Nazwa kategorii

Jak czyścić futro naturalne

Jak bezpiecznie oczyścić futro w domu. Proste narzędzia i porady dotyczące łatwego czyszczenia futer w domu

Po długiej zimie z nadejściem gorąca, futra, futrzane czapki, kamizelki i buty są trwale umieszczone w szafie.

Aby przedłużyć żywotność produktów, konieczne jest ich właściwe przechowywanie, a przed ich uporządkowaniem, należy je dokładnie wyczyścić, wyczyścić, wysuszyć i ostrożnie rozczesać.

Aby pozbyć się brudu z ulubionego futra lub futrzanego kołnierza, nie trzeba wkładać produktu do suchego urządzenia czyszczącego, gdzie można go zepsuć.

Tak, a czyszczenie na sucho nie zawsze jest wykonywane w celu czyszczenia naturalnego futra, a jeśli jest brane, to za dużo pieniędzy.

Ponadto chemikalia zawierają agresywne składniki i znacznie skracają żywotność rzeczy. Znacznie lepiej jest zarezerwować sobie cierpliwość i dość niedrogie środki improwizowane, aby można było czyścić produkty futrzarskie jakościowo bez wychodzenia z domu.

O brudnej zakurzonym futro pokaż blaszki, utratę jasności lub koloru, jednolitość śmieci w włoskami, plamy różnego pochodzenia, maty, zamieszania i tłustości kosmków. Ale jak czyścić futro w domu, jeśli nie można go prać, suszyć w pobliżu źródeł ciepła i prasować? W rzeczywistości wszystko jest bardzo proste - najważniejsze jest znalezienie odpowiednich składników.

Jak czyścić futro w domu: z kurzu i brudu

Sprawdź stopień zanieczyszczenia futra, wysyłając do niego strumień powietrza z suszarki do włosów. Jeśli kosmki są łatwe do lotu na trasie powietrza, a następnie powrót do miejsca, połysk, powłoka nie jest kurz gromadzi się i nie muszą być czyszczone. Kiedy kosmki utknęły razem, tłuste i wyglądają niechlujnie, wtedy produkt potrzebuje pomocy.

Kurz jest łatwo usuwany, jeśli płaszcz jest owinięty czystym, wilgotnym prześcieradłem lub inną bawełnianą ściereczką i energicznie znokautowany. Aby wygryźć wygodniej, po rozłożeniu arkusza na podłodze, po umieszczeniu na nim produktu, układa się w dół.

Małe rzeczy, na przykład kapelusze i odpinane kołnierze, mankiety są łatwo czyszczone parą. Aby to zrobić, możesz użyć specjalnych odkurzaczy parowych lub strumienia pary z żelazka, następnie futro powinno zostać wysuszone.

Nieźle oczyszcza z brudu, daje zadbany wygląd i świeci sokiem z cytryny, rozcieńczonym w równych ilościach wodą. Gąbka moczona w roztworze i dobrze wyciśnięta, futro jest wycierane, następnie suszy się i czesana grzebieniem.

Aby usunąć brud, będziesz potrzebować mangi, kredy, talku, proszku dla dzieci lub skrobi ziemniaczanej, które obficie posypiemy futrem. Porowata struktura materiałów pochłania zanieczyszczenia, substancje mielą włosy, nadają im dodatkowy połysk. Do czyszczenia futra królika lub zająca można użyć żyta lub płatków owsianych.

Delikatnie pocierając kaszę wciera się w drzemkę, a następnie dobrze wstrząśnij. Pozostałości skrobi są czesane szczotką najpierw w kierunku wzrostu płaszcza, a następnie przeciw. Szary kolor skrobi jest pewnym znakiem, że futro było naprawdę zanieczyszczone. Jeśli futro jest bardzo brudne, manipulację należy powtórzyć dwa lub trzy razy, aż skrobia nie pojawi się na biało.

Zwróć produkt olśniewający białość pomoże łyżeczka nadtlenku wodoru, rozcieńczony w szklance wody z dodatkiem kilku kropli amoniaku. Oznacza to, że należy spryskać futro z pistoletu i powiesić go do wyschnięcia na słońcu, ale nie dłużej niż jeden dzień.

