Karmnik dla ptaków

Działka

Karmnik dla ptaków spełnia kilka funkcji jednocześnie. Po pierwsze jest to miejsce do ratowania ptaków przed głodem. Po drugie, podajnik - zdobi na zewnątrz, ogrody, parki lub po prostu ulice. Po trzecie, produkcja podajnika jest dość zabawna, proces, który jednoczy rodziców i dzieci i uczy młodszych generacji norm zachowania i ludzkich cech. Dlatego przy każdej okazji zalecamy budowanie karmników, a jak to zrobić, uczymy się dalej.

Jak zrobić karmniki dla ptaków

Proponujemy zapoznanie się z głównymi odmianami karmników dla ptaków, które są najczęściej używane do karmienia w okresie zimowym.

Pierwszą i najprostszą opcją jest produkcja bezkladowej jadalni. Ma płaski kształt z guzkami, zapobiegając wysypowi pokarmu. Taka jadalnia dla ptaków jest dobra, ponieważ przyciąga ptaki, ponieważ nie lubią zamkniętego terytorium. Wadą podajnika jest to, że żywność pod wpływem powietrza szybko się zamoczy i zepsuje, a wiatr łatwo wywróci taką jadalnię. Do budowy tej odmiany koryta wystarczy jeden kawałek sklejki i prętów, które pełnią funkcję obramowania. Mocowanie koryta odbywa się za pomocą konwencjonalnej liny, tak aby podajnik przyciągał ptaki, malował je w jasnym odcieniu.

Podajnik dla ptaków wykonany z drewna z dachem jest bardziej zrównoważoną opcją. Na zwykłej podstawie zainstalowane są cztery słupy, a dach podajnika jest na nich zamocowany. Górna część dachu powinna być nieco większa niż spód, aby chronić żywność przed deszczem i śniegiem. Ta wersja podajnika jest również prosta i nie wymaga specjalnego doświadczenia z drewnem. Pośród wad tego projektu zauważamy, że na płaskim dachu śnieg gromadzi się, podajnik staje się ciężki i może spaść z drzewa. Dlatego zaleca się okresowe czyszczenie takiego podajnika ze śniegu lub instalację dachu dwuspadowego.

Jeśli istnieje dom dla słonecznika lub dużych jagód, którymi ptaki mogą się odżywiać, wystarczy je traktować ptakami. Występuje zmiana w wytwarzaniu perełek jarzębiny lub perełek ze szyszek. Możesz zbudować taki podajnik z improwizowanych materiałów. Na przykład możesz umieścić smakołyki w zwykłej siatce, w której sprzedawane są mandarynki lub pomarańcze. Zawieszenie takiego prezentu jest potrzebne na zwykłej linie. Innym sposobem - w niesolonionym stopionym smalcu dodaje się pszenicę lub inny delikatny ziarno, po zestaleniu z tej mieszaniny trzeba zrobić małą kulkę, która jest zainstalowana w dowolnym miejscu dostępnym dla ptaków. Zamarznięty tłuszcz zatrzymuje ziarno, które stopniowo zjadają ptaki.

Aby chronić jedzenie, znajdujące się w kratce spod mandarynki, możesz dodatkowo zbudować dach. W związku z tym żywność nie będzie narażona na działanie wilgoci i śniegu. Okresowo taki podajnik musi być wypełniony nowym pokarmem. Być może dodanie głównego podajnika, dodatkowych siatek podajnika, który zawiera wiele przysmaków. Takie karmniki będą doskonałym miejscem do karmienia małych ptaków.

Jeśli masz dom z łupin orzecha kokosowego, możesz również zbudować z niego mały karmnik. Będzie naturalnym dodatkiem do każdego drzewa i nie będzie się wyróżniał na tle. W skorupie należy wyciąć dwa okrągłe otwory. Wewnątrz koryta zaleca się również umieszczenie ziarna zmieszanego ze stopionym tłuszczem. Ta odmiana podajnika ma niezwykły i oryginalny wygląd. Jeśli istnieje stalowa siatka z małym przekrojem komórek, możliwe jest również zbudowanie z niej podajnika. Podajnik średnicy osobno, staraj się nie robić zbyt duży, ponieważ dużo żywności cięższej konstrukcji. Wykonaj osłonę na tej rynnie, która zapewnia zapobieganie zepsuciu.

Istnieje wiele pomysłów na karmniki dla ptaków z własnymi rękami, tylko fantazjowanie i zdobywanie niezbędnych materiałów. Podajnik można budować nawet po przycięciu gałęzi. Wystarczy połączyć ze sobą kilka takich detali, aby uzyskać dno podajnika. W ten sam sposób powstaje dach.

