Nazwa kategorii

Jak zbudować karmnik dla ptaków

Karmienie koryta dla ptaków z improwizowanych środków

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci". Niemniej wielu ludzi to rozumie i stara się udzielić wszelkiej możliwej pomocy podczas zimowego mrozu.

Troska ludzi dobrze zrozumieć, jak trudny jest ten czas dla naszych mniejszych braci, ponieważ już od późnej jesieni, wielu z nich coraz trudniej jest znaleźć pożywienie. Oczywiście, z całym pragnieniem, nie jest tak łatwo po prostu pomóc tym, którzy mieszkają w lesie lub w odległych rejonach. Jeśli jednak mieszkasz w mieście, mieście lub wiosce, wszystko jest w twojej mocy. Dzisiaj porozmawiamy o karmnikach dla ptaków. Uczyń je całkiem realistycznymi, a my mówimy o używaniu improwizowanych narzędzi, starych opakowań i opakowań, a także innych materiałów, które w każdym przypadku najprawdopodobniej zostałyby wyrzucone na śmietnik.

Rysowanie karmnika dla ptaków

Przy okazji, poprzez "przyzwyczajenie" ptaków do koryta, które znajdują się na stronie, oprócz tego, że pomagasz im, ratując cię przed głodem w trudnym sezonie, dostajesz dodatkowe "bonusy": "

 • Ptaki przyzwyczają się do twojej witryny i zaczną częściej żyć na niej i obok niej. W ten sposób będą one stale rozkoszować się swoimi grami, próżnością i ćwierkaniem, wypełniając otaczającą przestrzeń energią życiową.
 • Dość często zdarza się, że latem ptaki zwracają wam szczególny dług, niszcząc liczne owady i szkodniki, które żyją w prawie każdym ogrodzie lub ogrodzie warzywnym.

Drewno to niezawodny materiał!

W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy fotografię różnych opcji, które pomogą w wyobrażeniu o tym, jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami. Z reguły, aby zrealizować projekt takiego podajnika, nie potrzebujesz skomplikowanych projektów i rysunków.

Uwaga, proszę! Możesz karmić ptaki nie tylko zimą, ale także latem, szczególnie jeśli mieszkasz w daczy lub w prywatnym domu.

Przed rozważeniem podstawowych pomysłów na produkcję podajników, porozmawiajmy o niektórych cechach wyboru materiału, a także o miejscach, w których można powiesić lub przymocować taką domową konstrukcję.

Wybór materiału i lokalizacji do instalacji

Zanim wybierzesz miejsce na koryto, bardzo przydatne będzie poznanie najczęstszych gatunków ptaków zamieszkujących nasze szerokości geograficzne.

1. Kowalik; 2. pika; 3. mały pstrobarwny dzięcioł; 4. szydełkowanie; 5. sójka; 6. dziadek do orzechów lub nakrętka; 7. gil; 8. Jemiołuszki; 9. zwykły dąb; 10. Dandys; 11. Czyżka; 12. Wspólna owsianka; 13. zielony liść; 14. duże cycki; 15. Modraszek błękitnogrzywy; 16. Grzebień czubaty; 17. Titmouse-moskwa; 18. Długosterny; 19. Titmouse.

Tradycyjnie uważa się, że karmnik dla ptaków powinien mieć formę domu, który byłby nieco podobny do domu dla ptaków. W rzeczywistości taka konfiguracja jest optymalna, aby zorganizować miejsce do karmienia ptaków. Rozważ zalety tego formularza:

 • Dach pozwala stworzyć ochronę przed deszczem i śniegiem.
 • Taka konstrukcja wykonana ze sklejki lub drewna jest mocna, trwała i niezawodna.
 • Nie będzie wyglądać obco, ponieważ mówimy o projektowaniu krajobrazu i atrakcyjności zewnętrznej całej witryny.

Niemniej jednak nie powinniśmy ograniczać się tylko do tej formy, ale także do tego, że tylko drewno może być użyte jako materiał. W rzeczywistości zarówno konfiguracja, jak i materiał mogą być całkowicie różne.

