Nazwa kategorii

Jak podłączyć płytę grzejną za pomocą 4 styków

Schemat podłączenia palnika

Nie we wszystkich miejscowościach gaz dostarczany jest do budynków mieszkalnych. W takich sytuacjach konieczne jest wykonanie płytek elektrycznych. W życiu codziennym wciąż były stare modele. Dzięki nim czasami pojawiają się nieprzyjemne sytuacje, które wymagają wymiany pewnych elementów. Podłączenie palnika nie jest zbyteczne, ponieważ często grzałki zawodzą i wymagają wymiany.

W swojej koncepcji elementy grzejne dla starych płytek nie powinny się rozkładać, ale wciąż się zdarza. Może to wynikać z faktu, że płytki grzejne przez długi czas pozostają w stanie bezczynności po tym, jak zapomniały go wyłączyć lub nastąpił nagły skok napięcia, który wpływa na palnik. Jeśli na powierzchni TEN występują uszkodzenia mechaniczne w postaci pęknięć, to można dokładnie powiedzieć, że był on podgrzewany do bardzo wysokich temperatur. Początkowo schemat połączeń znajduje się w paszporcie produktu. W przypadku jego zadowalającego stanu łatwo jest zweryfikować, ale częściej takie dokumenty są tracone lub zostały już odrzucone, wtedy można skorzystać z wytycznych, które zostaną podane w artykule.

Electra jest jedną z tych płyt, które zostały zainstalowane w nowych budynkach lub zakupione niezależnie. Jest to tabliczka z numerem modelu 1002. Schemat, który został opracowany przez projektantów do połączenia nie jest bardzo trudny, więc nawet osoba, która jest daleko od elektryczności może to zrozumieć. Na wierzchu płyty znajdują się cztery elementy grzewcze. Każdy z nich jest oznaczony numerem od 1 do 4 i ma indeks literowy "Н9raquo;. Dwie pierwsze płyty płyty są dokładnie grzejnikami, tj. Grzejnikami rurowymi. Element pod numerem seryjnym 3 jest wykonany z żeliwa i ma dużą średnicę 20 cm, czwarty element jest wykonany jak trzeci, ale jego średnica jest nieco mniejsza i wynosi 14 cm.

Na każdej płytce płyty znajduje się własny przełącznik. Mają również oznaczenie cyfrowe, ale pierwsze dwa mają przedrostek z litery "P9raquo ;, a trzeci i czwarty - z litery" P9raquo; Te ostatnie mają tę zaletę, że regulacja mocy odbywa się siedmiokrotnie, co pozwala wybrać pożądany tryb. Piec w kuchence ma oddzielny regulator na trzy pozycje. Jest to oznaczone skrótem "PN9raquo;. Kontrolki w schemacie oznaczone są literą "L9raquo; oraz numer seryjny od 1 do 4, który również odpowiada numerowi pierścienia. Do piekarnika ma również własną lampkę, która jest oznaczona numerem 5. W piekarniku są jeszcze dwa elementy grzewcze, które oznaczone są numerami 5 i 6 odpowiednią literą. Siódmy grzejnik znajduje się w górnej części piekarnika i jest grillem.

Wymiana każdej z grzałek polega na tym, że jest ona najpierw demontowana z płytek. Aby to zrobić, zdejmij ochronne kapturki i paski. Podczas demontażu można prześledzić, gdzie przewody z danego grzejnika pozostawiają w płycie. Jeżeli druty są stopione, to ten punkt można wyjaśnić zgodnie ze schematem podanym powyżej. Zawiera również kolejność połączenia linii elektroenergetycznej. Nowy grzejnik jest po prostu instalowany w płycie, zamocowany i podłączony.

