Nazwa kategorii

Jak poprawnie zainstalować parapet

Jak zainstalować parapet: instrukcje krok po kroku, funkcje instalacji i zalecenia

Często, podczas przeprowadzania poważnych napraw w pokoju, trzeba zmienić stare okna. Jednak instalacja okna nie może być uznana za kompletną bez wykończenia zewnętrznego, instalacji stoków i parapetów. Chodzi o to, jak zainstalować parapet (okna już stoją), będziemy mówić w tym materiale.

Typowe metody instalacji

Istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zainstalować parapet:

 1. Strukturę można zabezpieczyć za pomocą kleju. Jest to wystarczająco staranna metoda, która jest rzadko używana przez mistrzów ze względu na pojawianie się bardziej niezawodnych opcji.
 2. Jednym z najprostszych rozwiązań jest zastosowanie wkrętów samogwintujących. Elementy mocujące wkręcane są w przygotowane wcześniej otwory w parapecie. Sztywność konstrukcji pozwala na zastosowanie specjalnych podkładek i pianki montażowej.
 3. Następująca metoda zakłada użycie metalowych klipsów sprężynowych jako elementów złącznych. Te ostatnie są przykręcane do profilu parapetu za pomocą tych samych śrub samogwintujących.
 4. Wreszcie, ostatnią metodą jest zagęszczenie przestrzeni pod progiem za pomocą okładzin, aż krawędzie płaszczyzny wejdą w ramę okna, aby osiągnąć wyższy poziom gęstości.

Jak zainstalować plastikowe parapety własnymi rękami w najbardziej elementarny sposób? Może to wymagać następujących narzędzi:

 • poziom budynku;
 • śrubokręt;
 • pistolet do układania pianki montażowej;
 • perforator;
 • układanka;
 • ołówek;
 • nóż biurowy;
 • ruletka.

Jak zainstalować parapet? Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie wyżej wymienionych narzędzi, które z pewnością przydadzą się w procesie pracy. Następnie musisz dokonać prawidłowych pomiarów. Wpływa to bezpośrednio na estetykę zainstalowanego parapetu i jego niezawodność.

Podczas wykonywania pomiarów należy wziąć pod uwagę nie tylko parametry zainstalowanego płótna, ale także całą listę dodatkowych cech. Szczególna uwaga zasługuje tutaj na lokalizację istniejącego grzejnika. Jeżeli ta ostatnia jest wystarczająco wysoką odstęp od kilku centymetrów do dolnej krawędzi progu może prowadzić do zaburzeń krążenia powietrza w pokoju i pogorszenie mikroklimat.

Podczas wykonywania pomiarów należy pamiętać, że długość parapetu powinna być większa w porównaniu z przestrzenią otworu okiennego. Szerokość produktu może być dowolnie wybrana, w zależności od osobistej wygody i potrzeb. Wygodną opcją jest parapet wystający ze ściany na odległość nieprzekraczającą 8-10 cm.

Do montażu nie zaleca się wyboru zbyt grubego progu. Ustalone z wymiarami, należy sprawdzić, jak dobrze krąży powietrze, które ogrzewa się od grzejnika.

Rozważamy dalej, jak poprawnie zainstalować parapet. Czasami podczas instalacji produkt musi zostać przycięty, aby był zgodny z parametrami otwarcia okna. Najbardziej ogólne parapety osiągają długość 3 m lub więcej. Szerokość konstrukcji może wynosić od 25 do 70 cm.

Jeśli parapet jest zbyt duży, nadmiar materiału można odciąć od strony mocowania do ściany. Szczególną uwagę należy tu zwrócić na linię cięcia. Musi przejść, nie dotykając żeber, które znajdują się wewnątrz parapetu. Tak więc, struktura nie jest odkształcana podczas pracy i niezawodnie łączy się z ramą.

Aby przyciąć parapet, zaleca się użycie elektrycznej wyrzynarki. Dopuszcza się użycie małej piły do ​​drewna lub tworzywa sztucznego, w zależności od materiału konstrukcyjnego. Prace należy wykonywać powoli, co pozwoli uniknąć pojawienia się wiórów i zadrapań na przedniej części parapetu.

