Nazwa kategorii

Jak korzystać z zszywacza mebli wideo

Contents

Zszywacze meblowe, mechaniczne i elektryczne: przeglądy, instrukcje i aplikacje; jak wybrać wysokiej jakości zszywacz do mebli?

Zszywacz do mebli to narzędzie służące do mocowania lub mocowania części składających się z niezbyt twardych materiałów. Mocowanie wykonuje się za pomocą specjalnych zszywek do zszywacza meblowego. Te szelki mają wiele odmian i różnią się rozmiarem, materiałem i kolorem w zależności od pracy. Istnieją również różne rodzaje zszywacza mebli, informacje zwrotne na temat każdego z nich znajdują się w Internecie. To narzędzie ma wiele różnych nazw (zszywacz, zszywacz, zszywany pistolet itp.). Wynika to z faktu, że to narzędzie jest dość popularne i powszechne wśród ludzi.

Meble zszywacze elektryczne i ręczne: urządzenie i wskazówki dotyczące wyboru instrumentu

Ręczny zszywacz do mebli to mechaniczne narzędzie, które działa z wykorzystaniem wysiłku fizycznego. Głównym plusem narzędzia ręcznego jest jego mobilność i niezależność od elektryczności, a także od innych źródeł energii. Wymóg wysiłku fizycznego jest główną wadą ręcznego zszywacza, ponieważ przy dużych objętościach tapicerowania mebli zużywa się ogromną ilość czasu. Tego narzędzia mocującego można używać tylko do częściowego lub całkowitego dokręcania mebli w domu, a nie w fabrykach o objętościach przemysłowych. Narzędzia te najlepiej można nabyć od takich firm, jak firmy brutto, macierzowe i podobne.

Elektryczny zszywacz do mebli to narzędzie, które wykorzystuje energię elektryczną lub baterię. Najlepiej jest używać tego typu urządzenia do pracy na średnim poziomie na meblach tapicerskich. Głównymi wadami tego typu zszywacza są: mała szybkostrzelność, słaba siła instrumentu, a także jego dość szybkie zużycie.

Do pracy z wagami przemysłowymi meble tapicerskie wykonywane są za pomocą pneumatycznego zszywacza do mebli. Ponieważ jest szybki, trwały i trwały w porównaniu z innymi typami podobnych jednostek konstrukcyjnych.

Wideo "zszywacz do mebli": jak używać, jak ładować i jakie zszywki są potrzebne

YouTube: wpisz poprawny link

Aby zablokować zszywki we właściwej odległości, najlepiej wcześniej zaplanować takie miejsca za pomocą długopisu lub ołówka. Możesz także użyć blokady, która powinna zachować tę samą odległość podczas jazdy z zaczepami bez wstępnego oznaczania.

Nie zapomnij trzymać materiału w ten sam sposób, wykonując strzały, aby materiał nie mógł się wyprowadzić podczas jazdy klamrą. Nie zapomnij, aby mieć oko na obecność zszywek, aby nie pozostać bez nich w najbardziej nieodpowiednim dla ciebie momencie.

Gdy narzędzie nie jest używane, zabezpieczyć uchwyt za pomocą zapadki zabezpieczającej. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa. Jeśli zastosujesz się do tych prostych zaleceń, możesz łatwo poradzić sobie z sofą lub innym niezbędnym zadaniem związanym ze zszywaczem mebli, cena zawsze zależy od rodzaju narzędzia i producenta.

Kilka wskazówek dotyczących wyboru zszywacza

Meble zszywacza, instrukcje użytkowania: jak wybrać zszywki?

W instrukcjach do urządzenia znajdują się dane, na których należy polegać na wyborze nawiasów:

 • Głębokość zszywek - może wynosić od 4 do 14 mm. Ten parametr zależy od charakteru nadchodzących prac. Na przykład gobelin z tyłu fotela można "wystrzelić" za pomocą zszywek 8 mm, a do filcu będzie już konieczne użycie głębokości 10 - 12 mm.
 • Typ - wszystko zależy od modelu, oznaczenie na opakowaniu powinno być takie samo jak w opisie urządzenia. Na przykład, jeśli zszywki są małe dla określonego urządzenia, mogą "strzelać" kilka sztuk na raz. Ponadto w zasobniku są prawie nieuniknione wypaczone zszywki.

Ponadto należy zachować ostrożność w odniesieniu do zaleceń sprzedawcy, aby zastąpić nawiasy jednego typu innym podobnym. Ładunki o podobnej głębokości mogą różnić się geometrią, która może być niewidoczna dla oczu, ale ma kluczowe znaczenie w pracy zszywacza.

Jak wybrać odpowiedni zszywacz do mebli?

Czy zastanawiałeś się, jak wybrać zszywacz do mebli? Tutaj wszystko jest bardzo proste: dokonujemy wyboru na podstawie rodzaju pracy, którą wykonujemy. Tak więc, jeśli potrzebujesz urządzenia do tapicerowania sofy lub fotela, możesz to zrobić za pomocą urządzenia mechanicznego, ponieważ ramy mebli są zwykle wykonane z drewna iglastego. Wysiłki obsługiwane przez zszywacz mechaniczny wystarczą do pracy.

Jeśli chcesz pracować z twardszymi materiałami, na przykład z płytą wiórową, mechanicy nie mogą tego zrobić. Wystarczająca moc będzie miała elektryczny zszywacz do mebli. Narzędzia pneumatyczne są jeszcze potężniejsze, ale najprawdopodobniej jest to nieuzasadnione marnowanie pieniędzy. Pneumatyka ma sens kupić w celu wykorzystania w pracach budowlanych.

Zszywacz mechaniczny jakości, co to jest?

Mechaniczny zszywacz, meble, nie różni się złożonością. Jednak w jego konstrukcji istnieją funkcje, od których zależy wygoda i wydajność urządzenia. Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Przejrzystość sklepu. Absolutnie nie ma krytycznego znaczenia dla funkcjonowania urządzenia, ale bardzo wygodnie będzie kontrolować liczbę zszywek.
 • Śruba do regulacji siły uderzenia. Różne gęstości drewna i grubość tapicerki - niniejszy regulamin znacznie ułatwi pracę.
 • Wąska robocza końcówka zszywacza to meble mechaniczne. Zapewnia większą dokładność instalacji zszywek.
 • Korek na rączce. Jest to problem bezpieczeństwa - będziesz chroniony przed przypadkowym "strzałem".
 • Gumowana rękojeść. Większa wygoda podczas pracy, urządzenie nie przesuwa się w dłoni.

Zszywacz elektryczny do mebli: sieć czy bateria?

Bezprzewodowy zszywacz do mebli jest bardzo wygodny, ponieważ osoba pracująca z nim nie jest podłączona do źródła prądu. Oznacza to, że możesz obsługiwać urządzenie przynajmniej w kraju, w którym nie ma prądu. Z reguły pojemność baterii wystarcza na dość długi czas. Nie ma oczywistych wad tego zszywacza, ale warto go kupić tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba bezprzewodowego dostępu.

We wszystkich innych przypadkach lepiej jest wybrać zszywacz do mebli, elektryczny, z zasilaniem z sieci. A oto dlaczego:

 • Urządzenie sieciowe będzie miało więcej mocy niż urządzenie niezależne.
 • Nawet najbardziej pojemna bateria ma zwyczaj kończenia.
 • Cena zszywacza sieciowego jest niższa.
 • Ciężar akumulatora jest wyższy, co oznacza, że ​​trudniej mu pracować przez dłuższy czas.

