Nazwa kategorii

Wędzarnia z butli gazowej

Wędzarnia z butli gazowej własnymi rękami

Aszczędny właściciel zawsze może tchnąć życie w stare, niepotrzebne rzeczy. Ktoś może mieć stary butla z propanem w tylnych pokojach. Nie oddawaj go złomu, to tylko jeden dzień pracy, a własnymi rękami będziesz miał doskonałą wędzarnię z butli gazowej.

Oryginalność produktu zostanie nadana kształtem balonu, z niewielkim zestawem narzędzi, które ma prawie każdy master master. W wyniku starań rodzina otrzyma gadżety z ryb, mięsa, tłuszczu lub drobiu.

 1. Przygotowanie do produkcji

Butla gazowa jest doskonałym przygotowaniem nie tylko do wędzarni, ale również do grillowania. Pożądane jest jednak wybranie pojemnika, który nie zostanie uszkodzony przez znaczną korozję, ponieważ wpłynie to na trwałość produktu. Ponadto, wszystkie prace powinny być wykonywane po prawidłowym usunięciu pozostałości gazu i benzyny z jamy.

Wideo - jak samemu zrobić wędzarnię z akwarium (krótkie briefingi):

Jeśli cała praca zostanie wykonana prawidłowo, produkt będzie trwał średnio 15-20 lat, czyli znacznie dłużej niż to, co zostało kupione w sklepie.

Konieczne będzie uzupełnienie takich materiałów i narzędzi:

 • Butla gazowa (pojemność 50 litrów dla gazu domowego w kolorze czerwonym);
 • blacha (grubość 3-4 mm);
 • około 6 m narożnika budynku o ściance 45 mm (w niektórych przypadkach można go zastąpić profilem budynku o wymiarach 20 x 40 mm);
 • rura do komina (długość 100-120 cm średnicy 100-120 mm);
 • zawiasy drzwiowe (zaleca się wybrać grubość metalu co najmniej 2 mm);
 • pręty do krat (zbędne jest zbrojenie o średnicy 8-10 mm, kwadratowe lub sześciokątne);
 • Drewniane kęsy pod rączką (dobrze wysuszone kęsy z brzozy lub innych gęstych skał);
 • Bułgarski (najlepiej z łagodnym początkiem);
 • spawarka (elektrody będą potrzebowały 2-3 mm);
 • wiertarka elektryczna (wierteł należy wybrać z minimalną długością, aby zapewnić sztywność podczas pracy);
 • Piła do metalu (umieszczane jest płótno z małym zębem).

Po wybraniu cylindra konieczne jest wizualne sprawdzenie go pod kątem obecności głębokiej korozji. Następnie musisz pozbyć się pozostałego kondensatu i gazu. Wstępnie przenieś pojemnik do otwartej przestrzeni na podwórzu lub innym obszarze. Najlepiej pracować w suchej, słonecznej pogodzie. W pobliżu miejsca pracy nie powinno być otwartego źródła ognia.

Zawór odkręca się tak bardzo, jak to możliwe. Po fazie intensywnej obróć pojemnik, aby usunąć pozostałości. Sprawdź, czy gaz wyszedł całkowicie za pomocą zwykłej zawiesiny mydła. Nasmarować za pomocą zaworu. Kiedy bąbelki przestają się pojawiać, ciśnienie wewnątrz jest równe zewnętrznej.

Ze szczytów przyszłej mangal-wędzarni z butli gazowej własnymi rękami, odcięliśmy szyję piłką do metalu z dźwigiem.

Podczas odcinania końcówki nigdy nie pozwól, aby pojawiła się iskra. W takim przypadku wymagane jest okresowe nawadnianie miejsca leczenia w celu uniknięcia ryzyka pożaru. Rozlanie powinno być mokre.

Otwór wnęki spłukać bieżącą wodą, aby pozbyć się zapachu. Wygodne jest napełnianie objętości wodą za pomocą węża. Jeśli nie zostanie włożony do utworzonego otworu, wszystko wylejemy przez lejek.

