Nazwa kategorii

Jak prawidłowo ciąć morelę

Prawidłowe przycinanie moreli wiosną, latem i jesienią (schemat)

Apricot to drzewo, które zachowuje wszystkie swoje jajniki, a także jest piękne i zapewnia stabilne zbiory, ogrodnik musi przeprowadzać roczne przycinanie.

Robiąc taką pracę, możesz popełnić tak wiele błędów, więc bardzo ważne jest, aby znać prawidłowy algorytm działań i podejść do tej procedury tak poważnie, jak to możliwe.

Biorąc pod uwagę indywidualne cechy moreli, możemy powiedzieć, że morela wymaga przycinania z następujących powodów:

 1. Do korony moreli było schludnie i musi być pięknie uformowany, inaczej gałęzie będą rosły bardzo.
 2. Jeśli morela nie jest cięta, to początkowo będzie to bardzo owocne, korona staje się bardzo gruba i potężna w tym samym czasie. Ale po pewnym czasie wewnętrzne gałęzie stają się łyse i bardzo szybko się starzeją, zaczynają się rozkładać i odpadać.
 3. Nerki wytwarzające owoce są układane w mniejszych ilościach, a pozostałe owoce stają się mniejsze.
 4. Ponadto, jeśli nie regulujesz ilości przyszłych plonów w pierwszych latach życia drzewa, gałęzie zaczną pękać pod ciężarem owocu.
 5. Rozwój nowych pędów ustaje.

Regularne przycinanie korony morelowej ma odpowiedni kształt, a przez lata będzie można uzyskać duże, soczyste i roczne zbiory. Ponadto życie drzewa staje się znacznie dłuższe.

W którym sezonie możesz odciąć wiosnę, latem lub jesienią?

Apricot wymaga kompleksowego przycinania, dlatego procedura przeprowadzana jest wiosną, jesienią i latem.

Począwszy od pierwszego roku życia Wczesną wiosną drzewo musi poprawnie uformować koronę. Ta praca pomaga znormalizować liczbę owoców i znacząco poprawia ich jakość.

W okresie jesiennym przeprowadzane jest cięcie sanitarne, które pomogą przygotować morelę na zimę i ją poprawią. Podczas tej procedury usuwa się wszystkich pacjentów, suche i uszkodzone gałęzie.

Latem drzewo jest odmłodzone, w ten sposób zwiększając liczbę młodych wzrostów. Ta procedura jest przeprowadzana raz na 3 lata.

Aby corocznie otrzymywać obfite zbiory pysznych moreli, musisz zająć się drzewem i przestrzegać wszystkich zasad.

Apricot wymaga kompleksowego cięcia, dlatego ta procedura jest przeprowadzana wiosną, jesienią i latem

Jak poprawnie wykonać procedurę

Aby nie uszkodzić moreli, ale wręcz przeciwnie, aby pomóc, przycinanie powinno odbywać się zgodnie ze specjalnymi zasadami. Pomogą unikać błędów i wykonywać pracę w jak największym stopniu jakościowo.

Wybór momentu na ukształtowanie korony i odmłodzenie starego drzewa

Całą pracę należy wykonywać w okresie niewielkiej aktywności drzewa, aż do rozpoczęcia aktywnego ruchu soku, z wyjątkiem przycinania letniego odmładzającego.

Do pracy może być konieczne:

Przed złożeniem wniosku Wszystkie narzędzia muszą być dezynfekowane w specjalnym płynie. Ta procedura pomoże zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób i szkodników.

Ponadto, aby drzewo nie cierpiało, wszystkie ostrza muszą być dobrze uziemione.

Sekator, piła do metalu, nóż ogrodowy i delimbant muszą być ostrzone i dezynfekowane

Zalecają doświadczeni ogrodnicy w celu utworzenia korony wyrzuconej moreli-sznurówki. Jednocześnie usuwa się 5-7 głównych gałęzi pierwszego rzędu w odległości 40 centymetrów.