Najważniejsze jest to, że podajnik spełnia podstawowe wymagania:

 1. Materiał, z którego wykonany jest podajnik, musi być stabilny i nie deformować się z czasem. Innymi słowy, birdhouse z tektury lub podobnych narzędzi dostępnych dla niego - nie jest dobry. Po prostu nie może wytrzymać trudnych warunków pogodowych: deszczu, deszczu ze śniegiem itp.
 2. W tym samym czasie możesz, w skrajnym przypadku, zrobić mały podajnik z opakowania soku lub produktów mlecznych (kefiru, mleka itp.). Tetra Pak i podobne opakowanie kartonowe to znacznie więcej niż konwencjonalna tektura, jest przystosowana do oddziaływania wilgoci na nią. Niemniej jednak takich projektów nie można przypisać trwałości. Z drugiej strony są całkiem sprawne jako rozwiązanie tymczasowe, które w sprzyjających okolicznościach będzie mogło służyć Ci przez cały sezon. Jednocześnie należy zrozumieć, że karmnik z opakowania na mleko nadaje się tylko dla małych ptaków, ponieważ duże w nim po prostu nie pasują.
 3. Z powyższego punktu wynika następujący wniosek: materiał powinien być mocny i stabilny, ponieważ musi wytrzymać nie tylko jesienno-zimową burzę, ale także ciężar samych ptaków, z których niektóre są dość masywne. Należy również pamiętać, że zużycie będzie występować, między innymi, ze względu na ciągły wpływ ich pazury, ponieważ zwykle siedzą w rzeźbionym otworze ("okno").
 4. Przy okazji, od kiedy zaczęliśmy rozmawiać o oknie, wejściu (tę dziurę technologiczną można nazwać, cokolwiek), trzeba zrozumieć, że jej krawędzie nie powinny być ostre, bo inaczej ptaki mogą na nich zranić łapy.

Oprócz materiału, a także technologii produkcji, należy zrozumieć, że ważnym miejscem jest również miejsce, w którym instalujesz lub zawieszasz karmnik dla ptaków. Tak więc, jeśli to możliwe, należy unikać instalacji w miejscach, w których ptaki mają trudności z dostępem. Mówimy o grubych gałęziach i innych podobnych miejscach.

Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że karmnik znajdował się w miejscu niedostępnym dla kotów, które są znanymi doskonałymi myśliwymi, w wielu ludziach żyjących na wsiach, w domach letniskowych, a także w domkach i tablicach prywatnych budynków.

Rada! Umieść podajnik na otwartej przestrzeni, w miejscach dobrze oznakowanych dla ptaków.

Przyjrzyjmy się podstawowym pomysłom, jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami, patrząc na "żywe" przykłady tego, ile osób wdrożyło swoje projekty. Dozowniki mogą być liczne, a opcje ich wytwarzania są niezliczone. Jednak wszystkie są wykonane w jednym celu. Oto główne rodzaje tego typu struktur.

Dozownik jest bardzo przydatnym urządzeniem do karmienia ptaków. Ponadto butelka może być zawieszona pionowo "do góry nogami"

Aby taki projekt był całkiem realistyczny i niezależny. Nie ma potrzeby posiadania żadnych konkretnych umiejętności ani wiedzy. Z reguły przy takich robotach stosuje się przydatne lub niepotrzebne deski, kawałki kłód i wiele innych drewnianych elementów. Biorąc za podstawę płytę lub okleinę, głównym zadaniem jest silne połączenie.

Nawiasem mówiąc, drewniane karmniki dla ptaków mogą być używane nie tylko do karmienia dziedzińców. Podobne wzory stosuje się również w klatkach z kurczakiem, podczas karmienia kurcząt i innych drobiu. Jednak, jak to mówią, jest to zupełnie inna historia.

Taki projekt może być wykonany samodzielnie w domu. Do tego nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi ani warunków. W tym samym czasie będziesz musiał znaleźć rysunki podajników. Z drugiej strony możesz sam narysować rysunek z wymiarami, ponieważ nic szczególnie trudnego w jego opracowaniu - nie. Aby uzyskać dodatkowe pomysły, zalecamy przeczytanie zdjęć i przykładów gotowych prac.

Ten rodzaj konstrukcji, jeśli mogę tak powiedzieć, "migrował" z rolnictwa. Jedną z jego głównych zalet jest możliwość wykluczenia "dyskryminacji" niektórych gatunków ptaków przez innych. Sam zapewne zauważyłeś, że często stado ptaków, na przykład wróbelki lub cycki, zajmuje dogodną pozycję w bezpośrednim sąsiedztwie paszy (nasiona, okruchy chleba, zboża, płatki, bochenek itd.) Lub nawet w samym karmniku i dąży do tego aby zapobiec osiągnięciu przez inne ptaki tak cennego zasobu.

