Nazwa kategorii

Jak umyć futro

Mycie obroży w domu

Nie powiemy, że najprostszym sposobem jest wyczyszczenie obroży w specjalnym salonie, ponieważ przyjemność nie jest tania, ale przedstawimy zalecenia dotyczące mycia obroży w domu oraz delikatnego i skutecznego czyszczenia futra z domu. Podzielmy się sekretami i powiedzmy, jakiego rodzaju futro jest w domu, w zależności od rodzaju futrzanego kołnierza i koloru.

Jeśli myjemy puchową kurtkę futrem, to czyszczenie różni się w zależności od tego, jaki kolor, naturalny czy sztuczny.

Jeśli mówimy o naturalnym futrze, to nie tylko zdobi produkt, ale także utrzymuje ciepło. Przewaga sztuczna - cena, a wygląd nie jest gorszy.

Oczyszczamy sztuczne futro z puchowej kurtki

Cała procedura mycia przebiega w kilku etapach - przygotowania, mycia, późniejszej pielęgnacji.

Przygotowanie do czyszczenia:

 1. Mycie futra w domu powinno rozpocząć się od wybicia go z kurzu, zgrabnego czesania. Na etapie przygotowawczym możesz wyczyścić futro za pomocą odkurzacza. Uważnie przyjrzyj się obroży, musi być przywieszka wskazująca akceptowany harmonogram prania i maksymalną temperaturę. Sztuczne futro w pralce można prać tylko w najbardziej delikatnym trybie.
 2. Aby umyć futrzany kołnierz z puchowej kurtki, możliwe są tylko dłonie, maszyna tutaj nie jest używana. Aby to zrobić, wciągnij wodę do wanny, wypełnij wymaganą ilość proszku do mycia rąk, namocz produkt przez 30-60 minut. Główną różnicą między automatycznym proszkiem a proszkiem do ręcznego mycia jest to, że pierwszy tworzy mniej piany niż drugi. Po wyznaczonym czasie - delikatnie wyciśnij futro, po czym kilkakrotnie spłucz, naprzemiennie zimną wodę z ciepłą. Jeśli chcesz zabłysnąć futrem - możesz wrzucić do wody mały ocet stołowy. Po umyciu powiesić na wieszaku, osuszyć w zwykły sposób, na ulicy lub w domu. Nie używaj grzejników, baterii. Po całkowitym wyschnięciu delikatnie rozczesać. Delikatne naciśnięcie w trybie ręcznym można wykonać za pomocą ręcznika.

Aby uzyskać sztuczne futro z kurtki lub innego ubrania noszonego przez długi czas, należy postępować zgodnie z prostymi zaleceniami:

 • lepiej jest natychmiast usunąć plamy;
 • przechowywać produkty lepiej w czystej postaci, w etui na ubrania;
 • jeżeli futro jest białe, należy również umyć kurtkę białym futerkiem, ale po czyszczeniu rozjaśnij je trochę;
 • Nie skręcaj się, nie składaj, bo trudno będzie je wyprostować.

Przychodzi taki czas, kiedy futro jest brudny i psują jego wygląd, to może być po prostu myte lub dokonać operacji trudniejsze. Nie denerwuj się, ponieważ istnieje wiele sposobów na wyeliminowanie zanieczyszczeń. Jeśli produkt lub kołnierz jest zbyt mocno dotknięte przez błoto, wprowadzają go na własną rękę nie może - można skontaktować się z pralni chemicznej i za cenę cytowany do Ciebie szybko i precyzyjnie wyeliminować wadę, a następnie zmyć kurtkę z futra nie jest konieczne.

W przeciwieństwie do sztucznych, pranie kurtki z naturalnym futrem na maszynie do pisania jest zabronione.

Spróbuj uciekać się do suchego prania. Aby to zrobić, starannie odkuwaj naturalne futro, weź odkurzacz za pomocą nasadki szczotkowej, a następnie usuń ponownie brud powierzchniowy.

Jeśli po zeskrobaniu brud pozostanie - przystąpimy do mocniejszej metody. Chociaż zabawki lub futra z kaptura po takich manipulacjach często stają się czyste.

Weź pędzelek do zamszowych butów i wody o temperaturze pokojowej.

