Nazwa kategorii

Jak wybrać pralkę

Kontrola zakupu: jak wybrać pralkę

Automatyczna pralka ułatwia życie osobie. Jakościowe i bezproblemowe wykonywanie funkcji jest najważniejsze w jego pracy. Bez kłopotu maszyna rozwiązuje problem mycia i suszenia ubrań, bielizny i innych rzeczy. W celu prawidłowego wyboru niezawodnej pralki istnieje kilka zasad i zasad.

Przed wyborem pralki potencjalny nabywca powinien zdecydować: ile jest gotów do zakupu.

Konieczne jest wyraźne przedstawienie, jakie powinny być opcje w obecności jednostki myjącej. Rozmiar urządzenia jest ważny. Jak załadować pranie. Funkcje programów myjących. Co to jest dodatkowy zestaw funkcji pralki. Jaki rodzaj producenta i marki do wyboru.

Pralki o wąskich rozmiarach

Standardowe rozmiary automatycznych pralek - 85х60х58 (wysokość-szerokość-głębokość). Nowoczesny rynek jest gotowy do oferowania rozmiarów modeli, które różnią się od standardowych wymiarów. Jeśli wolna przestrzeń jest tylko na korytarzu mieszkania, rozsądnie jest kupić wąską pralkę (około 32 cm).

Jednak wybierając tę ​​opcję, musisz zadowolić się mniejszym bębnem. A to oznacza, że ​​rzeczy można prać o wiele mniej. Tak więc, dla pojedynczego obciążenia, standardowa jednostka może być prana około 5-7 kg. pościel, a maszyna o wąskich wymiarach może pomieścić tylko 3-4 kg. Dlatego wybór jednostki myjącej o wąskich wymiarach jest możliwy tylko wtedy, gdy wymiary mieszkania nie pozwalają na umieszczenie wersji standardowej.

Wśród producentów można zauważyć wąskie i kompaktowe urządzenia myjące automatów:

Oczywiście wybór pralek o standardowych wymiarach jest czymś więcej niż kompaktowymi opcjami.

Kilka ważnych wyjaśnień:

 • węższe pralki mają górne (pionowe) obciążenie, co oznacza, że ​​dodatkowe miejsce nie będzie potrzebne do otwarcia klapy;
 • urządzenia do mycia z obciążeniem pionowym można umieścić na wszystkich trzech bokach;
 • wąskie myjnie z ładowaniem od przodu, z łatwością mieszczą się pod zlewem.

Metoda ładowania: pionowa lub pozioma

Jak wspomniano powyżej, dla małego mieszkania jest bardziej odpowiedni pionowa maszyna ładująca. Jest bardzo niezawodny i wygodny w użyciu. Następnie, w maszynie z pionowym ładowaniem, możesz wyrzucać pranie podczas procesu prania. Rodzina, w której jest małe dziecko, nie musi się martwić, że dowcipniś bez potrzeby kłusuje na panelu kontrolnym - te maszyny mają go na wierzchu.

Wybierając maszynę z ładowaniem od przodu, warto zwrócić uwagę na to, jak lufa otwiera się szeroko. Pożądane jest, aby kąt wynosił 180 stopni. Maszyny z przednim posuwem prania są łatwo wbudowane pod panelem kuchennym.

Miejsce umieszczenia bębna pralki nazywa się zbiornikiem. Materiał służy mu stal nierdzewna lub materiały kompozytowe (metal lub plastik). Najlepszym wyborem będzie stal nierdzewna odporna na ścieranie. Materiały kompozytowe wygładzą wewnętrzny hałas i wibracje podczas pracy pralki, ale nie mają dobrej odporności na zużycie. Wybór materiału zależy od potrzeb użytkownika.

Wskaźnik, który określa, jak dobrze urządzenie myjące łączy pranie wysokiej jakości z pomiarem zużycia energii, nazywany jest klasą. Najbardziej Najlepsze agregaty należą do klasy "A". Ich pracę wyróżnia delikatna obsługa prania, a zużycie energii jest minimalne. Urządzenia o niskiej sprawności należą do klasy "G".

Również litery od "A" do "G" wskazują klasy spinów. Chociaż w wielu pralkach program jest ustawiony na spinning - od 400 do 1600 obor. w min. W przypadku gęstych tkanin wybierz wysoki poziom prasowania, aby uzyskać delikatny len wybrać niską.

Jakie prędkości wirowania są uważane za najlepsze

Jeśli chcesz uzyskać suche ubrania na wyjściu pralki, musisz wybrać wirowanie z dużą liczbą obrotów na minutę. Jednak takie agregaty należą do prestiżowych marek niezawodni producenci i są drogie.

Standardowe urządzenie myjące ma zwykle 1200 obrotów na minutę. Istnieją agregaty, w których występuje duża liczba zwojów. To jest marka ASKO, tutaj liczba obrotów na minutę sięga 2000.

Małe maszyny z dużą liczbą obrotów nie mogą również wyciskać prania, podobnie jak urządzenie o standardowych rozmiarach. Powodem w promieniu bębna jest to, że jest on mniejszy w przypadku modeli kompaktowych.

Każde urządzenie do prania jest początkowo zaprogramowane dla określonych trybów prania. Warto powiedzieć o najbardziej znanych trybach:

 • jeśli pranie musi być lekko "odświeżone", wówczas odpowiedni jest tryb szybkiego prania;
 • aby usunąć silne zanieczyszczenia, warto skorzystać z programu namaczania;
 • dodatkowy tryb płukania będzie działał, jeśli chcesz pozbyć się zapachu proszku do prania;
 • Tryby połowicznego załadunku i oszczędne pranie oszczędzają wodę i energię elektryczną.

