Nazwa kategorii

Jak zbudować toaletę w kraju

Jak zrobić toaletę na daczy - drewniany dom do refleksji w ogrodzie

Podstawowe znaczenie w budowie toalety w strefie podmiejskiej ma wybór lokalizacji, która jest regulowana przepisami istniejących przepisów.

W szczególności określa się odległość od toalety do źródeł wody (studni, studni), która nie może być mniejsza niż 25 mi powinna znajdować się na niżu.

Prywatna toaleta własnymi rękami Wiele zależy od występowania wody gruntowej: im niższy poziom, tym mniej trzeba zrobić szambo.

Szambo może na ogół stanowić niedopuszczalną opcję w przypadku występowania wysokiego poziomu wód gruntowych w miejscu wybranym do budowy toalet. Konieczne jest obserwowanie, jak powstaje róża wiatrów, aby określić ich główny kierunek, tak aby specyficzne zapachy nie powodowały problemów ani na twoim, ani na sąsiednich stronach.

Odległość graniczną ustala się ściśle według aktualnych standardów, które należy wcześniej zbadać, i do prowadzenia konstrukcji w pełnej zgodności z nimi. W przeciwnym razie może być konieczne zniszczenie budynku i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.

Jak zrobić toaletę w kraju - etap przygotowawczy

Po określeniu lokalizacji pod budowę toalety ulicznej, można zadbać o dobór konstrukcji. Istnieją zalecenia dotyczące optymalnej wielkości toalety, której wysokość, szerokość i głębokość wynoszą odpowiednio 2,2 x 1 x 1,4 metra.

Jeśli chodzi o formę, to każdy wybiera własną opcję, wśród najbardziej powszechnych toalet na dziedzińcu jest dom, dom lub chata.

Aby wykonać niezbędną pracę, należy zakupić materiały i narzędzia, jeśli nie są one dostępne na miejscu. Wymagane:

 1. łopata z krótkim uchwytem;
 2. złom lub lepszy solidny cios (w obecności ciężkiego gruntu);
 3. Beczka lub inna pojemność 200 litrów na szambo; Można również użyć standardowego pierścienia studni o średnicy 1 m;
 4. wiertarka ręczna.

Łopata z krótkim uchwytem jest przydatna do kopania dołu, w którym nie jest łatwo obrócić przy użyciu dłuższego narzędzia. Twarda ziemia (wapień, ciężka glina, kamyk itp.) Będzie wymagać perforatora, złomu lub kilofa. W przypadku narzędzia elektrycznego należy wykonać podłączenie do źródła zasilania.

Można oczywiście kupić gotową toaletę, od liczby tych, które oferują sklepy budowlane, ale będzie ciekawiej zrobić to na własną rękę. Przede wszystkim musisz zrobić szkic i rysunek, nie zapominając o wentylacji i ociepleniu. Następnie możesz samodzielnie zbudować prostą strukturę pozostałych z budowy daczy lub materiałów mieszkaniowych lub kupić płyty warstwowe.

Szambo do toalety w domku

Szambo do toalety w daczy Przed rozpoczęciem budowy toalety konieczne jest przygotowanie szamba. Jego głębokość zależy od dostępności wód podziemnych i poziomu ich występowania. Średnicę ustala się arbitralnie, nie ma konkretnych zaleceń w tej kwestii.

Prace powinny rozpocząć się przy dobrej pogodzie, gdy nie ma deszczu. Wskazane jest, aby dostać się do piasku, aby wszystkie płynne frakcje mogły zostać szybko wchłonięte.

Kopalnia powinna być dobrze oczyszczona, wyrównana i ubita w dno. Następnie lufa z metalu lub tworzywa sztucznego jest instalowana bezpośrednio, chociaż należy pamiętać, że żywotność takiego dołu nie będzie zbyt długa.

Jak zrobić drewnianą krajową toaletę - proces urządzenia

Bezpośrednio urządzenie toalety zaczyna się od znakowania i wiercenia otworów, w których będą znajdować się słupki, które służą jako podpory.

Drewniana toaleta w domku

W przypadku korzystania z toalety przez cały rok konieczne jest pogłębienie fundamentu poniżej punktu, w którym ziemia zamarza. Zwykle używa się kształtu prostokąta.

Budujemy drewnianą toaletę w wiejskim domu

W naszym przypadku jest on montowany z drzewa, najlepiej z pręta wybranego zgodnie z wcześniej zdefiniowanymi wymiarami. Zewnętrzna warstwa struktury może nie wystarczyć, dlatego konieczne jest wzmocnienie ramy od wewnątrz za pomocą szelek lub chust.

