Nazwa kategorii

Jak podłączyć kuchenkę gazową w mieszkaniu

Podłączanie kuchenki gazowej - czy to naprawdę wykonalne?

Jeśli podłączenie kuchenki gazowej zostanie wykonane zgodnie z instrukcją montażu i ścisłym przestrzeganiem norm bezpieczeństwa, nie będzie problemów z działaniem urządzenia.

Kuchenka gazowa - niezastąpiona jednostka kuchenna

Integralną cechą nowoczesnej kuchni jest piec, który umożliwia gotowanie żywności, podgrzewanie wody w razie potrzeby, gotowanie czajnika. W niektórych mieszkaniach i domach prywatnych zainstalowana jest kuchenka elektryczna. Jednak większość gospodyń domowych nadal preferuje jednostki zasilane gazem. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Kuchenki gazowe, po pierwsze, mają długi czas bezproblemowej obsługi, a po drugie, są bezpieczniejsze w użyciu. A co najważniejsze - na takich jednostkach żywność przygotowywana jest znacznie szybciej niż na kuchenkach elektrycznych.

Kuchenka gazowa jest niezastąpiona w kuchni

Wadą kuchenki gazowej ze starymi konstrukcjami było to, że należały one do kategorii urządzeń pożarnych. Takie jednostki były słabo zabezpieczone przed nieprzewidzianymi wyciekami gazu. Nowoczesne modyfikacje płyt gwarantują absolutne bezpieczeństwo ich zastosowania. Producenci integrują specjalne systemy sterowania z systemami ogrzewania gazowego. Całkowicie wykluczają możliwość wycieku. Jeśli z jakiegoś powodu palnik na piecu zgaśnie, zasilanie gazem zostanie automatycznie wyłączone. Ponadto wiele tablic w naszych czasach jest wyposażonych w systemy samozapłonu. Te ostatnie umożliwiają palenie płyt bez używania zapalniczek i zapałek. Ryzyko pożarów zostaje zredukowane do zera.

Instalacja kuchenki gazowej może być wykonywana staraniami mistrza domu. Ale tylko wtedy, gdy osoba jest całkowicie pewna swojej wiedzy i umiejętności. Musimy zawsze pamiętać, że interesująca nas jednostka jest połączona z systemem zasilania gazem, który z góry jest potencjalnie niebezpieczny. Wskazane jest powierzenie procesu podłączenia takiego sprzętu specjalistom obsługi gazowej lub prywatnym rzemieślnikom. To prawda, że ​​ich usługi nie są tanie. Jeśli nie planujesz płacić za usługi instalacyjne, przeczytaj uważnie ten artykuł. Powiemy Ci, jak podłączyć kuchenkę gazową do mieszkania, opisując wszystkie funkcje tego procesu.

Jakie dokumenty są potrzebne do zainstalowania sprzętu gazowego?

Zanim samodzielnie zainstalujesz kuchenkę gazową, powinieneś zadbać o zbieranie i przygotowywanie różnych dokumentów, bez których operacje instalacyjne są zabronione. Aby podpisać umowę na dostawę gazu do domu i otwarcie konta osobistego w lokalnej służbie gazowniczej, musisz mieć następujące dokumenty:

 • certyfikat stanu. rejestracja obiektu mieszkalnego i świadectwa własności (umowa kupna-sprzedaży, bon podarunkowy);
 • umowa na konserwację urządzeń gazowych w mieszkaniu;
 • stara książka subskrybenta (jeśli istnieje);
 • paszport do urządzenia, który uwzględnia zużycie gazu;
 • paszport techniczny do mieszkania.

Aby zainstalować tabliczkę, należy zebrać paczkę dokumentów

Cała ta dokumentacja powinna zostać przypisana do kontroli w usłudze gazowej. Jego specjaliści przygotują i podadzą ci nową książkę subskrybenta, specjalną. Formularze do rejestracji umowy na dostarczenie domu (mieszkania) z gazem. W formularzach należy wypełnić wszystkie pozycje (nazwisko subskrybenta, adres, miejsce montażu tablicy itp.), Zapoznać się z instrukcją dotyczącą zasad działania jednostek gazowych. Następnie zostaje podpisana umowa z serwisem gazowym i wydawane jest pozwolenie na instalację urządzeń. Rozumiem, jak poprawnie podłączyć instalację gazową.

