Nazwa kategorii

Jak umyć pralkę za pomocą maszyny do kwasu cytrynowego

Jak wyczyścić kwas cytrynowy i ile wlać do pralki?

Główne pytanie, które pojawia się, gdy planujesz oczyścić pralkę z kwasem cytrynowym: ile pieniędzy wlać w urządzenie, tak, że nie ma szumowin na grzejnikach? Wiele wątpliwości, czy można go w ogóle użyć do czyszczenia.

Efekty twardej wody

W wielu regionach Rosji woda jest bardzo sztywna. Konsekwencje mogą być widoczne na dolnej i wewnętrznej ścianie czajnika. Na nich biała powłoka - to szumowiny, która pojawia się podczas gotowania twardej wody. To samo dzieje się w każdej domowej pralce (zdjęcie nr 1). Aby zmniejszyć grubość tego osadu lub całkowicie go usunąć, należy okresowo czyścić pralkę kwasem cytrynowym. Jest to dość tania substancja, która jest swobodnie sprzedawana w jakimkolwiek sklepie spożywczym. Obsługuj ten proszek poprawnie.

Do czyszczenia samowarów, żelazek i czajników już od dawna używa się już proszku kwasu cytrynowego. Jeśli tak, to dlaczego nie spróbować ich oczyścić i pralką? Niektóre obawy są spowodowane tym, że maszyna ma uszczelki i inne części wykonane z tworzywa sztucznego i gumy. Czy nie zostaną uszkodzone i wyłączone podczas procesu czyszczenia? Są również tego rodzaju pytania:

 1. 1 Ile kwasu powinienem użyć do skutecznego działania?
 2. 2 Jak często trzeba czyścić pralkę?
 3. 3 Czy potrzebujemy takiej procedury oczyszczenia?

A więc ile gramów proszku musisz wziąć podczas czyszczenia urządzenia? W końcu wiele zależy od tego: żywotności jednostki do prania, budżetu rodziny i czasu. Wszystko to można zoptymalizować poprzez regularne wlewanie proszku czyszczącego do urządzenia.

Jak czyścić pralkę lub jakikolwiek inny model? W przypadku urządzenia, które może pomieścić 3-4 kg suchego prania, zaleca się napełnienie proszku proszkiem 60 g kwasu cytrynowego. Jeśli pakiet jest mały, zawierający 20 g, to należy pobrać 3 kawałki. Krystaliczny proszek może być również w większym opakowaniu. Następnie można go zmierzyć łyżeczkami. 2-3 łyżki wystarczą do czyszczenia.

Kwas wlewa się do komory, w której zazwyczaj wylewa się proszek detergentu (rysunek nr 2). Najpierw musisz sprawdzić, czy bęben maszyny jest pusty. W końcu ubrania pozostawione w nim mogą się odbarwić. Następnie wybierany jest pełny cykl prania, który obejmuje płukanie i wirowanie. Temperatura wody nie powinna przekraczać 90 ° C. Lepiej wybrać 60-65 ° C.

Prace przygotowawcze zostały zakończone. Teraz musisz nacisnąć przycisk "Start", wszystko inne, co sama maszyna zrobi. Uruchomi wodę w zbiorniku, wyczyści samochód kwasem cytrynowym z szumowiny i błota, zasoli wodę, wypompuje nową, opłucze wszystkie części i wleje wodę do kanalizacji. Taką pracę można wykonać co 4 miesiące. Przy bardzo twardej wodzie pralkę można czyścić częściej.

Po wyczyszczeniu pralki kwasem cytrynowym należy spojrzeć za gumową taśmę bębna. Mogą pozostać kawałki skali, które powinny zostać usunięte. Bęben i uszczelki są wycierane miękką ściereczką. Wymaga suszenia i tacy do napełnienia proszku. Z drenażu także musisz usunąć całą wodę. Jeśli w maszynie znajdują się kawałki kamienia, odlatujące z metalowych części, jest to znak skutecznego działania wypełnionego kwasu cytrynowego.

Ta metoda jest najprostsza i najtańsza z dotychczasowych. Możesz zadzwonić do mistrza, który za dużo pieniędzy wyczyści twój samochód. Zmiękczacze do twardej wody, które są sprzedawane i szeroko reklamowane, również nie są tanie. Kwas cytrynowy do pralki jest całkowicie nieszkodliwy w ilości 60-70 g. W samochodzie nie pozostaje. Specjalne środki przeciw kamieniowi, które zaleca się dodawać przy każdym praniu, często pozostają w szwach odzieży. Nie jest to bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Czyszczenie pralki kwasem cytrynowym jest bardzo skuteczne, nawet jeśli ma stałe osady.

