Nazwa kategorii

Jak przykleić cokół do sufitu napinanego

Fototapeta Cokół do sufitu napięcia

Sufity napinane są bardzo dobre, ponieważ dają bardzo gładką powierzchnię i nie wymagają żadnych prac przygotowawczych. Technologia jego instalacji jest taka, że ​​po kompletnej instalacji pozostaje niewielka szczelina między ścianą a płaszczyzną folii. Aby to pokryć, można zastosować specjalny profil, który zwykle jest sprzedawany u dostawcy, ale istnieją wysokie wymagania dotyczące przygotowania ściany - musi być płaski.

Aby uprościć to zadanie, możesz wybrać klasyczne rodzaje listew sufitowych. Oto niektóre funkcje. Sufit napinany to ściśle rozciągnięta elastyczna membrana, która nie traci swojej elastyczności przez cały okres użytkowania. Jeśli klej gzymsu bezpośrednio do materiału sufitu, wtedy gdy klej wyschnie, deformacji lub uszkodzenia na rozciągniętej powierzchni, pojawienie się "zmarszczek" i inne wady mogą wystąpić. Aby tego uniknąć, listwa przypodłogowa jest przyklejona tylko do ściany, pozostawiając minimalną szczelinę między górną krawędzią zaokrąglenia a płaszczyzną sufitu.

Przechodząc od powyższych czynników, odpowiedź na pytanie: "Czy można przykleić listwy sufitowe na suficie napinanym?" Jest to bardzo proste - jest niemożliwe. Pozwala to na węższy wybór w kierunku tego lub innego materiału.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kształt gzymsów. Im większy jest obszar klejonej powierzchni, tym lepiej.

W tym przypadku pożądane jest, aby masa fileta była najmniejsza, a zatem na pierwszym miejscu pojawił się piankowy polistyren i spieniony polistyren. Można również rozważyć modele wystroju, które zakładają układanie ukrytego zawieszenia - mają tylko jednostronny wariant klejenia.

Najlepszym etapem montażu listew przy sufitach napinanych jest szczelina przed wykończeniem ścian (malowanie lub tapetowanie). Zaletą będzie możliwość bezbolesnego dokonywania kolejnych malowań lub zmiany tapety, bez wpływu na sam okap. Dodatkową zaletą jest możliwość bez strachu wypełnienia luki między ścianą a cokołem.

Filet w tym przypadku można przykleić do specjalnego kleju lub szpachli. Klej powinien pasować do materiału cokołu (nie korodować go) i szybko się osadzać. Spośród klejów dostępnych na rynku odpowiednie są mocowania Moment-Montaż, Tytan i tym podobne. Należy pamiętać, że pianka ulega deformacji pod wpływem rozpuszczalników, które mogą znajdować się w kleju.

Jeśli opcja montażu spada na kit, kompozycja jest mieszana do lekko gęstszej konsystencji niż do wypełniania ścian. Pod sufitem naciągowym bita jest linia, wzdłuż której idzie dolna krawędź cokołu. Biorąc pod uwagę, że płaszczyzna sufitu może nie być idealna w poziomie, oznaczenia wykonywane są w tej samej odległości od membrany.

Wskazane jest wstępne przycięcie narożników gzymsu. Najlepiej nadaje się do tego krzesło obrotowe, w którym zmienia się kąt cięcia. Jeśli wszystkie rogi są proste, możesz sam dokonać tej prostej adaptacji. Aby to zrobić, struktura w kształcie litery P jest usuwana z drzewa lub sklejki, a następnie za pomocą kwadratu wykonuje się znakowanie pod kątem 45 stopni i 90 stopni. Następnie cięcia wykonuje się na dolnej płaszczyźnie krzesła. Cięcie jest lepsze dzięki brzeszczotowi z butem.

Jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia w wycinaniu formowanych produktów, możesz dodatkowo kupić dodatkowy pasek fileta, aby ćwiczyć na nim. Początek listew powinien być wykonany z narożników, ponieważ o wiele łatwiej jest oznaczyć i wkleić element pod kątem prostym, niż dopasować do przycinania narożników. W każdym razie część zapasowa nigdy nie będzie bolała.

