Nazwa kategorii

Jak wybrać odpowiednią lodówkę do swojego domu

Wybierz lodówkę: na co zwrócić uwagę?

Lodówki od dawna stały się niezbędne w urządzeniach gospodarstwa domowego. Pomagają utrzymać świeżość produktów spożywczych i nadają się do konsumpcji. Ale zdarza się, że nadszedł czas, aby zaktualizować tak cenną technikę.

Na czym nawigować w nowoczesnym sprzęcie i jak wybrać lodówkę, która w pełni odpowiada Twoim potrzebom i życzeniom? Pomoże to w doradztwie profesjonalistów ze świata postępu technologicznego.

Lodówka jest urządzeniem zaprojektowanym do utrzymywania niskiej temperatury w specjalnej komorze, która ma izolację cieplną od świata zewnętrznego. Standardowe, urządzenia te są używane w życiu codziennym i do celów komercyjnych, aby rzucić termin "życie i świeżość" żywności. Ponadto lodówki nadają się do przechowywania leków i innych produktów, które wymagają specyficznych wskaźników temperatury.

To urządzenie działa na zasadzie rozpraszania ciepła, a następnie jego rozpraszania do środowiska. Pozwala to uniknąć wzrostu temperatury w izolowanej komorze.

Klasyfikacja lodówek nie jest zbyt skomplikowana.

Tak więc, w zależności od zakresu zastosowania, istnieją 2 duże grupy instrumentów:

 1. Przemysłowy. Urządzenia charakteryzują się dużą mocą i stałą objętością komory chłodniczej. Stosowane są w magazynach, zakładach mięsnych i innych fabrykach, a także w sklepach.
 2. Gospodarstwo domowe. Są to standardowe urządzenia, które są kompaktowe i wydajne. Jest to doradztwo w ich wyborze, którego użytkownicy Internetu regularnie szukają.

Wszystkie lodówki są również podzielone na 2 grupy, w zależności od reżimu temperatury w komorze:

 • średnia temperatura - standardowe urządzenia bez produktów zamrażających;
 • niskotemperaturowe lub zamrażarki (o stałej temperaturze około -18 ° C).

Jednak wiodący producenci i marki na świecie zapewniają użytkownikom możliwość korzystania z urządzeń 2 w 1 - dwukomorowych urządzeń, które mają zarówno standardową jednostkę świeżości i łatwego chłodzenia, jak i pełnowartościową zamrażarkę.

Istnieje również klasyfikacja techniczna urządzeń chłodniczych, w oparciu o zasadę jej funkcjonowania.

Specjaliści wyróżniają 4 rodzaje lodówek:

Jak sama nazwa wskazuje, zasada kompresji służy do chłodzenia powietrza w komorze. Urządzenie ma parownik, który przekształca czynnik chłodniczy w stan pary. Następnie, za pomocą sprężarki, opary te są sprężane, co prowadzi do wzrostu ich temperatury i są kierowane do skraplacza. Tutaj nagromadzone ciepło jest wydalane do środowiska zewnętrznego, z powrotem do cieczy chłodzącej i do kapilary. Następnie substancja ta powoduje chłodzenie i cykl jest powtarzany na nowo. Takie modele lodówek są skuteczne i trwałe, o czym świadczą liczne recenzje.

 • Absorpcja.

  Proces chłodzenia komory odbywa się poprzez odparowanie czynnika chłodniczego. Jednak krążenie tej substancji odbywa się przez rozpuszczanie lub absorpcję w wodzie. Tak więc na 1 jednostkę objętości płynu konieczne jest 1000 jednostek chłodziwa (częściej stosuje się amoniak).

 • Termoelektryczny.

  Podstawą funkcjonowania jest efekt Peltiera. W rzeczywistości przeniesienie energii cieplnej przez jeden z przewodników różnego rodzaju, z 1 elementem jest chłodzony, a drugi ma być ogrzewany. Proces zwiększania temperatury odbywa się z uwagi na pierwsze uwalnianie ciepła i ogrzewanie z prądu. Zasada ta jest rzadko stosowana w nowoczesnych urządzeniach stacjonarnych, ale jest ona pożądana przy wytwarzaniu takich korzyści cywilizacyjnych jak torba chłodząca, chłodnica do płynnych, kompaktowych lodówek samochodowych.

 • Posiadaj chłodnice wirowe.

  Jak mówią eksperci, ta metoda jest najbardziej bezpieczna, ponieważ nie obejmuje chemikaliów i elektryczności. Przecież proces obniżania temperatury odbywa się poprzez rozprężanie sprężonego powietrza. Zjawisko to jest realizowane w specjalnych blokach określonych chłodnic typu wirowego. Jednak nie są one w ogóle produkowane ze względu na zwiększony poziom hałasu, duży przepływ i niską sprawność.

 • Wiodące marki produkują tylko pierwsze 2 rodzaje urządzeń, ponieważ trzecia i czwarta są złożone i niezwykle kosztowne w realizacji, odpowiednio, takie produkty będą całkowitym niepowodzeniem na rynku konsumenckim.

  Jak widać, różnorodność lodówek jest imponująca. Znając zasadę działania i typy urządzeń, znacznie łatwiej będzie dokonać właściwego wyboru, zatrzymując się w najbardziej akceptowalnym i bezpiecznym typie urządzenia.

  Ważne porady od redakcji!

  Jeśli masz problemy z kondycją włosów, szczególną uwagę należy zwrócić na stosowane szampony. Przerażające statystyki - w 97% szamponów znanych marek są składniki, które zatruwają nasze ciało. Substancje, z powodu których wszystkie problemy w kompozycji są określane jako laurylosiarczan sodu / siarczan laureta, siarczan koki, PEG, DEA, MEA.

  Te chemiczne składniki niszczą strukturę loków, włosy stają się kruche, tracą elastyczność i siłę, kolor zanika. Również ten błoto dostaje się do wątroby, serca, płuc, gromadzi się w narządach i może powodować różne choroby. Zalecamy, aby nie używać leków, które zawierają tę chemię. Niedawno nasi eksperci przeprowadzili analizy szamponów, gdzie pierwsze miejsce zajęły fundusze firmy Mulsan Cosmetic.

  Jedyny producent wszystkich kosmetyków naturalnych. Wszystkie produkty są wytwarzane pod ścisłą kontrolą jakości i systemami certyfikacji. Zalecamy odwiedzenie oficjalnego sklepu internetowego mulsan.ru. Jeśli wątpisz w naturalność swojego makijażu, sprawdź datę ważności, nie powinna ona przekraczać jednego roku przechowywania.

