Nazwa kategorii

Jak prawidłowo uszyć zasłony

Jak szyć zasłony własnymi rękami

Jak szyć zasłony własnymi rękami? To pytanie pojawia się u wielu kobiet, ponieważ usługi studia są dość drogie i istnieje chęć ratowania rodzinnego budżetu i szycia zasłon.

Przetwarzanie zasłon z organzy prostego modelu na okno w kuchni i w rzeczywistości jest dostępne dla wielu, którzy mają niewielkie doświadczenie i maszynę do szycia. Ale szycie zasłon w salonie lub przedpokoju z lambrekinem, to jest dużo profesjonalistów, którzy mają nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie.

Być może pierwszą poradą, która będzie w tym artykule jest - nie przeceniaj swojej siły, nie zaczynaj doświadczenia w szyciu zasłon od złożonych modeli. Ucz się od razu poprawnie i pięknie, aby uszyć zwykłą zasłonę z organzy do kuchni, prawidłowo uszyć taśmę i dokładnie obliczyć zużycie tkaniny. Zasłony - to prosty rodzaj zasłon, najczęściej można go zobaczyć w oknach kuchni lub wiejskiego domu. Każda kobieta może uszyć taką zasłonę, ponieważ nie jest wymagana żadna kurtyna, a najprostsze mocowanie do gzymsu jest używane za pomocą klipsów.

Sugeruję, aby nauczyć się najpowszechniejszych i najprostszych technik i zasad technologii szycia zasłon, które nie wymagają wzoru i złożonego przetwarzania. Za pomocą tych wskazówek możesz odpowiednio i elegancko uszyć proste zwykłe zasłony do kuchni, salonu lub pokoju dziecięcego z tkaniny kurtynowej, tiulu lub organzy.

Jeśli później musisz dowiedzieć się więcej o tym, jak jak szyć zasłony bardziej złożone modele, możesz korzystać z licznych artykułów i filmów dostępnych w Internecie.

Jak obliczyć zużycie tkaniny na zasłonie

Przed nami więc zadanie - uszyć prostą zasłonę z dwóch połówek i zasłonę z tiulu lub organzy. Zasłony i zasłony będą utrzymywane na gzymsie za pomocą taśmy samoprzylepnej. Jest to ten rodzaj konstrukcji okna i pokazuje najlepsze zdjęcie. Te zasłony wiszą w naszym atelier i oczywiście zrobiliśmy je sami.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić ilość materiału i obliczyć, ile potrzebujesz kupić taśmę samoprzylepną. Do tego, oczywiście, trzeba zmierzyć wysokość kurtyny i szerokość okna. Wydawałoby się, że jest łatwiej. Jednak to właśnie te pomiary często prowadzą do zepsutej pracy.

Najpierw zdecyduj, jaki poziom zasłon będzie w stosunku do podłogi. Wypoziomuj się z podłogą lub nieco wyżej, a może brzeg zasłon nawet na podłodze. Dlaczego położyć się? Ponieważ jeśli używasz kilofów i różnych podwiązek, musisz wziąć pod uwagę, że zasłona powinna być nieco dłuższa.

Teraz musimy zdecydować o gzymsie i dowiedzieć się, w jaki sposób kurtyna będzie usytuowana względem gzymsu. Jeśli górny rząd pętli oplotu jest używany do mocowania okapów do haków karnisza, wysokość należy odczytać od dołu haka do podłogi, a także od 1,5 do 2,0 cm. Jeśli przymocujesz roletę do dolnej krawędzi oplotu z kurtyny pętelkowej, konieczne jest dodanie nie 1,5 cm, ale więcej. To zależy od szerokości taśmy kurtyny (2,5 - 10 cm).

Teraz określmy szerokość zasłon i obliczmy całkowite zużycie tkaniny. Wysokość kurtyny nie wpływa na zużycie tkaniny, ponieważ szerokość organzy lub tiulu, tkaniny kurtynowej, z reguły ma standardowe 2,8 - 3,0 metra. Zużycie tkaniny zależy tylko od rodzaju taśmy firanowej, szerokości karnisza lub liczby fałd ręcznych.

Jeśli założysz, że masz jedno okno, na przykład w kuchni, o szerokości 130 cm, ile trzeba kupić organzy, aby prawidłowo uszyć roletę?

Na jakichkolwiek fałdach kurtyny układa się albo ręcznie, potem taśma kurtynowa jest zszywana na tych fałdach, albo fałdy są formowane za pomocą napinania oplotów z kurtyny. Aby upewnić się, że fałdy są prawidłowo uformowane dla każdej taśmy kurtyny, wskazywany jest współczynnik (1 / 1,5; 1/2: 1/3). Wybierz współczynnik 2, a następnie taśma kurtyna i organza muszą kupić dokładnie dwa razy więcej niż szerokość gzymsu. Zwróć uwagę na szerokość gzymsu, a nie okna, ponieważ kurtyna będzie znajdować się od krawędzi do krawędzi gzymsu. Co więcej, musisz dodać możliwe wyrównanie krawędzi zasłon i rąbka boków, co najmniej 10 cm. Warkocz kurtyny również trzeba kupić z marginesem.

Teraz podsumujmy. W celu szyć Organza kurtyny za 130cm rozmiaru okna pomnożenie długości gzyms (150 cm), 2 i dodać 10 cm. W związku z tym, konieczne jest, aby kupić Z10sm Organza taśmy 350sm osłonowych, o stosunku budowy 1/2. Te same obliczenia można zastosować do zasłon dwóch połówek, na wszelki wypadek, dodać nie 10 cm, ale 15 - 20 cm, ponieważ tkanina musi być wypoziomowana i możliwe są różne niedokładności.

Jak wyrównać boki zasłon

Cóż, jeśli kupiłeś szmatkę ze wzorem i łatwiej było sprzedawać tkaniny odpowiednio do wzoru i łatwiej byłoby Ci dopasować boczne nacięcia. Inną rzeczą jest to, że tkanina zasłonowa lub tiul nie ma wzoru. Mogą wtedy pojawić się niedokładności w sklepie i trudno będzie wyrównać przyciętą krawędź. Właśnie dlatego musisz kupić materiał na zasłony prawie zawsze z niewielkim marginesem.

