Nazwa kategorii

Jak wyczyścić lisa z zażółcenia

Zastanów się, jak wyczyścić futro z lisów w domu: jasne i ciemne odcienie

Nasz czytelnik przysłał nam list, a my po prostu nie mogliśmy go zostawić bez odpowiedzi. Pisze:

"Mój mąż dał futro z lisów na rocznicę. A moje uczucia są bardzo mieszane. Z jednej strony jestem bardzo zadowolony, wszystko wygląda pięknie, luksusowo, ale z drugiej strony boję się kichać - obawiam się, że dodatkowe sprzątanie zepsułoby tylko futro.

Niemniej jednak, chociaż noszę go tak daleko, ale mimo to futro już straciło swój pierwotny połysk, a gdzieś pojawiły się nawet małe plamki. Czy mogę jakoś bezpiecznie to wyczyścić, nie dając mu suchych środków czyszczących? Tak więc, aby nie pogorszyło się po prostu, aby nie zaszkodzić?"

Futro z lisów wygląda na bujne i bogate, a także chroni przed zimnem, ponieważ często jest używane do wytwarzania futer i innych produktów futrzarskich. Ale te produkty nie tracą swojego luksusowego wyglądu w czasie, muszą być oczyszczone - i zrobić to dobrze. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak czyścić futro lisa w domu, aby go nie skrzywdzić.

Najprostszym sposobem czyszczenia futra lisów w domu jest stosowanie środków ludowej. Oto kilka najczęściej używanych z nich:

 • Semolina. Dostępny w prawie każdym domu, ten krup doskonale absorbuje brud. Niewielką ilość semoliny przelewa się do brudnego miejsca, po czym trzeba trochę zmiażdżyć futro i wyczyścić sterownię szczotką lub odkurzaczem w słabym trybie. Jeśli to konieczne, możesz powtórzyć proces.
 • Skrobia. Również doskonała wersja folkowa. Jest stosowany podobnie do semoliny.
 • Ocet. Kolejne narzędzie dostępne w każdym domu. Jeśli namoczysz wacikiem, możesz nie tylko usunąć brud z drzemki, ale także polerować futro.

Przed użyciem środków ludowej, należy ocenić poziom zanieczyszczenia odzieży futrzanej. Prawdą jest, że warto się do nich odwoływać tylko z niewielkim poziomem zanieczyszczenia. Jeśli powierzchnia trochę pożółkła, trochę natłuszczona, ma małe plamki - wtedy możesz sobie z tym poradzić samemu.

Ale jeśli błoto jest stęchłe, szczególnie jeśli wylewasz wino lub sok, nie ma potrzeby eksperymentowania, nie musisz uciekać się do żadnej "babki9raquo; metody, pilnie nosić futro w pralni chemicznej, które wykwalifikowani profesjonaliści próbowali ratować go tak szybko, jak to możliwe.

- Albert Vasilyevich, pracownik pralni chemicznej

Inne metody, takie jak czyszczenie futra z lisów, mogą nie być tak dostępne, ponieważ obejmują zastosowanie "chemii9raquo ;, ale ich skuteczność jest bardzo wysoka, jeśli są stosowane prawidłowo.

 • Benzyna. Możesz po prostu przetworzyć futro przez wycieranie go gąbką zwilżoną benzyną. Ale możesz zrobić to inaczej - zmieszać benzynę ze skrobią w przybliżeniu w równych ilościach, tak, aby pojawił się rodzaj kleiku - a następnie delikatnie wetrzyj ten kleik w sierść. Benzyna odparuje sama, ale skrobia musi być wyczesana z częstym pędzlem. Jest to szczególnie dobry sposób na oczyszczanie białego futra z lisów - nawet jeśli skrobia pozostanie trochę na futrze, nie będzie to zauważalne.
 • Alkohol amoniakalny. Aby skutecznie oczyścić futro z lisów, możesz również zmieszać pół litra wody z niewielką ilością amoniaku i detergentu. Uzyskaną mieszaninę nanosi się punktowo na miejsca szczególnie mocno zabrudzone, a następnie poddaje działaniu wilgotnej gąbki.
 • Szampon. Normalny szampon będzie doskonałym narzędziem do czyszczenia futra, choć jeszcze bardziej priorytetową opcją jest zooshampoo, stosowany dla zwierząt. Na tampon nakłada się niewielką ilość substancji, po czym futro czyści się lekkimi ruchami. Następnie można zmyć pozostałości wilgotną gąbką.