Kit na gzyms jest wygodnie nakładany przez szczelne opakowanie (np. Spod mleka) z obciętym rogiem. Powierzchnia filetów i ścian może być lekko nawilżona dla lepszej przyczepności. Naciśnij cokół jest dwa, będzie szybciej i bardziej równomiernie. Nadmiar masy szpachlowej usuwa się za pomocą szpatułki.

Jeśli wystrój jest montowany za pomocą kleju, czasami są szczeliny między nim a ścianą. Można je uszczelnić akrylowym uszczelniaczem, a następnie pomalować gzymsem.

Warto pamiętać, że uszczelniacze silikonowe nie mogą być malowane, a farba nie przykleja się do nich.

Często sufity napinane są instalowane po zakończeniu wszystkich prac wykończeniowych i tapetowania. W takim przypadku listwa przypodłogowa jest przyklejona do powierzchni wykończeniowej. Nie ma się czym martwić, wystarczy pracować ostrożniej z klejem, natychmiast usuwając nadmiar nadwyżki. Należy również zachować ostrożność podczas malowania filetów.

Powierzchnia rozciągliwego sufitu jest lepiej zamknięta folią spożywczą, przylega bardzo dobrze do membrany. Po zainstalowaniu listwy przypodłogowej ochrona jest łatwo przedłużana przez pozostały prześwit.

Jeżeli projekt pomieszczenia wymaga zastosowania gzymsów z naturalnego drewna, wówczas konieczne jest zamocowanie specjalnych czarnych drewnianych narożników, do których przykręca się śruby. Odległość między narożnikami nie powinna być większa niż 50 cm, jest to spowodowane tym, że drewno jest podatne na wypaczanie podczas zmian temperatury i wilgotności. Jeśli pozwala na to rozmiar, wówczas montaż takiego dekoru można wykonać na kołkach w ścianie.

Ostatnio na rynku pojawił się specjalny cokół do sufitów napinanych z tzw. Systemem harpunów.

Wadą tej opcji jest brak szerokiego wyboru listew przypodłogowych.

Przestrzegając tych wskazówek, można samodzielnie zainstalować prawie każdy rodzaj listew sufitowych w połączeniu z sufitem napinanym. Nie ma niemożliwego zadania, wystarczy zacząć!

Przedruk materiałów jest możliwy tylko za zgodą administracji i wskazaniem aktywnego linku do źródła.

Jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napięcia własnymi rękami

Dziś sufity naciągane na szczyt popularności. Ze względu na swój estetyczny wygląd doskonale podkreślają nowoczesne wnętrze, a także nadają się nie tylko do salonu, ale także do kuchni lub wanny. Aby jednak zapewnić kompletność pomieszczenia, muszą przykleić listwy sufitowe.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem listwy sufitowej

Przed przyklejeniem listwy sufitowej do sufitu napinanego, musisz zrozumieć, że jego materiał powinien być lekki. Z reguły jest to styropian. Jest nie tylko łatwy w klejeniu, ale także ma wiele wzorów i rozmiarów, co pozwala wybrać go do dowolnego wystroju swojego pokoju. Ponadto przyciąga kupujących swoją niską ceną. Ale jedyną wadą jest to, że pianka nie jest mocna. Chociaż nie jest to najważniejsze w tej sytuacji.

Niektórzy używają do tego celu polistyrenu ekstrudowanego. Ten materiał jest bardziej wytrzymały, ale nieco trudniejszy w obsłudze. Aby go ciąć, używaj zwykłego noża lub piły do ​​metalu, podobnie jak pianki.

Niewątpliwie naturalne drewno nie ma analogów. Ale zanim przykleisz listwy sufitowe na suficie napinanym z tego materiału, musisz nauczyć się obsługiwać drzewo, a także zachować cierpliwość. Tutaj, oprócz najmniejszych zębów, należy używać wyłącznie piły do ​​metalu. To sprawi, że cięcie będzie gładkie. Jest to szczególnie ważne w przypadku połączeń narożnych.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, rozważymy, jak pracować z cokołem z tworzywa piankowego.