Usuwamy stary talerz i przygotowujemy do zainstalowania nowego

Demontaż starej kuchenki gazowej w mieszkaniu, a także instalacja nowego urządzenia odbywa się za pomocą prostych narzędzi i materiałów. Będziesz potrzebował węglika, huśtawki i klucza do gazu, śrubokręta, zaworu kulowego, węża gazowego, taśmy FUM, uszczelniacza Loctite 55, beztlenowy środek uszczelniający lub inny wysokiej jakości środek uszczelniający. Jako ostatni nie zaleca się stosowania produktów lniarskich. Nie zapewniają wymaganego poziomu połączeń uszczelniających.

Po przygotowaniu narzędzia można wyjąć kuchenkę gazową z opakowania, zamontować na specjalnych nóżkach regulacyjnych (w zestawie) i ustawić urządzenie w wybranym miejscu w pomieszczeniu. Nie instaluj płyty blisko powierzchni ściany! Konieczne jest wytrzymanie pewnej luki. Jego wartość jest podana w instrukcji podłączenia urządzenia i zależy od rodzaju i cech konstrukcyjnych danego urządzenia.

Przygotowanie do instalacji kuchenki gazowej

Płyta jest odsłonięta przez poziom ściśle poziomy. Prawidłowe wykonanie tej operacji jest proste. Konieczne jest ustawienie poziomu budynku wzdłuż boku jednostki gazowej, a następnie stopniowe obracanie (z kolei) wszystkich nóg do regulacji. Następnie wykonaj całą procedurę opisaną po drugiej stronie kuchenki gazowej. Mały niuans. Jeśli w zestawie urządzenia nie ma elementów regulacyjnych, można ustawić położenie płaskie za pomocą małych kawałków drewna, sklejki, innych wyściółek.

Jeżeli nowa tablica zostanie umieszczona na miejscu starej, demontaż tej ostatniej przeprowadza się zgodnie z następującym schematem:

 • Nałożenie na obniżenie (na rurze gazowej) wcześniej używanego wyposażenia dźwigu.
 • Zapal palnik. Jeśli się nie pali, to wszystko jest zrobione poprawnie, możesz rozebrać stary kafelek.
 • Przykręć obniżenie nowego kranu. Pożądane jest użycie niezawodnego urządzenia kulowego. Dźwigi Petal najlepiej nie używać (jeśli są takie, natychmiast wymień je na piłkę).
 • Taśma FUM, uszczelniająca, uszczelnia otwór w obniżeniu.

Teraz możesz sam podłączyć kuchenkę gazową. Wszyscy jesteście nastawieni na tę odpowiedzialną procedurę. Rada! Jeśli urządzenie nie zostanie podłączone w ciągu kilku najbliższych dni, przykryj zainstalowany nowy kran plastikową wtyczką. Więc na pewno uratujesz swój dom przed wyciekiem gazu.

Podłącz sprzęt - wybierz wąż i podłącz obniżenie

Połączenie płytki ręcznie z rurą jest teraz z reguły wykonywane za pomocą elastycznego węża gumowego. Zapewnia instalatorom domu pewną swobodę działania. Urządzenie nie musi być przymocowane do jednego miejsca w sztywnym obwodzie. Płytę można przesuwać podczas instalacji na długość węża elastycznego, wybierz optymalną lokalizację. I dopiero potem napraw urządzenie.

Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i trwałość podłączenia instalacji gazowej z takim wężem. Jest to rodzaj amortyzatora. Dlatego też, jeśli nastąpi przypadkowa zmiana kuchenki gazowej, nie będzie wycieku. Żywotność elastycznych węży wynosi 10-15 lat. Ważne! Uzyskaj wąż z certyfikatem w specjalnym oplocie z metalu. Ma biały kolor, a na wierzchu umieszczone są żółte znaki. Powinni zwrócić szczególną uwagę. Produkty z niebieskimi i czerwonymi paskami służą do podłączenia źródła wody.

Kolejna subtelność. Koniec węża musi być w tej samej postaci co wylot gazu. kuchenka. Na przykład, jeśli urządzenie ma wygięty wylot (nazywane jest wylotem narożnym), musisz kupić wąż z tym samym kwadratem. Zwróć też uwagę na rozmiar nici. W większości przypadków jest to 1/2 cala. Ale są 3/8 wątków. W tym przypadku dodatkowo potrzebny jest specjalny adapter (często jest on częścią zestawu kuchenki gazowej).