Zasady korzystania z mechanicznego zszywacza: jak naładować urządzenie?

Jak korzystać ze zszywacza mebli, nie jest trudno to zrozumieć. Ale przyjrzyjmy się bliżej procesowi ładowania urządzenia za pomocą napędu mechanicznego.

 • Wkładamy zszywacz do bezpiecznika.
 • Z tyłu urządzenia znajduje się liść, który zamyka otwór klipsa na zszywki i składa go.
 • Z dziury wyciągamy pręt ze sprężyną.
 • Wkładamy do bloku z nawiasów, "plecami" w kierunku rękojeści urządzenia.
 • Zwracamy laskę do miejsca, przycinając zszywki wewnątrz zszywacza.
 • Przechodzimy do kliknięcia liścia. Wtedy możesz zacząć działać.

Jak używać zszywacza do mebli: wideo zawiera przegląd modelu mechanicznego.

Jak wybrać zszywacz do mebli, aby był bezpieczny?

W przypadku przyrządów z dowolnym napędem, mechanicznym lub elektrycznym, wymagany jest przycisk zatrzymania, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem. Właściwie dla mechanicznego zszywacza wystarczy ten korek. Jednak urządzenie elektryczne, aby mogło być uznane za naprawdę bezpieczne, powinno nadal mieć zabezpieczenie przed potknięciem "w stanie spoczynku". Oznacza to, że "strzał" powinien wystąpić tylko wtedy, gdy część robocza zszywacza jest dociśnięta do powierzchni roboczej.

Oprócz bezpieczeństwa ludzi istnieje również pojęcie "kontroli jakości pracy". Jest to bardzo przydatna funkcja, która ochroni Cię przed niezauważonymi wadami w pracy. Polega ona na tym, że elektryczny zszywacz zostanie wyłączony za każdym razem, gdy zacisk zostanie zatkany nie całkowicie lub krzywo. Więc możesz zauważyć wady w czasie i ją wyeliminować.

Jak prawidłowo wypełnić pneumatyczny zszywacz do mebli?

Przyjrzyjmy się, jak wkładać zszywki do zszywacza do mebli. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zablokowanie urządzenia. Więc uchronisz się przed obrażeniami z powodu przypadkowego "strzału". Następnie sekwencja działań będzie następująca:

 • Znajdujemy i naciskamy przycisk odpowiedzialny za otwarcie łodzi na zszywki. Po naciśnięciu lub "wyłączeniu" pokrywy tacy lub wysunięciu podajnika rączki. Wszystko zależy od projektu modelu.
 • Odwracamy urządzenie, jeszcze raz upewnij się, że jest zablokowane.
 • Wstawiamy klamry do zszywacza mebli na tacy, "plecami" do urządzenia i "nogami" do siebie. Jesteśmy przekonani, że leżą płasko.
 • Zamknij tacę, aż usłyszysz kliknięcie.
 • Odwróć zszywacz do góry nogami, zdejmij blokadę.

Po naładowaniu tester musi zostać przetestowany. Następnie nie zapomnij ponownie zablokować mechanizmu.

Jak korzystać ze zszywacza meblowego: urządzenie, praca, wskazówki

Zszywacz do mebli jest dość wszechstronnym narzędziem, za pomocą którego można wykonać nie tylko procedurę tapicerowania mebli, ale także szereg innych operacji budowlanych. Do chwili obecnej istnieje kilka rodzajów podobnych urządzeń, różniących się zasadą działania - pneumatyczną, elektryczną i ręczną. Modele należące do tego ostatniego typu są najczęściej stosowane w przemyśle meblarskim ze względu na ich mobilność i łatwość obsługi. Spójrzmy na ten przykład zasady działania, obsługi i naprawy zszywaczy mebli.

Jednak przed przystąpieniem do tej procedury, chciałbym powiedzieć kilka słów o aparatach ortodontycznych i ich odmianach.

Głównym wskaźnikiem, który kieruje się wyborem wspornika, jest jego głębokość. W zależności od charakteru pracy wskaźnik ten może wynosić od 4 do 14 milimetrów. Tak więc, na przykład, aby zaimplementować procedurę tapicerowania mebli ściereczką, wystarczy mieć zszywki o głębokości równej 8 milimetrom, natomiast do mocowania grubszych materiałów należy wybrać wspornik o większej głębokości.

Ponadto, w zależności od ogólnych wymiarów, zszywki są podzielone na następujące typy:

 • 53 - jest najczęściej. Zszywki tego typu mają szerokość 11,4 milimetrów i grubość 0,7 mm. Głębokość tego łącznika waha się od 4 do 14 milimetrów;
 • 140 - posiadające następujące cechy: szerokość - 10,6 mm, grubość - 1,2 mm, głębokość - podobny do poprzedniego typu;
 • 36 - to oznaczenie oznacza, że ​​zszywacz może zszywać zszywki, które mają kształt półkolisty i są używane głównie do instalacji kabli;
 • 300 to specjalne gwoździe, przeznaczone tylko do zszywacza.

Przy wyborze zacisku należy również uwzględnić strukturę materiału, z którego jest wykonana. Tak więc, konwencjonalne stalowe klamry są idealne do pracy ze zwykłym drewnem. Jeśli jednak masz do czynienia z płytami wiórowymi lub sklejką, powinieneś kupić wsporniki wykonane ze stali hartowanej, ponieważ konwencjonalne mogą po prostu zginać.

Tankowanie

W celu wypełnienia zszywacza za pomocą zszywek, konieczne jest najpierw przesunięcie sprężyny, która jest przeznaczona do ich dociśnięcia. Same zszywki są umieszczane w specjalnej rynnie, w której w rzeczywistości muszą być umieszczone. Następnie sprężyna zostaje założona. Narzędzie jest w pełni sprawne.

W celu zamocowania wymaganego elementu konieczne jest szczelne zamocowanie urządzenia do miejsca, w którym wspornik ma zostać zaciśnięty. Następnie, bez podnoszenia urządzenia z powierzchni, należy nacisnąć spust (dźwignię) spustu. W przypadku pomyślnego przeprowadzenia tych manipulacji usłyszysz charakterystyczny dźwięk, a zobaczysz wspornik zawarty w materiale.

Aby zabezpieczyć się podczas pracy ze zszywaczem do mebli, należy przestrzegać kilku zasad:

 • W przypadku stosowania modelu mechanicznego urządzenia konieczne jest wyregulowanie regulatora śrubowego. Wykonaj tę operację na kawałku szorstkiego materiału, obracając śrubę od minimum do maksimum. Jeśli zacisk wszedł do końca pierwszego strzału, możesz rozpocząć pracę nad "czystym". W przeciwnym razie wymagana jest druga regulacja;
 • w celu prowadzenia szelek w tej samej odległości należy oznaczyć wymagane miejsca ołówkiem lub długopisem;
 • Trzymaj materiał wolną ręką, aby podczas robienia zdjęć nie poruszał się z góry ustalonego miejsca;
 • obserwuj liczbę zszywek w "sklepie", aby nie pozostawać bez jednego elementu mocującego w najbardziej nieodpowiednim momencie;
 • po zakończeniu pracy zamocuj uchwyt za pomocą urządzenia zabezpieczającego, aby uniknąć spontanicznego lub przypadkowego strzału.

Oprócz wszystkich powyższych wskazówek, możesz potrzebować pomocy w naprawie tego narzędzia budowlanego, ponieważ zszywacz, jak każdy inny sprzęt, ma tendencję do pękania.