Jeszcze bardziej popularna niż Electra była płyta Dream z numerem 8. Jest to mały piekarnik, na górnej krawędzi którego znajdują się dwa grzejniki. Na schematach tej płyty grzejniki, które znajdują się na palnikach są oznaczone numerami 1 i 2, obok nich znajduje się indeks liter "E9raquo;. Grzejniki 3 do 5 znajdują się wewnątrz piekarnika. Główny moduł, przez który przeprowadzana jest regulacja, jest oznaczony cyframi od 1 do 4 i ma indeks S. Konstrukcja zapewnia wskaźniki świetlne. Mogły sygnalizować pracę palników, TAN w piekarniku i tylko oświetlenie. W paszporcie są oznaczone jako HL i mają numery od 1 do 3.

W kucherze realizowana jest możliwość kontrolowania intensywności ogrzewania. Jest wytwarzany przez przełącznik S1. Ze względu na zwarcie styków, prąd elektryczny pochodzi z wtyczki oznaczonej XP i podawany jest przez bezpiecznik F do nagrzewnicy znajdującej się w piekarniku. Jest połączony szeregowo z pozostałymi grzejnikami, które znajdują się w piecu. Oznacza to, że przed dokonaniem wymiany konieczne jest ustalenie, który grzejnik zawiódł. Można tego dokonać zmieniając pozycję przełącznika w takiej pozycji, aby moc była dostarczana oddzielnie do jednego lub dwóch grzejników w piekarniku. Dla każdego palnika ma również własny przełącznik. Schemat pokazuje, w jaki sposób przewody łączą poszczególne grzejniki.

Innym producentem, który dość często spotykał się wcześniej, jest Lysva. Na przykład poniżej przedstawiono schemat, który pozwala wymienić palnik na płycie, która ma trzy główne grzejniki i te, które znajdują się w piekarniku. Każda grzałka palnika ma 6 trybów regulacji. Zadanie jest realizowane poprzez zwiększenie lub zmniejszenie rezystancji przewodów. Schemat pokazuje zainstalowane rezystory. Trzy z nich idą do każdej grzałki, a cztery do pieca. Kierując się, jak prąd płynie zgodnie ze schematem, łatwo jest zainstalować nową grzałkę. Pod koniec artykułu pojawi się film o podłączeniu czteropinowego palnika.

Zanim zaczniesz wymieniać element na tabliczce, musisz się upewnić, że jest naprawdę niesprawna. Wykonanie zwykłego połączenia dial-up jest prawie niemożliwe, ponieważ nagrzewnica ma swoją własną oporność. Jest to opór, który należy sprawdzić. Producent wskazuje, jaka wartość jest normalna dla dobrego węzła. Konieczne jest zamocowanie dwóch sond multimetru na stykach grzałki i przejście do trybu pomiaru rezystancji. Pod koniec procesu należy sprawdzić wartość odniesienia.

Podczas instalacji należy zachować ostrożność podczas podłączania. Wszystkie nieizolowane przewody muszą być izolowane za pomocą taśmy lub rurki termokurczliwej. Żaden nagi drut nie powinien dotykać korpusu płyty. Podczas wymiany konieczne jest odłączenie napięcia od płyty. Cały instrument, który ma być użyty, musi mieć rękojeści dielektryczne, które nie omijają wyładowania, które może znajdować się w kondensatorach, jeśli są obecne w obwodzie.

Jak widać, mając obwód, nie jest tak trudno wymienić grzałkę. Nigdy nie spiesz się, aby odłączyć przewody. Lepiej zacząć robić zdjęcia na smartfonie lub aparacie cyfrowym, aby wiedzieć, jak wykonać połączenie w odwrotnej kolejności.

Opublikuj komentarz

Jak zrobić łóżko z kamieniami + zdjęcie Do kogo, a ja lubię więcej raka. Boleśnie piękna

Zainstaluj automatykę na pompie Ładne filmy informacyjne, a następnie to, czego potrzebujesz.

Jakie okna wybrać do kąpieli Piękne łaźnie na zdjęciu, w wiejskich domach takich, których rzadko widać.