Jak sprawdzić, czy występują zniekształcenia wzdłuż szwów bocznych? Najłatwiej jest z organzy. Z reguły organza rozdziera się wzdłuż dzianiny lub nici poprzecznej, wystarczy przeciąć krawędź nożyczkami i oderwać ją na całej długości. Tylko nie radzę, jeśli nie jesteś pewien, czy to możliwe. Lepiej rozłożyć na podłodze i delikatnie przyciąć krawędź nożyczkami, a następnie powiesić ją do sufitu w stanie rozciągniętym i upewnić się, że nie ma żadnych nierówności. Ale zwykle trudno jest zrobić tanie tkaniny, które nie mają gęstego splotu. Lepsze i droższe tkaniny nie ulegają wypaczeniu, a sprzedawcy próbują go precyzyjniej i równiej kroić.

Ogólnie rzecz biorąc, przed wejściem na zasłony, upewnij się, że boki zasłon lub zasłon są prostopadłe do poziomej linii podłogi lub sufitu.

Przed szyciem zasłon, wyreguluj maszynę do szycia

Aby jakościowo i pięknie szyć zasłonę, musisz znać nie tylko technologię szycia zasłon, ale także umieć dostosować maszynę do szycia. Tkaniny firanowe, organza, tiul wymagają odpowiedniej regulacji naciągu górnej i dolnej nici, odpowiednio dobranej igły. Tak, a jakość nici wpływa na jakość ściegu. Najlepiej, gdy nici są cienkie, mocne i elastyczne. Z przodu zasłony, zwłaszcza na lekkich tkaninach, nić była prawie niewidoczna.

Aby pięknie uszyć zasłony, musisz włożyć do maszyny nową igłę do szycia. Nie należy bazgrać za pomocą grubych lub stępionych igieł, ponieważ na przedniej stronie wiele tkanek będzie miało ślady po punkcji.

Jeśli chcesz, aby szwy były niewidoczne, linia nie jest ściągające, zwłaszcza cienkiej organzy, należy ustawić wartość średnią długości linii (3-5), wyregulować naprężenie nici i nacisku stopki. Ustaw wysokość zębów stojaka, aby nie "zbierały" tiulu podczas przesuwania tkaniny. Jeśli któryś z warunków nie zostanie spełniony, szew się zetnie i nie będziesz go prasować żelazkiem. Niektóre szwaczki, wystarczy pociągnąć za krawędź kurtyny w szyciu, co nie zawsze jest uzasadnione i może spowodować złamanie igły i rozciągając krawędzi zasłony i powstawania „fal” na stronach zasłony.

Nie zapominaj, że wiele tkanin z zasłonami nie może być zszywanych dwukrotnie, ponieważ pozostają ślady przebić igłą. Dlatego pamiętaj, aby wziąć mały kawałek materiału i sprawdzić, jak będzie szyć maszynę do szycia tej tkaniny, a jednocześnie dostosować wyżej wymienione parametry.

Jak prawidłowo i dokładnie wyciąć zasłony

Przed obsługiwać krawędzi i uszyć warkocz kurtyny migawki, trzeba zbudować prosty zasłony wzór, a raczej zrobić mały szkic na kartce papieru, tkanin, zasłon obliczenia wielkości tiulu. Następnie przetnij tkaninę z góry lub z dołu i wyrównaj boki.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wysokości zasłony i dokładnie za „pracę” długi i szeroki, biorąc pod uwagę sytuację w odniesieniu do okapu, to teraz trzeba dodać 10 cm do dołu (podwójne) i 2 cm hem do hem szczyt, tam gdzie będzie nastrachivatsya taśma kurtyna. W celu obróbki bocznych boków, przyrost powinien być niewielki, w zakresie 1 - 1,5 cm, w przypadku tiulu i organzy wystarcza 1 cm, w przypadku ciężkich tkanin zasłonowych - 1,5 cm.

Uchwyć przyciętą krawędź kurtyny do rąbka

Przed przystąpieniem do szycia zasłony należy najpierw przetworzyć sekcje boczne za pomocą szwu w rąbku lub ukośnej w ciemno. Jednak, aby samodzielnie uszyć zasłonę z pięknymi i równomiernie obrobionymi krawędziami, wymagana jest nie tylko dobra maszyna do szycia, ale także umiejętność wykonywania tych operacji.

Aby przetworzyć krawędź z rolą rąbka na owerlokie nie jest trudna, ale tutaj nie jest łatwo obrobić krawędź "do rąbka" lub ukośną tacką. Doświadczona szwaczka nawet nie naciska krawędzi, ale "na oko" tworzy brzeg krawędzi bez specjalnej stopy, a ścieg idzie dokładnie o 0,1 od brzegu rąbka. Możesz również dwukrotnie nacisnąć brzeg hemika, a następnie przesunąć go nićm. To samo dotyczy ukośnego wypieku.

Aby linia nie tworzyła podestu, konieczne jest rozciągnięcie krawędzi zasłon dwoma dłońmi, które należy załączyć rąbkiem lub ukośną roletą. Po prostu nie ciągnij się i nie rozciągaj, a mianowicie pociągnij (aby nie mieć luzu), więc nawet nie mieszaj tkaniny i nie rozbijaj igły. Jednak bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie możesz całkowicie wyjść z lądowania, ale krawędź kurtyny musi być dobrze wyprasowana gorącym żelazkiem z parą.

Podwójna lamówka szerokość 5 cm (10 w sumie) będą wyglądać znacznie bardziej „poważny” i stworzyć dodatkowy ciężar dolnej krawędzi zasłony, więc polecam zrobić to hem jest nie mniejsza niż 5 cm. Jeśli masz wystarczająco dużo doświadczenia, śmietanę zautyuzhennuyu podwójna lamówka i prostrochite jeden szew po niewłaściwej stronie zasłony. Górny brzeg (2 cm) jest po prostu wyprasowany żelazkiem i przejść do wydania taśmy kurtyny. O tym, "Jak uszyć taśmę z zasłoną", na stronie znajduje się osobny artykuł.