  Wchodząc do sklepu, wielu konsumentów ma do czynienia z ogromnym wyborem urządzeń, ale która lodówka jest lepsza do wyboru? W końcu ważne są nie tylko koszty i wygląd, ale także dostępność pewnych funkcji i komfort podczas korzystania ze sprzętu.

  Doświadczeni eksperci w dziedzinie urządzeń gospodarstwa domowego chętnie udzielają porad dotyczących kryteriów wyboru.

  Dlatego warto skoncentrować się na takich czynnikach:

  • wielkość urządzenia w przekroju różnych parametrów;
  • objętość lodówki;
  • rodzaj rozmrażania;
  • klasa zużycia energii;
  • klasa klimatyczna;
  • funkcje zarządzania urządzeniami;
  • dostępność dodatkowych funkcji;
  • producent (marka i model).

  Każde istotne kryterium wyboru może obejmować różne parametry i cechy, dlatego wymagają one bardziej szczegółowej uwagi.

  Planowanie zakupu warto rozpocząć w domu. I żadnych przejęć impulsowych. Wynika to z faktu, że istnieje duże ryzyko, że sprzęt po prostu nie będzie pasował nigdzie i będzie musiał być umieszczony w środku kuchni lub w przejściu. Dlatego przed pójściem do sklepu dokonaj wyboru miejsca pod lodówką i dokonaj pomiarów.

  Teraz jest czas na zastanowienie się nad otwarciem drzwi lodówki. Ważne jest, aby w pobliżu nie było wybrzuszenia ani zbyt bliskich obiektów. Aby ocenić komfort po zainstalowaniu lodówki, dodaj kolejną 1 szerokość urządzenia za pomocą ruletki w kierunku rzekomego otwarcia drzwi. Nic nie przeszkadza? W związku z tym można przeprowadzić instalację.

  Termin ten oznacza użyteczną przestrzeń jednostki, minus półki i pojemniki. Również objętość jest często dzielona na kilka płaszczyzn kamer.

  Specjaliści identyfikują takie typy lodówek:

  Są to stosunkowo małe lodówki, w których komora zamrażarki znajduje się bezpośrednio w komorze do chłodzenia produktów spożywczych. Zwykle ten dział znajduje się w górnej części lodówki. Takie jednostki mają małe wymiary i są idealne dla osób, dla których ważny jest każdy centymetr. Ale warto pamiętać, że przechowywanie w nich dużej ilości jedzenia jest niemożliwe.

 • Dwukomorowa.

  Są to najpopularniejsze urządzenia, ponieważ połączenie użytecznej przestrzeni i kosztów jest najbardziej optymalne. Ponadto są oferowane przez prawie wszystkie znane marki i producentów. Dla każdej kamery są osobne drzwi, więc komora zamrażarki jest całkowicie odizolowana od komory chłodzącej. Lokalizacja elementu może być z dołu lub z góry. Jeśli jesteś zainteresowany zamrażaniem zapasów w dużych rozmiarach, lepiej wybrać bardziej obszerne produkty z dolnym położeniem zamrażarki.

 • Trzykomorowe.

  Do dwóch głównych komór dodano kamerę o zerowej temperaturze - sekcję świeżości. W trzeciej komorze temperatura jest utrzymywana na poziomie 0 - +2 stopnie, co jest optymalne dla krótkotrwałego przechowywania krótkiego portu bez zamrażania.

 • System Side-by-Side.

  Są to produkty dwustronne, w których zamrażarka jest ukryta z boku. Mają duży rozmiar i zaawansowaną funkcjonalność. Takie urządzenia są doskonałym rozwiązaniem dla dużej rodziny lub firmy restauracyjnej. Mają stylowy wygląd i, jak to mówią, wiele dodatkowych funkcji.

 • Wybierając urządzenie, kieruj się własnymi potrzebami. Tak więc, jeśli często zamrażasz owoce i jagody na zimę, ważna jest duża zamrażarka. Jeśli masz rodzinę, powinieneś skupić się na dziennej ilości doniczek z resztkami jedzenia i czy zmieszczą się one w lodówce?

  Optymalnym rozwiązaniem są modele dwukomorowe, jednak przy dużych objętościach należy wybierać dwustronne analogi.

  Cechy odszraniania lodówek

  Biorąc pod uwagę potrzebę stałej pracy zamrażarki, w wielu urządzeniach istnieje możliwość wystąpienia mrozu lub śniegu. To jest prawdziwy problem, z którym wielu producentów zmaga się na swój sposób.

  Zdefiniuj te rodzaje odszraniania dla zamrażarki:

  Jak mówią recenzje - jest to prawdziwa dygresja w przeszłość. Jednocześnie przeprowadzane jest odwęglanie lodówki, ekstrakcja topniejącego lodu i szybkie usuwanie z niego cieczy. Następnie urządzenie należy dokładnie umyć i uruchomić ponownie po wyschnięciu. Jak widać proces ten jest pracochłonny i złożony.

 • NoFrost.

  Jest to bardziej skomplikowane urządzenie, charakteryzujące się bezproblemową obsługą. Chłodzenie komory zamrażarki odbywa się za pomocą cyrkulacji zimnego powietrza, którego krople osadzają się w parowniku za tylną ścianą komory. W związku z tym jest mróz, ale nie jest on dla nas widoczny. Po upływie określonych przedziałów czasowych wentylator wyłącza się, a parownik włącza się, co eliminuje mróz.

 • W przypadku lodówki zastosowanie mają tylko rozwiązania automatyczne - odszranianie kroplowe lub system NoFrost. Pierwszy typ jest tak prosty, jak to tylko możliwe w działaniu. Podczas pracy sprężarki i chłodzenia jednostki na jej tylnej ściance występuje niewielkie tworzenie się lodu. Aby go wyeliminować, sprężarka zatrzymuje się okresowo, po czym szron topi się i płynie do specjalnego odpływu. Następnie system uruchamia się ponownie.

  Wybierając lodówkę, należy wziąć pod uwagę zużycie energii elektrycznej. W końcu te jednostki zużywają ogromną ilość energii, więc warto pomyśleć o ich efektywności energetycznej.

  Istnieje 7 klas takich urządzeń:

  Również klasy A + i A ++ pojawiły się stosunkowo niedawno, przy najbardziej ekonomicznym zużyciu prądu. Znajdź wskaźnik efektywności energetycznej można znaleźć na specjalnej etykiecie producenta umieszczonego na urządzeniu.