Drewniana toaleta w domku

Poprzeczki są montowane na wysokości około pół metra - będą służyć jako podstawa deski sedesowej.

Ponieważ toaleta ma małe wymiary, możliwe jest pokrycie dachu bez użycia opóźnień. Do dachu można używać materiałów prawie bez ograniczeń. Jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że pożądane jest utworzenie jednego zespołu architektonicznego na stronie. Następnie do dachu toaletowego należy użyć tego samego materiału, co w domu. Ostatnia uwaga dotyczy dachów krytych dachówką, dla których wymagane jest wzmocnienie ramy dachowej.

Drewniana toaleta w domku

Ścienne i podłogowe

Do wykładania toalety wewnątrz i na zewnątrz, odpowiednia jest zwykle podszewka lub inny dostępny materiał. Następnie drzwi są zawieszone, a podłogi są układane, co może być wykonane na własny użytek z drewna z późniejszym zabrudzeniem lub położyć ceramiczną płytkę na betonowej podstawie.

Zwykle znajduje się na tylnej ścianie konstrukcji, rura wentylacyjna musi być podniesiona ponad poziom dachu. W całorocznej toalecie dzisiaj nawet trochę pyatachok zbudowany jest do ogrzewania.

Urządzenie wentylacyjne do toalety ulicznej krok po kroku Riser wentylacyjny do toalety wiejskiej

Nie ignoruj ​​zasad podczas budowy toalety daczy, nawet jeśli jest to nieskomplikowany budynek, niemniej jednak jest to bardzo ważne.

Jak pokazuje praktyka, możliwe jest samodzielne zbudowanie toalety w wiejskim domu, bez uciekania się do pomocy z zewnątrz.

Budowa letniej chatki (forma - dwór)

Jedna z opcji, jak zbudować toaletę do samodzielnego przygotowywania zdjęć krok po kroku, którą rzemieślnicy udostępnili na forum i willi.

Dom na wsi-teremok - widok z przodu Podwójna toaleta-teremok - widok z tyłu Budowa toalety - wykonanie ramy Rysunek, szkic domowej toalety dla ogrodu

Krajowa toaleta własnymi rękami - wideo

Instrukcja krok po kroku dla początkujących bez doświadczenia w budownictwie.

Schemat i rysunek domku

Krajowa toaleta własnymi rękami - schemat Rysunek toalety miejskiej o kształcie prostokątnym Rysunek ścian WC na ulicę Toalety uliczne drewniane - szkic Toaleta dla domków jednorodzinnych - program Drewniana drewniana toaleta - rysunek

Uliczne drewniane toalety na letnią rezydencję - zdjęcie gotowych wariantów

Domowy młyn WC dla domków jednorodzinnych Proces produkcji toalety w postaci młyna Prosta drewniana toaleta do domków, panele OSB Drewniana chatka dla domu wiejskiego Dom na wsi-birdhouse Domowa toaleta z drewna Toalety kreatywne do użytku na zewnątrz Okrągłe WC (okrągły kształt, w formie drewnianej beczki)

Komentarze (1)

Projekt informacyjny dotyczący budowy domu własnymi rękami. Pełne lub częściowe kopiowanie materiałów witryny jest możliwe tylko po uzgodnieniu z administratorem

Jak zrobić toaletę w kraju własnymi rękami? Wybór miejsca i etapów budowy

Pierwszy budynek, który pojawia się w domku, to nie dom lub szopa na inwentarz, ale toaleta na ulicy. Bez tego nieskomplikowanego budynku nie można się dogadać zaledwie kilka godzin po przyjeździe na daczy. Ale zanim zadajesz pytanie: "Jak zrobić toaletę w wiejskim domu własnymi rękami?" I zacznij budować tymczasowy, ale nie najprostszy budynek, musisz dokładnie przestudiować własną fabułę i zrozumieć, gdzie najlepiej jest postawić toaletę i jaka będzie budowa.

A potem możesz szukać rysunków, przygotowywać materiały budowlane i korzystać z narzędzi.

Nawet w pełni wyposażonym miejscu, w którym znajduje się dom, wielu letnich mieszkańców woli mieć uliczną i domową łazienkę.