Dlatego ważnym zadaniem jest ograniczenie obszaru, w którym mogą karmić opierzone ptaki. Dlatego w takich przypadkach użyteczne mogą być samozasilane podajniki bunkrowe, zwane również antykorkami.

Dozowniki z plastikowych butelek

Kanister do karmienia jest również świetnym rozwiązaniem

Ten rodzaj konstrukcji jest niezwykle prosty, więc każdy może go wykonać, w tym dzieci. Aby to zrobić, wystarczy wyciąć jedną lub dwie dziury w butelce, aby wlać pokarm dla ptaków, a tak naprawdę, aby ptaki mogły dostać się do środka. Oczywiście, należy zachować ostrożność, ponieważ otwory powinny być tak wyrównane i symetryczne, jak to tylko możliwe.

Interesujące! Jeśli masz czas i ochotę, podajnik może być dodatkowo ozdobiony naturalnymi materiałami lub możesz umieścić napisy.

Przyjrzyjmy się bliżej cechom pracy w obecności butelek o różnej objętości. Faktem jest, że najczęstszymi materiałami źródłowymi w takich przypadkach są:

Tak więc, jeśli używasz pierwszej opcji, możesz wybrać dwa typy projektów. W pierwszym przypadku chodzi o wykonanie otworów po obu stronach butelki. Mogą mieć różne kształty: okrągłe, prostokątne lub kwadratowe.

W drugim przypadku można zrobić specjalną przyłbicę, która zakryje otwór, chroniąc go przed śniegiem. Aby to zrobić, wystarczy wyciąć otwór w kształcie litery U, pozostawiając jedną stronę (górną). Następnie ta część butelki jest zgięta do góry, tworząc w ten sposób osobliwą osłonę. Nawiasem mówiąc, można to zrobić również po obu stronach.

Dla większej wygody ptaków, możesz zrobić dwie małe dziurki pod głównymi otworami i włożyć do nich długi kij, na którym mogą usiąść przed wejściem do środka. Jeśli chodzi o dolną krawędź głównych otworów, dla większego bezpieczeństwa pożądane jest przyklejanie go taśmą samoprzylepną lub taśmą w kilku warstwach. Również odpowiedni gipsowy klej strukturalny. Zatem podajnik wytwarzany jest ręcznie z plastikowych pojemników o stosunkowo małej objętości.

Jeszcze łatwiej jest zrobić podajnik z 5-litrowej butelki. Faktem jest, że ściany są często proste, co pozwala na wycięcie bardziej równego otworu. Dodatkowo, w tej pojemności umieszcza się więcej nasion i pokruszony chleb, a wygodniej jest, aby ptaki wleciały do ​​środka. Do produkcji potrzebny jest nóż lub silna para nożyczek.

Specjalna konstrukcja pomoże utrzymać łuskę z nasion i resztek okruchów

Jeśli plastikowa butelka będzie zamocowana poziomo, wówczas można wyciąć otwory w miejscu dna i szyi. Jeśli planujesz go naprawić pionowo, możesz wyciąć 2, 3, a nawet 4 otwory z różnych stron, jeśli pracujesz z butelką o kwadratowym lub prostokątnym przekroju. To, przy okazji, pozwala jednocześnie przelecieć i zjeść kilka ptaków na raz. W przypadku okrągłych butelek można wyciąć 2-3 otwory. Przy okazji, na podstawie dużej butelki o pojemności 5 litrów i wyższej można również zrobić bunkier.

Do notatki! Pożądane jest wycięcie otworów na wysokości co najmniej 5 cm od dna, można nieco więcej.

Przymocowany taki podajnik jest dość prosty: można go przymocować za pomocą szyjki lub za pomocą uchwytu, który jest integralną częścią pokrywki, za pomocą sznurka lub cienkiego drutu. To jest, jeśli mówimy o opcjach pionowych. Przy poziomym zamocowaniu najlepiej wykonać 2 równoległe małe otwory (mogą być wykonane nożem lub innym ostrym przedmiotem), przechodząc przez nie drut lub lina, która jest niezbędna do zamocowania.

Przydają się stare metalowe puszki

W każdym razie ta opcja jest bardzo przystępna, ponieważ praktycznie każdy ma do dyspozycji niepotrzebne 5-litrowe butelki wody. Przykłady zdjęć pokazują różne opcje tego, jak można to zrobić.

