Nazwa kategorii

Jak prawidłowo zainstalować lodówkę

Prawidłowy montaż lodówki

Jednym z głównych urządzeń w każdej nowoczesnej kuchni jest lodówka. Jednak instalacja lodówki, jej zakup i demontaż starego urządzenia nie są drogie, więc weź to wydarzenie z całą powagą.

Większość właścicieli samodzielnie instaluje urządzenia gospodarstwa domowego (w tym urządzenia wbudowane) w swoim mieszkaniu, sugerując, że nie jest to nic skomplikowanego. Jednak warto zaufać profesjonalistom nie tylko prawidłowo podłączony nowej lodówki, ale także zintegrować go właściwie do istniejących wymiarów kuchni, tak aby później pracował bezawaryjnie przez wiele lat.

Self-montaż lodówki w kuchni jako standard stand-alone i osadzony w oparciu o przyjęciu odpowiedzialności za podejmowanych działań, a także czas, który upłynął, wymaga przestrzegania ogólnych zasad:

 1. Wybór miejsca na nową lodówkę. Ze względów bezpieczeństwa, lodówka musi być zainstalowana w miejscach o dobrej cyrkulacji powietrza (dla niezawodnej pracy sprężarki) i z dala od grzejników lub kuchenki.
 2. Zasilanie. Musi być wyposażony w oddzielne gniazdo z uziemieniem zapewniające nieprzerwane działanie nowo zakupionego urządzenia gospodarstwa domowego. Kiedy wzrost napięcia w domu wielopoziomowym jest pożądane, aby Twoje mieszkanie dodatkowo zakupiło i zainstalowało stabilizator.
 3. Siła struktury. Osiąga się to przez użycie poziomu, tj. dopasuj wysokość nóg lodówki tak, aby stała idealnie równo. Jednocześnie musisz upewnić się, że struktura została sztywno ustalona i nie zachwiała się. Każde niewielkie zniekształcenie może zakłócić integralność kamery i obniżyć jakość urządzenia.

Procedura krok po kroku, regulująca sposób instalacji nowej lodówki w pokoju, wygląda następująco:

 • likwidacja starej lodówki (jeśli istnieje);
 • wyjęcie zakupionego urządzenia z pudełka, usunięcie zapięć transportowych;
 • wizualna ocena przyszłej lokalizacji sprzętu;
 • diagnostyka zgodności mocy elektrycznej chłodziarki i okablowania, a także układanie oddzielnego kabla, w razie potrzeby z panelu zasilającego;
 • bezpośrednia instalacja lodówki w kuchni na poziomie;
 • w razie potrzeby drzwi zostaną przeważone, aw przypadku wbudowanego urządzenia w pokoju dodatkowo będzie potrzebny panel dekoracyjny;
 • przetestuj połączenie urządzenia z siecią.

Dzięki wbudowanym urządzeniom AGD o nowoczesnej produkcji, bardzo wrażliwym na przepięcia i jakość zasilania, nie należy oszczędzać na instalacji i korzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto, doświadczeni rzemieślnicy, z zestawem niezbędnych narzędzi, pomoże przewyższają drzwi do zapobiegania nowej lodówki po jego rozprężeniu i powstawania lodu na ścianach.

Instalowanie wbudowanej lodówki

Jakościowa instalacja wbudowanej lodówki (jak również standardowej), oprócz ogólnych zasad opisanych powyżej, zależy również od następujących zaleceń - niuansów:

 1. Przednie nogi maszyny muszą zostać lekko odkręcone, aby lekko przechyliły się z powrotem do pozycji 1-2 °, aby drzwi zawsze były automatycznie zamykane do końca.
 2. Optymalna odległość między lodówką i urządzeniami grzewczymi, kuchenką gazową lub piekarnikiem powinna wynosić co najmniej 5 cm.
 3. Unikaj hałasu, który może wystąpić w przypadku ukośnego urządzenia gospodarstwa domowego, aby zapewnić ciągłość lodówki przy pomocy wyraźnie ustawionego poziomu i zainstalowanego regulatora napięcia.
 4. Szczelinę pomiędzy korpusem urządzenia a ścianą należy pozostawić co najmniej 1 cm, aby system nie przegrzał się.
 5. Gniazdo i okablowanie muszą być w dobrym stanie i być uziemione.
 6. Nie instaluj lodówki na balkonie lub w pobliżu okna. jego ciało pod wpływem słońca w czasie upałów będzie narażone na niepożądane przegrzanie.