W jednym artykule nie można wyjaśnić wszystkich niuansów jak szyć zasłony własnymi rękami, ale mam nadzieję, że niektóre z tych wskazówek przydadzą się.

Istnieją dwa sposoby na to, by uszyć własnoręcznie zasłony z tiulu, organzy lub szyfonu w domu.

Aby zaoszczędzić wielu, spróbuj uszyć zasłony własnymi rękami, a sam musisz nauczyć się szyć taśmę samoprzylepną. Jednak często wynik nie jest ważny, ponieważ nie ma wystarczającego doświadczenia lub zupełnie niewłaściwej maszyny do szycia.

Jeśli często musisz szyć ubrania z dzianin, w tym artykule znajdziesz przydatne i zalecenia.

Pokrowce na krzesła są dobrym rozwiązaniem, aby "odświeżyć" wygląd mebli, a czasami nawet w prosty sposób zmienić wygląd kuchni.

Do szycia pościeli ważne jest prawidłowe usunięcie wymiarów, zwiększenie skurczu i ściegów, uszycie mocnego szwu tak, aby podczas prania nie przesuwał się. Ważnym pytaniem jest również, z jakiego materiału do szycia pościeli?

Zanim uszyjesz dżinsy, musisz dokładnie zaznaczyć linię brzegową. Ważne jest, aby obie nogi dżinsów miały tę samą długość. Nawet dżinsy fabryczne nie zawsze wytrzymują tego parametru, więc nie kieruj się fabrycznym zakrętem dżinsy, najlepiej sam sprawdź długość dżinsów.

Jak zrobić prosty wzór i szyć różne modele spódnicy z paskiem na gumce.

W tym artykule poznasz obliczenia do budowy wzoru spódnicy "tatyanka", jak uszyć taką spódnicę własnymi rękami.

Możesz szyć zasłony. Technologia i kolejność krawiectwa dla początkujących.

Jak szyć zasłony własnymi rękami (96 zdjęć)

Każda gospodyni chce, aby jej dom był przytulny, a wszyscy rozumieją, że piękne tkaniny powinny pasować do wnętrza, dostosowywać naturalne oświetlenie i harmonizować z innymi przedmiotami.

Zdjęcie - 1 Zasłony do przedpokoju

Będziesz musiał zdecydować o jakości tkaniny, wzorze, kolorze, pomyśleć o stylu, znaleźć i kupić niezbędną ilość materiału, zamówić krawiectwo i nie wydawać na to dużo czasu i pieniędzy.

Zdjęcie - 2 Materiał do krawiectwa

Jeśli chcesz udekorować okno inteligentnymi zasłonami, uszyć je samodzielnie, ale jak poprawnie się tego nauczyć z tego artykułu.

Czy jesteś całkowicie nowy w branży szycia? Następnie zacznij od prostego modelu do daczy lub kuchni, ale przede wszystkim zdecyduj, z jakiego materiału będziesz je szyć. Pomysły powiedzą Ci następujące zdjęcia.

Zdjęcie - 3 Aby dać

Zdjęcie - 4 Do prywatnego domu

Zdjęcie - 5 Dla domu wiejskiego

W przypadku małego okna wybierz lekki materiał lub kombinację dwóch tkanin.

Zdjęcie - 6 Dla małego okna

Duże panoramiczne okno odpowiednio udekoruje francuskie zasłony. Aby pasowały do ​​pięknych, płynących fal i nie poruszały się pod własnym ciężarem, wybierz lekkie tkaniny, takie jak welon, tiul lub organza.

Zdjęcie - 7 francuskich zasłon

Nie spiesz się, aby rzucić stare zasłony. Mogą być zszywane, zdobione pięknymi dodatkami i będą służyć o wiele więcej lat. Najważniejsze, aby pokazać zaradność i wyobraźnię.

Zdjęcie - 8 Recollecting old curtains

Zszyj zasłony z resztek tkaniny, a okno w twojej daczy będzie grało w różnych kolorach. Wytnij strzęp tego samego rozmiaru pomoże szablonowi. Przed wykonaniem solidnego arkusza dobrze jest je wyprasować.

Zdjęcie - 9 Z strzępów

Idealnie pasuje do wnętrza willi lub kuchni modelu w fałdzie na początku lub na zawiasach.

Zdjęcie - 11 Dobra opcja na samym początku

Zdjęcia - 12 urządzeń

Zdjęcie - 13 Mocowanie taśmowe

Zdjęcie - 14 Z zawiasami

Zdjęcie - 15 Jasnoczerwona z zawiasami

Często doskonale wyglądają zasłony z falbany, grzywki lub obrzeża. Dodatkowe elementy sprawiają, że tekstylia są bogate i eleganckie. Najważniejsze, żeby nie przesadzić.

Zdjęcie - 16 Z obramowaniem

Zdjęcie - 17 Z ruches

Zdjęcie - 18 Z grzywką

Zasłony ze wzorem

Jak tworzyć wzorce do samokontrastujących zasłon? Z poręcznych materiałów będą potrzebne resztki tapety, linijki, ołówka, kredy lub mydła.

Po wybraniu kształtu i wybraniu materiału odważnie zacznij działać. Proste zasłony można od razu odciąć.

Zdjęcia - 19 prostych modeli

Technologia dostosowywania złożonych modeli wymaga precyzyjnych obliczeń, które muszą zostać przeniesione do wzoru, a następnie do tkaniny.

Oferujemy kilka próbek. Zastąp swój rozmiar, a otrzymasz przyzwoite dekoracje na okna.

Wzór rzutu asymetrycznego.

Zdjęcie - 20 Asymetryczny rzut

Asymetryczne zasłony do kuchni.