Tutaj pomaga woda, alkohol i ocet, zmieszane w równych ilościach. Roztwór nakłada się za pomocą pędzla z miękkim drzemką lub ręcznikiem frotte. Aby uzyskać najlepszy efekt, możesz kilkakrotnie przetrzeć stos, a następnie wysuszyć futro na zewnątrz.

Można również wykorzystać właściwości absorbujące otrębów żytnich lub pszennych, wstępnie osuszonych w piecu lub małych przesianych wiórków. Pył trocin zawiera żywicę, więc nie można ich używać. Doskonały szpachlówka do drewna na śmieci. Chłonne razem ze stosem należy delikatnie pocierać dłońmi, symulując mycie rąk, starając się nie uszkodzić włosów i nie miażdżyć ich.

Odkurzacz nie może być używany do usuwania otrębów lub trocin, może uszkodzić futro, lepiej energicznie wytrząsnąć produkt.

Do czyszczenia rzeczy z grubszego futra, na przykład wydry, nutrii lub pieprzu, można użyć gorącego, suchego piasku. To usunie zanieczyszczenie z podkładu, który u tych zwierząt jest szczególnie gruby.

Jak czyścić futro w domu, jeśli jest natłuszczone

Aby pozbyć się futra z tłustych plam, śladów potu lub tłustego wyglądu, potrzebujesz benzyny. Zwilżoną gąbką należy wytrzeć zanieczyszczone miejsca. Świeże plamy można łatwo usunąć za pomocą ruchów na stosie, a stare plamy również w przeciwnym kierunku. W tym przypadku litr benzyny nie zaszkodzi rozpuścić łyżeczkę detergentu, która podwoi działanie i oczyści futro nawet z bardzo starych, grubych plam.

Do czesania stosu w benzynie można nawilżyć pędzel zamiast gąbki.

Ta metoda jest równie dobra dla produktów z długiego i grubego futra, jak i dla zamszu lub nubuku.

Ważne jest, aby nie lekceważyć środków bezpieczeństwa. Czyszczenie powinno odbywać się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od źródeł otwartego ognia.

Światło lub białe futro może żółkną od benzyny, aby oczyścić je z tłuszczu i tłuste lepiej użyć soli kuchennej z amoniakiem, mieszając je w stosunku 1 do 3. Jest to również korzystne dla dowolnego detergentu lub wełny szamponu dla zwierząt kąpielowych, aby pozbyć się zanieczyszczeń . Środek należy dokładnie wstrząsnąć w ciepłej wodzie, aż utworzy się gęsta piana, która również przetwarza produkt. Piankę należy zmyć, odczekać kilka minut, pocierając futro gąbką nasączoną czystą wodą.

Ważne jest, aby nie dopuścić do zmoczenia skóry, ostrożnie ścisnąć gąbkę, płynnie poruszając się tylko po powierzchni drzemki.

Piękny blask zwróci zwykły ocet. Ale po przetworzeniu lepiej powiesić futro na powietrzu, aby zapach zniknął.

Jak czyścić futro w domu: od farby i atramentu

Jeśli pojawiły się takie problemy, jak plamy z farby lub atramentu, to nie ma to znaczenia. W tym przypadku benzyna zmieszana ze skrobią również pomoże w stanie płynnej śmietany. Środek należy nałożyć na plamę i poczekać, aż całkowicie wyschnie. Następnie szczotkuj pout szczotką futrzaną na stosie.

Farbę olejową można łatwo usunąć za pomocą oleju słonecznikowego. Aby to zrobić, zwilż bawełniany wacik lub krążek w oleju i przetrzyj plamę na stos.

Niestety, długotrwałe plamy z atramentu lub tuszu są usuwane bez użycia chemikaliów o wiele trudniejsze, a czasem prawie niemożliwe. Małe plamy można przecierać acetonem, rozcieńczalnikiem, terpentyną lub specjalnym środkiem "White Spirit9raquo;. Następnie należy wyczyścić obszar wodą z dodatkiem sody oczyszczonej, wytrzeć suchym ręcznikiem i wysuszyć.

Jeśli nic nie pomaga, lepiej jest przekazać produkt na suchy środek czyszczący.

