Nazwa kategorii

Jak zmienić larwę zamku

Jak zmienić larwę w zamku drzwi: oznaki złamania i instrukcje wymiany

Drzwi w większości przypadków stanowią niezawodną barierę dla przenikania obcych osób do domu. Zabezpieczeniem tego zabezpieczenia jest zamek, który ściśle blokuje go przed nosem potencjalnych intruzów. Blokada jest jednak dość skomplikowanym mechanizmem, podlegającym regularnym obciążeniom. A w przypadku, gdy drzwi wychodzą bezpośrednio na ulicę, wpływają na to również warunki pogodowe. Z biegiem czasu z pewnością zawodzi, często blokując wejście do mieszkania, nie tylko "wrogom", ale i władcom. I tutaj ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić larwę w zamku drzwi, tak aby nie spieszyć się w poszukiwaniu wyjścia z obecnej sytuacji. Cieszę się, że każdy przydatny człowiek może to zrobić, wiedząc z jakiej strony biorą śrubokręt.

Znaki, że twój zamek jest zdenerwowany, może być kilka:

 1. Klucz się nie odwraca. W niektórych przypadkach zakleszcza się o pół obrotu, po czym nie można go wyciągnąć.
 2. Klawisz obraca się, ale za nic, bez wpływu na mechanizm blokujący.
 3. Kluczowe zacięcia. Jako opcja - drzwi otwierają się, ale można je wyciągnąć tylko w położeniu pośrednim.

Ten drugi przypadek można uznać za najłatwiejszy. To jest "strzał ostrzegawczy", po którym następują kłopoty. Masz więc czas, aby pomyśleć o tym, jak zmienić larwę w zamku drzwiowym, podnieść nową i wykonać naprawę w wolnym czasie, a nie w pośpiechu.

Jeśli nie weźmiesz pod uwagę naturalnego zużycia zamka, w takich okolicznościach mogą wystąpić nieprzewidziane problemy:

 1. Projekt polega na złamaniu integralności w wyniku prób deasemblowania go. Celem takich prób może być niepiśmienne pragnienie po prostu nasmarowania zaparć.
 2. Blokada zamka, przypadkowa lub zamierzona (aby zamknąć drzwi), pod nieudanym kątem dla larwy.
 3. Próbujesz otworzyć zamek bez klucza, jeśli zapomniałeś go w domu.
 4. Hakowanie lub jego nieudana próba.
 5. Utrata klucza - jeśli żaden z twoich krewnych lub przyjaciół nie ma duplikatu.

We wszystkich przypadkach niezdolności do zaparcia należy zdecydować, co zmienić: zamek żelaznych drzwi lub larwę. W większości przypadków ta druga opcja jest bardziej korzystna, ponieważ może być przeprowadzana niezależnie, a wymagany jest minimalny koszt. Na większości drzwi znajdują się zamki bębenkowe, na których następuje zmiana "sekretki9raquo; nie powoduje trudności. I to jest szczególnie istotne dla zaparcia, takich jak „krab9raquo, ponieważ zmienił napastnik drzwi w zamku będzie dużo tańsze niż w całym systemie: może obsługiwać tylko profesjonalny, plus koszt robocizny i części jest bardzo wysoka, a zmiana czasu zabierze dużo.

Istnieją złożone blokady o zwiększonej niezawodności: nie zaleca się wspinania się po laiku, chociaż możliwa jest wymiana larwy. Lepiej wezwać czarodzieja: zapłacić za pracę, ale nie wydawać na zamek jako całość.

Kiedy larwy nie można wymienić

W niektórych przypadkach musisz całkowicie zmienić blokadę. Dla nich, po pierwsze, są dyski: powiązany cylinder jest często niemożliwy do odebrania.