Oprócz wymienionych, są też inne. W pakiecie oprogramowania warto zwrócić uwagę przed zakupem pralki.

Automatyczna pralka jest podłączona do zimnej wody lub jednocześnie do ciepłej i zimnej wody. Pierwsza wersja połączenia pozwoli zaoszczędzić na ciepłej wodzie, a nagrzewanie wewnątrz urządzenia odbywa się równomiernie. Jednak taka opcja połączenia będzie wymagać ładowanie specjalnych środków, które zmiękczają wodę. Druga opcja jest mniej korzystna. Chociaż pozwoli to zaoszczędzić energię elektryczną, ale jakość ciepłej wody dostarczanej do urządzenia może być niska.

Wielu producentów oferuje modele samochodów, które mają funkcję suszenia ubrań. Bardzo wygodna opcja. Konieczne jest ustawienie funkcji, a sama jednostka wysuszy pranie. Ale ta opcja ma wady. Na przykład można wysuszyć tylko połowę prania. Jeśli 4 kg zostało przepłukane. pościel, następnie 2 kg usuwa się, a pozostałą część można wysuszyć. Kolejna wada, jednostka to dużo rzeczy, lepiej więc unikać suszenia delikatnych tkanek. W przeciwnym razie ich wygładzenie będzie bardzo trudne.

Przy wyborze nie polegaj na tak zwanych klasach szumów. Co wymownie mówi jasne naklejki na ciałach pralek. Warto wiedzieć, że mniej hałasu wytwarzają samochody z izolacją akustyczną. Jej maszyna jest przyklejona od środka.

Aby zmniejszyć hałas z pracy jednostki myjącej, użyj asynchronicznego trójfazowego bębna silnika napędowego. Ta technika wytwarza mniej hałasu niż konwencjonalny silnik kolektora.

Ochrona jest początkowo wprowadzana fabrycznie i nie można jej kupić dodatkowo za pralkę. I ochrona przed nieszczelnościami nie na każdym modelu.

Zgodnie z naturą ochrony, urządzenia myjące są kilku rodzajów:

 • bez ochrony przed wyciekami;
 • z częściową ochroną przed wyciekami;
 • pełna ochrona przed wyciekami.

Dodatkowe systemy i funkcje

 • Czujnik Aqua - zmniejsza zużycie wody podczas prania. Jeśli woda stanie się mniej przezroczysta, ten system wydłuży czas płukania. Z czystą wodą zmniejszy się.
 • Łaźnia - to urządzenie służy do rozpuszczania detergentów. Tworzy również wodę nasyconą bąbelkami. W takiej wodzie detergenty rozpuszczają się szybciej i całkowicie.
 • Kontrola Fuzzi - to urządzenie monitoruje i koryguje program prania, w zależności od rodzaju prania i jego objętości. Reguluje przepływ wody podczas płukania. Jeśli powstanie zbyt duża ilość piany, urządzenie włączy dodatkowy cykl płukania i zmieni rytm obrotu bębna. Kiedy proces wirowania ma miejsce, urządzenie to monitoruje niewyważenie i prędkość obrotową bębna. Ustawia żądany tryb szybkiego wirowania z mniejszymi wibracjami.
 • S-System - Urządzenie kontrolujące proces spieniania w bębnie. Jeśli to konieczne, może włączyć pompę i usunąć nadmiar piany.
 • ALC to urządzenie do automatycznego monitorowania wody. Dostosowuje zużycie wody i energii elektrycznej podczas prania, w zależności od parametrów załadowanego prania, jego objętości i rodzaju.
 • Aqua Stop to automatyczne urządzenie chroniące urządzenie przed wyciekiem wody. Jeśli woda zostanie zamocowana w dowolnym miejscu urządzenia, urządzenie natychmiast je rozłączy.
 • Fuzzi Logic - odpowiedzialny za tryby i parametry pralki. Działa to tak: niewielka ilość wody jest wstępnie dostarczana do bębna, a następnie bęben wykonuje kilka obrotów. W tym czasie system wykrywa, ile wsadu pranego załadowano do maszyny, mierzy się temperaturę wody wodociągowej i oblicza wymaganą ilość wody do zmywania. System kontroluje również proces płukania, prędkość obracania bębna i czas wirowania.
 • Inteligentny - Urządzenie kontrolujące spienianie i regulujące liczbę obrotów bębna podczas pracy w trybie wirowania. Liczba obrotów jest wybierana w zależności od rodzaju rzeczy.
 • Automatyczne równoważenie - system umożliwia monitorowanie silnika i obrotów bębna podczas obracania. Jeśli podczas pracy wystąpi brak równowagi, system zatrzymuje silnik i uruchamia tryb odwrotnego obrotu. Podczas którego pranie jest równomiernie rozprowadzane na wewnętrznej powierzchni bębna. Jeśli po tym problem z nierównowagą nie zostanie rozwiązany, silnik będzie pracował z mniejszą prędkością. Maszyny wyposażone w taki system pękają rzadziej i dłużej.
 • Automatyczne chłodzenie wodne przed opróżnieniem - system, który wytwarza wodę chłodzącą odprowadzaną z urządzenia. Co zapobiega różnicy temperatur w systemie odwadniającym.
 • Automatyczna optymalizacja kosztów - oblicza optymalny przepływ wody i energii elektrycznej, co pozwala na obniżenie kosztów.
 • Więcej wody jest funkcją odpowiedzialną za regulację dostarczania większej ilości wody podczas prania brudnego prania.
 • Zabezpieczenie włazu - blokuje klapę bagażnika podczas mycia. Po zakończeniu procesu urządzenie zwalnia blokadę po 1-3 minutach.
 • Drenaż - umożliwia usunięcie nadmiaru wody z maszyny, bez obracania bębna.
 • Ochrona przed fałdowaniem - odbywa się na koniec każdego rodzaju prania. Bęben obraca się z prędkością 30 obrotów na minutę, co zmniejsza możliwość zmiażdżenia.
 • Zakręć z przerwą - proces wirowania powtarza się kilka razy w przerwach. W tym samym czasie za każdym razem bęben obraca się z większą prędkością.
 • Stop z wodą - ta funkcja pozwala uzyskać pranie przed zakończeniem prania i spuszczania wody. Tak więc prane ubrania nie będą miały czasu na zgniatanie.
 • Timer startowy - za jego pomocą można ustawić początek rozpoczęcia prania po określonym czasie. Możesz ustawić czas od 1 do 24 godzin. Przydatne dla tych, którzy mają dwustopniową kalkulację elektryczności. Przy takich kalkulacjach pranie w nocy będzie tańsze.

