Nazwa kategorii

Jak podłączyć tablet do telewizora przez Wi-Fi

Podłączanie tabletu do telewizora

Przyjrzyjmy się, jak podłączyć tablet do telewizora za pomocą różnych metod. Dlaczego jest to nawet konieczne? Najczęściej użytkownicy używają tabletu jako odtwarzacza multimedialnego. Możesz oglądać filmy, słuchać uporządkowanej muzyki, uruchamiać listy odtwarzania utworzone na gadżetach, przeglądać zdjęcia na dużym ekranie, w porównaniu do wyświetlania MID i gier. Ta ostatnia jest szczególnie przydatna, jeśli jesteś fanem strategii lub gier ze zbyt małą kontrolą.

Sposoby łączenia się z telewizorem:

Łączenie za pomocą hdmi to najprostszy sposób. Po prostu podłącz dwa urządzenia za pomocą tego przewodu i wybierz wejście HDMI w odbiorniku TV (za pomocą przycisku INPUT na pilocie). To połączenie jest uważane za najlepszą jakość pod względem transmisji obrazu i dźwięku.

Jeśli masz miniHDMI w gadżecie, a normalnie w telewizorze, nie ma różnicy. Po prostu może potrzebujesz adaptera. Teraz prawie wszystkie urządzenia są wyposażone w to złącze. Jedynymi wyjątkami są stare modele gadżetów z Chin.

Podłączenie za pomocą kabla RCA lub SCART

To połączenie wymaga specjalnego adaptera. Producenci nigdy nie uzupełniają urządzenia specjalnym kablem RCA lub SCART, ponieważ ten rodzaj transmisji już dawno przestał istnieć. Ta metoda straciła jakość. Nagrywanie w trybie BD (filmy Full HD) będzie wyświetlane na ekranie odbiornika TV nie więcej niż 480 ppi.

Jako tyPostęp gadżetu używa HDMI lub mini HDMI. Bardzo rzadko w tablecie występuje tylko jedno wyjście, takie jak pin 21, pin 40 lub inny. Z reguły producent wykonuje produkt z kilkoma adapterami, w tym. HDMI. W ustawieniach telewizora musisz wybrać wejście AV.

Ale jak podłączyć tablet do telewizora, jeśli w urządzeniu jest tylko jedno wyjście USB? Dzięki temu wyjściu sygnał może być przesyłany bezpośrednio tylko wtedy, gdy wyjście USB jest obsługiwane przez MHL. Nawet jeśli MID przejdzie bez wsparcia, możesz kupić specjalny adapter - USB | HDMI. Następnie robisz wszystko, jak w pierwszej metodzie.

Jeśli połączysz tablet bezpośrednio z usb, odbiornik zobaczy gadżet podobnie jak pamięć flash USB. Jednak nie wszystkie telewizory mogą to zrobić. Wpływa również na rodzaj napędu wewnątrz MID.

Istnieje inny typ interfejsu urządzenia - podłączenie tabletu do telewizora za pośrednictwem Wi-Fi. Jest używany, jeśli nie masz przewodów lub wyjść i istnieje chęć podłączenia gadżetu do dekodera. Na początek musisz zainstalować serwer DLNA na gadżecie. Możesz pobrać go ze sklepu z aplikacjami. Następnie musisz włączyć obsługę DLNA dla transferu danych na routerze. Domyślnie ta opcja jest wyłączona. Po skonfigurowaniu wszystkiego możesz przesyłać dane przez sieć za pośrednictwem połączeń DLNA - muzyki, filmów i zdjęć. Ale dzięki temu transferowi nie można grać w gry, a nawet siedzieć w przeglądarce internetowej.

Wi-Fi może być używany w jeszcze inny egzotyczny sposób - jak na przykład pilot zdalnego sterowania. Zobaczmy, jak telewizor jest sterowany z tabletu. Aby rozpocząć, musisz pobrać jeden z następujących programów:

Oczywiste jest, że pierwsza aplikacja jest odpowiednia tylko dla telewizorów Samsung. W rzeczywistości tylko Samsung eksperymentował z gadżetami przez długi czas. W urządzeniach innych firm 100% aplikacji nie działa.

