Nazwa kategorii

Beczka butelkowa

Jak zrobić wędzarnię z beczki do zimnego palenia

Zimne domowe produkty do palenia są interesujące, ponieważ dają niesamowity, niezrównany smak. Domowe wędzone palenie na zimno z beczki może mieć kilka odmian, zasadniczo nie różniących się od siebie. Jego podstawą jest beczka, której objętość z reguły wynosi 200 litrów, różnią się tylko warianty jej konstruktywnego użycia. Samodzielna budowa wędzarni z beczki będzie ozdobą każdej prywatnej gospodarki. Nie jest to zbyt trudne do wykonania i można to zrobić własnymi rękami. Wędzonka na zimno z lufy domowej roboty może mieć następujące opcje projektowe:

W tym przypadku integralną częścią budowy wędzarni jest rów kanałowy przeznaczony do przesyłu dymu. Na jednym końcu jest palenisko pogłębione w ziemi o około 400 milimetrów, drugie zajmuje beczkę o pojemności 200 litrów, częściowo zakopaną. Głębokość wykopu nie powinna być większa niż głębokość paleniska, na długości nie powinna przekraczać dwóch metrów.

W tym przypadku wykop służy jako kominiarz

Spód beczki powinien być najpierw wycięty ręcznie, a sama lufa powinna być zakopana i zamurowana, aby zmniejszyć straty ciepła, dym i uniemożliwić dostęp powietrza. Bardzo ważne jest, aby połączenie lufy z wykopem było szczelne. Aby zapewnić przejście wykopu dymnego kładzie cegłę, a następnie przykryty arkuszem żelaza lub łupków i posypane.

Pokrywa Topku z kawałkiem żelaza, dzięki czemu żetony nie wybuchają

Ponadto zamiast rowu można użyć rury. Wędzarnia z zimnego palenia jest umieszczana z beczki tak, że wokół jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, najlepiej umieścić ją pod koroną, aby zwiększyć czas jej użycia w przyszłości. Na szczycie beczki umieszczone są stalowe pręty do układania produktów. Pręty muszą być wyposażone w specjalne haczyki, do których przywierają tuszki mięsne lub inne produkty, po czym górna część beczki, kiedy rozpoczyna się proces wędzenia, jest pokryta dużym kawałkiem worka.

W przypadku dużych kawałków mięsa stosuje się haczyki, a małe można umieścić na siatce

W procesie palenia dym wydobywający się z pieca przez komin w beczce otacza produkty, utrzymując stałą temperaturę i nie odparowuje.

Bardziej korzystny wariant lokalizacji wędzarni, zapewniający dobry ciąg gorącego powietrza skierowany w górę ze względu na naturalne nachylenie. Różnica między tą metodą palenia polega na tym, że projekt zakłada obecność wykopanego tunelu-komina, mającego na celu doprowadzenie dymu z paleniska do beczki umieszczonej na określonej wysokości. Wędzona wędzarnia z beczki składa się z następujących elementów konstrukcji:

 • komin o długości nie większej niż dwa metry i głębokości około pół metra prowadzącej z paleniska położonego w zagłębieniu do beczki;
 • komora z paleniska, w której jest rozpalony;
 • paliwo używane do tankowania i znajdujące się w palenisku;
 • mur, który jest wyłożony ścianami komina i jego dna;
 • Beczki z wyciętym dnem umieszczonym w górnej części konstrukcji;
 • pokrowce z worków, przeznaczone do zakrycia beczki od góry podczas palenia;
 • metalowa krata umieszczona w dnie lufy, tuż nad rozciętym dnem;
 • metalowe kratki, na których znajdują się produkty do palenia na zimno;
 • drzwiczki pieca, pokrywające palenisko i zaprojektowane, aby regulować dopływ powietrza do ognia, intensywność procesu spalania i kontrolować ilość wydobywającego się dymu.

Ta metoda jest dobra w przypadku, gdy teren, na którym znajduje się gospodarstwo domowe, pozwala na wykorzystanie naturalnej różnicy wysokości. Wtedy naprawdę można kopać tunel własnymi rękami, a umieszczając beczkę na wzgórzu, doprowadzić kominek do paleniska. Ponadto, własnymi rękami z materiałów dostępnych w gospodarstwie, należy wykonać ruszt, na którym są układane produkty do palenia na zimno. W tym celu wierzby wierzby, wplecione w kształt wymaganej wielkości. Komórki siatki są mocowane za pomocą mocnego drutu. Może być cienki, zrobiony jest z niego krata, a zewnętrzne obrzeże wykonane jest z drutu o grubszej średnicy. Powinien być owinięty wokół beczki, aby ustalić dokładny rozmiar rusztu, lekko go dokręcić i unieruchomić felgę.