Zdjęcie - 21 Zasłony do kuchni

Symetryczny svag dla modeli z lambrekinami.

Zdjęcie - 22 Symetryczne svag

Jeśli masz niestandardowe okno, będziesz potrzebował wzoru ze skosą.

Zdjęcie - 23 Wzór z fazą

Jeśli nie masz dużego stołu, lepiej go uciąć na podłodze.

Ostatnio modne są dwustronne zasłony.

Zdjęcie - 24 Dwustronne

Jak prawidłowo wydłużyć zasłony? Istnieje kilka sposobów. Jeśli nie ma wystarczającej liczby centymetrów 10, możesz uszyć zawiasy. Wybierz materiał odpowiedni do faktury.

Nadal możesz uszyć żakard do dolnej części zasłony.

Zdjęcie - 26 złożeń

Gdy zasłony muszą zostać przedłużone o 20-30 cm, możliwe jest uszycie wkładki o przekroju poprzecznym. Tkanina powinna mieć kontrastowy kolor, wtedy nikt nie zgadnie, że ją przedłużyłeś.

Zdjęcie - 27 Wstaw

Oto kilka dodatkowych próbek.

Zdjęcie - 28 Wydłuż zasłony

Zdjęcie - 29 Idealny wariant

Zdjęcie - 30 zasłon

Zasłony z własnymi rękami instrukcja krok po kroku

Jak uszyć proste zasłony do kuchni lub pokoju? Najważniejsze jest prawidłowe usunięcie wymiarów i przygotowanie tkaniny. Zmierz długość gzymsu i pomnóż go przez współczynnik 1,3. To będzie szerokość. Dodaj 6 cm do fałd. Określ długość i dodaj 15 cm do wzoru góry i dołu.

Zdjęcie - 31 prostych zasłon

Aby uszyć zasłony do kuchni lub dać wzór, nie trzeba. Namoczyć szmatkę ciepłą wodą, osuszyć i wyprasować. Wtedy twoje zasłony nie usiądą ani nie zniekształcą się po pierwszym praniu.

Zdjęcie - tkanina 32 Gladim

Z poręcznych narzędzi możesz zrobić piękny wystrój i kije. Użyj:

Zdjęcia - 34 zielonych kostek

Zdjęcie - 35 Niezwykły wystrój

Zdjęcie - 36 Podnoszenie

Zdjęcie - 37 Zaczep paska

Zdjęcie - 38 Oryginalne kolekcje

Jeśli chcesz uszyć zasłony, wybierz jeden z trzech sposobów.

 1. Z łbem stożkowym ręcznie.
 2. Ścieg maszyny.
 3. Specjalna taśma klejąca.

Do linii leżał płasko, a tkanina nie wypaczała się, zginała i prasowała.

Zdjęcie - 39 Wyprasuj szew

Z prostymi zasłonami, uporządkowaliśmy to. Wtedy nauczysz się, jak zrobić rzymskie zasłony własnymi rękami.

Rzymskie zasłony własnymi rękami: klasa mistrzowska. Wideo

Zdjęcie - 40 rolet rzymskich

Mogą ozdobić okno w każdym pomieszczeniu. Są równie piękne, zarówno w kuchni, w sypialni, jak iw łazience.

Zdjęcie - 41 roleta rzymska do kuchni

Zdjęcie - 42 Roman w sypialni

Zdjęcie - 43 Roman w kąpieli

 • materiał i podszewka;
 • kołki drewniane lub metalowe 2-3 cm krótsze niż szerokość (7 szt.);
 • taśma klejąca wzdłuż szerokości kurtyny;
 • mydło lub kreda;
 • maszyna do szycia;
 • nici do kolorów, igieł, agrafek;
 • trzy kable, które są trzy razy dłuższe;
 • waga, pasek do zawieszenia;
 • haczyki i gwoździe.

Zdjęcie - 44 Zestaw do krawiectwa

Zmierz otwór okna. Dodaj 10 cm na bokach i 15 cm na przydziałach od góry i od dołu.

Zdjęcie - 45 Pomiar przysłony

Następnie wycinamy materiał i obrabiamy krawędzie. Nie zapomnij obliczyć liczby zagięć i dodaj ich szerokość. Do górnej części uszyć rzep.

Zdjęcia - 46 Przyszyć rzep

Obróć dolną część zasłon i ścieg, abyś mógł włożyć środek ciężkości.

Zdjęcie - 47 Kieszeń do ważenia

Po złej stronie zszyj kieszenie, w które wkładasz listwy.

Zdjęcie - 48 Kieszenie na listwy

Następnie ręcznie uszyć pierścienie, przez które linki są gwintowane w jednym kierunku.

Zdjęcie - 49 Zszyj pierścienie i przeprowadź przewody

Na ramie okna zainstaluj pasek i przymocuj do niego taśmę klejącą.

Zdjęcie - 50 Mocowanie pręta

Zamocuj gotowe zasłony w oknie i opuść je. Teraz musisz wyrównać napięcie wszystkich sznurków, związać je z węzłami i schować się za pierścieniami.

Zdjęcie - 51 Wyrównanie przewodów

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Ta klasa mistrzowska pomoże stworzyć piękne, równe fałdy na zasłonach.

Oryginalne wersje zasłon z własnymi rękami

Szyć piękne, oryginalne zasłony pod moc każdej gospodyni. Główna cierpliwość, chęć i dostępność maszyny do szycia.

Zdjęcie - 52 Szyliśmy na maszynie do szycia

Dla początkujących oferujemy próbki najbardziej nietypowych opcji.

Zdjęcia - 53 Pomarańczowe rolety

Aby je przyszyć, potrzebna jest mała szmatka. Są w harmonii z nowoczesnymi wnętrzami i idealnie chronią pomieszczenie przed działaniem promieni słonecznych.