Najczęstszą przyczyną awarii zszywacza jest uszkodzenie mechanizmu udarowego. Jednak aby się do niego dostać, należy najpierw zdemontować instrument. Można to zrobić, wykonując kilka prostych operacji:

 • usunąć śrubę regulacyjną;
 • zdjąć sprężynę;
 • zdejmij osłonę ochronną;
 • usuń szpilki;
 • zdejmij podkładki zabezpieczające.

Po wykonaniu wszystkich powyższych manipulacji, będziesz mógł zobaczyć perkusistę, który w większości przypadków załamuje się z powodu rozwoju jego zasobów. Aby naprawić ten element, należy go usunąć, zainstalować w imadle i przy użyciu zwykłego pliku dać perkusiście oryginalny kształt. Wszystko, naprawa się skończyła, a instrument znów jest w pełnej gotowości bojowej.

Możesz także obejrzeć mały filmik na temat przeglądu zszywaczy mebli, a także zasady wypełniania, ustawiania i pracy z nimi:

Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko ze wskazaniem źródła.

Materiały opublikowane bez autora lub odniesienie do źródła

Jak korzystać z zszywacza mebli wideo

Zszywacz do mebli to narzędzie służące do mocowania lub mocowania części składających się z niezbyt twardych materiałów. Mocowanie wykonuje się za pomocą specjalnych zszywek do zszywacza meblowego. Te szelki mają wiele odmian i różnią się rozmiarem, materiałem i kolorem w zależności od pracy. Istnieją również różne rodzaje zszywacza mebli, informacje zwrotne na temat każdego z nich znajdują się w Internecie. To narzędzie ma wiele różnych nazw (zszywacz, zszywacz, zszywany pistolet itp.). Wynika to z faktu, że to narzędzie jest dość popularne i powszechne wśród ludzi.

Meble zszywacze elektryczne i ręczne: urządzenie i wskazówki dotyczące wyboru instrumentu

Nie wszyscy wiedzą, jak wybrać zszywacz do mebli. Warto zauważyć, że wybierając takie narzędzie, należy wziąć pod uwagę, że ma on wiele odmian. Dlatego należy wziąć pod uwagę parametry pracy i charakterystykę części technicznych, z którymi będziesz pracować, a także sam zszywacz mebli. Po przestudiowaniu wszystkich niuansów możesz iść do sklepu i kupić zszywacz do mebli.

Ręczny zszywacz do mebli to mechaniczne narzędzie, które działa z wykorzystaniem wysiłku fizycznego. Głównym plusem narzędzia ręcznego jest jego mobilność i niezależność od elektryczności, a także od innych źródeł energii. Wymóg wysiłku fizycznego jest główną wadą ręcznego zszywacza, ponieważ w przypadku dużych objętości tapicerki meblowej poświęcono ogromną ilość czasu. Tego narzędzia mocującego można używać tylko do częściowego lub całkowitego dokręcania mebli w domu, a nie w fabrykach o objętościach przemysłowych. Narzędzia te najlepiej można nabyć od takich firm, jak firmy brutto, macierzowe i podobne.

Elektryczny zszywacz do mebli to narzędzie, które wykorzystuje energię elektryczną lub baterię. Najlepiej jest używać tego typu urządzenia do pracy na średnim poziomie na meblach tapicerskich. Głównymi wadami tego typu zszywacza są: mała szybkostrzelność, słaba siła instrumentu, a także jego dość szybkie zużycie.

Do pracy z wagami przemysłowymi meble tapicerskie wykonywane są za pomocą pneumatycznego zszywacza do mebli. Ponieważ jest szybki, trwały i trwały w porównaniu z innymi typami podobnych jednostek konstrukcyjnych.

Wideo "zszywacz do mebli": jak używać, jak ładować i jakie zszywki są potrzebne

Aby nie doznać obrażeń przez zszywacz do mebli, ważne jest dokładne zrozumienie sposobu korzystania z takiego narzędzia. Jeśli pracujesz z mechanicznym zszywaczem, najpierw wyreguluj regulator śrub. Regulację należy wykonać na szorstkim materiale, obracając regulator od minimum do maksimum. Jeśli elementy złączne nie wejdą w materiał z pierwszego uderzenia, trzeba będzie ponownie dopasować zszywacz do mebli, a jeśli wejdziesz, przejdź do pracy nad "czystym". Wcześniej trzeba się nauczyć, jak ładować zszywacz do mebli. Można to odczytać w instrukcjach do urządzenia.

YouTube: wpisz poprawny link

Aby zablokować zszywki we właściwej odległości, najlepiej wcześniej zaplanować takie miejsca za pomocą długopisu lub ołówka. Możesz także użyć blokady, która powinna zachować tę samą odległość podczas jazdy z zaczepami bez wstępnego oznaczania.

Nie zapomnij trzymać materiału w ten sam sposób, wykonując strzały, aby materiał nie mógł się wyprowadzić podczas jazdy klamrą. Nie zapomnij, aby mieć oko na obecność zszywek, aby nie pozostać bez nich w najbardziej nieodpowiednim dla ciebie momencie.

Gdy narzędzie nie jest używane, zabezpieczyć uchwyt za pomocą zapadki zabezpieczającej. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa. Jeśli zastosujesz się do tych prostych zaleceń, możesz łatwo poradzić sobie z sofą lub innym niezbędnym zadaniem związanym ze zszywaczem mebli, cena zawsze zależy od rodzaju narzędzia i producenta.

Kilka wskazówek dotyczących wyboru zszywacza

Meble zszywacza, instrukcje użytkowania: jak wybrać zszywki?

W instrukcjach do urządzenia znajdują się dane, na których powinieneś polegać na wyborze nawiasów:

 • Głębokość zszywek - może wynosić od 4 do 14 mm. Ten parametr zależy od charakteru nadchodzących prac. Na przykład gobelin z tyłu fotela można "wystrzelić" za pomocą zszywek 8 mm, a do filcu będzie już konieczne użycie głębokości 10 - 12 mm.
 • Typ - wszystko zależy od modelu, oznaczenie na opakowaniu powinno być takie samo jak w opisie urządzenia. Na przykład, jeśli zszywki są małe dla określonego urządzenia, mogą "strzelać" kilka sztuk na raz. Ponadto w zasobniku są prawie nieuniknione wypaczone zszywki.

Ponadto należy zachować ostrożność w odniesieniu do zaleceń sprzedawcy, aby zastąpić nawiasy jednego typu innym podobnym. Ładunki o podobnej głębokości mogą różnić się geometrią, która może być niewidoczna dla oczu, ale ma kluczowe znaczenie w pracy zszywacza.

Jak wybrać odpowiedni zszywacz do mebli?

Czy zastanawiałeś się, jak wybrać zszywacz do mebli? Tutaj wszystko jest bardzo proste: dokonujemy wyboru na podstawie rodzaju pracy, którą wykonujemy. Tak więc, jeśli potrzebujesz urządzenia do tapicerowania sofy lub fotela, możesz to zrobić za pomocą urządzenia mechanicznego, ponieważ rama mebli jest zwykle wykonana z miękkiego drewna. Wysiłki obsługiwane przez zszywacz mechaniczny wystarczą do pracy.

Jeśli chcesz pracować z twardszymi materiałami, na przykład z płytą wiórową, mechanicy nie mogą tego zrobić. Wystarczająca moc będzie miała elektryczny zszywacz do mebli. Narzędzia pneumatyczne są jeszcze potężniejsze, ale najprawdopodobniej jest to nieuzasadnione marnowanie pieniędzy. Pneumatyka ma sens, aby kupić do wykorzystania w pracach budowlanych.