Zwilżyć pędzel i dobrze umyć, a po wyczyszczeniu kołnierza, futrzanej tapicerce, futrze również poddaje się temu samemu czyszczeniu. Powtórz 2-3 razy. Następnie delikatnie zaczesuj i pozostaw do wyschnięcia.

Jeśli żadna z powyższych metod nie jest przydatna - przejdź na bardziej ryzykowny sposób, mokre pranie. Podobnie jak w przypadku środków czyszczących na sucho, takie działania są wykonywane na specjalnych urządzeniach, ryzykujemy więcej.

Przed praniem należy sprawdzić, czy nie odsuwa się od proszku. Aby to zrobić, kapie na małym, niepozornym obszarze. Lub w bardziej agresywny sposób - sprawdź kroplę amoniaku.

Najbezpieczniejsze będą środki do kąpieli zwierząt lub opieki nad futrem lub wełną. Jest doskonały i, co najważniejsze, delikatnie eliminuje nadmiar tłuszczu.

Mycie "mączką"

Wcześniej użycie zwykłej mąki uznano za doskonały sposób zmywania.

 • Wlać mąkę do dużego pojemnika.
 • Opuść kołnierz lub inny artykuł z futra.
 • Wykonaj delikatne pranie na sucho bez dodawania wody.
 • Dokładnie oczyść resztki mąki.
 • Odkurzanie.
 • Wysuszyć.
 • Grzebień.

Najtrudniejsze do oczyszczenia zanieczyszczenia są futra, które mają krótki podszerstek i długą drzemkę. Takie produkty wymagają szczególnie ostrożnego podejścia.

 • Weź skrobię, najlepiej ziemniaki, posyp futrem.
 • Zrobić ciepły roztwór mydła, wlać go do pistoletu natryskowego.
 • Spryskaj skrobię.
 • Poczekaj, aż skorupa będzie sucha.
 • Myj go.
 • Weź pędzel, zwykły czysty piasek.
 • Rozgrzać piasek.
 • Delikatnie wcieraj ręce w powierzchnię kożuszka.
 • Rozetrzyj zamsz, aby usunąć piasek.
 • Weź 250 ml ciepłej wody.
 • Dodaj 1 łyżkę stołową. ocet.
 • Wymieszaj miękką szmatę.
 • Dokładnie wytrzeć.
 • Wytrzyj do sucha czystą szmatką, usuwając wszelkie zanieczyszczenia.

Ponieważ piękno często musi zgodzić się na biały kolor, trzeba znać metody jego bielenia:

 • Nadtlenek wodoru i woda w równych proporcjach. Rozpylić, po wyschnięciu, delikatnie przejść przez suchą i czystą szmatkę, aby usunąć pozostałości.
 • Zmieszaj z wodą 3 łyżeczki. soda i 1 łyżeczka. alkohol. Zwilż szczotkę do zamszu i chodź wokół produktu.

Oprócz koloru, pranie zależy bezpośrednio od tego, jakiego rodzaju zwierzę zamierzasz wyczyścić.

Najbardziej skuteczną metodą jest oczyszczona benzyna. Aby to zrobić, zwilżyć gąbkę, delikatnie spłukać w kierunku drzemki. Następnie można posypać skrobią, za pomocą odkurzacza usunąć pozostałości. Aby zaparzyć zapach, potrzebujesz opowieści do wysuszenia na świeżym powietrzu.

Po każdym czyszczeniu kołnierz futrzany nie będzie zbyteczny do rozczesywania, aby nadać mu bardziej świeży i schludny wygląd.

Zapewnia suche pranie przy użyciu rozgrzanej do pieca surowej mangi, skrobi ziemniaczanej lub mokrego prania (za pomocą octu lub wody).

Funkcje opieki są proste i dostępne. W końcu, jeśli chcesz mieć kołnierz lub futro, aby służyć ci przez długi czas - musisz przestrzegać zasad. Mink uwielbia wietrzenie, ale jednocześnie o niskiej wilgotności. Tak więc, w czasie deszczu lub śniegu, staraj się nie wyjść i zmoczyć produkt.

Jeśli zmokniesz, wróć do domu, delikatnie strzepnij krople, przeczesz i zawieś na wytrzymałym wieszaku, aż całkowicie wyschnie.