Przechodzimy do końcowego etapu instalacji kuchenki gazowej we własnym zakresie. Wykonujemy podłączenie urządzenia do opuszczania. Rozumie się ją jako rurę z dźwigiem, która jest przyspawana do pionu gazowego. Ostatnie mieszkanie w apartamentowcach znajduje się w rogu kuchni. Podłączyć płytę do dna w następujący sposób:

 • Nawiń elastyczne połączenie węża za pomocą taśmy FUM, Loctite.
 • Wkręcić zawór kulowy, uprzednio połączony z opuszczeniem, przymocować za pomocą uszczelki.
 • Podłącz drugi koniec węża do wyjścia z płyty. Instalując elastyczny produkt, nie zapomnij złożyć specjalnej uszczelki z metalową siatką. Jest w komplecie z kuchenką gazową. Uszczelka wyjściowa jest potrzebna do przedłużenia żywotności urządzenia. Ten mały element chroni płytę kuchenną i wąż przed zanieczyszczeniami.

Połączenie węża z wylotem płyty wykonuje się za pomocą dwóch kluczy (karabinków). Szczeliwo będzie niepotrzebne na wierzchu. Możesz poprawnie podłączyć instalację gazową. Gratulacje!

Zasady pracy - zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo zainstalować kuchenkę gazową w mieszkaniu, bez uciekania się do pomocy profesjonalistów. Na koniec chciałbym udzielić wskazówek domowym mistrzom, aby powyższe prace były jak najbardziej bezpieczne, a działanie podłączonego sprzętu nie zagrażałoby życiu i zdrowiu osób, które go używają. Po pierwsze, nigdy nie zamykaj elastycznego węża łączącego płytę z opuszczeniem. Powinien być widoczny, abyś w każdej chwili miał możliwość sprawdzenia go pod kątem integralności.

Nie zapomnij sprawdzić integralności węża gazowego

Zabrania się zakrywania węża płytami gipsowo-kartonowymi, fałszywymi panelami z tworzywa sztucznego.

Po drugie, nie próbuj nadać elastycznemu połączeniu atrakcyjnego wyglądu, malując go. Malowany wąż szybko się zawiesza. Pęknięcia pojawią się na nim, a obsługa takiego produktu będzie niebezpieczna. Dozwolone jest wklejenie specjalnego papieru lub ceraty na wąż, aby nadać mu estetyczny wygląd. Chociaż nawet taka operacja wielu specjalistów nazywa się zbędnymi. Po trzecie, elastyczny wąż może mieć tylko dwa połączenia - z dźwigiem i wylotem gazu. płyty (prawdopodobnie przez przejściówkę). Nie powinno być żadnych innych połączeń. Jeśli pracownicy służby gazowej je znajdą, będziesz musiał zapłacić znaczną karę.

Pełne lub częściowe kopiowanie informacji z witryny bez wskazania aktywnego linku jest zabronione.

Zasady instalacji i podłączenia kuchenki gazowej

Instalacja kuchenki gazowej w mieszkaniu musi być przeprowadzana wyłącznie przez pracowników obsługi gazowej lub firmy posiadające licencję na wykonywanie tych prac. Płyta gazowa musi być zarejestrowana, a następnie co 6 miesięcy pracownicy serwisu przeprowadzają kontrolę prewencyjną tego urządzenia. Dlatego niezależne podłączenie kuchenki gazowej zgodnie z regulacjami opracowanymi w odniesieniu do urządzeń gazowych grozi grzywną. Jeśli jednak samodzielnie wykonasz połączenie z piecem gazowym i nie skorzystasz z niego, dzwoniąc do specjalisty, aby sprawdzić jakość połączeń i zarejestrować połączenie, wówczas ta opcja ma prawo istnieć.

Przed podłączeniem kuchenki gazowej do mieszkania należy wykonać kilka etapów pracy. Wymiana kuchenki gazowej rozpoczyna się od jej demontażu. Przed zmianą urządzenia konieczne jest dźwig przy opuszczaniu został zablokowany.

Po wyłączeniu dopływu gazu można odkręcić wąż (rurę) z pieca. Następnie należy zwolnić nakrętkę zabezpieczającą, obniżenie znajdujące się na złączce i odkręcić samo złącze.

Podczas wymiany żurawia, jeśli zdecydujesz się samodzielnie zmienić piec w mieszkaniu, będziesz potrzebował szybkości i dokładności, ponieważ po wyjściu starego zaworu gaz wydostanie się z rury do pomieszczenia. W tej sytuacji nie ma się czego bać, jeśli zaobserwujesz elementarne zasady bezpieczeństwa (brak otwartego ognia w pokoju, szeroko otwarte okna).

