Nazwa kategorii

Jak prawidłowo powieszać zdjęcia w apartamencie

Podstawowe zasady wieszania zdjęć we wnętrzu

Obrazki, zdjęcia, plakaty i panele przez cały czas były główną ozdobą każdego wnętrza. Wydawać by się mogło, że piękny obraz sam w sobie jest dobry, niezależnie od środowiska i lokalizacji, jednak w praktyce stwierdzenie to jest dalekie od prawdy. Czy zawsze trzeba udekorować wnętrze malowniczymi arcydziełami, czy można zrobić z "małą krwią"? Jaką ścianę w pokoju wybrać do powieszenia zdjęć? Jak układać i układać kilka zdjęć lub rysunków w jednej kompozycji? Na jakiej wysokości najlepiej je powiesić? Postaramy się odpowiedzieć szczegółowo na wszystkie te ważne pytania.

Na ścianie można umieszczać nie tylko obrazy olejne, ale także lustra, płaskorzeźby lub ulubioną kolekcję rysunków i pocztówek, najważniejsze jest wybrać dla nich godną oprawę, Ballard Designs

Wystrój i akcesoria we wnętrzu odgrywają ważną rolę, tworząc integralność obrazu i atmosferę przytulnej i zamieszkałej przestrzeni. Nawet gdy wykończenie jest zakończone, a meble zajęły swoje miejsca, ściany pokoju często wydają się zbyt puste i nudne, a następnie istnieje potrzeba udekorowania ich zdjęciami, plakatami itp. Wspaniale jest, jeśli masz już kilka malowideł lub obrazów godnych dekoracji wnętrza, ale jeśli nie masz kolekcji dzieł sztuki, nie jest to wymówką, by opuścić ściany puste. Rodzinne zdjęcia w zgrabnych ramach, cyfrowe drukowanie dowolnego obrazu na płótnie, wewnętrzne kolaże, które możesz wykonać samodzielnie, itp. może stać się oryginalnym i stylowym zamiennikiem zwykłych zdjęć. Ponadto same płótna nie są arcydziełami, łączone na ścianie we wspólną grupę, tworzą dość atrakcyjną i interesującą kompozycję, którą można ustawić w określonym rytmie lub użyć we wnętrzu jako brakujący akcent kolorystyczny.

Vintage i nie bardzo karty mogą być również ciekawą opcją do wystroju pokoju, Pottery Barn

Wskazówka: jeśli chcesz dostosować rozmiar obrazu, użyj maty. Przy jego pomocy na przykład małe zdjęcie wydaje się większe.

Kompozycja zawieszania obrazów we wnętrzu jest bezpośrednio zależna od geometrii otaczającej przestrzeni, podczas gdy obrazy na ścianie mogą wizualnie korygować niedostatki pomieszczenia. Na przykład pionowo ustawione obrazy nie mogą sprawić, że sufit wydaje się wyższy, ale wręcz przeciwnie - zawieszony poziomo - jego szerokość. Jeśli zadaniem jest sprawienie, aby wąskie i długie pomieszczenie wydawało się krótsze, wystarczy umieścić na ścianie końcowej jeden duży i jasny obraz.

Ludzka percepcja jest niezwykle wrażliwa na linie poziome, dlatego budując kompozycję kilku obrazów staraj się, aby ich dolna część była wyrównana poziomo.

Zdjęcia i zdjęcia można nie tylko powieszać, ale na przykład umieścić je na półkach, jednak opcja ta nie nadaje się do wnętrz w surowej, klasycznej stylistyce

Ważną rolę odgrywa funkcja pomieszczenia. Dekoratorzy dużych i jasnych płótna nie polecają umieszczania w sypialni, tak jak dramatyczne i bitewne obrazy, które bez wątpienia będą zakłócać odpoczynek i relaks.

