Nazwa kategorii

Jak sprawdzić futro z norek

Jak określić jakość futra norek. Jak sprawdzić jakość futra norek

W każdej części świata kobieta żyje, bez względu na to, do jakiej partii należy, bez względu na jej narodowość, zawsze w sekrecie lub oczywiście marzy o rzucaniu lekkiego, wyrafinowanego, zawsze modnego futra z futra norek na ramionach. Ta rzecz nie wyjdzie z mody przez długi czas i jest całkiem praktyczna, jeśli jest to produkt wysokiej jakości. Ale jak określić jakość futra norek?

Nie jest tajemnicą, że po pierwsze, kupując futro, kobieta zwraca uwagę na jej kolor, model, a następnie próbuje zrozumieć jakość proponowanego produktu. Podążajmy tą samą ścieżką.

Niewątpliwie bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni model. Niskie panie nie polecają bujnych i wydłużonych futer. Produkty w kształcie trapezów są zwykle szyte przy użyciu technologii rozpuszczania (od małych szczegółów po przekątnej), dlatego należy je traktować ostrożniej, aby zachować większą ostrożność. Ponadto, te futra nie są przeznaczone do surowych syberyjskich przymrozków. Gdzie lepiej jest rozgrzać prosty podłużny model pod pasem z kapturem i zwężonymi rękawami.

Uważa się, że futro z norek nie jest najcieplejsze. W związku z tym, jeśli czujesz, że jesteś cool w nowych ubraniach, ogrzej go wełnianym mrugnięciem.

Istnieje jeszcze jeden wskaźnik, według którego oceniane są wszystkie futra. To jest - zmęczenie. Tak więc na nim norka zajmuje zdecydowanie tylko czwarte miejsce. Tutaj jest znacznie gorszy od sobola, wydra, bobra. Dlatego jeśli zamierzasz kupić futro z norek do codziennego noszenia, popełnij wielki błąd.

Długi płaszcz, pomimo tego, że wygląda drogo i luksusowo, nie pasuje do tych, którzy jeżdżą samodzielnie. Znacznie wygodniejsze w tej sytuacji jest płaszcz z owczej skóry lub krótszy model.

Nie bądź zaskoczony, ale jakość futra z norek w dużej mierze zależy od wybranego koloru produktu, jeśli oczywiście mówimy o długiej pracy modelu. Powszechnie wiadomo, że nawet futro najlepszej jakości ostatecznie zmienia kolor na żółty i niestety jest to proces nieodwracalny. Dlatego jeśli zamierzasz nosić futro bez usuwania go przez kilka lat, lepiej jest odmówić jasnych kolorów.

Wybierając kolor, należy wziąć pod uwagę pożądany kontrast między wyglądem kobiety a kolorem jej futra. Lekkie modele są bardzo odświeżające, a ciemne podkreślają zalety i wady. Innymi słowy, jeśli nie spałeś lub jesteś zmęczony, to ciemny płaszcz może dodać do ciebie kilka dodatkowych lat. Jeśli zdecydujesz się kupić futro z lekkiego futra, dokładnie sprawdź podcięcia, zarówno w świetle dziennym, jak i przy sztucznym oświetleniu. Nie powinno być nawet najmniejszego śladu zażółcenia. Na beżowej norek starzenie się nie będzie tak zauważalne, a śnieżnobiałe futro zmieni swój kolor po dwóch sezonach. Całkiem rzadko, ktoś idealnie pasuje do norki niebieskiej. Ale jeśli podeszła do ciebie, nie wątp w siebie - będziesz wyglądać jak królowa.

I jeszcze jedna rada dla miłośników jasnych futer. W okresie letnim futro musi być przechowywane w specjalnym futerale (nie z polietylenu), starannie chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Dziś w dużych miastach często oferowane są usługi "lodówkowej lodówki". Przy takim przechowywaniu futro nie zmienia koloru na żółty.

W ostatnich latach futra z norek często malują. Czasem odbywa się to w celu uzyskania określonego koloru, a czasami - w celu ukrycia wad skór. Jak określić jakość barwionego futra norek? Jasno pomalowane futra znacznie szybciej znikają, a tym samym znacznie tracą na zużyciu. Niemniej jednak dziś są u szczytu mody.

Często lekka norka (szczególnie "białe złoto") jest przebarwiona. Po tym znacznie traci na zużyciu.

Podczas wybierania futra ciemnych kolorów obowiązuje niepisana zasada - im jest ciemniej, tym droższa. Dlatego niektórzy przedsiębiorczy sprzedawcy mogą sprzedać namalowaną norkę zamiast droższej czarnej norki.