Schemat będzie się różnić w zależności od roku życia drzewa.

Dla ukształtowania prawej korony bardzo ważne jest, aby nie opóźniać cięcia, zaczynają wykonywać te prace od pierwszego roku życia drzewa.

Jeśli nie ma oddziałów na nabytych sadzonkach, to jego skrócić i pozostawić 80-90 centymetrów nad ziemią.

Jeśli młode drzewo ma już pędy, praca jest wykonywana w następujący sposób:

 • główny przewód jest tak przycięty, że jest 20-30 centymetrów wyższy niż pozostałe gałęzie;
 • nawet najpotężniejsze gałęzie znajdujące się w rzędzie zmniejszają się dokładnie 2 razy;
 • Pozostałe procesy są całkowicie usunięte, a obecność konopi również nie jest dozwolona, ​​więc przycinanie odbywa się "na pierścieniu".

Przez cały sezon konieczne jest monitorowanie rozwoju i wzrostu drzewa i w czasie, aby usunąć gałęzie rosnące wewnątrz korony lub w niewłaściwym kierunku.

W pierwszym roku sadzonka z moreli jest odcinana "na ringu", pozostawiając 80-90 centymetrów nad ziemią

W tym okresie trwają prace nad formowaniem korony głównym celem będzie układanie nowych głównych oddziałów.

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 • zbieraj kilka mocniejszych gałęzi w taki sposób, aby znajdowały się w odległości 30 centymetrów, zarówno zeszłorocznych, jak i od siebie nawzajem. Następnie są odcinane, przy użyciu metody podporządkowania. Metoda podporządkowania w ogrodnictwie wyraża fakt, że górne gałęzie muszą być krótsze niż dolne gałęzie;
 • długość głównego przewodu powinna wynosić 40 centymetrów od ostatniej gałęzi rosnącej w boku;
 • te pędy, które zostały utworzone w zeszłym roku są również lekko przycinane;
 • pędy wyhodowane na gałęziach szkieletowych w sezonie, skrócić, biorąc pod uwagę indywidualne cechy odmiany. Tak więc, w szybko rosnących odmianach, zmniejszają się one dwukrotnie, aw umiarkowanie rosnących o 1/3.

W tym okresie położyć ostatnie gałęzie szkieletu, podczas gdy praca jest wykonywana zgodnie z następującym algorytmem:

 • główne prace nad formacją korony prowadzone są w taki sam sposób, jak w drugim roku życia moreli;
 • jedyną różnicą jest to, że tym razem przewodnik nie jest skracany, ale całkowicie usunięty;
 • Ponadto należy zadbać o zarośnięte gałęzie, których obecność jest zawsze na zdrowym drzewie. Aby je uformować, należy nieco zmniejszyć gałęzie, które wyrastają z pnia, ale nie są szkieletowe.

W trzecim roku konieczne jest nieznaczne zmniejszenie gałęzi, które rosną z pnia, ale nie są szkieletowe

Odtąd korona drzewa jest uważana za ukształtowaną. Ponadto w wieku czterech lat wiele odmian zaczyna owocować.

Z tego okresu, przez 3 lata, przycinanie będzie prowadzone wyłącznie jako praca sanitarna i zdrowotna.

Formowanie przycinania moreli:

W dorosłości Morela potrzebuje odmłodzenia co 3-4 lata, ponieważ w tym czasie stare gałęzie tracą zdolność wiązania owoców i wymagają odnowienia.

Aby odmłodzić starą morelę, musisz skrócić kilka gałęzi szkieletu na długość 20-30 centymetrów.

Jeśli owoce powstają tylko na odległych częściach drzewa, wtedy w okresie wiosennym możliwe jest całkowite usunięcie wszystkich gałęzi szkieletu. Do lata będą miały wiele młodych, owocujących pędów.