Zszywacz mechaniczny jakości, co to jest?

Mechaniczny zszywacz, meble, nie różni się złożonością. Jednak w jego konstrukcji istnieją funkcje, od których zależy wygoda i wydajność urządzenia. Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Przejrzystość sklepu. Absolutnie nie ma krytycznego znaczenia dla funkcjonowania urządzenia, ale bardzo wygodnie będzie kontrolować liczbę zszywek.
 • Śruba do regulacji siły uderzenia. Różne gęstości drewna i grubość tapicerki - niniejszy regulamin znacznie ułatwi pracę.
 • Wąska robocza końcówka zszywacza to meble mechaniczne. Zapewnia większą dokładność instalacji zszywek.
 • Korek na rączce. Jest to problem bezpieczeństwa - będziesz chroniony przed przypadkowym "strzałem".
 • Gumowana rękojeść. Większa wygoda podczas pracy, urządzenie nie przesuwa się w dłoni.

Zszywacz elektryczny do mebli: sieć czy bateria?

Bezprzewodowy zszywacz do mebli jest bardzo wygodny, ponieważ osoba pracująca z nim nie jest podłączona do źródła prądu. Oznacza to, że możesz obsługiwać urządzenie przynajmniej w kraju, w którym nie ma prądu. Z reguły pojemność baterii wystarcza na dość długi czas. Nie ma oczywistych wad tego zszywacza, ale warto go kupić tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba bezprzewodowego dostępu.

We wszystkich innych przypadkach lepiej jest wybrać zszywacz do mebli, elektryczny, z zasilaniem z sieci. A oto dlaczego:

 • Urządzenie sieciowe będzie miało więcej mocy niż urządzenie niezależne.
 • Nawet najbardziej pojemna bateria ma zwyczaj kończenia.
 • Cena zszywacza sieciowego jest niższa.
 • Ciężar akumulatora jest wyższy, co oznacza, że ​​trudniej mu pracować przez dłuższy czas.

Zasady korzystania z mechanicznego zszywacza: jak naładować urządzenie?

Jak korzystać ze zszywacza mebli, nie jest trudno to zrozumieć. Ale przyjrzyjmy się bliżej procesowi ładowania urządzenia za pomocą napędu mechanicznego.

 • Wkładamy zszywacz do bezpiecznika.
 • Z tyłu urządzenia znajduje się liść, który zamyka otwór klipsa na zszywki i składa go.
 • Z dziury wyciągamy pręt ze sprężyną.
 • Wkładamy do bloku z nawiasów, "plecami" w kierunku rękojeści urządzenia.
 • Zwracamy laskę do miejsca, przycinając zszywki wewnątrz zszywacza.
 • Przechodzimy do kliknięcia liścia. Wtedy możesz zacząć działać.

Jak używać zszywacza do mebli: wideo zawiera przegląd modelu mechanicznego.

Jak wybrać zszywacz do mebli, aby był bezpieczny?

W przypadku przyrządów z dowolnym napędem, mechanicznym lub elektrycznym, wymagany jest przycisk zatrzymania, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem. Właściwie dla mechanicznego zszywacza wystarczy ten korek. Jednak urządzenie elektryczne, aby mogło być uznane za naprawdę bezpieczne, musi nadal mieć zabezpieczenie przed potknięciem "w stanie spoczynku". Oznacza to, że "strzał" powinien wystąpić tylko wtedy, gdy część robocza zszywacza jest dociśnięta do powierzchni roboczej.

Oprócz bezpieczeństwa ludzi istnieje również pojęcie "kontroli jakości pracy". Jest to bardzo przydatna funkcja, która ochroni Cię przed niezauważonymi wadami w pracy. Polega ona na tym, że elektryczny zszywacz zostanie wyłączony za każdym razem, gdy zacisk nie jest pełny lub zakrzywiony. Więc możesz zauważyć wady w czasie i ją wyeliminować.

Jak prawidłowo wypełnić pneumatyczny zszywacz do mebli?

Przyjrzyjmy się, jak wkładać zszywki do zszywacza do mebli. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zablokowanie urządzenia. Więc uchronisz się przed obrażeniami z powodu przypadkowego "strzału". Następnie sekwencja działań będzie następująca:

 • Znajdujemy i naciskamy przycisk odpowiedzialny za otwarcie łodzi na zszywki. Po naciśnięciu "pokrywy" tacy lub sama taca jest wyciągnięta z uchwytu. Wszystko zależy od projektu modelu.
 • Odwracamy urządzenie, jeszcze raz upewnij się, że jest zablokowane.
 • Wstawiamy klamry do zszywacza mebli na tacy, "plecami" do urządzenia i "nogami" do siebie. Jesteśmy przekonani, że leżą płasko.
 • Zamknij tacę, aż usłyszysz kliknięcie.
 • Odwróć zszywacz do góry nogami, zdejmij blokadę.

Po naładowaniu tester musi zostać przetestowany. Następnie nie zapomnij ponownie zablokować mechanizmu.

Zszywacz do mebli budowlanych to ważna cecha "zestawu dżentelmenów"!

Serdecznie witam wszystkich czytelników bloga!

Nieustraszeni przedstawiciele silnej połowy ludzkości często śmieją się z kobiecego skarbca - kosmetycznej torby zawierającej szereg narzędzi, które mają prawdziwie magiczne właściwości. Jednak mężczyźni mają również ukrytą walizkę, która zajmuje honorowe miejsce na półce w garażu lub spiżarni.

Mocna podłoga regularnie uzupełnia ją wszelkimi nowościami, wygładza je do olśniewającego blasku, porządnie rozkłada na pudełkach. A kiedy nikt nie widzi, otwiera swój własny fount i podziwia zgromadzone bogactwo. Wszyscy prawdopodobnie odgadli, że była to walizka z narzędziami.

Powiedz mi, czy w twoim Eldorado jest niezwykle przydatne narzędzie - zszywacz budowlany? Nie? Uzupełnij swój skarbiec wielofunkcyjnym urządzeniem, które znacznie ułatwia prace naprawcze.

Trochę historii

Król Francji, Ludwik XV, obudził się po spokojnym śnie, podszedł do okna, aby wdychać świeże powietrze i cieszyć się malowniczym krajobrazem napisanym przez naturę. Jego pokój został złamany przez służącego, który przyniósł ważne dokumenty do podpisu. Kiedy król wziął pióro w dłonie, nagle potężna trąba powietrzna wpadła do sypialni i, rzecz jasna, liście wyleciały przez okno.

Władca był zły i kazał odtworzyć instrument, który niezawodnie zapiąłby prześcieradła. Tego samego dnia zwołano najlepszych wynalazców kraju, którzy natychmiast przystąpili do pracy. Po pewnym czasie Ludwik XV otrzymał unikatowe urządzenie, na którego ciele zostały naniesione eleganckie heraldyczne lilie. I, oczywiście, zwykli ludzie nawet nie wiedzieli o istnieniu urządzenia.

Naturalnie, czas płynął, liczba piśmiennych ludzi wzrosła, a zapotrzebowanie na zszywacz zwiększył się. Przeszedł długą drogę ewolucji, ale teraz jest niezbędnym narzędziem w wielu dziedzinach.

Zszywacz - narzędzie zaprojektowane do mocowania materiału poprzez zapychanie zszywek. Na rynku krajowym urządzenie pojawiło się stosunkowo niedawno, ale udało się już zdobyć armię wielbicieli.

