Nazwa kategorii

Jak podłączyć cyfrowy odbiornik telewizyjny do telewizora

Podłączanie cyfrowego urządzenia STB do telewizora

Szybki rozwój postępu technicznego w dziedzinie telewizji zapewnia ogromne możliwości telewizji cyfrowej dla lepszego odbioru programów telewizyjnych w porównaniu z przestarzałym - analogowym. Aby oglądać transmisję telewizji cyfrowej, należy podłączyć odbiornik (specjalny dekoder telewizyjny) do telewizora. Zanim podłączysz cyfrowy dekoder telewizyjny do telewizora, musisz zdecydować o wyborze urządzenia odbiorczego - anteny. Aby móc łatwo oglądać cyfrową telewizję naziemną (CETTV), będziesz potrzebować:

Typ anteny jest wybierany w zależności od odległości od nadajnika telewizyjnego. Dlatego należy zainstalować antenę wewnętrzną lub antenę zewnętrzną. Ale niezależnie od rodzaju lokalizacji, powinien działać w zakresie decymetrowym, a mianowicie - brać częstotliwości od 470 do 860 MHz. Wewnętrzna antena będzie działać dobrze w mieście, w którym znajduje się wieża nadawcza.

W odległości od telewizora do wieży telewizyjnej ponad 15 km należy go używać antena zewnętrzna.

Antena dla dvb t2 Możesz kupić w tych samych sklepach, w których sprzedawane są tunery. W tym przypadku gwarantowany jest jakościowy odbiór sygnału telewizyjnego, ponieważ odbiornik jest zaprojektowany specjalnie pod kątem cyfrowego tunera.

Jeśli masz zamiar zainstalować telewizor i skonfigurować CET, to przed skonsultowaniem się z konsolą zaleca się, abyś najpierw skonsultował się z sąsiadami. Mogą powiedzieć, jaki rodzaj anteny wolisz wybrać dla tego obszaru.

Ponadto, wybierając antenę do podmiejskiego zakwaterowania, powinieneś zapytać o obecność wbudowanego wzmacniacza, bez którego, jeśli nadajnik jest daleko od nadajnika, podłączasz cyfrowy telewizor do telewizora, nie uzyskasz dobrej jakości obrazu. Jeśli nie ma możliwości zakupu anteny, można ją wykonać własnymi rękami.

Jak już wspomniano, aby móc oglądać CETV, musisz kupić odbiornik telewizyjny, który jest również nazywany tunerem lub odbiornikiem DVB. Na rynku elektroniki jest tak szeroki wybór takich urządzeń, że łatwo się pogubić i przepłacić dodatkowe pieniądze za niepotrzebne funkcje w urządzeniu. Model tunera zaleca się wybrać w zależności od potrzeb, ponieważ przechwytują sygnał telewizyjny, są w zasadzie takie same. Różnica może być, być może, w ustalonym dodatkowe opcje.

Na przykład, jeśli prefiks będzie używany nie tylko jako odbiornik CETV, ale także jako odtwarzacz multimedialny do oglądania wideo z dysku flash, to ten model powinien zostać zakupiony. Ale jeśli go nie potrzebujesz, kup prostszy model. Na rysunku pokazano na przykład model niedrogiego odbiornika bbk.

Droższe modele tunerów telewizji cyfrowej mają opcję "na pokładzie" "Scheduler" i funkcję TimeShift. Te funkcje pozwalają ci nagrać dowolną transmisję w określonym czasie, a twoja obecność jest opcjonalna. Konieczne jest tylko ustawienie czasu rozpoczęcia nagrywania transmisji na wybranym kanale oraz czasu, w którym nagrywanie powinno się zatrzymać.

Teraz zyskują popularność przedrostki z "Rostelecom", które mają nowoczesne wypełnienie: dużą ilość pamięci RAM i wydajny procesor. Tuner od "Rostelecom" do telewizora jest podłączony w ten sam sposób, podobnie jak inne podobne urządzenia. W zestawie znajduje się specjalna konsola, którą można skonfigurować do sterowania zarówno dekoderem, jak i samym telewizorem.