Budowa wizjera + rysunki Specjalne podziękowania za szczegółowe rysunki

Schemat połączenia płyty elektrycznej płyty

Ludzie, którzy mają piece elektryczne, które służyły przez kilkanaście lat, często są zainteresowani podłączeniem obwodów do palników. Nie jest to zaskakujące, ponieważ z biegiem czasu te elementy zawodzą, a jedynym sposobem na naprawienie wszystkiego jest instalacja nowych płyt grzewczych.

Teoretycznie, w idealnych warunkach pracy, palniki mogą służyć prawie na zawsze, ale oczywiście tak się nie dzieje. Faktem jest, że często zapominamy, aby je wyłączyć, z którego elementy grzejne są ogrzewane do niewyobrażalnych temperatur. W niektórych przypadkach nawet pęknięcia można zobaczyć na powierzchni wypalonych palników. Ale odnosi się to tylko do starych modeli, a nowe tak się nie dzieje.

Gdy palnik wypali się, właściciel musi pomyśleć o połączeniu nowego elementu. Jest rzeczą oczywistą, że nie można obejść się bez schematu tutaj. Oczywiście powinien znajdować się w paszporcie technicznym produktu. Musimy jednak przyznać, że po 20 latach dokumenty zaginęły lub staną się nieczytelne.

Schematy połączeń popularnych tablic

Jest to jedna z najlepiej sprzedających się płyt z minionych czasów. Nic dziwnego, że wiele osób widzi to w kuchni. Składa się z takich kluczowych węzłów:

Elementy grzewcze E1-2 znajdują się odpowiednio w palnikach 1 i 2. Można to łatwo zauważyć na schemacie w dokumentacji technicznej płyty. ТЭЕ Е3-Е5 jest piekarnikiem. S1-S4 jest węzłem komutacyjnym, za pomocą którego można sterować piecem elektrycznym.

Wskaźniki dostępne w piecu elektrycznym według schematu są dwóch typów HL1 i HL. Są one odpowiedzialne za działanie grzejników. Dostępny również HL3. Ale to tylko oświetlenie frytownicy, aby zawsze można było zobaczyć stan anteny.

Przełącznik S1 steruje regulacją poziomu ogrzewania. Ma cztery pozycje, za pomocą których można zapewnić inną intensywność ognia. W pierwszym położeniu P1-2 i P2-3 są zamknięte.

Kiedy tak się stanie, aktywowany zostaje T3 E3. W takim przypadku prąd przejdzie następującą trasę:

Pierwszym celem jest kontakt wtyczki. Ten element grzejny ma połączenie szeregowe z czwartym grzejnikiem i piątym. Co więcej, jest połączony równolegle z drugim i trzecim. W tym wszystkim łatwo można się przekonać, patrząc na poniższy diagram.

Po przejściu do pozycji numer dwa aktywowane są P1-1 i P2-3. Oczywiście obwód, przez który przepływa prąd, jest różny. Wszystko zaczyna się od kontaktu z widelcem, który znajduje się poniżej, który jest podpisany jako XP. Następnie wykonaj następujące punkty pośrednie:

Kończy się wtyczką XP, która jest na wierzchu. Po włączeniu tego obwodu uruchamiane jest tylko E3 E3. Zwiększenie mocy można osiągnąć przez zmniejszenie oporu. Główną zaletą takiego schematu do podłączenia płyty grzewczej kuchenki elektrycznej jest to, że możliwe jest, przy stałym napięciu w sieci, która wynosi 220 V.

W przypadku S1 występuje numer pozycji 3. W tym przypadku P1-1 i P2-2 są zamknięte. Z tego powodu nagrzewnice E4 + 5 są połączone. Jeśli mówimy o S4, to ten przełącznik jest odpowiedzialny za działanie lampy. Na standardowym schemacie działania elektrycznych palników do gotowania na gorąco, ma oznaczenie HL3.

Drugim, najczęściej stosowanym w domach i mieszkaniach, elektrycznym piecem jest Elektra 1002. W związku z tym trzeba tylko znać jego schemat podłączenia palników. Na szczęście nie jest to szczególnie trudne, a nawet początkujący może to zrozumieć.

