Nazwa kategorii

Jak uzyskać purpurę z gwasz

Jak uzyskać purpurowy kolor z kolorów: sekrety koloru

Zajmujący się malarstwem, malarstwem lub sztuką użytkową, często napotykasz problem braku określonego koloru. Wtedy przychodzi do nas zabawna i bardzo użyteczna nauka - kolorysta. Na przykład, porozmawiajmy o tym, jak uzyskać purpurowy kolor z farb.

  • Farby (zobacz, co jest czerwone, niebieskie, możesz potrzebować czerni i bieli).
  • Pędzle (im więcej, tym lepiej).
  • Paleta.
  • Woda lub rozpuszczalnik do farb olejnych.

Cokolwiek malujesz, nie rysujesz - akryl, olej lub akwarele, musisz pomieszać kolory na palecie, a dopiero potem zastosować do rysunku. W takim przypadku można dostosować intensywność żądanego odcienia i poprawić w razie potrzeby.

Jak uzyskać fioletowy kolor farby, wielu powiedziano na lekcji rysunku w gimnazjum. Ale kiedy pilnie potrzeba "uchwycić" 9raquo; taki kolor, konwulsyjnie zaczynamy mieszać wszystkie odcienie z rzędu, uzyskując rodzaj brudnej masy.

Jak uzyskać fioletowy kolor z farb w kilku krokach?

Fioletowy kolor sam w sobie jest drugorzędny, aby go uzyskać, musimy połączyć dwa podstawowe, podstawowe kolory - czerwony i niebieski.

Weź mały czerwony kolor w palecie i dodaj mniej więcej taką samą ilość niebieskiego. Dokładnie mieszaj kolory. Otrzymasz podstawowy fioletowy kolor. Najprawdopodobniej, że nie pasuje do ciebie, a będziesz musiał "udoskonalić" 9raquo;

  • Aby uzyskać jaśniejszy odcień purpury, musisz dodać biały.
  • Jeśli wymieszacie liliową farbę z bielą, możecie również uzyskać fioletowy kolor. W zależności od ilości bieli powstają fioletowe odcienie o różnej intensywności.
  • Delikatnie fioletowy odcień koloru można uzyskać mieszając różową farbę z niebieskim.

Jest inny sposób, aby uzyskać fioletowy kolor z farb. Aby uzyskać wyciszony fioletowy kolor, musisz wymieszać czarną farbę z dowolnymi zimnymi odcieniami czerwieni. Na przykład może to być czerwień alizarynowa. Otrzymasz fiolet, nie będzie on bardzo jasny i chromatyczny.

Jest jeszcze jeden ważny punkt, w jaki sposób uzyskać purpurowy kolor z farb. Wielką rolę w tym odegra bogactwo odcieni wychodzących kolorów. Na przykład będzie wyglądać tak: szkarłatny odcień koloru czerwonego + jasnoniebieska farba daje fioletowy kolor z pięknym odcieniem burgunda. Lub jeśli mieszasz czerwień z ciemnoniebieskim, będziesz miał bogaty fioletowy kolor, bardzo blisko bakłażana.

Jeśli używasz akwareli i nie używasz bieli, dostosuj nasycenie lub bladość koloru ilością wody.

A jeśli wolisz pracować z gwaszem - nie zapominaj, że po wyschnięciu staje się jaśniejszy w kilku odcieniach i potrzebujesz ciemniejszego fioletowego koloru.

Pamiętaj, aby zmienić, wytrzeć lub umyć pędzel przy każdym zestawie farb, wtedy twoje eksperymenty sprawią ci przyjemność.

Cóż, teraz wiesz, jak zrobić fioletowy kolor. I sytuacja cię nie złapie.

Jak zdobyć kolor liliowy?

W dzieciństwie uczono nas mieszania trzech podstawowych kolorów na małej kartce papieru: niebieskiej, żółtej, czerwonej, aby uzyskać trochę koloru. Ale, niestety, elementarne mieszanie bez znajomości pewnych reguł tworzy błoto zamiast czystego koloru, mętnych odcieni i odcieni czerni. Aby nauczyć się prawidłowego mieszania kolorów, należy pamiętać o regułach mieszania określonych kolorów. W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać kolor liliowy.