 • Toaleta w domu jest niezastąpiona w nocy i przy złej pogodzie. Nie możemy obyć się bez niego, jeśli dacza będzie używana przez cały rok.
 • Toaleta na daczy jest bardzo wygodna w pracy w ogrodzie, dzięki czemu można szybko zrezygnować z potrzeby i nie wrzucać do domu brudu.
 1. Toaleta z prostym szambo. Gdy dół jest wypełniony, dom zostaje przeniesiony do innego miejsca, lub sprzątanie można przeprowadzić za pomocą kanałów ściekowych.
 2. W schowku na strych znajduje się również szambo, ale tutaj jest hermetyczna i można ją czyścić wyłącznie specjalną maszyną.
 3. Toaleta torfowa ma zastosowanie tam, gdzie warstwy wodonośne są blisko. Tutaj, zamiast dołu, znajduje się pojemnik do gromadzenia kału pod deską sedesową. Z zapachu oszczędza zasypanie suchym torfem lub trocinami po każdym użyciu.
 4. Toalety firmy DADA, działające na biologiczne dodatki lub chemikalia, mogą być rozmieszczone zarówno na ulicy, jak i w domu.

Zrobić toaletę w kraju własnymi rękami jest łatwe. Najważniejsze przy wyborze urządzenia jest uwzględnienie poziomu wód gruntowych pod terenem. Jeśli warstwy wody są tutaj głębsze niż dwa i pół metra, można bezpiecznie zbudować toaletę o dowolnym projekcie. W przeciwnym razie toaleta z dowolnym szamanem może być niebezpieczną strukturą.

Zasady umieszczania toalety w kraju

Przed budową toalety na daczy ważne jest określenie jej położenia, biorąc pod uwagę istniejące ograniczenia, które przede wszystkim dotyczą budowli z szambami.

Tutaj, oprócz stołu z wodą gruntową, należy zwrócić uwagę na:

 • do zbiorników wodnych, studni lub innych źródeł wody był nie mniejszy niż 25 m;
 • do wanny lub prysznica, rozmieszczonych na placu budowy, nie mniej niż 8 m;
 • Toaleta znajdowała się poniżej punktu poboru wody;
 • do domu, piwnicy lub piwnicy nie było mniej niż 12 m;
 • do drzew - 4 m, a do krzaków owocowych i płotów nie mniej niż metr;
 • Do szamba mógł przyjechać samochód, wąż do ewakuacji, który zwykle ma długość 7 metrów.

Wybierając lokalizację, bierze się pod uwagę preferencyjny kierunek wiatru i położenie drzwi toalety, aby nie wywoływać nieprzyjemnych zapachów i innych niezręcznych chwil ani dla sąsiadów, ani dla krewnych.

Aby wyposażyć toaletę nie jest trudne, jeśli letni mieszkaniec ma nawet początkowe umiejętności pracy z różnymi materiałami budowlanymi i narzędziami. Aby rozpocząć budowę toalety w letniej rezydencji, konieczne jest dokonanie selekcji rysunku lub samodzielnego opracowania rękodzieła. Najprostszy sposób obliczenia i zbudowania toalety bez szamba. Nie będzie potrzeby wznoszenia fundamentu lub nieuniknionych wykopów.

Wymiary toalety są dobrane tak, aby budynek był łatwy w użyciu.

Najczęstszy wariant toalety wiejskiej ma:

 • szerokość od półtora metra,
 • głębokość nie mniejsza niż metr,
 • wysokość w najwyższym punkcie jest nie mniejsza niż 2,2 metra.

W razie potrzeby można zwiększyć wymiary.

Możesz użyć jednego z gotowych rysunków, które są teraz dostępne w Internecie, najważniejsze jest to, że toaleta dla daczy na zdjęciu została dokładnie obliczona, dopasować wymiary i dopasować do wybranego obszaru. Jeśli istnieje niezbędne przygotowanie, obliczenia można wykonać niezależnie.

Mimo, że najbardziej popularne są drewniane toalety na domki, inne materiały są używane wraz z desek do podszewki domów mieszkalnych. Ta metalowa bocznica i łupek, wielowarstwowa sklejka i inne materiały, stojące toalety i wykonane z cegieł.

Pytanie zadane na pytanie: "Co lepiej zrobić w toalecie w kraju?", Wielu letnich mieszkańców wybiera materiały w arkuszach, które pozwalają skrócić czas karkasów. Jednak w drewnianej toalecie jest o wiele wygodniej, gdy drzewo oddycha, przeprowadzając wymianę powietrza i usuwając nadmiar wilgoci. Należy jednak pamiętać, że wszystkie drewniane elementy, zwłaszcza te mające kontakt z wilgocią, należy poddać specjalnej impregnacji.

Szafa dacza nie wymaga zwykle budowy fundamentu na dużą skalę, ponieważ sam budynek wykonany jest z dość lekkich materiałów budowlanych. Podstawą toalety jest tylko to, że jest ona zbudowana z cegieł lub bloków, a także z budowy betonowej studni.