Schemat przycinania moreli w zależności od roku życia drzewa

Funkcje w różnych porach roku

Przycinanie może się różnić od siebie, w zależności od czasu jego zachowania. W każdym okresie podkreśla się kilka cech, na które należy zawsze zwracać uwagę.

Wiosną zazwyczaj wybiera się koniec marca i początek kwietnia, gdy powietrze jest już względnie ciepłe, a przepływ soków jeszcze się nie rozpoczął.

W tym okresie realizowane są następujące rodzaje prac:

 • formowanie korony;
 • przycinanie sanitarne i pielęgnacyjne.

Pierwsza taka praca w życiu drzewa powinna być przeprowadzona na wiosnę.

W przeciwnym razie morela poświęci wiele wysiłku, aby przywrócić chore pedy, co nie będzie miało najlepszego wpływu na jakość i ilość plonów.

Przycinanie sprężyny i opryskiwanie moreli:

W ludziach taka praca jest zwykle nazywana "gonieniem". Zwykle odbywają się one późną wiosną i wczesnym latem, najważniejsze jest spotkanie do 10-15 czerwca.

Celem przycinania latem jest odmłodzenie drzewa, co z kolei zwiększy ilość zebranych plonów. Algorytm dla tej procedury jest następujący:

 • Młode pędy, które powstały w bieżącym roku, są skracane, aby ich długość wynosiła 20-30 centymetrów;
 • pod koniec 2-3 tygodni powinny pojawić się młode pędy, 3-4 z najpotężniejszych pędów są wybierane z niego, a pozostałe są usuwane.

Zbliżając się do jesieni, wszystkie liście na drzewie powinny już zostać odnowione, a miejsca nacięć powinny zostać zaciśnięte. Dodatkowe pędy utworzą dodatkowe pąki owocowe.

W takim przypadku jeśli z jakiegoś powodu drzewo nie ma wilgoci, prace te należy odłożyć na później.

W przeciwnym razie morela osłabnie i zostanie przywrócona na długi czas, podczas gdy cały pozytywny efekt zabiegu zamieni się w negatywny.

Letnia przycinanie moreli, w sierpniu:

Podczas jesiennego przycinania konieczne jest oczyszczenie drzewa z chorego pędu i przywrócenie równowagi pomiędzy gałęziami owocowymi i liściastymi.

Wszystkie gałęzie owoców, z wyjątkiem szkieletu, są odcięte o 1/3 długości. Konieczne jest również całkowite usunięcie suchych, uszkodzonych lub chorych gałęzi.

Najlepszy czas na taką pracę to połowa października, w tym samym czasie, jeśli pogoda jest deszczowa lub pojawiły się wczesne mrozy, najlepiej unikać procedury przycinania.

Po przycięciu morela wymaga szczególnie wysokiej jakości pielęgnacji. Że drzewo może odzyskać tak szybko, jak to możliwe, konieczne jest wykonanie następujących prac:

 1. Miejsca cięć muszą być nasmarowane cienką warstwą gumy ogrodowej.
 2. Gdy wielkość rany jest duża, traktuje się ją roztworem siarczanu miedzi do dalszej dezynfekcji.
 3. Aby drzewo miało więcej siły do ​​odbudowy, nawozy azotowe, fosforowe i organiczne przyczyniają się do zbliżania się do kręgu baryłki.

Przycinanie moreli tylko na początku wydaje się bardzo trudne. Po upływie pewnego czasu wszystkie działania staną się nawykiem, a ich realizacja nie będzie wymagała specjalnego wysiłku.

Dlaczego przycinanie moreli, jej rodzaje i terminy

Zanim morela przedstawi pierwsze zbiory, zajmie to dużo pracy. Jedną z obowiązkowych technik agrotechnicznych do formowania korony jest przycinanie moreli. Nie wystarczy kupić narzędzie, trzeba zrozumieć znaczenie operacji i nauczyć się prawidłowego jej prowadzenia, odróżniając pinzirovok, prishchipku, goniąc. Ważne jest prawidłowe wycięcie gałęzi. Niechlujny, nie na czas przycięty, możesz zabić drzewo owocowe.