Zdjęcie - 54 rolety w kolorze brązowym

Są one mocowane do otworu okiennego lub do szyby. Zmierz szerokość i długość, naciśnij 5 cm od boku i 15 cm od dołu. Przenieś dane do tkaniny i wyciąć prosty arkusz. Sew krawędzie. Otrzymasz równy prostokąt. W dolnej części uszyć środek obciążający, na którym zostaną nawinięte tkaniny. Top z podwiązkami. Mogą być wykonane z kontrastowego warkocza, wstążek itp.

Zdjęcie - 55 Rolety na podwiązkach

Jeśli chcesz ozdobić okno czymś nietypowym, dołącz wyobraźnię i nie bój się eksperymentów. Możesz zrobić zasłony z koralików i koralików. Wzór wzorców można znaleźć w Internecie za pomocą wzorów haftu krzyżykowego. Wysiłki, które będziesz musiał zrobić dużo, ale kiedy słońce przejdzie przez takie arcydzieło, przestrzeń będzie świecić i błyszczeć jaskrawymi kolorami.

Zdjęcie Seryjne - 56 Z koralików i koralików

A może podoba Ci się model taśm? Wszystkie elementy są przyszyte do taśmy na górze.

Zdjęcie - 57 taśm

Zdjęcie - 58 wstążek i koralików

Poświęć trochę czasu i wykonaj niezwykłe zasłony ze szczątków tkaniny. Tekstylia ze strzępków dodają ciepło do pomieszczenia i doskonale wykonują wszystkie jego funkcje.

Zdjęcie - 59 Z strzępów

Możesz również uszyć piękne modele z nagłówka lub perkalu.

Zdjęcie - 60 Od żniwiarza

Zdjęcie - 61 Z perkalu

Nowoczesne zasłony muślinu dodają lekkości i wyrafinowania. Można je łączyć z zasłonami lub z nitkami w różnych kolorach.

Zdjęcie - 63 Zasłony z nici

Zdjęcie Seryjne - 64 Zasłony muślinu

Nici są mocowane do krawędzi podstawy, jak na następnym zdjęciu.

Zdjęcie - 65 Kisei do muffiny

Do tej pory zasłony makrama. To prawdziwe arcydzieło, które mówi, że gospodyni ma niecodzienny gust i może wykonać swoją żmudną pracę.

Zdjęcie - 66 Stylowa makrama

Jak prawidłowo splot makrame dowiesz się z następującego filmu.

Szyłaś i wieszałaś piękne zasłony, ale wydaje ci się, że czegoś brakuje? Sytuację można poprawić za pomocą oryginalnych zaczepów na zasłony.

Zdjęcie - 67 Ścieg do zasłon

Zdjęcie - 68 Złoty ścieg

Klipy mogą być:

Zdjęcia - 69 zapięć na rzepy

Zdjęcia - 70 Zbieranie magnesów

Automatyczne zasłony przesuwne i przesuwne zwykle nie wymagają podbieraków, podobnie jak rolety z czynnikiem ważącym.

Zdjęcie - 71 Automatyczne przesuwanie

Zdjęcie - 72 Roller

Jeszcze kilka próbek niezwykłych pick-upów.

Zdjęcie - 73 Fantazyjne kolekcje

Zdjęcie - 74 Piękne kolekcje

Zdjęcie - 75 Metal

Jakie inne zasłony mogę uszyć sobie

Również na wewnętrznych otworach mogą być potrzebne zasłony, które utrzymają ciepło i dodadzą komfortu. Wybierz greckie lub londyńskie zasłony. Pierwszy charakteryzuje się gładkimi kształtami, lekkością naturalnego materiału i jasnymi tonami. Konieczne są charakterystyczne wzory antyczne.

Zdjęcie - 76 grecki

Grecki styl to surowość wyraźnych linii. Aby nie musieć ciągle korygować fałd, do górnej części zszytej ciasnej taśmy na zasłony.

Ze względu na prostotę wzór nie jest wymagany. Zastosuj wymiary do tkaniny, pracuj na krawędziach i drapuj fale.

Londyńskie zasłony wyglądają jak rzymskie. Mają ten sam mechanizm podnoszący. Ale potrzebujesz więcej tkanki, ponieważ jest bujna. Ażurowe ogony zdradzają tekstylia romantyzmu i tajemniczości.

Zdjęcia - 78 London Zasłony

Zdjęcia - 79 London Curtains

Francuski markiz wyróżnia się bogactwem koronek, podkreśla bogactwo i powagę wnętrza.

Zdjęcia - 80 Marquise

Tkanina jest zbierana w pionowych festonach, co daje grację i świetność. Złożoność wykonywania takich zasłon jest we właściwych obliczeniach. Wszystkie zmarszczki powinny być idealnie równe. Wybierz cienki materiał, na przykład welon, organzę, jedwab lub kambrę. Na zdjęciu widać wzór francuskich zasłon z lambrekinami i zasłonami.

Zdjęcie - 81 Wzór francuskich zasłon

Należy pamiętać, że ten projekt okna powinien być przymocowany do niezawodnych drewnianych lub metalowych gzymsów. Ciąg dla tych zasłon nie zadziała. Szybko się zapadnie.

Tak więc, najprostsze zasłony w stylu wiejskim lub wiejskim są łatwe do szycia, bez specjalnych umiejętności. Ta dekoracja okna jest świetna do daczy lub kuchni.

Zdjęcie Seryjne - 82 W stylu country

Zdjęcie - 83 Styl wiejski

Jeśli wybrałeś złożony styl zasłon i wątpisz, że możesz je samodzielnie uszyć, skontaktuj się z ekspertami z portalu Etotom. Pomogą one podnieść tkaninę, która pasuje do całościowej koncepcji pomieszczenia i uszyć wszelkie skomplikowane elementy.

Tekstylia do okien mogą być bardzo różne. Wielu projektantów uważa, że ​​im prostsze, tym lepiej. Proste, klasyczne zasłony wykonane z naturalnego materiału nigdy nie wyjdą z mody.

Zdjęcie - 84 poziomy

Szyć dwukolorowe draperie, które będą główną atrakcją wnętrza.