Jak czyścić futro w domu: od sosu i keczupu

Dość często konieczne jest posiadanie przekąski w ruchu, a podczas posiłków możliwe są małe wypadki, gdy sos lub ketchup rozlewa się na futrzanym kołnierzu lub mankietach. Oczywiście dobrze byłoby natychmiast przetrzeć plamy wilgotną szmatką, ale co, jeśli zanieczyszczenie już wyschło?

Aby się ich pozbyć, musisz wymieszać w równych proporcjach wodę, ocet i szampon dla kotów lub płyn do czyszczenia dywanów i wełny. Zastosuj roztwór bezpośrednio na plamie i pozostaw na chwilę, starając się nie zamoczyć podkładu. Następnie wytrzyj wilgotną szmatką i wytrzyj do sucha.

Również na plamie można nakładać glicerynę, a po kilku minutach pocierać futro gąbką nasączoną ciepłą wodą.

Jak czyścić futro w domu i nie psuć go

Ważne jest, aby nie zepsuć drogiej i pięknej rzeczy za pomocą niewłaściwych działań, dlatego podczas sprzątania w domu konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad:

1. Przed czyszczeniem produkt najlepiej umieścić na płaskiej powierzchni, najlepiej na podłodze.

2. Przed zastosowaniem środka na futro powinieneś wypróbować go na niepozornym obszarze (na przykład pod pachami), aby nie uszkodzić drogiego przedmiotu.

3. W żadnym przypadku nie można całkowicie zmoczyć futra, a zwłaszcza smugi. Produkt może się odkształcać, zniekształcać, stwardnieć, a nawet pękać.

4. Zabrania się nadmiernego pocieranie futra, aby nie uszkodzić bazy i uszkodzić kosmki.

5. Po każdym zabiegu futro powinno być wysuszone na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Pomoże to pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i powietrza stosu. Ponadto nie susz futerka suszarką do włosów, akumulatorem lub innym źródłem ciepła.

6. Nie musisz przeczesać futra z doodle, po prostu potrząśnij nim po czyszczeniu i przewietrz.

7. Octu lub acetonu nie można czyścić sztucznym futrem.

8. Nie używaj agresywnych detergentów przeznaczonych do usuwania rdzy do czyszczenia powłoki.

9. Że produkt służył więcej niż jedną dekadę, opieka nad nim powinna być kompleksowa. Nie wystarczy śledzić tylko stanu futra. Podstawa ze skóry jest podatna na powstawanie pęknięć i łez w miarę upływu czasu. Aby temu zapobiec, a skóra staje się bardziej elastyczna, należy ją nasmarować olejem roślinnym, stopioną wieprzowiną lub olejem rybim.

Wszystkie powyższe metody są skuteczne, ale wymagają ostrożności w aplikacji. Jeśli produkt z futra jest zbyt brudny, plamy zajmują znaczny obszar, to lepiej nie podejmować ryzyka, ale nadal korzystać z usług profesjonalistów. Ważną rolę w zachowaniu pięknego wyglądu produktu odgrywa jego właściwe przechowywanie. Rzecz musi być koniecznie włożona do lnianej torby, po włożeniu do niej torby z suszonymi kwiatami geranium, skórki pomarańczowej, aby chronić produkt przed ciemami. Futro musi być często wentylowane i szczotkowane.

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Jak czyścić futro w domu. Środki i metody pielęgnacji futra naturalnego lub sztucznego

Od czasu do czasu rzeczy z futra muszą być oczyszczone. Specjalistyczne pralnie chemiczne będą wymagały pracy, ale będziesz musiał rozstać się z przyzwoitą ilością pieniędzy. Nie wszyscy ludzie wiedzą, jak czyścić futro w domu, więc warto poradzić sobie z tym problemem bardziej szczegółowo.

Jak wyczyścić futrzany kołnierz w warunkach domowych

Kurtki lub płaszcze mają futrzane elementy, które są łatwiejsze do czyszczenia niż futro. Na początek zaleca się ich odpiąć - dobrze, ta możliwość jest dostępna w prawie wszystkich modelach. W prosty sposób wyczyść futrzany kołnierz w domu. Na początek konieczne jest określenie pochodzenia plam i, w oparciu o to, wybrać technikę oczyszczania, ponieważ każde zanieczyszczenie wymaga specjalnego podejścia.