Oczywiście możliwe jest samodzielne zainstalowanie wbudowanej lodówki. Jednak wbudowane urządzenie gospodarstwa domowego powinno przejść przez te same kroki instalacji opisane powyżej, z tą różnicą, że instaluje się ozdobne fasady na drzwiach.

Wiszące lub mocujące ozdobne fasady lodówki można wykonać na dwa sposoby: na szkiełku, który musi znajdować się w zestawie lub wspornikach.

Ogólnie rzecz biorąc, instalacja wbudowanej lodówki w kuchni musi z pewnością mieć określone meble, które jest dokładnie takie samo jak powtarzanie wymiarów instalowanego sprzętu, ponieważ w przeciwnym razie fasady będą wybrzuszać się lub wygiąć w dół.

Z brakiem umiejętności, tj. pojawienie się problemów związanych z instalacją nowej lodówki (standardowej lub wbudowanej) może zawsze być adresowane do usługi lub do korzystania z usług specjalistów w celu ukończenia instalacji. Usługi wypłacane asystentom zewnętrznym w każdym przypadku będą tańsze niż uszkodzony sprzęt lub meble.

Ocena wbudowanych lodówek na rok 2017: dziesięć najlepszych modeli dla jakości i niezawodności. Ich cechy, cechy techniczne, strony pozytywne i negatywne.

Jak zainstalować lodówkę

Kupując nowe urządzenia gospodarstwa domowego, praktycznie wiemy z góry, gdzie to będzie. Niezależnie od tego, czy jest to telewizor, kuchenka, mikrofalówka, pralka itp. Ale oprócz "gdzie" pojawia się pytanie i "jak" zostanie zainstalowane nowe urządzenie.

Postępując zgodnie z instrukcjami producenta, przestrzegając niezbędnych środków ostrożności, możemy przedłużyć żywotność nowego sprzętu, w przeciwieństwie do deklarowanego przez producenta. Ponadto, aby zapewnić sobie wystarczające bezpieczeństwo dla siebie i swoich bliskich przy korzystaniu z nowych technologii.

Lodówka nie jest wyjątkiem w tej kwestii. Można go umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu, gdzie będzie to wygodne. Ważne jest, aby podłoga pod nim była wystarczająco mocna i twarda. W przeciwnym razie pod lodówkę należy umieścić arkusz sklejki o grubości co najmniej 20 milimetrów.

Temperatura pokojowa, w której stoi lodówka, powinna wynosić od +15 do +43 stopni. Jeżeli temperatura jest niższa od tych wartości, zmniejsza się "pojemność robocza" lodówki. Jeśli temperatura jest wyższa niż +43, zużycie energii przez lodówkę znacznie wzrośnie. Nie umieszczaj lodówki obok akumulatorów, pieców i pieców. I tak jak powinieneś wybrać miejsce, w którym bezpośrednie światło słoneczne nie będzie się stale przenikało.

Po zainstalowaniu lodówki w jej stałym miejscu, należy ją wypoziomować za pomocą rolek lub regulowanych wsporników.

Producenci lodówek dostarczają swoje produkty z trzyczęściowym przewodem z wtyczką z trzema bolcami. Zabrania się odłączania zacisku uziemiającego na widelcu roboczym. Musi być także gniazdo uziemiające. W przypadku, gdy nie mamy terminala naziemnego, elektryk powinien zostać zaproszony do zainstalowania go. Lodówka powinna być podłączona do sieci przez oddzielne gniazdko.