Tak więc, w obecności kuchenki elektrycznej są oczywiście cztery palniki, schemat połączeń dla każdego z nich ma swój własny. Pierwsze dwa elementy grzejne mają wskaźniki H1 i H2. Ich główną różnicą jest struktura rurowa.

Trzeci palnik w obwodzie do podłączenia pieca elektrycznego ma indeks H3. Wykonany jest z żeliwa i jest dość duży - 200 mm. H4 jest również wykonany z żeliwa. Jego rozmiar to 145 mm.

Regulatory P1 i P2 odpowiadają za regulację temperatury. Nie mają stopni mocy jako takich. Ale ta wada jest z nawiązką kompensowana siedmiostopniowymi przełącznikami P3 i P4. Z kolei PSH odpowiada za piec i ma 3 pozycje.

Przełącznik P5 odpowiada za blokadę. Lampki kontrolne palników w obwodzie płytki elektrycznej to L1-4. Piąty L pozwala na podświetlenie piekarnika. Dostępne również L6. Włącza się, gdy w szafce osiągnięta zostanie odpowiednia temperatura.

Do ogrzewania piekarnika odpowiedzialne są elementy H5-6. Siedem jest grillem. Regulator temperatury jest oznaczony prostym T. Dostępny jest również przełącznik kluczowy B. Siódmy L świeci w piekarniku.

Schematy dla innych popularnych modeli

Bezwarunkowe, elektroplate Electra 1002 i Dream 8 były jednymi z najbardziej popularnych w tym czasie. Ale teraz ludzie wolą kupować produkty różnych marek, wśród najbardziej znanych można wymienić Gorenje i Nansę. To ich talerze najczęściej instalują się w kuchni.

Możesz także przypomnieć markę "Lysva9raquo;. Oczywiście niewiele osób kupuje teraz swoje talerze, jeśli istnieje możliwość zakupu produktów o bardziej szanowanej marce, jednak krąg konsumentów w firmie jest dość duży. Ogólnie poniżej znajdują się schematy podłączenia palników do pieców elektrycznych z najpopularniejszych marek.

Dzięki takiemu schematowi podłączenia palników kuchenki elektrycznej można z łatwością wykonać całą pracę samodzielnie. Ale dla ich jakościowej realizacji, przynajmniej podstawowa wiedza na temat działania sieci elektrycznych i urządzeń elektrycznych nie będzie zakłócać.

Niuanse podłączenia grzałki i jej weryfikacja

Grzałka zapewnia normalną pracę płyty elektrycznej. W rzeczywistości jest to jego główny element, bez którego normalne funkcjonowanie całego systemu jest niemożliwe. Ale wszystko poszło dobrze, musisz wziąć pod uwagę wiele niuansów. Wśród głównych:

  • Połączenia stykowe nie mogą dotykać korpusu urządzenia, w przeciwnym razie połączenie może się źle zakończyć.
  • Konieczne jest izolowanie kontaktów w sposób jakościowy. Najlepszy do tego celu jest cambric. W skrajnych przypadkach można użyć zwykłej taśmy elektrycznej. Ale jego niezawodność nie jest gorsza.
  • Bardzo ważne jest przetestowanie płyty grzewczej elektrycznej płyty grzewczej, aby połączenie było skuteczne.

Aby przetestować płytę grzewczą kuchenki elektrycznej, potrzebne będzie specjalne urządzenie. Nazywa się omomierzem. Multimetr jest również odpowiedni do tego celu. Przyrządy te są zaprojektowane do pomiaru rezystancji w obwodzie.

Jeśli używasz multimetru, musisz najpierw ustawić odpowiedni tryb pomiaru. Dalsze dwa przewody muszą być podłączone do odpowiednich gniazd.