Rodzaje przycinania sadzonek i drzew owocowych

Patrząc z bliska na owocujące morele, można zauważyć, że istnieją drzewa o różnych kształtach, ale wszystkie mają rzadką koronę, utworzoną przez specjalne techniki przycinania moreli.

Drzewo otrzymuje kilka rodzajów przycinania w sezonie:

 • formowanie;
 • regulowanie;
 • redukcyjny;
 • sanitarny;
 • odmładzające.

Formowanie przycinanie jest wymagane do utworzenia jednorocznego oddziału, tworząc gałęzie pierwszego poziomu.

Na diagramie korona morelowa jest bez korony. Formacja trwa 4 lata, przed nadejściem owocowania.

Inny sposób formowania. Na pierwszej wiosną pozostawia się 2 gałęzie na uprawianej sadzce, centralny tułów jest skrócony o 30 cm, a gałązki między lewymi gałęziami pierwszego poziomu są przyciśnięte do tułowia, skierowane w dół. Wszystkie gałęzie są skracane. W maju usuń niepotrzebne pędy szczyptą, aw okresie letnim zachowaj kształt ścigania i szczypania niższego poziomu. W następnym roku druga warstwa jest również uformowana z wyższych gałęzi poprzez przycinanie moreli. Z piątej gałęzi powstaje trzeci poziom, a drzewo nabiera zwartego, zgrabnego kształtu.

Wszystkie gałęzie są skracane co roku, pozostawiając rzadką koronę. Drzewo jest przycinane. Recepcja stymuluje wzrost masy wegetatywnej i przyspiesza owocowanie. Schemat przycinania młodej moreli na wiosnę pokazano na rysunku:

Następnie wszystkie rodzaje przycinania zapobiegają przerostowi korony i tworzą drzewo dla lepszego oświetlenia przez słońce.

Morele wiążą pąki owoców 30 cm od wierzchołka młodych gałązek. Oddział owocowo-owocowy utrzymuje się przez 2 lata. W przyszłości nie przynosi plonów, konieczne jest tworzenie nowych gałązek owocowych.

Regulowanie przycinania pozwala zapisać plon. Ale morela wiąże wszystkie owoce, bez względu na to, ile kwiatów. Dlatego regulacja zbiorów metodą usuwania zbędnych gałęzi owocowych nie pozwala nam osłabić drzewa.

Odmładzające przycinanie moreli jest konieczne, aby stymulować pojawianie się nowych pędów, na których uformowany jest plon. Recepcja umożliwia powrót drugiej młodzieży do starego drzewa.

Przycinanie starego drzewa odbywa się zgodnie ze schematem:

 • starsze drzewa starsze niż 5 lat;
 • skrócić pęd macierzysty, tworząc warunki dla wzrostu młodego wzrostu;
 • część starych gałęzi powinna pozostać do czasu wygojenia ran pierwszej kardynalnej lamówki.

Podczas odmładzania przycinanie starego drewna należy stopniowo usuwać. Jeśli operacja zostanie przeprowadzona natychmiast, drzewo nie odzyska siły, umrze.

Cokolwiek, jak nazywa się przycinanie, ma na celu zwiększenie żywotności i płodności drzewa. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić przycinanie, kierując się zasadami:

 • Tak mało, jak to możliwe, aby zranić drzewo, zamykając każde cięcie w barze ogrodowym;
 • użyj przycinania letniego moreli, usuwania cienkich pędów, gonienia, szczypania, aby jak najmniej nanieść plasterki na zdrewniałą gałąź;
 • Nie można przycinać wczesną wiosną, ale trzeba nadrobić ruch sap;
 • Przycinanie jesienne odbywa się tylko dla wczesnych i średnich odmian;
 • znać sztuczki właściwego przycinania i posiadać narzędzie ogrodowe;
 • konieczne jest uwzględnienie przebudzenia nerek, zdolności do tworzenia pędów moreli.