Dodatek amoniaku w wodzie jest skuteczny. Balon z tym roztworem pozostaje na kilka godzin, aby się uspokoić. Możesz czasami mieszać płyn. Po wyrzuceniu pozostałości, przemyć je ponownie pod bieżącą wodą.

Stworzenie bazy dla wędzarni

Wszelkie wstępne rysunki dotyczące wykonania wędzarni własnymi rękami z butli gazowej raczej nie będą potrzebne. Najczęściej producenci obliczają ostateczny wynik z dostępnego materiału.

Ogólnie rzecz biorąc, taki schemat może być przydatny w przypadku pionowej aranżacji wędzarni, w której można używać płytek elektrycznych.

Oznakowanie cięć drzwi odbywa się za pomocą długiej linijki i ołówka. Możesz zduplikować paski cienką białą kredą.

Piły należy wykonywać starannie, bez przemieszczeń, nie rozciągając się wzdłuż osi 100-150 mm przed zaokrągleniem końców balonu ("górne 9 i 9"). Nie otwieraj jednocześnie gniazd.

Po wykonaniu długich osiowych rowków z bułgarskim, spróbuj na pętli w ich miejscach. Powierzchnię do spawania czyści się metalową szczotką zamocowaną na wiertarce. Niektórzy mistrzowie czyszczą pad pod pętlami przez bułgarskiego. Metoda jest praktyczna, ale estetyka nie zawsze jest zachowana. "Weź 9raquo; pętle napowietrzne poprzez spawanie.

Można je następnie naprawić za pomocą nitów lub śrub. W takim przypadku żadna powłoka na nitach lub innych elementach złącznych nie może wykluczać szkodliwych oparów w pobliżu żywności. Najpopularniejszą opcją do mocowania pętli jest końcowe spawanie elektrodami. Gdy zawiasy są zgrzane, rowki oddzielające drzwi od ramy są całkowicie otwarte.

Z boku, do którego przymocowany był dźwig, na wędzarni grilla z butli gazowej własnymi rękami zespawano kolano z rur.

Wysokość pionowej sekcji musi wynosić co najmniej jeden metr. Zapewni to wysoką jakość trakcji i wydajne tlenienie się wiórów podczas procesu. Kontrola przeciągu pomoże klapie pokrywającej górny koniec pionowej rury. W niektórych projektach klapa wchodzi do rury szczelinowej.

Drugi koniec jest podłączony do pieca do wędzarni. Aby to zrobić, obetnij dolną połowę średnicy kolby bolarem. Przy stosowaniu takiej wędzarni jako paleniska, nacisk w byłym butli z gazem będzie regulowany przez ten wycinany sektor.

Podczas pracy możliwe są odkształcenia termiczne wytworzonego pojemnika. Aby zmniejszyć ich wpływ pomoże zacieśnić strukturę. Aby to zrobić, wzdłuż osi cylindra w środku otworu pokrytego wiekiem, od wewnątrz spawać rurę o średnicy 20-30 mm. Będzie również służyć jako ogranicznik, pomagając w utrzymaniu pokrywy głębiej. Kolejną funkcją rury jest to, że jest ona zawieszona na produktach do palenia. Możesz to zrobić poprzez otwory wywiercone w ramie.

Upewnij się, że integralność wnęki pomoże spawać metalową taśmę wzdłuż obwodu pokrywy. Mogą również służyć jako zatrzask do zamykania. Aby zapobiec gwałtownemu spadkowi kaptura, można użyć zewnętrznej pętli w kształcie podkowy.

Na samym dole palaczy z samych butli gazowych zainstalowano specjalną tacę służącą jako pojemnik do zbierania tłuszczu. Aby nie rozmazać pojemności cylindra, pożądane jest pokrycie tacy folią spożywczą. Nad paletą zamocowane są podstawy do zdejmowania metalowej siatki. Można go wykonać samodzielnie własnymi rękoma z walcówki ze stali nierdzewnej lub użyć gotowej ruszty odpadowej pozostawionej ze starej lodówki.