Kiedy trzeba przykleić listwy sufitowe

Przede wszystkim skoncentrujemy się na tym, że sufitowe formowanie piankowe musi być przyklejone przed wklejeniem tapety. To ochroni twoje nowe pokrycie ścienne. Ponadto nie będziesz musiał ponownie przyklejać cokołu przed następną naprawą. Kiedy w przyszłości będzie trzeba strzelać do starej tapety, przyklejone bagietki pozostaną na swoim miejscu. Warto również zauważyć, że jeśli po raz pierwszy przykleisz listwy sufitowe, eksperci doradzą zamknięcie sufitu folią polietylenową. Pomoże to w maksymalnym zabezpieczeniu powierzchni nowego sufitu.

Ale co, jeśli już ukończyłeś naprawę? Jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napinanego na tapecie? Okazuje się, że w tym przypadku bagietki można również skleić klejem. Jedyna rzecz - musisz być bardziej ostrożny, aby nie poplamić tapet i sufitu.

Co musisz wiedzieć przed zakupem listwy przypodłogowej

Po pierwsze, przed zakupem materiału, musisz znać dokładne wymiary swojego pokoju. Ponadto w żadnym przypadku nie należy zaniedbywać zakupu zapasowej bagietki. Pomoże ci w przypadku uszkodzenia lub niewłaściwego obliczenia ilości materiału.

Przed przyklejeniem listwy sufitowej do sufitu napinanego, można go pomalować na dowolny kolor.

Zbadaliśmy już, z jakiego materiału może być sufitowa listwa przypodłogowa. Ponieważ doszliśmy do wniosku, że pianka jest optymalnym rozwiązaniem do klejenia sufitów napinanych, przejdźmy do określenia wymaganych wymiarów.

Rozmiar, kształt i wzór listew przypodłogowych muszą być dobrane w oparciu o przyszły kształt twojego pokoju. Dlatego wyraźnie trzeba sobie wyobrazić, jaki schemat kolorów i styl pokoju można uzyskać po naprawie swojego pokoju.

Jeśli sufity są niskie, a pomieszczenie jest małe, w żadnym wypadku nie należy wybierać masywnych szerokich bagietek. Będą tylko "zmiażdżyć9raquo; z góry i wyglądają masywnie. W przypadku dużych pomieszczeń z wysokimi sufitami możesz wybrać dowolne listwy sufitowe. Z reguły jego szerokość może być minimalna lub maksymalna.

Ponadto w przypadku większych pomieszczeń lepiej wybrać bagietki o maksymalnej długości. Zwykle jest to 2 metry. Umożliwi to szybkie zamontowanie ich i uniknięcie dodatkowych połączeń. W małym pokoju, na przykład w łazience, wręcz przeciwnie - o minimalnej długości.

Co jest potrzebne do instalacji listwy sufitowej

Przed przyklejeniem listwy sufitowej do sufitu napinanego, należy przygotować następujące materiały:

  1. Sama listwa.
  2. Krzesło do cięcia. To narzędzie jest narzędziem pomocniczym podczas pracy z różnymi materiałami, w tym pianką. Za jego pomocą można wykonać wyraźny kąt nacięcia. Najprostszym stołkiem jest taca z rowkami na piły, zwykle o kącie 45 i 60 stopni.
  3. Klej i pędzel. W takim przypadku jakość bagietki przylegającej do powierzchni ściany zależy od jakości kleju. Dlatego jego wybór należy przyjąć w sposób odpowiedzialny. Eksperci zalecają stosowanie kleju "Moment9raquo; lub wszystkie słynne "Dragon9raquo;. Jeśli chodzi o pędzel, należy wybrać narzędzie o tej szerokości, które będzie nieco mniejsze niż szerokość samej listwy.
  4. Piła do metalu. Wytnij dokładnie plastik piankowy, możesz tylko piłką do metalu z najmniejszymi zębami.

Jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napinanego własnymi rękami? Warto zacząć od nałożenia kleju bezpośrednio na tę wewnętrzną część cokołu, która przylega do ściany. Na suficie naciągu kleju nie powinno być!

Musisz zacząć od rogów. Jeśli kupiłeś narożną bagietkę z pianki, nałóż klej na jej dolną część wewnętrzną. Jeśli nie masz gotowego rogu, możesz zrobić to sam.