Sprawdź napięcie, gdy działa sprężarka. W przypadku, gdy wartość napięcia różni się od napięcia znamionowego o więcej niż 10%, działanie lodówki może być trudne. Zdecydowanie nie zaleca się używania przedłużaczy, ponieważ mogą one powodować uziemienie lub nieprawidłowe działanie.

Po zainstalowaniu i podłączeniu lodówki do źródła zasilania sprawdzamy oświetlenie wnętrza przedziału chłodziarki. Musi być włączony automatycznie po otwarciu drzwi lodówki. Gdy pokrętło przekaźnika znajduje się w środkowej pozycji na skali regulacji, sprężarka włącza się. Jeśli mamy lodówkę "samo rozmrażającą", musimy sprawdzić, jak działa wentylator w komorze o niskiej temperaturze.

Czasem, gdy drzwi lodówki są otwarte, słychać mały bulgotanie - ten dźwięk tworzy proces gotowania czynnika chłodniczego w parowniku. Nie traktuj tego hałasu jako usterki.

Po 5 minutach od włączenia lodówki pojawią się pierwsze oznaki chłodzenia. Mimo to temperatura samej komory chłodziarki może być utrzymywana nawet przez 30 minut lub dłużej. Nie ma powodu do paniki. Faktem jest, że po podłączeniu nowego sprzętu niektóre początkowe cykle robocze mogą być dość długie. Ale gdy osiągnięta zostanie normalna temperatura robocza, ulegną one znacznemu zmniejszeniu. Zajmie to 24 godziny.

5 zasad instalacji i podłączania lodówki

Lodówka - rzecz skomplikowana technicznie, wymagająca specjalnych warunków pracy. Jego długotrwała i bezproblemowa praca zależy nie tylko od jakości produkcji, ale również od miejsca jej umieszczenia. Dlatego powinieneś natychmiast zdecydować, jak prawidłowo zainstalować lodówkę. Na pierwszy rzut oka prosta procedura obejmuje następującą sekwencję czynności:

Wybór i przygotowanie miejsca instalacji

Zwykle miejscem jest kuchnia. Ale skromna kuchnia w małych mieszkaniach i dużych rozmiarach nowoczesnych lodówek może wymagać więcej wolnej przestrzeni.

Oprócz kuchni może to być salon, przestronna przechowalnia lub balkon. W każdym przypadku, wybierając lokalizację, powinieneś:

 • Nie umieszczaj w pobliżu okna i nie wykluczaj wpływu zewnętrznych źródeł ciepła, takich jak grzejnik, kuchenka lub grzejnik;
 • zapewnić bliskość gniazda elektrycznego, w razie potrzeby przygotować przedłużacz o odpowiedniej długości i stabilizator;
 • wymienić wadliwe gniazdko i, jeśli to możliwe, zmienić model domowy na europejski zgodnie z wtyczką;
 • upewnij się, że wybrana lokalizacja jest płaska, nie stwarza problemów dla wyrównania poziomego i pionowego;
 • Przygotuj specjalne naklejki na podłodze, eliminując wszelkie przesunięcia na śliskim podłożu;
 • Na twardość i wytrzymałość podłogi, która nie powinna silnie SAG pod wpływem ciężaru załadowanego lodówce w razie potrzeby w celu wzmocnienia arkusza bazowego z sklejki o grubości co najmniej 2 mm.

Kuchnia jest najczęstszym i najniebezpieczniejszym miejscem lokalizacji. Jest nadmiernie zasilany zewnętrznymi źródłami ciepła (kuchenka, bateria, okno), tworząc szkodliwą wysoką temperaturę. Aby zmniejszyć efekt tego czynnika, należy ustawić szafkę chłodniczą w zalecanej odległości od płyty i akumulatora:

 • z płytki nie mniejszej niż 30 cm;
 • z baterii nie mniej niż 50 cm.