Karmnik dla ptaków z paczki z mleka lub soku

5 minut - i nowy podajnik z paczki od soku - gotowy

Pudełka z sokiem lub mlekiem są dostępne dla wszystkich. Z reguły wyrzucamy je. Technologia wytwarzania jest niezwykle prosta i pod pewnymi względami przypomina poprzednią (z plastikowymi butelkami). Tak więc, jeśli chcesz zrobić karmnik dla ptaków z paczki soku lub mleka, kolejność twoich działań może wyglądać następująco:

 • Planujemy przyszłe otwory za pomocą pióra, markera lub markera.
 • Delikatnie wyciąć je za pomocą nożyczek lub ostrego noża.
 • Przyklejamy dolną stronę otworu za pomocą taśmy samoprzylepnej lub kleju.
 • Zrób małe otwory na linkę lub drut u góry torby.
 • Zawieś otrzymany podajnik do gałęzi drzewa, bzu lub do innych miejsc.

Najłatwiejszą i najszybszą opcją z pakietu jest mleko

Przy okazji, w wielu przypadkach można umieścić go na dnie lub przytwierdzić do niego w postaci fragmentu cegły lub coś podobnego. To zminimalizuje chybotanie w przypadku silnego wiatru. Dotyczy to nie tylko papierowych pudełek, ale także butelek plastikowych.

Pamiętaj! W niektórych przypadkach można dołączyć podajnik do ściany.

Nawiasem mówiąc, karmnik dla ptaków z pudełka na buty jest podobnie zrobiony. Oczywiście fakt, że jest wykonany z kartonu, nie pozwala na trwałe wykonanie takiego podajnika. Z drugiej strony, część pudełek jest wykonana z wystarczająco mocnej i odpornej na wilgoć tektury. Ponadto można dodatkowo skleić tekturę taśmą samoprzylepną, co jeszcze bardziej zwiększy jej ochronę przed skutkami złych warunków pogodowych. Pozwoli to w pewnym stopniu przedłużyć żywotność podajnika, chociaż w żadnym wypadku nie będzie tak trwała jak jego odpowiedniki z drewna, kartonu, a nawet tworzywa sztucznego.

Technologia produkcji jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnych specjalnych instrukcji. Musisz tylko zrobić niezbędne szczeliny po bokach pudełka, a także zablokować pokrywę. Można to również zrobić za pomocą taśmy klejącej.

Możesz również użyć szklanych butelek

Oczywiście wszystkie te typy podajników są najbardziej popularne i popularne. Niemniej jednak warto powiedzieć o alternatywnych opcjach. Pierwszym z nich jest koryto wykonane z zastawy stołowej.

Przy okazji! Z naczyń można zrobić misę do picia, która jest również bardzo ważna dla ptaków.

Powstają takie oryginalne produkty z filiżanki i spodka. Jeśli dodasz głębokie naczynie, możesz zrobić zarówno podajnik, jak i miskę do picia. Niektórzy rzemieślnicy produkują karmniki ze starych wiader, zwykle plastikowych. Okazuje się, że są duże, co nieco ogranicza możliwości ich instalacji, co oczywiście stanowi pewną wadę. Zaleta jest taka sama: rozmiar takiego produktu jest dość duży. Pozwala to na wlewanie większej ilości pokarmu. Ponadto kilka ptaków może karmić w tym samym czasie. Nie zapominaj o sile tego projektu.

Dekoracja kantyny dla ptaków również nie jest ostatnią rzeczą

Wśród innych, bardziej egzotycznych opcji, można wymienić takie jak koryto dyniowe wykonane z siatki żywnościowej, a także wiszące, prasowane karmy dla ptaków, które, jak wiadomo, były pierwotnie przeznaczone do karmienia domowych papug.

Ciekawy wariant dwóch połówek paczki soku

Oczywiście gotowy podajnik można kupić w sklepie lub zamówić w Internecie. Jednak, jak pokazuje praktyka, w większości przypadków ludzie robią karmnik dla ptaków własnymi rękami. Jak widzimy, istnieje wiele opcji. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Charakterystyczną cechą jest to, że w większości przypadków, jako materiał do produkcji podajników, można użyć improwizowanych narzędzi: starych pudełek, butelek napojów, opakowań, resztek i wielu innych. Przykładowe zdjęcia:

Większość ludzi, którzy budują domek letni doskonale wie, że powinno to być nie tylko miejsce pracy i uprawy, ale także w tym samym miejscu, w którym można odpocząć od tętniącego życiem miasta i podziwiać piękne widoki natury i miejsca.