Niektórzy rzemieślnicy produkują karmniki ze zwykłych szklanych słoików. Ustawiają je pod pewnym kątem i wlewają jedzenie do środka. Możesz pokolorować ten podajnik specjalnymi farbami do szklanych powierzchni. W ten sam sposób możesz zrobić podajnik ze starej części. Żywność w nim jest lepiej wypełnić żelatyną, wstępnie podlewać stopioną żelatyną. W ten sam sposób możesz zrobić atrakcyjne ozdoby z karmników dla ptaków. Na przykład roztwór żelatyny i różnych nasion wlewa się do formy silikonowej, po utwardzeniu można uzyskać piękne formy w kształcie serca, gwiaździste, półokrągłe itp.

Piękny karmnik dla ptaków z własnymi rękami

Oferujemy odmianę tworzenia stołówki na zboże dla ptaków własnymi rękami. Do tego produktu wystarcza jedzenie, a karmnik doskonale uzupełnia zewnętrzną część ogrodu i staje się jego dekoracją. Po ukończeniu przepływu pracy będziesz potrzebować następujących akcesoriów:

 • różne rodzaje pasz o małych rozmiarach, najczęściej używane zboża lub zboża;
 • jajka;
 • płatki owsiane;
 • mąka;
 • kompozycja żelatyny;
 • ołówek;
 • gęsta tekturowa podstawa;
 • nożyczki i nici.

Używając ołówka i tektury, wymyśl kształt dla przyszłego produktu. Możliwe jest wykonanie jadalni dla ptaków w postaci gwiazdy, wielościanu, owalu, koła lub serca. Użyj nożyczek, aby wyciąć wcześniej przygotowany rysunek.

Przygotuj materiały, które służą jako karma dla ptaków. Możliwe jest stosowanie różnych ziaren lub okruchów chleba. Za pomocą igły narysuj wątek na przyszłym szkicu, który później naprawi podajnik na drzewach. Aby mocno trzymać ziarno na rynnie, należy połączyć je z naturalną kompozycją klejową.

Aby to przygotować, połącz składniki w postaci:

 • dwie owsiane stołowe, podzielone na mąkę;
 • jedno jajko;
 • jedna łyżeczka miodu;
 • kilka łyżek mąki.

Po podłączeniu wszystkich składników, pozostawić je na pół godziny i dopiero po tym czasie połączyć z wcześniej przygotowanym jedzeniem.

Po pierwsze, samoprzylepna podstawa jest pokryta podstawą przedmiotu obrabianego. W oddzielnym pojemniku wszystkie składniki żywności łączone są z klejem. Obróć obrabiany przedmiot w wynikowej kompozycji po obu stronach. Aby szybciej utwardzić podajniki, umieść je w lodówce na 2 godziny.

W przypadku braku jakiegokolwiek składnika kompozycji klejowej. Możesz przygotować naturalny klej w inny sposób. W tym celu wystarczy wziąć jedną paczkę żelatyny i zmoczyć ją w ciepłej wodzie, zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Drobne produkty zbożowe łączy się z roztworem i umieszcza w komorze chłodniczej w celu zestalenia.

Ta kompozycja może być umieszczona w starym kubku lub szkle, są również przymocowane do drzew za pomocą liny. Taka jadalnia dla ptaków jest dość łatwa do wykonania, ale jednocześnie jest doskonałym miejscem do karmienia ptaków w sezonie zimowym.

Sugerujemy przygotowanie materiałów w formie:

Aby zbudować ten podajnik, wystarczy dwie skrzynki z cukierkami, aby połączyć kleisty roztwór. W tym samym czasie muszą one tworzyć dach. Trzecie pudełko służy jako spód podajnika. Ta odmiana podajnika jest łatwa do wyprodukowania, ale jednocześnie jest doskonałym miejscem do karmienia ptaków. Aby chronić tekturę przed wilgocią, podajnik ze wszystkich stron jest przykryty taśmą klejącą. W celu zamocowania podajnika na drzewie, dodatkowo do niego przymocowana jest lina. Można przyciąć koryto za pomocą kolorowego papieru w odniesieniu do wybranego projektu. Jedyną wadą tego podajnika jest jego niewielka waga. Jest niestabilny i nie jest dobrze oparty na wadze.