Stawianie stojaka (nogi lub stopy)

Wędzarnia z butli gazowej, własnoręcznie wykonana jak na zdjęciu, powinna być stabilna, aby nie przewracać węgli i produktów. Do tego nogi są do niej przymocowane. Jeśli zamierzasz używać urządzenia jako produktu przenośnego, rozsądniej byłoby je usunąć. Ich dogodna długość wynosi 80-100 cm.

W tym celu przyspawamy śruby do podstawy poprzedniego cylindra i spawa- my nakrętki do przygotowanych nóżek od rogu lub profilu budynku. Przed transportem nogi odkręcić, a w miejscu przybycia przywrócić je do pierwotnej pozycji.

Częściej podstawa nie jest zdejmowana, ale mocno przyspawana do podstawy cylindra. Istnieje możliwość wygodniejszego zastąpienia pary nóg parą kół. Transport na najbliższym terytorium zostanie uproszczony. Komfort dla nieruchomych nóg doda kilka szyn lub pełną półkę pod balonem. W procesie gotowania przydatna jest zawsze przydatna powierzchnia.

Jeśli to urządzenie ma być używane nie jako wędzarnia, ale tylko jako palenisko z butli z gazem, wówczas dodatkowy piec nie będzie potrzebny. Jeśli właściciel podejmie się palenia, pożar musi zostać zapalony z dodatkową wydajnością.

Dodatkowy piec spawanych blach stalowych

Aby zrobić piec, trzeba wyciąć arkusz grubości 3-4 mm. Możliwe jest również wycięcie innego balonu o mniejszej objętości. Dwa otwory w przeciwległych ścianach końcowych pozostawia się do połączenia z komorą wędzenia i do zainstalowania klapy. Trzecia dziura jest niezbędna do układania wiórów, które tworzą dym dymny.

Dodatkowy piec z innego cylindra

Nawet niewielkie usunięcie komory wędzarniczej z paleniska z trocinami może zapobiec wnikaniu otwartego ognia. Odbywa się to za pomocą przecinaka do rur. W niektórych projektach jego rolą jest specjalne karbowanie.

Długość gotowej wędzarni pomoże określić ostateczny wynik, ponieważ przy paleniu gorącego dymu stosuje się wyższą temperaturę. Do palenia na zimno potrzebujesz praktycznie schłodzonego dymu.

Najważniejszą rzeczą w tym przypadku jest to, że przed pierwszym paleniem zdecydowanie należy pominąć jednostkę bezczynności - aby ociekać drewnem opałowym, ale bez mięsa.

Na przykład wideo z grilla wędzarnia grillowa, wykonane ręcznie z trzech 50-litrowych butli gazowych.

Po raz drugi jeżdżę do Phoenix-elegancko. Nie rozumiem, dlaczego taka destylacja w wysokiej temperaturze? Ogień.

 • 01.01.2018 »Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu od wewnątrz

  Na płytach PIR ma sens, jeśli potrzebujesz prywatnego domu, aby szybko zamknąć izolację termiczną. Nie pachnie, nie.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Cześć. Każdego roku urządzenia są ulepszane, rany dziecięce są eliminowane, radzimy.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Przydatny artykuł. Jeśli chcesz poznać moją opinię, podzielę się nią. Ja też robię swoje domowe warzenie.

 • 01.01.2018 »Self-made device Domovenok

  Domovyanok 1 był moim pierwszym bimberem. Kupiłem go w nieświadomości reklamy. .

 • Wędzarnia własnymi rękami z butli z gazem

  Wybór gotowych wędzarni jest dziś dość duży. Jednak taniej jest zrobić uniwersalną wędzarnię z butli z gazem, w której można nie tylko palić ryby, kurczę lub mięso, ale także używać go jako grilla lub grilla. Butla z gazem jest najlepsza dla wędzarni: ma wygodny kształt i jest wykonana z dość mocnego metalu.