  Klasa układu klimatyzacji lodówki

  Nowoczesne lodówki są zaprojektowane do pracy w określonych warunkach temperaturowych. Dlatego jeśli lato jest zbyt gorące, istnieje ryzyko przegrzania.

  Istnieją takie klasy:

  • Normalny (N) - temperatura robocza otaczającego powietrza w zakresie 16 - 32 stopni z wartością "+";
  • subnormal (SN) - zakres działania w granicach 10 - 32 ° C;
  • podzwrotnikowy (ST) - działa prawidłowo w temperaturze 18 - 38 ° C;
  • Tropikalny (T) - może wytrzymać wartości między 18 - 43 ° C.

  Jak widać, wybór lodówki powinien być również dokonywany z uwzględnieniem wskaźników temperatury, co jest szczególnie ważne w południowych regionach. Jednak biorąc pod uwagę sezonowość, wielu producentów produkuje urządzenia wielopoziomowe, które rozszerzają zakres różnic temperatur.

  Kontrola urządzenia i dostępność dodatkowych funkcji

  Przed wyborem lodówki do domu warto jednoznacznie określić swoje potrzeby i oczekiwania.

  W ten sposób standardowe urządzenia gospodarstwa domowego można uzupełnić o taką funkcjonalność:

  • bar - szklane drzwi do wyciągu chłodzonych napojów z urządzenia;
  • zbiornik cieczy lub przyłącze zasilania wodą - urządzenie działa jak automatyczne urządzenie z wodą (sok itp.) wylewane do filiżanki lub kubka;
  • generator do tworzenia lodu (posiekany lub kostki);
  • możliwość wieszania drzwi i kół - dla łatwego transportu i instalacji.

  Oczywiście, agregaty z tymi opcjami mają wyższy koszt, ale komfort jest również znacznie zwiększony. Warto jednak zrozumieć, że jeśli Twoim celem jest zmaksymalizowanie oszczędnego wykorzystania funduszy, bardziej rozsądne będzie odrzucenie takich opcji.

  Istnieją również 2 rodzaje kontroli temperatury w lodówce:

  Tutaj możesz wybrać tylko 1 z 5 trybów bez wyraźnego wskazania temperatury.

 • Elektroniczny.

  Główną zaletą tego trybu jest możliwość ustawienia parametrów temperatury z dokładnością do jednego stopnia.

 • Koszt urządzenia z mechaniczną kontrolą jest niższy. Jednocześnie wydajność i jakość chłodzenia są niewątpliwie bardziej komfortowe dzięki elektronicznej regulacji, co potwierdzają liczne recenzje z sieci.

  Eksperci zalecają wybór tylko sprawdzonych firm. Wśród nich znajdują się następujące marki: Candy, Atlant, Samsung, Electrolux, itp. Marki o tej samej nazwie dowiodły swojej najlepszej strony, oferując klientom wyłącznie zaawansowane technologie.

  Ostatnim czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest cena sprzętu. Zwykle może się różnić w zależności od dostępności dodatkowych funkcji, wskaźników projektowych lub jakościowych. Dlatego przede wszystkim należy kierować się własnymi wymaganiami, a już po zmianie kosztów.

  Którą lodówkę najlepiej kupić w domu: kryteria wyboru i ocena marki

  Przyszedł, zakochał się i kupił - nie chodzi o lodówki. Każdy sprzęt AGD musi starannie wybierać, a jeszcze bardziej kosztować. Dobra lodówka jest warta poświęcenia czasu na jej poszukiwanie. Jeśli znajdziesz odpowiedni model, ułatwi to właściciel kuchni i będzie trwać przez wiele lat. Którą lodówkę wybrać? Kto z producentów urządzeń AGD powierza ich komfort? Zajmiemy się najważniejszymi parametrami i opracujemy listę najlepszych marek.

  Wybór lodówki: 5 najważniejszych parametrów ↑

  Napisano wiele artykułów o wyborze najlepszych lodówek. Mają wiele przydatnych informacji, ale nie zawsze można znaleźć instrukcje opisujące algorytm wyboru odpowiedniego modelu. Z powodu braku wyraźnej struktury na planszach, łatwo się pogubić.

  Rodzaje sprzętu chłodniczego dla domu

  Jaka jest najlepsza lodówka do domu? Rozważmy 5 podstawowych parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

  1. Wymiary modelu i jego objętość.
  2. Lokalizacja, liczba, objętość zamrażarek.
  3. Liczba i typ sprężarek.
  4. Funkcje odtajania.
  5. Obecność / brak dodatkowych funkcji.

  Poniżej szczegółowo przeanalizujemy każdą z cech, rodzajów konstrukcji, ich zalet i wad. Dowiemy się, które lodówki są lepszej jakości, zaproponujemy listę niezawodnych znaków towarowych.

  Kompaktowy model w małej kuchni

  Jakie są błędy przy wyborze modelu ↑

  Współczesny człowiek nie musi angażować się w codzienne polowania, zbieranie i hodowlę bydła. Wszystkie produkty otrzymujemy w przygotowanej formie. Komfort cenowy - potrzeba odpowiedniego przechowywania żywności, zwłaszcza białka, które po rozłożeniu uwalnia wyjątkowo niebezpieczne substancje. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać lodówkę, która zapewni świeżość produktów przez długi czas.

  Model powinien być wystarczająco duży, aby zmieścił cały zapas w rodzinie. Każdy rodzaj żywności jest przechowywany w określonej temperaturze, a przestrzeń między opakowaniami musi być wystarczająca do swobodnego obiegu powietrza. Pożądane jest, aby w tym przypadku technika zajmowała jak najmniej miejsca i wyglądała pięknie. Jest wiele wymagań, a każdy z nich jest ważny.

  Model czterotłoczkowy

  Jeśli model zostanie nieprawidłowo wybrany według objętości, konieczne będzie ciągłe ograniczanie potrzeb rodziny i kupowanie mniejszej ilości produktów niż to konieczne. Zbyt duża objętość również jest zła. Kamery będą puste, a rachunki za prąd będą płatne w całości. To jest nieopłacalne. Nieodpowiednia konstrukcja będzie niewygodna w działaniu, a nieudany projekt zepsuje wygląd kuchni.

  Bar w lodówce - dodatkowa opcja, która nie jest potrzebna dla wszystkich

  Ważne jest, aby zwracać uwagę na marki lodówek. Oszczędność na jakości zawsze zmienia się w kłopoty, dodatkowe wydatki na naprawy. Nie ufaj wątpliwym producentom, ponieważ prawdziwe życie jest o wiele bardziej prozaiczne niż obiecuje reklama. W razie wątpliwości, jaką lodówkę kupić, porady profesjonalnego mistrza będą bardzo przydatne.