Rytm życia współczesnego człowieka często zmusza nas do umocnienia się w biegu. W konsekwencji na obroży mogą pojawić się plamy z sosów lub lodów. Natychmiast zetrzyj zanieczyszczenia wilgotną ściereczką. Jeśli plama był widziany na czas i miał czas do wyschnięcia, które można umieścić na nim glicerol, a po jakimś czasie, aby usunąć zabrudzenia wilgotną gąbką.

W poważnych przypadkach należy zastosować następujący przepis:

 • 1 część octu stołowego;
 • 1 część wody;
 • 1 część szamponu dla zwierząt.

Wymieszaj wszystkie składniki i nałóż na wełnę, aby nie zamoczyć podkładu. Po chwili usuń pozostałości wilgotną szmatką lub ściereczką.

Jak czyścić futro w domu

Czasami gospodynie zadają pytanie: czy można umyć futro? Naturalnych ubrań futrzarskich nie można czyścić w ten sposób, ponieważ skóra może ulec uszkodzeniu - skóra jest widoczna, z której wyrastają kosmki. Niektórzy próbują prać futerko w pralce. Można to zrobić tylko z niektórymi rodzajami sztucznego futra, ustawiając tryb delikatny lub program do prania wełny. Zaleca się stosowanie płynnych, nie zawierających enzymów syntetycznych detergentów.

Przy pomocy trocin powstałych podczas obróbki drewna brzozowego można wyczyścić futro w domu. Są suszone, mieszane z rafinowaną benzyną i wcierane między wełniane. Następnego dnia produkt należy wstrząsnąć lub odkurzyć. Szampon do kąpieli kotów jest również dobry do tych celów. Jest on mieszany z wodą i ubijany w piankę, a następnie nakładany na futro, utrzymywany przez kilka minut i usuwany.

Nie zawsze futro wymaga pełnego czyszczenia. Czasami wystarczy, aby nadać mu oryginalny blask. W tym celu odpowiednie jest następujące narzędzie:

 • 10 g mydła domowego;
 • 12 kropli alkoholu amoniakalnego;
 • 100 gramów tłuszczu zwierzęcego.

Wszystkie składniki rozpuszczono w litrze wody. Roztwór ogrzewa się, a następnie chłodzi i nakłada gąbką na powierzchnię. Po chwili ostrożnie usuń wszelkie pozostałości za pomocą wilgotnej szmatki.

Jak wyczyścić futro kapelusz w domu

Wszystkie metody stosowane do czyszczenia kołnierzy, odpowiednie do obróbki nakryć głowy. Możesz wyczyścić futro kapelusz w domu za pomocą pary. Użyty zostanie czyścik parowy lub żelazko - to nie ma znaczenia. Przepływ jest kierowany do wełny, po czym odzież powinna zostać wysuszona. Doskonałym środkiem odświeżającym jest roztwór soku z cytryny i wody (w równych proporcjach). Gąbka jest namoczona w przygotowanej mieszaninie, a następnie ostrożnie wykręć i przetrzyj futro. Po wyschnięciu przetworzonego kapelusza należy go rozczesać.

Futrzana tapicerka buta stale się brudzi, więc aby zachować odpowiedni wygląd, należy dbać o nią tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Zaleca się czyszczenie futra na butach i butach za pomocą promu. Jeśli ciągle wykonujesz podobne czynności, felga zawsze będzie wyglądała dostojnie. Zdarza się, że para nie radzi sobie z zanieczyszczeniami - w tym przypadku trzeba spróbować innej, bardziej skutecznej metody.

Naturalna kożuch doskonale nadaje się do mroźnej zimy, wygląda stylowo i modnie. Niż do czyszczenia futra na kożuchu? Na początek powinieneś spróbować czesać włosy pędzelkiem do kielni, zaprojektowanym specjalnie do tych celów. Jeśli zanieczyszczenie pozostaje, może być ogrzewany w piasku patelni lub otrębów pszenicy lub żyta każdy, stosuje je z ruchami masażu na stosie, a następnie ze sztywną szczotką, aby usunąć wszystko.