Przed rozpoczęciem procedury wymiany żurawia należy przygotować:

 • mały rozmiar kawałek materiału, zrobić z niego tymczasowy zatyczkę do rury - przed podłączeniem obniżenia powinien być dobrze zwilżony wodą;
 • zawór kulowy, który zostanie zainstalowany w miejsce starego, musi zostać przeniesiony do pozycji "zamkniętej" i zdjąć uchwyt (dla łatwej instalacji);

 • niezbędne klucze i szczeliwo do połączenia gwintowego.

Teraz możesz zacząć wymieniać zawór gazu.

 1. W celu zapewnienia dobrej wentylacji kuchni wymagane jest jak największe otwarcie okna lub okna.
 2. Odkręć podłączony (stary) kran od obniżenia i szybko włóż otwór rury mokrą szmatką.
 3. Jeśli stary szczeliwo pozostaje na nitce, w której zainstalowano zawór, wyjmij go i przewiń nowy.
 4. Usuń "szmer" z szmaty i szybko wkręć nowy zawór w gwint. Dokręć kurek kluczem, wykonując rozsądne wysiłki.
 5. Aby sprawdzić, czy połączenie jest szczelne, użyj woda z mydłem. Należy go zastosować do wspólnej witryny. Jeśli widzisz dmuchane bańki - oznacza to, że nie ma ucisku i jest wyciek gazu. W takim przypadku konieczne jest wyłączenie kranu i przewinięcie trochę uszczelniacza, a następnie powtórzenie testu.

Podłączanie węża do kranu odbywa się w podobny sposób: gwint jest przewijany z materiału uszczelniającego, nakrętka jest dokręcana kluczem, a połączenie sprawdzane jest pod kątem przecieków (po uprzednim zamknięciu drugiego końca węża palcem).

Elastyczny wąż po zakończeniu instalacji i podłączeniu kuchenki gazowej nie powinien być ukryty za stałym panelem lub płytą gipsowo-kartonową. Powinien być łatwo dostępny do wglądu.

Z reguły grzałka nie jest dostarczana z elastycznym wężem łączącym przy zakupie. Jak prawidłowo podłączyć kuchenkę gazową w tej sytuacji? Jest to konieczne kup w specjalnym sklepie, i wybierając następujące zasady:

 • Wąż musi być integralny (nie są dozwolone połączenia);
 • Aby zainstalować kuchenkę gazową, długość węża musi być tak dobrana, aby nie występowało napięcie, czyli z niewielkim marginesem;
 • Nie jest dozwolone, aby po podłączeniu kuchenki gazowej było jej załamanie w dowolnym miejscu;

 • Instalacja kuchenki gazowej powinna być przeprowadzona przy użyciu specjalnego węża - gaz, inne rodzaje połączeń są zabronione.

W sprzedaży są takie węże jak guma i metalowa obudowa:

Aby uszczelnić, przed zainstalowaniem samej kuchenki gazowej, podkładkę należy włożyć do nakrętki za pomocą podkładek paronit, ale nie z gumy. Gwint jest nawinięty na taśmę foliową lub z gwintem laktytowym 55, który natychmiast uszczelnia połączenia gwintowane.

Zasady instalowania kuchenki gazowej nie są zalecane do stosowania lnu jako szczeliwa, ponieważ jest on znacznie gorszy od wyżej wymienionych uszczelniaczy w swojej charakterystyce.

Jeśli masz zamiar podłączyć kuchenkę gazową samodzielnie i kupiłeś powierzchnię do gotowania, która działa na gazie, a piekarnik jest elektryczny, wtedy instalując metalizowany wąż, musisz użyć sprzęgła dielektrycznego.

Odbywa się to tak, że jeśli metalowy oplot zostanie przypadkowo dotknięty do obudowy piekarnika, po zakończeniu instalacji kuchenki gazowej nie nastąpi nagromadzenie potencjału elektrycznego, który może uszkodzić wąż. W ten sam sposób urządzenie jest połączone, jeśli jako powierzchnia do gotowania wykorzystywany jest piec elektryczny, a piekarnik jest zainstalowany, działający na gazie.