Do podparć stosowanych i belek drewnianych i konstrukcji betonowych, które są bardziej trwałe ze względu na odporność na wilgoć, temperaturę i inne wpływy środowiska.

 • Najpierw zaznacz miejsce budowy, określając narożniki toalety.
 • Następnie na te głębokości od 50 cm wykopuje się rury azbestowo-cementowe o odpowiedniej średnicy, nasmarowane bitumicznym mastyksem. Głębokość w tym przypadku zależy od projektu toalety dla daczy i cech gruntu.
 • Następnie rury są wylewane z betonu na trzeci, który jest starannie ubity.
 • Teraz rury są wkładane do słupów wykonanych z drewna, betonu lub narożnika, i ponownie dodaje się roztwór, aby nadać strukturze wytrzymałość. Filary te mogą służyć jako pionowe prowadnice ramy, dlatego należy sprawdzić ich położenie za pomocą poziomu lub pionu.

Jeśli podpory, na których ma zostać wykonana rama, są wykonane z bloków lub cegieł, to przed ich zainstalowaniem należy usunąć 30-centymetrową warstwę gruntu i zagęścić tę podstawę. Ponadto dno można uszczelnić za pomocą wypełnienia piaskiem, na którym są zainstalowane bloki betonowe lub wykonano fundament z cegły.

Ramy toaletowe w daczy we własnych rękach można łatwo wykonać z drążka nie cieńszego niż 50x50 mm lub metalowych narożników.

Dzięki tradycyjnej konstrukcji toalety rama składa się z:

 • cztery pionowe wsporniki pełniące funkcję wsporczą;
 • więźba dachowa i na poziomie, na którym ma wykonać deskę sedesową;
 • ramy dla drzwi;
 • przekątne krawaty na tylnej ścianie i bokach toalety.

Już na etapie konstrukcji ramy ważne jest obliczenie wysokości deski sedesowej. Aby to zrobić, musisz wyznaczyć poziom przyszłej podłogi, a następnie policzyć do góry o 40 cm, biorąc pod uwagę grubość paska.

Pokrycie dachu wykonane jest z dowolnych dostępnych materiałów, na przykład z pokrycia dachowego z blachy lub blachy falistej. W drewnianej skrzyni dach wykonany jest z pokrycia dachowego lub innego materiału, który zapewnia niezawodną ochronę przed wilgocią. Dach może być szczytowy lub jednospadowy, najważniejsze jest to, że jest niezawodny i nie zatrzymuje wilgoci. Nie zapomnij o otworze na rurkę odpowietrzającą, która zapobiega szczelności.

W toalecie dla daczy spod podłogi, z dołu lub zbiornika do zbierania kału wyjęta zostaje rura odpowietrzająca. I powinien być wyższy niż poziom dachu toalety.

Kolejnym etapem budowy toalety w daczy jest okładzina wzniesionej ramy. Na tym etapie możesz wybrać dowolny z ich ulubionych materiałów. Częściej można zobaczyć drewniane toalety dla daczy - takie konstrukcje są wygodne, praktyczne i wystarczająco trwałe. W przypadku stosowania do poszycia z drewna lepiej jest zabrać deski o grubości od 15 do 25 mm, które są ciasno dopasowane i przymocowane do ramy. Aby zapobiec przepływowi wilgoci, płyty powinny być ustawione pionowo.

Przy obliczaniu deski sedesowej ważne jest, aby nie tylko nie popełniać błędów na wysokości, ale także zrobić dziurę w wygodnej odległości od krawędzi. Rama deski sedesowej jest starannie wyłożona deskami i obrobiona papierem ściernym i pomalowana. Wygodne jest wykonanie pokrywy sedesowej na zawiasach.

Drzwi w drewnianej toalecie na daczy wykonane są z tego samego materiału co ściany. Konstrukcja zawieszona jest na pętlach, których liczba zależy od wagi i wielkości konstrukcji. A z zewnątrz i od wewnątrz można zamontować dowolny mechanizm zamykający, czy to hak, zatrzask, zatrzask czy inne urządzenie.

Kolejne drzwi wykonano na tylnej ścianie. Może służyć do wyjęcia pojemnika na odpady lub zanurzenia ramienia maszyny do szycia.

Aby zapewnić przynajmniej niewielkie, ale naturalne światło, nad drzwiami wycięto okno.

Po zakończeniu budowy należy przeprowadzić drenaż wokół domu, szczególnie jeśli toaleta nad dachem znajduje się nad szambo.

