Nazwa kategorii

Jak wyczyścić ekran laptopa w domu

Lepiej wytrzeć ekran domowego laptopa

Jak wyczyścić ekran laptopa w domu, myśli każdy właściciel nowego, zakupionego tylko sprzętu biurowego. Wyjątkowo nie można użyć szmatki ani serwetek, które służą jako stół jadalny. Zabronione jest wlewanie wody i innych płynów na ekran monitora z pistoletu natryskowego.

Kolejna ważna i metoda wycierania. O wiele łatwiej jest usunąć kurz z ekranu niż wytrzeć ślady pozostawione przez muchy lub plamy. Być może najpierw powinieneś poradzić sobie z rodzajami zanieczyszczeń.

Zanieczyszczenia na monitorze laptopa mogą być takie:

Aby wytrzeć ekran laptopa z kurzu jest przyjemnością. Wystarczy wykonać kilka gładkich ruchów dłonią, w której jest przymocowana odpowiednia sucha ścierka i nie ma śladu kurzu.

Brudne plamy i smugi, punkty pozostawione przez owady, przetrzyj wilgotnymi specjalnymi serwetkami. W każdym razie nie można przekroczyć ekranu palcem, zwłaszcza monitora LCD. W przeciwnym razie ochronna powłoka antyrefleksyjna zostanie uszkodzona. Ponadto mogą wystąpić inne problemy, które są wykrywane po czyszczeniu po dalszym użytkowaniu laptopa.

Jeśli używasz zwykłej wody, musisz wycisnąć dobrą szmatę lub serwetkę. Nie nadaje się do urządzeń biurowych, jeśli woda rozleje się bezpośrednio na ekran. Krople wpływają do otworów wentylacyjnych, wchłaniają nadwyżki cieczy na samej powierzchni monitora. To łamie strukturę ekranu, wilgoć dostaje się do wnętrza laptopa.

Wodę można zastąpić słabym wodnym roztworem 3% octu. Są łatwe do czyszczenia nawet z monitora LCD. Po usunięciu plam, wytrzyj wyświetlacz notebooka suchą ściereczką lub szmatką.

Jeśli kurz opadnie na monitor, możesz go użyć do usunięcia celofanu. Musi być cienki i miękki. Odpowiednie jedzenie. Kiedy celofan dotyka ekranu, generowana jest elektryczność statyczna, która jest znacznie silniejsza na worku, więc cały kurz przykleja się do niego. Przy tej metodzie czyszczenia z kurzu konieczne jest wyłączenie i ochłodzenie laptopa.

Nie przecierać ekranu laptopa alkoholem lub roztworami zawierającymi alkohol. Aby to zrobić, są specjalne płyny w wyspecjalizowanych działach sklepów domowych.

Jeśli na wyświetlaczu pojawi się już uparta plama, lepiej użyć w domu zwykłego mydła dziecięcego bez substancji zapachowych. Usuwa wszelkie, nawet tłuste plamy.

Przed wyczyszczeniem ekranu powinieneś zdecydować, czego nie używać kategorycznie. Zabronione jest stosowanie:

 • zwykłe papierowe serwetki;
 • ręczniki;
 • gruba tkanina;
 • gąbka z pianki gumowej.

Podczas korzystania z papierowych serwetek, ręczników frotte, cząstek papieru, kosmków przylegają do ekranu. Nowe ręczniki waflowe, jak każda inna szorstka tkanina, pozostawiają zadrapania. Po piankowej gąbce zapewnia się wygląd rozwodu. Ponadto narzędzia te mogą również porysować powierzchnię monitora.

Czyli czyść ekran laptopa? W tym celu sprzedawane są specjalne chusteczki nawilżane. Kupując je, należy zwrócić uwagę na rodzaj cieczy, którą są zaimpregnowane. Nie kupuj tych, które zawierają rozpuszczalniki alkoholowe.

Zastosowanie serwet o takiej kompozycji prędzej czy później doprowadzi do uszkodzenia powłoki antyrefleksyjnej. Wyświetlacz laptopa, komputera, tabletu pokryty jest drobnymi pęknięciami.

Kolejnym kryterium jakości jest stopień wilgotności. Jeśli wytrzyj ekran wilgotną ściereczką, powierzchnia ekranu, podobnie jak gąbka, pochłonie całą wilgoć, która jest bardzo szkodliwa dla laptopa.

Również odpowiednia jest miękka tkanina sprzedawana w zestawie ze specjalną strukturą do pielęgnacji monitorów urządzeń biurowych.