Piłowanie produktów, nie zapomnij o bezpieczeństwie. Ponieważ rozszczepione kawałki materiału mogą dostać się do oczu, zaleca się wykonywanie pracy w okularach mocujących. Aby chronić dłonie, należy używać rękawiczek lub rękawic roboczych.

Jak zainstalować parapet z tworzywa sztucznego: podstawowe czynności

Instalacja parapetów z tworzyw sztucznych jest dość prosta:

 1. Najpierw przeprowadza się dokładne czyszczenie powierzchni. Wyeliminuj zanieczyszczenia, usuwaj zanieczyszczenia.
 2. Korzystając z poziomu budynku, należy określić poziomą pozycję konstrukcji, ustawić sygnały nawigacyjne. Zazwyczaj przy instalowaniu parapetów ich płaszczyzna przechyla się o około 5 mm. To rozwiązanie pozwala na wypływanie utworzonego kondensatu z płaszczyzny.
 3. Jak zainstalować parapety na plastikowych oknach? Konstrukcja leży na specjalnym kleju lub zaprawie. Jako alternatywne rozwiązanie można przymocować samolot za pomocą śrub na wspornikach mechanicznych.
 4. W następnym etapie wolna przestrzeń pomiędzy płytą betonową a parapetem wypełniona jest pianką montażową. Zewnętrznie wystające ekscesy są starannie oczyszczane za pomocą noża biurowego.
 5. Na końcu na końcowych krawędziach zainstalowane są specjalne zaślepki końcowe. Powierzchnia parapetu eliminuje folię ochronną.

Jak poprawnie zainstalować parapety okienne na plastikowych oknach? W tym celu, pomiędzy grzejnikiem a dolną płaszczyzną krawędzi wyrobu musi pozostać wolny odległości około 6-7 cm. Jedynie w tym przypadku, gorące powietrze będą mogły rosnąć z prosushivaya oszklenia baterii i zboczach.

Jak zainstalować parapet z drzewa?

Instalacja drewnianego parapetu jest znacznie trudniejsza. Przed rozpoczęciem należy zwrócić uwagę na jakość materiału źródłowego. Parapet nie powinien zawierać widocznych wad w postaci wiórów, sęków, innych wad. Ponadto należy stosować dobrze wysuszoną deskę. W przeciwnym razie może on pęknąć podczas pracy pod wpływem gwałtownych zmian temperatury i zmian poziomu wilgotności.

Jak zainstalować parapet w tym przypadku:

 1. Istniejąca baza jest zdrapywana ze wszystkich stron, po czym na jej tylnej powierzchni powstają ostrza. Te ostatnie to małe rynny o głębokości 5-6 mm i szerokości 7-8 mm.
 2. Na tylnej powierzchni deski kładziona jest filcowa podszewka impregnowana antyseptykami.
 3. Przygotowany parapet jest wkładany do otworów w ścianie. Śledziona jest instalowana na wcześniej przygotowanych drewnianych prętach. Elementy konstrukcji są zapinane na gwoździe.
 4. Brzegi konstrukcji są wzmocnione zaprawą gipsową.

Kapitanowie, którzy dobrze wiedzą jak zainstalować parapet wykonany z drewna, zaleca się wykonać dość imponujące nastawienie do pokoju, która powinna wynosić około 20 mm. Zapobiega to gromadzeniu się skroplin na powierzchni produktu i zapobiega gniciu materiału.

Po zamontowaniu parapetu należy wykonać zbocza. Przede wszystkim należy uciekać się do wyrównania otworu okiennego wzdłuż pionowych i poziomych linii. Najłatwiej jest poradzić sobie z tym zadaniem za pomocą pianki montażowej. Ten ostatni będzie służył jako dobra ochrona stoków przed zamarzaniem.

Powierzchnie można wzmocnić za pomocą siatki gipsowo-kartonowej. Głównym zadaniem jest maksymalne wyrównanie płaszczyzn, a także tworzenie gładkiej tekstury. Ponad stokami można pokryć farbą, koncentrując się na doborze kolorów do wnętrz.

Jeśli krawędź parapetu wystaje w pomieszczeniu na 10 cm lub więcej w stosunku do krawędzi ściany, zaleca się wzmocnienie konstrukcji. W związku z tym konieczne jest korzystanie z metalowych narożników. Ale nawet przy realizacji takiego rozwiązania nie należy przeciążać krawędzi parapetu podczas pracy, ponieważ może to spowodować deformację płaszczyzny.