Futra z norki: jak określić jakość

W naszych czasach hodowla i hodowla norek to opłacalna działalność. Są zaangażowani w wielu krajach. Sprzedaż futer z reguły odbywa się na kilku dużych międzynarodowych aukcjach. Najczęściej ich nazwiska można znaleźć na etykietach. Dzisiaj przedstawimy Cię dużym producentom futer.

To futro przez cały czas uważano za najcieplejsze. Ma wysoki róg i podpachę, więc zewnętrznie wydaje się trochę "shaggy9raquo;. Jest dość przystępny, szeroko dostępny w naszych sklepach i na rynkach. W ostatnich latach była ona lekko naciągnięta przez norki producentów zagranicznych - wysokiej jakości, ale drogiej.

Stanowi 80% wszystkich sprzedawanych futer na świecie. Wyróżnia się środkową zasłoną i bardzo gęstym pasem. To futro jest sprzedawane na aukcji w Finlandii i nosi nazwę SAGA. To wspaniała błyszcząca norka, która w ludziach nazywana była "czarnym diamentem". Jeśli martwisz się, jak nauczyć się jakości futra z norki, możesz być spokojny: ponieważ produkt jest zrobiony z tego futra - jest to gwarancja, że ​​otrzymujesz naprawdę wysokiej jakości model.

To futro można zidentyfikować natychmiast. Ma bardzo niskie stosy i prawie nie ma blasku. Zwykle nazywane jest aksamitem. Eksperci uważają, że im wyższe i grubsze futro, tym jest cieplej. W konsekwencji norka północnoamerykańska nie nadaje się do rosyjskich zim. Takie futro sprzedawane jest na amerykańskiej aukcji Black INAFA, a najlepsza czarna norka z paszportem i etykietą to Black Glama. Jeśli wpiszesz kod na stronie internetowej na etykiecie, otrzymasz pełną informację o produkcie i, co ważne, dowiesz się, czy jest on oryginalny.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak określić jakość futra norek, nie należy mylić się z tym, co jest kosztowne - to znaczy jakościowo. Tego typu futro to rzadkość. Wyróżnia się bardzo długim stosem, prawie jak soból. Jedynym kolorem jest ciemnoszary-brązowy. Ponadto wyróżnia się bardzo lekkim pod-skrzyżowaniem. Takie futro ma wiele wad, a zatem do wytworzenia produktu wymaga znacznie więcej skór. W związku z tym jego cena znacznie wzrosła.

Jeśli nie wiesz, jak określić jakość futra z norek, nasza rada brzmi: nie kupuj produktów chińskich producentów na rynkach. W Chinach produkuje się wysokiej jakości futro z norek, ale ze względu na zwiększony popyt na niego, pozostaje on w kraju. Tylko niedrogie, wątpliwe produkty wysokiej jakości trafiają za granicę. Ponadto chińscy producenci lubią rozciągać futro, co powoduje, że jest bardzo szybko łamliwy, zużywa się znacznie szybciej, a futro praktycznie nie ogrzewa.

W słonecznych Włoszech norki nie są uprawiane, ale miejscowi mistrzowie, tacy jak Grecy, tworzą wspaniałe próbki o wyszukanym wzornictwie. Dzisiaj wiele osób jeździ na wycieczki do tych krajów, aby kupić puszystą nową rzecz. Jakość norek z Grecji i Włoch jest zawsze zadowalająca dla kobiet mody. Kupuj te produkty lepiej w sklepach z fabrykami futer. W porównaniu z cenami w Moskwie można zaoszczędzić od 800 do 1000 euro.

Jeśli zdecydowałeś się kupić futro z norek, to aby zakup mógł Cię długo cieszyć, nie kupuj produktu na rynku, gdzie nie będziesz mieć żadnych gwarancji. Jeśli chcesz spełnić dość skromny budżet, poczekaj na zniżki w marcu lub czerwcu. Latem kup futro z 50% zniżką - nie ma problemu.

Jak sprawdzić jakość futra norek

Aby kupić produkt wysokiej jakości, należy zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

 • pod pachami futra nie powinno być żółte;
 • Mezdra (skóra) - biała, bez wad, bez obcego zapachu;
 • kupka futra jest lśniąca, nie skleja się i nie wygląda na grubą;
 • po przeniesieniu dłoni na futro, futro szybko zostaje przywrócone i zajmuje poprzednie położenie;
 • Nie kupuj klejonych futer - ten produkt jest na jeden sezon;
 • na białym futrze nanieś wilgotną białą chustkę - jeśli jest na niej ślad, to produkt jest pomalowany i niezbyt wysokiej jakości.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć jakość i możliwe wady produktów futrzanych wykonanych z norek, a będziesz mogła kupić taki płaszcz, który będzie ciepło i sprawi Ci przyjemność przez długi czas.