Do wycierania wyświetlacza dobrym wyborem jest mikrofibra do czyszczenia okularów. Jest praktycznie pozbawiony kosmków i wystarczająco miękki.

A jeśli nie masz żadnych specjalnych narzędzi pod ręką, mały kawałek czystej flanelowej tkaniny będzie działał w domu do wycierania ekranu laptopa.

Według właściwości ten materiał w pełni spełnia wszystkie wymagania i standardy przyjęte dla normy.

Ekran laptopa lub komputera należy czyścić z kurzu i innych zanieczyszczeń tak często, jak jest używany. W procesie działania zawsze występują drobiny i odciski palców.

Przed czyszczeniem ekranu ze śmieci komputer powinien być wyłączony. Zaczekaj, aż wszystkie części ostygną. Dopiero wtedy zaczynają czyszczenie.

Tylko czyste ściereczki i serwetki nadają się do pracy. Nawet niewielki brud na nich doprowadzi do powstania brudnych pasków na monitorze.

Jeśli ekran gromadzi tylko kurz, wytrzyj go suchą lub lekko wilgotną mikrofibrą, flanelą lub specjalną serwetką o składzie pielęgnacyjnym.

Mydło pomaga oczyścić monitor komputera lub laptopa z poważniejszych zanieczyszczeń. Odpowiednia ściereczka, serwetka lub wacikiem zwilżona jest w wodzie, namydlona i wyciśnięta. Następnie wytrzyj monitor.

Kiedy mydlenie nie potrzebuje dużo gorliwości. Jeśli szmatka z pianką nie zostanie właściwie wciśnięta, mydło dostanie się do otworów wentylacyjnych w rogach wyświetlacza. Więc zanim zwarcie nie jest daleko.

Następnie powinieneś zebrać miskę czystej wody i wypłukać w niej ściereczkę, mocno wycisnąć i ponownie wytrzeć ekran. Słabo wyciśnięte mokre szmatki zmoczą wyświetlacz. Będzie wysychać przez długi czas.

Nie rozpylaj wody na monitor. Ten ostatni zaniknie pod ekranem, może utworzyć plamę na ciele matrycy. Wtedy ekran stanie się pasiasty, z laptopem będzie ciężko pracować.

Podczas usuwania zanieczyszczeń z ekranów sprzętu biurowego powinieneś wykonać szmatę z okrągłymi lub pionowymi ruchami od dołu do góry. Nadmiar wilgoci nie wycieka do kadłuba.

Narożniki, gdzie wyświetlacz graniczy z podstawą, delikatnie zetrzyj z kurzu i brudu waciki. W takim przypadku nie musisz wywierać na nie dużej presji.

Nie należy przecierać ekranu laptopa ani żadnego innego sprzętu biurowego, gdy urządzenie jest uruchomione. Pianka z mydłem, woda, a nawet specjalne mieszanki pielęgnacyjne natychmiast wysychają na ogrzewanym ekranie. Wilgoć przedostaje się i opada na części wewnętrzne. Żywotność laptopa znacznie się zmniejsza.

Aby usunąć plamy tłuszczu, ślady much i innych owadów, nie należy używać detergentów do mycia naczyń ani do czyszczenia szklanych powierzchni. Korodują górną osłonę ekranu.

W żadnym wypadku nie można zeskrobać monitora za pomocą noża, ostrza lub filcowej ściereczki. Przynajmniej będzie dużo zadrapań lub ogólnie wyświetlacz się nie powiedzie.

Matowe monitory starych marek sprzętu biurowego można przecierać wilgotną serwetką. Dzięki temu można zmyć wszystkie wysuszone plamy na raz.

Błyszczące wyświetlacze wymagają bardziej ostrożnej obsługi. Podczas ich czyszczenia, powinieneś starać się pokryć jak najwięcej obszar do przetarcia.

W przypadku urządzeń biurowych należy delikatnie i delikatnie je traktować, do wycierania ekranu należy używać wyłącznie miękkich, niewodnych materiałów i nieagresywnych płynów. Wtedy będzie służył wiarą i prawdą przez wiele lat. Chroń swój monitor komputera przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, plamami i dbać o niego poprawnie!

Jak prawidłowo oczyścić ekran laptopa?

Każdy właściciel nowoczesnej technologii jest przydatny, aby wiedzieć, jak wyczyścić ekran laptopa. Ponieważ stale siedzi w kurzu, a czasem są bardziej poważne zanieczyszczenia. Tymczasem nie każde narzędzie jest odpowiednie. Jeśli nie ponosisz odpowiedzialności za to zadanie, możesz po prostu popsuć monitor. Jak można tego uniknąć?