Ponadto istnieje wersja zamku, popularna ze względu na jego niezawodność, ale wymagająca całkowitej wymiany. Wynika to z faktu, że mechanizm kodu, który zapewnia sekret otwierania, wbudowany jest w konstrukcję zamka. Sam larwa nie jest w nim obecna. Aby ustalić, że mamy do czynienia z takim urządzeniem blokującym, jest ono łatwe dzięki kluczowi: "antique9raquo; Zobacz, ze skrzydłami po obu stronach pręta i złożonym wzorem na obu. Tutaj nie możesz nawet spróbować przejść przez małą krew, ale natychmiast przygotuj się na zastąpienie całego zamku.

Instrukcje dotyczące zmiany larwy zamka drzwi

Pierwszym etapem działania będzie usunięcie nieudanego mechanizmu. Całkowicie rozebrać i wyciągnąć całą strukturę nie jest konieczne. Wystarczy odkręcić śrubę na końcu zamka (czasami jest ich 2), nacisnąć na gołą część i pociągnąć cylinder. Łatwo wyjdzie z gniazda.

Drugi krok: udanie się do sklepu budowlanego z żarciem i dokładnym doborem butli. Powinien dokładnie pokrywać się ze starym nie tylko pod względem wielkości, ale także w sposobie zapinania.

Trzeci etap to instalacja nowego cylindra. Aby zmienić larwę zamka w metalowych drzwiach, należy włożyć go do gniazda w tej samej pozycji, co stare, zabezpieczyć i zamocować usunięte śruby. Pozostaje tylko upewnić się, że blokada znowu działa poprawnie.

Co najgorsze, ten, kto wykrył awarię, jest na zewnątrz i nie ma możliwości przygotowania się na wymianę. Najpierw musisz spróbować wejść na alternatywne sposoby (na przykład przez okno) i spróbować otworzyć wejście od środka. Jeśli nie jest to możliwe, konieczne będzie wywiercenie larwy. Wiertarka może zostać wypożyczona od sąsiadów lub wynajęta w najbliższym wypożyczalni, ponieważ przed zmianą larwy w zamku należy ją usunąć. Wiertło jest wstawiane do wiertła w celu uzyskania metalu, jest ono zorientowane w miejscu flagi, a otwór jest wywiercony na środek zamka. Wkrętak jest włożony do otworu, który obraca flagę. Po otwarciu drzwi śruba mocująca jest przykręcana, a larwa wypychana z gniazda. Co więcej - jak opisano powyżej: nowy cylinder jest kupowany i instalowany w miejsce starego.

Zamki się psują i na maszynach, często nawet szybciej niż przy drzwiach wejściowych. Najczęściej cierpią właściciele transportu krajowego. Właściciele klasycznych modeli muszą wiedzieć dokładnie, jak zmienić larwę zamka na drzwiach VAZ, aby nie powtórnie przewijać STO. Procedura jest prosta i łatwa do wykonania.

 1. Zewnętrzny uchwyt jest zdemontowany.
 2. Shilom, albo cienki śrubokręt krzyżakowy, albo silny drut wypycha kołek blokujący.
 3. Po wewnętrznej stronie zatrzask jest zdjęty.
 4. Sprężyna na larwie jest przebita śrubokrętem i usunięta.
 5. Klucz zostaje włożony do zamka i obrócony o pół obrotu w celu zamocowania. Zlikwidowane larwy są usuwane.

Ltd. Własny Master PoliStyle

Jak zmienić larwę bez mistrza w zamku drzwi. Jak otworzyć drzwi, jeśli zamek jest zepsuty

Jeśli zamek na drzwiach domu lub biura jest zepsuty, spróbuj zmienić jego wewnętrzną część - larwę. Możesz zrobić to sam. Jak wyciągnąć wadliwy mechanizm i w jaki sposób można otworzyć drzwi, które się zacięły - czytaj dalej.