  Co jest potrzebne do zbudowania wędzarni z butli gazowej:

  Wędzarnia z butli gazowej lub paleniska, wykonana ręcznie, może być przenośna lub stacjonarna. Do produkcji potrzebujesz:

  • Butla gazowa o pojemności 50 litrów;
  • arkusze żelaza o grubości co najmniej 4 mm dla urządzenia pieca; jeżeli planuje się produkować tylko ruszt do smażenia, piec nie jest wymagany;
  • metalowe rogi;
  • rury do komina i podłączenia do pieca;
  • rury o mniejszej średnicy do stojaka;
  • Zawiasy i nity do zawieszenia drzwi;
  • kraty do krat;
  • drewniana podszewka do robienia uchwytów;
  • bułgarski;
  • spawarka;
  • wiertarka elektryczna;
  • piła do metalu.

  Z cylindra można również zrobić wędzarnię-wędzarnię!

  Usuń gaz i otwórz cylinder

  Przed rozpoczęciem prac związanych z budową wędzarni z butli gazowej należy sprawdzić element obrabiany. Nie ma sensu używać zbyt zardzewiałego cylindra: taka wędzarnia nie będzie trwać długo.

  Uwaga, proszę! Aby uniknąć wybuchu pozostałości gazu, surowo zabrania się cięcia i spawania cylindra bez jego wcześniejszego czyszczenia. Po całkowitym wyczerpaniu gazu pojemnik jest dodatkowo dokładnie spłukiwany bieżącą wodą.

  Kontrolę i czyszczenie należy przeprowadzać tylko na zewnątrz, z dala od źródeł ognia, najlepiej w przeciągu. Balon jest odwrócony do góry nogami i wypuszczany jest z niego gaz.

  Za pomocą pianki mydlanej nałożonej na zawór wyjściowy można sprawdzić, czy gaz całkowicie się wydostał. Jeśli mydło nadal pieni się, oznacza to, że nadal wychodzi.

  Aby usunąć resztki gazu, piłą do metalu, szyjkę delikatnie wyciąć. Aby nie dopuścić do pożaru, w trakcie pracy miejsce to kilkakrotnie przecinamy wodą.

  Po otwarciu balon jest dokładnie spłukiwany wodą z węża. Do wody można dodać niewielką ilość amoniaku, amoniaku i stać przez kilka godzin: są one w stanie usunąć resztki kondensatu gazowego na ścianach.

  Aby wyczyścić cylinder, możesz go użyć w inny sposób. Konieczne jest całkowite odkręcenie i usunięcie zaworu, rozładowanie całego gazu i połączenie z powstałym otworem cienkiej rurki, przez którą zbiornik do góry jest wypełniony wodą. Ponieważ otwór jest bardzo mały, płyn zostanie wylany wystarczająco długo. Aby przyspieszyć proces, możesz delikatnie wywiercić niewielki otwór w górnej części i wlać wodę przez lejek. Wyciek z szyjki cylindra wypełnionego cieczą, będzie już bezpieczny. Kontynuacja dalszej pracy jest możliwa dopiero po wielokrotnym myciu zbiornika pod bieżącą wodą.

  Cylinder musi być całkowicie wypełniony wodą

  Zaczynamy tworzyć wędzarnię

  Wędzarnia z butli gazowej lub grilla własnymi rękami jest gotową konstrukcją, więc nie trzeba rysować i rysować. Przed rozpoczęciem pracy należy położyć cylinder na boku i wykonać znakowanie drzwi kredą lub ołówkiem na całej długości balonu, pozostawiając co najmniej 10 cm od krawędzi.Nie jest pożądane obcięcie bocznych pierścieni balonu: będą one wspierać konstrukcję.

  wycinamy część cylindra za pomocą maszyny USM

  Dociąć drzwi do końca, aż nie będzie to konieczne: określić dokładną lokalizację pętli, lekko ugina się, jest przyspawana do zawiasu, a dopiero potem drzwi są ostatecznie piłowane.

  Miejsca, w których zostaną zainstalowane zawiasy i podstawa do montażu, zostaną wyczyszczone. Można to zrobić za pomocą żelaznej szczotki lub bułgarskiego. Zawiasy do zawieszenia drzwi można po prostu przykręcić, ale najlepiej spawać.