Jak sterować telewizorem z urządzenia z systemem Android: wideo

Możesz być zainteresowany artykułami

Kabel USB OTG: mobilność i wygoda

 • Jak połączyć Androida z komputerem bez problemów

 • Podłączanie dysku flash USB do tabletu z systemem Android

 • Jak podłączyć tablet do komputera

 • Zewnętrzna bateria do tabletu

 • Jak podłączyć telefon do tabletu

 • Jak podłączyć tablet do radia

 • Podłączanie kamery internetowej do tabletu

 • Podłączanie modemu USB do tabletu

 • Jak podłączyć joystick do tabletu

 • Jak podłączyć tablet do telewizora

 • Jak podłączyć dysk flash USB do tabletu

 • Jak podłączyć zewnętrzny dysk twardy do tabletu

  Aby podziękować po prostu - kliknij jeden z przycisków sieci społecznościowej

  Subskrybuj aktualizacje

  © 2014-2018 Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko ze wskazaniem aktywnego linku do tej strony

  Do poprawnej pracy konieczne jest wyłączenie AdBlock na stronach tej domeny.

  Czy mogę podłączyć tablet do telewizora i wyświetlić na nim obraz?

  Popularność tabletów w Rosji rośnie nie rok po roku, ale dosłownie z dnia na dzień. Wszystkie nowe gadżety są dostępne zarówno w segmentach premium, jak i budżetowych, a te ostatnie nie są daleko w tyle w wydajności od drogich modeli. Korzystaj z tabletu w wielu obszarach: oglądasz filmy, zdjęcia, muzykę, rozrywkę i gry. Bardzo wielu właścicieli gadżetów jest zainteresowanych tym, czy możliwe jest podłączenie tabletu do telewizora, aby znacznie rozszerzyć listę zadań, które wykonuje. Spróbujmy starannie zrozumieć ten problem i zidentyfikować niektóre niuanse.

  Natychmiast warto zauważyć, że nie wszystkie urządzenia obsługują tę funkcję. Czasami nie można wyświetlać obrazu z tabletu na ekranie telewizora z powodu braku niezbędnych złączy. W niektórych przypadkach wystarczy zakupić niezbędne kable lub przejściówki, jeśli nie są dostępne. W zależności od używanego modelu gadżetu może istnieć kilka podstawowych sposobów łączenia. Jest tylko pięć:

  W zależności od tego, jakie cele chcesz osiągnąć (tablet jako dysk, oglądanie filmów i zdjęć, gier itp.), Musisz wybrać odpowiednią metodę połączenia.

  Po podłączeniu tabletu do telewizora przez HDMI otrzymasz najlepsze zdjęcie w formacie cyfrowym. Ponadto ta metoda jest najwygodniejsza i bezpretensjonalna z punktu widzenia przeciętnego użytkownika.

  Kabel wraz z interfejsem HDMI umożliwia przesyłanie wszystkich informacji z gadżetu na ekran, niezależnie od tego, czy jest to obraz czy dźwięk. Ta synergia obejmuje wszystko i nie ma potrzeby podłączania czegoś dodatkowego, takiego jak dźwięk lub adapter do uprawnień. Ta metoda pozwala zaoszczędzić Ci dodatkowych przewodów i adapterów.

  Interfejs HDMI jest wyposażony niemal we wszystkie nowoczesne telewizory, a najczęściej jest kilka złącz. Wszystko, co musisz podłączyć, to specjalny kabel HDMI-HDMI. Musi być podłączony do tabletu i telewizora, a synchronizacja dźwięku i obrazu powinna nastąpić automatycznie. Jeśli nie, wówczas ustawienia gadżet powinny być szczegółowo określone: ​​„Podłączanie urządzeń przez HDMI”, a menu TV, aby znaleźć opcję „odbiór danych poprzez HDMI.”

  Niektórzy pytają, czy możliwe jest podłączenie tabletu do telewizora za pomocą niestandardowego wejścia HDMI. Możesz i bez żadnych problemów. Czasami producenci wyposażają swoje tablety w zmienne interfejsy, takie jak mini- lub micro-HDMI, więc będziesz musiał kupić odpowiedni kabel. Zamiast HDMI-HDMI prefiks zmieni się na twoje wyjście, na przykład micro-HDMI-HDMI).

  Zanim zaczniesz oglądać telewizję na tablecie, upewnij się, że ta ostatnia obsługuje połączenie analogowe. Jeśli interfejsy HDMI są zajęte lub w ogóle nie działają, połączenie RCA będzie dobrą alternatywą dla połączenia o dużej szybkości. Po prostu taki interfejs i kable są nazywane "tulips9raquo;.

  Wadami są niska jakość obrazu z powodu wejścia analogowego i obfitości przewodów. Aby zsynchronizować tablet i telewizor poprzez "tulips9raquo; Potrzebujesz konwertera takiego jak HDMI-RCA lub innego (zależy to od modelu gadżetu).