Urządzenie instrumentu jest raczej bezpretensjonalne, ponieważ opiera się na prostym mechanizmie perkusyjnym. Urządzenie ma sprężynę skręconą lub płaską, odbezpieczoną za pomocą siły lub silnika (oprócz pneumatycznego zszywacza). Ponadto odbiorca wyposażony jest w popychacz sprężynowy, który przesuwa zszywki, gdy są one używane, które są ładowane z tyłu urządzenia.

Zasada jego pracy jest następująca:

 • sprężyna jest przekrzywiona;
 • uwalnia się ostrzał;
 • zszywka zostanie wyrzucona.

Urządzenie jest proste, ale zdobyło zaufanie dziesiątek tysięcy ludzi, ponieważ jest to niezbędne w gospodarstwie domowym. Nic dziwnego, że ma tak wiele imion - zszywacz do mebli, zszywacz, zszywacz, pistolet itp.

"On jest także Goga, jest także Gosha" jest bardzo poszukiwany, ponieważ ma ogromną liczbę niezaprzeczalnych zalet:

 • gospodarka;
 • wielofunkcyjność;
 • ergonomia;
 • praktyczność;
 • niezawodność;
 • wytrzymałość;
 • odporność na zużycie;
 • bezpieczeństwo;
 • łatwość użytkowania i konserwacji;
 • rozsądna cena;
 • ogromny asortyment.

Ponadto zszywacz:

 • pozwala pracować wygodnie i bezpiecznie w "pływającym 9raquo; postawa;
 • zezwala na pracę w niedostępnych miejscach;
 • Nie może uszkodzić powierzchni, ponieważ znany jest z dokładnego i precyzyjnego transferu energii kinetycznej.

Dzięki układaczowi każda praca to przyjemność!

"Gdzie zastosować urządzenie?" - zapytał świeżo upieczony gospodarz pięknego instrumentu. Zrozummy to. Kiedy używane jest urządzenie? Zgadza się. Jeśli chcesz coś ściśle połączyć. I co to znaczy? Zabieracz jest używany prawie wszędzie!

Obszar działania urządzenia:

 • przemysł meblarski - mocowanie elementów konstrukcji, mocowanie dekoracji, konfekcjonowanie surowców itp .;
 • przemysł artystyczny - rozciąganie płótna na noszach, mocowanie obrazów itp .;
 • kula budowlana - utrwalanie materiałów izolacyjnych (np. isospan), mocowanie kabli i materiałów okładzinowych do sufitu, podłogi, ścian itp .;
 • Środowisko projektowania jest fiksacją wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych (szczególnie urządzenie jest popularne wśród zwolenników "Hand-Made9raquo;).

Ponadto urządzenie jest niezbędne w życiu codziennym. Dzięki urządzeniu możesz:

 • zrobić szklarnię;
 • zrobić meble ogrodowe;
 • tworzyć ekskluzywne doniczki dla roślin;
 • zrobić dom dla kota, karmnika dla ptaków, budki dla psów;
 • przymocuj siatkę ochronną przed owadami w altanach lub pergolach.

Ogólnie rzecz biorąc, zszywacz jest pomocnikiem numer 1. Poza tym może być używany nie tylko przez mężczyzn, ale także przez kobiety. Wiem, że wiele kochanek wzięło to "za usługę" i z powodzeniem stosuje się je w życiu codziennym.

A jak korzystać ze zszywacza? Proces jest prosty:

 • bierzemy urządzenie w rękę;
 • ostrożnie odepchnij sprężynę;
 • wstawiamy wsporniki w specjalną rynnę;
 • umieścić sprężynę w pierwotnej pozycji;
 • skieruj urządzenie na materiał, który ma być zamocowany;
 • ostrożnie docisnąć narzędzie do surowca;
 • pewnie kliknij przycisk, bez odrywania zabieracza od materiału;
 • usłyszeć dźwięk i cieszyć się wykonaną pracą.

Ogólne zalecenia specjalistów

Aby wykonać pracę z zszywaczem, dał świetny wynik, posłuchaj rad specjalistów. Polecają:

 • wykonać znakowanie powierzchni, aby zszywki były obwieszone na odległość w linii (jeśli jest widoczna);
 • Trzymaj materiał ręką, ponieważ surowiec może się przesunąć podczas strzału;
 • Miej oko na liczbę zszywek, w przeciwnym razie elementy mocujące mogą kończyć się w nieoczekiwanym momencie;
 • podczas przerw należy zamocować uchwyt za pomocą urządzenia zabezpieczającego, aby uniknąć uciążliwych konsekwencji - spontanicznego (przypadkowego) strzału.

Jak każde inne narzędzie, zszywacz może się nie udać. Najczęstszą wadą jest podział impaktora. Nie od razu pobiegnij do warsztatu, bo sam możesz przywrócić urządzenie do życia. Do tego potrzebujesz:

 • usunąć śrubę regulacyjną;
 • usunąć wiosnę;
 • zdejmij osłonę ochronną;
 • usuń szpilki;
 • zdejmij podkładki;
 • wyodrębnić perkusistę;
 • osadzony w imadle;
 • daj perkusiście oryginalną formę.

To wszystko. Urządzenie jest w pełnej gotowości bojowej. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii (traci siłę uderzenia i wyboczenie zacisku).

Miserly płaci dwa razy, nieudolnie - trzykrotnie i głupiec - całe życie. Aby nie stać się protagonistą tego przysłowia, trzeba zrozumieć niuanse urządzenia. Jak wybrać zszywacz do mebli? Zwracamy uwagę na następujące wskaźniki.

Są to urządzenia mechaniczne (zwykle domowe), pneumatyczne i elektryczne.

Mechaniczny zszywacz jest idealny dla przeciętnego użytkownika, ponieważ jest znany:

 • rozsądna cena;
 • prosta konstrukcja;
 • bezpieczeństwo;
 • funkcjonalność.

Są też wady - niska prędkość pracy, to znaczy, że przy dużych nakładach pracy nie jest to praktyczne.

Elektryczny zszywacz Bosch

Elektryczny odbiorca należy do kategorii zawodowej, ponieważ słynie z:

 • prędkość;
 • wysoka moc;
 • łatwy w użyciu, ponieważ nie ma potrzeby wywierania siły.

Istnieją poważne wady:

 • wysoka cena;
 • waga ciężka;
 • wymaga prądu (ale są opcje baterii);
 • dostępność drutu.

Urządzenie pneumatyczne z dumą demonstruje następujące zalety:

 • niesamowicie wysoka prędkość;
 • maksymalna moc.

Punkt ujemny - musisz kupić kompresor.

Konieczne jest nadanie preferencji profesjonalnego urządzenia z dodatkowymi funkcjami:

 • automatyczne odłączanie z niepełnym wprowadzeniem zszywek w surowcach;
 • Włączanie tylko z mocno dociśniętym narzędziem do powierzchni.

Aby zszywacz był wygodny w użyciu, należy zwrócić uwagę na obecność:

 • ergonomiczny uchwyt;
 • okno podglądu (do śledzenia liczby zszywek);
 • regulator siły uderzenia.

Istnieje kilka rodzajów zszywek zszywek:

 • typ 53 - głębokość 4-14 mm, szerokość 11,4 mm, grubość metalu 0,7 mm - jest to najczęstsza opcja;
 • typ 140 - głębokość 4-14 mm, szerokość 10,6 mm, grubość metalu 1,2 mm - wersja wzmocniona;
 • typ 36 - modele półokrągłe, przeznaczone do mocowania linki;
 • typ 300 - gwoździe (specjalne).