Aby to zrobić, wytnij krawędź bagietki pod kątem 45 stopni za pomocą krzesła. Weź drugą listwę przypodłogową i krawędź po przeciwnej stronie, podając ją pod tym samym kątem. Połącz dwie listwy przypodłogowe, które razem powinny tworzyć 90 stopni, spróbuj na swoim rogu. Jeśli te dwa stawy leżą ciasno i wyraźnie, nałóż klej z chwostem do wewnętrznej strony bagietki, która wejdzie w kontakt ze ścianą i zacznie przyklejać je z rogu, trzymając je tak długo, aż "uchwycą" 9raquo; ze ścianą. Ta praca nie jest łatwa, więc lepiej zaopatrzyć się w asystenta, zanim przykleisz listwy sufitowe do sufitu napinanego w rogach.

Następnie, w ten sam sposób, nadal przyklejaj wszystkie rogi. Po zapieczętowaniu należy przywiązać pozostałe bagietki do pozostałych pustych miejsc, dopasowując je do rozmiaru piły do ​​metalu.

Naprawiamy listwy sufitowe na kitach

Jeśli masz bagietkę cięższego materiału niż styropian, wówczas klej powinien zostać zastąpiony kitem. Chwyta się szybciej i może wytrzymać większy ładunek. Ale jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napinanego za pomocą szpachli? Przede wszystkim trzeba zagnieść roztwór o pożądanej konsystencji. To nie powinno być płynne. Lepiej jest, jeśli jest gruba, ale dobrze wymieszana. Przybliżone proporcje kitu i wody wynoszą 3: 1. Niektórzy dodają trochę alabastru do tego rozwiązania. Pomaga skrócić czas przyklejania bagietki do ściany.

Sprawdziliśmy już, jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napinanego. Chciałbym również doradzić, aby zwrócić uwagę na wygląd materiału przed zakupem. Dotyczy to zwłaszcza bagietek z pianki polistyrenowej. Często w wyspecjalizowanych działach można uzyskać uszkodzoną lub brudną listwę przypodłogową. Może to być wynikiem banalnego zaniedbania ze strony sprzedawców. Dlatego, aby tego uniknąć, sprawdź każdą bagietkę w dobrze oświetlonym miejscu i obserwuj, jak pakujesz towary.

Jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napięcia

Jak prawidłowo przyklejać listwy sufitowe do sufitu napięcia? Natychmiast warto wspomnieć, że pytanie brzmi całkowicie poprawnie. Faktem jest, że produkty te nie są przyklejane bezpośrednio do sufitu naciągowego, a mocowanie odbywa się tylko na sąsiedniej ścianie. Należy to wziąć pod uwagę, gdy takie prace zostaną wykonane. Takie zamieszanie prowadzi do tego, że wielu nie odważy się wykonać pracy samodzielnie. W rzeczywistości technologia łącznika nie wymaga specjalnych umiejętności.

Jak wybrać cokół do sufitów napinanych

Cokół na suficie podwieszanym może być wykonany na bazie polistyrenu, tworzywa sztucznego, poliuretanu. W razie potrzeby można znaleźć produkty wykonane z naturalnego drewna lub gipsu. Te opcje działają ciężej, ponieważ mają większą wagę. O wiele wygodniej jest stosować elementy poliuretanowe, różnią się one praktycznością, a także ulegają zabarwieniu.

Do notatki! Bardzo ostrożnie należy podchodzić do wyboru produktów wykonanych z pianki. Ta opcja może być bardzo niepraktyczna. Faktem jest, że materiał może ulec suszeniu, co doprowadzi do powstania szerokich połączeń między sąsiednimi elementami.