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

 • O projekcie
 • Reklamodawcy
 • Informacje zwrotne
 • Mapa strony

Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

Jak zrobić karmnik dla ptaków

Jednym z ważnych etapów wychowania dziecka jest rozwijanie poczucia odpowiedzialności, współczucia i chęci opieki nad słabymi. Aby to zrobić, możesz zacząć zwierzaka i, za jego przykładem, zaszczepić ludzkość w dziecku. Jednak nie wszyscy rodzice są gotowi zmienić zwykły tryb życia i poświęcić komfort dla dobra zwierzęcia. Doskonałym wyjściem w tej sytuacji będzie opieka nad zwierzętami lub ptakami żyjącymi na ulicach. Powiemy Ci, jak zrobić karmnik dla ptaków własnymi rękami z improwizowanych materiałów i udowodnimy, że proces opieki nad ptakami jest przyjemnością dla dzieci i dorosłych.

Cechy karmników dla ptaków

Zanim zrobisz koryto, przeczytaj funkcje, który musi mieć jakikolwiek domek dla ptaków. Wytłumacz dziecko w każdym punkcie i podać logiczny powód, dlaczego tak się dzieje, a nie inaczej.

 • Kiedy budujesz dom, zastanów się: ptaki nie powinny mieć problemów z przejściem do "mieszkania dla ptaków". Również otwarcie powinno pozwolić bezproblemowe dodawanie jedzenia.
 • Upewnij się, że wykonasz dach i boki dla podajnika: konieczne jest zabezpieczenie przed różnymi warunkami pogodowymi. Żywność, która przez długi czas była narażona na działanie wilgoci, może wydzielać toksyczne substancje, które później mogą zatruć ptaka.
 • Materiał domu musi być stabilny na złą pogodę i nie mają rozdrobnionych, odprysków i innych elementów, które mogą zranić ptaki. Z tego samego powodu należy porzucić ostre kąty.
 • Rozważ wysokość Lokalizacja: powinno być wygodne dla dziecka, aby łatwo wlać jedzenie i wystarczająco bezpieczne, aby możliwe było atakowanie drapieżnika (kota lub psa).

Ważne jest, aby rozważyć: jeśli podjąłeś karmienie ptaków, nie jest to niemożliwe, aby zatrzymać ten biznes. Ptaki mają dobrą pamięć i zawsze wracają do miejsca karmienia, nawet jeśli są setki kilometrów dalej. Brak jedzenia w zwykłym miejscu może prowadzić do śmierci ptaków.

Karmnik dla ptaków od Tetrapak

Podajnik z opakowania z soku jest prosty i lekki i będzie pasował na wypadek, gdyby Ty i Twoje dziecko byli odwiedzani spontaniczny pragnienie pomocy naszym mniejszym braciom. Jest produkowany dom na 10-15 minut i staje się bardzo wygodnym mieszkaniem dla małych ptaków. Jednak żywotność domu jest niewielka - złe warunki pogodowe mogą zepsuć lub całkowicie zniszczyć karmnik.

Aby stworzyć dom ptaków, będziesz potrzebować:

 • Pudełko z sokiem, mlekiem, jogurtem
 • Nożyce lub przybory piśmiennicze
 • Tynk klejący
 • Karton
 • Ciąg lub nylonowa nić
 • Znacznik do oznaczania.
 1. Odwróć się tetrapak, dzięki czemu zajmuje pozycję poziomą, a jednocześnie leży na boku - będzie służyć jako spód. Wykonaj otwory w odległości 5-7 cm od przodu i tyłu opakowania. Kształt otworów nie jest ważny.
 2. Bezpieczne "Drzwi do domu" przyklejone na obwodzie za pomocą kleju. Nie zaleca się stosowania taśmy izolacyjnej lub taśmy, ponieważ w przypadku wysokiej wilgotności materiały te łatwo odejdą i pozostawi otwarte sekcje otworów.
 3. Przymocuj dno koryta za pomocą tektury.
 4. Pierce dwa mini-otwory na gwint od górnej części torby. Nawlecz wątek i zawiąż go. Pamiętaj, aby miejsce z otworami pokryć dodatkową warstwą tektury: może to być mała płytka o wymiarach dwóch centymetrów, tym większa jest odległość między otworami.
 5. Dołącz podajniki do drzewa lub gałęzi, wypełnij kanał.

Jeśli w twoim rejonie występują silne wiatry, zamontuj je na pniu drzewa. W takim przypadku wykonaj otwory do wejścia i wyjścia na małych ścianach bocznych.

Nawiasem mówiąc, tetrapagi pozwalają ci to zrobić budynki wielopiętrowe, więc jeśli masz pod ręką kilka opakowań soku, bez wahania połącz je w jeden super-klej lub kilka warstw taśmy.