Przygotuj karmnik dla ptaków własnymi rękami Zdjęcie:

Oferujemy jeszcze jedną trudną wariację w stworzeniu jadalni ptasiej. W tym celu konieczne jest użycie pudełka spod jakiegokolwiek napoju. Górna część pudełka jest przymocowana do drzewa za pomocą koronki, a w dolnej części wycięty jest otwór na paszę i paszę. Zaleca się przykleić pudełko taśmą samoprzylepną, aby uniknąć jej zniszczenia pod wpływem wody.

Karmnik dla ptaków własnymi rękami - oryginalne pomysły

Istnieje wiele niekonwencjonalnych pomysłów na tworzenie stołówek dla ptaków. Najczęściej te zewnętrzne elementy są wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Sugerujemy zapoznanie się z odmianą konstrukcji podajnika PVC.

Podczas pracy z przepływem pracy potrzebujesz:

 • nożyczki lub nóż;
 • plastikowy zbiornik o pojemności pięciu litrów;
 • drut.

Ponadto konieczne jest przygotowanie pokarmu dla ptaków, które będą znajdować się w leśnej kantynie. Używając noża lub nożyczek, wyciąć okrągły otwór w dnie pojemnika. Średnica otworu musi być taka, aby ptak mógł z łatwością do niego latać. Istnieje możliwość zmiany struktury kilku okien jednocześnie, przez które podawany będzie pasza. Górna część pojemnika jest nawinięta za pomocą drutu i zamontowana na gałęzi. Do ważenia gotowego produktu użyj sklejki lub podobnego materiału, który pasuje na dno. Taka jadalnia dla ptaków ma dach, więc pokarm dla ptaków nie zostanie zwilżony. Ponadto obecność dużych dziurek w średnicy jest kluczem do zapewnienia, że ​​w karmniku zawsze znajduje się dużo ptaków.

Możliwe jest zróżnicowanie projektu podajnika ptaków własnymi rękami za pomocą butelek z PVC. Praca w jadalni dla pierzastych będzie wymagała przygotowania materiałów:

Za pomocą noża lub nożyczek, wykonaj otwór w zbiorniku w taki sposób, aby przepchnął przez niego drewnianą łyżkę. 5 cm wyżej, wykonaj jeszcze jeden identyczny otwór. Zainstaluj łyżki i napełnij butelkę jedzeniem. Po jednej stronie łyżki, która sąsiaduje z butelką o szerokiej krawędzi, zbuduj otwór o większej średnicy. W ten sposób pokarm, który jest spożywany przez ptaki, zostanie wylany z butelki. Górna część pojemnika jest przymocowana do drzewa najczęściej za pomocą drutu lub liny.

Karmniki dla ptaków własnymi rękami Zdjęcie:

Łatwiejszą odmianą w wykonaniu jadalni jest wycinanie małych drzwi w butelce z PVC. Aby uniknąć zranienia ptaków podczas ich wejścia do koryta, wszystkie krawędzie otworu są uszczelnione taśmą elektryczną. Jedzenie wlewa się bezpośrednio do pojemnika.

Oryginalny karmnik dla ptaków własnymi rękami

W procesie tworzenia drewnianej leśnej jadalni dla ptaków należy zaopatrzyć się w narzędzia w postaci:

 • drewno lub sklejka;
 • młotek z gwoździami;
 • pasek;
 • śrubokręt;
 • kompozycje do ochrony drewna przed podwyższoną wilgotnością.

Za pomocą sklejki i płyty użyj śrubokrętu, aby wyciąć podstawę pod podajnikiem. Druga część powinna być tego samego kształtu, tylko trochę większa. W ten sposób chroni podajnik przed wnikaniem wilgoci. Zobaczyłem wiązkę na kilka części, z których trzeba wykonać obrzeża podajnika.

Aby naprawić drewno, użyj zaczepów i młotka. Na dachu powinieneś przymocować drut lub linkę, która przytrzyma dach na gałęziach. Aby połączyć między dachem i dnem leśnej stołówki, dodatkowe wsporniki są zainstalowane w rogach lub dwa - w środku. Otworzyć koryto środkiem antyseptycznym, który zapobiega jego zniszczeniu pod wpływem powietrza, dodatkowo zaleca się lakierowanie koryta.

Uwaga: surowo zabrania się karmienia ptaków świeżymi chlebami, chlebem żytnim i mąką, owocami cytrusowymi, potrawami słodzonymi, prażonymi ziarnami, płatkami owsianymi. Te produkty nie przyniosą pożytku ptakom, ale tylko one zostaną poszkodowane.