Szczególną uwagę należy zwrócić na warunki montażu parapetu na balkonie. Aby upewnić się, że powierzchnie są mocno "zajęte", pożądane jest utrzymanie temperatury powietrza w zakresie od +16 do +20 ° С przez kilka dni.

Zaleca się nakładanie dużej ilości pianki montażowej na parapet na końcach i środkowej części produktu. Aby wzmocnić konstrukcję, można stosować silikonowe uszczelniacze i klej.

Jak widać, instalacja parapetu własnymi rękami jest całkiem wykonalnym zadaniem. Najważniejsze to ostrożne podejście do pracy, aby nie przegapić momentów, które mogą negatywnie wpłynąć na późniejsze działanie konstrukcji.

Właśnie z instalacji parapetów zależy atrakcyjny wygląd otworu okiennego. Niewykonanie ich spowoduje nie tylko nieoczywistość lokalu z wyglądu, ale także utrudni pewne czynności. W szczególności właściciel mieszkania będzie musiał regularnie usuwać smugi kondensacji powstające na oknach. W przeciwnym razie wymagane będzie coroczne wykończenie powierzchni i renowacja.

Jak prawidłowo zainstalować parapet samemu

 • Jak montuje się parapet z tworzywa sztucznego?
 • Istniejące sposoby montażu parapetu
 • Jak wykonać prace przygotowawcze?
  • Jak przyciąć parapet?
  • Jak położyć podszewkę?
 • Jak skonfigurować projekt okna: sekwencja działań
 • Jak zainstalować zbocza?
 • Jak zainstalować parapet z drzewa?

Do tej pory rynek ma dość dużą liczbę różnych parapetów, które są wykonane z tworzywa sztucznego, drewna i innych materiałów. Instalacja takich konstrukcji przez specjalistów będzie kosztowna, ponieważ wiele osób chce wiedzieć, jak prawidłowo zainstalować parapet własnymi rękami.

Schemat instalacji okna z tworzywa sztucznego.

Jak montuje się parapet z tworzywa sztucznego?

Profil z tworzywa sztucznego jest materiałem przyjaznym dla środowiska, a wszystkie konstrukcje z niego wykonane są dokładnie kontrolowane.

Takie parapety mają wiele zalet:

 1. Konstrukcje mają niewielką wagę.
 2. Są łatwe do zainstalowania.
 3. Takie projekty nie muszą być malowane.
 4. Produkty wykonane z tworzywa sztucznego są odporne na wstrząsy.
 5. Odporny na ciepło i światło.
 6. Nie gniją.
 7. Produkty prawie się nie palą.

Takie projekty mogą być instalowane nawet przez osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia zawodowego, bez potrzeby stosowania specjalnych narzędzi. Parapet wykonany z tworzywa sztucznego można zainstalować na dowolnym oknie w pokoju lub na balkonie.

Aby prawidłowo zamontować parapet własnymi rękami, musisz znać kolejność czynności.

Istniejące sposoby montażu parapetu

Aby zainstalować plastikową strukturę, konieczne jest zmierzenie parametrów okna.

Istnieje kilka opcji instalacji takich struktur. W pierwszym przypadku parapet jest przymocowany specjalnym związkiem. Ta metoda jest przestarzała i jest dziś rzadko używana, ponieważ pojawiły się inne, bardziej nowoczesne i wygodne metody instalacji.

Aby móc szybko zainstalować parapet, należy użyć wkrętów samogwintujących. W takim przypadku konieczne będzie wywiercenie otworu w ramie, w którym zamontowane są elementy mocujące. Złącze powinno być zabezpieczone silikonem. Ekstremalna część parapetu dostaje się pod ramę i przyciągają śruby. Sztywność konstrukcji można uzyskać specjalne podkładki. Miejsce pod parapetem należy traktować pianką montażową.

Podczas instalacji takich konstrukcji można również stosować zaciski sprężynowe wykonane z metalu. Powinny być przykręcone do profilu za pomocą śrub. W rowku, który jest uformowany pomiędzy ramą i elementem mocującym, produkt jest instalowany.

Rysunek okna z tworzywa sztucznego.