  Lepiej jest zakładać zawiasy na spawanie

  Po stronie palacza-butli, który już przeciął szyję bułgarskiego, spawane jest kolano, w które wkładany jest komin. Jest zamontowany na klapie w celu kontrolowania wydostawania się dymu. Może być wbudowany lub zamontowany nad rurą na metalowej śrubie lub całkowicie zdemontowany.

  Spawamy komin za pomocą klapy. Amortyzator pomaga regulować przyczepność.

  W drugiej bocznej części przecina się otwór, przez który z pieca wydostaje się dym do wędzarni. Jeśli planujesz zrobić grilla lub grilla, w którym nie ma pieca, otwór ten służy do regulacji trakcji. Aby ją zwiększyć, w komorze spalania wierci się kilka otworów z boku.

  Przecięliśmy otwór, który połączy piec z komorą

  Aby zapewnić, że wycięta część cylindra nie ulegnie odkształceniu podczas ogrzewania, można zgrzać wąską rurę lub pasek metalu w celu wzmocnienia sekcji wzdłuż obwodu cięcia. Aby uzyskać szczelność, cienki pasek metalu można wykonać wzdłuż całego obwodu wieka. Aby upewnić się, że nie otworzy się całkowicie po otwarciu, pożądane jest skręcenie pętli w kształcie podkowy z żelaznego pręta, który służy jako zatyczka.

  W górnej części konstrukcji można wywiercić otwory służące do wstawienia krętarza lub rury, na których zawiesią się małe ryby lub małe kawałki mięsa na hakach.

  Aby zebrać tłuszcz w dolnej części wędzarni zainstalowano metalową blachę. Krata na produkty wykonana jest z cienkich prętów z metalu.

  Zbieramy stoisko pod wędzarnią

  Stacjonarna lub przenośna wędzarnia wykonana z butli gazowej, wytwarzana ręcznie, powinna być możliwie jak najbardziej stabilna. Istnieje kilka sposobów mocowania ramy (stojak pod wędzarnią lub rusztem). Może być przyspawany do dna cylindra lub zdejmowany. W tym celu w dolnej części znajdują się otwory na śruby, a nakrętki są przyspawane do górnej części stojaka. Szybko zdemontować i zebrać wędzarnię lub ruszt może być, jeśli spawane na dnie balonu 4 rury 4-5 cm długości, które zostaną wprowadzone do szerszej rury stojaka. Dla stabilności w dolnej części nóg są przymocowane rogi lub koła.

  Haki są również przyspawane do ramy w celu zawieszenia stołu. W dolnej części możesz zrobić półkę na drewno opałowe lub przybory kuchenne.

  Do produkcji grilla lub grilla własnymi rękami palenisko nie będzie potrzebne: ogień w nich zostanie rozcieńczony bezpośrednio na dnie cylindra. Wędzone produkty nie występują w otwartym ogniu, ale z powodu gorącego dymu emitowanego podczas tlenia lekko mokrych trocin, które wnikają do wędzarni z pieca.

  Piec wędzarni w butli gazowej może być wykonany ręcznie z metalu o grubości co najmniej 4 mm lub butli gazowej o mniejszej pojemności. Wycina on dwa otwory z drzwiami: jeden u góry do układania trocin i drugi od dołu dla dmuchawy.

  Pomiędzy dmuchawą a piecem znajduje się kratka o odpowiedniej wielkości. Aby nie wrzucać otwartego ognia do wędzarni, lepiej nie łączyć bezpośrednio wędzarni z piecem, ale aby zapewnić niewielkie przejście w postaci rury pomiędzy nimi.

  Produkty do palenia na gorąco przeprowadza się w wystarczająco wysokiej temperaturze. Aby otrzymać produkty do palenia na zimno za pomocą takiego palacza, możliwe jest, jeśli nie poprawi się jego konstrukcja i rozszerzenie rury łączącej palacza z komorą ogniową.