Rodzaje zautomatyzowanych systemów myjących

Automatyczne pralki różnią się między sobą dostępność różnych systemów mycia.

 • Aqua Spar, Aqua-Tronic - bębny takich maszyn są wyposażone w asymetryczne chwytaki. Woda uchwycona przez nich znajduje się na górze bębna. Dlatego kontakt prania z wodą odbywa się zarówno z góry, jak iz dołu.
 • 3-D Aqua Spar i 3-D Aqua-Tronic - w tych systemach woda myje pranie ze wszystkich trzech stron, przenikając przez otwory w bębnie. Mianowicie, z góry, z dołu iz tylnej ściany.
 • Activa - wymagana objętość wody jest dostarczana przez silny strumień przez krótki czas w bębnie. Tak więc pranie jest poddawane pierwotnej obróbce.
 • Direct Spray - system myjący pobiera roztwór czyszczący z bębna i wstrzykuje go do tyłu bębna.
 • Jetsystem - roztwór myjący w takich systemach jest podawany pod silnym ciśnieniem.
 • System prysznicowy nazywa się tak, ponieważ woda jest wylana na pranie na dysze, jak pod prysznicem.
 • Combiwash - w tej połączonej wersji systemu, nadającej się do delikatnego prania, pranie nie tylko znajduje się całkowicie w wodzie, ale także pod wodospadem od góry.
 • Strumień powietrza - mieszanka wody i pęcherzyków powietrza jest podawana przez otwory w bębnie.

Producenci wymyślają różne schematy montażu pralek w celu zwiększenia sprzedaży.

Na przykład, kupując maszynę z mniej odpornymi na zużycie częściami, użytkownik zmuszeni do częstszych zakupów części zamiennych lub całkowicie zmienić pralkę.

Zazwyczaj marka jednostek myjących jest wybierana w zależności od kraju producenta. Producenci, próbując zmniejszyć koszt maszyny, umieszczają zakłady montażowe na terytorium Federacji Rosyjskiej. Tak więc produkty znanych marek są gromadzone w następujących miastach Rosji:

 • Ariston, Indesit - Lipieck;
 • Whirpool, Vastel - miasto Aleksandrowa;
 • Candy - miasto Kirov;
 • Zanussi - St. Petersburg.

Większość potencjalnych użytkowników interesuje się jakością takich modeli. W oparciu o koszty pralek modele można podzielić na trzy grupy: niższą, średnią i wyższą.

Jednostki myjące należące do segmentu niższych cen mogą zadowalająco wykonywać podstawowe operacje. Jednak te modele szeleści i wibruje. Żywotność pralek nie przekracza 5 lat. Odpowiedni dla użytkowników, których budżet jest ograniczony.

Średnia grupa cenowa obejmuje modele z szeroką gamą programów, dużą prędkością obrotową bębna (około 1200 obrotów na minutę), z wieloma użytecznymi funkcjami i nowymi rozwiązaniami projektowymi. Indeks niezawodności tych jednostek jest wyższy niż w poprzedniej grupie. Takie produkty będą trwać około 8 lat.

Pralka o najwyższej grupie cenowej wykonana jest z drogich nowoczesnych materiałów. Modele mają wiele funkcji i opcji, które ułatwiają pranie i jego późniejsze suszenie. Czas życia takich jednostek powyżej 15 lat.

Jeśli przeprowadzimy analizę porównawczą grup cenowych na podstawie stosunku jakości prania i gospodarki, to możemy powiedzieć, że modele klasy średniej nie ulegną modelom wyższej klasy.

Planując budżet zakupu, przyszli konsumenci wybierają jednostki myjące na podstawie optymalnej ceny, niezawodności i jakości.

