Nazwa kategorii

Jak założyć plastikowe okno

Instalowanie plastikowych okien własnymi rękami - krok po kroku edytowanie technologii na zdjęciach

W plusach instalowania okien z tworzyw sztucznych, nie tylko cechy wydajności, ale także łatwość instalacji. Nieskomplikowany proces, wspomagany przez obecność urządzeń mocujących i dodatkowych części w fabrycznym sprzęcie, mistrz domu będzie w stanie sam go opanować i wdrożyć. Jest w nim kilka niuansów, dyktujących niezależnemu instalatorowi skrupulatne wdrażanie przepisów budowlanych. Zaproszenie do pomocy będzie wymagało cierpliwości, dokładności i przynajmniej jednej osoby. Wtedy instalacja plastikowych okien własnymi rękami będzie wykonana bezbłędnie i prawie bezpłatnie.

Lekcja wideo dla samodoskonalących się

Wstępne pomiary i obliczenia

Przed zakupem okna tradycyjnie wykonać pomiary apertury, biorąc pod uwagę, z jedną czwartą lub nie. Otwory o ćwiartce są charakterystycznym detalem konstrukcji z pianobetonu, który znacznie zmniejsza straty ciepła, w otworze bez ćwiartki trzeba zamówić okno, którego długość będzie o 5 cm mniejsza niż równoważny parametr otwarcia. Od wartości szerokości należy zjeść 3 cm, potrzebne są szczeliny na konturze 1,5 cm do spieniania, dodatkowe 3,5 cm od dołu są niezbędne dla parapetu. GOSTs zalecają pozostawienie na obwodzie 2,0 cm.

Aby rozmieścić otwór z jedną czwartą pomiaru, należy przeprowadzić w najwęższym punkcie. Okna są uporządkowane, dodając do szerokości 3 cm, długość się nie zmienia.

Okna zwykle znajdują się nie w środku otworu, ale oddalają się od płaszczyzny zewnętrznej o 1/3 głębokości. Ale ci, którzy chcą zainstalować plastikowe okno własnymi rękami, mogą być wariantami z przesunięciem na boki. Ta okoliczność powinna być brana pod uwagę przy zamawianiu parapetów okiennych i odlewów zewnętrznych. Do obliczonej szerokości obu elementów, zgodnie z położeniem okna, musisz dodać 5 cm.

Na obliczenie szerokości parapetu wpływa również lokalizacja akumulatora. Powinien on tylko pokrywać grzejnik do połowy. Plus 2 cm dla zakładu pod podstawą okna. Minimalny margines ma 8 cm długości, ale lepiej nie zmniejszać się i dodać 15 cm, by ładnie wyciąć ten detal.

Zwróć uwagę. Do progów i wylotów przymocowane są wtyczki boczne wykonane z tworzywa sztucznego. Nie poddawaj się im.

Technologia montażu nie zależy od liczby wewnętrznych komór w profilu metal-plastik, ani od liczby komór w podwójnie oszklonych oknach. Zależy od materiału, z którego zbudowane są ściany konstrukcji, oraz od wymiarów okna. Na podstawie powyższych założeń wybiera się metodę i urządzenia przyłączeniowe.

Plastikowa konstrukcja okna może zostać naprawiona:

 • kotwy montażowe lub kołki wbite w ściany przez otwory wywiercone w profilu;
 • specjalne płytki zębate, które są wciskane w profil, nie wnikają w ścianę, lecz są instalowane przez wroga i mocowane za pomocą śrub.

Pierwszy sposób jest uważany za najbardziej niezawodny. Służy głównie do montażu dużych i ciężkich systemów okiennych. Poprzez zapięcie przelotowe, okno będzie odporne na liczne obciążenia udarowe powstające, na przykład, w działaniu okien z drzwiami otwieranymi w dwóch różnych pozycjach. Ponadto przejście przez ramę przez kotwicę pozwoli ci dokładniej wyregulować pion i poziom struktury, która ma zostać zamontowana.

Jednak ci, którzy chcą nauczyć się prawidłowego montażu okien plastikowych o małych wymiarach z niewidocznymi szybami, powinni być zainteresowani metodą mocowania płytami kotwiącymi. Wygląd okna, nie zepsują, bo wtedy będą ukryte pod zboczami.

Rada. Pod montażem płyt kotwiących w otworze betonowym lub ceglanym pożądane jest wykonanie niewielkich zagłębień, dzięki czemu nie trzeba nakładać dodatkowej warstwy wyrównującej przed zainstalowaniem wewnętrznych zboczy.

Często budowniczowie łączą obie metody. Kotwice są osadzone w ścianach poprzez boczne elementy ramy i przez dolny profil (dół okna), a górna jest ustalana tylko przez płytki. Jeśli instalacja plastikowych okien własnymi rękami odbywa się w drewnianej wannie, płyty kotwiące są rzadko używane, mogą się poluzować. Zamiast kotew stosowane są czasami ocynkowane śruby samogwintujące.

Specyfika instalacji w drewnianej konstrukcji

W dużym stopniu rodzaj materiału budowlanego wpływa na proces instalacji. Jeśli ściany pianki, pustaki lub stałych są tylko różnice w wysokości zakopać kotew do kabiny dziennika w otwory w ściankach log specjalnego podejścia. Należy wziąć pod uwagę nie tylko jak, ale także wtedy, gdy lepiej jest zainstalować nowe okna w drewnianych otworów, a nawet jak to powinno być zrobione.

 • Istnieje możliwość wyposażenia drewnianego budynku w plastikowe okna dopiero po roku, najlepiej po dwóch latach od zakończenia budowy. Ta znacząca przerwa jest konieczna ze względu na kurczenie się po zakończeniu budowy. Najmniejszy okres skurczu i jego wielkość w strukturach laminowanej fornirowanej tarcicy.
 • Instalacja nie odbywa się bezpośrednio w otworze. Wstawić okno można tylko w drewnianej skrzyni, chroniąc strukturę okna przed deformacją. Na bloku okiennym nie powinno być żadnych uszkodzeń, uszkodzeń i zgnilizny. Przed rozpoczęciem pracy należy go leczyć środkiem antyseptycznym.
 • Skurcz nie jest już tak intensywny, pojawi się również po instalacji okien i wykończeń. Mając to na uwadze, pomiędzy górną płaszczyzną otworu i pudłem pozostaje szczelina o wielkości 3-7 cm, której wielkość zależy od wilgotności i kategorii materiałów użytych w konstrukcji. Prześwit po zamontowaniu okna jest wypełniony izolacją z juty i jest zamknięty z obudową z obu stron.