  Gorący dym, przechodzący przez długą rurę, będzie stopniowo schładzany do temperatury 19-25 ° C. Jeśli zdecydujesz się na demontaż i wymianę rur łączących wędzarnię z piecem, projekt ten może być stosowany do palenia na zimno i na gorąco.

  Wędzarnia lub palarnia, wykonana własnymi rękami, jest gotowa. Możesz zacząć przygotowywać produkty do smażenia lub palenia.

  Jeśli z jakiegoś powodu nie ma sposobu na wykonanie pieca z blachy żelaznej, istnieje wariant wykonania wędzarni z dwóch butli gazowych:

  Wykonujemy wędzarnię z butli gazowej

  Sklepy specjalistyczne oferują bardzo szeroką gamę wędzarni i grilli. Jednak prawdziwi koneserzy wędzonych produktów często robią wędzarnię własnymi rękami. Dobre wędzarnie są dość drogie, a jakość innych pozostawia wiele do życzenia. Istnieje wiele odmian wędzarni wytwarzanych własnymi rękami, które pozwalają uzyskać smaczne i pachnące produkty gorącego lub zimnego palenia.

  wędzarnia

  Aby stworzyć palaczy, rzemieślnicy używają metalowych beczek, zapasowych części lodówek i starych pieców, a nawet pralek - i idą do pracy. Wędzarnia z butli gazowej jest zasłużenie popularna. Wykonanie takiego projektu własnymi rękami jest dość trudne, ale dzięki niezbędnemu przygotowaniu i duchowi jest realistyczny. Kontener spod gazu ma ergonomiczny wygodny kształt i metal o wymaganej jakości. Niektórzy mistrzowie tworzą produkty z butli z gazem, które z łatwością można przekształcić z wędzarni w piec lub grill.

  Przygotowanie narzędzi i wstępna praca

  Każda praca zaczyna się od przygotowania niezbędnych materiałów i narzędzi, produkcja wędzarni z balonu nie jest wyjątkiem. Zanim zaczniemy tworzyć wędzarnię, będziemy musieli przygotować:

  • Butla gazowa (najbardziej odpowiedni jest standardowy balon z propanem).
  • Blachy o grubości 4 mm. Będą potrzebne przy produkcji kombinowanej wędzarni grillowej z butli gazowych.
  • Narożniki metalu.
  • Rura kominowa.
  • Kilka rur o małej średnicy lub przekroju, które będą potrzebne przy wykonywaniu ramy pod wędzarnią.
  • Okucia (drzwi są przymocowane do wędzarni za pomocą pętli i nitów).
  • Kraty lub metalowe pręty do ich produkcji.
  • Elementy drewniane, z których zostanie wykonany uchwyt wędzarni.

  Podczas wykonywania prac domowych na działce gospodarstwa domowego lub w strefie podmiejskiej, każdy właściciel używa własnego narzędzia, a także użyje go do stworzenia palacza. Dojazd do pracy, musisz wcześniej przygotować:

  Niektóre trudności są przedstawiane tylko przez spawarkę, nie każdy ma umiejętności spawacza, ale zawsze możesz skontaktować się ze znajomym lub zatrudnić specjalistę. Prace związane z produkcją wędzarni z butli rozpoczynają się od sprawdzenia pojemności i, w razie potrzeby, usunięcia z niej pozostałości gazu. Główna inspekcja obrabianego przedmiotu odbywa się w bezpiecznej odległości od domów i otwartych źródeł ognia. Sprawdź obecność lub brak gazu w cylindrze za pomocą pianki mydlanej. Aby to zrobić, należy go zastosować do wylotu: jeśli nie ma reakcji, balon jest pusty, pianka bąbelkowa wskazuje, że w zbiorniku znajduje się gaz. Możesz usunąć resztki gazu odcinając szyjkę cylindra. Do tych celów stosuje się piłę do metalu. Aby zapobiec pożarowi, umieść miejsce cięcia i piła do metalu. Po otwarciu puszkę należy umyć pod bieżącą wodą. Aby upewnić się, że ściany przedmiotu obrabianego są oczyszczone z ewentualnych pozostałości gazu, możliwe jest przygotowanie roztworu amoniaku, wody i amoniaku. Napełnij wędzarnię otrzymanym płynem, pozostaw go na kilka godzin, możesz wyczyścić obrabiany przedmiot pod wędzarnią inną metodą. W tym celu należy odkręcić zawór i odczekać, aż propan opuści się, a do cylindra zamocować rurkę o małej średnicy. Jest potrzebny do napełnienia cylindra wodą w samych ustach.