Oryginalna wersja obrazu na sztaludze, Pottery Barn

Wskazówka: jeśli nie masz pewności, w jaki sposób beton może zmieścić się we wnętrzu, umieść go najpierw na pylecie lub na sztalugach i zobacz, jak zostanie połączony z meblami. Ta sama metoda nadaje się do umieszczania obrazów w pomieszczeniach, w których z powodu pewnych okoliczności nie można zepsuć ścian i wbić w nie paznokci.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią wysokość do wieszania zdjęć, aby były dobrze widoczne. W tym przypadku trzeba się kierować koniecznie na linii wyobrażonej, przechodząc dokładnie przez środek obrazu. Klasyczna "muzealna" wersja powieszenia obrazów - 152 cm od podłogi do tej środkowej linii. Umieszczając odpowiednio grupę zdjęć, należy wziąć pod uwagę wysokość ramek, paszport i spacje między obrazkami. Tak więc środek obrazu powinien znajdować się tuż poniżej poziomu oczu osoby stojącej (to znaczy w przybliżeniu na poziomie 150 cm). Małe zdjęcia i zdjęcia mogą być zawieszone nieco niżej, więc były łatwe do zobaczenia, większe - powyżej, około 160 cm nad podłogą.

Przypomnienie: zdjęcia w jadalni i kuchni lepiej jest powiesić trochę niżej, bo prawdopodobnie będziesz ich podziwiał, nie stojąc, ale siedząc przy stole.

Asymetryczna kompozycja zdjęć o różnych formatach

Jeśli nie planujesz umieszczać dużego płótna lub plakatu bezpośrednio na podłodze (dekoracyjna recepcja, czasami używana z nowoczesnym obrazem i grafiką), nie zaleca się zawieszania zdjęć poniżej 60 cm.

Malowidła we wnętrzu nie są częścią pustej przestrzeni muzealnej z białymi ścianami, ale uzupełniają pokój już wypełniony różnymi meblami, z którymi muszą współdziałać organicznie. Wiszące obrazy, należy zwrócić uwagę na obecność występów i nisz, poziom górnej krawędzi drzwi i okien, położenie mebli.

Proste rysunki lub ozdoby, które mogą być powtarzane przez niemal każdego, mogą organicznie dekorować wnętrze. Przykład symetrycznej kompozycji z prac tego samego formatu, Pottery Barn

Wskazówka: nie zaleca się zawieszania zdjęć obok wysokich szafek, ale duże zdjęcie nawet na małym portalu z kominkiem będzie wyglądało bardzo efektownie.

Klasyczna wersja umieszczania obrazów w salonie - nad kanapą lub innym dużym, ale low-endowym meblem

Większość zdjęć jest pogrupowana na jednej ze ścian pokoju, na przykład nad kominkiem, niską skrzynią lub sofą. W takim przypadku ważne jest, aby narysować wyimaginowaną linię od krawędzi mebla i ułożyć obraz w taki sposób, aby między nimi a tą linią była wolna przestrzeń.

Jak już wspomniano, nawet najprostsze obrazy mogą stać się imponującym dodatkiem do wnętrza, jeśli połączysz je w jedną kompozycję i prawidłowo umieścisz. Liczba, rozmiar i format zdjęć mogą być całkowicie dowolne, co z kolei sprawia, że ​​zadanie ich aranżacji jest jeszcze trudniejsze. Obrazy można grupować według techniki (na przykład akwarele lub ryciny), kolory (na przykład czarno-białe fotografie), motywy (odciski ze zwierzętami lub martwe natury).

Wariant symetrycznego składu nad sofą

Przypomnienie: jeśli nie chcesz zatrzymywać pokoju w sali muzealnej, aby umieścić zdjęcia, lepiej wybrać tylko jedną ze ścian.