Dozowniki z plastikowych butelek

Tam możesz miło spędzić czas fantasy: różna objętość plastikowych butelek pozwala na budowanie mieszkań od klasy ekonomicznej po luksusowe chóry. Rozważmy kilka wariantów.

Taki dozownik może być wykonany z butelki o pojemności 2 lub 5 litrów. Zasada produkcji podobnie jak poprzedni: po obu stronach butelki wyciąć otwory i delikatnie pracować z klejonym tynkiem. Jeśli chcesz zrobić szczyty od deszczu, nie wycinaj całkowicie otworów, po prostu przecinaj 3 boki (lub półokrąg, jeśli przecinasz obwód) i odchylaj plastik w przeciwnym kierunku. Nie zapomnij traktuj ostre rogi.

Nawiasem mówiąc, jeśli dwie butelki są umieszczone między otworami okonie, Podajnik stanie się jeszcze bardziej popularny wśród pierzastych gości.

Czy ten rodzaj obudowy jest prosty: weź plastikową butelkę o pojemności 1,5-2 litrów. Zrób to dwa przez otwory (łącznie 4). Dla wygody umieść je na różnych wysokościach. W każdym z otworów, gwint drewniana łyżka, następnie rozszerz otwór, który pasuje do łba łyżki. Napełnij butelkę jedzeniem do góry: natychmiast wylewa się na łoże łyżek stołowych. Gdy łóżko jest puste, karma zasypi automatycznie.

Ten karmnik lepiej jest przywiązać do pnia drzewa, w przeciwnym razie będzie niewygodne dla ptaków do dziobania nasion na kołyszącej się butelce. Również nie zalecane używać urządzeń metalowych: w zimne dni ptaki mogą odmrozić sobie nogi.

Och, co-co, ale taka życzliwość jak pudełko wystarcza dla każdej rodziny. Mogą to być pudła z paczek, obuwia i sprzętu AGD. Często kartonowe potwory uniemożliwiają życie wszystkim członkom mieszkania, jednak z wielu powodów wolą je zachować. Cóż, musisz poświęcić jedno z tych pudeł w imieniu wychowanie dzieci i zapoznanie go z dobrymi uczynkami.

Aby zrobić mieszkanie ptaka z kartonu, postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Wybierz pudełko bardziej szczelnie i przygotuj kilka arkuszy tektury tego samego typu, aby uzyskać dodatkowe szczegóły. Zanim zaczniesz "budować", zrób niezbędne oznaczenia do otworów.
 2. Przykryj ściany dwiema warstwami szkockiej - pomoże to przetrwać przeziębieniu.
 3. Zacznij wycinać drzwi: zasada ich tworzenia jest już dla Ciebie zrozumiała, więc zbuduj na wymyślonym projekcie domu.
 4. Wzmocnij spód dodatkową warstwą tektury.
 5. Załaduj na dnie koryta warstwa piasku wynosi 1,5-2 cm i przykryj drugą kartką tektury. Jest to konieczne do ważenia struktury.
 6. Na wszystkich ścianach bocznych wykonuj otwory pod liną, cofając się 3-5 cm od górnej krawędzi domu. Przełóż linę w jednym otworze i zacznij zwężać: wszystkie otwory muszą być zaczepione i lina skrzyżowany od środka koryta.

Drób gotowy i możesz powiesić swoje stworzenie z przyjemnością do wysokiej gałęzi.

Podajnik sklejki wymaga czasu, narzędzi i cierpliwości. Jak pokazuje praktyka, stworzenie takiego domu dla ptaków jest w pierwszej kolejności interesujące chłopcy. Dlatego jeśli w rodzinie rośnie mądry syn, radzimy nie tracić czasu i nie angażować dziecka w pracę fizyczną. Aby zrobić podajnik, obejrzyj film. Specjalnie wybraliśmy łatwą opcję, którą możesz komplikować, jeśli to konieczne. Udana kreatywność!

Co robić, gdy masz dziewczynę i ciężko jej zrozumieć, jak zrobić podajnik ze sklejki z poprzedniego filmu? Nic nie jest łatwiejsze - prezentujemy jeszcze jedną klasę master podajnika z płyty pilśniowej, co jest przyjemnością dla żeńskiej części rodziny. Obejrzyj film, aby uzyskać doskonały efekt.