Jako pokarm dla ptaków stosuje się różne rodzaje ziarna, pszenicy, orzechów, owoców, suszonych potraw, smalcu, jarzębiny i kaliny. Piękny karmnik dla ptaków ozdobi każde wnętrze własnymi rękami, dzieci będą szczęśliwe, gdy patrzą, jak ptaki jedzą jedzenie i cieszą się, że są pod opieką.

Karmienie koryta dla ptaków własnymi rękami wideo:

Powiązane artykuły

© Portal budowy StrPort 2011-2016. Artykuły o naprawie, budownictwie, materiałach budowlanych.

Kopiowanie informacji z serwisu jest możliwe tylko za zgodą redakcji lub z bezpośrednim odniesieniem do źródła. Podstawa prawna

Klaster rodzinny

Strona dla matek i babć - NOŻE rodzinnych hałd

Nagłówki

 • 8 marca (11)
 • Bez kategorii (4)
 • Biżuteria własnymi rękami (4)
 • Walentynki (8)
 • pieczenie i pieczenie (7)
 • dzianie dla dzieci (2)
 • dzianiny dla domu (5)
 • ścierać się (2)
 • dzianie (1)
 • drutach (3)
 • goście na wyciągnięcie ręki (1)
 • rzemiosło wiejskie (23)
 • domy wiejskie (24)
 • urodziny (3)
 • Komunikacja dzieci (1)
 • architektura wnętrz (26)
 • gry do spacerów (1)
 • jak się ubierać stylowo (46)
 • malujemy paznokcie (zdobienia paznokci) (23)
 • nowy rok (41)
 • omlety i zapiekanki (6)
 • prezenty (9)
 • papierowe rękodzieło (19)
 • wyroby rzemieślnicze z tkaniny (4)
 • naturalny materiał (23)
 • Praca i biznes (1)
 • naprawa (1)
 • ogród i ogród (1)
 • sałatki (1)
 • wesele (9)
 • naucz się rysować (3)
 • szycia dzieci (1)
 • szycie dla dzieci (2)
 • szycie dla domu (5)
 • jednostka reklamowa 1

  pomagać dzieciom

  Drób dla ptaków (14 sposobów + 62 pomysły na zdjęcia).

  Dzień dobry. Dzisiaj w artykule zebrałem najlepsze modele karmników dla ptaków zimowych. Pokażę ci, jakie warianty domków dla ptaków - podajniki możesz wykonać własnymi rękami - z różnych materiałów (butelki, deski, pręty itp.). Jeśli masz zadanie zrobienia koryta żywieniowego za okno mieszkania w mieście - tutaj znajdziesz odpowiedni pomysł. Jeśli chcesz zrobić karmnik dla ptaków na konkurs w przedszkolu lub szkole - to trafiłeś we właściwe miejsce. Oznacza to, że każdy domowy karmnik dla ptaków jest wytwarzany zgodnie z jedną z metod opisanych poniżej. I wszystko tutaj jest zbierane 12 prostych sposobów utwórz podajnik własnymi rękami, ze szczegółowym opisem każdego modelu.

  Więc zacznijmy tworzyć nasze stołówki-kantyny dla pierzastych przyjaciół.

  4 posty wsparcia.

  Zaczniemy od prosty klasyczny design karmnik dla ptaków zimą. Oto na zdjęciu poniżej. Zobaczmy, z czego składa się główna część takiego drewnianego podajnika

  DEN DZIENNY - jest to prosta deska z wypukłościami.

  PODAJNIKI WSPARCIA - to 4 bloki, nadziewane w rogach boków dna.

  FRONTON - to prawie trójkątna tablica wypełniona bruzdami (fronton po lewej, a ten po lewej)

  SKAT DACH - dwie szerokie deski, które leżą na krawędziach frontonu, tworząc sam dach.

  Tutaj, na zdjęciu podajnika zimowego poniżej, widzimy, że SKRZYDŁA SKRZYDŁA może być wykonana nie przez JEDNĄ CELĘ szeroką deskę - ale przez dwie wąskie deski, które leżą na siebie nawzajem.

  Taki domowy podajnik można zawiesić na linach znajdujących się pod dachem koryta lub można wbić duży metalowy haczyk w kalenicę dachu (jak na zdjęciu podajnik ptaka poniżej).

  Przy okazji, zwróć uwagę na to, że fronton twojego drewnianego podajnika może być wykonany w różnych wersjach. Tylko trójkątny (pierwsze zdjęcie), trójkąt z łukowatym cięciem (drugie zdjęcie) lub fontanna w postaci promieni rozbieżnych belek (trzecie zdjęcie).