Wszystkie depozyty gromadzą się na częściach metalowych, w tym na TEN. Depozyty powstają w formie kamienia, gdy woda jest ogrzewana, o wysokim stopniu sztywności. Jeśli ta szumowina pozostanie w sieciach TEN, spowoduje to najpierw zwiększone zużycie energii elektrycznej. Stopniowo gromadzone szumowiny doprowadzi do spalania grzejników. Dzieje się tak dlatego, że szlam bardzo źle przewodzi ciepło. Woda będzie się nagrzewać wolniej, a sam element grzewczy będzie się coraz bardziej ogrzewać. Doprowadzi to do wypalenia. Pojawienie się nalotu i staje się sygnałem, że nadszedł czas, aby wyczyścić pralkę z wagi.

Podczas czyszczenia nie jest zalecane:

 • podgrzej wodę do temperatury powyżej 0 ° C;
 • wlewać kwas w dużych ilościach.

Nadmiar kwasu może spożywać plastikowe części i gumowe uszczelki. Szybko wchodzi z szumowiną w TEN w reakcji chemicznej. Gdy elementy są ogrzewane, reakcja ta jest znacznie szybsza. Przy wysokim stopniu zanieczyszczenia wody i dużej sztywności zaleca się czyszczenie pralki kwasem cytrynowym po 30 praniach.

Jak wyczyścić urządzenie jest teraz jasne. A do tego, co trzeba zrobić? Odpowiedź jest prosta: woda w akweduktie zawiera wiele różnych soli, po podgrzaniu sole osadzają się na dnie urządzeń gospodarstwa domowego, na ich ścianach, na elementach grzejnych. Widać to wyraźnie w przykładzie zmywarki, czajnika, samowara. Nie uciekaj przed tym działaniem i pralką. Mętnieje na TEN stopniowo gromadzi się, warstwa rośnie, pogarsza się przenoszenie ciepła. Woda nagrzewa się wolniej, zużycie energii wzrasta, grzejniki płoną. Z tego powodu zaleca się okresowe czyszczenie pralki kwasem cytrynowym.

Kwas to tani materiał. W gorącej wodzie aktywnie wchodzi w interakcję z solą. Szum zaczyna się rozkładać i oderwać od metalowych części maszyny. Jeśli ilość proszku nie przekracza 60-70 g dla maszyny o pojemności 3-4 kg suchego prania, nie będzie szkód. Jednak temperatura wody w tym procesie powinna być utrzymywana na poziomie 60-65 ° C. W wyższych temperaturach proces rozpuszczania soli będzie przebiegał znacznie aktywniej, co może prowadzić do uszkodzenia części gumowych i plastikowych.

A jak wyczyścić maszynę sokiem z cytryny lub octu? To także kwas. Ocet negatywnie wpływa na szczegóły każdego urządzenia, w tym pralki. W soku z cytryny bardzo małe stężenie kwasu. Lepiej zamiast tych funduszy wlać do maszyny 3 litry zwykłego koksu i włączyć bęben w temperaturze 60 ° C.

Aby zmniejszyć twardość wody, niektórzy właściciele z powodzeniem stosują specjalne środki zmiękczające. Są częścią niektórych środków myjących w automatach. Uśpij je zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na opakowaniu. Nie trzeba usuwać starych rzeczy, które mogą pozostawić na powierzchni detali kawałka materiału. Następnie skala zaczyna gromadzić się na tych cząstkach. Zaleca się pranie w temperaturze do 70 ° C. Po umyciu wytrzyj i osusz wnętrze urządzenia. Jeśli skorzystasz z tych zaleceń, możesz zapomnieć o czyszczeniu.

Pralka jest doskonałym pomocnikiem nowoczesnych gospodyń domowych. Ona sama pracza brudne pranie i rozdaje dobrze sprasowane rzeczy. Taki montaż jest dość drogi. Dlatego musisz zadbać o jego bezpieczeństwo. Aby to zrobić, musisz się martwić o ochronę jednostki przed skalą. Zwłaszcza z tego cierpią grzejniki, które przegrzewają się i wypalają. Niektórzy właściciele zakładają rury wchodzące do maszyny, filtry magnetyczne utrzymujące magnez i wapń, korzystają z różnych zmiękczaczy wody. Ale wszystkie te fundusze pomagają źle.