Jak usunąć larwę, aby znaleźć zastępstwo

Z reguły mechanizm nie zawiedzie niespodziewanie. Zauważywszy pierwsze oznaki nieprawidłowego działania zamka, pospiesz się, aby go zastąpić w najbliższej przyszłości, w przeciwnym razie w najbardziej nieodpowiednim momencie po prostu nie można dostać się do domu lub do pracy. Powszechnym powodem, dla którego drzwi się nie otwierają, jest pęknięcie larwy. Jest to szczegół blokady z tajnym mechanizmem, w który wkładany jest klucz. Wygląda jak cylinder połączony z mechanizmem - zestaw kołków, który otwiera tylko klucz specjalnie dla niego wykonany. Larwa napędza mechanizm blokujący, łatwiej jest go zmienić niż cały zamek.

Zanim kupisz nową część, usuń uszkodzoną:

 1. Odkręć śrubę mocującą na końcu drzwi, która utrzymuje mechanizm blokujący na swoim miejscu.
 2. Po włożeniu klucza do odwiertu, obróć go do 10-15 °.
 3. Zauważ, że specjalna flaga mechanizmu już nie działa, wyciągnij larwę. Możesz to zrobić z dowolnej strony: z zewnątrz, ciągnąc za klucz lub od wewnątrz, naciskając na mechanizm. Jeśli larwa jest wyposażona w obracającą się jagnięcinę, pociągnij tylko w jej kierunku.

Uwaga, proszę! Jeśli larwy nie można osiągnąć, jest prawdopodobne, że ozdobna wyściółka na zamek uniemożliwia to. Muszą być usunięte i zastąpione na miejscu tylko po wymianie części.

Jak wybrać i wymienić larwę w zamku drzwi. Instrukcje

Po otrzymaniu zużytego szczegółu dokonaj pomiarów, aby kupić identyczny. Zwróć uwagę na takie parametry larwy:

Te cechy są różne, ponieważ drzwi mogą mieć różne grubości. Ponadto wskaźniki zależą od producenta. Lepiej dać pierwszeństwo firmie, której larwa już wcześniej stała w twoim zamku. Zwróć uwagę na położenie otworu na śrubę mocującą. Musi być w tej samej odległości.

Należy zauważyć, że larwy różnią się kształtem klawiszy, a także liczbą rowków pod nimi: są 2, a jest 1 plus specjalne jagnię, dzięki czemu drzwi można otworzyć od wewnątrz bez klucza. Ważny jest również kolor larwy - musi być w harmonii z całym zamkiem. Jeśli to możliwe, weź wyodrębnioną część ze sobą, aby wybrać to samo. W przeciwnym razie przepisz parametry i wybierz z pomiarów.

W przypadku instalacji należy wykonać te same czynności co przy usuwaniu mechanizmu, ale w odwrotnej kolejności:

 1. Włóż larwę do zamka.
 2. Zabezpiecz je za pomocą śruby na końcu drzwi. Jeśli nie dostanie się do odpowiedniego otworu, przesuń larwę i jednocześnie przekręć część.
 3. Sprawdź jakość instalacji, otwierając i zamykając drzwi za pomocą klucza po obu stronach. Powinien obracać się swobodnie, a zamek nie powinien skrzypnąć.

Uwaga, proszę! Najpierw sprawdź działanie mechanizmu na otwartych drzwiach. Jeśli wszystko poszło gładko, możesz przetestować zamek, zamykając drzwi.

Możliwe jest również zastąpienie larwy bez klucza - na przykład, jeśli się zepsuł, a część pozostała wewnątrz zamka. Aby usunąć układ, należy obrócić mechanizm blokujący. Istnieją na to 3 sposoby:

 • zdobądź szpilki z larwy;
 • wykonać otwór wiertarski 3 mm pod cylindrem;
 • po usunięciu nakładek z drzwi, aby spojrzeć przez szczelinę, gdzie flaga się obróci. Wywierć całkowicie przypadek blokady i sięgnij po larwę.

Którą opcję lepiej zastosować? Należy to uwzględnić w każdej konkretnej sytuacji.

