Nazwa kategorii

Jak wyczyścić futro z zażółcenia

Niż do czyszczenia futra z zażółcenia?

Do tej pory produkty futrzane są w szafie prawie każdej kobiety. Ale wszyscy wiedzą, że produkty wykonane z białego, beżowego i lekkiego futra są kapryśne i wymagają specjalnej troski. Po pewnym czasie stos światła staje się żółtawy i traci atrakcyjność.

Istnieje wiele możliwości takiego oczyszczenia. Na przykład weź wodę utlenioną (dwie łyżeczki), amoniak (pięć kropli) i rozpuść wszystko w 150-200 ml ciepłej wody. Nanieść na powierzchnię futra. Jeśli kolor futra się nie zmienił, należy obrać go gąbką piankową, a następnie najlepiej wysuszyć produkt na słońcu.

Aby uzyskać inną metodę czyszczenia futra z zażółcenia, będziesz potrzebować białej kredy. Musi zostać zmiażdżony na proszek i dokładnie wcierany w futro. Po oczyszczeniu wystarczy potrząsnąć produktem kilka razy.

Pomoże Ci również alkohol medyczny i soda oczyszczona. Wymieszaj je w ciepłej wodzie, w proporcji 1: 3, odpowiednio. Zwilżyć pędzel w tym roztworze i delikatnie zamiatać go kilka razy w miejscu, w którym futro zmieniło kolor na żółty.

Jak inaczej można usunąć zażółcenie z futra? Oczywiście, nie możemy obejść się bez starego „babcia” metody w rozwiązywaniu tego problemu. Weź odrobinę niebieskiego i rozcieńczyć go w ciepłej wodzie. Zwilżyć gąbkę w roztworze i nanieść na powierzchnię produktu. Zawiesić na słońcu i poczekać, aż wyschnie.

Jeśli któryś z powyższych składników nie jest w twoim domu, a pytanie, jak wyczyścić futro z zażółcenia, będzie wymagało pilnego rozwiązania, użyj octu stołowego, który ma każda gospodyni domowa. Nałóż niewielką ilość octu na powierzchnię produktu i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Ale ta procedura uratuje twoją ulubioną rzecz od zażółcenia przez tylko kilka dni.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Czyszczenie sztucznego i naturalnego futra z zażółcenia i zanieczyszczeń

Produkty z jasnego futra elegancko wyglądają, ale wymagają specjalnej troski. Z biegiem czasu kosmki stają się brudne, stają się bardziej mętne, zmieniają kolor. Następnie pojawia się problem, jak wyczyścić futro z zażółcenia i nadać futrze oryginalny wygląd. Zwrot idealny kolor pomoże środki folk, które pomagają oczyścić futro w domu lub czyszczenia na sucho.

Jak obrać sztuczne futro

Futro nienaturalne jest bardziej praktyczne i tańsze niż futro zwierząt, a wykonane z niego produkty wyglądają stylowo, modnie. Bardzo denerwujące, gdy bliscy, bliscy sercu rzeczy stają się żółtawe lub szare, brzydkie kolory. Nie zniechęcaj się, jeśli występują żółte plamy, zastanów się, jak oczyścić sztuczne futro z zażółcenia, po przeprowadzeniu procedury reanimacji.

Jak czyścić futro w domu:

 1. Usuwanie żółknięcia pomoże w rozwiązaniu skażonego alkoholu i wody (1: 1), z niewielkim dodatkiem gliceryny lub wodnego roztworu ciekłego mydła.
 2. Delikatnie zwilżyć wacikiem lub natryskiem kosmitów, przed całkowitym oczyszczeniem wilgotną serwetkę nanieść na futro.
 3. Wysuszyć produkty w ich niezłożonej formie w temperaturze pokojowej.

Jak wyczyścić kurtkę puchową:

 1. Dowiedz się, jak wytrzeć białą żakiet, sprawdzając tag. Jeśli nie można umyć, lepiej zabrać go do pralni chemicznych.
 2. Pierz w automatycznej maszynie lub w rękach. Ręczne czyszczenie jest delikatniejsze, stosowane do prawie wszystkich puchowych kurtek, od góry takie rzeczy są pokryte wodoodpornym materiałem, który pozwala utrzymać suchy puch.
 3. Aby zapobiec sklejaniu się puchu podczas suszenia, uderzaj jak poduszkę.

Jak wyczyścić kożuch w domu:

 1. Czyszczenie odbywa się za pomocą mleka z dodatkiem amoniaku i nadtlenku wodoru (dla pół litra mleka, 5 ml nadtlenku i amoniaku). Czasami stosuje się roztwór mydła z dodatkiem amoniaku w takich samych proporcjach.
 2. Aby naprawić, zachowaj kolor, przetrzyj serwetą lub szmatką zamoczoną w wodnym roztworze octu (na pół litra wody, 5 ml octu).

W jasnych kolorach na produkcie futrzanym żółte plamy pojawiają się po 3-4 sezonach. Zdradzają rzeczy nieporządne, często cierpią na mankiety, bramy, zapięcia i spody. Wiedza o tym, jak prawidłowo czyścić futro i odpowiednio je przechowywać, przedłuży żywotność futra na kilka sezonów. Jeśli chcesz wyczyścić futro w domu, warto wiedzieć, czyj to jest futro i zastosować odpowiednie metody.