Jeśli są plamy, odkurz to i po prostu je rozczesz.

Jeden z najbardziej niedrogich. Był czas, kiedy często można było zauważyć kapelusze lub obroże tego futra. Jest ciepły, ale krótkotrwały. Szybko traci połysk, łzy, staje się łysy.

Czyszczenie takiego futra nie jest trudne - dobrze jest przywrócić dawną atrakcyjność soku z cytryny lub mieszaninę zwykłego słabego roztworu octu i nadtlenku wodoru.

Opieka nad królikiem jest wymagana stale ze względu na niską jakość i kruchość. Szczególnie ważne jest monitorowanie i zapobieganie przedostawaniu się wilgoci. W takim przypadku wytrzyj i rozczesz futro tak szybko, jak to możliwe.

 1. Nie można prasować produktów futrzarskich.
 2. Nie suszyć gorącym powietrzem. Futro może być zdeformowane.
 3. Podczas suszenia najlepiej nadać produktowi najbardziej prawidłowy wygląd i kierunek samego futra.
 4. Po umyciu zawsze dobrze jest usunąć resztki wszystkich produktów z powierzchni.
 5. Suszenie na słońcu jest niedopuszczalne.
 6. Jeśli produkt jest bardzo drogi, a zanieczyszczenie jest bardzo silne - zaufaj profesjonalistom, aby wykonać właściwe i bezpieczne pranie chemiczne.
 7. Ponieważ nie można go wycisnąć, pozostaw wodę spuszczoną w naturalny sposób na 5-7 godzin.
 8. Jeśli chcesz wysuszyć kołnierz lub futro, przygotuj ręcznik i dobrze go owinąć.
 9. Futro - specjalny rodzaj wykończenia. Zabronione jest zgniatanie, wyciskanie, tarcie.
 10. Im bardziej myjesz swój produkt - tym lepiej!

W przypadku produktów futrzarskich lepiej przestrzegać prostych zaleceń dotyczących zapobiegania zanieczyszczeniu, niż stosować długie i delikatne pranie ręczne w domu. Dlatego przed dokonaniem zakupu należy ocenić, jak dokładnie można nosić wykończenia lub zewnętrzną odzież z białego futra, jak często można czyścić powierzchnię kurzu, jak długo powinno to być. Jakakolwiek jakość nie była sztuczna - naturalność jest bardziej luksusowa i silniejsza.

Jak umyć futro z puchowej kurtki?

Luksusowe puchowe kurtki z modnym futrem na kapturze są zawsze w szczytowej popularności. Lekka i niewiarygodnie wygodna, taka odzież wierzchnia nie tylko cieszy oczy innych, ale także pozwala dziewczynce czuć się komfortowo nawet w najgorszym mrozie. Wielu producentów puchowych kurtek myśli o tym, jak dokładnie będzie prany nie tylko sam produkt, ale także jego futro. Dlatego wyposażają rzeczy w guziki lub zamki błyskawiczne. Ale nie wszyscy to robią. Dlatego bardzo często wiele dziewcząt napotyka trudne pytanie: jak wyprać futro z puchowej kurtki w domu, zachowując jej pierwotny wygląd? Spójrzmy, jak łatwo jest wykonać to zadanie bez większego wysiłku.

Po co nosisz futro w domu? Po pierwsze, dodatek do kurtki puchowej może stracić swój wspaniały wygląd w czasie nawet najdokładniejszych skarpet. Podróżowanie w transporcie publicznym, zakupy artykułów spożywczych, korzystanie z domowej windy - wszystko to i wiele więcej to te same czynniki, których efekt może prowadzić do dość godnego ubolewania stanu futra na puchowej kurtce. Po drugie, nawet najdokładniejsza skarpeta nie daje stuprocentowej gwarancji, że pod koniec sezonu nie znajdziesz tłuszczu i brudnych plam na futrze. Po trzecie, usługi czyszczenia na sucho są dość drogie, więc nawet taka pozornie prosta procedura, jak czyszczenie futra, może kosztować całkiem sporo.