Jak określić jakość norek?

Kupowanie futra z norek to dość kosztowna przyjemność i ważne jest, aby podejść do tej sprawy w sposób odpowiedzialny. Kolor i model przyszłego sierści dobierane są z osobistych preferencji, ale co z jakością? Nie wszystkie kobiety mają doświadczenie w zdobywaniu takich rzeczy. Jak określić jakość futra z norek przy zakupie?

Skąd znasz jakość norek? Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jakie defekty występują w futrze z norek.

Charakterystyka futra niskiej jakości:

 1. Niejednorodny kolor, spalone obszary. Nawet jeśli futro świeci, te wady mówią o starym futrze, a połysk jest sztucznie przekazywany.
 1. Scrapes, wgniecenia. Niekoniecznie na starym futrze, czasami pojawiają się uszkodzenia na nowym futrze. Mogły powstać nawet w trakcie życia zwierzęcia i najczęściej nie są przywracane.
 1. Mocna, sucha skóra. Dotyk będzie przypominał pergamin i chrupnięcie, by zrobić kryzys. Z czasem takie skórki mogą pękać lub czołgać się. Dobra skóra powinna być miękka.
 1. Zardzewiałe plamy na włóknach futerkowych. Nie będzie można się ich pozbyć. Najczęściej powstają, ponieważ zwierzęta trzymano w metalowych klatkach.
 1. Bukiety wydostają się z włosów. I mogą pozostawić futro nie na całej powierzchni, ale w pewnych miejscach. Lekkie pociągnięcie pozwala na kilka włosów, ale muszą być pojedyncze, a nie w pobliżu.

Z reguły odzież wierzchnia nie jest kupowana przez jeden sezon, więc musisz wiedzieć, jak sprawdzić jakość norek.

Metody testowania jakości futra

Jakość futra norek decyduje o kondycji futra. Współcześni pozbawieni skrupułów producenci mają wiele sposobów na ukrycie różnych defektów, na przykład malowanie spalonych obszarów lub powlekanie futra specjalnym lakierem, który nadaje piękny połysk.

Jak sprawdzić futro z norek:

 1. Przytrzymaj dłoń o płaszcz. Jakościowe futro powinno natychmiast przybrać pierwotną pozycję i nie powinno pozostać wgnieceniami ani włosami we włosach. W dłoni nie powinno być puchu ani włosów.
 1. Rozłóż futro i sprawdź kolor futra. Powinno być lekkie. Brązowy lub czerwony odcień oznacza obraz futra. Ponadto, przyciemniona skóra może mówić o niewłaściwym przechowywaniu produktu. To dobrze, jeśli możesz sprawdzić skrawek skóry.
 1. Stawy skór powinny być niewidoczne, nie jest nie na miejscu, aby sprawdzić ich wytrzymałość, lekko pociągając w przeciwnych kierunkach. Najczęściej stawy skór widoczne są w okolicy ramion i kołnierza. Szwy muszą być szyte mocnymi nitkami.
 1. Sprawdź jakość skóry pomoże zwykłej igły do ​​szycia. Aby to zrobić, musisz przykleić go z niewłaściwej strony i pociągnąć. Dyrochka nie powinna się zwiększać.
 1. Podszerstek powinien być gruby i miękki. Po przytrzymaniu dłoni na powierzchni powinno pozostać uczucie jedwabistej, a nie kłującej.
 1. Wytrzyj futro lekko wilgotną białą szmatką. Nie powinno być śladów farby. Czasami producenci odbarwiają futro, to nie jest złe, służy jako dodatkowa ochrona i daje piękny odcień, ale powłoka powinna być odporna i nie pozostawiać śladów.
 1. Górne kosmki powinny być tej samej długości. Jeśli na futrze pojawi się wystający włos, może mówić o cięciu. Środki, pierwotnie futro nie było bardzo dobrej jakości.
 1. Posmakuj futrem. Nie powinna pachnieć jak zwierzę czy chemia. Dozwolony jest delikatny zapach środka czyszczącego.

Większość osób, przygotowujących się do zakupu, szuka informacji na temat tego, jak sprawdzić futro z norki na jakość futra, a kilka osób myśli o podszewce. Ale może bezpośrednio sygnalizować fałszywe.

