Nazwa kategorii

Jak policzyć liczbę tapet

Kalkulator do obliczania tapety w pomieszczeniu - jak policzyć, ile rolek potrzebujesz

Siedem razy zmierzyć, wyciąć raz. Z popularną mądrością nie można się kłócić, zwłaszcza gdy trzeba policzyć własną tapetę w pokoju.

Konieczne jest dokładne obliczenie liczby tapet na ściany i sufity, ponieważ nie jest to materiał, który należy przechowywać.

Pozostałości kawałków materiału, a nawet więcej, dodatkowe rolki nie nadają się do prawie niczego (tak, zawsze zostawiamy "na zapas", ale z reguły rzadko używamy). Z drugiej strony, jeśli kupisz tapetę, możesz wpaść w kłopoty. W końcu odcień tapety czasami różni się od przyjęcia na przyjęcie.

Więc racjonalnym pytaniem dla racjonalnych właścicieli jest to, ile musisz kupić tapetę, aby wystarczyło do wklejenia i nie pozostały żadne dodatkowe metry.

Wybierz złoty środek - aby obliczyć zużycie i liczbę rolek, pomoże Ci kalkulator do obliczania tapety do pokoju.

Aby pracować z programem jest czymś więcej niż prostym, formuła obliczeniowa jest intuicyjnie czysta, wystarczy wskazać rozmiar pokoju i charakterystykę tapety. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów.

Jak policzyć, ile tapet potrzebujesz do pokoju

  • długość, szerokość i obwód pomieszczenia. Jeśli masz prostą konfigurację pomieszczenia, podaj jego długość i szerokość. A jeśli jest złożony, to obwód;
  • szerokość tapety. Określa szerokość roboczą, ponieważ nadal istnieją tapety, które należy skleić;
  • rapport - podstawowy element ozdoby na płótnie tapety.
  • stronniczość. Wskazuje ilość, o jaką przesunięcie na tapecie jest przesunięte. Zwykle ta wartość jest wskazana na rolce. Wymagana długość paska zwiększy się o tę samą ilość.
  • Wysokość pomieszczenia oznaczona jest marginesem 5 cm. Jest to konieczne, aby uniknąć niedoboru długości paska tapety, gdy istnieje różnica w wysokości i rezerwy na piękne przycinanie.

Należy pamiętać, że okna i drzwi nie są odejmowane od obwodu ścian, ponieważ ich lokalizacja wpływa na kolejność tapetowania. Jeśli to konieczne, możesz zrobić to sam. Materiał jest przygotowany na stronę www.mydomik.net

Tabela tapet - obliczanie zużycia tapety według schematu

Oprócz kalkulatora stosowana jest metoda - obliczanie tapety zgodnie z tabelą o standardowych parametrach. Oczywiście wyniki są przybliżone i do otrzymanej kwoty lepiej jest dodać dodatkową rolkę.

Tabela nr 1 - obliczanie liczby rolek tapety o szerokości pół metra

Szerokość rzutu pół metra (0,52 cm) i długości 10 metrów (10,05 m)

Tabela nr 2 - obliczenie liczby rolek o szerokości 70 cm

Szerokość roli wynosi 70 cm (0,68 m) i 10 metrów (10,05 m)

Obliczanie liczby rolek tapety o szerokości 70 cm (0,7 m) - stół (obwód pomieszczenia od 9 do 19 m) Obliczanie liczby rolek tapety o szerokości 70 cm (0,7 m) - stół (obwód pomieszczenia od 20 do 30 m)

Tabela nr 3 - obliczanie liczby tapet o szerokości jednego metra

Szerokość roli wynosi 1 metr (106 cm) i 10 metrów (10,05 m)

Czasami długość tapety może osiągnąć 15 metrów, więc obliczenia będą musiały zostać dostosowane do dostępnej długości.

Kalkulator do obliczania tapety do pokoju

Poniżej znajduje się program - internetowy kalkulator tapet, który pomoże określić koszt tapety: papierowej, winylowej, włókninowej, tekstylnej i szklanej.