W przepisach budowlanych nie ma dokładnych zaleceń dotyczących materiału na przypływy i parapety w drewnianych domach. Ebbs zazwyczaj używają standardowych, dołączonych do struktury okna. Parapet może być zarówno polimerowy, jak i drewniany. Nie jest zabronione, aby dolny profil spoczywał bezpośrednio na drewnianym parapecie. Oznacza to, że przed instalacją może już być.

W regulaminie jest niuans, który nie jest określony, ale zalecany przez doświadczonych budowniczych tym, którzy zastanawiają się, jak poprawnie wstawić plastikowe okna. Drewno, zdolne do przechodzenia parowania, pomoże zmniejszyć techniczne właściwości pianki montażowej. W celu „rozdmuchiwaniem” pianki obwód wilgotnej, bloku okienkowanego wzdłuż linii jego zastosowania pożądane jest, aby wyposażyć taśmy piankowej folia PE.

Standardy instalowania okien z tworzywa sztucznego

Charakterystyczną cechą tej technologii jest użycie pianki montażowej, która zapewnia sztywność połączenia z otworem ramy. Jednocześnie warstwa uzyskana w wyniku polimeryzacji pianki spełnia funkcję izolacji i dodatkowego mocowania. Aby element ten zachował niezbędne parametry techniczne, warstwa spieniona jest otoczona warstwami izolacyjnymi.

Kiedy lepiej jest włożyć plastikowe okienko, decyduje właściciel. Często polecam instalację zimową ze względu na natychmiastową manifestację wszystkich wad. Wybierając piankę montażową, należy wziąć pod uwagę przy jakich wartościach temperatury atmosferycznej kompozycja będzie lepiej utwardzona. Wolisz polecać profesjonalną piankę, a do pracy z ujemnymi odczytami termometru musisz kupić wyspecjalizowaną dyszę.

Jak przeprowadzić lukier, jest szczegółowo opisany przez producenta w briefingu dołączonym do produktu. Uruchomienie zwykle rozpoczyna się od dołu, przesuwając i obracając w górę. Aby uniknąć nadmiernego kosztowności drogiego materiału, należy rozdmuchiwać piankę w kilku etapach z 25-30-centymetrowymi segmentami.

Rada. Aby przesunąć punkt rosy, wypełnienie wykonuje się z nierówną gęstością. Zewnętrzna warstwa pianki powinna być mniej gęsta niż warstwa wewnętrzna. Na obwodzie pianka powinna być równomiernie napompowana, bez pustek i zaniedbań.

Bez pyłu, bez gruzu, pozostałości farby w otworze nie powinny być - jest to warunkiem wstępnym. złota rączka domu, którzy chcą wiedzieć, jak wstawić okno z tworzywa sztucznego w konstrukcji drewnianej, konieczne jest sostrugat górnej warstwie „niewiarygodnych”, jeśli instalacja zostanie przeprowadzona w już służył jako pole. Pianka mocno przylgnie do górnej warstwy. Jeśli istnieje podejrzenie, że w końcu się odklei, lepiej go wyeliminować.

Rada. Szczeliny pomiędzy ramą a otworem jest wypełniona tylko pianki, jeśli odległość nie przekracza limitu 4 cm w przypadku przerwy bardziej jest lepiej wypełnić pewne tańszego materiału :. płyt gipsowo-kartonowych, segmenty drewniane, pianki, cegła, itp

 • Najpierw zwolnij ramę ze skrzydła, dla którego wyciągnij sworzeń, włożony w górną pętlę. Aby go podnieść musisz ostrożnie od spodu szczypcami i śrubokrętem. Następnie, nieznacznie podnosząc, liść jest usuwany z dolnego zawiasu. Z okien niewidomych zdejmij okna z podwójnymi szybami, usuwając wcześniej podłużne, a następnie poprzeczne perełki. Aby usunąć listwy przyszybowe, nóż z pogrubionym bokiem lub łopatką delikatnie wsuwa się w szczelinę i powoli przesuwa się, starając się nie uszkodzić szkła.

Zwróć uwagę. Możesz włożyć plastikowe okno o niewielkich wymiarach za pomocą płyt montażowych bez wyjmowania drzwi lub podwójnych szyb. Jeśli istnieje taka możliwość, nie jest konieczne naruszanie integralności struktury fabryki.

 • Podwójne oszklenie lub skrzydło pod kątem opierają się o ścianę, umieszczając ją na płaskiej powierzchni, pokrytej tekturą lub miękkim materiałem.

Proszę o uwagę. Nie możesz tego wyprostować! Zestaw również z pochyleniem. Mały kamyk pod podstawą spowoduje pojawienie się pęknięcia.

 • Usuń folię ochronną z zewnętrznej powierzchni ramy. Jeśli teraz nie usuniesz, będzie to znacznie trudniejsze i będziesz musiał użyć suszarki do włosów w budynku.
 • Bez względu na rodzaj wybranego montażu, miejsca są oznaczone do jego instalacji. Utrzymujące zalecane wypełniacze krok - .. (40 cm, może być nieco mniej), maksymalny dopuszczalny z GOST wcięć 70 cm od narożników oraz rygla 15 cm będzie wykorzystana płytka montażowa jest przymocowana do góry do ramy za pomocą śrub. Pod śrubami kotwowymi lub długimi śrubami wywierć otwory, umieszczając metalową wiertarkę na zewnętrznej stronie ramy.

Większość instrukcji wideo, które uczą instalowania okna z tworzywa sztucznego, decyduje o zamocowaniu taśmy ochronnej PSUL przed instalacją. Jednak rzemieślnicy ludowi, w obliczu przyklejonej "niedogodności", przekonują się, że rozsądniej jest dołączyć je po instalacji.