Czyszczenie futer w domu

Ponieważ produkty futrzane są kosztowną przyjemnością, należy je traktować świadomie, mając wiedzę na ten temat, aby je oczyścić. Jeśli musieliście zacząć czyścić futro w domu, warto skonsultować się ze specjalistami. Nie jest zbędne badanie etykiety produktu, która zawiera zalecenia dotyczące konserwacji odzieży. Producenci zalecają stosowanie mechanicznych i chemicznych metod czyszczenia produktów futrzarskich. Pierwsza metoda polega na szczotkowaniu lub czyszczeniu środkami ściernymi, a druga polega na zastosowaniu specjalnych rozwiązań przemysłowych.

Jak czyścić futro w domu? Na przykład futro wykonane z bobra lub wydry jest dobrze oczyszczone piaskiem. Odświeżyć stare futro może być peelingi ziemniaków, przekazywane przez maszynę do mięsa z dodatkiem amoniaku. Uwaga - jasnych warstw nie można czyścić wybielaczem ani środkami zawierającymi barwniki. Tłuste mankiety, brzegi i kołnierze futrzanych futer mogą łatwo oczyścić mieszaninę benzyny i spirytusu metylowego. Po czyszczeniu dokładnie wysusz produkty. Lepiej jest robić to w zacienionym miejscu, z dala od promieni słonecznych i grzejników.

Jak czyścić sztuczne futro w domu

W dzisiejszych czasach ze sztucznego futra nie tylko szyte są piękne ubrania, ale także wykorzystywane w wnętrzu, przy wykonywaniu poduszek i sof. Istnieje kilka sposobów czyszczenia sztucznego futra w domu:

 • zastosować przemysłowe środki do czyszczenia wełnianych dywanów. Nakłada się go zgodnie z instrukcją, ale usuwa się go za pomocą odkurzacza lub wilgotnej szmatki.
 • spróbuj przygotować środek ludowy. Aby to zrobić, wymieszać skrobię, detergent do prania i żel do zmywania naczyń. Powstały roztwór nanosi się na brudne miejsce i pozostawia aż do całkowitego wyschnięcia. Usuń pozostałość za pomocą pędzla.

Jak czyścić naturalne futro w domu

Czyszczenie futra naturalnego jest ważnym zajęciem, dlatego należy zwracać uwagę na długość stosu. Dla długo smażonych płatków owsianych lub soli są dobrze dopasowane, a produkty skrócone są czyszczone za pomocą kalcynowanego piasku. Czasami do czyszczenia wystarczy usunąć kurz i brud z futra. W tym celu produkt układa się w wełnę na wilgotnej bawełnianej ściereczce i dobrze znokautuje.

Jak usunąć żółtość z futra, aby świeciła w nowy sposób? Przywrócenie koloru białego wspomaga nadtlenek wodoru (3%), rozcieńczony wodą. Otrzymany roztwór umieszcza się w pojemniku i natryskuje na powierzchnię pożółkłego wyrobu. Po wyschnięciu płaszcza kosmki należy rozczesać. Roztwór przygotowany z wody i małej ilości niebieskiego jest dobrym lekarstwem na żółtość. Zwilżą gąbkę i delikatnie wytrzą wełnę.

Jak czyścić futro w domu, czy jest białe czy ma odcień? W tym celu użyj mangi lub skrobi. Przed czyszczeniem białego futra, kaszę wylewa się na kosmki, a następnie pociera się dłońmi, jakby była myta. Po tej procedurze produkt jest dokładnie wybijany lub odkurzany, aż do całkowitego usunięcia ziaren.

Jak czyścić futro z lisów w domu

Eksperci zalecają stosowanie wielu sposobów czyszczenia futra lisów w domu. Skutecznie, aby poradzić sobie z jakimkolwiek zanieczyszczeniem, zażółcenie i dać olśniewający połysk futra polarnego może wyczyścić benzyny. Należy wziąć piankową gąbkę, zwilżyć ją przygotowanym płynem i wytrzeć ją z zachowaniem szczególnej ostrożności, aby nie uszkodzić stosu. Aby usunąć pozostałości zapachu, wełnę wlewa się do skrobi, a następnie znokautuje lub odkurza.