  Wybierając firmę lodówek, która jest najlepsza, musisz skupić się nie tylko na jakości samego produktu, ale także na konserwacji. Posiadanie centrum serwisowego w zasięgu jest miłym dodatkiem do dobrej marki lodówki. W przeciwnym razie pierwszy drobny awaria będzie prawdziwą katastrofą.

  Model z chłodnicą we wnętrzu kuchni

  Jak wybrać odpowiednią technikę według wielkości i objętości ↑

  Zanim zaczniesz szukać niezawodnej lodówki do swojego domu, powinieneś określić jej wielkość. Zbyt duża technika spowoduje uczucie napięcia w kuchni, a mały model może nie wystarczyć. Konieczne jest połączenie dwóch podstawowych parametrów - pożądanej objętości i wymiarów.

  Kompaktowy model Whirlpool ARC 103 AP bez zamrażarki

  Wymiary: od kompaktowego do największego ↑

  • Mała lodówka. Modele te mają wysokość 1-1,5 mi szerokość do 59 cm i nadają się do instalacji w domkach, biurach. Często technika ta jest umieszczana w pokojach hotelowych lub mieszkaniach przeznaczonych do codziennego wynajmu. Istnieją modele o ograniczonej funkcjonalności, na przykład mini-bary, w których można przechowywać napoje.

  Mały model jednokomorowy

  • Standardowe modele. Standard uważany jest za wysokość 1,7-1,85 mi szerokość 60 cm. Jest to wygodne urządzenie domowe zaprojektowane dla przeciętnej małej kuchni. Nadaje się dla rodziny 2-4 osób.

  • Norma europejska. Modele te mogą osiągnąć 2 m wysokości i 80 cm szerokości. Dobry wybór na przestronną kuchnię.

  • Side-by-Side. Zdecyduj, jak wybrać sprzęt chłodniczy dla dużej rodziny? Wielodrzwiowe modele Side-by-Side są idealne do przechowywania wszystkich niezbędnych materiałów eksploatacyjnych. Są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ są podzielone na przedziały na produkty różnych typów.

  Jak obliczyć wymaganą objętość ↑

  Istnieje coś takiego jak "użyteczna objętość komory chłodniczej", a liczba ta może się różnić od całkowitej objętości o kilkadziesiąt litrów, ponieważ partycje zajmują dużo miejsca. Przy obliczaniu kierują się uśrednionymi wskaźnikami - 120 litrów na osobę. I dla każdego kolejnego członka rodziny dodaje się nie 120, ale 60 litrów.

  Przeanalizujmy na przykładzie, jak obliczyć objętość. Jeśli dana osoba żyje sama, wystarczy mu skromny model. maksymalna wymagana objętość wynosi 120 litrów. Dla dwóch osób potrzeba 180 litrów użytecznej objętości, na trzy - 240 litrów i na cztery - 300 litrów. Jeśli często są goście lub w rodzinie zwyczajowo kupuje produkty do przyszłego użytku, dodają kolejne 60 litrów "w rezerwie".

  Hilton RF 6901 380 litrów z minibarem

  Cechy modeli o różnej objętości:

  • 50 litrów. Są to małe modele (80-90 cm wysokości), które są bardzo głośne w pracy. Muszą być często rozmrażane.
  • 380 litrów. Z reguły są to modele dwukomorowe. Pojemność zamrażarek wynosi 50-160 litrów.
  • 400 litrów. Są to konstrukcje trójkomorowe, czasami z szufladami na dole. Dane techniczne mogą się znacznie różnić w zależności od producenta.
  • 500-800 litrów. Są to ogólnie dwudrzwiowe szafy chłodnicze, które często zapewniają dodatkowe funkcje. Koszt takiego sprzętu zależy od liczby funkcji, głośności, marki.

  Wolumenowy model południowokoreańskiej marki

  Lokalizacja i pojemność zamrażarek ↑

  Duży rozmiar sprzętu nie oznacza, że ​​ilość zamrażarek jest wystarczająca dla rodziny. Pod wieloma względami zależy to również od ich lokalizacji. Objętość górnych komór wynosi maksymalnie 200 litrów, a niższych - do 300 litrów. Oznacza to, że modele tej samej wielkości mogą różnić się pojemnością.

  Opcje umieszczania zamrażarki

  Komory mogą być wyposażone w kilka szuflad. Jest to wygodne, jeśli chcesz zamrozić różne rodzaje produktów. Na przykład mięso i warzywa powinny być umieszczane osobno. Pudełka są zazwyczaj umieszczane w zamrażarkach dolnych.

  Zaletą modeli Side-by-Side jest duża objętość i boczne ułożenie zamrażarki. Aby zdobyć jedzenie, nie zginaj się i nie rozciągaj. Użyteczna objętość sprzętu Side-by-Side może osiągnąć 500 litrów.

  Lodówka dla dużej rodziny

  Sposób działania tej techniki zależy od liczby sprężarek ↑

  Istnieją dwa główne typy sprężarek - liniowy i falownik, a oba są z powodzeniem stosowane w produkcji urządzeń chłodniczych. Często pojawiają się wątpliwości, co najlepiej kupić w lodówce - jedną lub dwie sprężarki. Obie opcje mają swoje zalety i wady.

  Jeżeli sprężarka jest jedna, włącza się, gdy wzrasta co najmniej jedna temperatura. Jednak temperatura w drugim nie ma znaczenia: urządzenie nadal działa. Jeżeli są dwie sprężarki, komory są chłodzone osobno, ale sprzęt zużywa o 20-30% więcej energii elektrycznej.

  Więc jaką lodówkę kupić? Uważa się, że dwa modele sprężarek są doskonałym zasobem i mogą trwać dłużej. Teoretycznie to stwierdzenie brzmi poprawnie, ale w praktyce nie jest potwierdzone.

  Prawdziwe zalety sprzętu z podwójną sprężarką to większa wydajność i możliwość osobnego odłączania kamer. Częściej dla kupujących takie niuanse nie są proste.

  Zwróć uwagę! Uważa się, że wysokiej jakości lodówki do domu powinny być trochę hałaśliwe. Producenci reklamują obniżony poziom hałasu jako ogromną zaletę. Ta technika jest droższa. Jednak poziom hałasu we wszystkich nowoczesnych modelach jest stosunkowo niski. Przepłacanie za wątpliwe zalety nie jest tego warte.