Subtelności wyboru pralki

Kiedy stara styalka się zepsuje lub pojawi się chęć aktualizacji przestarzałego modelu, natychmiast powstaje pytanie: jak wybrać pralkę? Każdy chce kupić najbardziej optymalną opcję, która będzie pasować do wszystkich 100%. Nowoczesne maszyny tego typu różnią się znacznie pod względem parametrów, ponieważ co roku producenci nieustannie produkują nowe modele. W tym asortymencie trudno jest znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz, więc najlepiej jest wiedzieć z wyprzedzeniem o najbardziej odpowiednich opcjach i opcjach wyboru. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na niektóre funkcje, zdecydować, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia, w zależności od potrzeb, a następnie zakupić najbardziej odpowiedni model w 2016 roku.

Różnice według rodzaju i wielkości ładunku

Pralki różnią się pod wieloma względami, a najbardziej podstawowym jest rodzaj załadunku prania. Wielu już wie, że takie urządzenia mogą być czołowyi pionowe. Pierwszy typ to jedna z najbardziej popularnych opcji ze względu na wygodę i różnorodność dostępnych modeli. To urządzenie ma szerszą funkcjonalność i funkcje, ale ma również swoje wady. Na przykład może zajmować więcej miejsca w łazience z powodu drzwi, które otwierają się na zewnątrz, i nie można dodawać do niej rzeczy podczas prania, ponieważ drzwi są zawsze całkowicie zablokowane. Niemniej jednak takie maszyny są wybierane przez wiele osób, co dodatkowo zwiększa ich popularność. Mycie w nich zazwyczaj nie powoduje żadnych problemów.

Urządzenia z pionowy Typ ładowania jest zaprojektowany specjalnie dla łazienek, w których nie ma zbyt dużo wolnego miejsca. Modele takiego planu nie mają tak dużego zestawu opcji do prania, dlatego kupujący kupują je nie tak często. Górna pokrywa takich urządzeń nie może już służyć jako miejsce przechowywania dodatkowych przedmiotów, ale ich przyciski są dodatkowo chronione przed małymi dziećmi, które nie mogą ich dosięgnąć.

Istnieje opinia, że ​​takie maszyny należą już do przestarzałego typu, dlatego każdego roku stają się coraz mniej dostępne dla wszystkich grup konsumentów.

Wybieramy urządzenie myjące, przede wszystkim według parametrów. Należy zwrócić uwagę na wymiary maszyny, aby zagwarantować, że zajmą one najbardziej odpowiednie miejsce w mieszkaniu. Wybrana wersja 2016 powinna idealnie pasować do określonych parametrów. Najlepiej zmierzyć z wyprzedzeniem obszar wolnej przestrzeni we właściwym pokoju, aby nie popełnić błędu przy wyborze. Jeśli wymiary pozwalają, możesz kupić największą głębokość styrenku 60 cm, w przeciwnym razie warto pozostać na kompaktowej wersji. Istnieją standardowe rozmiary urządzeń myjących:

W warunkach małych mieszkań taki montaż jest niedopuszczalny, dlatego producenci produkują pralki o mniejszej głębokości i szerokości. Na przykład istnieją nadprzyrodzone podkładki o głębokości do 30 cm Wady takich urządzeń obejmują ich niewielką pojemność: zwykle wynosi ona 3,5-4 kg prania. Są też maszyny o obniżonej wysokości: mogą być instalowane pod zlewem. Przy wyborze należy rozważyć wszystkie możliwe opcje instalacji i zatrzymać się w najbardziej optymalnym zakresie.

Aby upewnić się, że pralka została wybrana prawidłowo, nie można przeoczyć jeszcze jednego ważnego parametru, a mianowicie prania, zużycia energii i klas suszenia spinowego przypisanych do wszystkich automatycznych urządzeń myjących. Każdej klasie przypisuje się własną literę, co oznacza, że ​​najlepszą jest klasa A, która czasami jest dodawana plusy, jeśli urządzenie jest idealne w porównaniu ze swoimi odpowiednikami. Na oko dość trudno odróżnić maszynę A od B, ale nie orientuj się zbytnio na tych literach.

Nie myśl, że klasa A jest przypisana tylko do najdroższych maszyn, widać to w przypadku dość budżetowych chińskich modeli. Powinieneś zawsze zwracać uwagę na klasa spin, który nie powinien być poniżej B. Obracanie w tym przypadku będzie wykonywane przy prędkości 800 do 1000 obrotów na minutę, a pranie pozostanie niezbyt pogniecione.

Dobra pralka musi należeć do klasy A lub B, aby doskonale radzić sobie z jej funkcjami.

Co należy zrobić ze zbiornika i bębna

Właściwy dobór pralki powinien w dużej mierze zależeć od materiałów, z których wykonany jest jego zbiornik i bęben. Nie wszyscy wiedzą, że pralkę można wybrać z materiału tego ważnego szczegółu: zależy to od tego, jak i jak poprawnie będzie działać. W zależności od kosztu styaroksów, ich kategorii i producentów, materiały mogą być zupełnie inne, ale trzeba wiedzieć, że bębny większości maszyn wykonane są ze stali lub specjalnych kompozytów. Zbiorniki są zwykle wykonane z trzech rodzajów surowców, których lista obejmuje:

 1. Stal nierdzewna, który wyróżnia się ekstremalną długością, ale taki zbiornik jest bardzo głośny podczas pracy, a urządzenia tego typu będą kosztować więcej.
 2. Stal emaliowana, która jest obecnie używana coraz mniej i może być używana do produkcji najbardziej niedrogich maszyn.
 3. Różne typy plastik, stały się doskonałą alternatywą dla stali nierdzewnej. Takie zbiorniki pomagają znacznie zaoszczędzić na kosztach stylualki, nie pozwalają na hałas podczas mycia i pomagają zaoszczędzić energię elektryczną ze względu na jej właściwości przewodzące ciepło.