Dbanie o technikę jest ważne regularnie. Usuwanie pyłu jest najłatwiejsze. Wystarczająco lekko, bez prasowania, wytrzyj powierzchnię suchą serwetką lub wacikiem. Ale najlepszym miejscem do tego celu jest ściereczka z mikrofibry. Za ich pomocą można dokładnie wyczyścić wyświetlacz laptopa i inne podobne powierzchnie: optykę aparatu, okulary, dyski CD. Specjalnie wycięte włókna tego materiału przyciągają kurz, a nawet bakterie. Wystarczy udać się we właściwe miejsce.

Jeśli zaistniała potrzeba pozbycia się drobin, których nie można usunąć za pomocą łatwego dotyku, konieczne będzie użycie większej "ciężkiej artylerii". Czasami wystarczy zwilżyć mikrofibry i wytrzeć brud. Ale musisz uważać: materiał powinien być tylko lekko wilgotny. W przeciwnym razie woda może przeniknąć do obudowy, a następnie na matrycy będzie widoczny rozwód. Nie używaj papierowych serwetek: zawierają cząstki drewna, które mogą pozostawiać zadrapania. Ponadto papier rozpuszcza się, a drobne kawałki spadają w trudno dostępne miejsca.

Mokre chusteczki i środki czyszczące

Gdy trzeba wyczyścić monitor, można wykonać wilgotne czyszczenie. Najważniejsze, że nie zawierają alkoholu. Również pożądane jest, aby wybrać nie za mokro: nadmiar wilgoci pozostawi plamy, szczególnie w przypadku błyszczących wyświetlaczy. Można tego uniknąć, jeśli powierzchnia zostanie wytarta dwukrotnie. Drugi raz - już wyschły produkt. Różni producenci oferują miękkie, niestrzępiące się serwetki, które delikatnie wpływają na ekran.

Istnieją zestawy, które składają się z mokrych i suchych serwetek. Impregnowane specjalną kompozycją, wyświetlacz jest czyszczony jakościowo, a suche usuwają resztki brudu i nadmiaru wilgoci. Ekran szybko i łatwo staje się czysty. Ponadto mają działanie antystatyczne.

W innym zestawie, który wykazuje doskonałe wyniki, zawiera suchą serwetkę i specjalny spray do czyszczenia. Są sprzedawane w ten sam sposób. Kosztuje trochę więcej niż zwykłe chusteczki, ale także czyści bardziej efektywnie. Wystarczy tylko natryskać serwetkę, wytrzeć ekran i zetrzeć go dokładnie.

Nie należy próbować usunąć drzazgę na ekranie palcem: lewy tłusty ślad.

Możesz używać niestrzępiących się serwetek w połączeniu z sprayami do czyszczenia lub żelami. Ale lepiej wybrać te specjalne, zaprojektowane z myślą o technologii. W przeciwnym razie może być trudno pozbyć się rozwodów. Szklany płyn do szkła nie działa: powierzchnia ekranu laptopa wymaga bardziej ostrożnego podejścia. Nie rozpylaj produktu na monitorze. W takim przypadku nie można obliczyć ilości i część płynu wycieknie pod obudową. Powinieneś zastosować substancję na serwetce.

Wybór środków do utrzymania czystości technologii jest świetny. Ale jakiekolwiek środki kosztują pieniądze. Dlatego, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze lub plamy, musisz je natychmiast zetrzeć, a nie ma w pobliżu żadnej specjalnej żywności, możesz spróbować wyczyścić wyświetlacz za pomocą mydła i wacika.

Aby to zrobić, musisz przygotować ciepłą wodę w wygodnym naczyniu i wymaganą liczbę płatków bawełny. Są wystarczająco gęste od zewnątrz, więc nie pozostawiają kosmków. Najpierw wytrzyj ekran suchymi dyskami, aby usunąć kurz. Następnie zwilż kilka kawałków, dokładnie wyciśnij, aby woda nie spłynęła i mydło. Najlepiej nadaje się do mydła dla dzieci. Następnie musisz wyczyścić monitor, poruszając się w górę iw dół oraz w lewo-prawo. Po zabiegu będą rozwody, to nie będzie straszne. Aby je usunąć, należy zwilżyć czyste dyski i wytrzeć powierzchnię, ponieważ zanieczyszczenia zmieniają je na nowe. I tak dalej, aż pojawi się wynik. Ponieważ matryca LCD szybko wysycha, niemal natychmiast można ocenić jej działanie.

Zalecenia dotyczące dbania o ekran

W domu, czy przestrzeganie pewnych zasad nie jest trudne do oczyszczenia ekranu laptopa.