Niektóre panele dekoracyjne można umieścić zarówno w pionie, jak iw poziomie, Ulepszenia

Warianty grupowania zdjęć w jedną kompozycję:

 • obrazy o mniej więcej tym samym formacie i rozmiarze mogą być zawieszone przez symetryczną "siatkę", to znaczy, ta sama tkanina jest zawieszona w jednej linii w równych odstępach między nimi
 • małe obrazy mogą być pogrupowane wokół większego obrazu lub wyrównane na jednej osi, natomiast większy obraz jest przesuwany ze środka kompozycji w lewo lub w prawo o około 30 cm
 • jeśli masz dwa obrazy o różnych rozmiarach, większy można zawiesić nieco wyżej, aby ułatwić jego postrzeganie (środek obrazów, w tym przypadku, będzie się pokrywał)

Ważnym aspektem percepcji obrazów we wnętrzu jest ich iluminacja. Oczywiście nie zawsze jest możliwe wyróżnienie każdego płótna indywidualnie, dlatego lepiej wybrać dobrze oświetloną część pokoju do malowania. Najcenniejsze i najbardziej atrakcyjne elementy kolekcji można wyróżnić osobno, korzystając na przykład z opraw oświetleniowych z wbudowanym oświetleniem lub lamp specjalnych. Do oświetlania eksperci zalecają stosowanie żarówek halogenowych, ponieważ ich białe światło nie wpływa na postrzeganie kolorów. Lampy powinny być skierowane bezpośrednio na płótno, dostosowując ich położenie, aż zniknie z niego nadmiar olśnienia i blasku.

Specjalne lampy do malowania obrazów mają zazwyczaj wydłużony kształt i znajdują się nad ramą, Lucyfero

Kilka jasnych plakatów, kolaży lub stylowych zdjęć może naprawdę zmienić wygląd pomieszczenia, nawet bez ponoszenia poważnych kosztów naprawy. Odważ się eksperymentować z wystrojem wnętrza, aby nadać domowi wyjątkową osobowość i podkreślić styl.

Jak powiesić zdjęcie na ścianie

Kiedy kupowanie obrazów dla Twojego domu mamy problem z prawidłowym zawieszeniem i harmonijnym umieszczeniem zakupionych zdjęć. Istnieje szereg prostych zasad, które są nam potrzebne, aby nam w tym pomóc.

Ważnym elementem podczas umieszczania obrazów jest oświetlenie. Większość ekspertów zgadza się, że najlepszym oświetleniem dla obrazów jest dobre oświetlenie w całym pokoju, ale w przypadku niektórych zdjęć może być potrzebne dodatkowe oświetlenie. Może to być spowodowane niedostatecznym oświetleniem tego miejsca, pojawieniem się olśnienia z ogólnego światła i po prostu chęcią podkreślenia obrazu lub grupy obrazów. Oprawa powinna być umieszczona w taki sposób, aby światło pada równomiernie na obraz, bez tworzenia odblasków i cieni. Do oświetlenia najlepiej używać diod LED, w przeciwieństwie do lamp halogenowych, nie nagrzewają się i przy niewielkich rozmiarach tworzą dobry, kierunkowy strumień świetlny, który nie zakłóca zakresu kolorów obrazu. Nie zapomnij o bezpieczeństwie obrazu: maksymalne oświetlenie obrazu 150 luksów, 100W żarówek lub 20W świetlówek powinno znajdować się nie bliżej niż jeden metr od obiektu (200W - około 2 metry itp.)

Nie umieszczaj zbyt wysoko zdjęć, należy je powieszać na ścianie, aby można je było wygodnie oglądać. Oferujemy uniwersalną metodę wieszania zdjęć. W przypadku obrazów rozciągniętych poziomo, musisz narysować wyimaginowaną linię prostą, podchodząc w górę od dolnej krawędzi obrazu (czyli obraz, a nie bagietkę) 2-3 cm, i umieść obraz na ścianie tak, aby ta linia prosta była na wysokości twoich oczu. W przypadku obrazów pionowych: przy wysokich sufitach działa ta sama zasada, a przy niskich sufitach narysuj linię wyobrażeniową 6 cm nad krawędzią.

Jak określić optymalną odległość do oglądania zdjęć? W przypadku malowania, napisanego w stylu impresjonizmu (duże uderzenia), obowiązuje zasada: musimy wziąć rozmiar największej strony obrazu i pomnożyć przez 3, wynikowa ilość jest minimalną odległością dla najlepszego oglądania tego obrazu.