Doskonałe produkty następujących firm sprawdzają się:

Oczywiście są też inni dobrzy producenci.

Aby zakupić dobre narzędzie, konieczne jest, aby sprzedawca poprosił o dokumenty potwierdzające jakość towarów. Nie kupuj też "kota w worku". Zanim zapłacisz, musisz przetestować urządzenie.

Uwierz mi, zszywacz budowlany to urządzenie, które usprawiedliwi wydane pieniądze z nawiązką! Prosty, szybki i praktyczny. Testowane przeze mnie i moją żonę. Zalecane.

Cytat mądrości: Wódka jest biała, ale koloruje nos i czerpie reputację (Anton Czechow).

Jak korzystać ze zszywacza meblowego: urządzenie, praca, wskazówki

Zszywacz do mebli jest dość wszechstronnym narzędziem, za pomocą którego można wykonać nie tylko procedurę tapicerowania mebli, ale także szereg innych operacji budowlanych. Do tej pory istnieje kilka rodzajów podobnych urządzeń. różniących się zasadą działania - pneumatyczną, elektryczną i ręczną. Modele należące do tego ostatniego typu są najczęściej stosowane w przemyśle meblarskim ze względu na ich mobilność i łatwość obsługi. Spójrzmy na ten przykład zasady działania, obsługi i naprawy zszywaczy mebli.

Jednak przed przystąpieniem do tej procedury, chciałbym powiedzieć kilka słów o aparatach ortodontycznych i ich odmianach.

Głównym wskaźnikiem, który kieruje się wyborem wspornika, jest jego głębokość. W zależności od charakteru pracy wskaźnik ten może wynosić od 4 do 14 milimetrów. Tak więc, na przykład, aby zaimplementować procedurę tapicerowania mebli ściereczką, wystarczy mieć zszywki o głębokości równej 8 milimetrom, natomiast do mocowania grubszych materiałów należy wybrać wspornik o większej głębokości.

Ponadto, w zależności od ogólnych wymiarów, zszywki są podzielone na następujące typy:

 • 53 - jest najczęściej. Zszywki tego typu mają szerokość 11,4 milimetrów i grubość 0,7 mm. Głębokość tego łącznika waha się od 4 do 14 milimetrów;
 • 140 - posiadające następujące cechy: szerokość - 10,6 mm, grubość - 1,2 mm, głębokość - podobny do poprzedniego typu;
 • 36 - to oznaczenie oznacza, że ​​zszywacz może zszywać zszywki, które mają kształt półkolisty i są używane głównie do instalacji kabli;
 • 300 to specjalne gwoździe, przeznaczone tylko do zszywacza.

Przy wyborze zacisku należy również uwzględnić strukturę materiału, z którego jest wykonana. Tak więc, konwencjonalne stalowe klamry są idealne do pracy ze zwykłym drewnem. Jeśli jednak masz do czynienia z płytami wiórowymi lub sklejką, powinieneś kupić wsporniki wykonane ze stali hartowanej, ponieważ konwencjonalne mogą po prostu zginać.

W celu wypełnienia zszywacza za pomocą zszywek, konieczne jest najpierw przesunięcie sprężyny, która jest przeznaczona do ich dociśnięcia. Same zszywki są umieszczane w specjalnej rynnie, w której w rzeczywistości muszą być umieszczone. Następnie sprężyna zostaje założona. Narzędzie jest w pełni sprawne.

W celu zamocowania wymaganego elementu konieczne jest szczelne zamocowanie urządzenia do miejsca, w którym wspornik ma zostać zaciśnięty. Następnie, bez podnoszenia urządzenia z powierzchni, należy nacisnąć spust (dźwignię) spustu. W przypadku pomyślnego przeprowadzenia tych manipulacji usłyszysz charakterystyczny dźwięk, a zobaczysz wspornik zawarty w materiale.

Aby zabezpieczyć się podczas pracy ze zszywaczem do mebli, należy przestrzegać kilku zasad:

 • W przypadku stosowania modelu mechanicznego urządzenia konieczne jest wyregulowanie regulatora śrubowego. Wykonaj tę operację na kawałku szorstkiego materiału, obracając śrubę od minimum do maksimum. Jeśli zszywka znalazła się na końcu pierwszego strzału, możesz rozpocząć pracę nad "czystym" 9raquo; W przeciwnym razie wymagana jest druga regulacja;
 • w celu prowadzenia klamr w tej samej odległości, należy oznaczyć wymagane miejsca ołówkiem lub długopisem;
 • Trzymaj materiał wolną ręką, aby podczas robienia zdjęć nie poruszał się z góry ustalonego miejsca;
 • obserwuj liczbę zszywek w magazynie9raquo, aby nie pozostać bez jednego elementu zapięcia w najbardziej nieodpowiednim momencie;
 • po zakończeniu pracy zamocuj uchwyt za pomocą urządzenia zabezpieczającego, aby uniknąć spontanicznego lub przypadkowego strzału.

Oprócz wszystkich powyższych wskazówek, możesz potrzebować pomocy w naprawie tego narzędzia budowlanego, ponieważ zszywacz, jak każdy inny sprzęt, ma tendencję do pękania.

Najczęstszą przyczyną awarii zszywacza jest uszkodzenie mechanizmu udarowego. Jednak aby się do niego dostać, należy najpierw zdemontować instrument. Można to zrobić, wykonując kilka prostych operacji:

 • usunąć śrubę regulacyjną;
 • zdjąć sprężynę;
 • zdejmij osłonę ochronną;
 • usuń szpilki;
 • zdejmij podkładki zabezpieczające.

Po wykonaniu wszystkich powyższych manipulacji, będziesz mógł zobaczyć perkusistę, który w większości przypadków załamuje się z powodu rozwoju jego zasobów. Aby naprawić ten element, należy go usunąć, zainstalować w imadle i przy użyciu zwykłego pliku dać perkusiście oryginalny kształt. Wszystko, naprawa się skończyła, a instrument znów jest w pełnej gotowości bojowej.

Możesz również obejrzeć mały filmik na temat przeglądu zszywaczy mebli, a także zasady wypełniania, ustawiania i pracy z nimi:

Jak wybrać, obsługiwać i naprawiać zszywacz do mebli

Rodzaje zszywaczy według rodzaju zastosowanej siły:

 • mechaniczny lub ręczny. Zasilany wysiłkiem ręki. Niska moc jest wadą takich urządzeń. Ale są też zalety: lekki, tani, kompaktowy. Zszywacze mechaniczne są niezawodne w działaniu, ponieważ składają się tylko z korpusu, dźwigni i mechanizmu sprężynowego. Istnieją dwa rodzaje:
  • dźwignia. Aby zatkać takielunek, musisz nacisnąć dźwignię;
 • młotek lub perkusja. Aby obsługiwać urządzenie, należy uderzać i uderzać, jak młotek. Dlatego takie zszywacze nie są wykorzystywane do pracy w wąskich gardłach. W końcu nie zawsze istnieje możliwość zrobienia huśtawki. A dokładność oddziaływania jest mniejsza. Jednak zszywacz młotkowy jest niezbędny podczas pracy na wysokości, gdy nie można nacisnąć zszywacza na powierzchnię i nacisnąć dźwigni. Po prostu trzeba uderzyć, a zszywka jest zapchana;

  Zszywacz młotkowy lub udarowy

  Zszywacze mechaniczne to:

  • ze sprężyną śrubową. Ma słaby strzał. Umożliwia pracę tylko z miękkim drewnem. Zapewnia znaczny powrót do rozdania. Zasoby do 12.000 zdjęć;

  Zszywacz ze sprężyną śrubową

  Zszywacz ze sprężyną

  • gospodarstwo domowe. Są to mechaniczne i tanie modele elektrycznych zszywaczy o niskiej mocy;
  • profesjonalny. Obejmują one mocniejsze narzędzia elektryczne i pneumatyczne.