Zanim zaczniesz tworzyć drzewo, dobrze jest obejrzeć wiosnę na treningu przycinania moreli - film dla początkujących:

Gdy tylko zmieni się kolor kory drzewa morelowego, a soki zaczną karmić drewno, nadejdzie czas wiosennych prac. Wszystko, co dotyczy formowania młodych i owocujących moreli, musi zostać wykonane przed pojawieniem się zielonego stożka. W tym samym czasie odbywa się oczyszczanie i odmładzanie. Podczas operacji wszystkie plastry prowadzą do nerki. Ważne jest, aby wykonać odpowiednie nachylenie, kierunek cięcia i odległość od nerki.

Właściwe cięcie ma ogromne znaczenie dla szybkiego gojenia się rany. Konieczne jest posiadanie ostrego instrumentu, aby ćwiczyć i wbić dłoń w pręty jałowych drzew. W tym samym czasie możesz oczyścić koronę i usunąć niepotrzebne gałęzie, które rosną do wewnątrz, skierowane w stronę pnia drzewa.

Pielęgnacja moreli w lecie obejmuje przycinanie wczesne i późne lato, a na początku inny sposób ścigania nazywa się pościgiem. Wczesne przycinanie odbywa się na początku czerwca. Promuje szybki wzrost zieleni. Nowo utworzone pędy mają czas na tworzenie pąków owocowych - żniwa w przyszłym roku. Rezultatem będzie wzrost plonów w ciągu najbliższych 3 lat. Jeśli używasz przycinania późnym latem, liście nie rosną, a nerka płodowa powstaje. W takim przypadku sekcje letnie szybko się zagoją, bez późniejszego gummedication.

Jeśli drzewo jest chore lub głoduje, przycinanie nie zwiększy plonu, ale całkowicie osłabi drzewo.

Przycinanie moreli jesienią odbywa się w połowie października, przy chłodnej pogodzie, gdy drzewo przygotowuje się do odpoczynku. Jesienią można wycinać wczesne i średnie odmiany moreli. Wydają one wszystkie rodzaje przycinania - tworzą, odmładzają, usuwają dodatkowy ładunek z drzewa. Poszlifuj główne gałęzie na 12 arkuszach. Długie gałęzie są przycinane na 50 cm, ale cięcie musi być idealnie gładkie. Otwarte rany traktowane są sosem ogrodowym.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że najlepsze techniki rolnicze mogą okazać się bezużyteczne, jeśli nie uczysz się moreli. Jeśli wzmocnienie jest słabe, a wykończenie powinno być oszczędne. Ale ważne jest, aby ustalić, dlaczego drzewo powoli się rozwija, aby zbadać glebę, aby upewnić się, że wody gruntowe nie zaszkodzą. Dbałość o każdą roślinę jest wykonywana, biorąc pod uwagę jej cechy.

Jak prawidłowo ciąć morele o różnych porach roku

Zanim powiesz o tym, kiedy i jak usunąć niepotrzebne gałęzie, ważne jest, aby zrozumieć, co jest celem tej procedury. Aby uzyskać schludną koronę drzewną, należy ją formować w odpowiednim czasie. Jeśli nie zostanie to zrobione, gałęzie będą rosły zgodnie z własnymi zasadami.

Formacja jest konieczna i aby po pewnym czasie normalne owocowanie drzewa nie ustało. W tym przypadku obecność gęstej i potężnej korony nie jest obietnicą obfitego owocowania. Jeśli tego nie zrobisz, gałęzie w środku szybko staną się łyse i staną się kruche. Na przyciętym drzewie będą mniej owocujące nerki, a zebrana plon okaże się płytka.