Podszewka na dobry płaszcz:

 1. Wykonane z wytrzymałego materiału o wysokiej jakości. Na przykład z naturalnego jedwabiu.
 1. Dokładnie powtarza cięcie futrzanych płaszczy, nie ogranicza ruchów i nigdzie się nie klei.
 1. Dno jest luźne, nie przyszyte do sierści. Bez problemów jest dostęp do niewłaściwej strony skórek.
 1. Szwy są przetwarzane, mocne i równe.
 1. Na krawędzi ozdobne wykończenie ze sznurkiem.

Jeśli futro jest niskiej jakości, wówczas podszewka będzie wykonana z tanich tkanin. Dobry producent nigdy nie oszczędza na wykończeniu. Trzeba również ostrożnie kupić futro, na którym stoi etykieta znanej firmy, ponieważ bez skrupułów producenci często wykorzystują ten ruch. Nie możesz kupić płaszcza od wiodących producentów na rynku lub w małych sklepach.

Doskonały futro z norek kupione w Frenza Furce za promocyjną zniżkę 40% i raty przez dwa lata bez odsetek. Futro jest bardzo dobrej jakości pod każdym względem, poza tym siedzi na mnie jak wylany. Futro jest lśniące, przepełnione, z podszewką też, wszystko jest w porządku, ani z miejsca, w którym wystaje. Dovolna jest tak opłacalnym zakupem.

Artykuł pomógł w wyborze futra norek. Zdecydowanie postanowiłem kupić od nas w Rosji. Wybrałem sklep na Horticulturist w "Furs of Vitaly", linia 4, pawilon 148. Sklepu nie odmówiono szczegółowego badania futra. Przejrzałem wszystko, nie znalazłem żadnych niedociągnięć.

Jak określić jakość norek?

Futra są powszechnie uważane za standard piękna i elegancji, a także wskaźnik statusu. Obecnie producenci oferują klientom dużą liczbę nowoczesnych modeli złożonych cięć z lakierowanych, ścinanych skór, z ozdobnymi wzorami i oryginalnymi detalami. Obecnie płaszcze norek stały się nie tylko bardzo piękne i eleganckie, ale także przystępne cenowo. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni produkt. Ale jeśli kształt i długość jest mniej lub bardziej wyraźna, jak określić jakość norek?

Częste wady futra norek

Eksperci zauważają kilka dość powszechnych wad, które często występują w produktach pozbawionych skrupułów producentów. Należą do nich:

 • nieregularności w kolorze futra, wypalenie, przetarcie - wszystko to sugeruje, że futro wykonane jest ze starego futra;

Jeśli masz do czynienia z jedną z tych wad, warto kupić zakup.

Wysokiej jakości futro z norek nie tylko wygląda dobrze, ale również nie boi się wilgoci, a także ma doskonałą zdolność do utrzymywania ciepła. Tak, i noszone odpowiednio przetworzone futro przez długi czas - do ośmiu sezonów. Ale uzyskanie tak kosztownej rzeczy (oczywiście płaszcze z norek stały się bardziej dostępne, ale wciąż dość drogie), należy przestrzegać kilku warunków:

 1. Aby kupić futro z norek jest lepsze w sklepie, a najbardziej odpowiednią opcją jest markowy butik producenta. W przeciwieństwie do rynków, w sklepach jest nie tylko szansa w normalnych warunkach, aby spróbować produktu i sprawdzić się w lustrze ze wszystkich stron, ale także uzyskać certyfikat na futro, gwarancję producenta i czek. Dokumenty te są przydatne, gdy zdecydujesz się zwrócić futro, odkryć ukryte usterki lub pozwać sprzedającego. Przy okazji, jeśli produkt jest naprawdę markowy, otrzymasz zarówno certyfikat, jak i kartę gwarancyjną bez zbędnych pytań.

Jak określić jakość futra?

Kupując futra z norek, należy dokładnie rozważyć produkt, przymierzyć, dotknąć futra, ocenić podszewkę i dopiero wtedy podjąć decyzję. Odpowiednia i uważna kontrola określi jakość futra norek. Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące punkty:

 • Prawidłowo przetworzone futro z norek powinno być gładkie, jedwabiste i miękkie z grubym podszerstkiem, co daje podstawową ochronę przed zimnem.

Stosując te proste wskazówki w praktyce, możesz kupić wysokiej jakości i eleganckie futro z norek, które sprawi ci więcej niż jeden sezon.

Dodaj komentarz

42 − 32 =