Sam proces instalacji

 • Włóż ramkę do otworu, umieszczając na obwodzie specjalne plastikowe rogi lub małe brusochki, aby zapewnić lukę technologiczną. Lekko przesuwając te klocki dystansowe, ustaw ramę wyraźnie poziomo i pionowo, przy równomiernych bocznych odstępach.

Rada. Rozstawy urządzeń najlepiej zlokalizowane w pobliżu punktu zaczepienia lub zaczepu. Będą chronić ramę przed deformacją.

 • Ponieważ instalacja okien PCV własnymi rękami może odbywać się za pomocą różnych elementów złącznych, na tym etapie występują różnice.
  • W otwarciu drewnianego domu przez otwory w ramie natychmiast wkręć śrubę. Przykręć go do końca, aż się zatrzyma.
  • Na ścianach z pianobetonu lub cegły przez otwory w ramie zaznacz punkty, a następnie usuń ramę, wywierć otwory odpowiednim materiałem za pomocą wiertarki. Następnie umieść ramę na swoim miejscu, "przymocuj" łączniki.
  • Nie wymaga podwójnych manipulacji z ramą podczas montażu na płytach kotwiących. Powinny być po prostu zgięte tak, aby przylegały do ​​zamierzonego miejsca ich przywiązania.

 • Ostateczne mocowanie wykonuje się po sprawdzeniu konturów i pionów za pomocą poziomnicy i linii pionowej. Niemożliwe jest utrzymywanie się przy dokręcaniu, tak aby rama nie splatała się jak beczka. Zakończ dokręcanie, gdy tylko kapelusz znajdzie się na poziomie ramy. Instalatorzy powinni zostawić 1 mm nad powierzchnią.
 • Wyjmij usunięte części w odwrotnej kolejności i sprawdź funkcjonalność konstrukcji.
 • Wypełnij luki pianką. Z zewnątrz i od wewnątrz uszczelnione szwy pokryte są taśmą ochronną. Na zewnątrz taśma izolacyjna powinna zostać "utonięta"
 • Piana wypełnić szczelinę pod odwadnianiem. Zainstaluj go ze spadkiem z okna, przymocuj śruby do dolnego profilu.
 • Po polimeryzacji pianki należy zainstalować parapet. Plastikowa wersja 2 cm jest sadzona pod koniczyną. Aby stworzyć niewielkie odchylenie od okna, przestrzeń pod parapetem może być również dekorowana.
 • Stoki powinny być wykonane w dniu instalacji. Maksymalna przerwa wynosi 3 dni po instalacji.

Po zakończeniu wszystkich operacji nie zaleca się korzystania z 16 godzin okien, aby nie zakłócić integralności połączeń instalacyjnych. Wiesz, jak zainstalować plastikowe okno, potrzebujesz nie tylko masterovitym właścicieli. Jeśli właściciel podmiejskich posiadłości decyduje się na zamówienie usług mało znanej brygady instalatorów, musi on również wcześniej zbadać specyfikę instalacji.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Stroy-Banya © 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie jest dozwolone tylko przy użyciu aktywnego linku do tej strony.

Montaż okien PCV własnymi rękami

Planując zmianę starych okien na nowe, wielu zastanawia się, jak trudno jest je samodzielnie zastosować. Odpowiedź jest dziełem średniej złożoności. Do czasu wymiany średniej wielkości okna na demontaż starego trwa około 3,5-4,5 godziny. To jest dla osoby bez doświadczenia. Pracownicy firm zajmujących się tym stale, poświęcają na to mniej niż godzinę. Ale instalacja plastikowych okien z rąk właściciela pokoju, nie idzie na żadne porównanie z pośpieszną pracą "profesjonalistów". Upraszczają proces do punktu nieprzyzwoitości, twierdząc, że ceny nie były podniesione przez 6 lat i nie mają czasu do marnowania drobiazgów. Jeśli masz szczęście znaleźć prawdziwych mistrzów, możesz powierzyć im instalację. Jeśli nie - lepiej spędzić weekend i zainstalować się.

Aby właściwie zrozumieć proces instalacji, musisz mieć pojęcie o projekcie okien. Zacznijmy od materiałów i tytułów. Okna plastikowe wykonane są z PVC, w skrócie PVC. Stąd druga nazwa - okna PCV.

Głównym elementem każdego okna jest rama. W przypadku okien plastikowych rama wykonana jest ze specjalnego wielokomorowego profilu. Jest podzielony przez przegrody na kilka komórek - komór. Im więcej tych komórek, tym cieplejsze będzie okno. Mówiąc o tym, ile kamer będzie w oknie z tworzywa sztucznego, podaj liczbę komórek w profilu.

Okna tego samego producenta z różną liczbą kamer w profilu

W środku wzoru, w największej komorze widoczna jest niebieska wkładka. Jest to element wzmacniający o zwiększonej sztywności. Daje profilowi ​​wymaganą siłę. W plastikowych oknach wkład ten wykonany jest z tworzywa sztucznego, w metalu-plastiku - z metalu (ogólnie - z aluminium). Taka jest różnica między nimi.

Struktura okna z tworzywa sztucznego

Istnieje również podział profili na klasy: ekonomiczny, standardowy i premium. Optymalnym wyborem, jeśli potrzebujesz normalnego okna, jest standardowa klasa. W klasie ekonomicznej, zbyt cienkie ścianki działowe zaczynają zamarzać praktycznie od momentu instalacji. Premia ma wysoką cenę z powodu opcji, które w rzeczywistości nie są potrzebne.

Jeśli chcesz mieć najlepszy profil do plastikowych okien, weź klasę standardową dowolnego zakładu. Nie ma żadnej szczególnej różnicy między produktami różnych firm. Od dawna są standaryzowane, a wszystkie historie menedżerów o korzyściach to bajki. Jeśli są wytwarzane na sprzęcie fabrycznym, nie ma między nimi żadnej różnicy: wszystkie profile fabryczne są od dawna ustandaryzowane.

Profile do okien w wersji standardowej mają kolor biały, ale mogą być brązowe - pod kolorem dowolnego drzewa, a nawet różowe - na życzenie. Okna z profilu koloru są droższe niż podobne białe.