Jeśli korona moreli nie zostanie przycięta w bardzo wczesnych latach, jej gałęzie ulegną zniszczeniu z powodu naprężenia. W takiej kulturze nowe pędy się nie stworzą. Obfite owocowanie może nawet doprowadzić do śmierci moreli. Regularne przycinanie moreli rosnących w ich własnym ogrodzie pozwala im na zadbany wygląd. Ma również na celu przedłużenie życia drzew i przez wiele lat otrzymuje wspaniałe i smaczne owoce.

W przypadku sadzonek moreli i dorosłego drzewa owocowego przeprowadza się 5 głównych rodzajów przycinania w trakcie sezonu. Dla początkujących ogrodników z minimalnymi praktyczne doświadczenie będzie wyjaśnić: nie tworząc, regulacji, rekonstrukcyjnej i przycinanie sanitarnej, jak również w celu odmłodzenia. Każda z metod jest ważna dla drzewa i ma swoją własną charakterystykę.

Bez tego pierwszego możliwe jest normalne rozgałęzianie i tworzenie gałęzi pierwszego rzędu. Kolejne rodzaje przycinania tworzą drzewo dla lepszego oświetlenia przez promienie słoneczne i zapobiegają przerostowi korony. Regulująca liczba gałęzi przycinających zabezpiecza przyszłe zbiory, nie pozwalając drzewu osłabnąć.

Jeśli drzewo z honorem wytrzyma niskie temperatury w zimie, na wiosnę może to zrobić bez procedury odbudowy. Środki sanitarne są przeprowadzane jesienią w obecności chorób lub szkodników. Odmłodzenie kultury jest ważne, aby stymulować pojawianie się nowych pędów.

Kiedy wyciąć morelę? Kompleksowe prace są zawsze prowadzone w okresie wiosennym, jesiennym i letnim. Używaj dobrze uziemionych i wcześniej zdezynfekowanych narzędzi. Konieczne będzie przygotowanie noża ogrodowego, piły do ​​metalu, sekatora, a także delimbant. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo usunąć niepotrzebne gałęzie, musisz zapoznać się z funkcjami procedury w różnych porach roku.

Na wiosnę zaleca się zrobić to na samym końcu marca - na początku kwietnia. Oznacza to, że w obecności komfortowej temperatury otoczenia i starań, aby mieć czas przed rozpoczęciem aktywnego ruchu soków. Konieczne jest ukształtowanie korony swojej kultury zgodnie z wszystkimi zasadami, zaplanowanie procedur sanitarnych i wspierających. Jak wyciąć morelę? Dorosły w tym czasie uwalnia zamarznięte i połamane gałęzie. W przeciwnym razie wszystkie siły roślin pójdą, aby przywrócić chore pędy. Jest to zawsze obarczone spadkiem liczby zebranych plonów i pogorszeniem cech smakowych.

W czerwcu, próbując dogonić 15 numerów, ogrodnik powinien wydać monetę. Pinsirovanie odbywa się od połowy maja. Konieczne jest uszczypnięcie wszystkich zdjęć w tym roku. Ważne jest, aby uszczypnąć pędy, ale nie więcej niż 20-25 cm. Cięcia moreli w lecie, aby nadać swojej ulubionej kulturze drugą młodość. Młode pędy, które pojawiły się w tym roku, są przycinane tak, że ich długość wynosi 20-30 cm, a po kilku tygodniach pędy pozostawiają tylko 3-4 żywotne pędy, resztę należy odciąć.

Do jesieni wszystkie plasterki powinny zostać zaciśnięte, a liście powinny zostać przywrócone. Konieczne jest oczekiwanie pojawienia się dodatkowych nerek. Cięcie moreli odbywa się zwykle nie częściej niż raz na 3-4 lata. Planowana procedura może zostać odroczona z powodu braku kultury wilgotności.