  Systemy odszraniania domowych urządzeń chłodniczych ↑

  Doświadczeni mistrzowie, doradzający przy wyborze lodówki, koncentrują się na systemach odszraniania. Istnieją trzy:

  • Kroplówka. Ten rodzaj odszraniania jest ustawiony w taki sposób, że szron osadza się na tylnej ściance zamrażarki. Gdy sprężarka jest wyłączona, tratwa topi się, a woda spływa do specjalnego pojemnika, w którym wyparowuje.
  • Bez mrozu. Reżim jest tak skonstruowany, że cząsteczki lodu nie osadzają się na ścianach konstrukcji. Zimne powietrze jest równomiernie rozprowadzane w całej objętości. W niektórych modelach występują chłodne obszary, w których żywność powoli traci wilgoć i pozostaje świeża przez długi czas.
  • Full no Frost. Jest to rodzaj systemu No Frost z oddzielnym odszranianiem parownika.

  Schemat systemu No Frost

  Ważne niuanse: dodatkowe funkcje i możliwości ↑

  Jak wybrać dobrą lodówkę i zapłacić tylko za to, co jest naprawdę przydatne? Zwróć uwagę na dodatkowe możliwości technologii. Na początku wydaje się, że nie są potrzebne, ale niektóre z nich naprawdę ułatwiają życie:

  • Super chłodzenie. Ta funkcja zostanie doceniona przez hostessy, do których niespodziewanie mogą przyjść niespodziewani goście. Ciepłe produkty i napoje można schłodzić do temperatury + 2 stopnie na minutę. W lecie taka okazja jest bezcenna.
  • Super zamrażanie. Świeże warzywa, owoce, półprodukty wykonane ręcznie mogą być mrożone bez utraty smaku. Ten tryb jest idealny do kęsów do przyszłego wykorzystania. Temperatura w zamrażarce spada do -24 stopni.
  • "Wakacje". Która lodówka jest bardziej niezawodna i bardziej opłacalna? Ten, kto zajmie się zawartość zamrażarki pod nieobecność właścicieli, a jednocześnie nie wyda dodatkowych zasobów. W trybie "Wakacje" zamrażarka pracuje w trybie standardowym, a komora chłodziarki jest chłodzona do minimum. Taki system oszczędza rachunki za energię.
  • Sterowanie elektroniczne. W nowoczesnej technologii można zainstalować konwencjonalne termostaty lub elektroniczne układy sterowania. Modele drugiego typu są znacznie wygodniejsze. Możesz zaprogramować temperaturę z dokładnością do jednego stopnia.
  • Ochrona antybakteryjna. Może to być specjalna powłoka na wewnętrznych komorach lub generator jonów srebra. Takie systemy zapobiegają rozmnażaniu się bakterii w celu dłuższego zachowania produktów. Drogie, ale bardzo praktyczne. Jeśli zastanawiasz się, którą lodówkę kupić, a budżet wytrzyma dodatkowe obciążenie, weź model z generatorem jonów srebra.

  Kontrola Super Disease

  Lodówka z której firmy jest lepiej kupić - ocena ↑

  Jakiej marki kupić lodówkę, aby była niezawodna? Jedna odpowiedź na to pytanie nie może być. Niektórzy kupujący szukają modeli o najwyższej jakości z wieloma dodatkowymi funkcjami, podczas gdy inni szukają niedrogich, ale dobrych chłodziarek. Na początek przyjrzyjmy się najpopularniejszym markom, a następnie wymieniamy firmy produkujące modele o przyzwoitej jakości.

  Popularne marki lodówek

  TOP-5 najlepszych producentów lodówek ↑

  • Liebherr. Jeśli poprosisz o poradę specjalistę, firmę, która kupi lodówkę, najpierw usłyszysz nazwę tej marki. Producent bierze pod uwagę wszystko, od modowych trendów wzorniczych po życzenia klientów. Technika Liebherr jest droga, ale marka jest uważana za standard jakości, więc koszty są uzasadnione.

  Liebherr ECN 6156

  • Bosch. Zaawansowana technologia, nienaganna konstrukcja, dbałość o klienta to cechy wyróżniające markę Bosch. Ważna zaleta - szeroki zakres. Jeśli chcesz, możesz znaleźć przystępny model wysokiej jakości. W razie wątpliwości, która lodówka najlepiej wybrać - LG lub Bosch, zatrzymaj się na drugiej opcji.

  • Samsung. Wybór marki lodówki między Samsung lub Bosch jest naprawdę skomplikowany. Samsung wykorzystuje technologię Twin Cooling (Dual Cooling), Space Max Technology (zwiększenie głośności kamer) i inne technologie, które poprawiają jakość życia konsumentów. Innowacja, wysoka jakość, rozsądne ceny i doskonała obsługa to niezaprzeczalne zalety marki.

  • LG. LG od wielu lat konkuruje z Samsungiem. Producent udziela 10 lat gwarancji na swój sprzęt, zapewnia konserwację i kompleksową obsługę klienta. Wszystkie modele wyglądają świetnie. Dobra jakość i rozsądne ceny to idealne połączenie dla kupującego.

  Projektowanie modeli LG

  • Atlant. W rankingu z 2016 r. Pojawił się znak towarowy Atlant. W poprzednich latach miejsce to zajmowały inne marki, w szczególności Electrolux. Które chłodziarki firmy są lepsze? Obaj producenci są godni uwagi, ale Electrolux okresowo obniża oceny ze względu na problem częstych napraw. Atlant ma mniej roszczeń. Ostateczny wybór dla kupującego.

  Lista niezawodnych marek chłodziarek ↑

  Poniżej znajduje się lista wszystkich marek lodówek, którym ufają klienci. Marki te nie są ujęte w pierwszej piątce, ale ich produkty spełniają standardy jakości:

  1. Gorenje (Słowenia);
  2. Hotpoint-Ariston (Włochy);
  3. Indesit (Włochy);
  4. Whirpool (Włochy);
  5. Candy (Włochy);
  6. Electrolux (Szwecja);
  7. Zanussi (Włochy);
  8. Beko (Turcja);
  9. Shivaki (Japonia);
  10. Sharp (Japonia).

  Wcześniej na liście najlepszych znalazły się dwie kolejne marki - "Nord" i "Stinol", ale w ostatnich latach ich popularność wyraźnie spada ze względu na dużą liczbę napraw. Eksperci doradzają, aby dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie tego produktu. Z jednej strony technologia jest przystępna i nie ma problemów z poszukiwaniem części zamiennych. Z drugiej strony niezawodność to duże pytanie.