Możesz użyć jednej siatki, możesz ustawić kilka na pewnym poziomie od siebie. Zaleca się układanie krat w odstępach co 150 mm. Aby naprawić siatki, wykonaj pętle i spaj je na bokach beczki. Wkrętów można użyć wkręcając je w ściany.

Drzwi pieca mogą być wykonane z twardego drewna. Zbyt ciężki, aby to zrobić, nie powinien, ponadto, musi być solidny, aby uniknąć przesiąkania dymu.

W przypadku, gdy nie ma możliwości skorzystania z naturalnego nachylenia terenu w celu zapewnienia dobrego ciągu dymu, można go utworzyć samodzielnie. Aby to zrobić, musisz umieścić beczkę na stojaku lub sztucznej konstrukcji, podczas gdy dno beczki nie powinno być odcięte. W roli komina powinna istnieć rura łącząca komorę wędzarniczą z piecem. Rura musi być hermetycznie zamknięta w beczce.

Dla lepszej trakcji umieszczamy beczkę na stojaku

Produkty wędzone na zimno są gotowane dłużej niż przy gorącym paleniu, ze względu na niższą temperaturę dymu. Aby to zapewnić, oprócz bębna do palenia możesz użyć jeszcze jednego, który posłuży jako filtr. Objętość litrów beczek powinna być taka sama (200), należy je układać jeden na drugim i spawać razem. Należy to zrobić, aby zwiększyć objętość komory i odległość między produktami a źródłem ognia, co zapewni chłodzenie dymu przechodzącego przez filtr. Na styku beczek zwilżony sierp powinien być umieszczony jako filtr i nie powinien z nim płynąć. Stosowane jest również rzadkie płótno, które służy do oczyszczania dymu z sadzy. Beczka z produktami jest instalowana od góry. W dolnej części dolnej beczki umieszczone są trociny, zapalone (można posypać je świeżą trawą, aby obniżyć temperaturę). Powstały dym, przechodzący przez płótno, chłodzi i dociera do produktów. Przerwanie procesu nie powinno być, ponieważ niezwykle trudno jest następnie przywrócić odpowiedni tryb tlenia się trocin i nie jest możliwe dokładne określenie czasu potrzebnego do jakościowego przygotowania żywności.

Domowe wędzenie na zimno z lufy wymaga zachowania specjalnych warunków pracy niezbędnych do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Konieczne jest dostosowanie siły tlącego się trocin w źródle, które określa temperaturę dymu w beczce, jej stężenie i równomierność rozkładu. Przygotowane własnoręcznie wędzarnia musi być chroniona przed sytuacją, w której tlący się trociny stają się pełnoprawnym płomieniem, dla którego konieczne jest ciągłe monitorowanie stanu paleniska. Pamiętaj, aby najpierw przemyśleć lokalizację termometru, który mierzy temperaturę wewnętrznego środowiska wędzarni podczas procesu wędzenia na zimno. Wymaga około 100 gram trocin dla jednego z ich zakładek. Na przykład, gdy palenie szynek jest przechowywane przez krótki czas, konieczne jest utrzymanie temperatury 60 stopni. Czas trwania procesu wędzenia wyniesie 12 godzin. Pozostałe części tuszy powinny być w tym trybie palone 2-3 razy, a Ty możesz spędzić mniej czasu. Podobnie jak w przypadku snish ​​kebaba w swojej pracy, możesz użyć drewna i trocin następujących gatunków: brzozy, dębu, wszystkich drzew owocowych i popiołu. Nie używaj drewna i trocin z drzew iglastych, ponieważ podczas palenia emitują gorzki dym o silnym zapachu żywicy. Rezultatem będzie gorzki smak produktu, a wędzarnia będzie później musiała zostać wyczyszczona i oczyszczona. Aby uzyskać tlący się żar w palenisku, a nie płomień, jego dno powinno być rozłożone drewnem opałowym, zwieńczone małymi trocinami i podpalone.

