Jak prawidłowo wykonać wentylację w wannie

Jak wykonać kaptur w kąpieli - projekt i montaż wentylacji

W wannie najintensywniej używana jest para, ponieważ stale zwiększa ona poziom wilgotności i temperatury. Aby upewnić się, że powietrze w tym pomieszczeniu nie jest w stagnacji, a na powierzchniach nie rośnie grzyb i pleśń, należy zadbać o dobrą wentylację. W tym artykule szczegółowo opisujemy, wraz z zdjęciami i materiałami wideo, jak prawidłowo narysować kaptur w wannie, aby zabiegi kąpielowe były nie tylko przydatne, ale także przyjemne.

W tradycyjnych domkach z bali rozmieszczonych w wioskach i przeznaczonych do własnych potrzeb, z reguły nie wykonano otworów wentylacyjnych. Faktem jest, że taka kąpiel jest naturalnie wentylowana przez pęknięcia w drzwiach, oknach lub podłodze i nie jest używana zbyt intensywnie.

Ale w przypadku dużych pomieszczeń, zwłaszcza jeśli są zbudowane z cegieł, należy zadbać o wymuszoną wentylację łaźni parowej.

Kaptur służy do takich celów:

 • wymiana powietrza w łaźni parowej i wyprowadzanie dwutlenku węgla, zwłaszcza jeśli sauna jest używana kilka razy z rzędu;
 • suszenie pomieszczenia, usuwanie nadmiernej wilgoci, tak aby nie powstawał zapach stęchlizny i pleśń nie pojawiała się;
 • prawidłowe krążenie ciepłego powietrza wewnątrz łaźni parowej, co zapobiega stagnacji.

Jeśli wykonujesz instalację wentylacji w wannie własnymi rękami, spróbuj uwzględnić wszystkie niuanse, aby nie było takich zjawisk jak:

 • spadek temperatury podczas korzystania z łaźni parowej;
 • nieprawidłowa dystrybucja powietrza - zgodnie z przepisami najzimniejsza warstwa powietrza znajduje się na dole;
 • gromadzenie dwutlenku węgla i świeżego powietrza.

Rysunek kaptura w wannie opracowywany jest na etapie układu łaźni parowej. Zgodnie z nim, wentylacja jest instalowana podczas procesu budowy. Ale po wybudowaniu budynku, kąpiele do zainstalowania kaptura w łaźni parowej własnymi rękami będą dość problematyczne, ponieważ będziesz musiał wykonać dodatkowe otwory i istnieje ryzyko uszkodzenia ścian.

Schemat wentylacji w łaźni parowej własnymi rękami przedstawia się następująco:

 1. W dolnej części wanny, w ścianie lub podłodze, znajduje się otwór na świeże powietrze.
 2. Po przeciwnej stronie łaźni parowej w górnej części ścian, gdzie zbiera się gorące powietrze, należy wykonać wylot. Jednak zbyt blisko sufitu nie należy umieszczać go tak, aby sauna zbyt szybko nie schłodziła się.

Bardzo często w łaźni parowej umieszczone są dwa okna wyciągowe, jeden nad drugim w odległości 1 m, łącząc je z falistą rurą. W ten sposób można kontrolować wypływ powietrza z wanny. Na przykład, podczas ogrzewania piekarnika w łaźni parowej, pozostaw otwory wejściowe i dolne okna wyjściowe. A gdy potrzebujesz wysuszyć łaźnię parową, otwórz klapy i górne okno wentylacyjne.

Alternatywnym rozwiązaniem problemu narysowania kaptura w wannie może być instalacja mechanicznego systemu wentylacji. Zmusza powietrze do cyrkulacji w pokoju siłą, a niektóre zmodernizowane modele, jeśli to konieczne, same otwierają szczeliny wentylacyjne, a ich lokalizacja nie jest szczególnie ważna. Ponadto mechanika pozwala dostosować niedoskonałości naturalnej wentylacji łaźni parowej.

Istnieje kilka standardowych schematów organizowania okapów w wannie własnymi rękami. Różnica polega głównie na lokalizacji okien wentylacyjnych.