Komentarze (0)

Projekt informacyjny dotyczący budowy domu własnymi rękami. Pełne lub częściowe kopiowanie materiałów witryny jest możliwe tylko po uzgodnieniu z administratorem

Jak obliczyć żądaną liczbę tapet

Klejenie tapet to proces wymagający uwagi i kompetentnego przygotowania. Przede wszystkim mówimy o określeniu liczby tapet, które będą potrzebne do pracy w przyszłości. I tu pojawia się trudność, ponieważ nie każdy jest w stanie sam dokonać obliczeń.

Ale w rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego w tej procedurze. Ważne jest, aby dokonać poprawnych pomiarów na kilku parametrach i wziąć pod uwagę szereg dodatkowych czynników. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak wykonywać obliczenia i na co zwracać szczególną uwagę.

Obliczanie tapety do pokoju - w prawo i bez dodatkowego wysiłku

Najpierw przyjrzyjmy się, jak obliczyć tapetę na pokój i ile będzie potrzebnych. Prosta opcja - skupić się na starej tapecie. Taka właśnie okazja nie zawsze jest i warto pamiętać, że szerokość starych i nowych arkuszy może się różnić.

Wskazane jest rozważenie możliwości wykonania obliczeń. Obecnie istnieje wiele kalkulatorów online, dzięki którym można wykonać wszystkie wymagane operacje. Ale zbyt wiele, aby im zaufać, nie jest konieczne - wzięcie pod uwagę wszystkich niuansów jest po prostu niemożliwe. Ręczne obliczenia są dokładniejsze i lepsze.

Obliczanie tapety wokół obwodu pomieszczenia:

Obliczanie bułek dla obszaru pomieszczenia:

Wykonaj je w następującej kolejności:

  1. Pomiary parametrów wymaganego pomieszczenia. Aby to zrobić, określ długość pokoju, jego szerokość i wysokość. W obecności podwieszanego sufitu lub cokołu, ich wymiary nie są brane pod uwagę. Niezwykle uważny powinien być pomiar szczelin nad otworami okiennymi i drzwiowymi, niszami i półkami. Jeśli połączysz w sobie tapety lub wstawki, powinieneś najpierw przemyśleć plan pracy, a następnie przejść do pomiarów;
  2. Jeśli mają zostać wykonane obliczenia obwodowe, pomnóż szerokość i wysokość, a następnie pomnóż wynik przez 2. Na przykład, długość = 6 m, szerokość = 4 m, dodaj wartości i pomnóż je przez 2, otrzymamy 20 m. metr tapeta - o długości rolki wynoszącej 10 mi szerokości 1 m potrzeba 20 pasm;
  3. Obliczenia powierzchniowe obejmują pomnożenie sumy szerokości i długości przez wysokość pomieszczenia, a następnie pomnożenie sumy przez 2. Oznacza to, że (4 + 6x2,5) x2 = 50 m. Rolka o szerokości 1 mi długości 10 m ma powierzchnię 10 metrów kwadratowych. Wynika z tego, że liczba zwojów wynosi 50/10 = 5 sztuk.

Wybierając tapetę pamiętaj, że modele z obrazem wymagają przesunięcia płótna. Przesunięcie jest równe wysokości odstępu między powtarzającymi się elementami. Informacje na ten temat można znaleźć, zaznaczając na opakowaniu lub samodzielnie.

Po dokonaniu głównych pomiarów i ustaleniu zapotrzebowania na całkowitą ilość materiału konieczne jest obliczenie tapety na jednej ze ścian. Algorytm działań w tym przypadku nie różni się od opisanego powyżej. Jedyna różnica polega na tym, że podstawą jest jedna ściana ze wszystkimi jej występami, niszy i innymi elementami konstrukcyjnymi.

Same obliczenia można przeprowadzić, zarówno pod względem powierzchni, jak i obwodu. Szczególnie ważne jest to, że nie - najważniejsze jest prawidłowe przeprowadzenie wszystkich pomiarów.

Jak obliczyć wymagany materiał

Cóż, pozostaje tylko dowiedzieć się, jak obliczyć tło tapety, czyli całkowitą długość powłoki, która będzie wymagana do pracy. Ze szczególną złożonością proces ten nie wystarcza, a nawet użytkownik, dla którego tapetowanie jest niezwykłą ciekawością, a nie zwykłym procesem, może sobie z tym poradzić.