Zbiorniki stalowe i plastikowe są najbardziej trwałe, zwykle trwają do końca okresu użytkowania urządzenia. Rzadko zdarza się, że maszyna może się zepsuć tylko z powodu nieprawidłowego działania zbiornika.

Wybór dostępnych programów i trybów mycia

Wiele osób, dla których problem wyboru urządzenia zgodnie z jego potrzebami jest szczególnie dotkliwy, często preferuje pralki z dużym zestawem opcji. Każdy producent urządzeń przeznaczonych do prania ubrań stara się osiągać lepsze wyniki w stosunku do liczby programów zawartych w funkcjonalności niektórych modeli. Jednocześnie nie zapominaj, że większość z nich jest po prostu reklamą i ma na celu przyciągnięcie większej liczby kupujących.

Najczęściej konsumenci korzystają tylko z podstawowych trybów codziennej pracy, które są w stanie poradzić sobie z głównymi potrzebami.

Główną zasadą z wyboru jest możliwość zakupu maszyny z zestawem podstawowych programów. Istnieje specjalna lista takich systemów, które są z pewnością znane wszystkim właścicielom pralek. Obejmuje:

 • pranie tkanin bawełnianych w różnych temperaturach;
 • pranie rzeczy syntetycznych i jedwabnych;
 • tryb delikatny;
 • mycie rąk;
 • najszybszy tryb prania;
 • oddzielne płukanie i wirowanie prania;
 • moczenie silnie zabrudzonych rzeczy;
 • tryb prasowania.

Wielu użytkowników martwi się o to, czy kupić maszynę z opcją suszenie ubrań. W rzeczywistości, w większości modeli, funkcja ta nie jest konieczna, ale jest to bardzo kosztowne Ponadto, ponieważ wiele rzeczy prane w tym trybie może nosić się dużo szybciej. Ponadto takie stiralki zużywają znacznie więcej energii. Automatyczne maszyny z suszeniem będą kosztować więcej niż zwykła opcja. Jeśli zdecydujesz się na zakup modelu, trzeba wziąć pod uwagę, że średnia funkcja wirowania jest sam w sobie stanie bieliźnie suszenia: oznacza to, że dalsze suszenie może nie trzeba więc płacić za to na pewno nie ma sensu. Jeśli wiesz dokładnie, które funkcje są priorytetowe, nie będziesz mieć pytania, jak wybrać właściwą pralkę.

Metoda połączenia i szczelność

Wybierając maszynę, każdy ekspert w tej kwestii zawsze zwraca uwagę na rodzaj połączenia, który zwykle dzieli się na dwa rodzaje:

 • podłączenie tylko do źródła zimnej wody;
 • połączenie z zimną i gorącą wodą.

W pierwszym typie konieczne jest przygotowanie z wyprzedzeniem na duże wydatki dla energii elektrycznej, ponieważ dodatkowa energia jest wymagana do podgrzania wody do urządzenia myjącego. Druga opcja jest używana znacznie rzadziej, ponieważ w przypadku przerw w dostawie wody mogą wystąpić problemy z temperaturą. Dlatego wielu woli wybrać tylko maszyny do pisania pierwszego rodzaju.

Dla wszystkich użytkowników jest bardzo istotne szczelność, który jest zawsze przypisany do określonej klasy, w zależności od kosztu pralki. Jeśli mówisz o modelu budżetu, musisz pamiętać, że zwykle ustawiają częściową ochronę, która wyłącza wodę, jeśli występują problemy ze zbiornikiem urządzenia. Dlatego urządzenie powinno być wybrane na podstawie tego parametru. Systemy droższych maszyn dobrze reagują na przecieki wszystkich węży, co pomoże zapobiec wielu nieprzyjemnym sytuacjom, dlatego takie opcje są preferowane pod względem niezawodności.

Każda maszyna jest wyposażona w różne panele sterujące, które zwykle są:

Standardowe przełączniki i znajome przyciski znacznie ułatwiają pracę z urządzeniem, sprawdziły się jako najbardziej niezawodna, ale już nieco nudna opcja. Obecność takich przycisków nie ma wpływu na koszt maszyny, zwykle są one wyposażone w niedrogie i budżetowe opcje. Obecnie producenci produkują ogromną liczbę urządzeń z ekranami dotykowymi, które mogą znaleźć dużą popularność, ale często zawodzą. Między innymi takie automatyczne pralki będą kosztować znacznie więcej, ale jeśli nadal wolisz tę opcję, wybierz wersję z włączonym wyświetlaczem Rosyjski.

Jeśli chodzi o firmę, która wybiera pralkę, wiele z nich ginie, ponieważ na rynku nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego kupujący ma do zaoferowania naprawdę szeroki wybór niedrogich i wartościowych opcji. Specjaliści w tej dziedzinie byli w stanie skompilować listę najpopularniejszych i najbardziej znanych marek i modeli automatycznych styren wyprodukowanych w 2016 roku. Wszystkie one stanowią najbardziej optymalną kombinację ceny i doskonałej jakości, odpowiednie dla nabywców o różnych budżetach i potrzebach dotyczących zewnętrznej i wewnętrznej charakterystyki urządzenia. Wszystkie przedstawione poniżej maszyny mogą zdobyć wiele pozytywnych opinii od użytkowników, którzy mieli już czas na ocenę wszystkich swoich zalet.