Jak wykonać wentylację w łaźni parowej

Wśród sposobów, jak zrobić kaptur w wannie własnymi rękami, sugerujemy rozważenie najbardziej akceptowalnych opcji do robienia w warunkach domowych, zarówno wentylacji naturalnej, jak i sztucznej.

Jest to najczęstsza metoda wentylacji, która zapewnia jedno wejście i dwa otwory wylotowe. W odległości 30 cm od podłogi bezpośrednio za piecem w ścianie wykonać wlot. Okna wyjściowe są połączone drewnianą skrzynką z wbudowaną falistą rurą o długości 1 mi wyposażoną we wtyczki. Ponadto kratki są umieszczone na oknach wentylacyjnych, aby zapobiec przedostawaniu się owadów lub gryzoni do wanny.

Ten rodzaj wentylacji jest najczęściej stosowany w małych prywatnych łaźniach.

Ruchy wentylacyjne mogą znajdować się na tym samym poziomie. Ta wersja wentylacji obejmuje wykonanie wlotu 30 cm od podłogi za piecem. Okno wydechowe musi być wyposażone w wentylator wyciągający dwutlenek węgla.

Zgodnie z tym schematem, dwa otwory są przecinane przez łaźnię parową. Wlot jest odcięty 0,5 m nad piecem, a ujście wylotowe znajduje się u dołu, 20 cm od podłogi. W przypadku wymuszonego nadmuchu powietrza zainstaluj wentylator.

Jeśli projekt wanny zapewnia tylko jedną ścianę, która prowadzi bezpośrednio do ulicy, wówczas schemat wentylacji obejmuje rozmieszczenie dwóch ruchów znajdujących się na tej samej ścianie naprzeciwko pieca. W dolnym oknie 30 cm od podłogi dochodzi świeże, chłodne powietrze, które uderzając w piec i ogrzewając, stopniowo podnosi się i wychodzi przez okno wyjściowe na zewnątrz. Otwór wylotowy znajduje się 30 cm od sufitu i należy zainstalować w nim wentylator, zapewniający dobrą cyrkulację powietrza.

Schemat wentylacji podłogi w łaźni jest przydatny, jeśli w łaźni parowej jest ustawiona drewniana deska z otworami między deskami a podziemiem. W tym przypadku za piecem znajduje się okno przepływu powietrza. Gdy powietrze ochładza się, powietrze schodzi w dół i wynurza się przez szczeliny w podziemiach, a stamtąd - na zewnątrz przez otwór wentylacyjny w ściance nasadki, połączonej z rurą w celu odpowietrzania nad dachem.

Wreszcie, kanał wentylacyjny do odprowadzania powietrza wylotowego może być popielnikiem w piecu, jeżeli jest on umieszczony w łaźni parowej. Jedyne, co należy zrobić, to zapewnić przepływ powietrza, przecinając ścianę przed piecem specjalną szczelinę.

Prawidłowa organizacja kaptura w kąpieli wiąże się z przestrzeganiem pewnych zasad:

 • w łaźni przymocowanej do domu powietrze musi płynąć w kierunku od pomieszczeń mieszkalnych do łaźni parowej;
 • Odpowietrznik wylotu powietrza musi być podłączony do rury wychodzącej na zewnątrz nad dachem wanny;
 • pod sufitem, aby wyposażyć suwak wydechowy nie jest zalecane, tak aby zanurzenie nie spadło na ludzi, którzy są szybujące.

Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę proces urządzenia wentylacyjnego jako całości, obejmuje on kilka etapów:

 • Najpierw należy umieścić miejsca na kanały wentylacyjne i wyciąć otwory o średnicy 10-20 cm.
 • Dalej w oknach wstawiane są metalowe, drewniane lub plastikowe skrzynki.
 • Jeśli to konieczne, wentylator na wymuszony wydmuch jest zamontowany na króćcu wylotowym. Sprzęt elektryczny do kąpieli musi być odporny na wysoką temperaturę i posiadać klasę bezpieczeństwa od IP-44 (czytaj także: "Jaki rodzaj kabla do wanny jest odporny na ciepło i jak go zamontować").
 • Zamknij kratki wentylacyjne i zatyczki.
 • Rura jest przymocowana do wylotu i wyniesiona na dach.