  Mała średnica otworu nie pozwoli na szybkie napełnienie zbiornika wodą. Możesz przyspieszyć procedurę, wiercąc otwór w butelce i używając lejka: wlej przez nią wodę lub roztwór. Szyję w zbiorniku wypełnionym wodą można wyciąć już bez niepotrzebnego strachu. Dalsza praca z przygotowaniem do wędzarni odbywa się dopiero po kolejnym dodatkowym przemyciu roztworem lub wodą.

  Ważne! Spawanie i cięcie mocy bez wstępnych prac profilaktycznych jest surowo zabronione. Nie zapominaj, że po usunięciu gazu balon musi zostać zmyte co najmniej dwa razy.

  Robienie wędzarni. Pierwsze kroki

  Jak zrobić wędzarnię z butli gazowej? Zwróć uwagę, że taka wędzarnia jest w zasadzie produktem kompletnym, a etap tworzenia schematów, rysunków i szkiców można bezpiecznie pominąć. Prace rozpoczyna się od nałożenia oznaczenia drzwi na powierzchnię przedmiotu obrabianego, konieczne jest odsunięcie od krawędzi o około 100 mm. Aby to zrobić, lepiej użyć kredy lub markera budowlanego, a balon powinien być umieszczony poziomo. Nie odcinaj bocznych pierścieni od cylindra, będą one później używane jako podpory dla całej wędzarni.

  Nie należy również natychmiast wycinać drzwi na zaplanowanych liniach. Na tym etapie wystarczy nam określić dokładną lokalizację zawiasów drzwi. Wreszcie, drzwi są wycinane dopiero po zamocowaniu pętli na powierzchni obrabianego przedmiotu. Do mocowania zawiasów stosuje się śruby lub spawanie, przy czym ten ostatni jest uważany za najbardziej niezawodny.

  W każdym przypadku należy zainstalować miejsca, w których stosowane są zawiasy oraz podstawę wędzarni z butli gazowej, należy przygotować, po uprzednim oczyszczeniu za pomocą szlifierki lub metalowej szczotki. Jest to konieczne, aby móc zainstalować komin. Po drugiej stronie wędzarni również trzeba wyciąć dziurę: przez nią dym dostanie się do komory wędzarni. Jeśli utworzysz wędzarnię, w której nie ma oddzielnej komory spalania, otwór ten zapewni niezbędną przyczepność. Nawiasem mówiąc, w razie potrzeby można zwiększyć nacisk, w tym celu z boku przedmiotu obrabianego jest wiercony kilka otverstiy.Dymovuyu ponadto rura może być wykonana z metalu żelaznego, ale jest bardziej prosty przykład wykonania, ale droższe. Możesz odwiedzić specjalistyczny sklep i zakupić moduł kominowy wykonany ze stali odpornej na korozję. Taka rura będzie kosztowała trochę więcej niż odpowiednik czarnej stali, ale będzie z nią dużo łatwiej pracować. Rozróżniaj moduły o długości od 0,5 do 1 metra, które łatwo można zebrać między sobą.

  Ważne! Możliwe jest zmniejszenie ryzyka odkształcenia wyciętej części butli gazowej poprzez ustalenie na jej obwodzie wstępnie przygotowanych arkuszy metalu lub rur o nieznacznym przekroju. Nawiasem mówiąc, podobna metoda pozwala zwiększyć szczelność wędzarni w sąsiedztwie drzwi.