Larwa pękła: jak otworzyć drzwi. Sposoby i porady

Jeśli zamek nie czekał na naprawę na czas i zawiódł cię, pozostawiając za sobą zamknięte drzwi, istnieje kilka sposobów wyjścia z nieprzyjemnej sytuacji.

 1. Spróbuj dostać się do domu przez okno. Nie nadaje się do mieszkań zlokalizowanych w wysokich budynkach.
 2. Usuń całą konstrukcję wraz z ramą. Aby to zrobić, usuń cały obwód otworu wyściółki, zamrożone kawałki pianki montażowej i zobaczył miejsca połączone spawania, przy pomocy "Bulgarians9raquo;. Aby zastosować tę metodę, musisz mieć odpowiednie narzędzie pod ręką.
 3. Użyj również "Bulgar9raquo ;, ale tylko do piłowania zamku". Jest szybki, ale w przyszłości wymaga wymiany całej struktury wejściowej.
 4. Zadzwoń do ratownictwa lub firmy, która zainstalowała drzwi. Połączenie i praca specjalistów zajmie trochę czasu, a czasami możesz potrzebować dokumentacji potwierdzającej twoją własność domu.

Istnieją sposoby na otwarcie uszkodzonego zamka z najmniejszą stratą:

 1. Używanie spinki do włosów, klipsa lub drutu. Złam improwizowany blokadę w 2 częściach. Jeden wkładamy do zamka i próbujemy przekręcić, popychając drugą część szpilek. Nie działa z wszystkimi rodzajami mechanizmów.
 2. Wkrętak. Skuteczny dla zamka w kształcie krzyża. Odkręć wierzchołek, wywierć otwór nad dziurką od klucza, włóż śrubokręt i obróć go.
 3. Wywiercić larwy zamku. Nie nadaje się do konstrukcji wyposażonych w potężne pancerne osłony.

Jak wymienić larwę zamka: wideo

Jak zmienić larwę zamku własnymi rękami: zdjęcie

Dziękuję za współpracę!

Opanuj przez godzinę: specjalista, projektant, projektant, ekspert, instalator, asembler.

Twój Mistrz. Styl i konstrukcja od naprawy po wnętrze.

Wymiana larwy w zamku drzwi

Jak zmienić larwę w zamku drzwi? Wielu zadaje to pytanie w obliczu problemu zajęcia zamku po jego otwarciu i zamknięciu, ale zmiana larwy w zamku nie jest dostępna dla wszystkich, ponieważ istnieją wyspecjalizowane organizacje, które mogą dokonywać szybkich i wysokiej jakości napraw nawet tych drobiazgów. Jednak takie błahe zadanie może rozwiązać każdy.

Prawie każdego dnia ktoś stoi przed zamkami drzwi. Występują na drzwiach mieszkań, pokoi, samochodów i wielu innych miejscach. Ale bez względu na to, jak wysoka jest dokładność przy ich użyciu, gdy zawiodą blokady. Jednym z możliwych problemów z blokadą drzwi są problemy wewnątrz mechanizmu, które pociągają za sobą konieczność zmiany larwy drzwi.

Jaka jest larwa zamku? To część blokady z tajnym mechanizmem. Jest wkładany do klucza i sprawdzany pod kątem zgodności przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Czy mogę sam zmienić larwę w zamku? Tak, a ta procedura nie jest trudna - będzie wymagać 10 minut na wymuszenie.

Jak zmienić larwę w zamku drzwi? Najpierw musisz podnieść śrubokręt Phillipsa i zabrać się do pracy. Po pierwsze, warto znaleźć śrubę na płycie końcowej i odkręcić ją. Znajduje się na środku paska i jest skręcony przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Całkowicie usuwając zasuwę, możesz zauważyć, że larwa już się porusza, ale wciąż nie jest wyciągnięta. Wtedy powstaje pytanie: "Jak wymienić larwę w zamku drzwi?". Nie można usunąć flagi na tajnym mechanizmie zamka.

