Karmienie koryta dla ptaków dłońmi z butelki

Podajnik z plastikowej butelki

Długa tradycja przygotowywania karmników dla ptaków na zimę nie traci na znaczeniu, ale karmniki są znacznie zmodernizowane. Jeśli wcześniej można było zobaczyć tylko drewniane domy na drzewach, dziś widać koryta wykonane z plastikowych butelek. Materiał jest zawsze pod ręką, a zrobienie podajników z butelek własnymi rękami nie będzie trudne. Rozważmy kilka interesujących wariantów.

 1. Aby wykonać prosty i oryginalny podajnik z plastikowej butelki, potrzebujesz butelki o pojemności od 0,5 do 2 litrów, dwóch drewnianych łyżek z długimi uchwytami i nożem.
 2. Wytnij otwory w butelce w taki sposób, aby łyżki znajdowały się na niewielkim nachyleniu, ale nie wypadały. Lepiej zacząć od zrobienia wszystkich znaków, a następnie przystąpić do wycinania, ponieważ zbyt duże dziury lub dziury w nieodpowiednich miejscach przejdą niepotrzebnie wiele ziaren.
 3. Wstawiamy łyżki, zostawiając po jednej stronie długie gniazda dla ptaków, z drugiej "pojemność", w której zostanie wylana żywność.

Podajnik z butelki i plastikowego naczynia

 1. Inny podajnik z plastikowej butelki będzie wymagał do jego produkcji, oprócz butelki, plastikowej pokrywy z dowolnego pojemnika lub plastikowej płyty. To tutaj jedzenie będzie opóźnione. Najpierw wywiercimy otwór w płycie o średnicy równej średnicy szyjki butelki.
 2. Na górze butelki wydmuchujemy kilka dziurek przez lutownicę, a kiedy odwrócimy butelkę, nasiona zostaną przez nie przelane.
 3. Pośrodku dolnej części butelki zrób mały otwór, przez który przechodzimy przez drut. Wewnątrz butelki wykonujemy węzeł do przytrzymania drutu, od zewnątrz zawijamy drut w pętlę, do której zawiesimy podajnik na drzewo.
 4. Kładziemy plastikowy pojemnik na szyjce butelki, do samego pojemnika zasypiamy jedzenie i przekręcamy pokrywkę.
 5. Upewnij się, że plastikowa dysza siedzi pewnie, że karmienie łatwo budzi się przez otwory i zawiesza karmnik z butelki na ulicy.

Podajnik z pięciolitrowej butelki

 1. Teraz zastanów się, jak zrobić podajnik z dużej butelki, a raczej z dwóch butelek. Podajnik z butelki o pojemności 5 litrów może być automatyczną konstrukcją, w której jeden pojemnik jest napełniany zawartością drugiego, gdy jest on uwalniany. Tak więc do pracy potrzebne są pięciolitrowe i dwulitrowe butelki, nóż i taśma samoprzylepna.
 2. Najpierw przecinamy szyjkę większej butelki. Otwór powinien mieć średnicę, aby w nim umieścić drugą butelkę. Jeśli nie do końca rozumiesz, ile trzeba odciąć górnej części dużej butelki, lepiej stopniowo osiągnąć pożądany rezultat, niż natychmiast wyciąć więcej niż to konieczne. Również w pięciolitrowej butelce robimy okna, przez które karmią się ptaki.
 3. Gdy otwory i okna są gotowe, należy wyciąć dno dwulitrowej butelki, zdjąć pokrywkę i opuścić szyjkę na pięć litrów. Pożądane jest, aby butelka była szczelnie zamknięta.
 4. Jeśli nie można było poprawnie obliczyć, a otwór okazał się nieco większy niż powinien, błąd można skorygować. W butelce o pojemności dwóch litrów robimy małe "wyszczerbki", aby nie przepuszczały.
 5. Oczekujemy ułożenia części w taki sposób, aby szyjka mniejszej butelki była opóźniona o jeden centymetr od dna większej butelki.
 6. W butelce o pojemności dwóch litrów zasypiamy, karmiąc ptaki ptakami i pewnie przyklejając je do góry szkocką, aby wilgoć nie dostała się do środka. Taki wzór raczej nie powiesi się na sznurze lub haku, łatwiej jest przymocować go do gałęzi lub pnia drzewa za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Również dla ptaków można tworzyć prawdziwe domy - budki dla ptaków.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Jak zrobić karmnik z rękami z plastikowej butelki?