Zdjęcie - 85 Dwukolorowe

Czy wiesz, jak powiesić zasłony? Skoncentruj się na gzymsie i osprzętu. Drewniany kij można malować. W sprzedaży nie znajdziesz jasnego gzymsu, więc kup farbę i pędzel. Zobacz, co się dzieje.

Zdjęcie - 86 Kolorowy gzyms

Pamiętaj, że lekkie tkaniny można zawiesić na gzymsie sznurkowym. W przypadku modeli ciężkich potrzebne są drewniane lub metalowe gzymsy.

Zdjęcia - 87 gzymsy

Jeśli wydaje się, że gzyms jest zbyt prosty, zamknij go lambrekinem.

Zdjęcie - 88 With Lambrequins

Szycie zasłon na oczkach: klasa mistrzowska. Wideo

Zwracamy uwagę na szczegółowe instrukcje dotyczące szycia zasłon na oczkach. Oczka są pierścieniami przymocowanymi do górnej części tkaniny okna. Naciągają na gzyms i tworzą gładkie, piękne fale.

Zdjęcie - 89 Na oczkach

Pierścienie mogą być wykonane z żelaza i plastiku, zwykłe, okrągłe w kształcie o różnych średnicach, i są dekoracyjne.

Zdjęcie - 90 Dekoracyjne

Wybierz własne opcje. Muszą pasować do koloru tkaniny lub wzoru.

Jeśli pokój lub kuchnia skierowana jest na stronę północną i nie ma w nim wystarczającej ilości światła słonecznego, szyć zasłony światła, lekką tkaninę.

Zdjęcie - 91

I odwrotnie, jeśli pokój jest po słonecznej, południowej stronie, należy kupić tkanina mocniej.

Zdjęcie - 92 Gęste

Tak więc, weź materiał, umieść go na dużym stole lub podłodze. Zmierz długość gzymsu i pomnóż tę wartość przez 1,5. To będzie szerokość twoich zasłon. Następnie zdecyduj o długości, dodaj 20 cm na zakręty i na górę. Z góry, kup specjalną taśmę z oczkami. Jest on przyklejany gorącym żelazem, dzięki czemu wierzch jest sztywny, utrzymany w kształcie i tworzy pożądaną draperię. Następnie uszyć fałdy.

Zdjęcie - 93 Przyklej taśmę

Załóż jedno oczko i zakreśl kontur wewnętrzny. Im częściej to robisz, tym mniej będzie fałd. Odległości między oczkami powinny być takie same.

Zdjęcie - 94 Wstaw oczka

Dowiedz się więcej z poniższego filmu.

Ochrona przed słońcem w oknach na tarasie powinna być niezawodna i łatwa w użyciu.

Wybierz nowoczesne tkaniny bleacout, które nie przepuszczają światła, nie wypalają się, nie deformują, nie brudzą się i nie odpychają wody.

Zdjęcie - 95 Na taras

Jeśli potrzebujesz zwiększyć sztywność materiału, użyj bando. Zdarza się:

 • na bazie kleju i przyklejone żelazkiem;
 • na samoprzylepnej folii.

Bando pozwala ci na wykonanie twardego lambrekinu o dowolnym kształcie. Pod nim można uszyć kombinowane zasłony z fałdami, a Twoje okno będzie wyglądało bogato, podkreślając idealny smak kochanki.

Dodaj komentarz

Szycie zasłon

Wykończenie wszelkich obiektów "pod klucz" za pomocą narzędzia w najkrótszym możliwym czasie o wysokiej jakości i

 • Wykonywanie wszystkich zakresów pracy od cyklu zerowego do "pod klucz" Szybko z gwarancją jakości.

 • Projekty-projekty mieszkań, remonty mieszkań i domów wiejskich na zasadzie "pod klucz". Jest brygada: wykańczający, el.

 • Pełny kompleks prac wykończeniowych i inżynieryjnych wykończenia mieszkań wykonywany jest przez wykwalifikowaną sp.

 • Projektowanie, dekoracja mieszkań, domów i lokali użytkowych. Remont kompleksu, częściowo.

  Darmowe oprogramowanie do projektowania domu

 • Który program wybrać do projektowania kuchni?

 • Projekt sufitu z płyty gipsowo-kartonowej: ponad 120 miejscowych pomysłów z imitacji gwiaździstego nieba na afrykańskie sawanny

  © 2007-2018 EtotDom - wymiana zamówień budowlanych i remontowych

  Podczas korzystania z materiałów strony obowiązkowe

  warunkiem jest obecność hiperłącza do strony: etotdom.com

  Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?

  Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie komentarze użytkowników?

  Czy na pewno chcesz odrzucić komentarz użytkownika?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do spamu?

  Czy na pewno chcesz przenieść komentarz użytkownika do kosza?

  Jak szyć zasłony własnymi rękami w domu

  W artykule powiem ci, jak szyć zasłony własnymi rękami. Mam nadzieję, że przyda mi się moje doświadczenie w dziedzinie krawieckich firan, które zaoszczędziłem wiele lat. Dzianina stworzona własnymi rękami łatwo stanie się przedmiotem twojej dumy. Naprzód.

  Trudno wyobrazić sobie dom na oknach, których zasłony nie wiszą. Dają ciepło i wygodę, a wnętrze pokoju ma pełny wygląd.

  Sklepy oferują szeroki wybór zasłon, które różnią się rozmiarem, kolorystyką i fakturą, najważniejsze jest dobranie właściwego. Nie oznacza to, że nie możesz sam je uszyć. Jeśli uszyte w warunkach fabrycznych, okaże się w domu.