  Rodzaje zszywaczy według rodzaju oprzyrządowania:

  • zszywanie. Używane do prac domowych;
  • przybijanie. Są one wykorzystywane do działalności zawodowej i domowej. Pracują z dużymi zszywkami i gwoździami. Długość oprzyrządowania przekracza 12 mm;
  • uniwersalny. Może pracować z płaskimi i okrągłymi wspornikami, gwoździami i ćwiekami.

  Jak wybrać urządzenie: porady profesjonalistów

  Aby uzyskać optymalny wybór zszywacza, musisz rozwiązać następujące zadania:

  • częstotliwość używania narzędzia: codziennie lub od czasu do czasu;
  • miejsca użytkowania: pokój, ulica. Czy jest prąd?
  • Czy potrzebujesz dokładności zapychania olinowania?
  • materiały, z którymi planujesz pracować.

  W zależności od przeznaczenia i warunków pracy wybierz rodzaj zszywacza:

  • do rzadkich prac z materiałami sypkimi odpowiedni mechaniczny zszywacz;
  • Jeśli nie potrzebujesz precyzji w instalacji zamków i masz możliwość celowania, pomyśl o wyborze zszywacza. On jest łatwy. Zamontowany na pasie montażowym;
  • w przypadku dużej ilości pracy w miejscach, w których potrzebna jest mobilność, dobrze przyjrzyj się narzędziu akumulatorowemu;
  • jeśli pracujesz w pomieszczeniu z gniazdkiem elektrycznym i nie chcesz przepłacać za baterię, kup zszywacz z połączeniem sieciowym;
  • jeśli potrzebujesz stacjonarnego, mocnego urządzenia, nie wahaj się wziąć narzędzia pneumatycznego.

  Na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze zszywacza:

  • obecność regulatora siły uderzenia. Narzędzie mechaniczne ma dwa rodzaje regulacji: minimalne i maksymalne lub płynne ustawienie. Miej elektryczny do 6 trybów. Ustawienie dokonuje się za pomocą przełącznika oprogramowania. Im cieńszy materiał, tym mniejsza siła uderzenia, w przeciwnym razie powstają wgniecenia;
  • podwójny wpływ. Ma tylko elektryczne zszywacze. W przypadku materiałów pełnych stosuje się duże oprzyrządowanie, które nie zostanie natychmiast zatkane. Sam mechanizm podwójnego młota decyduje o tym i działa po raz drugi. Jeśli nie ma takiego mechanizmu, nie zauważysz od razu, że głowy czapek nie zostały wbite do końca;
  • wyodrębnianie elementów złącznych za pomocą zszywacza. Jeśli jest taka funkcja, nie musisz robić tego ręcznie lub za pomocą gwoździa, aby usunąć źle spięte okucie;
  • materiał ciała. Zszywacze wykonane ze stali konstrukcyjnej ważą więcej niż plastik;
  • gumowe wstawki na rączce. Ich obecność zmniejsza odrzut instrumentu, a ramię staje się mniej zmęczone;
  • typ baterii:
   • niklowo-kadmowy odpowiedni do niskich temperatur. Ale mają efekt pamięci, więc szybko się rozładowują. Są one stosowane w niedrogich modelach;
   • litowo-jonowy. Trzymają ładunek dłużej, ale efekt mechaniczny jest gorszy;
   • wodorek niklowo-metaliczny. Światło i duży zasób ładunku;
  • liczba uderzeń. Zależy to od czasu zszywaczy baterii;
  • moc narzędzia. Liczba uderzeń na minutę zależy od tego. Wraz ze wzrostem mocy zwiększa się prędkość urządzenia;
  • rodzaj elementów złącznych. Wybierz zszywacz z łącznikami, który jest odpowiedni do twoich celów.

  Kupując zszywki, musisz wiedzieć, które zszywki pasują do zszywacza. Typ oprzyrządowania jest wskazany na opakowaniu, w instrukcjach i na korpusie narzędzia. Zszywki mają cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze:

  • kształt. Może być w kształcie litery U lub półokrągłym. Ten ostatni służy do instalacji kabli;
 • rodzaj ostrzenia końców:
  • zaostrzony. Aby zatkać takie zszywki, wymagany jest mniejszy wysiłek;
  • niezdefiniowany. Często są zakleszczone i nie zawsze walcowane do końca;
 • rozmiar przyciągania. Gwoździe i zszywki do zszywaczy są podzielone na typy i oznaczone numerem. Każdy typ odpowiada jego rozmiarowi:
  • wysokość H;
  • szerokość L;
  • grubość W.

   Najczęstsze materiały eksploatacyjne to zszywki w kształcie litery U opatrzone oznaczeniem "Typ 53". Znaleźli zastosowanie w ściskaniu mebli materiałami włókienniczymi oraz w łączeniu wyrobów z drewna, sklejki, płyt wiórowych i płyt pilśniowych. Wsporniki typu 140 są na drugim miejscu na żądanie. Są krótsze i grubsze. Ze względu na zwiększony obszar styku z klejonym materiałem zmniejsza się prawdopodobieństwo pęknięcia materiału w punkcie mocowania do podłoża. Dlatego są wygodne do pracy z subtelnymi detalami: tkaninami, folią PVC, a także drewnem, sklejką, płytą wiórową i płytą pilśniową. Półokrągłe aparaty mają dwa typy.

   LiveInternet LiveInternet

   Lekko solonymi szpikami gotuję sałaty w taki sam sposób, jak tylko lekko solone ogórki.

   Wtorek, 27 czerwca 2017 19:28 + w cytacie Olga_Gogishvili wszystkie wpisy autora Lyubasha, dobry wieczór.

   Dekoratory do kolaży Jeśli potrzebujesz dekoratora, powiedzmy w Corel, po prostu wybierz dowolny i sposób.

   Śledź link i pobierz tam Adobe Flash Player. http://sewin.net/soft/internet/438-flashplayer-tor.

   Luba Tim, kreacja i decoupage z pudełka z tektury wiążącej. Decoupage. Sezon letni.

   Wybierz zszywacz mechaniczny do mebli i zszywki. Nie mylić typu wspornika!

   Zszywacz do mebli jest szeroko stosowany w gospodarstwie, dzięki czemu łatwo pokonasz folię cieplarnianą, meble za pomocą materiału, a przyda się również w innych sytuacjach. Różnorodność modeli zepsuje niewiedzącą osobę, dlatego w tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące wyboru sposobu użycia, które klamry są odpowiednie dla poszczególnych modeli.

   Zszywacze do domów na sprzedaż są szeroko prezentowane, pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest rodzaj zszywek. Najbardziej popularnym i często używanym rodzajem klamer jest typ 53. Większość modeli używa typu 53. Ten typ ma następujące wymiary: szerokość klamry 11,4 mm, grubość - 0,7 mm. Oczywiście nie musisz znać tych rozmiarów, musisz tylko wiedzieć, jakie są szelki twojego "cigar9raquo", ich typ działa.

   Po drugie - szelki, na jaką głębokość można walić.

   Karabiny meblowe są bezpretensjonalne (zszywki 4-8 mm, są niedrogie). Najczęściej wykonane z plastiku, przeznaczone do rzadkiego użytku. Używaj tylko małych zszywek, aby mogły tylko przyszyć płótno lub papier. Tanie i bezpretensjonalne, cena wynosi około 100 rubli. Oto takie.