Karmnik dla ptaków może być wykonany z plastikowej butelki własnymi rękami. To całkiem proste. Weź butelkę o dowolnej objętości, co najmniej 1,5 litra, co najmniej 5 litrów. Wystarczy wyciąć okno i wlać paszę na dno butelki: okruchy, ziarna (np. Proso, owies). Jeśli włożysz gałązkę (lub różdżkę), aby ptaki na niej usiadły, będzie cudownie.

Oczywiście karma dla ptaków jest ważniejsza, zwłaszcza w czasie zimowych przeziębień, niż piękno karmnika, ale jeśli jest ozdobą podwórka, dlaczego nie powinna być piękna). W każdym razie ptaki, twoja rozrywka i pracowitość. Nie zapomnij dodać im jedzenia!

Dobrym i przydatnym pomysłem jest zrobienie podajników z plastikowych butelek. A ptaki będą wdzięczne w głodnym, zimnym sezonie i pożytecznym używaniu butelki. Prawdopodobnie możesz również użyć opakowania-tetrapaki z soków i butelek. Oni również mają teraz wiele kształtów i rozmiarów. Pozostaje zbierać pojemniki, przygotowywać narzędzia tnące, liny do powieszenia, szukać miejsca dla przyszłego podajnika i iść do pracy.

tutaj są zdjęcia, które zrobiłem)

jak można zrobić karmniki dla ptaków

Ogród botaniczny w Tomsku

sam podajnik (butelka) jest przywiązany do pnia drzewa liną od góry i od dołu, aby wiatr nie zdmuchnął z niej na zdjęciu, widać liny, którymi są powiązane wózki do karmienia

wszystkie adaptacje nie powinny szkodzić naturze, na przykład wykluczone jest przymocowanie go do pnia lub gwoździa jak wcześniej

Znalazłem wideo master-klasy z "Pióra Oche.umelnyh":)

Kolejny podajnik, ale inny wzór 🙂

Mam nadzieję, że te lekcje będą przydatne 🙂

W następny weekend zbuduję podobny podajnik dla radości dzieci (na żywo na pierwszym piętrze).

A potem trochę rechoczących psów pod oknami :), a tu leci co najmniej mały króliczek z gilami 🙂

Podajnik ptaka z plastikowej butelki jest bardzo prosty. Aby zrobić karmnik lepiej jest wziąć butelkę wody 5 litrów. Do otworów prorezyvaniya, potrzebujemy ostrego noża (kuchnia lub klerykalny) Lepiej zrobić dla ptaków 2-3 okna. Najważniejsze jest to, że krawędzie okien nie są ostre (jeśli ostre krawędzie nadal tam są, musisz je spalić zapalniczką) To wszystko! Dla urody możesz pokolorować koryto kolorami.

Ptaki z plastikowych butelek, karmników dla ptaków

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do renowacji wspólnych

Używane plastikowe butelki są doskonałym materiałem do kreatywności i okazją do rozwiązania problemów związanych z recyklingiem.

Peacock, wykonany z plastikowych butelek własnymi rękami, będzie nie tylko godną ozdobą dla osłony, ale także w domu. Ptak można umieścić w ogrodzie zimowym, na balkonie lub w pokoju i posłuchać podziwu gości, którzy przybyli do twojego mieszkania.

 • butelki w kolorze zielonym o pojemności 1-1,5 litra;

Butelki spłucz, usuń naklejki, wysuszyć.

Aby zebrać pióra tej części ptaka, użyj drobnej siateczki. Przymocuj 5 długich piór ogona do jego krawędzi, wykonaj 2 otwory z szydłem i przymocuj je do siatki za pomocą drutu.

Jak zrobić Firebirda z plastikowych butelek?