Przed zainstalowaniem kuchenki gazowej (nowej) należy ją wyjąć z opakowania. Najpierw wyjmij kartonowy pojemnik ochronny i wyciągnij spod kuchenki drewnianą podstawkę, na której ją transportowano. Następnie wykonaj następujące czynności.

 1. Usuń wszystkie elementy dołączone do urządzenia: patelnia, grill, ruszt, taca i inne.
 2. Przykręć nogi dostarczone z urządzeniem do maszyny.
 3. Umieść urządzenie w przygotowanym do tego miejscu. Wymagania dotyczące instalacji zalecają pozostawienie małego odstęp od ściany, prawidłowo podłączyć kuchenkę gazową.
 4. Podczas instalacji urządzenia należy go użyć poziom budynku Do dokładnego pozycjonowania maszyny w poziomie. Regulacja odbywa się za pomocą nóżek skrętnych, które umożliwiają precyzyjne umieszczenie zainstalowanego urządzenia w pozycji poziomej.
 5. Aby podłączyć kuchenkę gazową z zapłonem elektrycznym, należy zlokalizować w pobliżu miejsca instalacji urządzenia gniazdo z uziemieniem.

Dla jasności, schematy poniżej pokazują schemat połączeń kuchenki gazowej.

Korzystając z tych zaleceń i schematu, można ręcznie połączyć nie tylko kuchenkę gazową Hefajstos, Łada, Zanusi, Mora i Darina, ale także inny model. Należy pamiętać, że tylko przy prawidłowym podłączeniu tego urządzenia do gazociągu w mieszkaniu, z zastrzeżeniem wszystkich wymagań, możliwe jest bezpieczna eksploatacja. Oraz w przypadku dokumentalnego potwierdzenia bezpieczeństwa instalacji, konieczne jest wywołanie eksperta odpowiedniej usługi.

Ocena najbardziej wysokiej jakości i popularnych kuchenek gazowych z piecem gazowym w 2017 roku. Cechy techniczne pieców gazowych, funkcje piekarnika, dodatkowe funkcje. Porównanie cen, plusów i minusów prezentowanych modeli.

Podłączenie kuchenki gazowej w mieszkaniu

Zasady działania domowych urządzeń gazowych zabraniają wszelkiego rodzaju prac naprawczych związanych z urządzeniami gazowymi zainstalowanymi w budynkach mieszkalnych.

Wyeliminować pęknięcia, aby przeprowadzić wymianę i połączenie w kuchenkę gazową z apartamentami, kolumnie gazowej i innych urządzeń gospodarstwa domowego powinni być profesjonalistami, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i niezbędne narzędzia.

Sprzęt gazowy w mieszkaniu należy wpisać w dokumentach technicznych zawartych w WIT.

Dlatego przy zmianie wyposażenia wszystkie zmiany są dokumentowane, w tym przy zmianie rodzaju wyposażenia (na przykład podczas instalacji kuchenki elektrycznej zamiast kuchenki gazowej).

Możesz wymienić kuchenkę gazową na dwa sposoby:

 • wzywanie specjalisty z Gorgaz (telefon 104 działa w dowolnym mieście w Rosji);
 • zatrudnienie prywatnego specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje, które ściśle spełnia wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa.

Obie opcje mają swoje wady i zalety.

Na przykład, usługi prywatnego eksperta z warsztatów będzie kosztować nieco droższe niż podobne przedstawiciela serwisu miejskiego życia, ale cała praca zostanie wykonana w możliwie najkrótszym czasie z maksymalnym komfortem dla właścicieli mieszkania.

W Gorgasie z reguły istnieje kolejka do łączenia i wymiany płyt, więc okres oczekiwania (oczywiście, jeśli nie jest to nagły przypadek) trwa od jednego dnia do tygodnia.

Usługi miejskie również nie dbają o komfort użytkownika usług. Dlatego właściciele mieszkania będą musieli dostosować się do harmonogramu ślusarza - będą musieli zostać w domu w ciągu dnia, w którym praca jest przypisana.

Wywołanie ślusarza jest opłacane, koszt musi być określony telefonicznie.

Samodzielne podłączanie urządzeń pracujących na niebieskim paliwie w mieszkaniu nie jest zalecane. Płyta - złożone urządzenie, musisz podłączyć ją zgodnie ze wszystkimi zasadami.

Najmniejsze naruszenie szczelności lub bezpieczeństwa może spowodować wybuch gazu domowego.