 • Kurz należy usuwać miękką, niepozostawiającą włókien ściereczką, najlepiej z serwetami z mikrofibry.
 • Delikatnie wytrzyj monitor, bez ucisku, poruszając się po okręgu, w poziomie lub w pionie.
 • Czyszczenie laptopa powinno być regularne, częstotliwość zależy od intensywności urządzenia.
 • Wyczyść złącze walizki i wyświetlacz za pomocą bawełnianego wacika.
 • Służy do czyszczenia tylko czystej szmatki i szmatki.
 • Środki na bazie alkoholu, rozpuszczalniki, "White Spirit", wszelkie proszki nie nadają się do monitorów.
 • Podczas przetwarzania notatnik powinien być wyłączony. Można go włączyć dopiero po całkowitym wyschnięciu.

Jeśli masz pytanie dotyczące czyszczenia wyświetlacza laptopa, najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego narzędzia w dowolnym sklepie elektronicznym. Zazwyczaj są one niedrogie, ale działają szybko i sprawnie.

Dziewczyny, ciągle myślimy o codziennych problemach i zapominamy o sobie. Tak, mamy czysty dom, myjemy i myjemy rzeczy, zawsze jest coś do jedzenia. Ale miałem wrażenie, że mój mąż ma kochankę, prawdopodobnie z powodu mojej nadwagi. Tutaj patrzę na Olyę Cartunkov z KVN, co za głupiec straciła 30 kg w ciągu kilku miesięcy, a ja przestrzegałem jej diety, są już pierwsze wyniki - 10 kg. I natychmiast mój mąż zaczął zwracać większą uwagę na mnie w łóżku. Kogo obchodzi, jak schudłeś, Kartunkova może przeczytać tutaj. Mówię tylko, że pracownik sam się sprawdził.

Natalia, a jeśli taki alkohol zniknął, czy możesz poświęcić resztę uwagi? Co powiesz na jazdę na czymś wyższym niż 10 centymetrów?

i ich zapis

Pytania i sugestie: [email protected]

Uwaga, proszę! Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła.

Jak wyczyścić ekran laptopa? Jak wyczyścić ekran tabletu?

Z biegiem czasu i w zależności od warunków w pomieszczeniu na ekranach urządzeń elektronicznych (monitory, laptopy, tablety itp.) Gromadzi się kurz, pojawiają się tłuste odciski palców i inne zanieczyszczenia.

Każde urządzenie elektroniczne wymaga odpowiedniej opieki, to jest zapobiegania i czyszczenia.

Im więcej uwagi i czasu poświęca się na dbanie o sprzęt, tym więcej działa i im dłuższy jest okres użytkowania.

Konserwacja sprzętu powinna być przeprowadzana regularnie. Wszelka ostrożność zaczyna się przede wszystkim od czyszczenia ekranu komputera przed kurzem i brudem.

Jak dbać o mój laptop i tablet?

Jak wyczyścić ekran laptopa?

Jak wyczyścić ekran tabletu?

A więc w kolejności.

Notebook (notebook) w tłumaczeniu z języka angielskiego to notebook lub komputer przenośny - przenośny komputer przenośny.

Ciało notebooka integruje wszystkie główne komponenty właściwe dla stacjonarnego komputera, w tym urządzenia wejściowe - klawiaturę i tabliczkę dotykową lub touchpad, wyświetlacz i baterię.

Laptop ma mały rozmiar i wagę.

Rodzina notebooków obejmuje komputery przenośne wykonane w składanej walizce.

Co wyczyścić ekran laptopa - materiał

Następnie można wytrzeć ekran laptopa - zaleca się stosowanie dwóch niestrzępiących się serwetek (na przykład flaneli). Pierwsza, lekko zwilżona, usuwa kurz, a druga, sucha - ociera ekran, aby upewnić się, że nie pozostawia rozwodu.

Zalecamy stosowanie tkanin bawełnianych, niepozostawiających włókien tkanin z mikrofibry, suchych jednorazowych serwetek.

Materia nie powinna być mokra - bardzo mokra. Wypływające z mokrej cieczy płynnej mogą pozostawić ślady na płaszczyźnie ekranu, które są wystarczająco trudne do wyeliminowania. Ponadto płyn ten może powodować zwarcie w obwodach elektrycznych obwodu.

Tkanina nie powinna być naelektryzowana.

Upewnij się, że sprawa jest oczyszczona, nie ma na niej gruboziarnistych ziaren, które mogą porysować ekran laptopa.

Idealną opcją będzie zastosowanie specjalnych serwetek, które w różnych wersjach oferują wyspecjalizowane sklepy komputerowe.