Warto pamiętać, że powietrze nie powinno być aktualizowane, ale swobodnie krążyć nad podłogą. W tym celu na cokole wanny w przeciwległych ścianach wycinane są małe okna z prętami, aby chronić przed gryzoniami.

Przestrzegając tych instrukcji, można bezpiecznie zająć się układem kaptura w wannie, aby pozostanie w łaźni parowej przyniosło tylko przyjemność.

Wentylacja w wannie własnymi rękami

Warunkiem koniecznym budowy wanny jest obecność w niej prawidłowo zainstalowanej wentylacji. Wykonuje jednocześnie kilka funkcji. Przede wszystkim wentylacja w wannie zapewnia stały dopływ tlenu do pomieszczenia, co ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną odwiedzających.

Drugim ważnym zadaniem jest wentylacja budynku, który chroni elementy budynku przed gniciem lub nadmiernym nawilżeniem. Jaka powinna być wentylacja w kąpieli, obwodzie i urządzeniu - w naszym artykule.

 1. Niuanse organizacji wentylacji

Potrzeba przewietrzenia pomieszczenia, w którym przebywają ludzie, prawie nikt nie zadaje pytań. Jednocześnie obecność wentylacji w łaźni parowej jest zastanawiająca dla wielu - dlaczego w końcu główna zasada łaźni parowej - im cieplej, tym lepiej. W rzeczywistości jest to wielkie nieporozumienie. Brak świeżego powietrza prowadzi do tego, że nie ma wystarczającej ilości tlenu. W rezultacie - szybkie bicie serca i oddychanie, osłabienie, bóle głowy, czasem nawet utrata przytomności. Rezultat - nawet w łaźni parowej musi być wentylacja.

Tradycyjnie prawidłowa wentylacja w rosyjskiej łaźni jest zorganizowana zgodnie z zasadą dostawy i wydechu. Aby to zapewnić, w pokoju powstaje kilka kanałów, wykonujących określone funkcje:

 • Napływ świeżego powietrza odbywa się we wszystkich pomieszczeniach, w tym łaźni parowej w sposób naturalny lub wymuszony. W pierwszym przypadku wystarczy otworzyć okno lub drzwi, a także zrobić specjalny otwór. W drugiej sytuacji musisz zainstalować wentylator podłączony do źródła zasilania.
 • Kaptur jest częściowo zorganizowany przez piec popielnikowy, jeśli w pomieszczeniu znajduje się piec z paleniskiem lub zamontowanymi oknami.

Wloty świeżego powietrza są zwykle umieszczane bliżej podłogi w pobliżu pieca. Dzięki temu zimne powietrze z dołu może częściowo ogrzać się tlenem. W ten sposób odwiedzający oddychają czystym i ciepłym powietrzem w łaźni parowej.

Układ wydechowy może być umieszczony w układzie dwupoziomowym z połączonymi kanałami. Pierwsze okno systemu wentylacji w łaźni parowej wanny jest zamontowane na wysokości około półtora metra od podłogi, a drugie jest połączone z nią na wysokości bliżej sufitu. Są one połączone rurą falistą i, jeśli to konieczne, mogą być otwierane na przemian, aby zapobiec szybkiemu wyciekowi ciepłego powietrza.

Głównym zadaniem systemu wentylacyjnego w wannie jest usuwanie dwutlenku węgla z pomieszczenia.

Urządzenie musi koniecznie uwzględniać prawa fizyki, zgodnie z którymi ciepłe powietrze jest lżejsze niż chłodne, dlatego też zwyczajowo należy czerpać kanały wylotowe powyżej powietrza nawiewanego. Aby zapewnić wentylację w łaźni parowej, stosuje się trzy schematy:

 • naturalny - przepływ powietrza następuje z powodu różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia;
 • automatyczny - zapewnia obecność urządzeń kontrolujących temperaturę i doprowadzanie powietrza;
 • połączone - ciśnienie jest sztucznie wstrzykiwane za pomocą wentylatorów.