W tym ostatnim sposobie takie dodatkowe urządzenia jak wkręty samogwintujące lub zszywki nie będą stosowane. Ta metoda jest pracochłonna, ale najbardziej niezawodna. Zasada instalacji polega na tym, że specjalne podkładki są instalowane pod konstrukcją tak, że jej krawędź ściśle przylega do ramy okna.

Ostatnie 3 metody są często używane. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Na przykład, aby naprawić parapet z tworzywa sztucznego na śrubach, niemożliwe jest, jeśli liść zostanie otwarty. Wszystkie metody różnią się jedynie sposobem wprowadzenia parapetów z PVC do ramy, wszystkie pozostałe etapy pracy są identyczne.

Jak wykonać prace przygotowawcze?

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, aby uzyskać wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Jakość pracy będzie zależeć od jakości użytych narzędzi.

Budowa okna z tworzywa sztucznego w sekcji.

Elementy, które będą potrzebne:

 1. Profile PCV.
 2. Wkręty samogwintujące.
 3. Szczeliwo silikonowe.
 4. Montaż pianki.
 5. Zaciski sprężynowe z metalu.
 6. Podszewka.
 7. Prosty ołówek.
 8. Poziom budynku.
 9. Piła lub elektryczna piła.
 10. Paski metalu.
 11. Malowanie szkockiej.
 12. Pianka poliuretanowa.
 13. Gwoździe.
 14. Śruby.

Aby poprawnie wznieść instalację do okien PCV, należy wykonać pomiary. Uzależnienie zależy od siły i tego, jak dobrze projekt poradzi sobie z jego funkcjami. Jeśli pomiary zostaną wykonane niepoprawnie, projekt nie będzie wyglądał najlepiej.

Powinieneś wiedzieć, że naprawić zainstalowany parapet z tworzywa sztucznego lub drewna w przypadku nieprawidłowych pomiarów nie będzie działać. W takim przypadku wszystkie prace instalacyjne będą musiały zostać wykonane od nowa.

Regulacja akcesoriów plastikowego okna.

W trakcie pomiarów należy wziąć pod uwagę właściwości i cechy tworzywa sztucznego, a także szereg innych parametrów. Parametry te obejmują wysokość baterii umieszczonych pod oknami. Jeśli odległość między tymi dwoma strukturami jest mała, wówczas cyrkulacja powietrza zostanie zakłócona, w wyniku czego mikroklimat ulegnie poważnemu pogorszeniu.

Podczas pomiaru zainstalowanego progu należy wziąć pod uwagę fakt, że jego długość powinna być o kilka centymetrów większa niż szerokość okna. Szerokość konstrukcji może być wybrana na podstawie własnych preferencji, ale odległość między ścianą a parapetem nie powinna być większa niż 8 cm, jeżeli próg ma większą szerokość, może wpływać na funkcje grzejników. W procesie określania wielkości konstrukcji należy sprawdzić cyrkulację powietrza, która powstaje na tym obszarze.

Produkty instaluje się w pobliżu okna z tworzywa sztucznego, dlatego należy je przymocować do specjalnego profilu, który zostanie użyty do zamocowania odpływu.

Jak przyciąć parapet?

Schemat instalacji okna w otworze.

Projekt można kupić w formie gotowej lub wyciąć z tworzywa sztucznego. Jeśli parapet jest wycięty z PCV, wówczas profil należy zakupić z marginesem około 5 cm.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie produktu pod kątem wad, ponieważ mogą one zepsuć wygląd. W niektórych przypadkach może być konieczne przycięcie konstrukcji w celu dopasowania jej do wymiarów otworu. Aby to zrobić, musisz najpierw odpowiednio oznaczyć parapet. Możesz to zrobić za pomocą prostego ołówka.

Maksymalna długość konstrukcji z tworzywa sztucznego wynosi 3 m. Szerokość produktu waha się w granicach 25-70 cm .Jeśli szerokość konstrukcji jest zbyt duża, nadmiar może zostać odcięty od części, z którą jest przymocowany do ściany. Wytnij linie wymagają specjalnej uwagi. Powinien minąć 0,5-1 cm za usztywnieniami, które znajdują się wewnątrz produktu. W tym przypadku próg będzie mógł zacisnąć ściśle do ramy okna. Z tyłu konstrukcja powinna schodzić pod okno i być ściśle podparta klinami i pianką budowlaną. Jeśli krawędź produktu utraci usztywnienia, wewnętrzna podstawa nie może zachować pożądanego kształtu na złączu, w wyniku czego zginać będzie do wewnątrz.