Jeśli zamierzasz kupić telewizor, zapoznaj się ze specyfikacjami technicznymi, niezależnie od tego, czy obsługuje on DVB-T2. W większości modeli nowoczesnych tunerów telewizyjnych do oglądania CETV jest już wbudowany i nie trzeba kupować prefiksu.

Podłączenie dvb t2 do odbiornika TV nie różni się zbytnio od podłączenia odbiornika satelitarnego lub odbiornika AV. Istnieje kilka metod podłączenia T2 i zależą one od typów złączy na dwóch urządzeniach współpracujących. Tuner można podłączyć przez:

 • Kabel RCA (w ludziach interfejs nazywa się "Tulipan");
 • Złącze HDMI;
 • kabel antenowy.

Rysunek pokazuje ogólny schemat podłączenia tunera do odbiornika.

Jest to najprostszy i najbardziej standardowy sposób podłączenia tunera cyfrowego do telewizora. Jakość obrazu oczywiście będzie się różnić od połączenia przez HDMI, ale różnica będzie niepozorna w telewizorach z małymi przekątnymi.

Tak więc przed podłączeniem kabla konieczne jest odłączenie obu urządzeń od zasilania. Po odłączeniu zasilania włóż wtyczki kabla do gniazd konsoli. Ponieważ każda wtyczka ma swój własny kolor, są one wstawiane do łączników odpowiedniego koloru. Kabel z żółtą wtyczką odbiera sygnał wideo, a na białym i czerwonym - 2 kanały audio. Następnie podłącz antenę zewnętrzną lub wewnętrzną do tunera w odpowiednim gnieździe (na konsoli jest oznaczona jako "RF IN").

Są chwile, kiedy nie ma interfejsu "Tulip" w telewizorze, ale jest Złącze SCART, popularnie zwany "The Comb". Na poniższym rysunku pokazuje, jak wygląda (na przykład odbiornik telewizyjny Samsunga).

Jak podłączyć odbiornik do telewizora w tej sytuacji? W takim przypadku musisz kupić specjalny przejściówka z RCA na SCART. W ten sam sposób można podłączyć i odbiornik satelitarny.

Interfejs HDMI umożliwia przesyłanie sygnału wysokiej jakości. Na przykład jakość przesyłanego sygnału wideo może wynosić do 1080p, a sygnał audio - 192 kHz. Takie możliwości spełniają najwyższe standardy w zakresie treści multimedialnych.

Jeśli masz nowoczesny telewizor i ma złącze HDMI, bardziej odpowiednie będzie podłączenie odbiornika do telewizora za pomocą tego interfejsu. Te same zalecenia dotyczą również tunera satelitarnego do oglądania telewizji w wysokiej rozdzielczości.

Ten rodzaj połączenia służy do podłączenia odbiornika cyfrowego, jeśli nie ma więcej złączy w telewizorze oprócz wejścia antenowego. Na przykład w ten sposób można podłączyć tuner do starego telewizora, podłączając kabel do gniazda o nazwie RF OUT.

Zanim podłączysz cyfrowy tuner t2 do telewizora, musisz kupić kabel pokazany na poniższym rysunku.

Ta metoda łączenia z odbiornikiem nie może dać obrazu dobrej jakości i porównać go z obrazem transmitowanym przez połączenie HDMI - nie jest tego warta. Ale biorąc pod uwagę, że telewizor jest stary - obraz można uznać za akceptowalny w tej sytuacji.