Wideo: budowa letniego domku własnymi rękami

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybujcie komentarz na czas, aby otrzymać powiadomienie o odpowiedzi!

W daczy profesjonaliści zrobili ścieki. Bez zapachu, nic, wszystkie normy. Ale sąsiad sam próbował, więc nie można wejść na podwórko

Zdecydował także, że konieczne jest zawarcie umowy z profesjonalistami, przykłady słabej jakości własnej pracy ręcznej zostały w pełni przeanalizowane przez sąsiadów.

Wielkość drzwi do sedesu jest bardzo ważna! Miernik WC na metr ciasny! Nam się to udało, a my jesteśmy niezadowoleni, blisko nas, od drzwi do sedesu, jest to niedogodne. A sąsiedzi mają 39 cm, nie odwracają się, nie odwracają się, kierują się do drzwi. Chcą się zmienić na inne.

Wtedy łatwiej będzie kupić plastikową toaletę, a nie na parę)

GLOBIOMA Szambo Fitabs. Biologiczne środki do czyszczenia zbiorników septycznych, kanalizacji, szamb. 1 tablet na szambo 5 kubków. przez 1 miesiąc. Idealny do użytku domowego.

Jak zrobić toaletę w kraju: instrukcje krok po kroku, wymiary

Rozmieszczenie każdego dacza zaczyna się od wzniesienia toalety ulicznej. Ten prosty budynek jest bardzo poszukiwany, nawet jeśli w domu jest już łazienka. Każda osoba może zbudować toaletę dla daczy. Aby to zrobić, musisz mieć prosty rysunek, kilka niedrogich narzędzi i materiałów budowlanych.

Jeśli konstrukcja ma ogólny przegląd, wówczas toaleta uliczna może być wyposażona w szambo dla gromadzenia odpadów lub bez niego. Możesz samodzielnie zbudować toaletę na domku w następującej konstrukcji:

 • Budowa najprostszej toalety składa się z kabiny pod którą znajduje się akumulator odpadów. Jeśli szambo jest przeznaczone dla dużej liczby użytkowników, jego ściany są zbudowane z kapitału, na przykład z cegły lub betonu. Ponieważ ścieki są wypełnione nieczystościami, magazyn toalety z domku jest wypompowywany za pomocą maszyny do ścieków. Przy rzadkim korzystaniu z toalety zbiornik jest płytki. Po jego napełnieniu, toaleta zostaje przeniesiona do innego miejsca, a stary dół jest zachowany. Obrazek pokazuje przykład schematu toalety wiejskiej z szamba.

 • Toaleta toaletowa reprezentuje tę samą toaletę dla daczy z szamanem, który można zobaczyć na zdjęciu. Projekt zbiornika sam w sobie jest rozróżnieniem. W formie, szambo z miejsca instalacji deski sedesowej do zbiornika ogólnego wzrasta. A dno zbiornika jest wykonane pod zboczem. Dzięki temu odpady mogą poruszać się grawitacyjnie do wspólnego napędu. Szambo letniego domku jest szczelne i izolowane. Możesz użyć takiego systemu w toalecie ulicy na daczy lub łazienki w domu. Pożądane jest, aby budować przydomową szafę wewnątrz budynku na początkowym etapie budowy domu wiejskiego, ponieważ ściana nośna budynku narażona jest na ryzyko.

 • Najprostsza toaleta w daczy uważana jest za szafkę na proszek. Jego konstrukcja nie pozwala na wykopanie szamba. To rodzaj bio-toalety. Odpady są zbierane w małym pojemniku, zainstalowanym pod stołkiem. Po każdej wizycie w toalecie odchody są posypywane torfem. W tym celu w domu jest zainstalowane osobne wiadro z proszkiem i czerpakiem. Sklep-kluzet jest wyposażony w dodatkowy zbiornik na torf i mechanizm dystrybucyjny. Wystarczy obrócić toaletę, aby przekręcić rączkę mechanizmu, a torf automatycznie rozproszy się wokół dolnej części napędu. Po napełnieniu zbiornika odpadami, są one wrzucane do dołu kompostowego, gdzie uzyskuje się dobry nawóz do ogrodu. Taka toaleta dla daczy nadaje się na rzadką wizytę. Przykładowy letni system zgrupowania w proszku można zobaczyć na zdjęciu.