  W momencie podłączania kabla do telewizora ważne jest, aby obserwować dyspersję kolorów: żółty kolor jest dla obrazu, a biały i czerwony są odpowiedzialne za dźwięk. Jeśli gadżet jest wyposażony w możliwość podłączenia przez S-Video, potrzebny będzie specjalny konwerter dla wideo (S_Vide - HDMI) i dwa przewody RCA dla dźwięku (czerwony i biały).

  Czy mogę podłączyć tablet do telewizora przez Wi-Fi? Tak, ale tylko wtedy, gdy telewizor ma funkcję Smart. Synchronizacja jest możliwa na dwa sposoby:

  Najbardziej bezpretensjonalny sposób to połączenie przez Wi-Fi "Direct". Należy zauważyć, że synergia jest możliwa tylko wtedy, gdy oba urządzenia obsługują tę funkcję. Połączenie jest nawiązywane automatycznie po wybraniu funkcji "Wyszukiwanie połączenia Wi-Fi Direct" na jednym z urządzeń.

  Druga metoda oznacza istnienie specjalnego oprogramowania, pobranego z sieci lub zawartego w pakiecie. Różne linijki tabletu używają charakterystycznych systemów operacyjnych, więc może istnieć kilka takich programów. Znalezienie odpowiedniego oprogramowania nie będzie trudne ani na stronie producenta, ani na zasobach amatorskich zgromadzeń. Po zainstalowaniu aplikacji postępuj zgodnie z instrukcjami, a synchronizacja powinna być bezbolesna.

  Możesz podłączyć tablet do telewizora przez USB, ale w większości przypadków gadżet będzie odgrywał rolę prostego napędu (takiego jak dysk flash USB). Jeśli telewizor obsługuje menu dysków innych producentów, możesz znaleźć wszystkie pliki multimedialne, które Cię interesują, na tablecie i uruchomić je bezpośrednio przez telewizor.

  Do podłączenia potrzebny jest zwykły kabel USB do telewizora z jednej strony i wyjście dla tabletu z drugiej.

  Powyżej wymieniono główne sposoby synchronizowania gadżetu i telewizora, a są one najbardziej popularne, ale jednocześnie są dobrej jakości obrazem i dźwiękiem. Ale jeśli Twoje gadżety nie mają takich wyjść lub są zasadniczo różne, czy możliwe jest podłączenie tabletu do telewizora?

  Tak, możesz. Istnieją specjalne konwertery wielofunkcyjne, które dostosowują lub zmieniają sygnał na żądany zakres (na przykład od HDMI do VGA). Takie urządzenia konwertują prawie wszystkie znane formaty i można wybrać tylko to, czego dokładnie potrzebujesz od jednej i drugiej strony. Ale nawet jeśli ta metoda nie pasuje do Ciebie, warto zaktualizować telewizor, ponieważ od 2002 r. Modele znanych marek są wyposażone w interfejsy HDMI o wysokim formacie, a nawet zakup z rąk będzie kosztował cię bardzo niewiele. Od 2007 r. Wszystkie marki znanych marek zaczynają być wyposażone w uniwersalne wyjścia o wysokiej rozdzielczości, które są odpowiednie dla prawie każdego urządzenia zdolnego do nadawania i odbierania sygnałów wideo.

  W każdym razie, jeśli tablet nie obsługuje lub nie chce synchronizować się z telewizorem, przed jego zmianą należy zaktualizować oprogramowanie układowe gadżetu i przejrzeć fora w oficjalnych witrynach pomocy technicznej dla tego urządzenia. Możliwe, że istnieje rozwiązanie tego problemu.

  Podłączenie telefonu lub tabletu do telewizora

  Obecnie smartfony stały się dość powszechne i gęsto wkroczyły w nasze codzienne życie. Im więcej czasu mija, tym bardziej "inteligentni" i zaawansowani stają się. Jednak wraz z rozwojem telefonów i tabletów zapotrzebowanie konsumentów na urządzenia mobilne rośnie jeszcze szybciej. A jeśli przed urządzeniem, które może dzwonić i wysyłać SMS-y, zaspokoić prawie wszystkie prośby, teraz mamy niewiele, aby uzyskać dostęp z systemu Android do sieci World Wide Web i możliwość korzystania z różnych aplikacji do pracy i wypoczynku.