  Na szczycie wędzarni zaleca się wywiercić otwory, które zostaną użyte do zamocowania rożna lub specjalnej rury. Na tej fajce, za pomocą haczyków, zawiesza się mięso lub małe ryby, aby zapobiec wydostaniu się tłuszczu z zadymionego produktu, zaleca się umieszczenie metalowej blachy na dnie komory wędzarniczej. silny>Palenie ryb i mięsa o stałych rozmiarach odbywa się na ruszcie, również zamocowanym w wędzarni. Kratownicę można kupić w specjalistycznym sklepie lub wykonać niezależnie od metalowych prętów.

  Podstawa do wędzarni

  Niezależnie od tego, czy produkujesz stacjonarną, czy przenośną wędzarnię, łóżko poniżej musi być stabilne. Istnieje kilka rodzajów produkcji i mocowania podstawy do wędzarni. Mobilna wędzarnia obejmuje wymienną wersję podstawy. W tym celu otwory na śruby wiercą się w dolnej części cylindra, a nakrętki są przyspawane do wsporników na górze. Innym rodzajem mocowania wędzarni na stojaku są krótkie odcinki rur spawane do wędzarni (40-50 mm), są one mocowane w szerszej ramie ramy.

  Piec do naszej wędzarni może być wykonany z podobnego cylindra o mniejszej pojemności lub z blachy (grubość co najmniej 0,4 cm). Z reguły zbiornik spod paliwa to metoda, która oszczędza czas i pieniądze. W butli spod gazu konieczne będzie wycięcie dwóch otworów za pomocą drzwi. Jeden z nich, górny, służy do układania trocin. Drugi, niższy, będzie działał jak popiół. Pomiędzy dmuchawą a piecem konieczne będzie zainstalowanie kratki o odpowiednim rozmiarze.

  Ważne! Zamiast rusztu można użyć blachy ze stali nierdzewnej o małej grubości (4-5 mm). Jeśli na taki arkusz zostanie wylany trociny, a ogień zostanie zbudowany w palenisku, to w każdym razie zacznie się tlić.

  Komora spalania i wędzarnia są połączone rurą. A jeśli chcesz uzyskać produkt palenia na gorąco, odległość między piecem a wędzarnią powinna być minimalna, aby uzyskać mięso lub ryby wędzone na zimno, projekt musi być nieco zmodyfikowany. W tym celu, że ma długą rurę, a odległość pomiędzy wędzarni i pieca zwiększa się, oczywiście, wzdęcia produktu w tym przypadku mają dłuższy srok.Sobrav ramkę w jednolitą strukturę, a komora spalania sam wędzarni, otrzymujemy produkt, na pierwszy rzut oka, w pełni gotowe do operacja. Jednak nie spiesz się. Zostało tylko kilka ostatnich informacji:

  Palacze wędzarni z butli gazowej są pracochłonnym procesem

  • Wędzarnia musi być pomalowana. Jest to konieczne nie tylko w celach dekoracyjnych, ale także praktycznych. W przypadku pojawienia się defektu na powierzchni wędzarni, znacznie łatwiej będzie ją wykryć na pomalowanej powierzchni. Przy okazji, do malowania produktu warto używać żaroodpornej emalii, zdolnej wytrzymać temperaturę od 600 stopni wzwyż.
  • Przed pierwszym użyciem produkt musi zostać spalony "bezczynny". Jest to konieczne, aby całkowicie pozbyć się obcych zapachów i zapewnić niezawodność wędzarni.
  • Do palenia należy używać trocin lub małych gałązek takich krzewów i drzew, takich jak jabłko, olcha, czeremcha itd.

  Stworzenie wędzarni z butli gazowej jest żmudnym procesem, konieczne jest podejście do niej z odpowiedzialnością. W końcu zdrowie całej rodziny i przyjaciół zależeć będzie od jakości wędzarni. Nie zapominaj, że zaniedbanie podczas tworzenia wędzarni, szczególnie komory spalania, może doprowadzić do pożaru.

  Zapisz link, aby nie zgubić, będziesz go potrzebować:

  Dodaj komentarz

  90 − 88 =