Futro z lisów zmieniło kolor na żółty - jak go wyczyścić?

Jeśli nosisz lekki płaszcz, może on ostatecznie zmienić kolor na żółty. Istnieje bardzo prosty sposób, aby oczyścić futro z lisów z zażółcenia. Aby to zrobić, weź bawełniany wacik i zanurz go w nadtlenku wodoru. Po tym warto przejść przez futro wilgotną gąbką.

Poniższa metoda jest odpowiednia tylko wtedy, gdy lis polarny jest dość biały. Następnie wyczyść go, pomoże zwykłej mąki. Najpierw musi być lekko podgrzany, a następnie posypany futrem. Pochłania brud i lekko rozjaśnia futro. Wszystkie nadwyżki mogą być po prostu zneutralizowane przez zgrabne ruchy.

Ważne jest, aby pamiętać, że: lis futrzany nie toleruje prania, dlatego dozwolone są tylko powyższe metody. Niewielka ilość wilgoci, na przykład podczas zmywania detergentu, jest dopuszczalna, ale poważne zwilżenie może prowadzić do tego, że futro zostanie po prostu zepsute.

Ważne: jeśli futro jest jeszcze mokre, należy je wysuszyć tylko w naturalny sposób, bez użycia suszarki i innych urządzeń.

Lis polarny jest bardzo wrażliwym futrem, nie jest mu łatwo drażnić. Czasami ludzie starają się oczyścić z niej brud, ale w końcu tylko psują swoje produkty futrzane, jeśli przesadzają z aplikacją wilgoci. Co więcej, należy pamiętać, że nawet niewłaściwe przechowywanie może zepsuć futro z lisów, na przykład, jeśli zawiesza się w otwartym pomieszczeniu o dużej wilgotności.

Nie należy również dopuszczać do kontaktu drzemki z futerka z farbującymi przedmiotami odzieży, w przeciwnym razie zostanie on upiększony i trudno będzie go wyczyścić.

- Albert Vasilyevich, pracownik pralni chemicznej

Po udanej karierze i drugim porodzie pozostała w domu.

Teraz moim celem jest stać się idealną gospodynią, aby mąż i dzieci spieszyły do ​​domu i cieszyły się komfortem i czystością.

Jak delikatnie oczyścić futro lisa w domu

Piękne naturalne futro z lisów nadaje górnej elegancji i elegancji, sprawia, że ​​jest bardziej reprezentacyjny i atrakcyjny. Ale długi stos futra szybko staje się brudny, zbiera kurz i uliczny brud, który psuje jego wygląd. Aby utrzymać produkt w dobrym stanie, należy go okresowo czyścić. Jak można czyścić futro w domu, jak pozbyć się zażółcenia i tłustych plam?

Czyszczenie futra z lisów wymaga niewielkiego wysiłku i czasu, a także przestrzegania prostych zaleceń, które ułatwią proces i pomogą przywrócić produkt do pierwotnego wyglądu:

 • Nie myć ani nie myć futra w zwykły sposób.
 • Do czyszczenia używaj środków naturalnych i bezpiecznych, a także do czesania - pędzel z miękkim włosiem.
 • Nie należy suszyć produktów z futra na grzejnikach, powinny one naturalnie wysychać.
 • Uważaj, aby podczas czyszczenia lub suszenia futro nie stykało się z kolorowymi przedmiotami, które mogą zrzucić.

Sposób czyszczenia futra zależy od rodzaju i stopnia zabrudzenia.

Jeśli źródłem zanieczyszczenia futra jest pył uliczny, można go znokautować małym patykiem. Aby to zrobić, przygotuj arkusz, zmocz go i dobrze wkręć. Połóż futro na mokrym prześcieradle i dotknij produktu laską - tkanina pochłonie cały brud, a lis polarny będzie wyglądał jak nowy.