 1. Najpierw zdejmij futro z kurtki puchowej. Produkt można przymocować do kaptura odzieży wierzchniej za pomocą guzików lub zamków błyskawicznych. Jednak bardzo często producenci szyją futro do kaptura. W takim przypadku należy delikatnie wyłączyć produkt.

Aby usunąć denerwujące plamy tłuszczu z futrzanej kurtki puchowej, przygotuj specjalne rozwiązanie. Aby to zrobić, weź łyżeczkę 10% amoniaku i dwie łyżki soli, a także dwieście mililitrów wody. Następnie delikatnie wymieszaj wszystkie składniki i nałóż mieszaninę na problematyczne miejsca na futrze. Pozostawić na pół godziny, a następnie umyć futro na tej samej zasadzie, jak opisano powyżej.

Jeśli z jakiegoś powodu nie można usunąć futra z puchowej kurtki, należy wysuszyć produkt. Istnieje kilka wariantów takiego mycia, rozważymy każdy z nich.

 1. Skrobia i benzyna. Znakomite radzenie sobie z czyszczeniem obroży futerkowej to najzwyklejsza benzyna. Aby to zrobić, dodaj skrobię do substancji, a następnie wymieszaj składniki do dość gęstej konsystencji. Następnie zastosować mieszaninę do uczestników problemu i pozostawić na pół godziny. Następnie oczyść futro z pozostałości mieszaniny za pomocą grzebienia lub odkurzacza.

Wszystkie powyższe porady dotyczą przypadków, w których krawędź puchowej kurtki jest wykonana z naturalnego futra. Jednak bardzo często ozdobą odzieży wierzchniej jest sztuczne futro. Jest to zrozumiałe: alternatywna wersja naturalnej krawędzi jest lżejsza, jest łatwa do czyszczenia i kosztuje kilka razy taniej. Dbanie o taki produkt nie jest trudne. Bardzo często można użyć pralki do usuwania plam z powierzchni sztucznego futra. Przede wszystkim zbadaj etykietę na kurtce puchowej. Producent musi wskazać na nim wszystkie warunki mycia produktu. W większości przypadków sztuczne futro jest wymazywane za pomocą puchowej kurtki w delikatnym trybie.

Jak prać futro w domu?

Obfitość produktów futrzarskich na współczesnym rynku jest fascynująca i fascynująca. Futro naturalne i sztuczne są piękne, jako osobny rodzaj odzieży wierzchniej i, podobnie jak wykończenie, służą jako skuteczny dodatek do kurtek, płaszczy, swetrów, a nawet sukienek.

Niestety, w przypadku prawie wszystkich produktów futrzarskich zwykłe pranie jest przeciwwskazane. W związku z tym preferowane są kosztowne powłoki (jak czyścić futro w domu) i warstwa, aby zapewnić czyszczenie na sucho. Jednakże istnieje wiele wskazówek i zaleceń, które sugerują, jak myć futro w domu.

Naturalne futra i futra nie powinny być całkowicie moczone w wodzie. W przypadku takich produktów wskazane jest stosowanie "prania na sucho", a raczej czyszczenia. Jeśli chodzi o kołnierze i mankiety futrzane, jeśli to możliwe, są one odpinane lub zdejmowane przed praniem.

Na przykład zając i futro królika są czyszczone żytom lub płatkami owsianymi

W tym celu produkty z futra lub futra wkłada się do dużej (suchej) miednicy i "myje" w mące ręcznie. Po oczyszczeniu z futra ostrożnie wytrzyj mąkę i dobrze przewietrz.

Skutecznym środkiem ludowym do czyszczenia naturalnego futra są trociny z twardego drewna. Drzewa iglaste zawierają żywicę, więc iglaste trociny nie są używane. Do "prania" wybiera się czyste trociny, zwilżone benzyną (dobrej jakości) i umieszczone w emaliowanej umywalce. Futro delikatnie (nie do łez) ręcznie przenoszone na miednicy. Silnie zabrudzone i problematyczne obszary mogą być traktowane wielokrotnie. Po oczyszczeniu futro jest zużyte i zaczesane (z wyjątkiem bazgrołów), aby w końcu pozbyć się trocin. Podobnie, oczyść otręby pszenne.