Najlepszym środkiem przeciw kamieniowi jest kwas cytrynowy.

Jak z niego korzystać, jest powiedziane powyżej. Możesz dodać łyżeczkę wybielacza dla większej efektywności. Ale w tym przypadku konieczne jest zapewnienie dobrej wentylacji w mieszkaniu.

Jak wyczyścić pralkę za pomocą kwasu cytrynowego

Ciągłe mycie w twardej wodzie szybko prowadzi do zerwania pralki. Sole osadzają się na elemencie grzejnym i innych częściach jednostki, co ostatecznie prowadzi do tworzenia się kamienia. Eksperci zalecają regularne czyszczenie maszyny, a najtańszym i najskuteczniejszym środkiem czyszczącym jest kwas cytrynowy.

Dlaczego muszę prać pralkę

Automat to kosztowna przyjemność, nawet dla nowoczesnej kobiety. Jeśli nie zajmiesz się tym, szybko się nie uda. Najgorszym wrogiem dla cudownego urządzenia jest woda z kranu, która zawiera rdzę, łuski, związki chemiczne, które skracają żywotność maszyny. Aby kupić używaną pralkę przez długi czas było funkcjonalne, należy ją oczyścić z pleśni, brudu i kamienia.

W procesie pracy na plastikowych i metalowych powierzchniach kruszywa gromadzi się wiele osadów mineralnych, w których żyją bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach. Źródłem zanieczyszczeń mogą być słabej jakości detergenty, które nie rozpuszczają się w twardej wodzie i brud, który utknie podczas pracy. Szumowina jest nie mniejszym zagrożeniem dla normalnej pracy sprzętu, ponieważ nie przepuszcza dobrze ciepła.

Z tego powodu urządzenie zaczyna działać w trybie rozszerzonym, a jego elementy szybko się przepalają. Szumowiny powstaje z powodu soli znajdujących się w wodzie. W wysokiej temperaturze osadzają się na powierzchni, a następnie zestalają się na wszystkich elementach wewnętrznych grubą warstwą. Aby nie wydawać pieniędzy na kosztowne naprawy, konieczne jest okresowe usuwanie brudu, pleśni i szumowiny za pomocą środków przemysłowych lub domowych.

Czy skuteczne jest czyszczenie pralki kwasem cytrynowym

Gdy tylko zaczęli produkować zautomatyzowane pralki na skalę przemysłową, gospodynie zaczęły zastanawiać się, jak wyczyścić pralkę kwasem cytrynowym lub sodą. W tym czasie nie było środków zmiękczających wodę i specjalnych środków do tych celów. Czyszczenie pralki z wagi kwasem cytrynowym ma kilka zalet:

 • tanie i ekonomiczne w porównaniu z innymi metodami;
 • nie uszkadza nagrzewnicy;
 • idealnie czyści elementy grzejne;
 • proces ten nie sprawia kłopotów i nie zajmuje dużo czasu.

Chemikalia to nie wszystkie błędy hostessy, ponieważ nie są spłukiwane z ubrań i bielizny. Lemonka jest nieszkodliwa dla ludzi, a do czyszczenia sprzętu potrzebna jest tylko niewielka dawka środka, który jest całkowicie usuwany za pomocą wody. Jeśli koncentrat spożywczy jest używany w umiarkowanych dawkach, nie uszkadza części plastikowych, gumowych mankietów, elementów grzejnych i innych części modelu.

Jak wyczyścić pralkę za pomocą kwasu cytrynowego

Do czyszczenia wagi wapiennej w automatyce przeznaczonej do 4 kg prania potrzebujesz 60 gramów koncentratu spożywczego. Ponieważ produkt sprzedawany jest w małych opakowaniach, wystarczy jedna paczka po 3-4 sztuki. Nadmierne użycie substancji może spowodować uszkodzenie urządzenia. Jak czyścić pralkę kwasem cytrynowym z kamienia i wyeliminować nieprzyjemny zapach? Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Jak wyczyścić pralkę z wagi za pomocą kwasu cytrynowego

Aby wypłukać maszynę z kamienia, pleśni i zapachu, zastosuj następujący przepis:

 1. Przygotuj dwie torebki soku z cytryny. Wypełnij go w specjalnej komorze na proszek.
 2. Sprawdź, czy w środku nie ma obcych przedmiotów. Nie zapomnij zgiąć brzegów gumki.
 3. Włącz pełny program, który działa w najwyższej możliwej temperaturze.
 4. Zaprogramuj dodatkowe płukanie. Jeśli nie ma takiego programu, po zakończeniu cyklu powtórz procedurę płukania naciskając odpowiedni przycisk.
 5. Po zakończeniu nie zapomnij umyć wewnątrz bębna. Mogą występować pozostałości osadów wapiennych, które należy usunąć.

Jak wyczyścić bęben za pomocą kwasu cytrynowego

Pierwszy sposób usuwa szumowiny z grzejnika maszyny. Jak wyczyścić pralkę kwasem cytrynowym od środka, bo jest też nalot na bęben?

 1. Konieczne jest wlewanie koncentratu spożywczego do bębna. Weź nie więcej niż 100 gramów.
 2. Ustaw tryb temperatury od 60 do 90 stopni. Niższa temperatura nie rozpuści substancji.
 3. Uruchom najdłuższy tryb. Po 10 minutach zatrzymaj program i zatrzymaj na jedną godzinę, aby koncentrat reagował z osadami wapiennymi.
 4. Po kontynuowaniu programu. Jeśli procesowi towarzyszy dudnienie - te podzielone cząsteczki skali wpadają do odpływu, co oznacza: czyszczenie się powiedzie.
 5. Po zakończeniu należy ponownie spłukać urządzenie, łącznie z dodatkowym płukaniem.

Jak bezpieczny jest kwas cytrynowy do pralki

Przed przystąpieniem do płukania maszyny należy zachować ostrożność, aby zapewnić bezpieczeństwo. Nie przepełniaj zbyt dużo skoncentrowanego proszku, ponieważ może on uszkodzić części ze względu na intensywność procesów chemicznych. Czyszczenie powinno być wykonywane tylko pod warunkiem, że bęben jest pusty, w przeciwnym razie koncentrat spożywczy rozpuści się, a szumowiny i rzeczy, które będą tam.

Jak wyczyścić pralkę za pomocą kwasu cytrynowego

Kupując chemię do pralki, użytkownicy często próbują oszczędzać - proszki, klimatyzatory i różne dodatki są dość drogie. W tym przypadku konieczne jest uwzględnienie kosztów środka odkamieniającego. Stosuje się go, aby zapobiec osiadaniu płytki nazębnej na TEN i automatie perkusyjnym. Ale jest tańszy sposób - czyszczenie pralki kwasem cytrynowym daje fantastyczne rezultaty, ale kosztuje zaledwie pensa. Zobaczmy, jak prawidłowo wyczyścić kijek sokiem z cytryny i zaoszczędzić pieniądze w portfelu.

W tej recenzji poruszymy następujące pytania:

 • Czy ta metoda jest naprawdę skuteczna?
 • Ile gramów należy umieścić i jak obserwować prawidłowe dawkowanie;
 • Jak często czyścić;
 • Jak zapewnić właściwą opiekę pralce.

Zostanie również poruszonych wiele innych punktów.

Skuteczność tej metody czyszczenia

Mycie bębna pralki kwasem cytrynowym jest bardzo skuteczne. Kwas oczyszcza części metalowe i TET z wag, dając jednostce niemal oryginalną czystość. Czyszczenie nie zajmuje dużo czasu, nie wymaga demontażu technologii, nie uszkadza wewnętrznych węzłów, zarządza nawet najbardziej poważnymi złogami. Zanim powiemy Ci, jak wyczyścić pralkę z wagi za pomocą kwasu cytrynowego, porozmawiamy o skuteczności tej techniki.

Pomimo prostoty metody, czyszczenie pralki kwasem cytrynowym jest doskonałą procedurą zapobiegawczą, która pozwoli jednostce służyć przez długi czas bez awarii.

Upewnij się, że kwas cytrynowy radzi sobie z szumowinami jest bardzo prosty - do tego potrzebujemy najbardziej zwykłego czajnika kuchennego. Jeśli woda w twoim obszarze jest sztywna, zobaczysz szumowiny na dnie w postaci białej lub kremowej powłoki. Są to nierozpuszczalne w wodzie sole, które powstają w wyniku wrzenia. Ich wejście do ludzkiego ciała nie daje specjalnego zdrowia. A w pralkach prowadzą one do powstawania różnych usterek.