Po podłączeniu odbiornika do telewizora nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak skonfigurować kanały telewizyjne. Wielu użytkowników, gdy odbiornik jest podłączony do telewizora, powstaje pytanie: ile kanałów można oglądać po skonfigurowaniu tunera cyfrowego? W rzeczywistości wszystko zależy od tego, czy skorzystasz z płatnego pakietu usług określonego dostawcy, czy wystarczy nadawanie w telewizji. Dla CETV dostępnych jest około 20 bezpłatnych kanałów telewizyjnych. Jeśli nie masz wystarczającej liczby tych 20 programów telewizyjnych, musisz kupić moduł CAM, aby wyświetlić zakodowane audycje, które są wstawiane do telewizora.

I już w module CAM znajduje się karta dostawcy wybranego CETV. W tej sytuacji masz dostęp do ogromnej liczby kanałów telewizyjnych za określoną opłatę abonamentową.

Aby rozpocząć konfigurację CET, należy włączyć telewizor (konsola musi być podłączona), przełączyć do trybu AV i przejść do menu tunera.

Ponieważ domyślny prefiks nie zawiera listy kanałów telewizyjnych w jego pamięci, będziesz musiał je znaleźć sam. W tym celu jest to zalecane użyj "Auto Search".

Po chwili zobaczysz, że odbiornik znalazł od 10 do 20 kanałów telewizyjnych.

Po zakończeniu wyszukiwania tuner zaproponuje zapisanie listy znalezionych audycji, po czym można rozpocząć oglądanie CET. Szczegółowy algorytm strojenia jest podobny dla różnych producentów, jednak istnieją pewne niuanse ustawień telewizorów Samsung i Philips.

Jak wynika z powyższych zaleceń, podłączenie i konfiguracja nadawania cyfrowego nie jest tak trudnym zadaniem, jakim może sprostać każdy odbiornik TV DVB-T2 i właściciel DVB-T2.

Ocena najlepszych telewizorów 2017 roku, zalety i wady optymalnych modeli. Porównanie cen, opis funkcji i cech technicznych telewizorów różnych marek.

Jak wybrać i podłączyć cyfrowy odbiornik do telewizora

Telewizory stały się nieodłączną częścią wnętrza każdego mieszkania, tworzą własną, domową atmosferę w mieszkaniu. Z ich pomocą bawimy się na długie wieczory, dowiadujemy się o najnowszych wydarzeniach na świecie i relaksu wraz z przyjaciółmi. A teraz, gdy są telewizory LCD i plazmowe, nie możemy po prostu oglądać twojego ulubionego programu, ale cieszyć się nim dzięki obrazowi o wysokiej rozdzielczości.

Jednak nie wszystkie "teleayaschiki9raquo; jesteśmy w stanie zadowolić nas wyraźnym obrazem. Nawet jeśli masz urządzenie plazmowe lub LCD, możesz potrzebować odbiornika do telewizora, bez którego po prostu nie można odbierać sygnału cyfrowego. W związku z tym jest oczywiste, jak wybrać odbiornik. Zakup nie rozczaruje Cię, musisz nauczyć się wszystkich niuansów.

Odbiornik jest wielokanałowym wzmacniaczem z dekoderem cyfrowego strumienia audio i wideo. Wcześniej, gdy najbardziej powszechne były telewizory CRT, transmisja była analogiczna - informacja była transmitowana z najbliższej wieży telewizyjnej. Dla takich "tvoyaschikov9raquo; jakość sygnału była akceptowalna i wystarczająca do uzyskania bardziej lub mniej jakościowego obrazu. Zmysł poprawienia transmisji strumienia audio i wideo, przy użyciu odbiornika telewizyjnego, nie był, aby zapewnić lepszą reprodukcję obrazu było niemożliwe.Ale dzisiaj, wraz z pojawieniem się telewizorów LCD i plazmowych, wszystko się zmieniło. Po pierwsze, przekątna ekranu wzrosła, a interferencja, te same szaro-czarne pasy, które wcześniej były ledwo zauważalne, poważnie pogorszyły obraz. Po drugie, informacja zaczęła być reprezentowana w kodzie binarnym - z cyframi 0 i 1. Stąd pojęcie "telewizji cyfrowej". Wszystko to wymagało stworzenia nowej technologii do nadawania - cyfrowej, którą tylko odbiornik może wchłonąć.