  W innym przykładzie fotograficznym domowej roboty rzemiosła widzimy, że NOGI WSPARCIA niekoniecznie mają BEZPOŚREDNI BEZPOŚREDNI. Mogą mieć skośny kształt i być pakowane nie w narożach dna, ale nieco bliżej środka do wewnętrznych krawędzi boków dna podajnika.

  Również na tym drewnianym podajniku (ze zdjęciem powyżej) widzimy przykład rzeźbione zadaszenie - gdy płyty dachowe mają rzeźbioną krawędź. Można to zrobić, jeśli masz tokarkę do obróbki drewna.

  I można ciąć dachówki na dachu podajników ptaków za pomocą nożyczek wykonanych z miękkiego materiału dachowego - z pokrycia dachowego.

  Tutaj na zdjęciu poniżej widzimy twórczą pracę MASTER Alexander from Taganrog. Wymyślił oryginalny projekt karmnika dla ptaków w formie japońskiej pagody. I wyryte jest pokrycie dachowe tego zimowego pagodnika z papy i mocowane na paznokciach i metalowych szelkach.

  Jeśli chcesz zobaczyć to, co najlepsze piękne i oryginalne ręcznie robione artykuły, wykonane ręcznie z drewna - wtedy polecam iść strona Targi Mistrzów oraz w wierszu WYSZUKAJ WEDŁUG STRONY, zapytaj zapytanie "karmnik dla ptaków".

  Czy muszę malować rękodzieło?

  Ptaki to dzikie zwierzęta, które są przyzwyczajone do zaufania i nie ufają nikomu. Jeśli chcesz, aby Twój ptak karmił opierzonych mieszkańców żyli szybciej, Nie maluj go w jasnych soczystych kolorach.

  Najlepszym kolorem, który wzbudza zaufanie u ptaków jest kolor drzewa. Proste drewniane deski nie budzą strachu przed małymi ptakami i niemal natychmiast zaczynają latać, aby nakarmić dom na ulicy, który jest tak znany ptakom.

  Nawet lepiej, jeśli materiał, z którego wykonany jest uliczny podajnik, będzie wykonany z drewna zachowana kora. Idealny do pracy nad stworzonym przez siebie karmnikiem dla ptaków belki z pił brzozowych grube gałęzie (jak na zdjęciu poniżej).

  I jeszcze więcej może być nad deskami takiego zimowego podajnika, aby wypełnić cienką gałązkę (lub reecho) - więc wygodniej jest, aby mały króliczek usiadł z łapkami owiniętymi wokół wąskiej gałęzi, odwrócił głowę i rozejrzał się.

  Pochylenie dachu takiego podajnika ptaków może być również zamaskowane jako naturalny wzór. Poniżej na zdjęciu widzimy małą klasę mistrzowską, na której pokazano proces pokrywania dachu leśnego koryta grubymi gałęziami.

  Również dach na karmnikach dla ptaków leśnych może być zakamuflowany małymi gałęziami lub słomą (jak na zdjęciu podajnika zimowego poniżej).

  Takie naturalne karmniki dla ptaków wytwarzane zimą Master SERGEY od Mytishchi. Jego piękną pracę można znaleźć i kupić na stronie FAIR OF MASTERS. Poniżej na zdjęciu widać jego osobisty profil i przykłady prac wykonanych przez jego zręczne ręce. Wszystkie prace są sprzedawane - i można je kupić w sam raz na ten sezon zimowy. Taki dom-podajnik będzie tylko dla Ciebie - jako ekskluzywna i oryginalna dekoracja Twojego ogrodu.

  Cóż, teraz spójrzmy na nieco inny schemat karmnika dla ptaków. Tutaj rysunek naszego projektu stołówki dla ptaków będzie nieco inny.

  2 płaszczyzny odniesienia.

  Kolejny model drewnianego karmnika dla ptaków różni się od pierwszego tym, że jego dach nie spoczywa na czterech nogach podpory, ale na DWA PLANACH (po lewej i prawej).

  To znaczy, ty niekoniecznie mieć cztery brusochka na nogi podpory dachu na podajniku zimowym. I wystarczy do wypełnienia jedna pionowa tablica z obu stron dolnej części podajnika. Na tych 2 wspornikach umieszczono szczyt i dach.

  Co więcej - możesz zrobić taki karmnik dla ptaków dwupiętrowy. Jeśli tylko wysunąć te kredensy i przygwoździć je jeszcze jedno dno. Lub możesz wymyślić własne, jeszcze lepsze i piękne pomysły karmników dla ptaków.

