego do gry. Użytkownicy uważają, że takie połączenie jest możliwe i są uporczywie proszeni o pomoc w konfiguracji. Jednak wszystko to jest tylko złudzeniem. Złącze HDMI w laptopie jest wyjściem karty wideo, pozwalając na emisję "obrazu" na urządzeniach zewnętrznych. Laptop nie otrzyma sygnału wejściowego.

Popularny

10 mobilnych łamigłówek, które po prostu nie znikają

7 najfajniejszych gier na iPhone'a

Top 9 gier planszowych dla firm

Top 10 gier planszowych dla całej rodziny

Co tydzień rozmawiamy o głównych premierach filmowych, wystawach, spektaklach i koncertach. Krótko i w interesach.

Jak podłączyć Xbox do laptopa?

Xbox - jedna z najpopularniejszych konsol do gier i większość graczy, oczywiście, jest jej właścicielem "skarb 9 części; Ktoś woli grać na Xboksie za pośrednictwem telewizora, a ktoś jest o wiele bardziej wygodny do zorganizowania rozgrywki za pośrednictwem laptopa. W tym artykule pokażę, jak podłączyć Xbox do laptopa.

Każdy nowoczesny laptop jest wyposażony we wbudowany adapter bezprzewodowy, który jest kluczem do udanego połączenia między komputerem a konsolą Xbox. Jeśli Twój laptop nie ma takiego adaptera, należy go kupić.

Weź standardowy kabel Ethernet i włóż go jednym końcem do konsoli, drugi - do laptopa. Włącz Xbox i laptopa, na złączu zobaczysz zielone światło, które wskaże, że połączenie działa. Możesz także zobaczyć pomarańczowe światło - jest to również znak udanego połączenia, co oznacza, że ​​dane są wymieniane.

 1. Otwórz panel "Start9quot; wybierz "Panel sterowania", otwórz "Centrum sieci i udostępniania".
 2. W ustawieniach połączenia bezprzewodowego wybierz opcję "Dodatkowy9 część; przejdź do sekcji "Udostępnianie Internetu".
 3. Zaznacz pole w parametrze "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na korzystanie z połączenia internetowego na tym komputerze" i odznacz opcję "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na monitorowanie lub odłączanie Internetu".
 1. Przejdź do sekcji "Ustawienia9quot; Xbox, a następnie "Ustawienia sieciowe".
 2. Wybierz przycisk "Zmień ustawienia", przejdź do sekcji określania adresu IP i zaznacz "Wykryj automatycznie".

Zrobione! Jeśli wszystkie ustawienia są poprawne, możesz zacząć grać!

Dodaj komentarz

24 − = 20