  Instrukcja wideo krok po kroku dla wyboru lodówki ↑

  Oferujemy instruktaż wideo, który pomoże ci nawigować w priorytetach:

  Tylko kupujący może zdecydować, która firma wybierze lodówkę do domu. Pod wieloma względami zależy to od osobistych preferencji. Najważniejsze, że wybrany model powinien spełniać kryteria jakości i być energooszczędny (najlepiej - klasa Super A). Zapytaj sprzedawców, przeczytaj opisy modeli i opinie na ich temat w Internecie. Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta, opierając się wyłącznie na zdrowym rozsądku, a nie na reklamie. W razie wątpliwości - zadawaj pytania technikom.

  Jaka powinna być podłoga w kuchni? Jak w każdym pokoju w mieszkaniu - idealnie płaska. Ale kuchnia jest centrum nowoczesnego mieszkania, najczęściej odwiedzanego obszaru. .

  Które płytki do kuchni są lepsze dla podłogi: kryteria wyboru płytek podłogowych

  Dla każdej osoby kuchnia jest wyjątkowym miejscem w domu. W kuchni spędzamy dużo czasu, używając go nie tylko do gotowania i jedzenia. .

  Jaki telewizor kupić w kuchni: co musisz wiedzieć przed zakupem telewizora

  Czyste powietrze w mieszkaniu jest jednym z czynników charakteryzujących poziom komfortu życia. Kuchnia - rodzaj krytycznego obszaru wewnątrz.

  Jak wybrać okap do kuchni bez kanału: kryteria wyboru modeli recyrkulacji

  Bardzo dziękuję za artykuł, nie jestem w tym specjalnie zorientowany, w przeciwieństwie do mojego męża .. Teraz jest znacznie lepiej) Wybraliśmy Indesit dzięki tobie, wszyscy są szczęśliwi)

  Tutaj dla mnie Włosi przede wszystkim wiedzą o karabinie .. dlatego lubię urządzenia kuchenne od nich)), tak aby lodówka została wybrana z Indesite i Hotpoint, zatrzymała się na sekundę.

  Bardzo podoba mi się hurtownia Lawrence Timmons Youth

  Jersey i możemy pokazać ci szczegóły

  35 Dewey McDonald Jersey.Buy Nhl Jerseys China sprzedaż hurtowa NFL

  Fabryka bluz, kupuj koszulki luzem bezpłatna wysyłka.

  Bulls 23 Michael Jordan Stitched White NBA Jersey. Ileż jest Blackhawks 88 Patrick

  Kane Stitched Red NHL Jersey? Nie można również przegapić koszulki nfl hurtowo.

  Kiedy jest sprzedaż koszulki do hokeja? Znajdź stronę: Hurtownia Utah Jazz Jerseys

  Wybór wysokiej jakości lodówki do domu - na co zwrócić uwagę?

  Najpierw krótko przejrzyjmy najważniejsze kryteria wyboru lodówki na dom. Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować przed zakupem, jest:

  1. Wymiary sprzętu. Istnieją modele jedno-, dwu-, trzy-, cztero-, pięcio-, a nawet sześciowymiarowe. Z reguły każdy producent ma swoje własne wyjście, ale wszystkie są bliskie normom i mogą różnić się między sobą nie więcej niż 5-10 cm. Aby prawidłowo wybrać wymiary lodówki, należy najpierw ustalić, gdzie zostanie ona zainstalowana, po czym zmierz miarę taśmą w tym miejscu i na podstawie uzyskanych pomiarów wybierz odpowiednią opcję dla wysokości, szerokości i głębokości. Najbardziej popularne są komory dwukomorowe, w których zamrażarka i komora chłodnicza są podobne. Po nich następuje już Side-by-Side, single-chamber, a następnie multi-camera.
  2. Lokalizacja kamer. Wszyscy są przyzwyczajeni do zamrażarki od dołu, ale są modele z najwyższej lokalizacji zamrażarki. Zwykle nie ma go, więc przy wyborze należy zwrócić uwagę na ten punkt. Kolejna porada, aby wziąć pod uwagę stosunek kamer, zdarza się, że zamrażarka jest prawie taka sama jak lodówka. Jest to bardzo wygodne dla tych, którzy chcą podnieść urządzenie z dużą zamrażarką.
  3. Przydatna objętość. Aby wybrać lodówkę, musisz znać jedną prostą rzecz - dla dwóch osób wystarczy mieć urządzenie na 180 litrów. W przypadku rodziny 3 osób można kupić model o pojemności 250 litrów, a jeśli masz dużą rodzinę (dla 5-6 osób), zalecamy wybór techniki o użytecznej objętości 350 litrów. Nie zapomnij o wymiarach, objętość aparatu bezpośrednio wpływa na wymiary obudowy.
  4. Rodzaj rozmrażania i zamrażania. Nie będziemy wdawać się w szczegóły, ale podświetlimy tylko najważniejsze informacje. Mróz może być termoelektryczny (bezszumowy), absorpcyjny (bardziej hałaśliwy) i przy pomocy kompresorów (najwyższy poziom hałasu). Z kolei odszraniania może być ręczny (jak przed odłączeniem urządzenia od sieci, czekając, aż odmrożone aparatu, a następnie wypłukiwane ściany i wytrzeć do sucha), dodatek (kanalizacji wilgoci do miski na ścianie tylnej) i No Frost (wiem, mróz) - rozmrażanie . Częściej, wszyscy klienci nie są w stanie zdecydować, która lodówka jest lepsza do wyboru w domu - z odtajaniem kropli lub bez przymrozków. Jeśli nie często odmrażasz urządzenie, zalecamy wybór bardziej nowoczesnego i niezawodnego systemu No Frost. Z kolei system kroplujący należy do klasy ekonomicznej, więc sprzęt będzie tańszy.
  5. Klasa klimatyczna. Wybór zależy od warunków pracy urządzenia, a także od temperatury w regionie, w którym się znajdujesz. Najbardziej popularne klasy klimatyczne przedstawiono w tabeli poniżej. Musisz wybrać odpowiedni zakres temperatur dla własnych warunków.
  6. Klasa efektywności energetycznej. Jeśli chcesz wybrać ekonomiczną lodówkę do swojego domu, zwróć uwagę na jej klasę zużycia energii. Najniższa klasa (tj. Ekonomiczna) to A +++ w 2017 roku. Dalej alfabet i liczba plusów to jednostki o wyższym zużyciu energii (A ++, A +, A, B itd.).
  7. Funkcje. Powinieneś zrozumieć, że im więcej wielofunkcyjnych lodówek chcesz wybrać, tym więcej będziesz musiał zapłacić odpowiednio. Zalecamy, aby dacza wybrała najmniej "zagracone" urządzenie. Ale w mieszkaniu lub domu można już inwestować w modelu, który ma oprócz standardowych funkcji (np ustawienia temperatury), wskaźnik otwartych drzwi, superzamorozku, Maszyna do lodu, długoterminowych produktów pamięci masowej, szybkie chłodzenie i produktów zamarzaniu, ochrona antybakteryjna, etc.
  8. Typ sprężarki. W 2017 roku lepiej jest wybrać lodówkę ze sprężarką inwerterową, ponieważ jest bardziej ekonomiczny, cichy i jednocześnie trwały. Jedyną rzeczą, której obawia się falownik, są przepięcia, więc dodatkowo konieczne będzie zabezpieczenie sprzętu poprzez zainstalowanie regulatora napięcia w domu.
  9. Liczba sprężarek. Niedrogie lodówki mają jedną sprężarkę, lepsze modele mają 2 sprężarki, które są lepsze, ponieważ są tańsze pod względem naprawy, bardziej ekonomiczne, a ponadto mogą odłączyć jedną kamerę (do czyszczenia lub cokolwiek), podczas gdy druga będzie działać.
  10. Metoda zarządzania. Kontrola elektromechaniczna jest bardziej niezawodna, a także tańsza. Elektroniczny umożliwia dokładniejsze dostosowanie reżimu temperatury, dzięki czemu jest lepszy pod względem komfortu użytkowania tej techniki. Większość nowoczesnych modeli jest wyposażona w sterowanie elektroniczne.
  11. Poziom hałasu. Jeden z najważniejszych parametrów, ponieważ prawie każdy chce wybrać cichą lodówkę i jednocześnie, że jest tani, ale wysokiej jakości. W związku z tym, jako ekspert rekomendujemy wybór techniki z poziomem dźwięku poniżej 40 dB. W tym tempie urządzenie będzie działać w trybie cichym.