Jeśli nie masz syntetycznej pianki, postaw butelkę 5-litrową w poziomie. Z prawej strony, przymocuj do niej butelkę 1,5-litrową z taśmą odciętą od spodu - to jest szyjka. Dla dzioba wyciąć 2 wąskie długie trójkątne talerze, włóż je do szyjki następnej przyciętej butelki. Zamocuj je i potyliczną część głowy, składającą się z dna butelki, za pomocą taśmy samoprzylepnej. Połącz strukturę. W ten sposób dostajesz ciało ptaka z plastikowych butelek. Owinąć głowę pawia niebieskim workiem na śmieci i zawiązać go wokół szyi.

Teraz musisz osłonić ptaka piórami. Aby to zrobić, użyj małych spacji. Przyklej je do korpusu z tworzywa sztucznego lub pianki za pomocą pistoletu klejowego. Jak zastosować małe, a następnie duże pióra z plastikowych butelek zdjęcie wyraźnie pokazuje. Na piersi i zadu, załóż małe części, z tyłu - pióra są większe.

Zamiast dzioba użyj butelki z wąską szyjką w kolorze czerwonym. Jeśli nie masz takiego trójkątnego pojemnika, wyciąć 2 trójkątne trójkąty. Sklej je ze sobą lub wykonaj dziury za pomocą szydła i zamocuj obie części mocną cienką nicią w kolorze czerwonym.

 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć na 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Karmnik dla ptaków wykonany z plastikowych butelek

Do takiego mini-jadalni dla ptaków będziesz potrzebował:

 • butelka 1,5 lub 2 litry;

Zdejmij etykietę z pojemnika, podważ dno butelki 2 wycięcia, jeden naprzeciwko drugiego, tak, aby drewniany uchwyt łyżki przeszedł przez pierwszy otwór i opuścił drugi. Pierwszy wycinek, w którym powinna znajdować się okrągła część łyżki, powinien znajdować się tuż poniżej drugiego, gdzie znajduje się uchwyt tego ozdobnego sztućca, aby ziarno, w razie potrzeby, zostało wrzucone do drewnianego pojemnika. W ten sam sposób wykonaj jeszcze 2 wycięcia w butelce, wyższe niż pierwsze, tak aby druga łyżka była prostopadła do pierwszej.

Pokazuje, jak następujące karmniki dla ptaków są wykonane z plastikowej butelki fotograficznej. Do takiej mini-jadalni potrzebujesz farb akrylowych. Weź butelki o pojemności 2 i 2,5 litra. Wytnij duży pojemnik pod ramionami falistą linią (będzie to część A), a następnie wyciąć mniejszą na pół, tylko jej dolną część (puste B). W tej połowie butelki (B) wyciąć otwór, w którym mógłby latać mały ptak.

Zabawkowe pingwiny z butelek

Aby stworzyć trzy zabawne zabawki, powinieneś mieć pod ręką:

 • 6 butelek o pojemności 2,5 lub 2 litrów;

Jak zrobić ten artykuł z plastikowych butelek, przeanalizujmy to krok po kroku. W górnej części będzie pasował dół takiego pojemnika, który może pozostać po stworzeniu kreacji w tej technice. Będzie to czapka zabawnej postaci. Dla jego ciała, weź pojemnik o tej samej pojemności, odetnij mu szyję i ramiona.

Narysuj 2 czarne oczy, czerwony trójkątny nos. Było jasne, gdzie kończy się głowa i zaczyna się ciało tego nielotnego ptaka. Wytnij pasek z szala z klapy, związać go z szyjką zabawki. Przyciąć jego końce nożyczkami, aby zrobić grzywkę.

Teraz mocno owinąć przędzę w koło, tak aby całkowicie ukryła wzory. Następnie wyciąć nożyczkami na zewnętrznej części pierścienia, w kółko. Delikatnie pociągnij 2 końce nici, które położyłeś między kartonowymi pierścieniami na początku zadania. Połącz jej końce, pociąć papierowe kółka na krawędziach, wyjąć je i gotowy jest ładny puszysty pompon.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

83 − 82 =