Parapet można przycinać za pomocą piły lub elektrycznej piły. Możesz użyć piły do ​​metalu. Obetnij ją ostrożnie, nie naciskaj narzędzia, aby zadrapania lub inne defekty nie pojawiły się na konstrukcji. Małe części plastiku mogą dostać się do oczu. Aby tego uniknąć, powinieneś znać zasady bezpieczeństwa. Wytnij plastik w goglach i rękawicach roboczych.

Schemat instalacji okna w drewnianym domu.

Aby zainstalować podszewkę, użyj pasków. Przyjmą ładunek z parapetu. Jeśli występują dziury lub szczeliny, należy użyć pianki montażowej. Na tym etapie ważne jest sprawdzenie szczelności produktu na ramie, ponieważ ten wskaźnik zagwarantuje wytrzymałość i niezawodność konstrukcji.

Stoki są ustalone. Dolna część musi być przycięta do ściany, a następnie oczyścić miejsce instalacji z gruzu. Kraty, na których będzie trzymany parapet, nie powinny wychodzić poza ścianę. Ostrza najlepiej naprawić na raz. W ten sposób będzie można utworzyć rowek, w którym zostanie zainstalowana konstrukcja okien. Parapet powinien być przyległy do ​​okienka okna. Prześwit między konstrukcją a ścianami musi być mniejszy niż 4 mm.

Część parapetu, który wystaje ze zboczy, powinna znajdować się blisko ściany, ponieważ nie można pozostawiać szczelin.

Że projekt nie był zdeformowany, pod nim trzeba zamontować opaski z metalu. Te produkty muszą wchodzić do dolnej części produktu.

Jak skonfigurować projekt okna: sekwencja działań

Schemat instalacji parapetu.

Projekt powinien zostać wyrównany i naprawiony. Aby naprawić, użyj jednej z powyższych metod. W większości przypadków próg jest zainstalowany na grzejnikach.

Po zainstalowaniu konstrukcji należy wyczyścić miejsce instalacji. Następnie musisz poprawnie ustawić parapet. Można to zrobić za pomocą beaconów wykonanych z drewna, które są montowane w odstępach 60-70 cm, a na koniec można go przymocować za pomocą pianki dwuskładnikowej.

Aby upewnić się, że pianka montażowa nie podnosi zainstalowanego produktu, należy zainstalować na nim ładunek. Na koniec użyj profesjonalnej pianki montażowej. Przy jego pomocy możliwe będzie wyeliminowanie pęknięć pod konstrukcją i pustką, a także przetworzenie skrajnej części stoków. Dla wygody możesz użyć pistoletu budowlanego. Jeśli podczas pracy substancja dostanie się na ubranie, należy ją szybko przetrzeć, aby pianka nie miała czasu na zamrożenie.

Po wyschnięciu pianka będzie miała zwiększoną objętość, więc nie umieszczaj jej w dużych ilościach. Piana będzie krzepnąć około 2-3 dni. W tej chwili żadna praca nie jest dozwolona. Nadmiar piany można ciąć za pomocą noża konstrukcyjnego. Jeśli po zestaleniu się piany pojawią się szczeliny, wówczas trzeba będzie na nie nałożyć silikonowy środek uszczelniający.

Ponadto zaślepki końcowe są mocowane i mocowane za pomocą specjalnego kleju, który jest przeznaczony do materiału PVC. Wtyczki powinny być wybrane zgodnie z miejscem montażu i sposobem montażu. Takie struktury mogą mieć różne kształty. Jeśli długość wtyczki nie pasuje, rzutowany koniec powinien zostać odcięty. Możesz to zrobić konwencjonalnymi nożycami.

Przede wszystkim musisz całkowicie wyrównać otwarcie okna. Proces ten odbywa się za pomocą pianki budowlanej. Te same środki mogą chronić zbocza przed zamarzaniem.

Jeśli występuje nadmiar piany, należy je odciąć.

Następnie przygotowywany jest rowek instalacyjny. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zamontowanie górnego panelu, który biegnie wzdłuż całej długości okna, po czym przymocowany jest panel boczny. Do mocowania paneli można użyć gwoździ, zszywek, taśmy malarskiej lub pianki poliuretanowej. Wadą takiej pianki jest jej sztywność przez długi czas.