  Zalecamy również zapoznanie się z podstawowymi zasadami wyboru lodówki:

  To wszystko jest poradą na temat prawidłowego doboru cech technicznych lodówek. Poniżej przyjrzymy się drobnym rzeczom, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

  Aby wybrać naprawdę dobrą jednostkę dla swojego domu, zalecamy rozważenie następujących niuansów:

  1. Półki muszą koniecznie być szklane. Przezroczyste szkło szybko znajdzie odpowiednie produkty w lodówce.
  2. Uszczelki na obwodzie drzwi powinny być elastyczne, dobrze dopasowane przy zamykaniu. Zanim wybierzesz opcję, którą chcesz, upewnij się, że nie ma żadnych uszkodzeń, w przeciwnym razie wystąpi problem, taki jak lodówka stale działa i nie wyłącza się.
  3. Z nowej lodówki i zamrażarki nie powinno śmierdzieć taniego plastiku. Nieprzyjemny zapach wskazuje na niskiej jakości tworzywo sztuczne, a co za tym idzie wątpliwą niezawodność producenta.
  4. Wgłębienie w klamce pozwala zaoszczędzić trochę miejsca. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz zainstalować lodówkę w małej kuchni.
  5. Wiele modeli, zwłaszcza firmy Liebher, ma możliwość zawieszenia drzwi na drugą stronę. Bardzo wygodne, zwłaszcza przy reorganizacji domu.
  6. Upewnij się, że nogi na kółkach (musi być co najmniej 2). Ta wersja projektu ułatwi transport sprzętu z miejsca na miejsce, po prostu przechylając ciało.
  7. Wbudowane modele są dobrze dopasowane, jeśli nie chcesz zepsuć wnętrza kuchni.
  8. Istnieje wiele kolorowych rozwiązań dla lodówek. Zawsze możesz wybrać odpowiedni projekt w tonie kuchni. Ponadto istnieją modele wzornicze, które będą główną atrakcją wnętrza.

  Jeśli nie wiesz, która marka lodówki jest najbardziej niezawodna i trwała, zalecamy zastanowienie się nad zakupem produktów od jednej z następujących firm:

  Od krajowych marek zajmujących się produkcją lodówek dla gospodarstw domowych, chciałbym doradzić rosyjskiej firmie Biryusa (Biryusa), a także białoruski Atlant. Jeśli chcesz wybrać niedrogi, ale dobry agregat chłodniczy do domu, zwróć uwagę na te marki. Ponadto firma Atlant na rynku rosyjskim odpowiada za ponad 20% sprzedaży, co jest wiodącym wskaźnikiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat oceny producentów lodówek pod względem jakości i niezawodności, zobacz nasz odpowiedni artykuł.

  Cóż, kończymy naszą radę na liście najlepszych modeli w 2017 roku. Otrzymasz kilka ocen, które pozwolą ci wybrać opcję dla twoich własnych warunków, by tak rzec, w granicach rozsądku.

  Najlepsze lodówki jednokomorowe do domu:

  Wszystkie są małe i kosztują nawet 20 000 rubli (a nawet 15 tysięcy). Wybór modelu jednokomorowego nadaje się do dawania lub do biura.

  Z jednostek dwukomorowych chciałbym doradzić do użytku domowego:

  1. Liebherr CUag 3311
  2. Bosch KGN39SB10
  3. LG GA-B489 TGRF
  4. Samsung RB-30 J3000WW
  5. Gorenje NRK 6191 MC
  6. Indesit DF 4160 W
  7. ATLANT MXM 2835-08
  8. Korting KSI 17875 CNF

  Jak już powiedzieliśmy, modele dwudrzwiowe są najbardziej popularne i praktyczne. Doskonała opcja, którą zaleca się wybrać dla domu i mieszkania. Jeśli spróbujesz, możesz wybrać dobrą maszynę do 50 000 rubli.

  W odniesieniu do modeli takich jak Side-by-Side, w tym zakresie najlepsze w 2017 roku są:

  1. Samsung RH-60 H90203L
  2. Liebherr SBS 7212
  3. Vestfrost VF 395-1 SBS
  4. Bosch KAN58A55
  5. Samsung RS-552 NRUASL

  Niektóre modele oferowane w TOP kosztują mniej niż 100 tysięcy rubli, więc nawet z lodówek wielokomorowych możesz spróbować wybrać budżet, z optymalną ceną i jakością.