Teraz najbardziej popularny i opłacalny jest odbiornik cyfrowy do formatu TV DVB-T2. W większości współczesnych "tvoyaschikov9raquo; ma już wbudowany sprzęt tego typu. Takie modele są oznaczone odpowiednim logo - skrót DVB-T2 na urządzeniu lub na pudełku lub obraz motyla. We wszystkich innych przypadkach konieczne jest uzyskanie dodatkowego wyposażenia.Wybierając cyfrowy dekoder, ważne jest, aby w paszporcie technicznym wskazano, że odbiera on format DVB-T2, ponieważ istnieje kilka przestarzałych technologii nadawczych (DVB-C, DVB-T, DVB-S). Ponadto upewnij się, że urządzenie obsługuje formaty MPEG-2 i MPEG-4 - podstawowe i progresywne metody prezentacji informacji wideo. Oto dwa najważniejsze niuanse, w których musisz się upewnić przed zakupem.

Obecnie kanały telewizyjne są podzielone na kodowane (dostępne dla subskrybowanego kręgu osób) i bezpłatne, dla których odpowiedni jest dowolny odbiornik telewizyjny. Jak wybrać prefiks z obsługą płatnych kanałów? Aby to zrobić, musisz upewnić się, że istnieje miejsce na karty dla różnych kodowań, takich jak Viaccess, Conax, DRE Crypt i innych dostawców. Należy pamiętać, że pewna karta daje dostęp tylko do niektórych kanałów.Jeśli planujesz zmienić usługodawcę po jakimś czasie i udostępnisz inne płatne kanały do ​​oglądania, powinieneś otrzymać odbiornik wyposażony w gniazdo dla modułu CI. W takim przypadku nie trzeba zmieniać prefiksu za każdym razem, gdy subskrybujesz nową subskrypcję. Jeśli nie masz ochoty płacić za oglądanie zamkniętych kanałów telewizyjnych, kup cyfrowy odbiornik telewizyjny bez tych modułów. Koszt takich konsol jest o jeden lub dwa tysiące mniejszy.

Obecność dodatkowych złączy, takich jak USB, E-Sata, Sata lub HDMI, pozwala znacznie zwiększyć funkcjonalność zakupionego zestawu. Aby ustalić, czy potrzebujesz więcej konektorów, zalecamy zapoznanie się z tym, do czego są używane:

 • USB służy do podłączenia kart flash, telefonów komórkowych i innych urządzeń za pośrednictwem kabla USB bezpośrednio do odbiornika. Z reguły takie konsole mogą odtwarzać muzykę, wideo i inne pliki z twoich mediów.
 • HDMI służy do podłączenia odbiornika TV do telewizora do laptopa lub komputera, aby można było oglądać wideo bez pośredniego łącza w postaci karty pamięci flash. Ponadto złącze to można wykorzystać do podłączenia dodatkowego ekranu do komputera.
 • E-sata, Sata są wymagane do podłączenia dysku twardego. Prefiks z takim interfejsem jest zalecany do kupowania, gdy planujesz nagrywać programy telewizyjne często.

W niektórych przypadkach takie interfejsy są po prostu niepotrzebne, na przykład w przypadku zakupu odbiornika biurowego.

Niektóre konsole mogą łączyć się z Internetem. Uzyskanie podobnego cyfrowego odbiornika telewizyjnego dla telewizora jest tylko wtedy, gdy zamierzasz zaangażować się w dzielenie karty - dostęp do zakodowanych kanałów. Ponadto, że twoje "hacked9raquo; Kanał może w każdej chwili przestać nadawać, możesz zostać objęty postępowaniem karnym. Wspólną dodatkową funkcją jest nagrywanie wideo. Zazwyczaj takie urządzenia mają wbudowane złącze USB lub E-Sata do podłączenia przenośnego nośnika.