Zastosowanie kwasu cytrynowego całkowicie wyeliminuje nawet najstarsze złoża. Przetwarzaj czajnik w następujący sposób:

 • Kupujemy w sklepie cytrynowym - musi zasnąć bezpośrednio do czajnika;
 • Dalej nalewamy wodę - należy ją ugotować (w elektrycznych czajnikach czekamy na automatyczne wyłączenie);
 • Łączymy wodę i cieszymy się wspaniałą czystością wewnętrznych ścian.

Mycie i czyszczenie pralki odbywa się w ten sam sposób. Nawet najbardziej zatwardziali krytycy, którzy wątpią w możliwości kwasu cytrynowego, mogą przekonać się przykładem imbryka, że ​​opisana przez nas metoda daje po prostu doskonałe wyniki.

Czyszczenie naczyń z kwasem cytrynowym jest bardzo, bardzo tanie - duża partia soku z cytryny kosztuje 30-40 rubli, aw niektórych miejscach jest sprzedawana w kilogramach (co jest nawet tańsze). Profesjonalne produkty do pielęgnacji są znacznie droższe. Ponadto muszą być stale kupowane, a mycie kwasem cytrynowym odbywa się co 3-4 miesiące, nie częściej. Dlatego pierwszą zaletą jest oszczędność pieniędzy, do której dążymy.

Wiele gospodyń domowych często przesadza z ilością użytego kwasu cytrynowego. Robienie tego kategorycznie nie jest tego warte, w przeciwnym razie nieplanowana naprawa twojej styralki będzie nieunikniona.

Kwas cytrynowy jest ekologicznie czysty, ponieważ jest najczęstszym dodatkiem do żywności. Jednocześnie jest żrący, aw produktach jest dodawany w ograniczonych ilościach. Do czyszczenia pralki potrzebujesz kilku cytryn zaledwie kilkudziesięciu gramów. Jego stosowanie praktycznie nie szkodzi środowisku, podobnie jak chemikalia zawarte w obiektach magazynowych. I to jest druga zaleta - można nie tylko myć pralkę kwasem cytrynowym, ale także dbać o czystość natury.

Kwas cytrynowy do pralki to automat - jest to tanie i niedrogie narzędzie, które dosłownie znajduje się w każdym pawilonie i sklepie, w którym sprzedaje się żywność. W związku z tym mało prawdopodobne jest, aby jej wyszukiwanie napotkało jakiekolwiek problemy. Ponadto jest sprzedawany w supermarketach i hipermarketach na rynkach miejskich. Jeśli masz znajomych w produkcji żywności, dowiedz się od nich, czy używają soku z cytryny - jest całkiem możliwe, że będą w stanie przeciągnąć ci kilka kilogramów tego produktu (ta ilość wystarczy na czyszczenie pralki nie na rok). Trzecią zaletą jest powszechna dostępność.

Dobrym efektem jest czyszczenie pralki sodą i kwasem cytrynowym - ten mocny koktajl dwóch nieszkodliwych substancji jest w stanie konkurować nie tylko z szumowiną, ale także z trwałym brudem, z grzybem. Pomaga również w pleśni, która dosłownie zjada gumowe uszczelki i osadza zarodniki w pranych rzeczach.

Lemon dała nam kwas cytrynowy, którego możemy użyć podczas czyszczenia pralki. To prawda, że ​​wcale nie jest wydobywany z cytryn, ale syntetyzowany sztucznie, ale istota sprawy nie zmienia się z tego. Porozmawiajmy o przepisie naszej procedury i powiedz, jak wyczyścić bęben sokiem z cytryny - nie ma w tym nic nowego. Niektórzy uważają, że należy go dodać podczas mycia, ale tak nie jest - procedura jest wykonywana w tym samym cyklu bez układania prania. Oto instrukcja krok po kroku:

 • Przygotowujemy pralkę do czyszczenia - usuwamy z niej wszystkie rzeczy, sprawdzamy ją, aby dyskretne przedmioty nie utknęły na ścianach;
 • Nie koliduj z praniem wilgotnym szmatką z gumy i dokładnie przetrzyj szybę;
 • Zasypiamy kwas cytrynowy w komorze pralki - konieczne jest, aby mogła zmyć rynnę, przez którą detergent wchodzi do bębna. Pozostałe pomieszczenia pozostają puste;
 • Zamknij luk załadunkowy, rozpocznij czyszczenie - jeśli zdecydujesz się umyć bęben po raz pierwszy od dłuższego czasu, ustaw najdłuższy program na temperaturę +90 stopni. Jeśli nadal przeprowadzasz okresowe czyszczenie i profilaktykę przy użyciu narzędzi sklepowych, włącz najdłuższy program o temperaturze +60 stopni;
 • Czekamy na zakończenie programu - czyszczenie pralki kwasem cytrynowym jest zakończone, można otworzyć drzwi i wietrzyć.

Nie są potrzebne żadne dodatkowe środki. Jeśli spojrzysz na grzałkę, zobaczysz, że stała się ona świetna i czysta - w niektórych pralnicach widać ją przez otwory w bębnie, zapalając ją za pomocą latarki i obracając sam bęben.

Dawkowanie i inne zalecenia

Jeśli zamierzasz wyczyścić pralkę kwasem cytrynowym, musisz określić dawkę. Zalecamy zalanie 6 kg bielizny 120 gr. cytryna, na 5 kg - 100 gr. Oznacza to, że za każdy kilogram - 20 gramów kwasu. Przekroczenie tej dawki nie jest zalecane, ponieważ nadmiar soku z cytryny może mieć destrukcyjny wpływ na uszczelniacz gumowy. Obniżenie kwoty również nie jest tego warte, ponieważ miazga na TEN i zanieczyszczenie w samochodzie może być bardzo dużo.

Wiele osób nawet nie podejrzewa obecności pleśni w pralce. Ale może być bardzo niebezpieczne dla osoby. Na szczęście kwas cytrynowy radzi sobie z nim bez żadnej pracy.

Wybrany program powinien być kompletny - z ostatnim płukaniem. Jest to konieczne do całkowitego usunięcia pozostałości kwasów z wnętrza pralki. Wraz z lemoniadą zostaną usunięte z niej resztki kamienia. Zalecamy, abyś uciekł ze styalku do programu "Cotton 90" lub "Synthetic 60". Będzie myte przez długi czas, ale całkowicie usuwa całą skalę wapienną, radzi sobie z innymi zanieczyszczeniami, oczyszcza wewnętrzne powierzchnie zbiornika i bębna.

Jeśli chodzi o częstotliwość mycia, to wszystko jest proste - wystarczy raz na 3 miesiące w temperaturze +60 stopni. Jeśli ostatnie czyszczenie pralki było wykonywane przez długi czas lub w ogóle nie zostało przeprowadzone, zaleca się jazdę w temperaturze +90 stopni - w tym trybie czyszczenie będzie tak skuteczne, jak to tylko możliwe. Dodanie kwasu cytrynowego podczas mycia nie jest konieczne - dzięki temu nie osiągniesz żadnego efektu lub całkowicie zmniejszysz skuteczność detergentu.

Inne zalecenia dotyczące dbania o pralkę:

 • Jeśli twój obszar jest bardzo twardy, zainstaluj filtr zmiękczający - aby chronić technikę przed pęknięciami. Zwiększona sztywność przejawia się w postaci ledwie zauważalnej warstwy na powierzchni czystej, świeżo odzyskanej wody lub w postaci wielkoskalowej wagi wapiennej w waszym czajniku;
 • Nawet jeśli woda w danym obszarze jest stosunkowo łagodny, zalecamy przeprowadzić prewencyjny czyszczenia pralki z kwasem cytrynowym - oprócz tablica na PETN i bębna może rozstrzygać inne osady, które wymagają usunięcia (w tym stosie);
 • Po wyczyszczeniu pralki zalecamy spojrzeć pod gumową uszczelkę i filtr - tutaj można znaleźć pozostałości kwasu cytrynowego i pozostałości kamienia. Wszystkie te zanieczyszczenia muszą zostać usunięte.

Tak więc, pod opieką pralki nie ma nic skomplikowanego - konieczne jest tylko regularne czyszczenie kwasem cytrynowym żywności. I zapomnij o kosztownych środkach, takich jak Kalgon - sok z cytryny jest bardziej skuteczny i tańszy.

Dodaj komentarz

59 + = 67