Pomysły aby stworzyć karmnik dla ptaków z własnymi rękami. Często, aby pomóc młodszym braciom przetrwać mroźną zimę, nie potrzebujesz specjalnych urządzeń i materiałów: wszystkie są w twojej lodówce, na balkonie lub w garażu. Oferujemy do przeczytania z nietypowymi i ciekawymi karmnikami, które zostały wykonane przez dzieci i ich rodziców. Być może w tej galerii znajdziesz ideę snu.

Ważne jest nie tylko zrobienie podajnika, ale także utrzymanie go w dobrym stanie, regularne zasypianie jedzenia i doprowadzanie wody. Twoim zadaniem jest nie tylko rozwinięcie zdolności twórczych dziecka, ale także pomóc mu zrozumieć, czym jest miłość i troska o naszych mniejszych braci. Mamy nadzieję, że artykuł był interesujący i na pewno udostępnisz go znajomym.

Pozostaw komentarz Kliknij tutaj, aby anulować odpowiedź.

Nowe artykuły

Kopiowanie i powielanie informacji z witryny na innych źródłach jest zabronione!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018

Coś nie działa na stronie? Daj nam znać, proszę.

W przypadku wszystkich pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego. Witryna została opracowana w iMindStudio.

Karmienie koryta dla ptaków: użyteczny produkt własnymi rękami

Karmnik dla ptaków z własnymi rękami - prawdziwa pomoc dla zagrożonych ptaków Po zebraniu i przygotowaniu letniego domu na zimę możesz zrobić wiele innych przydatnych rzeczy. Na przykład, aby zbudować karmnik dla ptaków.

Karmnik dla ptaków to mała budowla lub miejsce do karmienia ptaków, które zgromadzi wokół siebie wiele głodnych i przygnębionych ptaków. Dlatego też, produkując go, nie tylko podjąć ciekawą pracę, ale także pomóc uratować wiele istnień.

Podajnik to niewielki zadaszony obszar z miejscem dla kilku ptaków i sam podajnik, w którym wylejesz paszę. Może być zawieszony, może być zainstalowany na niektórych powierzchniach, ale to zależy od Ciebie, ponieważ ptaki nie bardzo dbają o to, gdzie dostać jedzenie w głodnym czasie.

Możesz sam wybrać materiał do stworzenia, ponieważ produkcja będzie zależała od twojego zainteresowania projektem, budżetu i umiejętności do pracy z twoimi rękami.

Najprostsze są produkty z tworzyw sztucznych, ponieważ do ich produkcji nie trzeba wydawać żadnych pieniędzy ani stosować specjalnej wiedzy w dziedzinie stolarki lub inżynierii. Wystarczy znaleźć plastikową butelkę lub butelkę, wyciąć w niej dziurę i powiesić ją na drzewie za rączką butelki lub kawałka drutu. Wszystko - produkt jest gotowy, pozostaje tylko okresowo dodawać jedzenie do środka, aby ptaki mogły jeść codziennie i dużo.

Takie produkty pojawiają się teraz w pamięci każdej sekundy naszych czytelników, ponieważ kiedyś, nawet w czasach szkolnych, robiliśmy podobne domy z dziadkami lub na zajęciach, gdzie wycinali i kleili tekturę, tworząc z niej specjalne pudełko. Do wykonania zawieszenia potrzebne będą tylko kilka arkuszy mocnego kartonu, nożyczek, kleju, igły i grubej nici.

Są to bardziej poważne produkty, do stworzenia których potrzebna będzie zarówno specjalna wiedza, jak i niektóre narzędzia. Ale ten domowy podajnik będzie trwalszy i może trwać kilka lat, co oznacza, że ​​nie musisz myśleć o nowym projekcie za każdym razem.

Podajnik sklejki jest wykonany z zaznaczonych i pociętych kawałków materiału, ale koniecznie z użyciem drewnianej belki. Wszystkie części można łączyć z klejem, gwoździami, śrubami samogwintującymi.

Są uważane za dobra kapitałowe, które mogą przetrwać nawet dziesięciolecia (naturalnie, przy stałej trosce o nie). Są to mocne, niezawodne i wystarczająco mocne produkty, które staną się prawdziwą "salą jadalną", z której bardzo się ucieszysz!

Karmnik dla ptaków jest łatwy (wideo)

Schemat podajnika ptaków Weź kartkę papieru, ołówek i linijkę. Umieść na arkuszu papieru przybliżony obraz tego, co chcesz zbudować, określ wielkość podajnika za pomocą oka, a następnie konsekwentnie pracuj z wymiarami, aby uzyskać piękny podajnik, a nie brzydki domek, w którym ptaki nie dotrą.