Który obraz wybrać - pionowy lub poziomy?

Należy pamiętać, że pionowe obrazy wizualnie podnoszą sufity, a horyzontalne - "Extend9quot; ściana. Poziome obrazy mieszczą się dobrze nad sofą, łóżkiem, komodą itp .; pionowe - na wąskiej ścianie.

Jeśli chcesz, aby obraz był blisko ściany, dokręć linę mocującą w obrazie (jak cięciwa). A jeśli chcesz, aby wisiał pod kątem do ściany - poluzuj linę (im słabsze napięcie i poniżej zawiasu, tym większy kąt) i przesuń uchwyt poniżej.

 • Jeśli w pomieszczeniu jest duża ściana, a zdjęcia są małe, lepiej, aby ich grupy były uporządkowane wokół tego, co lubisz najbardziej. Grupa powinna składać się z obrazów podobnych do stylu, motywu lub schematu kolorów. Na przykład może to być seria akwarel lub batik, lub połączenie oleju i akwareli, połączone jednym motywem i schematem kolorów. Trzeba wziąć pod uwagę, że w grupie trzech obrazów przeciętny obraz jest głównym, który przyciąga twoją uwagę.
 • W przypadku zdjęć o tym samym rozmiarze najprostsza wersja umieszczenia: w jednym rzędzie, w tej samej odległości od siebie. Ale jest znacznie lepiej i ciekawiej, gdy zwisają na różnych poziomach.
 • Dla niektórych obrazów, z reguły ten obraz, napisany starą klasyczną techniką, w masywnej oprawie, wymaga dużej przestrzeni na ścianie, takie obrazy nie mogą ograniczać się do mebli czy innych dzieł sztuki.
 • Istnieje również stara, sprawdzona w czasie metoda grupowania obrazów - ciągły gobelin wiszący, gdy obrazy zamykają prawie całą ścianę.
 • Nie publikuj grupy obrazów na ścianie "przez wzrost" w celu zwiększenia lub zmniejszenia wielkości - jest to oznaka złego smaku.
 • Aby się nie pomylić, wielu ekspertów zaleca komponowanie kompozycji z grupy zdjęć na podłodze, a następnie przeniesienie jej na ścianę.

Nie jest konieczne, aby grupa zdjęć była ujęta w tej samej bagietce. Jeśli bagietka jest odpowiednio dobrana do każdego zdjęcia, cała grupa będzie wyglądać harmonijnie.

Umieszczanie zdjęcia we wnętrzu na stojaku muzycznym lub sztalugach

Ostatnio modne stało się przyjęcie obrazu na stoisku muzycznym lub sztalugach. Tworzy poczucie kreatywności i kreatywności (jakby artysta właśnie skończył swoją pracę).

Przykładowe przykłady umieszczania obrazów na ścianie:

Przykładowe przykłady lokalizacji obrazów:

© Materiał jest przygotowany przez galerię sztuki Art St. Petersburg

LiveInternetLiveInternet

 • (0)
 • 23 lutego. (0)
 • Audiobooki. (9)
 • Balet (2)
 • Koraliki (9)
 • Koronki z Brugii. (8)
 • W świecie zwierząt (11)
 • Vintage (11)
 • Obroże. (7)
 • Wszystko dla pamiętnika (80)
 • Wszystko dla komputera (65)
 • Wszystko przydatne na drutach (85)
 • Drugie dania (125)
 • Dania mięsne i drobiowe. (57)
 • Dania z warzyw. (32)
 • Dania z serem. (8)
 • Dania z jaj. (6)
 • Pieczenie (189)
 • Pieczenie w poście. (5)
 • Zapiekanki (13)
 • nie słodki (72)
 • Ciastka słodkie (95)
 • Chleb. (3)
 • Haft (24)
 • szydełkowanie (277)
 • dzianie dla dzieci (25)
 • szydełka dla kobiet (122)
 • dla domu. (78)
 • Dla nóg. (7)
 • sukienki, sarafany, spódnice (36)
 • topy, bluzki, kurtki (74)
 • Knitting z igłami (214)
 • Knitting z igłami dla dzieci (38)
 • Druty z igłą dla kobiet (81)
 • Dla domu (12)
 • Dla mężczyzn (9)
 • do stóp (8)
 • Knitting patterns (64)
 • nakrycia głowy (43)
 • Sprawy Dacha. (90)
 • Sprawy wewnętrzne (84)
 • Przydatna porada. (42)
 • desery (19)
 • Literatura dziecięca (6)
 • Przydatność dla małych dzieci (2)
 • Malowanie. (79)
 • magazyny dziewiarskie (41)
 • Półprodukty konserwowe (70)
 • Przekąski (49)
 • Zabawki. (65)
 • Projektowanie wnętrz (32)
 • Irlandia (36)
 • kwadratowe motywy (26)
 • Kino. (21)
 • Występy. (1)
 • Rośliny domowe. (9)
 • Piękno i zdrowie. (68)
 • Joga. (1)
 • Okrągłe motywy (4)
 • Gotowanie (44)
 • Gotowanie w mikrofalówce (2)
 • Domowe słodycze (7)
 • Wskazówki kulinarne (24)
 • Projektowanie naczyń (6)
 • Kuchnia japońska (1)
 • lavash. (7)
 • Literatura dla dorosłych (2)
 • Magia, spiski. (47)
 • Simoron, rytuały (6)
 • Moda (57)
 • Styl Bohho (28)
 • Torby, torebki (2)
 • Modlitwy, ikony (24)
 • Mądre myśli. (34)
 • Muzyka (167)
 • Multivark (17)
 • Napoje (9)
 • Tradycyjna medycyna (37)
 • Nowy Rok (64)
 • Wielkanoc (5)
 • Pierwsze dania (20)
 • Kursy posiłków (3)
 • Dzień Zwycięstwa (6)
 • Natura. (1)
 • Psychologia, relacje. (15)
 • Podróżujemy razem. (12)
 • Rzemiosło (207)
 • Decoupage, tkactwo, filcowanie, modelowanie. (67)
 • patchwork do szycia (14)
 • Opanuj się (60)
 • Remaking things (41)
 • Ryby (28)
 • Owoce morza. (2)
 • Sałatki (27)
 • obrusy, serwetki (20)
 • Sosy i przyprawy (13)
 • Wiersze (46)
 • Tunezyjski drut dziewiarski (3)
 • szydełkowane wzory (76)
 • Lekcje dziewiarstwa, MK i wideo MK (118)
 • Lekcje rysunku (28)
 • Lalki - lekcje i MK na temat produkcji (2)
 • wyszywanie filetów (21)
 • Zdjęcia Ineta (13)
 • freform crochet (2)
 • szale, etole, poncza (45)
 • Szycie. (126)
 • To jest interesujące (133)
 • Humor. (17)

-Szukaj w dzienniku

-Statystyki

Podstawowe zasady wieszania zdjęć we wnętrzu.

Obrazki, zdjęcia, plakaty i panele przez cały czas były główną ozdobą każdego wnętrza. Wydaje się, że piękny obraz sam w sobie jest dobry, niezależnie od środowiska i lokalizacji, jednak w praktyce stwierdzenie to jest dalekie od prawdziwej prawdy. Czy zawsze trzeba udekorować wnętrze malowniczymi arcydziełami, czy można zrobić z "małą krwią"? Jaką ścianę w pokoju wybrać do powieszenia zdjęć? Jak układać i układać kilka zdjęć lub rysunków w jednej kompozycji? Na jakiej wysokości najlepiej je powiesić? Postaramy się odpowiedzieć szczegółowo na wszystkie te ważne pytania.