Co wyczyścić ekran laptopa - czyli

Tradycyjnie ekran jest czyszczony zwykłą wodą. Jeśli ekran jest silnie zabrudzony (plamy po wodzie, odciski palców), nie można obejść się bez specjalnych środków czyszczących (żel lub spray i zestaw serwetek).

Jeśli odpowiesz na pytanie, tym lepiej wytrzeć ekran laptopa, najlepiej wybrać gotowe serwetki specjalistyczne i fundusze na ten cel.

Środki profesjonalne różnią się tym, że zapewniają różne stopnie zanieczyszczenia, a także skupiają się na różnych modelach i cechach technologii. Dzięki profesjonalnym narzędziom pod ręką, jak wytrzeć ekran laptopa, nie będzie już problemu.

 • Użyj płynów zawierających alkohol i alkohol!
 • Przetrzyj ekran laptopa narzędziami do czyszczenia okien, mycia podłóg.

Stosowanie środków czyszczących z aktywnymi agresywnymi składnikami (acetonem itp.)

Co wyczyścić matę ekranu laptopa

Podczas pielęgnacji matowych powierzchni czasem wystarczy po prostu zwilżyć tkaninę i wytrzeć ekran początkowo zwilżoną szmatką, a następnie wysuszyć i poczekać, aż całkowicie wyschnie.

Komputer typu tablet (tablet) - rodzaj laptopów. Komputery te są wyposażone w ekrany z czujnikami i umożliwiają pracę z rysikiem lub palcami, za pomocą lub nie za pomocą do sterowania klawiaturą i myszą.

Główną cechą tej rodziny laptopów osobistych jest pełna kompatybilność sprzętu z IBM PC i instalacja na nich pełnowartościowych systemów operacyjnych.

Takie systemy operacyjne umożliwiają użytkownikom korzystanie, bez ograniczeń, z dowolnego oprogramowania dostępnego na komputerze stacjonarnym.

Podczas czyszczenia monitorów tabletów nie zaleca się stosowania płynów zawierających alkohol, środki czyszczące i różne rozpylacze. Takie preparaty mogą łatwo uszkodzić powłokę.

Do czyszczenia ekranu tabletu zaleca się stosowanie serwetek wykonanych z mikrofibry - tkaniny wykonanej z poliamidu i poliestru, która ma zdolność wchłaniania tłuszczu i usuwania elektryczności statycznej.

Dzięki tradycyjnej opcji czyszczenia jest wystarczająco dużo wody i kawałka materiału. W przypadku silniejszego zabrudzenia należy zastosować specjalne środki.

Zalety profesjonalnych narzędzi do obsługi laptopa lub tabletu

1. Właściwości specjalnych związków pozwalają łatwo pozbyć się wszelkiego rodzaju plam i kurzu.

2. Obecność dogodnego kształtu i dozownika umożliwia regulację wymaganej ilości płynu do oczyszczenia.

3. Zastosowanie specjalnych materiałów chroni przed otarciami i zadrapaniami, a także całkowicie pochłania wilgoć.

4. Z reguły profesjonalne środki nie tylko oczyszczają się z zanieczyszczeń, ale także doskonale radzą sobie z bakteriami i drobnoustrojami.

5. Gospodarka. Do czyszczenia potrzebne są tylko kilka kropli cudownego środka.

1. Przed rozpoczęciem procedury należy odłączyć komputer i odłączyć od niego urządzenia peryferyjne. Rozpoczęcie pracy polega na płynnym ruchu okrężnym, wycieranie ekranu wilgotną materią.

2. Po początkowym leczeniu powtarzające się ruchy okrężne muszą pozbyć się pozostałych pasm.

3. Wytrzyj powierzchnię lekkimi ruchami, bez użycia całej siły, aby usunąć duże zabrudzenia z ekranu laptopa. Nacisk powinien być dokładnie taki, aby utrzymać tkaninę w płaszczyźnie monitora, nie więcej. Nadmierny nacisk na tkaninę może uszkodzić matrycę LCD i spowodować poważne uszkodzenie ekranu.

4. Unikaj dotykania ekranu bezpośrednio palcami.

5. Zachowaj ekran tylny, aby zapobiec przewróceniu się lub upadkowi urządzenia podczas czyszczenia.

6. Aby usunąć najbardziej trwałe zanieczyszczenia, procedura może wymagać kilkakrotnego powtórzenia. Jeśli zabrudzenia są wystarczająco mocne, zaleca się kilkakrotną zmianę materiału (ściereczki do czyszczenia).

Dodaj komentarz

6 + 3 =