Od dawna znana jest inna popularna metoda: jak prać futro w domu za pomocą skrobi ziemniaczanej. Futro jest rozłożone w dużej misie lub wannie i obficie pokryte skrobią. Następnie dodaj ciepłą wodę do szamponu dla dzieci i użyj sprayu do rozpylenia roztworu na skrobię, aż uzyskasz masę ciastowatą. Następnie równomiernie rozprowadź "ciasto" w futrze i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Posmaruj, wysusz, a następnie przeczesz. Aby usunąć zażółcenie białego futra, należy pobrać 5% roztwór nadtlenku wodoru i delikatnie zwilżyć pożółkłe miejsca lub kosmki kilka razy.

Do czyszczenia tłustych plam używaj roztworu przygotowanego z amoniaku (1 herbata) i rozcieńczony w 0,5 litra soli kuchennej (3 łyżki stołowe). Zanieczyszczone miejsca są wycierane, zwilżone w roztworze, bawełnianym wacikiem lub piankową gumą. Puszyste futro traktuje się w kierunku drzemki, krótko - w stosunku do palu.

Mole moli, wydr, nutrii i bobra są czyszczone gorącym piaskiem

W tym celu produkty futrzane układa się na płaskiej powierzchni i posypuje czystym, dobrze ogrzanym piaskiem. Ręce delikatnie pocierają futro, w razie potrzeby brudny piasek zastępuje się nowym.

Futra z lisów, lisów i lisów można również czyścić w domu

Aby nie zepsuć i nie wyczyścić takiego futra, można użyć grzebienia o tępych, rzadkich zębach. Konieczne jest nawijanie cienkich warstw waty z wacikiem nasączonym roztworem myjącym lub alkoholowym i rozczesywanie futra w kierunku stosu, aż do całkowitego zaniku zanieczyszczenia.

Również bardzo ostrożnie należy traktować sztuczne futro

Aby oczyścić tłuste plamy, możesz użyć skrobi rozcieńczonej w benzynie. Jeśli chodzi o doodle, takie czyszczenie jest niedopuszczalne. Ale sztuczny baldachim jest całkiem możliwy do umycia z detergentem na wełniane i syntetyczne materiały.

Innym sposobem odświeżania i czyszczenia futra jest stosowanie detergentów (odpowiednio dla wełny, jedwabiu, syntetyków). Detergent (2 łyżki stołowe) rozcieńcza się w litrze ciepłej wody i wstrząsa, aż utworzy się gęsta piana. Sztywna szczotka zwilżona w piance i delikatnie pocierać kilka razy futro na stosie. Susz futro w wentylowanym pomieszczeniu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła. Po całkowitym wyschnięciu futro przeczesuje się grzebieniem z rzadkimi tępymi zębami.

Zdjęcie do artykułu na licencji depositphotos.com

16.12.2012 | 18:07

Czytam dużo o czyszczeniu futra w domu. Mamy inny problem. Wierzchnia warstwa jest normalnym materiałem, a wewnątrz - naturalnym futerkiem, jest wszyta i nie można jej odpiąć. Jak umyć produkt w tym przypadku.

17.12.2012 | 12:28

Ostatniej jesieni kupiłem kurtkę z futrzanym kołnierzem (biały). Umyłem kurtkę delikatnie dłońmi w łazience. Po tym jak marynarka trochę wyschła, okresowo czesałem futro na kołnierzyku + i suszyłem je suszarką do włosów.

Myślę, że ważnym punktem z takimi futerkami będzie częste czesanie podczas suszenia.

Aby dodać komentarz, musisz mieć konto w Kroogach.

 • Klosz lampy Decoupage

Do daczy lub kuchni w stylu "country" możesz zrobić własnoręcznie jasne akcesorium - klosz lampy na biuro

 • Klosz lampy Decoupage

Do daczy lub kuchni w stylu "country" możesz zrobić własnoręcznie jasne akcesorium - klosz lampy na biuro

 • Jak wyczyścić pamięć na Androidzie: używając Clean Master

Tablety lub smartfony oparte na systemie operacyjnym Android cierpią na bezużyteczne pliki jeszcze bardziej

O tym, jak zrobić przytulny dom: majsterkowanie, naprawa, budownictwo

Dodaj komentarz

− 2 = 1