Fashionista często stawia pytanie, jak wyczyścić żółte futro z białej norki. Oto przepis:

 1. Zajmie to 3% nadtlenku wodoru, czystej wody, sprayu.
 2. Roztwory miesza się w stosunku 1:40.
 3. Poprzez natryskiwanie zakładamy futro, bez namaczania łapówką i podszewką.
 4. Sushi z dala od światła słonecznego, bez użycia dodatkowych źródeł ciepła.

Co by było czyszczenie futra z lisa w domu, było bardzo skuteczne, użyj mangi lub skrobi. Skrobia ma działanie higroskopijne, a ponieważ wytrąca cząsteczki kurzu, brudu. Do czyszczenia:

 1. Wlewamy kaszę na produkt w małych ilościach.
 2. Lekko wymieszaj ze stosem.
 3. Użyj pędzla do czyszczenia.
 4. Wykonaj tę procedurę kilka razy.

Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić futrzany kołnierz lub futro z lisów, odwołaj się do mądrości ludowych przepisów. Czyszczenie futra w domu:

 1. Użyj mieszaniny szamponu i wody w tej samej ilości. Doskonały efekt uzyskuje się stosując szampon dla zwierząt lub proszek do prania delikatnych tkanin.
 2. Roztwór nakłada się tylko na powierzchnię stosu, uniemożliwiając wypchnięcie, w przeciwnym razie produkt może stracić swój kształt i atrakcyjny wygląd.
 3. Trzęsimy się dobrze i myjemy kosmki.

Skórki królika wymagają specjalnej, delikatnej pielęgnacji. Są cienkie, szybko się zużywają, więc kwestia czyszczenia futra królika z zażółcenia jest bardzo pilna. Do tego potrzebujesz:

 1. Poddać działaniu wodnego roztworu niebieskiego.
 2. Posypać gorącymi otrębami pszennymi.
 3. Ostrożnie używaj bardzo miękkiej szczoteczki w kierunku wzrostu włosów.
 4. Nie traktuj futra z nadtlenkiem lub benzyną, ponieważ miękkie włosy stają się cieńsze, zaczynają wypadać.

Wideo: jak czyścić białe futro w domu

Zawsze jest trochę przerażająco, aby oczyścić swój ulubiony futrzany płaszcz. Przywrócenie struktury i piękna lekkiego produktu oraz czyszczenie futra w domu nie jest trudne z filmem krok po kroku, stworzonym specjalnie dla miłośników, którzy dbają o swoje rzeczy. Po obejrzeniu wałka nauczysz się i będziesz rozumieć, jak czyścić futro i wydobywać lub usuwać plamy bez problemów. Twoje produkty z jasnego futra będą świecić w nowym świetle.

Jak wyczyścić futro z zażółcenia

Do czyszczenia w domu zanieczyszczone futro można zrobić w następujący sposób: wlać futro z futra naturalnym adsorbentem, który ma właściwość pochłaniania wszelkiego brudu i kurzu. W przypadku futra lekkiego odpowiednia jest manolina lub sucha skrobia ziemniaczana. Następnie delikatnie pocierać futro między dłońmi, aby adsorbent wchłonął cały brud. Wstrząśnij skrobię i powtarzaj procedurę aż do całkowitego oczyszczenia. Pozostaje tylko potrząsnąć produktem i wyczyścić go specjalnym pędzelkiem.

Aby oczyścić pożółkłe futro lub mocno zabrudzony produkt futrzany, zaleca się przelanie go tą samą skrobią ziemniaczaną i posypać ją rozproszonym roztworem szamponu lub delikatnego proszku. Uzyskana papka potrzyj ręce na całej wełnie, a gdy wyschnie, odetnij masę proszku za pomocą pędzla, potrząśnij i dokładnie rozczesz włosy. Wysuszyć przedmiot w naturalny sposób, unikać ekspozycji na słońce i grzejniki, w przeciwnym razie futro znowu zmieni kolor na żółty.

Aby białe futro nie było żółte, przetrzyj je wacikiem zamoczonym w roztworze nadtlenku wodoru. Aby przygotować roztwór, rozpuść łyżeczkę wody utlenionej w szklance ciepłej wody i dodaj kilka kropel amoniaku. Zwróć białość już pożółkłe futro może być tym samym roztworem, ale bardziej stężonym. Zastosuj roztwór sprayem na linii włosów, ale tylko na samej górze płaszcza, aby nie zepsuć skóry.

Produkty wykonane ze skór zwierząt udomowionych i zwierząt futerkowych doskonale odświeżają otręby pszenne (wstępnie ogrzane na patelni) lub trociny drzewne, ale nie drzewa iglaste. Posypać małe obszary drzemki i ostrożnie pocierać miękką szczotką lub dłońmi, a następnie strząsnąć trociny. Zdecydowanie pożółkłe i zanieczyszczone futro zaleca się czyścić dwa do trzech razy. Białe futro nie zmieni koloru na żółty przez dłuższy czas, jeśli będzie przechowywane w niebieskiej płóciennej torbie lub niebieskim papierze.

Ale najlepiej znane środki czyszczące na sucho (specjalne dla produktów futrzanych) najlepiej poradzą sobie z zażółceniem i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Wybierając środek do czyszczenia na sucho nie oszczędzaj na jakości, aby nie zepsuć rzeczy z futra.

Dodaj komentarz

54 + = 57