Na ścianie można umieszczać nie tylko obrazy olejne, ale także lustra, płaskorzeźby lub ulubioną kolekcję rysunków i pocztówek, najważniejsze jest wybrać dla nich godną oprawę, Ballard Designs

Wystrój i akcesoria we wnętrzu odgrywają ważną rolę, tworząc integralność obrazu i atmosferę przytulnej i zamieszkałej przestrzeni. Nawet gdy wykończenie jest zakończone, a meble zajęły swoje miejsca, ściany pokoju często wydają się zbyt puste i nudne, a następnie istnieje potrzeba udekorowania ich zdjęciami, plakatami itp. Wspaniale jest, jeśli masz już kilka malowideł lub obrazów godnych dekoracji wnętrza, ale jeśli nie masz kolekcji dzieł sztuki, nie jest to wymówką, by opuścić ściany puste. Rodzinne zdjęcia w zgrabnych ramach, cyfrowe drukowanie dowolnego obrazu na płótnie, wewnętrzne kolaże, które można wykonać ręcznie, itp. może stać się oryginalnym i stylowym zamiennikiem zwykłych zdjęć. Ponadto same płótna nie są arcydziełami, łączone na ścianie we wspólną grupę, tworzą dość atrakcyjną i interesującą kompozycję, którą można ustawić w określonym rytmie lub użyć we wnętrzu jako brakujący akcent kolorystyczny.

Vintage i nie bardzo karty mogą być również ciekawą opcją do wystroju pokoju, Pottery Barn

Wskazówka: jeśli chcesz dostosować rozmiar obrazu, użyj maty. Przy jego pomocy na przykład małe zdjęcie wydaje się większe.

Kompozycja zawieszania obrazów we wnętrzu bezpośrednio wpływa na geometrię otaczającej przestrzeni, podczas gdy obrazy na ścianie mogą wizualnie korygować niedociągnięcia w pomieszczeniu. Na przykład pionowo ustawione obrazy nie mogą sprawić, że sufit wydaje się wyższy, ale wręcz przeciwnie - zawieszony poziomo - jego szerokość. Jeśli zadaniem jest sprawienie, aby wąskie i długie pomieszczenie wydawało się krótsze, wystarczy umieścić na ścianie końcowej jeden duży i jasny obraz.

Ludzka percepcja jest niezwykle wrażliwa na linie poziome, dlatego budując kompozycję kilku obrazów staraj się, aby ich dolna część była wyrównana poziomo.

Zdjęcia i zdjęcia można nie tylko powieszać, ale na przykład umieścić je na półkach, jednak opcja ta nie nadaje się do wnętrz w surowej, klasycznej stylistyce

Ważną rolę odgrywa funkcja pomieszczenia. Dekoratorzy dużych i jasnych płótna nie polecają umieszczania w sypialni, tak jak dramatyczne i bitewne obrazy, co niewątpliwie wpłynie na odpoczynek i relaks.

Oryginalna wersja obrazu na sztaludze, Pottery Barn

Wskazówka: jeśli nie masz pewności, w jaki sposób beton może zmieścić się we wnętrzu, umieść go najpierw na pylecie lub na sztalugach i zobacz, jak zostanie połączony z meblami. Ta sama metoda nadaje się do umieszczania obrazów w pomieszczeniach, w których z powodu pewnych okoliczności nie można zepsuć ścian i wbić w nie paznokci.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią wysokość do wieszania zdjęć, aby były dobrze widoczne. W tym przypadku trzeba się kierować koniecznie na linii wyobrażonej, przechodząc dokładnie przez środek obrazu. Klasyczny, "museum9raquo; wariant ważenia obrazów wynosi 152 cm od podłogi do tej środkowej linii. Umieszczając odpowiednio grupę obrazów, należy wziąć pod uwagę wysokość ram, paszport i przestrzenie między obrazami. Tak więc środek obrazu powinien znajdować się tuż poniżej poziomu oczu osoby stojącej (to znaczy w przybliżeniu na poziomie 150 cm). Małe zdjęcia i zdjęcia mogą być zawieszone nieco niżej, więc były łatwe do zobaczenia, większe - powyżej, około 160 cm nad podłogą.

Przypomnienie: zdjęcia w jadalni i kuchni lepiej jest powiesić nieco niżej, bo prawdopodobnie będziesz ich podziwiał, nie stojąc, ale siedząc przy stole.