Ta pralka łączy w sobie wiele zalet i prawie żadnych wad, co czyni ją doskonałym wyborem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej niewielki koszt. Jego główną zaletą jest klasa zużycia energii A ++ jest słusznie uważany za najbardziej ekonomiczny. Taka maszyna trzyma dużą ilość prania i praktycznie nie hałasuje w czasie pracy, całkiem zasłużenie zajęła pierwsze miejsce na liście popularnych modeli.

Podany model 2016 od znanego niemieckiego producenta pralek różni się bardzo niska cena i optymalny zestaw opcji. Również lista jego zalet obejmuje niską klasę zużycia energii, doskonałą jakość prania i ostrożną obsługę wszelkiego rodzaju bielizny i innych przyjemnych dodatków, w tym prosty ergonomiczny kształt.

Całkowicie budżet, biorąc pod uwagę doskonały wygląd i wspaniały design, pralka ze znanej firmy LG działa przy pomocy zarządzanie intelektualne. Posiada 13 dostępnych programów i trybów, wygodny i przyjemny wyświetlacz, różni się małymi wymiarami i innymi przydatnymi opcjami. Jego jedyną wadą jest zwiększony poziom hałasu podczas pracy, który jest zauważany przez wielu kupujących.

Ta pralka została stworzona specjalnie dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do oszczędzania na sprzęcie AGD, ale jednocześnie w pełni uzasadnia jej wysokie koszty. Wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, pracuje nad silnik falownika, doskonale radzi sobie ze wszystkimi rodzajami bielizny, w tym z najbardziej delikatnymi tkaninami i nie wytwarza hałasu podczas prania. Nie ma praktycznie żadnych wad, ale niektórzy zbyt ostrożni właściciele twierdzą, że czas prania niektórych programów wzrasta w trakcie pracy.

Doskonała opcja dla dużej rodziny jest bardziej ekonomiczna, dość przystępna cenowo i bardzo pojemna kamera pliki do pobrania. To urządzenie jest próbką innowacyjnego projektu w połączeniu z optymalnym zestawem dostępnych i niezbędnych opcji. Właśnie z tego powodu maszyna jest wybierana przez wielu nabywców, którzy celebrują jej doskonałą pracę.

Którzy producenci są najlepsi

Wielu kupujących często nie wie, którą pralkę wybrać, ponieważ gama modeli na rynku jest dość obszerna. Wśród producentów wyróżniane są zazwyczaj najlepsze marki, które tradycyjnie cieszą się dużym popytem i są w stanie wytrzymać nawet najsilniejszą konkurencję.

 1. Zwykle na pierwszym miejscu są kraje w Europie, a większość konsumentów woli kupować maszyny wyprodukowane głównie w Niemczech. W tym kraju produkowane są urządzenia takich marek, jak AEG, BOSCH, Miele i wiele innych.
 2. Drugie miejsce to stylale stworzone na terenie Szwecja. Wyróżniają się niezawodnością, wysoką jakością wykonania i doskonałym wzornictwem.
 3. Bardzo popularne urządzenia od Włochy i Francja, dla których typowo niski koszt, ale jednocześnie dość dobra jakość i wydajność.
 4. Koreański automaty są również bardzo poszukiwane, ponieważ w tym kraju, w produkcji, wiele uwagi poświęca się montażowi.

Warto wspomnieć, że samochody tureckie nie są tak niezawodne w porównaniu z innymi opcjami.

Aby zagwarantować właściwy wybór, najlepiej skupić się na opiniach specjalistów, a także na opinii wyrażonej przez eksperta w tej dziedzinie. Taką osobą może być mechanik maszynowy, ponieważ dokładnie zna słabości urządzeń różnych marek. Lepiej wybrać najbardziej popularną opcję, w tym przypadku pytanie, która marka pralki do zakupu, nie powstanie.

Ocena pralek pod względem jakości i niezawodności. Dziesięć najlepszych modeli wolnostojących, ich cechy i ważne parametry techniczne. Zalety i wady, poziom cen.

Jak wybrać pralkę

Myślisz o kupnie pralki? Czy stara maszyna-maszyna kazała żyć długo? Powiemy Ci, jak prawidłowo wybrać pralkę, a następnie nie żałować zmarnowanych pieniędzy, nie szukać gorączkowo dla mistrza i nie płacić sąsiadom za zepsutą naprawę.

 • Strona obciążenia. Wybierz - z przodu lub z pionu? Technika z pionowym ładunkiem do włożenia do kuchni będzie trudna, a wygodna "półka" w łazience, technika ta nie stanie się - góra jest ładowana płótnem. „Vertikalka” zalety - oszczędzają miejsce (szerokość - około 45 cm), brak włazu, łatwy w obsłudze (nie trzeba zginać i zapomniane skarpety może dokinut urządzenia podczas cyklu prania). Zalety maszyny z ładowaniem od przodu: możliwość zabudowy mebli, wybór modeli z ładunkiem do 10 kg, wygodna "półka", przezroczysty właz. Minus ma duży rozmiar (w masie).