Tabela obliczeń zawiera niewiele - wysokość pomieszczenia i odpowiednio długość paska, a także całkowitą liczbę pasm wokół obwodu pomieszczenia. Mnożąc wartości, pomijając okna, drzwi i inne rzeczy, możesz uzyskać dane, które będą potrzebne podczas pracy.

Jak obliczyć liczbę rolek

Na koniec można obliczyć liczbę rolek potrzebnych do sklejenia. Spowoduje to uproszczenie zakupu wymaganej liczby tapet i wykluczenie nawet najmniejszego prawdopodobieństwa wystąpienia błędu.

Długość jednego płótna jest znana i obliczyliśmy liczbę wymaganych wstęg. Pozostaje tylko podzielić materiał na wymaganą tapetę przez liczbę płócien mieszczących pojedynczą rolkę. Więc dowiemy się, ile rzutów zajmie.

Na przykład pomieszczenie wymaga 20 płócien, długość płótna wynosi 2,5 m, długość jednego bułka wynosi 10 m. Okazuje się, że jedna rolka może pomieścić 4 płachty. Wynika z tego, że do wszystkich prac związanych z klejeniem wymagane będzie 5 rolek.

Ale to nie wszystko. Odpowiadając na pytanie, ile rulonów potrzebujesz, musisz pamiętać o zakupie dodatkowego, w rezerwie. Faktem jest, że w procesie pracy występują sytuacje niezależne. I nikt nie jest ubezpieczony od małżeństwa. A kupowanie brakującego elementu w przyszłości może być problematyczne, ponieważ tapeta nawet z jednej serii może mieć różnice w odcieniach.

Należy pamiętać, że z biegiem czasu możliwe jest pocieranie płótna, jego zanieczyszczenie lub uszkodzenia mechaniczne. Tutaj, bez klejenia, nowy materiał po prostu nie może tego zrobić.

Nie można zignorować problemu obliczania płynnej tapety i tego, o czym należy pamiętać. Główną różnicą w stosunku do innych wariantów jest całkowity brak szwów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie kompletnej i logicznie zakończonej powłoki o doskonałej estetyce.

Formuła materiału charakteryzuje się bezpieczeństwem i czystością ekologiczną, dzięki czemu można praktycznie bez ograniczeń korzystać z tego rodzaju wykończenia. Konieczne jest jedynie prawidłowe określenie liczby opakowań, które będą wymagane do pokrycia planowanego obszaru lokalu.

Informacje na ten temat są dostępne na każdym opakowaniu. Praktyka pokazuje, że zużycie tapet waha się w granicach 3-5 metrów. na płaskiej powierzchni. Przyjmujemy średnią wartość 4 metrów kwadratowych. i ustalamy, że dla powierzchni 50 metrów kwadratowych wymagane będzie około 12,5 opakowań (50/4). Zdobądź płynną tapetę z marginesem, około 1-3 paczek na pokój, w zależności od wielkości i złożoności elementów konstrukcyjnych. Zastosowanie substancji na nierównym podłożu może wiązać się z dodatkowym wydatkiem - należy to wcześniej przygotować.

Jak widać, nic super skomplikowanego. Trzeba tylko zachować ostrożność i dokładność, pamiętając, że nawet drobny błąd i blot mogą mieć poważne konsekwencje. Nie spiesz się, jeśli procedura ta przeprowadzana jest po raz pierwszy. O wiele łatwiej jest sprawdzić dwukrotnie, niż później "przerwać9raquo; idź gdzie znaleźć brakujące kilka metrów tapety. I pamiętaj - powinieneś rozważyć, nawet pozornie nieistotne szczegóły. Pomyślne obliczenia i naprawa mieszkania.

© 2017

Jak obliczyć zużycie tapety: 13 praktycznych wskazówek

Żaden kalkulator online nie pomoże ci obliczyć kosztu tapety w pokoju o nieregularnym kształcie. Ile "rzutów" na nisze, ile "potrącenia" na okna i drzwi, czy skleić za meblami? Czy konieczne jest dodanie marginesu w wysokości? Zapytaliśmy - odpowiadamy.