Następnie musisz włączyć urządzenie. Za pomocą dwóch sond można zmierzyć oporność nagrzewnic. W tym celu konieczne jest podłączenie palników do styków płyty grzewczej do pieca elektrycznego.

Jeśli twój przyrząd pomiarowy jest multimetrem cyfrowym, to po podłączeniu jego sond do kontaktów - wyświetlacz natychmiast wyświetli wynik. Istnieją trzy możliwe pozycje:

Oczywiście, aby podłączyć element grzejny strefy gotowania do kuchenki elektrycznej zgodnie ze schematem, konieczne jest, aby multimetr pokazywał trzecie położenie. W przeciwnym razie nic się nie dzieje.

Po podłączeniu kuchenki elektrycznej TEN każda osoba ma pytanie, ale czy po niej będzie jeszcze kuchenka? Czy wszystkie przewody są prawidłowo podłączone? Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o palniki.

Do diagnostyki potrzebne będzie to samo urządzenie. Przed testowaniem obciążenie urządzenia jest wyłączone, przełącznik zasilania jest włączony, a sondy podłączone do wtyczki. Na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni wynik.

Podłączenie płyty grzewczej i wszystkich jej elementów do kuchenki elektrycznej zgodnie ze schematem nie jest trudne. Wystarczy mieć odpowiedni schemat i podstawową wiedzę na temat funkcjonowania sieci elektrycznej i pieców elektrycznych.

ul. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Autostrada Dmitrovskoe, 163a, budynek 1, -1 piętro

Jak podłączyć standardową płytkę grzejną do ZVI? (4 styki) poprzez standardowy 7-pozycyjny PM-7

Schemat palnika: 2kw (wewnątrz 300 W, 800 W, 350 W)

Z pewnością istnieją typowe połączenia dla 4 stykowych płyt grzewczych, poprzez mieszadełko 7-pozycyjne.

Przygotowałem schemat "przełączanie 9quot; PM-7, czyli w jaki sposób przełącza się do wejścia-wyjścia. Mogę skanować i dołączać obraz. Ale jak poprawnie podłączyć płytę grzejną?

Natychmiast ostrzec, jestem wełny "Internet, nie ma żadnych programów! Tutaj potrzebna jest jakaś burza mózgów. W PM-7 wchodzi faza + zero, a istnieje 5 przełączanych styków i konieczne jest powiesić na nich tak zręcznie palnik 4-stykowy, aby moc przy każdym skręcie wzrastała. Wszystkie łuki są już zerwane, nie gasną.

Kto mógłby pomóc?

a sąsiednie palniki są połączone?

1,2,3,4 do 1,2,3,4 i 5 na sygnał.

Co to jest sygnał? Cóż, teraz rysuję połączenie 1-2-3-4 do 1-2-3-4 I zobaczę, jak jest uzyskana moc

nie było przejścia od zera do fazy ///// co to jest? na pierwszym miejscu na rysunku wszystkie przejścia do pracy działają dla ciebie, przy pełnej mocy i. główny 5 kontakt jest do węzła sygnałowego!

Nie było przejścia od zera do fazy, czyli przełącznika w pozycji "49quot; (ze starym przełącznikiem) nie nadawały napięcia na płycie grzewczej. Czy ten sygnał jest na żarówce? Tak, już zrozumiałem. Dziękuję. Kontakt nr 5 przechodzi do przełącznika palnika.

4-1, 3-2, 2-3, 1-4 okazało się. Zasilanie palnika 1,5 kW uzyskuje się:

Pozycja 6 - 1500

Pozycja 5 - 1150

Pozycja 4 - 850

Rozporządzenie 3 - 350

Pozycja 2 - 300

Pozycja 1 - 300 w serii z 350

wszystko prawda, tylko conf 2kv lub 1,5kv.

pomyliłem się, półtora.

ściągnięty prześcieradło. Przydatne

Natychmiast ostrzec, jestem wełny "Internet, nie ma żadnych programów!