Zawsze mamy pragnienie, aby zaoszczędzić pieniądze na instalację, tym bardziej, że podręczniki dla płyt samodzielnego montażu-demontażu w sieci dużo, ale myślę o tym: zgadzasz się żyć w kamienicy obok mieszkania, gdzie sąsiedzi podłączonego kuchenka gazowa się bez ze specjalną wiedzą i umiejętnościami?

Ponadto gwarancja producenta blach ma zastosowanie tylko do montażu przez certyfikowanych specjalistów, którzy uzupełnią wszystkie niezbędne dokumenty.

Koszt pracy przy montażu płyty

Koszt pracy zależy od rodzaju pieca. Standardowa kuchenka gazowa sama w sobie jest tańsza od nowoczesnych modeli z zapłonem elektrycznym lub kratkami elektrycznymi.

Te opcje wymagają połączenia z mieszkaniem sieci elektrycznej, a nie z gniazdem oraz do rozdzielnicy za pomocą oddzielnego urządzenia i gniazda z uziemieniem.

Rodzaj sprzętu, który ma być podłączony, musi zostać ostrzeżony z wyprzedzeniem, aby firma wysłała mistrza o wymaganym poziomie umiejętności.

Artykuł jest przygotowany na podstawie materiałów z witryny http://masterlux.spb.ru/.

Zobacz także na wideo przydatne wskazówki, jak prawidłowo zainstalować kuchenkę gazową.

 • Biotoalety (11)
 • Wanny (54)
 • Doradztwo letnie (160)
 • Kabiny prysznicowe (42)
 • Części zapasowe do sprzętu hydraulicznego (92)
  • Rury (55)
 • Akcesoria do sprzętu hydraulicznego (33)
 • Zlewozmywaki (23)
 • Suszarki łazienkowe (21)
 • Urządzenia sanitarne (31)
 • Miksery (31)
 • Porady dotyczące naprawy (1 516)
  • Projektowanie wnętrz (126)
  • Meble dla domu (151)
  • Sprzęt i maszyny (233)
  • Naprawa sufitów (20)
  • Budowa domu (140)
  • Materiały budowlane (139)
  • Elektryczność (81)
 • serge do wpisu: Rodzaje taśm izolacyjnych
 • serge do wpisu: Jak położyć klinkier?
 • serge do wpisu: Jak zrobić pranie w domu?
 • serge do wpisu: Pościel: popelina lub satyna - co jest lepsze
 • serge do wpisu: Jak wybrać konwektora
 • serge do wpisu: Jak wybrać sejf
 • serge do wpisu: Jak podłączyć miernik trójfazowy
 • serge do wpisu: Które drzwi wejściowe są lepsze
 • serge do wpisu: Który mechanizm sofy jest lepszy?
 • Gleb do rekordu: Rodzaje orzechów

Każda kochanka podczas ogólnego sprzątania domu uważa, że ​​do czyszczenia potrzebne są nie tylko podłoga, ściany, lustra.

W tym artykule szczegółowo opisz, jak prawidłowo wybrać deskę sedesową, a także w jaki sposób.

Bez względu na to, jak dobrze oczyszcza się gorącą i zimną wodę w miejskich zakładach uzdatniania wody, jest to wymagane.

Dość często, po wypłukaniu, w toalecie zaczyna zabrzmieć okropnie nieprzyjemny hałas, jakby został tam uformowany.

Wyciek z prysznica jest dość nieprzyjemnym problemem, którego nie można natychmiast zauważyć. Wilgoć może zbierać się na czym.

Kupując nową instalację hydrauliczną, aby ustawić urządzenie sanitarne lub wymienić stare na nowe, powstaje.

Wybierając bio-toaletę przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zasady jej czyszczenia i recyklingu odpadów. Na przykład.

Kabina prysznicowa jest godną alternatywą dla tradycyjnej kąpieli. Dzięki kompaktowym wymiarom pozwoli na racjonalne wykorzystanie.

Budowa odbywa się prawie przez cały rok, co pozwala zarobić na tym wielu przedsiębiorcom. .

Wielu psychologów wielokrotnie powtarzało, że komfort i przytulność w domu determinują jakość życia każdego.

Nie trzeba dodawać, że środki do czyszczenia gruzu budowlanego po zakończeniu prac naprawczych są daleko.

Dzienny czynsz mieszkań jest również popularny dzisiaj, a także długoterminowa dzierżawa. Dzisiaj wielu ludzi.

© 2018. Sam jest hydraulikiem. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Dodaj komentarz

− 2 = 7