  Do szycia narzędzi i materiałów będzie wymagane. Lista rzeczy obejmuje:

  1. Ustalone z rozmiarem zasłon. Zmierzam odległość od gzymsu do podłogi.
  2. Standardowa szerokość materiału kurtyny wynosi 1,5 metra. To wystarcza do zszywania dwóch zasłon.
  3. Oznaczyć materiał ostrożnie wyciąć. Zginam krawędzie, załamuję kolce szpilkami i tworzę linię maszynową.
  4. Często ozdabiamy je postrzępioną falbanką. Biorę kawałek materiału i przetwarzam krawędzie. Odwracam się od zewnętrznej krawędzi elementu około 1,5 cm i używam ołówka i linijki do zaznaczenia linii zakrętu. Te same linie, które spędzam na bokach detali.
  5. Zmierz odległość części tkaniny między fałdami bocznymi. Otrzymana liczba jest podzielona na sekcje. Ich liczba musi być równa. Szerokość ząbków zależy bezpośrednio od szerokości przekroju.
  6. Za pomocą prostego ołówka zaznaczam granice przekrojów.
  7. Na części tkaniny równolegle do zewnętrznej linii składania dodaję dodatkową linię. Odległość między liniami odpowiada wysokości ząbków. Za pomocą linijki i ołówka zaznaczam ząbki.
  8. Nakładam miecz na zasłonę, łączę i mocuję za pomocą szpilek. Nożyczki wycinają ząbki, poruszając się wzdłuż linii przypominającej zygzak.
  9. Szyję krawędź falbany. Odwracam i przyszywam dodatki, wygładzam szwy. Do nici nie kwitną, kędzierzawy kawałek jest lekko osuszony bezbarwnym lakierem i pozostawiłam go do wyschnięcia.
  10. Czyszczę dekolt od przodu. Ponownie nakładam go na zasłonę, układam i dodajemy. Ząbkowane krawędzie szyją ręcznie. Zasłony są gotowe.

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to bardzo trudne. Uwierz mi, ja też tak myślałem. Postaraj się samodzielnie szyć rolety, a zrozumiesz, jak łatwo to zrobić. Prawda, bez cierpliwości i wyobraźni nie może tego zrobić.

  Zasłony świetnie prezentują się w pokoju i spełniają ważne funkcje, na przykład chronią pomieszczenie przed działaniem promieni słonecznych.

  Przy wyborze opcji należy zwrócić uwagę na rozmiar, kolor, fakturę tkaniny i styl wnętrza pokoju. Sklepy oferują doskonały wybór odcieni, tekstur i rodzajów tkanin.

  Szyć zasłony własnymi rękami po prostu za pomocą maszyny do szycia i dokładnych wzorów.

  1. Zmierzam wysokość zasłon. Po pomiarze nacięłam materiał równomiernie. W tym przypadku staram się nie spieszyć, bo nawet najmniejszy błąd doprowadzi do zakrzywionych lub krótkich zasłon.
  2. Na brzegach materiału wykonuję wygięcia i kołki mocujące. Próbuję określić wygląd końców zasłon. Najczęściej używam szerokich taśm kurtynowych.
  3. Reguluję maszynę do szycia. Procesy podczas szycia zasłon na maszynie zapewniają znajomość urządzenia do szycia i cech technologicznych materiału.
  4. Wybieram wątek pasujący do grubości. Staram się prawidłowo dopasować napięcie nici i wyregulować stopkę. Zwracam szczególną uwagę na ustalenie kroku linii.
  5. Najczęściej projekt jest uzupełniany lambrekinami. Używam pasków z tkaniny lub draperii. Elementy te sprawią, że produkty będą wyglądały kompletnie, ukryj taśmę montażową i gzyms.

  Jeśli po raz pierwszy nie otrzymasz prawdziwego majstersztyku, nie martw się. Z każdą kolejną próbą podniesienia poziomu umiejętności.

  Każda gospodyni może zrobić zasłony do sypialni, potrzebny będzie tylko zestaw narzędzi i odrobina wyobraźni. A w ciągu kilku godzin sypialnia zamienia się w przytulne i ciepłe miejsce.

  Najważniejsze jest, aby wybrać materiał, poświęcić kilka godzin i pracować. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby stworzyć prawdziwe arcydzieło z dzianiny.

  1. Za pomocą centymetra mierz długość od spinek do podłogi i zapisz wynik na arkuszu. Zapis stanie się podstawą do obliczenia długości materiału
  2. Na zasłony kupuję najpierw w sklepie porcelanowy materiał o szerokości 1,5 metra. Tkanina, którą bierzemy z marginesem. W tym celu dodaję do pomiarów około 0,5 metra. Nie polecam kupowania rzeczy od tyłu.
  3. Przecięłam tkaninę. Używam centymetra do pomiaru długości. Następnie za pomocą prostego drążka narysuję linię cięcia. Umieszczam oznaczenia na tkaninie mydłem lub kredą. Ostrożnie pociąć materiał wzdłuż linii.
  4. Przetwarzam krawędzie. Włączam żelazko i rozgrzewam. Górna krawędź płótna jest obniżona o jeden metr i dobrze go prasuję. Podobnie wygładzam dolną część.
  5. Czas uszyć. Po bokach wykonuję łuki i kołki mocujące. Potem spędzam na maszynie wszystkie boki.
  6. Pozostaje powieszenie nowych zasłon, szytych ręcznie, na gzymsie.

  Jeśli chcesz nauczyć się szyć zasłony do kuchni, chcesz wprowadzić do wnętrza mieszkania część własnej wizji piękna i osobowości. Jeśli połączysz ręcznie robione zasłony z umytym tiulem, okna będą wyglądać elegancko.

  Pamiętaj, że jeśli w pobliżu okna znajduje się stolik, w którym znajdują się urządzenia gospodarstwa domowego, czajnik lub kuchenka mikrofalowa, zasłony powinny być krótkie.