  Jedną z innowacji, które wymyślili programiści, było połączenie telefonu z telewizorem. Zgadzam się, że oglądanie filmów, granie w gry i komunikowanie się z przyjaciółmi na dużym ekranie jest znacznie wygodniejsze niż w telefonie. Ale telewizor z podobnym nadzieniem do takich działań zamieniłby się w komputer, co miałoby znaczny wpływ na jego wartość. W naszym przypadku istnieje połączenie wyświetlacza o przyzwoitym rozmiarze i sprzętu smartfona lub tabletu - taniego i złego. Tryb został ustawiony przez Apple za pomocą iPhone'a, gdzie podobna funkcja została zaimplementowana za pośrednictwem Wi-Fi za pomocą specjalnie podłączonego dekodera. Inni producenci również nie pozostawali w tyle i wypchali swoje urządzenia podobnymi opcjami. Teraz porozmawiamy o nich więcej.

  Nie ma ograniczeń co do możliwości - oglądamy filmy i zdjęcia na dużym ekranie

  Istnieje kilka sposobów podłączenia smartfona do telewizora:

  • HDMI - najczęstsza i wygodna opcja dla gadżetów z systemem Android, która wraz z odpowiednimi wyjściami dla kabla, pozwala przesyłać nie tylko dane, ale także obraz z dźwiękiem;
  • USB to stara i niezawodna metoda wykorzystująca przewód dostarczany ze wszystkimi urządzeniami. Pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów finansowych i czasowych związanych z wyszukiwaniem i pozyskiwaniem. Ale w ten sposób można przesyłać tylko dane i nie można wyświetlać plików multimedialnych;
  • RCA - wszystkie znane "tulipany" różnią się od HDMI tym, że dla każdej opcji istnieje osobny kabel;
  • Wi-Fi to najnowocześniejsza i wygodna opcja bezprzewodowa, która ma niewątpliwe zalety i pozwala wdrożyć cały pakiet opcji.

  O tym, jak podłączyć telefon lub tablet do telewizora za pośrednictwem Wi-Fi, teraz rozmawiamy. Dla naszych celów opracowaliśmy zarówno specjalne programy produkowane przez samych producentów, aby łączyć urządzenia tej samej marki ze sobą, jak i uniwersalne, odpowiednie dla gadżetów różnych marek.

  Wszystkie specjalnie zaprojektowane programy do podłączenia telefonu lub tabletu do telewizora są powszechnie dostępne i całkowicie bezpłatne. Po zainstalowaniu na urządzeniu i połączeniu przez Wi-Fi są one automatycznie synchronizowane i nie wymagają dodatkowej konfiguracji. Główny warunek - sieć powinna być taka sama jak telewizja. Oto ich krótka lista:

  • Sony TV SideView;
  • LG TV Remote;
  • Samsung Smart View;
  • Philips MyRemote;
  • Panasonic TV Remote 2;
  • Toshiba Remote.

  Spośród programów powszechnych najczęściej są MediaServer, DLNA Server i UPnP. Instalujemy je na smartfonie lub tablecie, podłączamy telewizor do Wi-Fi, pozwalamy na bezprzewodowy dostęp do obu urządzeń - i cieszymy się. Czasami jednak niektóre marki telewizorów i telefonów nie chcą się łączyć.

  A najbardziej uniwersalnym sposobem podłączenia tabletu lub smartfona do telewizora za pośrednictwem Wi-Fi jest funkcja Wi-Fi Direct. Głównym warunkiem tego typu połączenia jest jego dostępność na obu urządzeniach, a kontakt zostanie nawiązany bezpośrednio - przez Wi-Fi bez połączenia przez router. W telefonie przejdź do menu: "Ustawienia urządzenia" - "Sieci i połączenia bezprzewodowe" - "Wi-Fi Direct" - i aktywuj tę funkcję. Na telewizorze: "Menu" - "Sieć" - "Wi-Fi Direct" - i wybierz żądane urządzenie. Potwierdzamy na smartfonie pozwolenie na dostęp do innego urządzenia - i gotowe!

  Żyjąc we współczesnym świecie, trzeba nadążać za postępem technologicznym i nadążyć za duchem czasu. Możliwość podłączenia tabletu lub smartfona do telewizora to jedna z umiejętności, które uczynią Twoje życie znacznie wygodniejszym. Spędzając trochę czasu i wysiłku, aby wykonać opisane powyżej działania, w przyszłości dostaniesz ogromną przyjemność. W końcu stworzono technologię dla nas, ludzi.

  Sam tablet jest potężnym komputerem, a jego możliwości są bardzo szerokie. Zwłaszcza jeśli

  Po prostu - nie zawsze dobrze Z nadejściem dużej liczby gadżetów,

  Spis treści1 Wprowadzenie2 Telefony3 Komputer4 TV5 Wnioski Wprowadzenie Słuchawki

 • Dodaj komentarz

  3 + 2 =