Aby "utopić9raquo; pole wyboru, będziesz musiał włożyć klucz i obrócić go w larwie o 15 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie możesz wyciągnąć klucz do siebie lub nacisnąć sekret z tyłu. Następnie larwa blokady zostanie zdjęta. Po zdobyciu próbki larwy do zamku możesz przystąpić do zakupu nowej larwy.

Kryteria wyboru nowej larwy dla zamku

Jak wymienić larwę w zamku drzwi? Mając próbkę, możesz przejść do nabycia nowej larwy. Pomimo niesprawności możliwe jest wybranie z niego nowej części. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę długość i średnicę. Te cechy mogą się różnić ze względu na nierówną grubość drzwi. Szczególnie często różnią się średnice larw na drzwiach produkcji zagranicznej.

Warto zwrócić uwagę na otwór montażowy. Konieczne jest, aby długość od końca do dziury nabytej larwy pokrywała się z wielkością próbki. Dozwolone jest, że było więcej, ale w żadnym wypadku nie mniej.

Jak zmienić larwę na metalowych drzwiach wejściowych? Aby upewnić się, że wszystko poszło dobrze, kupując nową larwę, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 1. Liczba kluczy. Różne larwy mają różną liczbę blokad. Ważne jest, aby wybrać opcje w zależności od liczby wymaganych kluczy;
 2. Rowki. Istnieją opcje z rowkami na klawisze po obu stronach lub tylko z ulicą. W drugim wariancie, w środku umieszczona jest przędzarka, która może łatwo otwierać i zamykać zamek bezkluczykowy. Należy również wziąć pod uwagę, że w przyszłości konieczna będzie zmiana kluczy larwy;
 3. Kształt klawiszy. Istnieje wiele różnych rodzajów kluczy. Istnieją warianty odmian płaskich, laserowych, perforowanych i innych;
 4. Kolor. Larwy mają różne kolory. Ważne jest, aby wybrać taką opcję, która pasuje do koloru zamku.

Jeśli istnieje sytuacja, w której nie można pozostawić otwartych drzwi, należy pamiętać wszystkie cechy larwy. Dla pewności lepiej jest sfotografować lub szkicować, a także zapisać wszystkie wymiary.

Jak wymienić rdzeń w zamku własnymi rękami? Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności możesz przejść do ostatniego etapu. Operacja ustawiania zamka jest odwrócona do procesu usuwania. Główną trudnością jest uderzenie w śrubę w otworze. Aby wyeliminować tę niedogodność, możesz jednocześnie przesuwać larwę.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub chęć zaznajomienia się z procesem wymiany larwy, możesz skorzystać z pomocy Internetu. Po znalezieniu wideo z pytaniami "jak zamienić rdzeń zamka na wideo" lub "jak zmienić larwę w zamku drzwi na wideo", możesz zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi subtelnościami procesu.

Możliwa jest również wymiana bezkluczowej larwy bez klucza. Głównym działaniem w tym przypadku będzie wyodrębnienie uszkodzonej części poprzez obrócenie mechanizmu.

Aby to zaimplementować, możesz zaoferować kilka opcji, z których jedną jest wyjęcie szpilek z larwy. Jeśli wypadną, zamek obróci się bez żadnych trudności. Inną opcją byłoby przewiercenie larwy pod cylindrem z wiertłem 3 mm. Jeśli wynik się powiedzie, blokada zmieni się płynnie.

Rozwiązaniem problemu może być również usunięcie wykładzin od drzwi. Poprzez uformowaną szczelinę widać, w którym kierunku jest obracana blokada krzywki. Następnie za pomocą cienkiego wiertła będzie można wywiercić cały korpus zamka i wyjąć larwę, nie obracając się. Którą opcję zastosować, należy określić na podstawie konkretnej sytuacji.

Otwarcie zamka z utratą klucza pomoże specjalistom, z kosztami usług, które można znaleźć tutaj. Ceny za montaż zamków w drzwiach metalowych są dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

+ 52 = 62