  1. Przede wszystkim mierzę okno. W rezultacie staje się wiadomo, ile materiału jest wymagane.
  2. W większości przypadków materiał jest nierówny, dlatego kładę go na stole i używając go jako szablonu delikatnie przyciniam.
  3. Z równego kąta zmierz wymaganą długość i postaw znak. Do obróbki krawędzi dwukrotnie zwijam w przeciwnym kierunku.
  4. Niższy margines koniecznie zginać. Zakręt jest nieco szerszy. Pamiętaj, aby przyciąć i boczne krawędzie. W takim przypadku tkanina nie wychodzi.
  5. Wynikowy przedmiot jest starannie prasowany i szyty. Dolna część płótna jest nieco szersza. W takim przypadku zasłony zostaną zawieszone dokładnie.
  6. Jeśli materiał jest cienki, włóż plastyk lub pasek gęstej tkaniny do dolnego brzegu. Potem przebijam się po obwodzie, aby całkowicie wyrównać szwy. Przetwarzam górną krawędź na tej samej zasadzie.
  7. Pozostaje uszyć warkocz. Odkładam go do zasłony z niewłaściwej strony i zabezpieczam kołkami. Ja tylko prostuję warkocz, a nadmiar przecinam nożyczkami.
  8. Podejmuję końce sznurówek, napinam je mocno i wiążę. Związane węzły są ukryte od środka. Robię to samo na odwrotnej stronie. Draperia jest gotowa.
  9. Przyszywam plecionkę do zasłony i przymocowuję pętle na zaczepach. Kurtyna jest całkowicie gotowa.

  Jak zrobić zasłony

  Jeśli chcesz, dodaj akcesoria lub biżuterię, aby stworzyć wyjątkowy produkt, który wniesie do kuchni piękno i przytulność.

  Zasłony na oczkach mają wiele zalet - staranne zapinanie, ciche przesuwanie i gładkie fałdy, a metalowe pierścienie są rodzajem dekoracji i sprawiają, że zasłony są bardziej luksusowe.

  Szycie zasłon na oczkach jest bardzo żmudne, a czas wymaga dużo. Jednak wynik spłaci wysiłek.

  Aby uzyskać piękne fałdy, kupuję szerokie zasłony. Idealnie, szerokość wdów zasłony przekracza szerokość okna. Długość powinna być nieco powyżej gzymsu.

  Używam parzystej liczby pierścieni. W tym przypadku fałdy brzegowe zwracają się do ściany. Zauważam, że zmieniam głębokość fałd poprzez zwiększenie lub zmniejszenie odległości między oczkami.

  1. Przede wszystkim przygotowuję mankiety. Biorę kawałek materiału o szerokości 30 cm i zaznaczam środek.
  2. Do zamierzonej linii mocuję taśmę uszczelniającą i przyklejam ją ogrzanym żelazkiem.
  3. Po stronie, gdzie znajduje się taśma, wyprasowuję naddatek szwu. Przetwarzam z żelaza drugi dodatek, który znajduje się na przedniej stronie.
  4. I stawiam końce mankietu.
  5. Końce mankietu są obrócone i umieszczone wewnątrz kurtyny. Obserwuję, że na zewnątrz jest przyklejona krawędź. Układam linię.
  6. Przed zainstalowaniem oczek na chromowanej zasłonie wykonuję oznaczenie pierścieni. Odległość między oczkami wynosi około 8 cm.
  7. Wytnij otwory o kilka milimetrów od zaznaczonej linii.
  8. Wkładam oczka i zamykam górną część do delikatnego kliknięcia.
  9. W rezultacie otrzymuję inteligentne zasłony. Zawiesiłem go na gzymsie okrągłej sekcji.

  do treści ↑

  Niektórzy ludzie spędzają święta Nowego Roku na morzu, inni wybierają się w podróż za granicę, a trzeci to podróż do kraju. Jeśli jesteś fanem wakacji, zadbaj o to, aby wnętrze domu było wygodne i przytulne.

  Nie oznacza to, że będzie musiał zostać naprawiony i technicznie umeblowany. Aby domek był przytulny, należy zwracać uwagę na małe rzeczy, w tym zasłony.

  1. Wkładam szmatkę do okna, aby wybrać optymalną długość zasłon. Do uzyskanej wartości dodać około 20 centymetrów, które będą potrzebne do szwów i uchwytów.
  2. Zmierz szerokość okna. Przetnąłem materiał tak, aby był dwa razy szerszy od otworu okiennego.
  3. Wytnij materiał na podłodze lub stole. Powstały półfabrykat jest składany dwa razy na szerokość i ostrożnie pocięty na dwie części. Rezultatem są dwie wiejskie zasłony.
  4. Nie drapię tkaniny. Z trzech stron, z wyjątkiem góry, robię małe zakręty i naprawiam je za pomocą szpilek. Później będzie linia maszynowa.
  5. W górnej części pozostawiam trochę luźnego materiału. Zaznaczam ten obszar na obrabianym przedmiocie za pomocą szpilek. Będzie wymagane, aby ukryć warkocz lub gzyms.
  6. Wydaje wszystkie dzwony i gwizdki na maszynie do pisania. W rezultacie na krawędzi tkaniny powstają szwy, a materiał uzyskuje przetworzony i piękny wygląd.
  7. Wracam do darmowego materiału na górze. Tkanina fałduje na pół, aby uzyskać podwójną warstwę materiału. Aby uzyskać równomierne szwy, przymocuj materiał za pomocą kołków, a dopiero potem użyję maszyny.
  8. Pozostaje tworzyć struny. Zasłony można przesuwać i rozszerzać lub wiązać wstążkami. W tym ostatnim przypadku efekt jest bardziej interesujący.
  9. Na struny używam materiału, z którego szyję zasłony. Możesz użyć innej tekstury i koloru.

  Krajowe zasłony są gotowe. Pozostaje wisieć na gzymsie i cieszyć się ich pięknem.

  W domu nie jest trudno zrobić zasłony do sypialni, kuchni czy przedpokoju. Stitched blinds ma wiele zalet, lepiej ogrzewa wnętrze pomieszczenia niż fabryczne odpowiedniki.

  Powodzenia i do zobaczenia jeszcze raz!

  Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

  Artykuły są chronione prawem autorskim i prawami pokrewnymi. Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko ze wskazaniem aktywnego hiperłącza do źródła.

 • Dodaj komentarz

  27 − = 18