Zgodnie z tą zasadą pomieszczenie musi być wentylowane

Wentylacja wywiewna w wannie termo jest wyposażona w dodatkową przepustnicę, dzięki której będzie można regulować wydatek i objętość wypływającego powietrza.

Wykończenie podłogi do mikrokrążenia

Konieczne jest zapewnienie wentylacji podłogi w wannie. Ta powierzchnia prawie w stałym kontakcie z wodą przyczynia się do powolnego niszczenia jej struktury. Jeśli nie zajmiesz się tym, żywotność powłoki prawdopodobnie nie przekroczy 4-5 lat.

Aby zapewnić długotrwałe użytkowanie podłogi, należy przestrzegać pewnych zasad dotyczących wentylacji w łaźni parowej w rosyjskiej łaźni:

 • Na etapie tworzenia fundamentu konieczne jest zapewnienie wentylacji podłogi, z utworzeniem kilku otworów wentylacyjnych na przeciwległych częściach nasadki;
 • pamiętaj, aby zadbać o obecność dziur w dolnej części ściany łaźni parowej, aby stworzyć napływ mas powietrza; Ochrona przed gryzoniami lub innymi szkodnikami zostanie osiągnięta dzięki zamocowaniu drobnej metalowej siatki lub siatki;
 • podczas budowy pieca poziom wykończenia podłóg powinien być nieco wyższy niż popielniczka, w którym to przypadku taki kanał stanie się dodatkowym okapem;
 • podłoga deski jest wykonana w taki sposób, że pomiędzy belką powstaje szczelina powietrzna o wysokości 0,5-1,0 cm;
 • Po każdej wizycie w łaźni parowej w wannie jest ustawiona naturalna wentylacja z otwieraniem wszystkich drzwi i okien.

Podłoga musi być najpierw wentylowana

W niektórych przypadkach w kąpieli Bastu stosuje się wentylację. W tym celu dopływ powietrza jest zapewniany pod piecem i wyjściem z sufitu, od rogu naprzeciw drzwi wejściowych. W procesie tym używane jest pudełko, które można kupić lub zmontować z drzewa i związać z nim metalem lub folią.

Myśląc o tym, jak wykonać wentylację w wannie, nie zapomnij o poprawnej regulacji. Zapewni to jego efektywne wykorzystanie.

 • Podczas rozpalania pieca należy upewnić się, że wszystkie klapy blokujące są otwarte, zarówno na wlocie, jak i na wylocie powietrza.
 • Po zwolnieniu łaźni parowej do zakresu temperatury roboczej, wentylacja w rosyjskiej łaźni wymaga regulacji, częściowego pokrycia kanałów kanałów.
 • Kiedy odczuwa się trudność oddychania lub powietrze nasyca się dwutlenkiem węgla, wentylacja w wannie jest szersza.
 • Ostateczne wietrzenie po wszystkich procedurach jest obowiązkowe.

Nie zawsze obiektywna jest analiza stanu wilgotności i temperatury "na oko". Własne uczucia mogą zawieść, dlatego w łaźni parowej powinny być jasne instrumenty, które pokazują rzeczywiste wartości.

Zabrania się używania termometrów rtęciowych do pomiaru temperatury. Najbardziej popularne są urządzenia zawierające alkohol lub działające z energii elektrycznej.

Wartość wilgotności jest określana przez higrometr. Za jego pomocą można ustalić, czy powietrze w pomieszczeniu nie jest przesuszone.

WIDEO: Jak prawidłowo wykonać wentylację w wannie

Ustalając, jak właściwie zorganizować konwekcję ciepłego i gorącego powietrza, warto w procesie projektowania i instalacji kierować się prawami fizyki. Aby zrealizować ten proces, niepożądane jest umieszczenie kanałów odpowietrzających naprzeciw siebie. Takie rozwiązanie może ułatwić szybkie uwolnienie świeżego powietrza z pomieszczenia. W związku z tym cyrkulacja tlenu jest zminimalizowana, a także pojawiają się przeciągi.