Wędzarnia: jak zrobić własne ręce

Wędzarnia na wsi to bardzo przydatne urządzenie. Dla myśliwych i rybaków to urządzenie jest bezcenne. Dobrze jest jeść wędzone mięso, ryby lub dziczyznę na świeżym powietrzu. Wędzarnię można kupić w sklepie lub zbudować ze starej beczki własnymi rękami. Aby to zrobić, musisz zdefiniować rysunki i postępować zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami ze zdjęciem.

Wędzarnia na gorąco i na zimno: jaka to różnica?

Wędzarnie gorącego i zimnego palenia różnią się znacznie strukturą.

 1. Wędzony dym wędzony jest instalowany nad źródłem ognia lub dymu. Projekt jest mały i łatwy do wykonania. Jedzenie przygotowane tą technologią jest wyjątkowo smaczne, ale może być suche. Proces gotowania trwa kilka godzin.

Rada. Dwie wędzarnie w jednym miejscu to nierozsądne marnowanie terytorium. O wiele łatwiej jest zbudować jedną wielofunkcyjną beczkę. Jeśli nie ma połączenia między piecem a beczką, można go przenieść do różnych źródeł dymu.

Niezbędne narzędzia i materiały

Niektóre drogie materiały do ​​stworzenia wędzarni domowej nie będą potrzebne. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz:

 • beczka (może być nawet używana) o objętości 200 litrów;
 • armatura;
 • sztywny drut;

 • ogniotrwały metal, który będzie używany na dnie wędzarni (grubość nie mniejsza niż 0,4 cm);
 • metalowy narożnik dla nóg przyszłego projektu;
 • pętle;
 • część rury lub kształtki;
 • bułgarski;
 • śruby i nakrętki;

 • szlifierka;
 • pistolet i nity;
 • uchwyt do montażu na pokrywie;
 • spawarka.

Opanuj wędzarnię własnymi rękami: szczegółowe instrukcje (zdjęcia i filmy)

Rysunek jest jednym z najważniejszych szczegółów na początku każdej pracy lub konstrukcji. Znajdź niezbędne opcje można łatwo znaleźć w Internecie. Rysunki dają wyraźne zróżnicowanie działań. Ci, którzy wiedzą, jak korzystać z tych informacji, niewątpliwie wiedzą, jak prawidłowo organizować pracę i tworzyć sekwencję działań.

Istnieje kilka sposobów tworzenia struktury palenia. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszyscy na przedmieściach mają maszynę spawalniczą i niezbędną wiedzę na temat jej użytkowania. Zastanów się kilka z najbardziej popularnych opcji dla beczek, palenie, wykonane przez siebie.

Numer opcji 1. Wykonanie wędzarni bez użycia spawarki

Zaletą tej metody jest to, że nie potrzebujesz spawarki. Początkowym etapem prac jest czyszczenie powierzchni beczki.

Rada. Użyj sprzętu ochronnego, aby zapobiec dostaniu się cząsteczek pyłu do oczu i dróg oddechowych.

 1. Wykonujemy znakowanie na boku beczki i za pomocą szlifierza odetniemy część. To będzie kres przyszłej wędzarni. Jak wyciąć beczkę, to sprawa każdego. Możesz wyciąć mały prostokątny właz lub przeciąć lufę na pół. Wszystko zależy od wybranej opcji i rysunku.

Numer opcji 2. Tworzenie struktury za pomocą spawania

Beczka, która ma być używana do wędzenia, musi być czysta wewnątrz i na zewnątrz. Pożądane jest, aby nie pochodził z chemikaliów. W przypadku skażenia należy go dokładnie spłukać i spalić ogniem.

 1. Wytnij górną część beczki (jeśli jest zamknięta). Zrób to z pomocą Bułgara. Wieczko może być następnie wykorzystane jako miska dymna.

Numer opcji 3. Uniwersalne urządzenie do palenia na zimno i na gorąco

Stworzenie uniwersalnego urządzenia do palenia musi odbywać się bez wbudowanego pieca. Następnie można go swobodnie używać zarówno do palenia na ciepło, jak i na zimno.

 1. To zajmie lufę z dość solidnym dnem, w którym trzeba zrobić małe dziury.
 2. Zbuduj piec jako oddzielne urządzenie. Jego szczyt powinien pozostać niezamknięty. Materiałem nadającym się do tego jest cegła.

Rada. Podgląd wideo z lekcjami mistrzowskimi do budowy wędzarni w domu uprości percepcję procesu i nakreśli sekwencję działań.