Asymetryczna kompozycja zdjęć o różnych formatach

Jeśli nie planujesz umieścić dużego płótna lub plakatu bezpośrednio na podłodze (dekoracyjna recepcja, czasami używana z nowoczesnym obrazem i grafiką), nie zaleca się zawieszania zdjęć poniżej 60 cm.

Malowidła we wnętrzu nie są częścią pustej przestrzeni muzealnej z białymi ścianami, ale uzupełniają pokój już wypełniony różnymi meblami, z którymi muszą współdziałać organicznie. Wiszące obrazy, należy zwrócić uwagę na obecność występów i nisz, poziom górnej krawędzi drzwi i okien, położenie mebli.

Proste rysunki lub ozdoby, które mogą być powtarzane przez niemal każdego, mogą organicznie dekorować wnętrze. Przykład symetrycznej kompozycji z prac tego samego formatu, Pottery Barn

Wskazówka: nie zaleca się zawieszania zdjęć obok wysokich szafek, ale duże zdjęcie nawet na małym portalu z kominkiem będzie wyglądało bardzo efektownie.

Klasyczna wersja umieszczania obrazów w salonie - nad kanapą lub innym dużym, ale low-endowym meblem

Większość zdjęć jest pogrupowana na jednej ze ścian pomieszczenia, na przykład nad kominkiem, niską skrzynią lub sofą. W takim przypadku ważne jest, aby narysować wyimaginowaną linię od krawędzi mebla i ułożyć obraz w taki sposób, aby między nimi a tą linią była wolna przestrzeń.

Jak już wspomniano, nawet najprostsze obrazy mogą stać się imponującym dodatkiem do wnętrza, jeśli połączysz je w jedną kompozycję i prawidłowo umieścisz. Liczba, rozmiar i format zdjęć mogą być całkowicie dowolne, co z kolei sprawia, że ​​zadanie ich aranżacji jest jeszcze trudniejsze. Obrazy można grupować według techniki (na przykład akwarele lub ryciny), kolory (na przykład czarno-białe fotografie), motywy (odciski ze zwierzętami lub martwe natury).

Wariant symetrycznego składu nad sofą

Przypomnienie: jeśli nie chcesz zatrzymywać pokoju w sali muzealnej, aby umieścić zdjęcia, lepiej wybrać tylko jedną ze ścian.

Niektóre panele dekoracyjne można umieścić zarówno w pionie, jak iw poziomie, Ulepszenia

Warianty grupowania zdjęć w jedną kompozycję:

 • zdjęcia o mniej więcej tym samym rozmiarze i wielkości mogą być zawieszone przez symetryczną "siatkę", czyli ta sama tkanina jest zawieszona w jednej linii w równych odstępach między nimi
 • małe obrazy mogą być pogrupowane wokół większego obrazu lub wyrównane na jednej osi, natomiast większy obraz jest przesuwany ze środka kompozycji w lewo lub w prawo o około 30 cm
 • jeśli masz dwa obrazy o różnych rozmiarach, większy można zawiesić nieco wyżej, aby ułatwić jego postrzeganie (środek obrazów, w tym przypadku, będzie się pokrywał)

Ważnym aspektem percepcji obrazów we wnętrzu jest ich iluminacja. Oczywiście nie zawsze jest możliwe wyróżnienie każdego płótna indywidualnie, dlatego lepiej wybrać dobrze oświetloną część pokoju do malowania. Najcenniejsze i najbardziej atrakcyjne elementy kolekcji można wyróżnić osobno, korzystając na przykład z opraw oświetleniowych z wbudowanym oświetleniem lub lamp specjalnych. Do oświetlania eksperci zalecają stosowanie żarówek halogenowych, ponieważ ich białe światło nie wpływa na postrzeganie kolorów. Lampy powinny być skierowane bezpośrednio na płótno, dostosowując ich położenie, aż zniknie z niego nadmiar olśnienia i blasku.

Część 10 - Podstawowe zasady wieszania obrazów we wnętrzu.

Dodaj komentarz

48 − = 46