Na zdjęciu:

Tylko dla punktu orientacyjnego. Lepiej policzyć, ile potrzebujesz potrzebnych tapet, a następnie sprawdzić się online. W Internecie istnieje wiele kalkulatorów tapet. Niektóre są dość prymitywne: wymagają tylko trzech parametrów - długości, szerokości i wysokości pomieszczenia. Inne są bardziej złożone: biorą pod uwagę relacje i wymiary rolki. Jeśli używasz kalkulatorów, pożądane jest, aby być tak szczegółowe. W każdym razie kalkulator nie uwzględnia niszy, półek i innych niestandardowych obszarów w pomieszczeniu.

Jak zliczyć tapetę: ogólny algorytm

1. Określ pożądaną liczbę płócien (obwód pomieszczenia podzielony jest przez szerokość rolki).

2. Określ, ile płócien w rolce (długość rolki jest dzielona przez długość jednego arkusza).

3. Określ, ile rolek jest potrzebnych (miara numer 1 jest dzielona przez liczbę 2).

Na zdjęciu: What A Hoot Little Letters wallpaper 70523 of the Harlequin factory.

Z obwodu. Obwód jest obliczany na podstawie prostego schematu - dodaj długość jednej ściany wraz z długością sąsiedniej ściany i pomnóż przez dwa.

Przykład: Jeśli jedna ściana ma 4 metry, druga to 3, wówczas obwód wynosi 14 metrów.

Jakie są poprawki dla nisz i półek?

Należy je wziąć pod uwagę. W tym przypadku obwód jest traktowany inaczej - ponieważ długość ścian przeciwnych do siebie będzie inna (ze względu na nisze lub występy). Długość każdej ściany na podłodze jest mierzona osobno (biorąc pod uwagę zagłębienia i wystające części). Następnie wszystkie wskaźniki są sumowane. Okazuje się, obwód.

Lepiej nie. Oczywiście te elementy nie są zawarte w wklejonej powierzchni, a jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz obliczyć szerokość otworów drzwiowych i okiennych z obwodu pomieszczenia, ale eksperci tego nie zalecają - tradycyjnie obszar okna i drzwi pozostaje w rezerwie.

Nie, jeśli nie zmienisz rozkładu. Zanim obliczysz liczbę tapet, zastanów się, jak będą wyglądać meble. Jeśli jedna ze ścian jest całkowicie zamknięta przez półki lub szafę, nie umieszczaj jej w obwodzie pomieszczenia i nie przyklejaj tapety za meblami.

Za samotną szafą lub komodą tapety również nie można skleić. Nie musisz jednak odejmować obszaru niezamkniętej fabuły od całego materiału. Ten obszar trafi do rezerwy. Pożądane jest, aby tapeta nadal trafiała do szafy o centymetrach przy 10-15.

Na zdjęciu:

Jeśli nisza pomieszczenia jest zajęta przez szafkę, nie można przykleić tapety za nią, ale lepiej jest zmierzyć niszę uwzględniającą wszystkie projekcje, a wyników nie można wykluczyć z obliczeń.

Ważne w przypadku tapety z wzorem. Rapport - krok, z którym tapeta powtarza wzór. Jego rozmiar wskazuje na opakowanie. Ta wartość musi zostać dodana do wysokości każdego liścia. W przeciwnym razie nie będzie można przyciąć tapety, aby dopasować wzór pomiędzy dwoma płócienkami.

Przed obliczeniem zużycia tapety należy zapoznać się z oznaczeniami.

Na zdjęciu: ikona przedstawiająca przesunięcie podczas klejenia.

Zobacz oznaczenia. Zdarza się, że aby dopasować wzór, każdy następny materiał musi zostać sklejony, przesuwając go w górę o określoną liczbę centymetrów (zwykle połowę relacji). W tym przypadku wielkość przemieszczenia jest również koniecznie dodawana do całkowitej wysokości każdej wstęgi.

Musisz znać wysokość pomieszczenia. Do wysokości pomieszczenia dodaj łączność, a także, jeśli to konieczne, krok przemieszczenia. Plus zapas na górnej i dolnej przyciętej bielizny - zwykle 8-10 cm.