Aby uzyskać kolor liliowy, potrzebujemy czerwonej i niebieskiej farby. W równych proporcjach łączymy te kolory. Naturalnie wynik zależy również od materiału, który miksujesz. Jeśli to gwasz, to przy równych proporcjach tych kolorów zmieni kolor na fioletowy, a jeśli akwarelę - ciemny liliowy. Idealną opcją dla uzyskania liliowego koloru jest mieszanie różowych i niebieskich odcieni. Jeśli te kolory nie zostały wcześniej uzyskane przez zmieszanie, liliowy będzie jasny i jasny. Eksperymentuj z odcieniami niebieskiego i czerwonego. Możesz je mieszać w nierównych proporcjach. Możesz także spróbować dodać białą farbę. Daje pożądany kolor delikatnemu cienia bzu.

Jak uzyskać purpurowy kolor podczas mieszania farb?

Spis treści

W dzieciństwie uwielbialiśmy eksperymentować, tworząc oryginalne obrazy w procesie malowania, dekorując je w nietypowych kolorach, których nie mieliśmy w palecie. W tym samym czasie wielu nie pomyślało o połączeniu kolorów, które ten lub ten kolor okazał się być. W rzeczywistości istnieje wiele opcji, najważniejsze jest wiedzieć, które tony należy mieszać, aby osiągnąć pożądany rezultat. Dowiedzmy się, jak uzyskać purpurowy kolor podczas mieszania farb.

Nawet jeśli przyjmiemy, że aby uzyskać purpurowy kolor, potrzebujemy czerwieni i niebieskiego odcienia, a następnie poprzez ich zmieszanie nie osiągniemy pożądanego rezultatu. Rezultatem jest brudny szary kolor, który w niektórych przypadkach przypomina fiolet, podczas gdy w innych jest czerwony.

Wszystko to wynika z faktu, że czerwony kolor dominuje nad niebieskim, więc pojawia się przy mieszaniu więcej. Jeśli niebieska farba jest czerwona lub zielona, ​​dominuje kolor niebieski. W wyniku tego pożądany fioletowy odcień nie jest uzyskiwany.

Co robić w takiej sytuacji, za pomocą której miksujemy, aby osiągnąć pożądany kolor?

Wskazówka: Przed procesem mieszania upewnij się, że farba nie ma żadnych dodatków barwnych - powinna być czysta, bez obcych zanieczyszczeń. Jeśli pojawił się fioletowy odcień z szarym odcieniem, jak wcześniej wskazano, przyczyną są słabej jakości farby, nawet jeśli wydają się czyste.

Aby określić, czy używasz wysokiej jakości farby, czy nie, zalecamy użycie białego. Na kartce białego papieru stosuj osobno krople czerwonych i niebieskich kolorów. Top z kroplą bieli. Jeśli czerwień zmieni kolor na czerwony, a niebieski zmieni kolor na turkusowy, wtedy farba jest słabej jakości, ponieważ czerwone i niebieskie pochodne muszą być różowe i niebieskie.

Nie bój się eksperymentować, ponieważ czasami nawet kombinacja standardowych i prymitywnych kolorów może osiągnąć niesamowity odcień. Na przykład możesz uzyskać piękny fioletowy odcień dzięki żółtym, brązowym, czerwonym i niebieskim kolorom. Możesz wymienić brązowy na czarny. Najważniejsze to zachować odpowiednią proporcję.

Łącząc różne odcienie oryginalnych tonów, możemy uzyskać fioletowy kolor o różnym nasyceniu. Należy zauważyć, że czerwony powinien mieć zimniejszy odcień, ponieważ ciepły kolor jest bardziej podobny do pomarańczowego, więc wynik może być brązowy.

Duża ilość niebieskiej farby umożliwi uzyskanie ciemniejszego odcienia fioletu, zbliżonego do fioletu.

Nie jest to jedyna opcja, dzięki której można uzyskać naprawdę piękny fioletowy kolor. Alternatywnie, aby osiągnąć efekt, możesz mieszać kolory niebieski, malinowy i turkusowy i tak dalej.

Popularny

Ogólne czyszczenie: jak przywrócić porządek raz na zawsze?

9 nieoczekiwanych sposobów wykorzystania skórki banana

9 sposobów na uniknięcie zimowego hibernacji

Co tydzień rozmawiamy o głównych premierach filmowych, wystawach, spektaklach i koncertach. Krótko i w interesach.

Dodaj komentarz

− 1 = 2