   Dostępne są również 4-10 opcji (zszywki od 4 do 10 mm włącznie). Takie pistolety są wykonane z metalu, chociaż nie ma śruby regulacyjnej. Tak, robi to jednak, a do niczego, klamry do 10 mm mogą być młotkowane i bez maksymalnej regulacji. Zazwyczaj należy stosować zaciski typu 53.

   Zszywacze 4-14 mm (pierwsze zdjęcie w artykule). Najpopularniejszy i sprzedawany. Wykonane z metalu, wysokiej jakości, wysokiej jakości.

   Użyj zszywek o głębokości 4-14 mm i typu 53. Główną różnicą w stosunku do pozostałych jest obecność śruby regulacyjnej, za pomocą której można zwiększyć lub zmniejszyć siłę uderzenia. Z reguły, jeśli wspornik ma więcej niż 10 mm głębokości, należy skręcić śrubę w kierunku zwiększania siły uderzenia, w przeciwnym razie zacisk nie będzie całkowicie wchodził w drzewo. Szeroka gama rozmiarów zszywek (4,6,8,10,12,14 mm) pozwoli wybrać optymalną głębokość do wykonywania pracy. Z dobrych modeli można wyróżnić firmę Zubr9raquo; - niezawodna i wysokiej jakości, cena to 330 rubli.

   Również z modeli domowych należy wybrać model z uchwytem typu 140. Jest grubszy, ma wymiary: szerokość 10,6 mm i grubość 1,2 mm. Jeśli załadujesz zszywki typu 53 do zszywacza typu 140, wykona on 2 nawiasy naraz. Dlatego tak ważne jest, aby znać typ, na którym "pigal9raquo; Najczęściej pistolety z typem 140 obsługują kilka rodzajów zamków, są to małe goździki i półokrągłe szelki do zatkania kabla. Można powiedzieć, że jest to uniwersalna opcja, z którą przyjemność pracować. Jednak nie obsługuje najpopularniejszego wspornika typu 53. Stayer Stayer, przedstawiony na poniższym zdjęciu, obsługuje 4 rodzaje zszywek: typ 140, typ 300, typ 500 i typ 36. Jego cena to 650 rubli.

   - Najczęściej używane, używane w większości zszywaczy.

   Szerokość zszywek 11,4 mm

   Wymiary (głębokość) 4-14 mm.

   Sprzedawane są w opakowaniach po 1000 sztuk

   Istnieją 2 rodzaje: utwardzane (twarde) i proste. Utwardzane są używane do drewna mocnego lub klejonego (dsp). Zwykłe zszywki są 2 razy tańsze, przeznaczone do drewna iglastego.

   Mocne, grube zszywki, stosowane również do mocowania materiału do drewna, sklejki, drewna.

   Opakowania po 1000 sztuk.

   Koszt jest wyższy niż w przypadku aparatów typu 53.

   Półokrągłe szelki do mocowania linki.

   Szerokość wspornika wynosi 7,6 mm (można przygwoździć kabel o średnicy nie większej niż 6,4 mm)

   Wymiary - 10, 12 14 mm

   Małe goździki z czapeczką w kształcie litery "T". Są one używane do mocowania do drewna, daner, dsp.

   Grubość gwoździa - 1,2 mm

   Wymiary - 10, 12 i 14 mm.

   Goździki bez kapelusza (np. Wykończenie). Ogólnie rzecz biorąc, przypominają typ 300, tylko nie ma kapelusza.

   Wymiary to 10,12, 14 mm.

   Jeśli zajmujesz się produkcją mebli i używasz odpowiedniego narzędzia stale w trybie twardym, wtedy zwykłe modele domowe nie będą trwać długo. Dlatego do takich celów istnieją profesjonalne opcje. Narzędzie RAPID dowiodło swojej wartości. Firma ta specjalizuje się w produkcji tylko broni krótkiej, dlatego są one doskonałej jakości. Jednak ich koszt jest na przykład duży. Standardowy pistolet na szelkach typu 53 kosztuje 2200 rubli. Jednak według klientów, którzy kupili od nas kilka takich modeli, są bardzo mocni. Wcześniej kupowali zwykłe sprzęty gospodarstwa domowego, ale często kończyły im się zamówienia. W związku z tym postanowiono kupić 1 profesjonalną próbkę na jedną próbkę - przeżył on 10 zwykłych zszywaczy. Jak widać, różnica jest po prostu ogromna. Do użytku domowego wystarcza zwyczajne tanie połączenie, na przykład firma Zubr9raquo;

   Jak wkładać zszywki

   Dla tych, którzy pierwszy raz wybrali zszywacz, może to stanowić problem. Ale po raz pierwszy od razu się uczę, nic skomplikowanego. Oto zdjęcie.

   Najpierw weź "uchwyt zszywek" ze sprężyną pistoletową, następnie włóż zaciski z ostrzem w dół i popchnij je "sprężystym kawałkiem", aż koniec zatrzaśnie się na swoim miejscu.

   Przygotowanie zszywacza do pracy

   Wyciągnij zatrzask, który znajduje się z tyłu zszywacza.

   Włóż wsporniki do specjalnego rowka. Zszywki należy wkładać końcówkami w dół. (P)

   Zamontuj zawór suwakowy ze sprężyną na miejscu

   Zszywacz jest gotowy do użycia.

   Jak korzystać ze zszywacza

   Mocno przymocuj zszywacz do powierzchni, gdzie chcesz młotkować zacisk.

   Nie odrywaj zszywacza od powierzchni, naciśnij dźwignię, aż usłyszysz charakterystyczny dźwięk. To działanie wymaga wysiłku mechanicznego.

   Jeśli zszywka nie ulegnie awarii, to utknie i trzeba ją uzyskać, po wykonaniu 4 kroków przygotowania zszywacza do pracy.

   Zrobione. Wspornik został pomyślnie zapakowany.

   Aby nie doznać obrażeń przez zszywacz do mebli, ważne jest dokładne zrozumienie sposobu korzystania z takiego narzędzia. Jeśli pracujesz z mechanicznym zszywaczem, najpierw wyreguluj regulator śrub. Regulację należy wykonać na szorstkim materiale, obracając regulator od minimum do maksimum. Jeśli elementy złączne nie wejdą w materiał z pierwszego uderzenia, konieczne będzie ponowne ustawienie zszywacza mebli, a jeśli wejdziesz, przejdź do pracy nad "czystym 9raquo;

   Aby zablokować zszywki we właściwej odległości, najlepiej wcześniej zaplanować takie miejsca za pomocą długopisu lub ołówka. Można również użyć blokady, która powinna zachować tę samą odległość podczas kierowania łącznikami bez wstępnego oznaczania.

   Nie zapomnij trzymać materiału w ten sam sposób, wykonując strzały, aby materiał nie mógł się wyprowadzić podczas jazdy klamrą. Nie zapomnij, aby mieć oko na obecność zszywek, aby nie pozostać bez nich w najbardziej nieodpowiednim dla ciebie momencie.

   Gdy narzędzie nie jest używane, zabezpieczyć uchwyt za pomocą zapadki zabezpieczającej. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa. Jeśli zastosujesz się do tych prostych zaleceń, możesz łatwo poradzić sobie z sofą lub innym niezbędnym zadaniem związanym ze zszywaczem do mebli, cena zawsze zależy od rodzaju narzędzia i producenta.

Dodaj komentarz

22 − = 12