Przykład: wysokość pomieszczenia - 2 m 75 cm, relacja - 60 cm, przemieszczenie nie jest wymagane. Rezerwa do przycięcia tapety wyniesie 10 cm, a podczas dodawania tych wartości otrzymamy szacunkową wysokość płótna: 3 m 45 cm.

Na zdjęciu:

W pomieszczeniach o złożonej objętości, na przykład na strychu, rozważ oddzielnie liczbę płócien dla każdej ściany. Jeśli ściana jest ścięta, za podstawę przyjmuje się maksymalną wysokość. Przygotuj się na fakt, że będzie dużo przycinania.

Jak określić odpowiednią liczbę płócien?

Musisz znać szerokość rolki. Jest zawsze wskazany na opakowaniu. Standardowa szerokość to 53 cm, ale w przypadku tapet jest więcej pod malowaniem. Obwód pokoju jest podzielony przez szerokość rolki, wynik jest zaokrąglony w górę, a więc poznajemy liczbę płócien niezbędnych do wklejenia pomieszczenia.

Przykład: Mamy obwód 14 m. Rozdzielamy go na 53 cm, a całość obliczyliśmy w większej części i otrzymaliśmy 27 obrazów.

Przy obliczaniu wysokości tapety musisz znać wysokość sufitu w pokoju. Do tej liczby nie zapomnij dodać rapport i 8-10 cm podcięcia.

Na zdjęciu: Magnolia 72/3009 Cole Synu.

Musisz znać długość rolki. Jest również zawsze na opakowaniu. Standardowa długość wynosi 10 m 05 cm, chociaż są inne opcje. Długość rolki jest podzielona przez wysokość płótna. Wskaźnik jest zaokrąglany w dół.

Przykład: Długość rolki wynosi 10 m. Wysokość płótna wynosi 3 m 45 cm, więc tylko dwie płachty pasują do jednej rolki. Reszta, niestety, przycinanie.

Ile rolek potrzebujesz na pokój?

Łączna liczba. Liczba obrazów, które należy podzielić na kilka płócien w rolce. Wynik zaokrągla się i dodaje kolejną rolkę do akcji.

Przykład: Potrzebujemy 27 obrazów na pokój. W rolce mamy 2 płótna. Po zaokrągleniu otrzymujemy 14 bułek i dodajemy jeszcze jeden. Wynik: 15 rolek.

Po co zostawiać rolkę na zapas?

W przypadku małżeństwa. Podczas sklejania zawsze istnieje ryzyko zepsucia jednego lub dwóch płócien. Dlatego nie można obejść się bez zapasowej rolki - nawet jeśli nie zapisałeś w obliczeniach i nie odjęto obszaru okien, drzwi i komód.

Do naprawy. Zamienna rolka jest przydatna do uszczelniania poplamionej lub poszatkowanej łatki na tapecie w przyszłości. Jeśli pokój jest uruchomiony i w domu są zwierzęta lub dzieci - pojawienie się takich obszarów nie będzie na ciebie czekać.

Na zdjęciu:

Nie wyrzucaj resztek tapety i nieużywanych rolek: prawie na pewno będą przydatne do rutynowych napraw postrzępionych lub poplamionych obszarów na ścianach.

Projektujemy drabinę: procedurę obliczeniową

Niezależnie od wysokości i długości drabiny, jego urządzenie będzie wymagało dokładnych obliczeń - w przeciwnym razie po prostu będzie niewygodne, aby mogło się podnieść. Rozważ główne zasady obliczania parametrów drabiny.

10 sprawy, które należy zaplanować na następną naprawę kuchni

Naprawa jest dobrą okazją do ulepszenia istniejącego scenariusza przestrzeni roboczej w kuchni, dbania o bezpieczeństwo i przeglądu niektórych koncepcji komfortu.

Jak wygląda praca nad projektem?

Aby stworzyć nowy dom lub aranżację wnętrza, starania architekta nie wystarczą. Wiele zależy od typu psychicznego klienta. A także z umowy i pożądanego systemu płatności. Rozumiemy.

Co opóźnia naprawę mieszkań? I jak sobie z tym poradzić.

Dodaj komentarz

80 + = 86