 • Pojemność i maksymalne obciążenie w kg. Jeśli twoja rodzina ma dwóch małżonków lub mieszkasz sam i dla własnej przyjemności, wystarczy samochód o ładowności 3-4 kg. Dla bardziej "gęstej" komórki społeczeństwa (około 4 osób) maksymalne obciążenie wzrasta do 5-6 kg. Ale dla dużej rodziny, należy natychmiast wybrać samochód z ładownością do 8-10 kg.
 • Najważniejsze kryteria to prasowanie, pranie, efektywność energetyczna. Klasa prania: A i B - najbardziej skuteczne mycie; C, D i E - mniej skuteczne; F i G to najniższy poziom wydajności. Klasa skręcaniem (figura wilgotności resztkowej ubrań po przędzenia) A - 40-45 procent, C - 60 procent, D - jeszcze niższego poziomu, ale w taki potknąć maszyny już - wypadek. sprawność (wydajność urządzenia, im wyższa klasa - mniejsza maszyny „posiłki” elektrycznej): A - najbardziej ekonomicznie (60 g wody - około 1 kW / h), A + - bardziej ekonomiczny (0,7-0,9 kWh).
 • Prędkość wirowania. Zwykle zmienia się on na poziomie - od 800 do 2000 (tak, a są) obrotów. Co jest lepsze? Optymalna prędkość wirowania wynosi 1000 obr / min. Maszyny o wyższej prędkości wirowania będą droższe o 30-40 procent ze względu na wysokie koszty części i nie zauważysz znaczącej różnicy w wykręcaniu. I nie zaleca się wycinania ubrań przy prędkościach powyżej 1000 obr / min - po prostu straci swój wygląd.
 • Oprogramowanie. Normą dla nowoczesnej maszyny jest 15-20 programów prania z niewielkimi różnicami. Obowiązkowe i najbardziej popularne wśród gospodyń domowych Program: jedwab pranie, syntetyków, tkanin delikatnych, bawełnianych, pranie ręczne (do łatwego delikatnego prania), dziecko pranie (wrzeć), pranie szybkie (30 minut do lekko zabrudzonych tkanin), pranie wstępne (lub moczenie), obróbka prania srebrem lub parą (do dezynfekcji). Wymagane: płukanie, wybór cyklu lub wybór poszczególnych elementów cyklu (liczba płukań, temperatura, prędkość wirowania itp.).
 • Zabezpieczenie przed wyciekami - częściowe lub całkowite. Najtańsze maszyny zwykle instalowane częściową ochronę - specjalne zawory w przewodzie wlotowym (jeśli wąż jest uszkodzony przerwany dopływ wody) lub przepełnienia obudowę ochronną (w tym przypadku, zasilanie w wodę jest zatrzymywany, gdy woda znajdująca się w zbiorniku powyżej pewnego poziomu). W odniesieniu do pełnej ochrony przed wyciekami jest to cały kompleks środków ochronnych.
 • Zbiornik i bęben - wybór materiału. Cechy zbiornika z tworzywa sztucznego: dobra izolacja akustyczna, obojętność chemiczna, bardzo długi okres użytkowania. Cechy zbiornika ze stali nierdzewnej: nawet dłuższa żywotność (kilkadziesiąt lat), hałas.
 • Automatyczna regulacja niewyważenia bębna. Jak przydatna jest funkcja? Pozwala wydłużyć żywotność sprzętu, zmniejszyć hałas. Działanie: gdy pranie jest splątane w ciasnym splocie, urządzenie samo "rozplata" ubrania za pomocą ruchów bębna.
 • Kontrola pienienia. Jest to również przydatna funkcja, która pozwala maszynie "ugasić" piankę (poprzez zawieszenie prania na chwilę), jeśli proszek nie zostanie wybrany / dozowany prawidłowo.
 • Poziom hałasu. Najlepsza opcja to nie więcej niż 70 dB dla spinningu i nie więcej niż 55 dB dla mycia.
 • Ochrona przed dziećmi. Funkcja użyteczna dla każdej matki. Przy jego pomocy panel kontrolny jest zablokowany, aby dociekliwy okruch nie mógł zmienić działania maszyny przez przypadkowe naciśnięcie przycisków.
 • "Odłóż początek." Ten zegar umożliwia przeniesienie prania do potrzebnego czasu. Na przykład w nocy (elektryczność w nocy jest tańsza).

Kwestia wyboru marki jest indywidualna - a właściwie drugorzędna. Maszyny o zdecydowanie złej reputacji na rynku praktycznie nie istnieją. I główna różnica w wartości pochodzi z projektu i marki.

Dlatego pierwsza uwaga - na funkcjonalność i parametry technologii.

Pralka Hotpoint VMSG 622 ST B - prawdziwy pomocnik dla każdej rodziny. Ten automatyczny model pralki zapewnia 16 trybów prania. Wśród nich jest nawet opcja "Antyalergiczna". Ta nowa technologia, która poprawia jakość prania i przenosi go na zupełnie inny poziom, jest prezentowana w wielu modelach Hotpoint-Ariston.

Technologia Direct Injection pozwala zwiększyć efektywność prania o 60% - dzięki temu, że detergenty są wstępnie mieszane z wodą, tworząc aktywną piankę, która może szybko i głęboko wniknąć w strukturę tkaniny od samego początku prania. System ten nie tylko pomaga skutecznie i delikatnie umyć najsilniejsze zabrudzenia, ale także prać kolorową bieliznę z bielą bez ryzyka barwienia tego ostatniego.

Funkcja bezpośredniego wtrysku oszczędza czas, wodę, detergenty i elektryczność, zmniejszając liczbę pojedynczych prań. Nie trzeba dużo czasu, aby zapisać ubrania przez kolor lub spędzać czas na kilku praniach - konieczne jest, aby wybrać program usuwania plam wszystko na 20 stopni z technologii bezpośredniego wtrysku i łatwe do mycia wszystkich razem i nie bój się, że, na przykład, biała koszula będzie ulubiony kolor sukni.