Projekt powinien zawierać absolutnie wszystkie szczegóły - podstawę, dach, regały, ustawienie miejsca na jedzenie itd., Dlatego też dokładnie podejdź do pytania.

Spróbujmy odejść od bardziej lub mniej uśrednionej opcji i zbudujmy standard, abyśmy nie musieli tworzyć i wdrażać złożonego projektu kosztownej stolarki dekoracyjnej.

Na przykład sugerujemy pobranie podajnika o wymiarach 40 x 30 x 30 cm - odpowiednio wzdłuż, szerokości i wysokości. Aby stworzyć projekt, musimy zaznaczyć dwie identyczne części materiału - dla podstawy i dachu - oraz słupki, na których dach zostanie przymocowany do podstawy.

Znakowanie dokładnie, biorąc pod uwagę najdrobniejsze detale - ponieważ znacznie ułatwi to proces produkcji. Następnie wytnij materiał i zbuduj podajnik.

Gromadzimy koryto z drzewa w etapach

Aby podajnik nie był zbyt ciężki, zalecamy użycie drewnianej deski, listwy montażowej (cienki pręt na stojaki) i sklejki do jej zebrania. Zgodziliśmy się, że podstawa i dach będą miały wymiary 40 x 30 cm, co oznacza, że ​​wycinamy jedną część tego rozmiaru z planszy (na podstawie), a drugą - ze sklejki (na dachu). Stojaki, które mają mieć długość 30 cm, są wycięte z cienkiego drążka (około 2 x 2 cm), co jest wystarczające, ale nie wszystkie regały o długości 30 cm są wykonane, ale tylko dwa, pozostałe dwa są wykonane w długości, powiedzmy, w 27 cm, tak że dach zamontowany na nich był pochyły i nie zbierał nadmiaru wilgoci na jego płaszczyźnie.

Na gotowej podstawie deski ściśle pionowej naprawić stojaki baru, ale nie dokładnie w rogach, ale trochę wycofać się w środku.

Aby wycofać się równomiernie, możesz po prostu zaznaczyć inny prostokąt wewnątrz podstawy, który zostanie przesunięty do środka, powiedzmy, 2 cm od każdej linii obwodowej.

W narożnikach powstałego prostokąta ustawiliśmy pionowe stojaki, aby zabezpieczyć dach sklejki. Najważniejszą rzeczą jest ustawienie krótszych regałów nie w przeciwległych rogach, ale wzdłuż jednej linii z każdej strony, w zależności od tego, gdzie zdecydowałeś się zrobić nachylenie dachu. Stojaki można mocować do śrub samogwintujących, aby ułatwić zadanie, przepuszczając je przez drewnianą podstawę od dołu bezpośrednio do prętów stojaków.

Po zainstalowaniu dachu ze sklejki na szczycie słupków, ale dość łatwo wkręcić tylko cztery śruby - to wszystko.

Malowanie, moczenie lub lakierowanie żywności nie może, ponieważ zapachy tych substancji przestraszą ptaki.

Gotowy podajnik może być zainstalowany na dowolnym poziomie - powiedzmy, w rogu werandy, na pniu w ogrodzie, na grillu, który znajduje się w strefie rekreacyjnej domku, i tak dalej. Jeśli chcesz zawiesić go na drzewie, musisz również wykonać specjalne zawieszenia, na przykład z liny lub sznurka, mocując je do zawiasów podstawy i zawieszając na dowolnej gałęzi.

Aby nie zgubić materiału, zapisz go w swojej sieci społecznościowej Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook, klikając po prostu na poniższy przycisk:

Uwaga, tylko DZISIAJ!

Czy znalazłeś błąd w tekście? Wybierz go i naciśnij Ctrl + Enter. Dziękuję

Zadaj pytanie członkom naszej społeczności!

To całkowicie za darmo 🙂

Zadaj pytanie członkom naszej społeczności!

Opisz problem tak szczegółowo, jak to możliwe, powiedz nam o sobie. Pożądane jest również wskazanie Twojego adresu e-mail, na który będziesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach. To nic nie kosztuje!

© DachaDecor.ru, 2010-2017 Kopiowanie materiałów jest dozwolone przy umieszczaniu bezpośredniego linku do strony.

Środki masowego przekazu są zarejestrowane w Roskomnadzor EL № FS 77 - 63781 z 27.11.2015

Projekt firmy

+7 (812) 244-64-57

[email protected]

Dodaj komentarz

5 + 3 =