Jak wyczyścić futro z norek w domu

Futro z norki często czyści się w sposób suchy. Aby to zrobić, użyj semoliny, skrobi, talku. Ważne jest, aby wiedzieć, że przedmioty z futra zwierząt to bardzo lubi moli, więc wybór czystsze, dokładnie oczyścić produkt, grzebień stos. Czyszczenie futra norek w domu odbywa się metodą wilgotną. Konieczne jest, aby wziąć alkohol, ocet jabłkowy i wodę. Składniki w równych proporcjach, wymieszać i nałożyć na wełnę miękką szczoteczką. Użyj wilgotnej gąbki, aby usunąć resztki produktu.

Jak wyczyścić futro z lisów w domu

Możesz spróbować posprzątać kosztowną rzecz, używając skrobi ziemniaczanej lub mąki kukurydzianej. Czasami do łatwego czyszczenia użyj alkoholu amoniakalnego lub nadtlenku, aby po prostu nadać połysk. Aby oczyścić futro lisa w domu, użyj oczyszczonej benzyny lub w następujący sposób: zęby grzebienia owinięte są bawełną namoczoną w wodzie z mydłem, delikatnie rozczesaj produkt, a następnie usuń resztki produktu.

Jak czyścić futro z królika w domu

Ponieważ futra królika nie trwają zbyt długo, powinny być szczególnie starannie pielęgnowane. Czyszczenie futra królika w domu jest oferowane na kilka sposobów:

 • owiń ubranie wilgotną bawełnianą ściereczką i ostrożnie wypuść przy użyciu dziurkacza;
 • zakładać ocet tamponowy i pocierać futro królika - odświeży je i doda blasku;
 • Spryskać wodą utlenioną wełnę i pozostawić na słońcu na dwanaście godzin.

Jak wyczyścić kożuch w domu

Istnieje kilka sposobów dbania o tsigeykoy - pozbądź się go lub odkurz. Jak mogę wyczyścić kożuch w domu? Mieszanina wody, mąki i detergentu jest bardzo skuteczna. Na mące rozprowadzić futro, a następnie spryskać roztworem wody, sody i proszku do prania. Na powierzchni musi powstać kleik, który należy wcierać w bliznę. Po wyschnięciu naniesionej mieszaniny zostaje ona wytrząśnięta z produktu, po czym skóra owcza jest suszona i czesana. Czyszczenie powłoki Muton najlepiej wykonać przy pomocy roztworu mydła.

Jak wyczyścić rekina w domu

Produkty z tego rodzaju futra można dość skutecznie wprowadzić we właściwą formę za pomocą improwizowanych środków. Wygodne jest czyszczenie w domu przy użyciu mydła domowego, benzyny lub alkoholu. Dobrze sprawdzony ocet, który wytrzeć powierzchnię futra. Po zakończeniu procedury produkty wywiesza się na ulicy, aby zaparzyć zapach. Możesz również zwilżyć gąbkę roztworem mydła i wytrzeć je za pomocą produktu Karakul.

Ten rodzaj futra jest najbardziej kapryśny i powinien być ostrożnie i ostrożnie traktowany. Jest to bardzo miękkie, delikatne, dlatego do czyszczenia futra szopa, konieczne jest uciekanie się do suchej metody czyszczenia. Do tego nadaje się semolina lub skrobia. Jednym ze skutecznych sposobów pozbycia się brudu i cewek jest przeczesanie produktu futrzanego grzebieniem o rzadkich zębach, które najpierw musi być owinięte w wilgotną watę. Możesz złamać futro rękami, ale ten zawód nie jest łatwy i żmudny.

Jak czyścić futro w domu: praktyczne porady

Produkty wykonane z futra, jak wszystkie inne elementy garderoby, muszą być okresowo układane. Oczywiście nie wszyscy wiedzą, jak czyścić futro w domu. Najczęściej prosimy o pomoc specjalistów. Możesz czyścić futro w specjalnych zakładach, takich jak czyszczenie na sucho. Ale w chwili obecnej usługi czyszczenia na sucho są dość drogie i nie są dostępne dla wszystkich, a także nie wiadomo, jak będą traktować swoje rzeczy w takich zakładach. Aby mieć pewność, że zimą wszystko jest w porządku, nie ma nic lepszego niż czyszczenie futra w domu.