  Przed rozpoczęciem budowy toalet w kraju, z ich własnymi rękami jest ważna do określania głębokości wód gruntowych. To wpłynie na wybór projektu. WC z szamba odpowiedniej do podmiejskiej gdzie warstw gruntowych znajdują się głębiej niż 2,5 m. We wszystkich innych przypadkach, proszek musi być Content-szafy lub w ziemi całej beczki z tworzywa sztucznego.

  Wybieramy miejsce na krajową toaletę

  Pomimo prostoty konstrukcji toaleta wbudowana na daczy nie powinna powodować dyskomfortu sąsiadom, a także służyć jako źródło zanieczyszczenia gleby i wody. Wybierz miejsce na toaletę uliczną, kierując się zasadami sanitarnymi, które wymagają przestrzegania odległości:

  • do dowolnego źródła wody - 25 m;
  • do piwnic, budynków mieszkalnych - 12 m;
  • do kąpieli lub letniego prysznica - 8 m;
  • do granicy sąsiada lub ogrodzenia - 1 m;
  • do plantacji krzewów - 1 m;
  • do drzew owocowych - 4 m.

  Wybierz miejsce do budowy domu na wsi, najlepiej biorąc pod uwagę krajobraz terenu i różę wiatrów. Na pagórkowatym terenie uliczna toaleta znajduje się w najniższym miejscu. Ważne jest, że wiatr wieje nieprzyjemne zapachy w przeciwnym kierunku niż ich sąsiadujące budynki mieszkalne.

  Budowa toalety wiejskiej rozpoczyna się od szamba

  Do toalety ulicznej, poza toaletą proszkową, trzeba wykopać szambo. Istnieje wiele opcji wyposażenia czołgu. Jeśli zastanawiamy się, jak zbudować toaletę na daczy od początku do końca, należy zacząć od szamba.

  Określ rozmiar szamba na toaletę domku

  Przed wykopaniem dołu powstaje pierwsze pytanie, jak poprawnie określić jego wymiary. Natychmiast zatrzymuj się na głębokości, która nie powinna przekraczać 3 m. Rozmiar ścian bocznych zbiornika zależy od liczby osób żyjących. Jeśli jest wystarczająco dużo materiału budowlanego, szambo może być większe. Wtedy jest mniej prawdopodobne, że zostanie odessany. Zwykle do prostej toalety ulicy kopać można szambo o głębokości 2 m, a szerokość ścian wynosi od 1 do 1,5 m.

  Jeżeli system kanalizacyjny jest doprowadzany do szamba z domu, bierze się pod uwagę ilość ścieków na miesiąc dla każdej osoby mieszkającej w daczy. Na przykład rodzina trzech osób wyda około 12 m3 wody miesięcznie. Szalupa wykonana jest z rezerwą, dlatego pożądana jest objętość do 18 m 3.

  Cechy budowy szambnicy

  Szambo na uliczną toaletę w tym kraju zbudowane jest ze wszystkich materiałów dostępnych w gospodarstwie. W trakcie idzie czerwona cegła, blok żużlowy, betonowe pierścienie, plastikowe i metalowe pojemniki, stare opony samochodowe. Najtańszym pitem, niezawodnym i łatwym do zbudowania jest cegielnia. Może być szczelny lub nie. W pierwszym przypadku dno jest betonowane do grubości 15 cm, ściany są otynkowane betonem, a na wierzch jest klej bitumiczny.

  Jeśli gleba w strefie podmiejskiej ma dobre właściwości chłonne, szambo jest nieszczelne. Dno zbiornika jest pokryte 15-centymetrową warstwą piasku i żwiru. Okazuje się, drenaż, przez który ciecz zostanie wchłonięta w ziemię. Mury z cegły murowanej dla nieszczelnego dołu są wykonywane w sposób rozłożony. Poprzez powstałe okna pomiędzy cegłami ciecz będzie dodatkowo absorbowana w gruncie.

  Na górze szambo jest nakryta betonowa płyta z włazem konserwacyjnym, a także dziura pod stołkiem. Jeśli nie ma płyty betonowej, zbiornik jest pokryty cyną, ułożoną siatką wzmacniającą, a następnie zalany betonem. Okazuje się, że płyta z betonu zbrojonego jest domowa.

  Najbardziej niezawodny jest otwór z betonowych pierścieni. Wytworzony zbiornik może służyć na daczy nawet przez 100 lat. Złożoność konstrukcji polega tylko na tym, że urządzenia do podnoszenia będą wymagane do zanurzenia pierścieni w studzience.