Schemat organizacji elementów wentylowanych

Rozmiar okapu zgodnie z wymiarami powinien odpowiadać całkowitej powierzchni kanałów wlotu powietrza lub przekraczać tę wartość. Takie urządzenie wentylacyjne w kąpieli zapewni dobry przepływ tlenu.

Przykład systemu można wybrać na podstawie tej zasady. Wewnątrz łaźni parowej znajdują się dwa otwory o wymiarach 10 x 20 cm, z których pierwszy jest zamontowany na wysokości 20 cm od podłogi w pobliżu pieca lub innego źródła ciepła, a drugi - na przeciwległej ścianie, na wysokości 20 cm od sufitu. Można je zastawić na etapie budowy i można je później wyciąć.

Wewnątrz otworów zamontowane są pudełka metalowe lub trwałe z tworzywa sztucznego o właściwościach niepalnych. W przypadku wcinanych wanien wykonano z drewna. Chroń oba przejścia przez kraty, a kaptur jest zamontowany na masce.

WIDEO: Para wentylacyjna Bany autonomicznej spontaniczności

Phoenix Sirius to po prostu bomba. W reżimie potstil rozproszone do 4 litrów na godzinę. SS otrzymał z fortecą.

 • 01/17/2018 »Własnoręczne urządzenie Phoenix - Narodny, Dream, Elegant, Mechanic i inne

  Po raz drugi jeżdżę do Phoenix-elegancko. Nie rozumiem, dlaczego taka destylacja w wysokiej temperaturze? Ogień.

 • 01.01.2018 »Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu od wewnątrz

  Na płytach PIR ma sens, jeśli potrzebujesz prywatnego domu, aby szybko zamknąć izolację termiczną. Nie pachnie, nie.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Cześć. Każdego roku urządzenia są ulepszane, rany dziecięce są eliminowane, radzimy.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Przydatny artykuł. Jeśli chcesz poznać moją opinię, podzielę się nią. Ja też robię swoje domowe warzenie.

 • Wentylacja w wannie to urządzenie i obwód. Jak zrobić wentylację w rosyjskiej łaźni lub saunie własnymi rękami z wideo

  Stwórz oazę harmonii wśród gorącej pary płynącej przez rzekę z pryszniców lub mini-basenów nie jest łatwo. Działanie kąpieli wymaga przestrzegania pewnych subtelności nawet w fazie budowy. Aby zapewnić, że wysoka wilgotność nie uszkodzi struktury, a nieświeże powietrze nie zakłóca procedur kąpieli, konieczne jest prawidłowe wybranie i wykonanie wentylacji.

  Wentylacja w kąpieli - obwód i urządzenie

  Najważniejszym warunkiem jest dopływ i odpływ powietrza, ponieważ wymiana powietrza opiera się na równowadze wentylacji świeżego powietrza (świeżego powietrza) i powietrza wylotowego - wydatku spalin. Ruch przepływu powietrza może odbywać się w sposób naturalny, wymuszony lub połączony. Od właściwego wyboru systemu wentylacji zależy od poziomu wilgotności powietrza, przepływu cyrkulacyjnego, wymiany ciepła. Jeśli schemat i urządzenie wentylacyjne zostaną naruszone, mikroklimat pęknie w wannie, trudno będzie oddychać, a na ścianach pojawi się pleśń. Unikaj tej pomocy porady ekspertów:

  • Otwór wylotowy musi być wyższy niż powietrze nawiewane, ponieważ zimne powietrze jest cięższe niż ciepłe powietrze.
  • Nie zaleca się wykonywania otworów wentylacyjnych na suficie, ponieważ to miejsce nagrzewa się wolniej niż inne.
  • Klasyczna lokalizacja wlotu powietrza znajduje się w pobliżu piekarnika i blisko podłogi.
  • Wentylacja wanny powinna być budowana zgodnie z zasadą: otwory zasilające znajdują się na przeciwległej ścianie od wylotu, podczas gdy te ostatnie powinny być wyposażone w klapy.