Oprócz pilota zdalnego sterowania dodatkowe funkcje wbudowane w odbiornik TV mogą być:

 • Kontrola dzieci - będziesz mógł zablokować niektóre kanały znane tylko tobie za pomocą hasła.
 • Odroczone oglądanie - będziesz w stanie "przewinąć 9 raquo; Emisja, aby wyświetlić przelew w innym czasie.
 • Tryb wstrzymania - zatrzymaj transmisję, a następnie kontynuuj.
 • Przewodnik telewizyjny - otrzymasz harmonogram programu, a także ogłoszenie dowolnego filmu i programu.

Niektóre urządzenia mogą być wyposażone w modulator wysokiej częstotliwości. Ten dodatkowy element w dekoderze STB służy do oglądania tych samych kanałów jednocześnie na dwóch telewizorach.

Podłączanie odbiornika do anteny

Istnieje wiele sposobów podłączenia konsoli, a wszystko to dzięki różnym złączom z tyłu urządzenia. Można je również wykorzystać do podłączenia odbiornika do dwóch telewizorów jednocześnie. Ale przedtem musisz podłączyć prefiks do anteny lub anteny satelitarnej. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą konwencjonalnego kabla telewizyjnego, w którym znajduje się miedziana pręt i metalowa siatka.

Robi się to w następujący sposób:

 • Od izolacji ciętej kabla z wcięciem 1-1,5 cm od krawędzi do całkowitego zwolnienia pręta miedzianego.
 • Siatka metalowa jest zgięta i równomiernie rozłożona na kablu.
 • Do przygotowanego drutu przymocuj nakrętkę F.
 • Podłącz kabel do konsoli.
 • Odwrotna końcówka kabla jest podłączona do strojonej anteny.

Następnie można założyć, że odbiornik telewizyjny jest gotowy do użycia. Pozostaje tylko podłączyć go bezpośrednio do "telealler9raquo;.

Podłączanie cyfrowego urządzenia STB do telewizora

Aby podłączyć odbiornik bezpośrednio do telewizora, możesz użyć kilku metod. Najczęściej użytkownicy używają kabla SCART. Zazwyczaj zestaw przewodów idzie w jednym pudełku wraz z prefiksem. Zasada łączenia urządzeń jest bardzo prosta - wtyczka jest podłączona do odbiornika, a wtyczki są włożone do złącza w telewizorze. Jeśli zarówno odbiornik, jak i telewizor mają interfejs HDMI, można je połączyć z tym samym kablem. W takim przypadku musisz przełączyć odbiornik TV na odpowiedni tryb. Korzystając jednocześnie z obu metod połączenia, można użyć jednego odbiornika dla dwóch odbiorników telewizyjnych.

Po podłączeniu konsoli zobaczysz jej interfejs na ekranie. Zwykle przedstawia się go użytkownikom w formie napisu "Brak sygnału". Nie bój się. Jeśli antena jest dostrojona i wszystko zrobione dobrze, to musisz tylko znaleźć kanały. Aby to zrobić, przejdź do menu odbiornika i wybierz wyszukiwanie automatyczne. Po 5-10 minutach będziesz mógł oglądać swoje ulubione kanały w formacie cyfrowym.

Jak podłączyć odbiornik cyfrowy?

Jeśli chcesz podłączyć i skonfigurować odbiornik cyfrowy we własnym zakresie, skorzystaj z naszych instrukcji, które opiszemy w tym artykule.

Istnieją odbiorniki różnych typów, które różnią się zarówno typem wejścia / wyjścia, jak i transmisją sygnału. W tym artykule przyjrzymy się instrukcjom podłączenia dekodera do telewizora i jego dalszej konfiguracji na przykładzie cyfrowego odbiornika DVB-T2. To urządzenie akceptuje kanały telewizji powietrznej za pomocą konwencjonalnej anteny. Zwróć uwagę, że kolejność czynności podczas podłączania i konfigurowania dowolnego prefiksu jest taka sama.

Dodaj komentarz

2 + = 3