  Cóż, ostatnia ocena - wbudowane modele, które są zwykle wybrane dwukomorowe. Tak więc na liście najlepszych znaleźli się:

  1. LG GR-N309 LLB
  2. Korting KSI 17875 CNF
  3. Whirlpool ART 9810 / A +
  4. Siemens KI87SAF30
  5. Liebherr ICBS 3214

  Zwracamy uwagę na to, że nasza ocena lodówek z 2017 roku jest niezależna. Został opracowany na podstawie ocen i opinii od specjalistów i kupujących. Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią na temat jakości i niezawodności tych modeli, zalecamy utworzenie tematu w dziale forum, który został stworzony dla lodówek i wszystkich, którzy chcą wystawić opinię.

  Na koniec zalecamy obejrzenie wideo, na którym osoba zajmująca się naprawą sprzętu AGD przedstawia swoją opinię na temat właściwego wyboru sprzętu:

  To wszystko, co chciałem powiedzieć o tym, jak wybrać lodówkę i jaka marka jest trwała w 2017 roku. Mamy nadzieję, że podane porady ekspertów i filmy były dla Ciebie przydatne!

  Interesujące materiały na ten temat:

  Dziękuję bardzo przydatny artykuł.

  Dzięki za artykuł. Dla siebie wybrałem tę lodówkę: Mitsubishi Electric MR-CR46G-HS-R

  Oglądałem wideo, bardzo podobała mi się szczera, szczegółowa analiza możliwości wyboru lodówki. Dziękuję.

  Dziękujemy za wybranie lodówki na tej stronie.

  Przechodzi przez metalową półkę kratownicową, aby zobaczyć produkty trudniejsze? Nawiasem mówiąc, szkło ma zwyczaj pękać, jeśli coś wyślizgnęło się z rąk i spadło na półkę)). Wygląda jak lodówki reklamowe tylko ze szklanymi półkami)) I ten. dokładnie publikujesz? Słuchaj, sprawdzę!))

  Wszystkie nowe lodówki ze szklanymi półkami, metalowe od dawna nie były używane. Przezroczysty odnosi się do bocznych półek na drzwiach, mogą one również być białe z tworzywa sztucznego, co nie jest zbyt praktyczne. Reklama lodówek? Okazuje się, że wszystkie nowoczesne 🙂

  Bardzo przydatne rzeczy!

  rzeczy jest naprawdę dobre, ale na próżno, czuję się oszukany lodówki uwagę, Hotpoint-Ariston, mam dwa lata w użyciu, bardzo zadowolony i funkcjonalność i niezawodność, jakość włoska i ludzkość cena, jeśli spojrzymy na ceny innych zachodnich producentów

  W recenzji nawet Biryusa jest, ale Hotpoint nie jest dziwny. Chociaż w sklepach często widzę lodówki firmy hotpointowej. I kupili ten sam kilka miesięcy temu. Jest duży, pojemny. Bardzo dobrze zamarza i działa dość cicho.

  Być może najbardziej popularny i zrozumiały film. Dziękuję !!))

  Lubię mój indisite. wszystko, co wiadomo, jest znane w porównaniu. Indisite działa bez zakłóceń - nie zamarza i odwrotnie, nie przegrzewa produktów. moja stara lodówka była pod tym względem nieprzewidywalna. a także rozbił się jak ciągnik - który ponownie po Indesite nie był przeze mnie widziany)

  i osobiście daję pierwszeństwo chłodnym punktom chłodniczym. Nie mam z nim żadnych problemów, wszystko działa idealnie i nie mam żadnych komentarzy

  Indesite jak kupiony po raz pierwszy, pralka, więc wiarygodność marki i pojawiła się ... Więc kiedy kupiłeś lodówkę od razu na nią spojrzałeś! Doskonale zamarza, nie hałasuje, nie złamał nawet czasu, fie-fie, od razu rozpoznasz dobrą markę!

  Istnieją lodówki No Frost, które mają znaczącą negatywną cechę - piankę polistyrenową.

  Znajduje się w komorze chłodziarki i zamrażarce. Długo cieszyła się lodówka No Frost, a następnie przyjaciele mówią, że jest pianka, a w każdym razie to zatruwa ludzi. Po odkręceniu tylnych ścian wyrzucono pianę. W zamrażarce parownik jest lekko przymocowany elastyczną opaską, wszystko działa. W komorze chłodniczej musiałem ponownie uszczelnić zawór, a także zmieniono przepływ powietrza i zmieniono rozkład zimna, ale ogólnie wszystko pasuje. Natychmiast wszystkie gospodarstwa domowe zauważyły, że lodówka była czystym powietrzem.

  W rezultacie okazuje się, że lodówki z systemem upuszczania

  Mam lodówkę dwukomorową Atlant, rok wydania 1997, nigdy nie był w naprawie i przeszedł przez cztery przeprowadzki do innych miast. Ta jakość zasługuje na uwagę. Patrzę na nowoczesne modele innych marek, ale nie, jakość plastiku, wyposażenie wnętrz w moim lepszym.

  Plus do Hotpointa, bardzo zadowolonego z lodówki, kupionego 4 lata temu, na ten czas nigdy nie zawiódł 🙂

  I lubię Indesites. niedrogie, niezawodne. jeden z naszych weteranów na daczy ma już 10 lat, drugi jest starszy niż dom lat 5)

  Dobry artykuł. Ostatnio także stanęła przed wyborem nowej lodówki. Gdy model został określony wystarczająco szybko, długo wybierałem, gdzie dokładnie kupić, chciałem znaleźć, oczywiście, w odpowiedniej cenie. Bardzo pomogło Avito - znaleźli dokładnie to, czego potrzebują, za więcej niż demokratyczną cenę. Lodówka jest absolutnie nowa! Działa poprawnie, nie ma skarg i jest bardzo oszczędnie zapisany)

  To także mój przyjaciel, kup tę radę Indesite ... Okazuje się, że nie kłamie. Znajdę to w sklepach)

  Niezależnie od tego, ile wybierzesz, producenci mają swoje własne cechy. Kiedy połamałem lodówkę (Liebher), znajomy mistrz powiedział mi, że moja lodówka została kupiona rok po pewnych zwrotach akcji w firmie. Z doświadczenia wszystkie lodówki "wcześniej" pracują ponad 25 lat, a moje były objęte przez trzeci rok, a nawet latem! Ten sam mistrz odebrał Avito nową lodówkę, ale już Samsunga. Sam osobiście sprawdził to i dokumenty. Zaufaj reputacji, ale sprawdź z doświadczoną osobą ...

  Zawsze lubiłem włoskie urządzenia, więc dla mnie lodówki Hotpoint są zawsze dla mnie pierwszymi miejscami.

  Dodaj komentarz

  49 + = 54