Opublikowano 29 czerwca 2014 r. W rubryce: Sprawy wewnętrzne

Moim zdaniem producent odgrywa dużą rolę. "Niemcy" są najbardziej wytrzymałe. Co to jest stylalki, jaki jest samochód. Inne marki się psują. Patrzę na przyjaciół i znajomych. Tylko Niemcy utrzymują się przez wiele lat.

Nie wyobrażam sobie samochodu z pionowym ładowaniem ... To tylko duża łazienka. U mnie z czołem, więc z góry stosu rur, grzebień i inne bzdury są wiecznie spiętrzone. Nie ma innego miejsca do umieszczenia. Wygodny. Tak, i przezroczysty właz - choć widać, że dzieje się z płótnem.)) Miałem maszynę do pisania z pionowym ładunkiem (radzieckie nadal)). Więc tylko ona miała plus - dostanę maszynę do pisania, a potem biegnę i rzucam w nią wszystko, co leży wokół rogów. Frontalka, oczywiście, nie otworzysz podczas mycia.))

Jeśli chodzi o funkcje, to myślę, że istnieje minimum (moim zdaniem): 4-5 programów prania (mmm ... szybkie, długie z wrzącą na bawełnę, syntetyczne, ręcznie robione, wełniane i wszystko w zasadzie). + możliwość regulacji liczby płukań. Suszenie wydaje mi się zbyteczne. Moda navorotov też nie jest konieczne. Mamy tu w samochodzie zabieg ze srebrem, ale nigdy nie korzystałem z tej funkcji.))

Główne wymagania do urządzenia (w naszym doświadczeniem) zbiornika / bębna ze stali nierdzewnej, wirowanie w 1000 rpm (+ dostosowania naturalnie), program dla syntetyków, oraz c / b, podniesiono temperaturę do 90 stopni (+ kontrola), rozmiar - około 6 kg (. To samo dla rodziny), oszczędzając energię elektryczną. Reszta służy do wyciągania pieniędzy.

Przód / góra i rozmiar - zależy od pokoju. Podoba mi się to i jest to wygodne, a drugie. A co najważniejsze, myślę - ilość obciążenia. Nigdy nie jeżdżę samochodem z ładunkiem 3-4 kg. Nie ma czasu na wymazywanie każdego dnia. Tak, i pled w takim prostym nie wkuwania. Wymazywam raz w tygodniu - od razu dużo rzucam, kilka prań. Cóż, dżinsy, bluzki - do szybkiego prania. Często. Najbardziej ulubiona funkcja.))

Im więcej jest samochodu - tym lepiej go umyje, tym faktem. A główne funkcje: integracja, suszenie, cicha praca (często wymazywana w nocy, a ta "płaszczyzna" w łazience wszystkich sąsiadów jest denerwująca), mycie rąk, gotowanie. Ach! I możliwość zatrzymania programu i przeprogramowania (mam pamięć o dziewczynie, myślę w drodze)).

Chcę się z tobą skonsultować, która pralka jest najlepsza? Planowałem kupić Samsunga, ale jak długo to będzie działać? Pomóż pzhl.

Czy w daczy można kupić pralkę, jeśli w zimie nikt nie mieszka, dacza nie ogrzewa, a mróz uszkodzi elektronikę pralki?

LG to bardzo dobra maszyna. Nie widzę powodu, aby przepłacać za inne marki.

Zadawano także te pytania, co kupić, gdzie kupić itp. w końcu poszedłem do sklepu internetowego (moje oczy oczywiście uciekły od razu) all-steel.com zadzwonił i otrzymał szczegółowe konsultacje na temat wszystkich interesujących mnie modeli. dostarczony następnego dnia, biorąc pod uwagę bezpłatną gwarancję 5 lat i darmową instalację.

Zabrało się też do mycia, ale innego modelu (nadpłaconego za markę xD) [umieszczanie linków do innych zasobów jest zabronione] to piękno zabrało, żona jest zadowolona, ​​sprzątam xD Kupuj doradz.

))))) Tak, jesteśmy tutaj, jak zobaczę już dużo, klienci są całkowicie stali)))) Niedawno wzięłam AEG od nich:

Maria, to gdzie bym twierdził, włoskie samochody najwyższej jakości i chłodne (matseratti, Lamborghini i Ferrari) i technika Hotpoint-Ariston nierealne strome i jakości urządzenia kuchenne są asy w tej dziedzinie do domu

przy wyborze prania zwracałem również uwagę na nowoczesne tryby, w moich wskaźnikach można na przykład prać poprzeczki i pantofle, puchowe kurtki i koce, lub odświeżać pranie przy pomocy pary

Tak, Hotpoint także mnie lubi, w domu prawie cały sprzęt swojej firmy, w tym pralkę. Jakość i rzeczywiście mają 5 plus 🙂

Razem na stronie 2168 artykuły.

W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień, w którym się zatrzymasz.

W czasie ciąży nie tylko wygląd i smaki kobiety.

Nie sposób przecenić znaczenia właściwej opieki nad jamą.

Każdy rodzic pobożnie wierzy, że z jego dzieckiem na pewno.

Kto nie marzy o pracy w telewizji? Prawdopodobnie wszyscy.

Dodaj komentarz

55 − = 48