  Jak to rozumiesz, to dwupłaszczowy projekt karmnika dla ptaków może mieć różne projekty. Nie musisz znać dokładnych wymiarów, schematów i rysunków z liczbami. Nie ma ograniczeń co do twórczej myśli.

  Kształt dna może być dowolny.

  Kształt podpór bocznych może być dowolny.

  Kształt dachu może być dowolny.

  A rozmiary w tych formach mogą być dowolne.

  Możesz tworzyć szerokie niskie podpory. Lub wysoki i wąski. W każdym razie otrzymasz swój własny oryginalny karmnik dla ptaków. I sam decydujesz, co odciąć i jak przybić.

  Możesz używać ścianek bocznych do urządzeń paszowych, na których możesz ciągnąć całe jabłka i duże kawałki tłuszczu - na metalowych kołkach. Poniżej widzimy projekt zimowego koryta, w którym w bocznych ścianach wycinane są duże okrągłe otwory - przez nie przechodzi metalowa szprycha. Łatwo się go usuwa, wbija się w nie kawałek słoniny, dyni, jabłka i igły do ​​robótek ręcznych.

  Spójrzmy na poniższe prace, zrobione na tej samej stronie przez Fair Masters, które reklamowałem powyżej. Mistrz Michael987 z Moskwy przyjął ten sam dwupłaszczowy model zrobionego przez siebie koryta, o którym teraz mówimy (koryto wsparte przez dwa kredensy).

  I te dwa kredensy się odwróciły w ścianach domu (Wywiercił cztery otwory grubym wiertłem i ukształtował je przez okno). I dno koryta przedłużony - zrobił wystające ściany i dodał ogrodzenie. I wzdłuż krawędzi dachu wypełnione poprzecznie dwie listwy - zdobyć dach ze skrzyżowanym grzbietem.

  Wspaniały artykuł na temat rywalizacja najlepszych zimowych koryt i dość prosta w realizacji.

  Ale pomysł drewnianego podajnika, który w swoim projekcie jest jak ptaszarnia. Ściany boczne i wysokie boki sprawiają, że taka koryta jest chroniona przed wiatrem. W takim domku ptaki stołowe będą cieplejsze.

  Możesz realizować własne pomysły i wykonywać najbardziej niezwykłe projekty drewnianych karmników dla ptaków. I zobacz, jak imitują każdy temat. Oto przykład pomysł beczkowozu wynalazłem mistrza Dmitrija z Kemerowa.

  A oto poniższa praca Mistrzowie Iwushki, także z Moskwy. Postanowiła wyciąć płyty wspierające w formie rozgałęzionego drzewa. I mam swój pierwotny pomysł podajnika.

  Podobny styl do koryt do karmienia Warsztat nr 13. Ona sprzedaje zestawy dla dzieci dla prefabrykowane podajniki wykonane z drewna. Do zestawu stosowane są farby, którymi można ozdobić ręcznie robione koryto dla swoich dzieci.

  W Workshop # 13 znajdziesz wybór korytek dla dzieci z najzabawniejszymi zdjęciami - z gilami, kotami, a nawet w formie Outcast of Baba Yaga.

  z przegródką na ziarna i dozownikiem.

  A oto kolejna praca zespołu kreatywnego WARSZTATY №13. Tutaj, zwykle dwuramienny szkic koryta zimowego - uzupełniony DAWATOREM ZIARNA. W takim karmniku można wylać dużą kupkę ziarna i pozostawić na kilka dni, wiedząc, że ptaki będą miały wystarczająco dużo paszy przez długi czas.

  Oto, jak to się robi. Wąskie pionowe rowki są wycinane od wewnętrznej strony ścian podajnika. W tych rowkach wprowadza się szkło (lub plastik). Szklanka nie opada na sam dół (nie można upuścić dwóch regałów wypchanych u dołu) - a dzięki temu pod dnem szklanki jest szczelina. Nasiona zostaną przez nią przelane. Jak ziarno jest zjedzone przez ptaki, nowa porcja jedzenia zostanie wylana w szczelinę.

  Możesz teraz przejść do strony internetowej Targów Mistrzów w pasku wyszukiwania, aby znaleźć warsztat numer 13 i kupić sobie taki wygodny podajnik. Możesz go powiesić w kraju lub oddać do przedszkola.

  Tutaj na zdjęciu poniżej widzimy to samo koryto ze szklanym dozownikiem. Ale z jednym dodatkiem. Wzdłuż krawędzi spakowanego kije. Na nich możesz ciągnij kawałki jabłek lub smalcu, którzy lubią jeść cycki.