Są tylko okropne horrory. Musiałem przerysować siebie.

też, problem, zastąpił palniki, po prostu przykręcił te same przewody do nowych. Okazało się, że było źle.

jest kilka dostępnych wyjaśnień typu 1-1 itd. Wydaje mi się, że nie ma ogrzewania dla 4 (7 pozycji).

w e. schematy są kompletne zero, a nawet gorsze. w ogóle nie ma cyfr.

Dzieci pomagają. tam na rączce wciąż jest jakiś skoczek.

Płyta prosta-wygoda, cena elektryka = cena kuchenki, to zadolbala, potem włącznik się spalił, potem nalano gorące talerze.

Wydaje mi się, że nie ma ogrzewania dla 4 (7 pozycji).

ciekawe założenie. Wygląda na to, czy nie? A może jest ogrzewanie, ale nie wszystkie spirale?

Ring dzwoni? Czy wszystko jest w całości?

Zdjęcia w studiu - łączniki przełącznika i palnika.

Ogólnie wszystko jest poprawne: 1-1, 2-2.

próbował zmienić płytkę grzejną na piecu, płyta 416 w ogóle nie działała. w którym nie rozumiem mikroukładu, nie kręciłem się nigdzie, a maszyna nie znokautowała. Czy ktoś może wyjaśnić

płyta w ogóle nie działa

Czy tam, gdzie płatek (drut) wyleciał z terminalu? Zdarza się to - terminale są już zerwane od czasu, druty są zubożone i z niewielkim marginesem - jeden szkopuł, a drugi leci z końcówki noża.

Czy tam, gdzie płatek (drut) wyleciał z terminalu? Zdarza się to - terminale są już zerwane od czasu, druty są zubożone i z niewielkim marginesem - jeden szkopuł, a drugi leci z końcówki noża.

Dziękuję Precyzyjnie poleciał z tylnej ściany, ale skąd nie wiem! Jeden dławik przechodzi do dużego palnika czołowego. Tam jest oznaczenie " P "

Muszę określić przydatność pankake ECC 180-1.5 (gdy przełącznik płyty grzewczej zostanie przełączony do maksymalnej pozycji grzewczej, wyzwoli się urządzenie automatyczne - rezystancja podłączonego palnika w tej pozycji 31 ​​Ω).

Nie ma zwarcia styków uziemiających z ziemią - multimetr w pozycji Ommet 20k pokazuje liczbę 16.

Przetrząsał mnóstwo zasobów - wszędzie, gdzie piszą "zadzwoń na ring", ale nikt nie pisze, jaki powinien być opór między konkluzjami odłączonego palnika.

W moim przypadku rezystancja między stykami rozłączonego palnika:

Gdy pierścień oporowy jest podłączony do styków zasilania przełącznika w sześciu pozycjach:

Przetrząsał mnóstwo zasobów - wszędzie, gdzie piszą "zadzwoń na ring",

Kiedy uszyje AB, oznacza to KZ. Kontakty naleśnik na dzwonienie ciała? Jeśli przymocujesz metalową linijkę z krawędzią do naleśnika, jest on płaski lub spuchnięty? Potrząśnij i musisz potrząsnąć, ustaw 1000V, nie mniej niż 0,5 MΩ

Odłączono wyłącznik RCD, po włączeniu szydła naleśnika. Płyty nadal były używane i oto wynik.

Na ziemi nie ma kołków zwarciowych.

Cholera "warunkowo płaski" - krzywizna zaczyna się w odległości 3 cm od krawędzi naleśnika, bez linijki szczególnie niepostrzeżenie.

Po włączeniu palnika problemowego na stykach mocy wtyczki oporu całej płyty 338 ohm - i maszyna tnie.

Potrząśnij i musisz potrząsnąć, ustaw 1000V, nie mniej niż 0,5 MΩ

Co to jest Manger? Gdy przełącznik znajduje się w pozycji 5 (1150 W), rezystancja palnika powinna wynosić co najmniej 0,5 MΩ?