Aby zrozumieć, co dzieje się w opisie procesu instalacji, musisz wiedzieć, co nazywa się każdy komponent projektu.

Z czego składa się plastikowe okno?

 • Ramki. To jest podstawa okna.
 • Jeśli okno składa się z kilku części, rama jest podzielona na części za pomocą impostu - komponentu pionowego. Jeśli okno składa się z dwóch części, impost jest jeden, jeśli trzy z dwóch itd.
 • Otwarta część okna nosi nazwę liścia, stałą częścią jest głuszec. Włożyli podwójne szyby - dwie, trzy lub więcej szklanek, szczelnie połączonych ze sobą. Między okularami kładziona jest taśma foliowa, zapewniająca szczelność. Istnieją okna z podwójnymi szybami o specjalnych właściwościach: ze wzmocnionym szkłem, barwione i energooszczędne, które według producentów zmniejsza straty ciepła przez okna. Istnieją również okna z podwójnymi szybami, pomiędzy oknami, z których pompowany jest gaz obojętny. Zmniejsza również straty ciepła.
 • Okna z podwójnymi szybami są dociśnięte do ramy za pomocą kołpaka - cienkiego plastikowego paska. Szczelność połączenia zapewnia gumowa uszczelka (zwykle jest czarna).
 • Żaluzje są zamontowane na roletach. Jest to specyficzny zestaw mechanizmów zapewniających otwieranie i zamykanie. Mogą być różne, ponieważ zapewniają różną funkcjonalność: otwieranie, otwieranie z wentylacją, otwieranie + wietrzenie + rozprowadzanie mikrowłókien.
 • Aby zapewnić szczelność wszystkich części - ramy, podstrunnicy i drzwi - zainstalowane są gumowe uszczelki.

W dolnej części ramy (tej od strony ulicy) znajdują się otwory odpływowe, które są pokryte specjalnymi nakrętkami. Przez nie tworzy się kondensat na ulicy, uformowany wewnątrz, z powodu różnicy temperatur na ulicy i w pokoju.

Kolejne okno ma niską falę - płyta jest na zewnątrz, usuwając deszcz i parapet wewnątrz. Części boczne i górne od strony ulicy i pomieszczeń są zamknięte zboczami. Mogą być również dostarczane z tworzywa sztucznego lub wykonane przy użyciu innej technologii.

Jak zmierzyć plastikowe okno

Zamawiając okna, będziesz potrzebować sześciu rozmiarów: wysokości i szerokości okna, długości i szerokości parapetu i nachylenia. Aby zmierzyć wszystko poprawnie, konieczne jest ustalenie, czy masz otwór okienny z ćwiartką lub bez niej.

Otwarcie z kwartałem (kwartałem) i bez

Sprawdź otwór. Jeśli zewnętrzna część okna już jest, otwór wynosi jedną czwartą. W tym przypadku pomiary są wykonywane w najwęższym punkcie: otwory rzadko mają idealną geometrię, dlatego należy je mierzyć w kilku punktach. Znajdź najmniejszą wartość, dodaj do niej 3 cm.

Jeśli otwarcie jest równe, obliczenia są różne. Zmierz szerokość i wysokość. Od zmierzonej szerokości bierzemy 3 cm, z wysokości - 5 cm. Będzie to wysokość i szerokość okna. Na szerokość usuń 3 cm, ponieważ potrzebna jest szczelina co najmniej 1,5 cm z obu stron pod pianką montażową. Na wysokości bierzemy 5 cm, ponieważ góra potrzebuje tego samego 1,5 cm, a od dołu - 3,5 cm trafi do montażu parapetu.

Długość parapetu i odpływu jest pobierana z marginesem - o 5-10 cm więcej niż szerokość otworu okiennego. Podczas instalacji i odpływu i progu "utopić" trochę w sąsiednich ścianach, będzie nadwyżka. Szerokość odpływu jest standardowa, dlatego wybiera się najbliższy większy. Na parapetach sytuacja jest inna. Jego szerokość jest wybierana arbitralnie - na prośbę właściciela. Ktoś lubi szeroką - tak, że można coś umieścić, ktoś woli równać się ze ścianą. Więc nie ma żadnych zasad.

Nawet przy zamówieniu będziesz musiał określić, ile i jakie części będą w twoim oknie: czy jest tam głuszec, gdzie się znajduje, ile ulotek, z której strony są, jak powinny się otwierać. Konieczne będzie wskazanie rodzaju osprzętu (wentylacja, mikrowentylacja).

Jeśli zmienisz okna, instalacja plastikowych okien własnymi rękami zaczyna się od demontażu starego. Problemy zwykle się nie pojawiają: nie buduj przerwy. Po demontażu należy sprawdzić otwarcie: usunąć wszystko, co może spaść. Jeśli występują wystające części, należy je usunąć - młotkiem, dłutem lub narzędziem elektrycznym. Kiedy samolot zostanie wypoziomowany, musisz usunąć cały gruz budowlany. Idealnie - zamiataj wszystko, aż do kurzu, w przeciwnym razie podczas instalacji pianka jest źle "chwycić" ze ścianą.

Przygotowanie otworu do instalacji

Jeśli istnieją zbyt duże dziury lub groty, lepiej pokryć je zaprawą cementową. Im gładszy otwór, tym łatwiej będzie go zainstalować. Dzięki luźnym materiałom ścian można je pokryć środkami wiążącymi: penetrującymi gruntami klejącymi.

Jak zainstalować: wybór metody instalacji

Istnieją dwie różne metody: z rozpakowaniem (demontażem) okna i bez niego. Po rozpakowaniu w ramie, wywierć otwory, przez które wbij się w ścianę kotwy. Ta metoda jest bardziej skomplikowana, ale mocowanie jest bardziej niezawodne.

To jest instalacja na kotwicy. Założyli po trzy sztuki z każdej strony

Po zainstalowaniu bez rozpakowywania metalowe blachy są mocowane do ramy od zewnątrz, a następnie do ścian. Jest to oczywiście szybsze, ale mocowanie jest bardzo niewiarygodne: jeśli obciążenia wiatrem są znaczne, rama będzie się skręcać lub zwisa.