  Nawiasem mówiąc, oto jeden rysunek podobnego podajnika ze szklanym dozownikiem. Zwróć uwagę, że dach na podajniku domu na zawiasach - i dlatego otwiera się jak drzwi.

  Oto dwa modele podajnika, w których ogranicznik szyb znajduje się na czterech ściankach podajnika.

  Ale prosty pomysł, gdzie stoi dozownik przycięte z obu końców plastikowej butelki. Jest on zawieszony wewnątrz koryta na 2 cm bez dotarcia do dna domu. Zatem między krawędzią butelki i dna, szczelina, przez które część nasion budzi się na dno. A w dzwonie butelki wygodnie było dodać nowe jedzenie, w dachu korytarza jest ustawione zdejmowana pokrywa.

  I jeszcze jeden projekt podajnika z dozownikiem szczelin. Tutaj znajduje się przedział rufowy po obu stronach koryta. A w środkowym przedziale, w którym siedzi ptak, ziarno przechodzi gniazdo pod spodem - wydostaje się z obu przedziałów ziarna.

  ŚCIANY.

  Jeśli twoja strona ma bardzo wysokie drzewa i nie możesz dotrzeć do gałęzi, aby zawiesić domowy podajnik ptaków na gałęzi, możesz symulować proste podajniki do zawieszenia na pniu drzewa.

  Możesz też wymyślić własne urządzenia, dzięki którym możesz powiesić podajnik przy ścianie lub w oknie domu (chować się za zasłoną, obserwować, jak jedzą cedr).

  z dozownikiem z butelki.

  A oto kolejny model zimowego podajnika. Być może najlepsza opcja dla tych, którzy chcą szybko i łatwo stworzyć podajnik własnymi rękami. Aby to zrobić, wykonaj system mocowania drewna, który będzie wspierać butelkę w pionowej pozycji do góry nogami.

  Taki podajnik może być wykonany z plastikowej butelki lub szkła - nie ma to znaczenia. Butelka z tworzywa sztucznego jest jeszcze łatwiejsza do zamocowania - wystarczy zrobić otwór w wycięciu butelki i podać drut. Szklaną butelkę można również przymocować do drutu lub liny, jeśli zagięcia butelki nie pozwól, aby wypadł z takiego uchwytu linowego (jak na zdjęciu poniżej - tam ekspansja w dolnej części miotły jest po prostu zakrętem, który pozwala mu się nie wyślizgnąć.

  Taki podajnik zimowy można zawiesić na pniu drzewa - na gwoździu lub sznurku, owiniętym wokół tułowia.

  Z METALĄ NETTO.

  A teraz porozmawiajmy o karmieniu korytami dla małych ptaków, w których jedzenie znajduje się za siatką, gdzie wielkość komórki pozwala dziób borówki dostać smakołyk.

  Poniżej: na lewym zdjęciu widzimy prosty podajnik siatek Z PRZEDMIOTEM RYSUNKÓW. Przedział się rozciąga, pokarm dla ptaków wlewa się do niego i jest wepchnięty z powrotem do miski karmienia.

  Na prawym zdjęciu widzimy ODDZIELNA komora. Nigdzie się nawet nie przyczepia - a mocujące się uszy są przykręcone do ramy przedziału - a dla nich jest zawieszony na drzewie. Siatkę można przybijać do ramy za pomocą gwoździ z szerokimi okrągłymi dyszami - uszczelkami (tak, aby dociskały kratkę do ramy). Lub możesz to naprawić za pomocą zszywek (jak na zdjęciu). Albo przymocuj za pomocą cienkich gwoździ - ale nie zatykaj ich do końca, ale tylko do połowy, a następnie zgnij pod kątem, aby paznokieć zacisnął siatkę na ramie przy tej zakładce.

  Ale na poniższym zdjęciu widzimy duży podajnik, w którym zastosowano siatkę w dwóch różnych konstrukcjach form.

  Po pierwsze - dwa grube stojaki są wypchane na bocznej pustej ścianie podajnika - a do nich przymocowana jest siatka (wygodnie jest położyć tam całe kromki chleba).

  Po drugie, siatka jest nawinięta wokół cylindrycznego gniazda. A w takim domowej szklance wypełnionej orzeszkami ziemnymi.

  Elegancki duży podajnik. Na jej przykładzie możesz również rzucić się na tak poważny projekt i narysować własny rysunek dużego domu dla zimujących ptaków ze wszystkimi udogodnieniami. A potem, aby ten rysunek stał się rzeczywistością.