  Aby wybrać odpowiedni system, przedłużyć żywotność konstrukcji i materiałów wykończeniowych, należy zrozumieć cechy każdego gatunku, a wentylacja łaźni parowej jest następująca:

  Zgodnie z zasadą pracy

  Czy nadaje się do kąpieli?

  Przepływ konwekcyjny powstaje z powodu różnicy ciśnień między ulicą a pomieszczeniem, a lokalizacja otworów zasilających i wylotowych zakłóca normalne ogrzewanie.

  Wykorzystanie urządzeń do czerpania powietrza; brak ścisłych zaleceń dotyczących rozmieszczenia otworów wentylacyjnych sprawia, że ​​ta metoda jest jedną z najlepszych.

  Dopływ świeżego powietrza, temperatura jest wspierana przez specjalne urządzenia, ale dla wszystkich wygody, brak tej metody jest uważany za drogi.

  Kąpiel parowa z wysoką temperaturą jest często otoczona funkcjonalnymi pomieszczeniami. Osuszyć elementy otoczenia, utrzymywać komfortowe warunki, zapewnić dopływ powietrza wzbogaconego w tlen - to podstawowe funkcje wentylacji w poczekalni. Jeśli łaźnia parowa jest używana przez cały rok, należy zadbać o zainstalowanie wentylatora, idealnym rozwiązaniem jest system wymuszony (mechaniczny) z wydechem powietrza wywiewanego przez toaletę lub przedział prania. Naturalny sposób - otwórz szeroko drzwi i okna - to niewiarygodny sposób na przewietrzenie poczekalni.

  Prawidłowe zainstalowanie kuchenki powoduje, że przepływ zimnego i ciepłego powietrza jest tak samo ważny, jak dbanie o inne czynności związane z kąpielą. Pragnienie mycia, spłukiwania wodą, wymaga uważnego podejścia do aranżacji tego miejsca. Aby zapewnić, że wilgoć nie gromadzi się pod podłogą lub w ścianach, niezbędna jest wentylacja w pralce w wannie. Najprostszym rozwiązaniem jest połączenie łaźni parowej z umywalką, a jeśli te pomieszczenia są oddzielne, do usunięcia kondensatu będzie potrzebne specjalne wyposażenie.

  Wentylacja w pokoju rekreacyjnym wanny

  Po aktywnych zabiegach kąpielowych, kiedy przegrzane powietrze pary rozluźnia mięśnie, chcesz się zrelaksować. Urządzenie wentylacyjne w pokoju rekreacyjnym wanny prawie nie różni się od zasad ogólnych. Przy niewielkim rozmiarze pomieszczenia, w którym znajduje się para półek i brak kontaktu z wodą, możliwe jest ustawienie przeciągu w regularnych odstępach czasu. Jeśli pomieszczenie jest duże, wówczas niezbędna jest wentylacja wanny typu kombinowanego. Wśród najnowszych osiągnięć technicznych lepiej jest preferować urządzenia kompaktowe - wentylatory.

  Drewniane podłogi w ciągu kilku lat gniją, jeśli nie dbasz o system wentylacji i suszenia. Nawet leczenie antyseptyczne nie poradzi sobie z tym, jako wentylacja w kąpieli szkieletowej, zapewniając dopływ świeżego powietrza. Schemat systemu wentylacji naturalnej obejmuje: kanały, rurę z pieca, przez wnękę, okna, drzwi. Odpowietrznik w wannie znajduje się na górze, bliżej dachu, podczas gdy w celu regulacji przepływu musi być wyposażony w klapę lub klapę. Wymuszona wentylacja w wannie ramy jest stosowana tam, gdzie tylko jedna ze ścian jest zewnętrzna.