  Tak więc, biorąc margines pół metra od średnicy zbrojonych pierścieni betonowych, wykop fundamentową studnię. Dno jest betonowane w taki sam sposób, jak w przypadku szamba z cegły. Jeśli udało ci się kupić betonowy pierścień z gotowym dnem, to jest on instalowany bezpośrednio w otworze. Pod dnem, zanim będzie pożądane, wlać 10 cm warstwę piasku. Następujące pierścienie są ułożone jeden na drugim. Jeśli na końcach żelbetowych produktów znajdują się łączące się zamki, wystarczy wsunąć je w rowki podczas montażu. W przypadku braku zamków, połączenia pierścieni są wykonane na zaprawie betonowej dla szczelności, a pomiędzy nimi są one przymocowane razem z metalowymi pierścieniami.

  Gotowy szambo jest pokryty bitumem w celu uszczelnienia, a górna jest pokryta betonową płytą.

  Wywodnica z plastikowego pojemnika

  Jeśli budowa toalety w kraju jest niemożliwa z powodu wody gruntowej, na ratunek przyjdzie plastikowy pojemnik. Wykop wykopał nieco więcej wymiarów czołgu. Prace w tym obszarze prowadzone są w czasie, gdy wody gruntowe są niskie. Pod plastikowym pojemnikiem dno jest z konieczności zabetonowane, a cztery metalowe pętle przymocowane są do siatki wzmacniającej. Na wysokości muszą wystawać z betonu, aby plastikowy zbiornik mógł zostać przywiązany do zawiasów. Odbywa się to w taki sposób, że podczas podnoszenia woda gruntowa nie wypycha zbiornika światła z ziemi jak pływak.

  Po zestaleniu betonu w studzience zainstalowano plastikowy zbiornik. Do pętli pojemność jest związana z kablami. Zasypka jest wykonywana jednocześnie z napełnianiem zbiornika wodą, w przeciwnym razie nacisk gruntu spowoduje ściśnięcie jego ścianek. Wypełnij szczelinę między ścianami zbiornika a wykopem lepiej suchą mieszaniną pięciu części piasku i jednej części cementu. Gdy zbiornik jest całkowicie napełniony, woda z niego jest wypompowywana przez dowolną pompę.

  Film opowiada o szambie:

  Kolejność prac przy budowie domku letniskowego

  Kiedy budujesz toaletę dla daczy własnymi rękami, instrukcja krok po kroku pomoże ci ustalić kolejność pracy. Od samego początku ważne jest, aby narysować schemat domu, w którym zostanie wpisany jego kształt i wskazane zostaną wszystkie wymiary. Rysunki można wykonać samodzielnie lub znaleźć gotowe w Internecie. Rozważana jest optymalna wielkość toalety w domku: szerokość domu wynosi 1 m, głębokość 1,5 m, wysokość wynosi od 2 do 2,5 m.

  Na przykład proponujemy przyjrzeć się rysunkom wymiarów toalety w daczy z własnymi rękami, które pomogą określić wymiary domu na ulicy.

  Najprostszym i najczęstszym wariantem toalety ulicznej jest ptaszarnia. Zdjęcie pokazuje gotową strukturę, tabelę materiałów eksploatacyjnych, a także samą strukturę.

  Poniższe zdjęcie pokazuje model toalety ulicznej w formie chaty nie mniej popularnej dla daczy.

  Tworzymy podstawę drewnianego domu

  Rozpoczynamy toaletę dla daczy z przygotowaniem podstawy. Drewniany dom jest lekki, więc wytrzyma najprostszy fundament. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że na tyłach budynku będziesz musiał zrobić klapę otwierającą do czyszczenia szamba i wyposażenia wentylacji. Optymalne przemieszczenie domu o 2/3 w stosunku do zasobnika.

  Po oznaczeniu na ziemi, zgodnie z rozmiarem przyszłego domu, zaczynamy tworzyć bazę. Pod lekką drewnianą konstrukcją wystarczy ułożyć cztery betonowe bloki w narożnikach. Jeśli ma być wykonana metalowa rama domu pod poszyciem za pomocą tektury falistej, fundament może być wykonany z pionowych kawałków rur azbestowych o długości 1 m. Wlać wewnętrzną wnękę rury za pomocą betonu. Na gotowej podstawie układamy hydroizolację z kawałków pokrycia dachowego.

  Zbieramy ramy drewnianego domu

  Fundacja jest więc gotowa, czas na zbudowanie toalety w daczy, własnymi rękami, zgodnie z tą instrukcją:

  • Prace rozpoczynają się od produkcji podpory o prostych kątach. Rama domu jest wybijana z sekcji prętowej o wymiarach 80 x 80 mm. W przybliżeniu wzdłuż środka bocznych prętów wzdłuż ramy tworzymy zworę. Zostanie do niej przymocowana przednia ściana sedesu. Mocujemy gotową ramę za pomocą śrub kotwiących do betonowej podstawy.
  • Z deski o grubości 3 cm na ramie wypełniamy podłogę. Ważne jest, aby nie zapomnieć zostawić właz pod deską sedesową.