Jest to łącznik, z którego najczęściej korzystają instalatorzy. Moim zdaniem wyglądają nieprzekonująco

Jeśli naprawdę nie chcesz zdemontować okna, możesz zamontować go na płycie, ale nie jest wąski i cienki, ale gruby i szeroki, co jest często używane podczas instalowania systemu krokwi.

Zasadniczo, małe okna zainstalowane na płytach montażowych, pod warunkiem, że nie występują znaczne obciążenia wiatrem, mogą normalnie wstać. Jeśli mieszkasz w regionie z silnymi wiatrami, i ciosują głównie do ciebie w oknach, jeśli mieszkanie znajduje się w wieżowcu na wysokim piętrze - w takich przypadkach konieczna jest instalacja z rozpakowaniem.

Poniżej zobacz emocjonalne i przejrzyste wideo, które wyjaśnia, dlaczego lepiej jest użyć kotwicy.

Montaż okien plastikowych własnymi rękami: instrukcja krok po kroku

Opiszmy obie metody: nagle potrzebna będzie metoda z montażem na płytach. Stosuje się go w budynkach z bloków piankowych, których nośność jest niska, a obciążenie z okien musi być rozłożone na dużej powierzchni. Innym sposobem instalowania okien z tworzyw sztucznych jest konieczne, jeśli budynek jest zbudowany w technologii "warstwowej". Na przykład z przodu i z tyłu betonu, a między nimi warstwa izolacji. Jeśli okno powinno stać dokładnie w miękkiej warstwie, to powinno być przymocowane płytkami. Montaż okien PCV w cegle, żużlu, panelu itp. dom jest pożądany na kotwicy.

Montaż okien plastikowych własnymi rękami zaczyna się od pomiarów. Zmierz ramę i otwarcie okna, upewnij się, że są one zgodne. Wtedy możesz zacząć działać. Proces rozpoczyna się od demontażu (rozpakowania) okna PCV. Oto kroki w krokach:

    1. Usuń skrzydło okna:
     • Zamknij okno (uchwyt jest opuszczony).
     • Zdejmij plastikowe osłony na obu zawiasach. Są przebite śrubokrętem.
     • W górnej pętli znajduje się szpilka zapewniająca ruchome połączenie. Jest wyśrodkowany i lekko wystający. Jest pchany, dopóki nie utonie (możesz wziąć metalową płytkę, spocząć w szpilce i lekko dotknąć płytki). Od spodu wystaje szpilka. Teraz można go chwycić za pomocą obcinaków bocznych lub szczypiec i pociągając go w dół, wyciągnąć.
     • Trzymając liść u góry, otwórz zamek. Aby to zrobić, ustaw uchwyt w pozycji poziomej. Pochylając nieco górną część do siebie, unieś liść, usuwając go z dolnego sworznia.

    Wszystkie migawki są usuwane. Aby było wyraźniej, obejrzyj wideo. Opisuje szczegółowo, jak usunąć i umieścić liść na plastikowym oknie.

    Teraz możesz spróbować usunąć okna z podwójnymi szybami. Tylko ostrożnie: jest ciężki. Jeśli to się nie uda, usuń jeszcze jeden z listew przyszybowych. Tylko upewnij się, że okno jest przechylone, a szklana jednostka nie wypadnie. Teraz, jeśli to konieczne, możesz samodzielnie wymienić szklane urządzenie. Obejrzyj film o tym, jak strzelać listwami przyszybowymi z okna PCV.

  1. Wyzwolona rama na zewnętrznym obwodzie jest przyklejona specjalną taśmą samoprzylepną. Jego instalacja jest zalecana przez GOST. Z nią okno nie twardnieje.

  Gdzie przykleić taśmy podczas przygotowywania okna z tworzywa sztucznego do instalacji

  Układ klinów i odstępy pomiędzy łącznikami

  Aby sprawdzić poprawność instalacji, musisz ciągle

  Montaż taśmy hydroizolacyjnej pod odpływem okna z tworzywa sztucznego

  Jak zainstalować przypływ i parapet na plastikowym oknie

  Wstrzyknięcie odpływu od dołu

  Okna PVC Zapenivanie do samodzielnego montażu można wykonać w kilku etapach - w zależności od wielkości szczeliny

  Błędy w wystawianiu parapetów i okien PCV oraz ich prawidłowej instalacji

  O tym, jak prawidłowo zainstalować parapet podczas instalowania okna z tworzywa sztucznego, zobacz wideo. Jest wiele tajemnic.

  Ostatni zestaw lub osadzone zbocza. Przy tej okazji kolejny film.

  Główne subtelności zostały opisane powyżej, więc ten rozdział jest mały. Instalacja tej opcji rozpoczyna się od zamontowania płyt montażowych. Są one dwojakiego rodzaju: w kształcie litery U i liniowe. Ważne jest, aby wybrać najbardziej wiarygodny z grubego metalu.

  Dwa rodzaje płytek do montażu plastikowych okien

  Są one instalowane w tej samej odległości co kotwa: 150-250 mm od krawędzi i nie więcej niż 700 mm między środkowymi. Przykręcić je za pomocą śrub do profilu.

  Mocowanie płyty do profilu

  Następnie instalacja plastikowych okien własnymi rękami z płytkami montażowymi jest identyczna z opisaną powyżej, poczynając od momentu wyrównania okna w otworze. Nie wolno mocować ramy i talerzy, a nie kotwicy, ale gwoździ. Wywierć otwór, wygnij płytkę, włóż kołek, wsuń płytkę na miejsce i przekręć kołek. Wszystkie działania są identyczne.

  Teraz jasne jest, dlaczego instalatorzy preferują je: przyzwoita praca z demontażem, kotwiczeniem itp. Gaśnie: śruby samogwintujące są znacznie łatwiejsze do skręcenia. To prawda, że ​​jeśli weźmiesz potężne talerze, będą mocno trzymać. Nie gorszy od kotwicy. Na przykład, jak na wideo.

  A jeśli szkło izolacyjne z jakiegoś powodu jest uszkodzone, istnieją sposoby jego wymiany lub naprawy?

  Oczywiście jest, ale w jego wymianie jest wiele subtelności ...