Pianka z mydłem pomaga oczyścić obrożę. Przygotuj roztwór - w 500 ml ciepłej wody dodaj szampon i dokładnie wymieszaj, aż powstanie bujna, twarda pianka. Za pomocą bawełnianej podkładki nałóż pianę na produkt, wykonując lekkie ruchy w kierunku stosu. Przetrzyj futro wilgotną szmatką, aby usunąć resztki szamponu i dobrze wysusz.

Nie należy suszyć produktów z futra na grzejnikach, powinny one naturalnie wysychać

Wyraźnie zabrudzone futra z lisów można czyścić za pomocą otrębów pszennych. W piekarniku, ogrzanym do temperatury 70 ° C, umieścić patelnię, na której równomiernie rozprasza się otręby, i podgrzewać przez 5 minut. Posyp jedzeniem z lisów podgrzane resztki pszenicy i potrzyj najpierw w jedną stronę, potem w drugą. Usuń pozostałą otręby miękką szczoteczką.

Podobnie możesz wyczyścić futro ze skrobi ziemniaczanej lub mandze. Posypać produkt wybranym produktem, posypać wodą z pistoletu natryskowego i lekko go natrzeć. Proszek absorbuje wszelki brud i kurz, aby futro zostało oczyszczone. Po oczyszczeniu strząśnij adsorbent i przeczesz produkt miękką szczoteczką.

Czy można wywnioskować tłuszczowe plamy z lisiego futra? Wziąć 250 ml wody, 10 g soli i 5 ml amoniaku. Wacikiem zanurzonym w powstałym płynie, wytrzeć plamę, a następnie wysuszyć i przeczesać grzebieniem miękką szczoteczką.

Poradzić sobie z takimi zanieczyszczeniami i benzyną. Zwilż bawełniany krążek w produkcie naftowym i potraktuj go plamą. Następnie wytrzyj miejsce zanieczyszczenia wilgotną szmatką i wysusz produkt.

Aby pozbyć się zażółcenia, pomoże rozwiązanie, które wymaga 250 ml wody, 5 ml nadtlenku wodoru i 10 kropli amoniaku. W powstałej cieczy zwilżyć serwetkę i wytrzeć futro wzdłuż kosmków. Po wyschnięciu produktu żółknięcie znika.

Zwróć futro na futro pomoże tkance zwilżonej w roztworze octu (na 250 ml wody 10 ml octu). Przetrzyj futro z lisów lekkimi ruchami i dobrze wysusz.

Jak wyczyścić białą norę?

Skuteczne sposoby czyszczenia złota

Jak umyć w domu chustę z piór?

Do czyszczenia białych futer używaj nadtlenku wodoru. Nawodnić produkt pistoletem natryskowym i wysuszyć w ciepłym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu.

Mąka pszenna pomoże przywrócić futro do bieli. Rozgrzej go na suchej patelni i obficie posypiemy produkt futrzany. Mąka wchłania brud i rozjaśnia futro.

Oczyść śnieżnobiały kołnierz z lisa pomoże szampon dla zwierząt domowych. Rozcieńczyć produkt wodą w równych proporcjach i rozpylić powstały roztwór na futro. Wytrzyj produkt wilgotną ściereczką, wysusz ją na świeżym powietrzu i rozczesz.

Zwróć nieskazitelny wygląd futra lisów, unikając żółknięcia i wydobywając tłuste plamy może być w domu. Najważniejsze, przestrzegaj podstawowych zaleceń - nie moczyć i nie pocierać produktów futrzanych. Po wyschnięciu nie należy wkładać futra do polietylenu i przechowywać w waciku.

Od zażółcenia i brudu: jak wyczyścić futro z lisów w domu

Futro z lisów, nawet z najbardziej delikatnym użyciem, ma tendencję do brudzenia się z czasem. Przejawia się to utratą pierwotnego blasku drzemki z powodu wpływów atmosferycznych i temperaturowych, zmian w cieniu i łatwego zapylenia.

Jeżeli zanieczyszczenie nie jest znaczące, czyszczenie lisich produktów futrzarskich może być przeprowadzane w domu.