 • Następnie budujemy toaletę z sekcji prętowej o wymiarach 50x50 mm. Oznacza to, że musimy najpierw zbudować ramy domu. Do już wykonanej podpory z podłogą mocujemy regały boczne. Ponadto elementy przedniej ściany powinny znajdować się 10 cm nad tylnymi filarami, co pozwoli nadać dachowi chałupy domku nachylenie.

 • Na przekątnej między słupkami na każdej ścianie toalety ustawiamy wysięgniki. Te rozpórki wzmocnią ramę. Z przodu instalujemy dwa dodatkowe stojaki na drzwi. Odległości między nimi wynoszą 60 cm. Nad przyszłymi drzwiami mocujemy rozpórki do krzyża, który tworzy ramę okienną domu. Bezpieczne mocowanie ramek ramy domu zapewnione jest przez metalowe nakładki.

 • Kiedy cała rama domu jest już gotowa, zbieramy ramę krzesła z drewna. Przykład konstrukcji pokazano na zdjęciu. Gotowa deska sedesowa jest pokryta na desce przez płytę.
 • Na tym szkielecie przyszłego domu z toalety ulicy na letnią rezydencję jest gotowy, nadszedł czas, aby rozpocząć obliczu.

  Szyjemy ramę deski klozetowej kraju

  W obliczu domu nie powinno powodować dużych problemów. Deski są przycinane do wymiarów tylnych i bocznych ścian, ciasno dopasowanych do siebie i przybijanych. W zależności od długości elementów można je mocować do ramy w pionie lub w poziomie. Alternatywnie, płytkę można zastąpić tekturą falistą lub innym materiałem arkuszowym.

  Za dach na górnej ramie ramy domu przybity skrzynią. Po wyjęciu z pudełka wystarczy przewidzieć zwolnienie 30 cm, aby deszcz nie zwilżył ścian toalety. Do skrzyni naprawiamy każdy arkusz pokrycia dachowego. Odpowiednia tektura falista, metal lub zwykła łupka.

  Rura wentylacyjna jest przymocowana metalowymi paskami do tylnej ściany toalety. Kanał powietrzny wykonany jest z rury z tworzywa sztucznego o grubości 100 mm. Dolna część pionu jest zanurzona pod pokrywą w szambie na głębokości 10 cm, a górna część kanału wyprowadzona jest ponad toaletę o 20 cm.

  Montaż drzwi i oświetlenia w domu

  Drzwi do domu można wybić ze zwykłej deski, kupić plastikowe lub złożyć ramę i przykryć profilowaną blachą. Jest on mocowany do pionowych słupków za pomocą pętli. Na śrubach drzwi wkręć uchwyty po obu stronach i śrubę od wewnątrz. Aby zapobiec przypadkowemu otwarciu drzwi, śrubę zatrzaskową można dodatkowo zamontować od zewnątrz.

  Jeśli w pobliżu toalety w daczy znajduje się punkt, w którym można podłączyć kabel elektryczny, pożądane jest przedłużenie oświetlenia wewnątrz domu. Zapewni to komfort nocnego użytkowania. W ciągu dnia w kraju toaleta będzie lekka dzięki oknu nad drzwiami.

  Film opowiada o produkcji toalety:

  To wszystko ogólne zalecenia, jak zrobić toaletę w kraju własnymi rękami na prostych planach.

  zadać pytanie rolnikowi

  17.01.2018

  Alena Bertram Pomidory w szklarni wykonane z poliwęglanu: Hello! Preparaty humusowe są humatami.

  01/16/2018

  Sergey Top dressing pomidorów w cieplarni z poliwęglanu: Hello! O tym, co konkretnie mówi się w humate.

  01/16/2018

  Yuri Minitractor Centaur: T-15, T-18, T-224: Kupiłem traktor silnikowy w grudniu 2016 r. Pojechałem do Homel.

  01.10.2018

  Elena Kalugina Cucumber Farmer f1: "Farmer" w naszym ogrodzie 10 lat w otwartym polu, kupiony.

  01/08/2018

  Alena Bertram Kurczak ze szklarni z poliwęglanu: Witaj. W przypadku kur nawet ciepło nie jest tak szkodliwe jak.

  Dodaj komentarz

  80 + = 90