Rynek budowlany oferuje szeroką gamę listew przypodłogowych z różnych materiałów

Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając listwy przypodłogowe:

 1. Produkty mogą mieć różne rozmiary, dlatego aby uniknąć wielu połączeń, konieczne jest wybranie dłuższych fragmentów. Ponadto należy wcześniej pomyśleć o wystroju wnętrza. Faktem jest, że materiał może być gładki lub wytłaczany, co znacząco wpływa na wygląd.
 2. Lepiej jest dać pierwszeństwo opcjom, które mają szerszą część ściany. Osiągnie to lepsze unieruchomienie, zwłaszcza jeśli nie jest to najdoskonalsza naprawa.
 3. Produkt kupuje się z niezbędnymi zapasami. Tę sytuację tłumaczy się tym, że bardzo trudno jest dopasować połączenie wszystkich kątów. Jeśli doświadczenie jest bardzo małe, lepiej będzie przeprowadzić wstępne szkolenie.
 4. Przed przyklejeniem listwy przypodłogowej na suficie napinanym należy odpowiednio dobrać klej. Lepiej jest dać pierwszeństwo uniwersalnym związkom, które nadają się do mocowania określonego materiału. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę czas klejenia, niektóre kompozycje klejowe wymagają zatrzymania części po ułożeniu.

W przypadku montażu listew sufitowych lepiej jest preferować uniwersalne kompozycje klejowe

Do notatki! Producenci materiału nie stoją w miejscu. Dlatego już w sprzedaży są dodatkowe elementy - specjalne narożniki. Są przyklejone do naroży, co pozwala uniknąć złożonego przycinania.

Sposoby montażu listwy przypodłogowej pod sufitem podwieszanym

Jak przykleić listwy sufitowe do sufitu napinanego? Sposób mocowania zależy od tego, kiedy zdecydowano się go zainstalować. Istnieją dwie główne opcje:

 1. Produkt jest przyklejony bezpośrednio po całej pracy. Faktem jest, że wiele początkowo ścian pokrywa tapetę, pociągnij za sufit. Odpowiednio, listwy przypodłogowe są mocowane w ostatniej turze. Ten stan rzeczy jest najbardziej powszechny.
 2. Element mocujący jest instalowany po zainstalowaniu sufitu. To poprzedza pracę ze ścianami. Jest jedna mała wada. Należy wziąć pod uwagę, że bardzo trudno jest wykonać prace przygotowawcze ścian. Po pierwsze, możesz łatwo uszkodzić płótno. Po drugie sufit napinany powtarza konfigurację ścian, co oznacza, że ​​wszelkie nieregularności staną się jeszcze bardziej widoczne.

Najczęściej instalacja listew sufitowych odbywa się po zakończeniu prac ze ścianami i sufitem, choć nie zawsze jest to uzasadnione

Dlatego w zależności od sytuacji wybiera się odpowiednią technologię.

Montaż listew przypodłogowych lub pomalowanych ścian odbywa się zgodnie z następującą zasadą:

 • Do pracy wybrano niezawodną kompozycję klejową. Najlepszym rozwiązaniem jest przezroczysty lub biały materiał. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że substancja nie powinna zmieniać koloru po wyschnięciu lub z czasem. Uwzględniając również czas wiązania, tym dłużej będzie konieczne trzymanie części.
 • Przygotowywane są niezbędne narzędzia. Do tego wydarzenia potrzebne będą: proste plastikowe krzesło, dobry nóż biurowy, piła, metr, szmaty. Należy pamiętać, że prace będą wykonywane na wysokości, dlatego konieczne jest zapewnienie niezawodnego stojaka lub drabiny.
 • Listwy zaczyna się trzymać pod wybranym kątem. To jest to samo, co klejenie bagietek.

Do notatki! Wcześniej powinieneś ćwiczyć cięcie kawałków pod żądanym kątem. W przypadku takiej procedury stosuje się krzesło. To narzędzie ma specjalne wycięcia pod kątem. Każdy detal jest umieszczony tak, aby uzyskać zewnętrzny lub wewnętrzny narożnik. Przycinanie powinno być płynne i szybkie, aby uniknąć przesunięcia elementu.

Aby przyciąć listwę przypodłogową, należy użyć specjalnego narzędzia - krzesła

 • Przed wklejeniem produktu jest on wcześniej dociskany do powierzchni w celu sprawdzenia poprawnej lokalizacji. Ale lepiej pasuje podczas pracy. Pomoże to uniknąć niedociągnięć.
 • Aby wykluczyć przesunięcie fragmentów, wykonywane jest wstępne znakowanie. Na tapecie, tuż nad krawędzią cokołu, sporządzana jest notatka.
 • Klej nakłada się wyłącznie na część, która będzie dociskana do ściany. Procedura wygląda następująco:
  • Niewielka ilość kompozycji jest dystrybuowana po niewłaściwej stronie.
  • Kompozycja nie powinna być nakładana na samą krawędź, konieczne jest trochę odwrotu, aby uniknąć nadmiaru.
  • Zanim zaczniesz się trzymać - poczekaj chwilę.
  • Następnie naciśnij część do wybranego miejsca.