Po rozwiązaniu problemu instalacji lodówki i dokładnym przygotowaniu lokalizacji przyszłej lokalizacji można przystąpić do instalacji. Jednocześnie ważne jest, aby nie dopuścić do nieuważnych działań, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia urządzenia przed i po wyjęciu opakowania. Koniecznym środkiem ostrożności jest transport w pozycji pionowej, a jeśli nie jest to możliwe, poziomo tylna ściana w dół.

Najbardziej wrażliwą częścią zewnętrzną jest przewód zasilający, który podczas instalacji powinien być przymocowany do skraplacza plastikowym zaciskiem. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznego uszkodzenia powłoki, uzwojenia lub rdzenia.

Warunkiem koniecznym stabilnej pracy lodówki jest cyrkulacja powietrza, dlatego pozostaw odpowiednią odległość między ścianą a tyłem (7 do 10 cm). Przestrzeganie tej zasady pozwoli uniknąć przegrzania sprężarki, utraty mocy, przedwczesnego zużycia maszyn.

Ważną częścią instalacji jest niwelacja. Biorąc pod uwagę płaską powierzchnię, osiąga się to przez proste skręcenie nóg w gwint. W ten sam sposób można dostosować wysokość szafy chłodniczej.

Sterowanie wyrównywaniem odbywa się na poziomie budynku, a w przypadku jego braku dokładność regulacji można sprawdzić za pomocą spodka z wodą. Konieczne jest umieszczenie tych "urządzeń" wewnątrz lub na lodówce i wykonanie regulacji z jego korektą.

W celu szczelnego i spontanicznego zamknięcia drzwi można z tyłu ustawić nachylenie 1-2 ° w dół. Nie zapomnij zapoznać się z instrukcjami producenta lub zaleceniami centrum serwisowego dotyczącymi dopuszczalności takiego odchylenia od płaszczyzny pionowej.

Po podłączeniu do przewodu zasilającego przewód zasilający należy umieścić bez nadmiernych zgięć i odkształceń, które przyspieszają zmęczenie metalu i awarię całego urządzenia. Połącz się z siecią bezpośrednio obarczoną spadkami napięcia.

Aby zapewnić trwałość pracy, aby zapobiec uszkodzeniom i utrzymać możliwość obsługi gwarancyjnej, zaleca się stosowanie regulatora napięcia. Stabilizator może być najbardziej niedrogi: jednofazowy i elektromechaniczny.

Jeśli do połączenia używany jest przedłużacz, należy zwrócić uwagę na dopasowanie jego gniazda do wtyczki lodówki. Nie należy przeciążać przedłużacza przez innych użytkowników, wykluczać jego arbitralny ruch, naprawić go w jednym miejscu.

Właściciele małych apartamentów z małą kuchnią często wybierają balkon jako miejsce instalacji. Zgodnie z wymogami obsługi, nie jest to zalecane, szczególnie na balkonach bez przeszklenia. Istnieje kilka powodów:

 • wysoka wilgotność, zwiększa prawdopodobieństwo zamknięcia, uniemożliwia zastosowanie przedłużacza i stabilizatora;
 • niska temperatura w zimnych porach roku, prowadzi do zgrubienia oleju, zmniejszenia ciśnienia i innych niesprawności;
 • naruszenie przekazywania ciepła może doprowadzić do awarii silnika-sprężarki.

Jeśli wybór balkonu lub innego nieogrzewanego pomieszczenia nie zostanie podważony, należy zadbać o to, aby lodówka była chroniona przed nadmierną wilgocią, temperatura w pomieszczeniu nie spadła poniżej + 5 ° C. Zapewnij ochronę przed tym czynnikiem dodatkowych urządzeń (przedłużeniem i / lub stabilizatorem). Wreszcie, w procesie działania, konieczne jest ścisłe monitorowanie poprawności działania wszystkich mechanizmów.

Dodaj komentarz

66 + = 72