Jesienią drzewo oczyszcza się z chorych pędów. Gałęzie owoców, z wyjątkiem szkieletu, należy skrócić do jednej trzeciej całkowitej długości. Trymowana morela jesienią polecana jest w połowie października. W przypadku deszczu lub zbyt wczesnych mrozów ta procedura nie jest wykonywana. Pomaga przywrócić równowagę gałęzi pokrytych liśćmi oraz tych, na których powstają owoce.

Doświadczeni ogrodnicy powinni stosować znane techniki, aby stworzyć koronę typu z odprowadzonym warstwowaniem. Aby to zrobić, nie więcej niż 7 głównych gałęzi pierwszego rzędu należy przesunąć na odległość 40 cm. Schemat będzie się zmieniać co roku. Aby właściwie uformować morelę, procedurę przeprowadza się od pierwszego roku, biorąc pod uwagę specyfikę każdego okresu.

Z autoformacji korony moreli jego pierwszym roku życia w oddziałach obszar może zostać przycięte tak, że ich długość wynosi aż do powierzchni gruntu nie przekracza 90 cm. Jeśli masz na młodych pędów drzew, głównym dyrygentem jest zwykle pocięte, tak aby była ona wyższa niż pozostałych gałązek 20-30 patrz Żywe gałęzie są skracane na pół. Znajdują się na drzewie wzdłuż rzędu. Procedura jest przeprowadzana "na pierścieniu", koniecznie usuwając pozostałe procesy.

Prace niezbędne do zakładania nowych centralnych oddziałów są kontynuowane. Zwyczajem jest odcinanie żywotnych pędów metodą podporządkowania. W takim przypadku gałęzie zlokalizowane w górnym rzędzie powinny być krótsze niż dolne. Długość przewodu wynosi zwykle 40 cm od ostatniej gałęzi, której wzrost jest skierowany na bok. Same pędy muszą znajdować się 30 cm od zeszłego roku i od siebie nawzajem. Shivvings, które pojawiły się na drzewie w zeszłym roku również podlegają skróceniu. Ci, którzy dorastali w trakcie sezonu na gałęzi szkieletowych, zgodnie z zasadami są przycinane dwukrotnie (w przypadku odmian szybko rozwijających się) lub na trzeciej długości (dla osób z umiarkowanym wzrostem).

W tym okresie sadzonki ostatnich gałęzi szkieletu mają miejsce w sadzonkach, a teraz w drzewach pełnowartościowych. Główne rodzaje prac nie różnią się od tych przeprowadzanych w drugim roku. Jednak przewodnik nie jest skracany, ale jest usuwany. Aby martwić się o zarośnięte gałęzie, powinieneś skrócić te, które nie są szkieletowe, ale także wyrastają z pnia.

Większość odmian obecnie aktywnie przynosi owoce. Korona jest już uważana za w pełni ukształtowaną ze względu na brak odgałęzień usuniętych w poprzednich okresach. W ciągu 3 lat drzewo będzie wymagało procedur sanitarnych, a także zdrowotnych.

Stara morela, która ma już ponad 4 lata, bardzo potrzebuje procedury odmładzającej. Ponieważ jego gałęzie nie mogą już wiązać owoców. Jak odmłodzić kulturę? gałęzie szkieletowe należy skrócić do długości 20-30 cm. Jeżeli owoce na swoich upraw ogrodniczych pojawiają się na odległych oddziałów, a następnie wiosną zaleca się całkowicie usunąć drewna z istniejących gałęzi szkieletowych. Latem będą musieli mieć wiele młodych i zdrowych pędów.

Jeśli przestudiujesz wszystkie zasady i poznasz subtelności procedur, możesz cieszyć się rosnącym w ogrodzie zadbanym i obfitym drzewem owocowym.

Wideo «Prawidłowe przycinanie moreli na wiosnę»

Z tego wideo dowiesz się, jak prawidłowo przeprowadzić przycinanie wiosną moreli.

Dodaj komentarz

61 − 58 =