Po nałożeniu kleju cokół należy mocno docisnąć do żądanego obszaru

Jeżeli ściany nie mają idealnej równości, doprowadzi to do powstania pęknięć między cokołem a ścianą. Aby je wyeliminować, nałóż taśmę malarską. Jest przyklejony do części i do ściany. Oznacza to, że istniejąca wada jest wyeliminowana. Po całkowitym wyschnięciu usuń taśmę samoprzylepną.

Do notatki! Należy wziąć pod uwagę, że korekta za pomocą taśmy klejącej może prowadzić do pojawienia się zgięcia elementu. Czasami zdarza się, że skrzywienie jest tak duże, że psuje cały wygląd. Dlatego istnieje inny sposób, który polega na tym, że szczelina jest uszczelniona szczeliwem lub kitem. Następnie wszystko pokrywa farba.

Zastosowanie uszczelniacza lub szpachli umożliwia utworzenie monolitycznej powłoki dekoracyjnej

W ten sposób cały obszar jest wklejany. Należy rozumieć, że przy usuwaniu tapety, w tym przypadku możliwe jest uszkodzenie elementów dekoracyjnych.

Jak przykleić cokół do sufitu napinanego, jeśli ściany nie są pokryte tapetą? Ta opcja umożliwia aktualizację dekoracyjnego wykończenia bez zmiany zainstalowanych produktów.

Mocowanie wykonuje się w następujący sposób:

 1. Części są przygotowane do pracy. Instalacja zostanie przeprowadzona na kitach.
 2. Proces rozpoczyna się od łatwego zwilżania powierzchni. To zwiększy przyczepność.
 3. Wymieszaj wymaganą ilość kompozycji.
 4. Putty nakłada się szpatułką po niewłaściwej stronie, rozwiązanie rozkłada się równomiernie.
 5. Część pasuje do danego miejsca. Jest wciśnięty i wyrównany. Pozwala to wycisnąć nadmiar miksów, które są natychmiast usuwane.
 6. Wszystkie fragmenty są montowane. Po całkowitym wyschnięciu powierzchnia jest gotowa do dalszego wykończenia.

Niemniej jednak, decydując o tym, jak poprawnie przykleić listwy sufitowe do sufitu napinanego, lepiej jest użyć bardziej uniwersalnej opcji, która pozwoli uniknąć różnych wad. Polega ona na tym, że ściany są pierwotnie wyrównane, tkanina sufitowa jest rozciągnięta. Następnie przykleja się cokół i wykonuje się ostateczne wykończenie.

 • Wykończenie wnętrza
  • Pułap
  • Ściany
  • Seks
  • Drzwi, łuki
  • Windows
  • Piec, kominek
 • Wykończenie lokalu
  • Kuchnia
  • Łazienka, WC
  • Korytarz, hol wejściowy
  • Balkon, loggia
  • Inne pokoje
 • Wykończenie budynków
  • Letnie i prywatne domy
  • Domy drewniane
  • Łaźnie, sauny
 • Materiały wykończeniowe
  • Drywall
  • Panele okładzinowe
  • Tapeta, korek
  • Płytka
  • Laminat, linoleum
  • Tynk dekoracyjny
 • Prace wykończeniowe
  • Stiuk
  • Primer
  • Putty
  • Malowanie, bielenie
 • Wykończenie zewnętrzne
  • Fasada

Płytki licujące dla elewacji służą nadaniu powierzchni estetycznego wyglądu i jej ochronie.

Najczęściej po zakończeniu prac znajduje się wiele tapet. Zwykle materiał jest brany do zapasów.

Większość właścicieli w planowaniu naprawy znacznie więcej uwagi do przemyślenia przez wnętrze pokoi, ale wykończenie korytarza.

Dodaj komentarz

14 − 7 =