Rozłączony wyłącznik różnicowoprądowy po włączeniu szydła naleśnika

Po włączeniu innego palnika na stykach widelca pojawia się 184 omów - maszyna nie tnie.

Cholera "warunkowo płaski" - krzywizna zaczyna się w odległości 3 cm od krawędzi naleśnika, bez linijki szczególnie niepostrzeżenie.

Na rozgrzanym naleśniku umieścić naczynie z zimną wodą. Należy wyłączyć kuchenkę, włożyć patelnię na około 7 minut, włączyć naleśnik.

Co to jest Manger?

Sprawdź rezystancję izolacji przyrządu z megger. Nie należy mylić z testerem, na którym występuje pozycja MOH.

Ta rezystancja izolacji jest wskazywana przez megaomomierz, a nie rezystancję palnika.

Szycie to uszkodzenie ciała, zwarcie (zwarcie).

Po włączeniu innego palnika na stykach widelca pojawia się 184 omów - maszyna nie tnie.

Kiedy już się wspinali, oznacza to, że tak. Zmień końce palników i uruchom problem za pomocą działającego przełącznika.

Jedna rzecz jest zła w tej diagnozie, możesz pokryć sieć.

Cover - aby wyłączyć, rowu.

to znaczy, więc sprawdzam użyteczność przełącznika

Teraz muszę uciec, jutro spróbuję przenieść palniki na inne przełączniki

Teraz muszę uciec, jutro spróbuję przenieść palniki na inne przełączniki

Jeśli dom jest komunalny, a płyta jest zaprojektowana, usługi biura mieszkaniowego za darmo. Jedyną rzeczą, która części zamiennych na własny koszt (gdzie jak).

Podłączył pierścień problemowy do działającego przełącznika - wszystko normalnie działa. Sprawdziłem jednak z podniesionym górnym panelem i zobaczyłem, że po przełączeniu styki przełącznika zapłonęły mgłą. Zdjąłem oba przełączniki (z którymi jest znokautowany i przy którym działa płyta grzewcza) - oba mają spalone styki.

Główne różnice, których nie mają, tylko stopień wypalonych kontaktów.

Pytanie to standardowy proces wypalania kontaktów czy jest spowodowany czymś innym? Tyle, że przy takim iskrzeniu wierzę, że działający przełącznik również wkrótce stanie się wadliwy

Główne różnice, których nie mają, tylko stopień wypalonych kontaktów.

Pytanie to standardowy proces wypalania kontaktów czy jest spowodowany czymś innym? Tyle, że przy takim iskrzeniu wierzę, że działający przełącznik również wkrótce stanie się wadliwy

Przy tobie przy wypaleniu styków powstała sadza. Przez niezszywanie (CZ). Wykonanie nie jest tym. Na przykład w zakresach elektrycznych, włącza się również ceramika i grupa kontaktowa również się pali.

Osobiście po prostu zmienili przełączniki i powiedzieli, że obracają się tylko w jednym kierunku.

Cześć, Zmieniłem pierścień (płytka Lysva EP301). Ma podłączony, a także drugi duży (z powrotem na 1,5 kw). Idzie do naleśnika 4 przewody. Ale palnik, który został wymieniony w pozycji 4, słabo się nagrzewa. Schemat pokazuje, że istnieją różne połączenia 1234 i 1243. Może z tego powodu?

Pytanie to standardowy proces wypalania kontaktów czy jest spowodowany czymś innym?

Tak, standardowy przypadek.

Tyle, że przy takim iskrzeniu wierzę, że działający przełącznik również wkrótce stanie się wadliwy

Osobiście po prostu zmienili przełączniki i powiedzieli, że obracają się tylko w jednym kierunku.

Włącz, wyłącz i ustaw tylko zgodnie z ruchem wskazówek zegara. (możesz dodać, jeśli to konieczne, ale nie wyłączaj go z maksymalnej pozycji!)

Dodaj komentarz

5 + 1 =