  Dlatego widziano i uszkodzono, bo czytali takie głupie artykuły i oglądali idiotyczne filmy z Zemskova. Kotwy ramowe naruszają integralność komór profilowych z wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami (w dosłownym i przenośnym sensie), komplikują wyrównanie okna w płaszczyźnie od środka. A po instalacji okno w otworze zachowuje połączenie montażowe, a nie kotwicę czy płytkę.

  A przy okazji, instalatorzy nigdy nie umieszczają okien na płytach bez rozpakowywania. Pomyśl o tym.

  Jak zainstalować plastikowe okno własnymi rękami

  Okna plastikowe są uważane za estetyczne, funkcjonalne, niezawodne i solidne. Ze względu na te cechy stały się powszechne. Obecnie plastikowe okna nadal zyskują na popularności. Instalacja konstrukcji z reguły realizowana jest przez firmę, w której zamówienie zostało wykonane. Eksperci, oczywiście, wiedzą, jak prawidłowo zainstalować okna metalowo-plastikowe. Aby wykonać pracę, profesjonaliści mają do dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia.

  Przed instalacją okien plastikowych wykonuj pomiary. Są również prowadzone przez specjalistów wybranej firmy. Ta praca nie jest zalecana do samodzielnego wykonywania. Ze względu na fakt, że urządzenie będzie produkowane w otworze. Błędy pomiaru mogą powodować nierówne struktury lub trudności z ich zabezpieczeniem. Ale jeśli pomiary najlepiej powierzyć profesjonalistom, wówczas instalację modułu może przeprowadzić sam mistrz domowy. Jak poprawnie zainstalować plastikowe okno? Spójrzmy na artykuł.

  Kiedyś było bardzo trudno zamontować plastikowe okno własnymi rękami. Z reguły zaufali temu profesjonalistom. Niemniej jednak wielu konsumentów decyduje się na samodzielne zamontowanie okna z tworzywa sztucznego. Samodzielna instalacja pozwala znacznie obniżyć koszty - do 70 lat. e. Ale jednocześnie naprawa konstrukcji wymaga pewnej wiedzy. Następnie przeanalizujemy etapy, jak prawidłowo zainstalować plastikowe okno.

  Wstępne obliczenie wielkości

  Decyzja o zamontowaniu plastikowego okna własnymi rękami jest bardzo odpowiedzialna. W tym przypadku bardzo ważny jest właściwy dobór projektu i jakości pracy. Przed instalacją okien metalowo-plastikowych należy wykonać pomiary, jak już wspomniano.

  Należy zauważyć, że istnieją dwa rodzaje otworów okiennych. Jest jedna czwarta, a bez niej. Jedna czwarta otworu okna jest rodzajem występu, który rozciąga się na całym obwodzie okna. Aby dokładnie określić wymiary, należy wziąć te cechy pod uwagę. Rozważmy je bardziej szczegółowo.

  W takim przypadku rozmiar bloku okna można określić za pomocą następującego algorytmu. Konieczne jest zmierzenie szerokości odpowiedniego otworu między ćwiartkami. Zrób to w najwęższym miejscu. Aby dodać wymiary, dodaj do 40 mm. W ten sposób uzyskuje się szerokość struktury. Konieczne jest również przeprowadzenie dodatkowej kontroli. W tym przypadku porównuje się szerokość otworu okiennego i odległość między jego pionowymi ćwiartkami. Pierwszy musi być większy niż drugi.

  Wysokość okna jest również łatwa do zmierzenia. W tym celu należy obliczyć odległość od górnej ćwiartki do dolnej płaszczyzny otworu. Wymagany rozmiar to rozmiar, który otrzymałeś.

  W tym przypadku mamy na myśli okno, które zostanie zainstalowane w otwarciu bez jednej czwartej. Uzyskanie ogólnych wymiarów jest łatwe. Aby to zrobić, weź 50 mm od pionowego rozmiaru otworu. Odbywa się to, aby mieć możliwość zainstalowania parapetu. Również na wartość poziomego otwarcia trzeba wziąć 30 mm. Ponadto wymagane jest określenie wielkości progu i odpływu. Aby to zrobić, nie trzeba wiele wysiłku. Należy jednak wziąć pod uwagę niektóre czynniki:

  • Szerokość zwęzłości jest obliczana z uwzględnieniem spodziewanego poszycia lub izolacji otaczających struktur. Wymagane jest, aby wystaje z płaszczyzny ściany na odległość do 100 mm.
  • Szerokość parapetu należy obliczyć uwzględniając jego cechy funkcjonalne. Na przykład niektórzy będą chcieli zainstalować doniczki i tak dalej. Zasadniczo element jest tak wybrany, aby jego wolna część mogła blokować grzejniki.
  • Długość parapetu jest obliczona na około 100 mm większa niż szerokość otworu okiennego. W ten sposób krawędzie parapetu powinny wejść na zbocze. Zalecane minimum to 50 mm.

  Kolejnym krokiem jest złożenie zamówienia w specjalistycznym sklepie. Przede wszystkim określ rozmiar odpowiedniego bloku. Konieczne jest również uwzględnienie następujących wskaźników:

  1. Typ profilu okna.
  2. Typ podwójnie oszklonych okien.
  3. Elementy mocowania.
  4. Towarzyszące akcesoria.

  Zaleca się skupić na nabyciu okna, które ma najbardziej odpowiedni sprzęt techniczny.

  Przed zainstalowaniem okien PCV należy przygotować otwór. Rozpoczęcie prac instalacyjnych na sali operacyjnej jest niemożliwe bez usunięcia starych konstrukcji. Warto zauważyć, że ta procedura wymaga dokładności i dokładności. Ryzyko obrażeń jest bardzo wysokie. Ponadto należy upewnić się, że produkt nie wypadnie. W szczególności staje się to istotne w warunkach wysokich budynków.