Poradzić sobie z produkcją wędzarni domu może prawie każdy, kto ma ogromne pragnienie zbudowania użytecznej struktury w kraju własnymi rękami. Istnieje kilka sposobów. Najwygodniejszym materiałem na wędzarnię jest beczka. Mówiąc o boskim smaku produktów przygotowywanych metodą palenia w domu, nie ma sensu. To powinno być wypróbowane!

Wędzarnia do palenia na gorąco z beczki: wideo

Wędzarnia z metalowej beczki: zdjęcie

 • Kasetka wykonana z metalu do daczy własnymi rękami
 • Jak zrobić doskonały kocioł z butli gazowej własnymi rękami
 • Z własnych rąk budujemy wędzarnię z cegły
 • Wędzarnia z butli gazowej: opanowujemy własnymi rękami

Konkurs uwaga dla naszych subskrybentów!

Gramy 10 zestawów automatycznego podlewania "Gardena"

Tak więc raz w tygodniu wysyłamy podsumowanie z najpopularniejszymi artykułami.

* Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji tego biuletynu

SAMODELKIN FRIEND

Wędzarnia z 200 litrowej beczki

Drodzy odwiedzający stronę «Samodelkin jest przyjacielem„Z materiału dowiecie się jak swój własny ze starej 200-litrowych beczkach zrobić wędzarnia wędzony ... bębny 150-200 litrów w czasie ostatniej zaczęły być wykorzystywane do celów komercyjnych, do przechowywania płynów i żywności, ale wnętrze prania wstępnego powinien być dobry , a jeśli jest używana jako wędzarnia lub grill, może być po prostu spalona na stosie. Następnie sadza i sadza do spłukiwania wodą pod ciśnieniem, najlepiej zlew. Pojemność objętościowa jest świetna do wykonania komory wędzarniczej, w której można umieścić wiele produktów.

Wszystko odbywa się w prosty sposób, na małej cokole lub nogach umieszcza się beczkę 200 litrów, następnie doprowadza się do niej komin o długości co najmniej 2-3 m, a następnie wykonuje się mały piec. Beczka pokryta jest pokrywką z metalu lub drewna. Wewnątrz znajdują się haki do zawieszania jedzenia, a na dole metalowa siatka.

Patrzymy, lista niezbędnych do stworzenia wędzarni z beczki 200 litrów.

 1. beczka 200 l
 2. metalowa rura
 3. drewniana beczka
 4. termometr
 5. płyta 25-30 mm
 6. metal 1-2 mm

Krok po kroku proces tworzenia wędzarni z beczki 200 litrów własnymi rękami.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wykopać rów i położyć komin. Pod piecem wykopujemy przedłużenie i odbierzemy je z blach. Łączymy piec z kominem. Komin powinien być pod niewielkim odchyleniem, aby dym łatwiej pokonać odległość do komory wędzarniczej. Podczas budowy należy sprawdzić przyczepność, rozpalić ogień w ogniu i sprawdzić, jak zachowuje się ogień i dym. Jeśli po chwili dym wędził wędzarnię, wszystko jest w porządku i udało ci się. W dolnej części lufy konieczne jest zainstalowanie metalowej siatki, tak aby przypadkowo upuszczony produkt nie blokował komina, ale pozostaje na odległość i nadal pali. Na górze lufy podczas palenia należy przykryć pokrywką, która może być wykonana z płyty 25-30 mm. Aby nadać bardziej interesujący wygląd, trzeba włożyć drewnianą 200-litrową beczkę na drewnianą, jest całkiem fajna) Ponadto, aby określić temperaturę w komorze wędzarniczej, należy zainstalować termometr. Zwracamy uwagę na to, że ogień w piecu musi być utrzymywany w stanie tlenia i stale monitorować temperaturę wskazaną przez termometr. Okresowo sprawdzaj stan produktu obciążonego hipoteką. Aby uzyskać wygodne zawieszenie, wykonaj haczyki z drutu stalowego, a w ścianach lufy wywierć otwory i włóż pręty szkieletu, jak pokazano na zdjęciu. Dla wygody można użyć specjalnej siatki do produktów dla palaczy.Kilka godzin w wędzarni i proszę palić. Smak Bon Jak widać, można zrobić własną wędzarnię z 200-litrowej beczki i nie ma w niej nic trudnego, wszystko jest jasne, proste i niedrogie. Życzę sukcesów! Dziękuję za uwagę!

Dodaj komentarz

35 − 32 =