Jak zainstalować parapet z drzewa?

Konstrukcję drewna można zainstalować w ten sam sposób. Można go zamontować i za pomocą specjalnych zszywek i elementów mocujących. W tym celu zamontuj wsporniki za pomocą śrub w kształcie walca. Aby to zrobić, użyj rozwiązania. Wsporniki są montowane w odległości 0,6 m od siebie.

W procesie montażu drewnianego parapetu ważne jest, aby zainstalować grzałkę. Najlepiej używać filcu. Wzdłuż krawędzi produktu tworzy się koryto, które może odprowadzać wodę.

Zainstaluj parapet własnymi rękami jest łatwe, jeśli znasz wszystkie istniejące niuanse.

Instalacja parapetu w mieszkaniu: algorytm, zasady, niuanse

Zastąpienie parapetu lub zainstalowanie nowego własnoręcznie jest najważniejszym punktem podczas instalacji dowolnego typu okna. Faktem jest, że jest on powołany do odgrywania nie tylko roli estetycznej we wnętrzu, ale także ochronnej. Jest stale pod wpływem różnych zmian temperatury i obciążeń mechanicznych. To on cierpi na ciągłą ekspozycję na wilgoć i promienie słoneczne. I to właśnie te momenty pod wieloma względami określają cechy jego instalacji.

Materiały używane do wykonania parapetów mogą być bardzo różnorodne - drewno, PCV, marmur itp. Oczywiście, wszystkie niuanse instalacji zależą w pewnym stopniu od nich. Jednak w przypadku tego działania nadal istnieje ogólna lista zaleceń, które umożliwiają nawigację w samym algorytmie.

Ogólna lista zaleceń dotyczących instalacji parapetu

 1. Parapet jest przymocowany wewnątrz pomieszczenia i pod otworem okna;
 2. Od spodu, na parapecie, maksymalnie 60 mm od jego krawędzi jest koryto - rozlewisko o głębokości 20 mm, niezbędne do odprowadzenia wody;
 3. Ostatni etap instalacji przychodzi dopiero po przygotowaniu dolnych wtyczek;
 4. Dolna część rozwiązania nachylenia bocznego jest przycięta do ściany. Następnie ściana jest oczyszczona z gruzu, kurzu, brudu itp .:

Parapet jest ułożony w następujący sposób:

 • Płyta znajdowała się w pozycji ściśle poziomej (mierzonej poziomem), a nachylenie poprzeczne parapetu do wewnątrz od skrzyni okiennej wynosi w przybliżeniu 3 0;
 • Kliny, które są podstawą instalacji, nie mogą wystawać poza ścianę. Dlatego, jeśli zostaną prawidłowo zainstalowane, będą wymagać dodatkowego mocowania za pomocą gipsu.
 • Następnie przejdź do usuwania parapetu, zwilżając ścianę wodą i pokrywając ją roztworem wapienno-gipsowym, tak aby poziom roztworu przekroczył poziom klinów o 15 mm;
 • Parapet ustawiamy w roztworze i dociskamy mocno klinami do oporu;
 • Na ostatnim etapie nadmiar zaprawy wyrównuje się i spłukuje się równo z tynkiem ściany, a następnie tłucze. W tym przypadku sam parapet wchodzi do rowka, wykonanego na pasku w dolnej części pudełka. W stosunku tych samych nachyleń bocznych, znajdujących się w dolnej części, wykonywane są te same czynności - powlekanie roztworem i następujące po nim zacieru.

Prawidłowo, aby zainstalować parapet, tak aby wykluczyć jego późniejsze ugięcia i zerwanie, możliwe jest położenie pod nim metalowych pasków i włożenie końcówek do dolnej zaślepki. Jednak najczęściej trzeba radzić sobie z plastikowymi i drewnianymi parapetami, podczas instalowania ich wytrzymałość i niezawodność można uzyskać na swój sposób dla każdej opcji.

Algorytm do instalowania głównych typów parapetów

Zainstaluj parapet z tworzywa sztucznego jest bardzo prosty. Nie są wymagane żadne specjalne umiejętności. Ważna jest dokładność w procesie piłowania PVC, gdy trzeba to zrobić bez mocnego prasowania, aby zadrapania i wióry nie pojawiały się w miejscu cięcia.