  Algorytm do usuwania starej struktury

  • Przede wszystkim należy zwolnić blok okienny od otwierania okien i klap.
  • Konstrukcja musi być wolna od wszystkich okien. W tym przypadku wszystkie kulki zatrzymujące są wcześniej usuwane.
  • Ponadto w poziomych i pionowych elementach ramy wymagane jest wykonanie cięć. Wskazane jest użycie piły do ​​metalu lub bułgarski, który ma koło do cięcia betonu.
  • Następnie należy usunąć konstrukcję z otworu. Aby to zrobić, możesz użyć takich improwizowanych narzędzi, jak mount, scrap lub hammer.
  • W niektórych sytuacjach konstrukcja może być usunięta bez deformacji. Dotyczy to w szczególności przypadków, w których konsument chce zachować integralność ramy. Warto zauważyć, że przy tej opcji usuwania będzie wymagało wielkich umiejętności. Ponadto proces ten zajmie trochę czasu.
  • Rama nie jest jedynym elementem, który należy usunąć. Musi być również wykonany z zewnętrznym odpływem i parapetem.
  • Na ostatnim etapie oczyść otwór kurzu i gruzu.

  Postępując zgodnie z technologią, po prostu napraw plastikowe okno. Instalacja własnymi rękami odbywa się w kilku etapach. Konieczne będzie wdrożenie szeregu istotnych działań.

  Przed zainstalowaniem okien PCV powinieneś przygotować konstrukcję. W szczególności dotyczy to płytek mocujących. Powinny być umieszczone na górze i bokach ramy (do końca). Płytki mocujące są bardzo ważne. W przyszłości cała struktura zostanie utrzymana na miejscu w danej pozycji. Większość ekspertów woli używać szelek do tych celów. Są one z kolei szeroko stosowane w instalacjach systemów płyt gipsowo-kartonowych. Niemniej jednak w tym przypadku użycie wzmacniających płyt montażowych jest uważane za najbardziej poprawne. Faktem jest, że wyróżniają się one dużą wytrzymałością mechaniczną.

  Należy zachować ostrożność podczas instalowania płyt montażowych. Są one zamocowane na końcowej części ramy. Konieczne jest zapewnienie, że element mocujący wchodzi w metalowy profil jednostki okiennej. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do deformacji szyby. Płytki mocuje się za pomocą wkrętów samogwintujących. Są one wybierane z uwzględnieniem rozmiaru bloku okna.

  Standardowa konstrukcja obejmuje zastosowanie wkrętów samogwintujących, które będą miały średnicę 4 mm. Blok okienny o większym rozmiarze wymaga obecności innych elementów złącznych. W takim przypadku zaleca się stosowanie produktów o średnicy do 6 mm. Paski kotwiące należy zamocować w końcowej części ramy. Zalecany krok ich położenia wynosi do 80 cm, przesunięcie od narożników konstrukcji powinno wynosić 100-150 mm.

  Dostosowanie pozycji konstrukcji

  Mówiąc o tym, jak poprawnie zainstalować okno PCV, należy powiedzieć o wyrównaniu modułu. Przeprowadza się to po przygotowaniu jednostki okiennej. Ta procedura może na pierwszy rzut oka wydawać się dość prosta. Jednak wiele zależy od poprawności jego realizacji. Instalacja jednostki najlepiej wykonać parami. Jedna osoba będzie wspierać projekt, a druga wdroży procedurę. Wyrównanie ramy okiennej polega na wykonaniu instalacji jednostki w uprzednio przygotowanym otworze. Zaleca się również, aby opiekować się klinami z wyprzedzeniem. Z ich pomocą dostosowuje się pozycję modułu.

  Podczas wykonywania pracy należy przestrzegać następujących zaleceń:

  1. Konstrukcja jest zaklinowana nie tylko w dolnej części. Odbywa się to również po bokach.
  2. Wszystkie pionowe elementy powinny być odsłonięte w tej samej płaszczyźnie.
  3. Jeśli istnieje sztuczka, kliny powinny znajdować się poniżej.

  Okno PVC jest ustawione zgodnie z poziomem. Potem zaczyna się proces naprawy. Płyty kotwiące są przymocowane do wnęki otworu okiennego. Odbywa się to za pomocą specjalnych śrub i kołków. Bardzo ważne jest, aby elementy były przymocowane do otaczających struktur. W związku z tym konieczne może być usunięcie tynku, który znajduje się w miejscu, w którym znajdują się płyty kotwiące.

  Cechy zespołu konstrukcji

  Oczywiście najłatwiej jest zamontować okno w analizie, bez skrzydła. Jest on mocowany przed uszczelnieniem szwów. Jak zainstalować skrzydło okna z tworzywa sztucznego? Przed zawieszeniem zaleca się założenie dekoracyjnych czapek na zawiasach. Zrobienie tego po zainstalowaniu klapy będzie niewygodne. Ponadto uchwyt musi zostać przesunięty do pozycji otwartej (poziomej). Aby zainstalować klapę, jest ona najpierw noszona w dolnej pętli, a pętla jest włożona w górną pętlę. Elementy są ustalane za pomocą szpilki. Należy go przesuwać, aż zacznie działać zatrzask. Aby sworzeń mógł łatwo wejść do otworu, klapka powinna być wciśnięta (lub prawie wciśnięta) w ramkę w tym miejscu.

  Mówiąc o tym, jak poprawnie zainstalować plastikowe okno, powinniśmy powiedzieć o zagęszczeniu konstrukcji. Więc blok jest dobrze ustalony. Następnie przeprowadza się zgrzewanie spoin. W tym celu stosuje się specjalną piankę. Na tym etapie należy wziąć pod uwagę pewne właściwości materiałów. Po zestaleniu zwiększają swoją objętość. W związku z tym prace należy wykonywać przy zamkniętej klapie. Można go otworzyć tylko jeden dzień po zakończeniu instalacji. Zastosowanie pianki ma również swoją własną charakterystykę. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę wskaźniki wilgotności i temperatury. Przed bezpośrednim nałożeniem piany należy przygotować powierzchnię. Musi być zwilżona wodą.