Ale do tego oczywiście konieczne jest poznanie kilku praktycznych wskazówek dotyczących porządkowania odzieży wierzchniej. Na przykład, czyszczenie sztucznego futra jest konwencjonalnie podzielone na trzy rodzaje: czyszczenie futrzanych czapek, kołnierzyków i odzieży wierzchniej (futra i płaszcze). I każdy rodzaj produktów wymaga specjalnej troski. Ale są też uniwersalne wskazówki, które są odpowiednie dla każdego z nich:

 • Konieczne jest przygotowanie mieszaniny octu, wody i alkoholu w proporcji 1: 1: 1, a następnie szczotkowanie jej starannie położyć na futrze w kierunku wzrostu kosmków. Następnie mieszaninę należy wytłumić czystą szmatką.
 • Otręby pszenne lub żytnie należy podgrzać, a następnie nałożyć na ściereczkę. Następnie starannie je wyczyść. Następnie musisz potrząsnąć i wygładzić produkt futrzany.
 • Aby pozbyć się tłustych plam na przedmiotach z futra i puchu, najlepiej jest używać benzyny. Powinny być nakładane cienką warstwą wzdłuż wzrostu kosmków długiego futra i przeciwko wzrostowi kosmków krótkiego futra.
 • Jak czyścić futro w domu bez użycia benzyny? Możesz zrobić mieszaninę amoniaku i soli w stosunku 1: 3 (możesz zmierzyć łyżeczkę do herbaty). Następnie dodaj mieszaninę do ½ litra wody. Konieczne jest przetworzenie futra uzyskanego roztworu. Następnie wytrzyj wilgotną szmatką.
 • Nie ma nic łatwiejszego niż czyszczenie futra w domu za pomocą normalnego szamponu do włosów: jedna łyżka rozcieńczona litrem wody. Powstałe rozwiązanie i musisz wyczyścić produkt futrzany, ale bardzo ostrożnie, aby nie zamoczyć futra, inaczej możesz zniszczyć futro.
 • Jeśli futro jest poplamione plamami, możesz użyć medycznych i alkoholowych alkoholi amoniakalnych do czyszczenia w równych proporcjach. Po nałożeniu roztworu na sierść należy go wytrzeć wilgotną ściereczką i dokładnie wysuszyć.
 • Aby pozbyć się różnego rodzaju plam, mieszanina amoniaku, soli i czystej wody pomaga w stosunku 1: 3: 50. Po potraktowaniu futra podobnym roztworem, produkt przeciera się czystą wilgotną ściereczką, dokładnie osusza i rozczesuje.
 • Jeśli futro nie jest zanieczyszczone plamami, ale po prostu odkurzone, należy je przykryć mokrą ścierką i wybić. W ten sam sposób możesz użyć, jeśli nie wiesz, jak myć obrożę.
 • Aby nadać futrze lśniący połysk, należy go przetrzeć szmatką uprzednio zwilżoną ekstraktem octowym. Ten sam efekt można osiągnąć, jeśli futrzana odzież jest okresowo nawilżana gliceryną.
 • Futro z filcu jest dość łatwe, aby przywrócić pierwotny stan i wygląd. Powinien tylko pocierać alkohol futerkowy, wygładzać, a następnie przeczesywać wzrost kosmków.

Podczas czyszczenia futra należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas pracy z toksycznymi i silnie pachnącymi substancjami, takimi jak benzyna, amoniak i ocet. Wszystkie prace powinny być wykonywane tylko w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od grzejników i materiałów łatwopalnych. Zabronione jest również palenie podczas czyszczenia produktów futrzanych i przebywanie w pobliżu osoby palącej, ponieważ futro jest lekkim materiałem ogniowym, który rozpala się od najmniejszej iskry w ułamku sekundy.

Przestrzegając tych zasad i porad, nie tylko będziesz zadowolony z wyników wykonanej pracy, ale także zaoszczędzisz pieniądze.

Dodaj komentarz

47 − 40 =