  Z drewnianej belki dostajesz tradycyjną rosyjską łaźnię parową, a jeśli odpowiednio zlokalizujesz ujście, kierunek przepływu powietrza stworzy komfortowe warunki. Aby zapewnić pełną wentylację, kaptur w wannie kabiny nadal będzie musiał być wyposażony. Klasyczny wariant zakłada urządzenie o naturalnym schemacie wymiany powietrza. Osobliwością piecyka jest piec-ogrzewanie, komin z zaworem spalinowym, mocowanie wentylatorów w celu przyspieszenia wymiany powietrza - wszystko to jest konieczne, aby zapobiec tworzeniu się warstwy kondensatu i przeciągu.

  Nawet na etapie budowy konieczne będzie rozważenie stworzenia systemu wentylacyjnego. Jak zrobić kaptur w kąpieli, aby utrzymać mikroklimat? Dzienniki tradycyjnej łaźni parowej są ułożone z przerwą, więc pęknięcia kłody wpuszczają świeże powietrze, a powietrze można z przeciągiem. System wentylacji w wannie z cegły, z bloku piankowego lub innych nowoczesnych materiałów budowlanych, będzie wymagał instalacji systemu wentylacyjnego z niezbędną liczbą otworów wlotowych i wylotowych przed rozpoczęciem budowy budynku. Preferowany powinien być schemat kombinowany lub mechaniczny.

  Aby osuszyć parę dało się ogrzać, można leczyć podłogi i chronić ściany przed gniciem, instalacja wentylacji do basta jest następująca:

  1. Fundament budynku nie wymaga specjalnych dziur, można zrobić drewnianą podłogę ze szczelinami. Wyposażyć pomieszczenie w szklane drzwi z trzema daszkami, dobre uszczelnienie, zatrzask na magnesach.
  2. Aby zainstalować elektryczny piec konwekcyjny, który zapewni obieg powietrza na zasadzie odwróconego szkła.
  3. Napływ należy wykonać pod piecem, a otwór wylotowy znajduje się pod półką, 30 cm od podłogi. Ciepłe powietrze wzniesie się w górę przez pudło pod wykładziną i przez otwór, który powinien być wykonany na przeciwległej ścianie od dopływu (po przekątnej i jak najdalej).
  4. Ogrzane powietrze wypełni łaźnię parową, przesuwając zimno na dno. Jeśli utworzysz kanał z sąsiednim pokojem, łaźnia parowa odda mu część ciepła.

  Aby ułożyć fundamenty systemu wentylacyjnego jest konieczne na etapie budowy, ponieważ zmiana gotowego budynku będzie kosztować więcej. Krótki przewodnik po projektowaniu systemu wentylacji łazienki przedstawia się następująco:

  1. Dozwolone jest swobodne rozmieszczenie otworów wentylacyjnych, dlatego odpowiedni jest układ kombinowany lub mechaniczny, w tym okapy do wanny.
  2. W celu ciągłego napływu świeżego powietrza należy wykonać odpowietrznik pół metra od podłogi w pobliżu piekarnika i otwór wylotowy na przeciwległej ścianie.
  3. W celu utrzymania mikroklimatu konieczne jest zainstalowanie regulowanych żaluzji (brama, suwak) na dopływie i odpływie.

  Aby naturalna wentylacja w łaźni parowej rosyjskiej łaźni przyczyniła się do efektu leczniczego, w aranżacji konieczne jest przestrzeganie poniższego schematu:

  1. Zadbaj o możliwość wentylacji: okno, drzwi, powietrze.
  2. Górne poziomy okna i drzwi muszą pasować, a powyżej jest miejsce na kieszeń grzewczą. Do wentylacji siatkówki małych par wystarczy proste wietrzenie, aby szybko zaktualizować powietrze.
  3. Piec z kominem jest naturalnym ekstraktem do kąpieli: powietrze wylotowe trafi w górę komina, a dopływ będzie przez szczeliny w dolnej części drzwi.
  4. Aby zapewnić wymianę powietrza, należy wykonać otwór wydechowy pod sufitem, wyposażyć go w drzwi (klapę), a dopływ wykonać obok pieca i zainstalować kratkę wentylacyjną.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  − 2 = 1