  Element z tworzywa sztucznego musi być pewnie zamocowany. W tym celu stosuje się piankę montażową. Przed zamontowaniem parapetu element z tworzywa sztucznego należy wstępnie przyciąć do wymaganego rozmiaru. Aby to zrobić, najlepiej jest użyć piły do ​​metalu z małymi zębami lub bułgarskim. Produkt jest ściśle związany z profilem profilu. Parapet powinien zostać wypoziomowany. Do tego służą kliny. Warto zauważyć, że niewielkie odchylenie jest całkiem dopuszczalne. Dozwolony jest drenaż kondensatu. Jednak nachylenie nie powinno przekraczać 3 stopni.

  Wolna płaszczyzna leżąca między tyłem elementu a otworem musi być wypełniona pianką. Konieczne jest wyłączenie deformacji parapetu. Często występuje z powodu rozszerzania się piany. Wymaga to instalacji obciążeń (5 kg) na progu. Muszą być w trzech różnych punktach. Odbywa się to bezpośrednio przed filmowaniem.

  Wysokiej jakości instalacja parapetu wymaga następujących zasad:

  • Płytki w kształcie litery Z należy przymocować do profilu profilu. Pozwoli to uzyskać bardziej ścisłe dopasowanie produktu do ramy.
  • W otwarciu wykonywane są specjalne wcięcia. Jest to konieczne w celu ustawienia parapetu na zewnątrz stoku.
  • Szczelina między blokiem a produktem musi być uszczelniona. Odbywa się to za pomocą silikonu.
  • Końcówki końcowe są mocowane za pomocą kleju.

  Oto jak poprawnie zainstalować parapet z tworzywa sztucznego.

  Powyżej przedstawiono główne zalecenia dotyczące prawidłowego montażu okna z tworzywa sztucznego. Instalacja odpływu z reguły uważana jest za ostateczną. Początkowo element musi być przycięty zgodnie z określonym rozmiarem. Zaleca się stosowanie nożyczek do metalu. Dopiero potem odpływ może zostać naprawiony. Aby to zrobić, użyj co najmniej trzech śrub.

  Jak samodzielnie montować plastikowe zbocza

  Warto zauważyć, że tego rodzaju praca przy zatrudnianiu specjalistów będzie musiała wydać dużą ilość. Ponadto w tym przypadku jakość nie zawsze jest współmierna do ceny. Przede wszystkim trzeba szukać odpowiedniego materiału. Zaleca się stosowanie parapetów. Będą bardzo ciasno "usiąść". Takie zbocza są bardzo mocne. Ponadto są dość trudne do zera. Warto zauważyć, że wygięta krawędź zwalnia właścicieli z potrzeby patrzenia na obieraną tapetę, która bardzo często znajduje się w stawach.

  Wielu mistrzów oferuje swoim klientom montaż stoków z płyt warstwowych. Ten materiał jest wystarczająco cienki. Warto zauważyć, że w większości przypadków stok ma całkowicie niedoskonałą powierzchnię. Często są wklęsłe obszary i wypukłości. Zaleca się nakładanie narożników z tworzywa sztucznego na połączenie ze ścianą. Jednak dość często się odblokowują. Ponadto ich wspólne dokowanie pozostawia wiele do życzenia.

  Przed zainstalowaniem plastikowych zboczy należy uzbroić się we wszystkie niezbędne urządzenia. Wśród nich:

  1. Wkrętak.
  2. Młot obrotowy (wiertarka udarowa).
  3. Pistolet montażowy (do pianki).
  4. Wyrzynarka elektryczna.
  5. Piła z ostrym zębem.

  Obliczenie wymaganej ilości materiału nie jest wcale trudne. Konieczne jest zmierzenie długości parapetów i ścian bocznych każdego okna. Dotyczy to również drzwi balkonowych. Najlepiej jest określić niezbędną ilość materiałów do instalacji już u konsultanta. Ponadto wymagane jest zliczanie wtyczek na końcach.

  Nie zapomnij również o następujących elementach:

  1. Wkręty samogwintujące z podkładką dociskową.
  2. Zawieszenie.
  3. Kołki-gwoździe.
  4. Profesjonalna pianka montażowa.

  Liczba wszystkich powyższych produktów jest obliczana w zależności od parametrów określonych ram okiennych.

  Zaleca się dokładne zmierzenie odległości od ściany do ramy. Do otrzymanej wartości należy dodać 4 sm. W ten sposób nachylenie zostanie otrzymane dla ramki. Zaleca się cięcie za pomocą pilarki. W tym przypadku musisz zostawić niewielki margines na wejście do ściany. Po zakończeniu pracy ze zboczem następuje obrót mocowania elementów, które są mocowane bezpośrednio na nim. W takim przypadku używane są zawieszenia. Zaleca się zakupić je z góry. Z jednego zawieszenia są dwa rogi, które mocują zbocze do ściany. Są one zamocowane w odległości około 35-40 cm od siebie. W tym celu stosuje się samogwintujące śruby z podkładką dociskową.

  W przypadku, gdy górny element jest mały, można użyć tylko jednego wspornika montażowego. Konieczne jest wypróbowanie nachylenia. Należy to zrobić po naprawieniu wszystkich elementów. Konieczne jest zanotowanie lokalizacji wspornika montażowego. To miejsce jest poddalblivaetsya. W nim róg jest ogrzewany. Będzie musiał zostać otynkowany w przyszłości. Po naniesieniu pianki nachylenie musi być starannie nawinięte za ramą. Następnie konieczne jest naprawienie rogu. W takim przypadku można użyć dziurkacza lub wiertarki. Mocowanie odbywa się za pomocą gwoździa-kołka. Następnie przejdź do zboczy bocznych. W niektórych przypadkach potrzebują trochę "ujawnienia". Wymaga to prostopadłości prostopadłej do progu i górnej krawędzi. Odbywa się to za pomocą dużego kwadratu. Z powstałych prostych rozwidlonych stoków bocznych. Odległość powinna być taka sama. Należy zauważyć, że otwarte zbocza mają bardziej atrakcyjny wygląd.

  Podobne elementy, które są prostopadłe do ramy, wyglądają inaczej. W tym przypadku mocowanie stoków odbywa się w ten sam sposób. Warto zauważyć, że ich główną zaletą jest sztywność. W związku z tym nie potrzebują podpór i innych podobnych urządzeń. Niestety nachylenia z płyt warstwowych nie mają podobnych właściwości.

Dodaj komentarz

+ 53 = 62