 • Najpierw wykonuje się przeciągnięcie;
 • Następnie, używając poziomu horyzontu, wystaw okno za pomocą sygnalizatorów. Nawiasem mówiąc, podczas instalacji parapetu, jest on pochylony w dół o 5 mm tak, że wilgoć zgromadzona w kondensacie nie pozostaje, ale spływa;
 • Wolna przestrzeń jest wypełniona pianką montażową, której nadmiar jest następnie delikatnie przecinany za pomocą noża konstrukcyjnego;
 • Podsumowując, końce parapetu są zabezpieczone zaślepkami, a sam parapet jest oczyszczony z folii ochronnej.

Taki parapet jest przymocowany specjalną zaprawą lub klejem, ale można też użyć śrub na podporach mechanicznych. W celu zapewnienia, że ​​ciepłe powietrze swobodnie unosi się z górnej części baterii, osuszając wnętrze skarp i podwójne szyby, gdy pomieszczenie jest ogrzewane, instalacja parapetu z PCV wymaga wysunięcia do 60 mm. Długość parapetu z tworzywa sztucznego nie powinna przekraczać szerokości otworu okiennego o 15 - 20 cm.Wewnątrz tego samego pomieszczenia rzut parapetu powinien mieć szerokość co najmniej 5 - 7 cm. Instalacja parapetu tego typu powyżej baterii parowej z reguły pozostawia niewielką przerwę.

Trudniej jest zamontować drewniany parapet, więc jakościowe drewniane deski już zostały zapomniane, choć są nie tylko estetyczne i piękne niż plastikowe, ale także bardziej przyjazne dla środowiska. Aby prawidłowo zainstalować parapet tego typu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał źródłowy. Parapet powinien być nieskazitelny (jak sęki i inne defekty), a ponadto dobrze wysuszony.

 • Plansza jest starannie zeskrobana z każdej strony,
 • Następnie otrzymuje on niezbędną formę i, oczywiście, wykonuje się próbkę łez i kalek. Pod łezką rozumie się rynny o szerokości od 7 do 9 mm i głębokości od 5 do 6 mm, umieszczone w dolnej części deski progowej w odległości 2 do 3 cm od jej przedniej strony;
 • Po zakończeniu obróbki płyta jest cięta na wymaganą długość i otrzymuje pożądany kształt. W takim przypadku ważne jest, aby umieścić wszystkie okna w poziomie na jednym poziomie. Nawiasem mówiąc, dopuszczalne jest również tworzenie kompozytowych parapetów połączonych za pomocą kołków, nagelów i kleju. Optymalna długość parapetu jest o 10-15 cm większa od szerokości otworu okiennego. Optymalny rzut wewnątrz powinien być o 5-8 cm mniejszy niż szerokość otworu okna.

Instalacja parapetu własnymi rękami w tym przypadku jest następująca:

 • Praca zaczyna się od dolnej części planszy, która jest umieszczona na ścianie. Jest do niej przywiązany jest potraktowany filcem antyseptycznym, który przy pomocy drani przymocowany jest do przybijanej deski;
 • Przygotowaną deskę umieszcza się na ćwiartce dolnej belki pudełka i mocuje się ją do pudła za pomocą długich gwoździ, gdzie jest jeszcze bezpieczniej przymocowana. W takim przypadku główki gwoździ są odcinane, a odcięte końce wciskane są w spód listwy, a następnie płyta okienna jest dociskana do końców wystających gwoździ. Jeśli masz do czynienia z ceglanymi lub kamiennymi ścianami, deska okienna będzie musiała zostać naprawiona za pomocą roztworu do gipsowania. Parapet nie powinien uchylać się do wewnątrz o więcej niż 2 0. Jeśli jego końce muszą być osadzone w betonie lub gipsie, muszą być leczone środkami antyseptycznymi.

Nie jest jasne, dlaczego ściana kurczaka na krawędziach okna. Piana i tak zwykle chwyta się, a plastikowe spadki na górze zostaną dociśnięte.

Umieściliśmy parapety PCV, ale nie przetrwały naprawy. Jak nie próbowaliśmy ich ratować. Potem zastąpiono je marmurowymi, ale są piękne, ale bardzo zimne.

Dodaj komentarz

+ 64 = 71