Najczęściej do czyszczenia futra z długiej drzemki za pomocą semoliny i skrobi ziemniaczanej. Są to naturalne absorbenty: pochłaniają różne rodzaje zanieczyszczeń, nie uszkadzając struktury stosu.

Produkt należy położyć na płaskiej powierzchni i posypać wybranym środkiem, a następnie lekko zwilżyć wierzchnią warstwę pala wodą z pistoletu natryskowego.

Po odczekaniu całkowitego wyschnięcia należy energicznie wstrząsnąć i delikatnie zaczesać grzebieniem lub specjalną szczotką.

Tłuste plamy usuwa się roztworem amoniaku i solanki. Przygotowuje się go w następujący sposób: 3 łyżeczki soli i 1 łyżkę amoniaku rozpuszcza się w pół litra ciepłej wody. Po zwilżeniu szczotki w tej mieszaninie przechodzić przez zabrudzone miejsca i pozostawić do wyschnięcia. Następnie produkt jest delikatnie czesany.

Futro z lisów jasnych odcieni z czasem staje się żółte. Można go pozbyć się podczas czyszczenia w domu za pomocą nadtlenku wodoru. Należy go wlać do pistoletu natryskowego i spryskać powierzchnię produktu, pozostawić do wyschnięcia.

Dobre rezultaty można uzyskać szczotkując futro ciepłymi otrębami pszennymi.

Nie pozwalając, by otręby ostygły, są one szybko nakładane na powierzchnię produktu, po czym stos należy delikatnie szczotkować szczotką lub rękami. W celu całkowitego usunięcia otrębów, futro jest poddawane obróbce próżniowej, przy użyciu specjalnej dyszy do czyszczenia rzeczy.

Zastosowanie szamponu gwarantuje usunięcie brudu z futra, ale będzie wymagało niezwykłej dokładności: nie można pozwolić na zwilżenie masdry. Szampon należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1: 1 i ubić w pianę. Zanurzając w nim szczoteczkę lub serwetkę, wyrób należy poprowadzić w kierunku stosu, a następnie wyprostować i powiesić na ramionach, aby wyschły.

Najbardziej poszukiwane są piaskowe produkty z białego futra: wraz z ich bezpośrednim przeznaczeniem wyglądają niezwykle luksusowo.

Jednak białe futro, jak żadne inne, ma skłonność do żółknięcia, co pozbawia produkt pierwotnego połysku i nadaje mu nieświeży, stęchły wygląd.

Niemniej jednak, aby usunąć zażółcenia, a jednocześnie i czyste białe futra z lisów można zrobić w domu:

 • Na ruszcie rozgrzej mąkę, a gdy będzie wystarczająco gorąco, posyp je. Gorąca mąka absorbuje brud sam w sobie i usuwa futro z zażółcenia.
 • Gąbka zanurzona w rafinowanej benzynie delikatnie wytrzeć powierzchnię przedmiotu. Po odparowaniu benzyny do drzemki natłuszczono skrobię i pozostawiono produkt na 15-20 minut. Po tym, rzecz powinna być dobrze wstrząśnięta i odkurzona w trybie minimalnym.

Trzeba tylko wiedzieć, że futro z lisów polarnych należy przechowywać przez długi czas:

 1. Nie dopuść do zamoczenia futra. To nieuchronnie doprowadzi do deformacji produktu, nie będzie możliwe przywrócenie go.
 2. Suche futro powinno być tylko w naturalny sposób, czyli w pomieszczeniu, zawieszając przedmiot na wieszaku. Przyspieszenie suszenia za pomocą urządzeń grzewczych jest szkodliwe dla produktów futrzarskich.
 3. Nie zbliżaj się do wyschnięcia wilgotnych produktów z niepomalowanego i barwionego futra: niepomalowane futro musi być pomalowane.

Tak więc, odpowiednia pielęgnacja i właściwe czyszczenie futrzanych elementów pozwoli im zachować elegancki wygląd. Przekonanie w tym pomoże film wideo, który wyraźnie pokazuje wszystkie sposoby czyszczenia futra lisa, dostępne w domu.

Kopiowanie i kopiowanie materiałów witryny jest zabronione.

Dodaj komentarz

5 + 1 =