  Albo możesz zrobić taką siatkową cylindryczną rurkę siatkową osobno. Dno to prosta blaszana pokrywa z puszki ogórków. Dach - plastikowe naczynie pod kwiatami doniczkowymi. Odetnij kawałek siatki do rury - Naprawiamy boki drutem. W dolnej części wieka wywiercimy dwa otwory. w nich przecinamy linę (gruby węzeł nie pozwala wypaść liny z otworu). Lina się kończy rozciągnij przez wszystkie komórki ściany siatki do samego wierzchołka cylindra. W płycie dachowej wywiercimy te same dziury - przenosimy końce liny przez nie w górę - i powiesimy je na drzewie z tymi samymi końcami liny.

  Na zdjęciu miska do karmienia poniżej widzimy już długie cięcie siatki, która jest zapakowana wzdłuż kręconej ramy, która jest wypchana na ścianie końcowej domu.

  A na dnie tego domu pakujemy lub zawieszamy haczyk. Wygodne jest chwytanie sieci smalcem na cycki, bochenki chleba lub kulki pastewne (jak na zdjęciu poniżej). Kulki paszowe są formowane w domu. Bierzemy masło i zboże. W misce wymieszaj ziarno paszy z masłem w jednorodnej masie, a następnie uformujemy okrągłą grudkę. Zawijamy go w celofan i wkładamy do lodówki. Następnie można go umieścić w siatce i zawiesić na podajniku. Ptaki przydadzą się do jedzenia tłustych potraw - zimą zbieranie zapasowych kalorii pod piórami nie jest zbyteczne.

  Do podwieszanego jedzenia.

  Do takich wiszących paszy w siatkach, w postaci kuleczek, tłuszczu, kromek chleba lub bułeczek, wymyślane są zimowe karmniki następnych struktur. To jest warunkowy zarys domu z dachem (w celu ochrony żywności przed mokrym śniegiem lub deszczem). Poniżej załączam rysunek takiego podajnika. A rozmiary mogą być największe, w zależności od dostępnego materiału.

  prefabrykowane z latarni.

  Również prefabrykowane podajniki ze sklejki są powszechne. Są one zbierane na zasadzie tektury dziecięcej. 3D-łamigłówki w kształcie uszu są wkładane do wyciętych szczelin-pasika.

  Na stronie Targów Mistrzów znalazłem dwóch rzemieślników, którzy oferują takie lekkie podajniki sklejki.

  A jeśli lubisz piłowanie układanki na sklejce, możesz wymyślić projekt korytarza własnego autora. A twoje pomysły mogą zapewnić zimowe schronienie głodnym ptakom.

  Dla początkujących możesz stworzyć szablon dla przyszłego podajnika z tektury, zobaczyć, jak szczegóły pasują do siebie. A potem te tekturowe detale - wzory do zakreślenia na arkuszu sklejki i piły z piłą.

  A po takim sklejki można podawać dzieciom do barwienia. Takie dziecinne ręcznie robione koryto stanie się prawdziwą pamiątką rodzinną i każdego roku będzie dumnie wisiał na jabłoni.

  Karmniki dla dziecka - ogrzeje swoją duszę ciepłem i kiedy wasze rodziny „pisklęta” dorosnąć i rozrzut do różnych zakątków kraju, a zrobisz małe magia rodzina „To będzie powiesić Dokarmianie ptaków na drzewie - fly titmouse, więc moje dzieci będą wkrótce przybyć do mnie odwiedzić ".

  NA ZABAWKI.

  I bardzo podoba mi się pomysł przezroczystego plastikowego podajnika, który jest przymocowany bezpośrednio do szyby waszego okna - na przyssawkach. Przezroczyste ściany pozwalają obserwować ptaki chowające się za zasłoną. Dzieci będą zachwycone nawet w mieszkaniu miejskim, w którym wieszasz takiego ptaka na oknie - w rzeczywistości nawet na 9 piętrze są czasem niebieskie kwiaty, usiądź na gzymsie na pół sekundy i odleciej. A potem pozostaną przez dłuższy czas i możesz wstrzymać oddech, by oglądać te śliczne małe żółte grudki.

  Takie podajniki w oknie możesz zamówić i kupić w firmie Art-Feeder na stronie internetowej Targów Mistrzów. Lub spróbuj zrobić taki podajnik własnymi rękami - z przezroczystej tacy i przyssawek z ręczników. Lub kup gotową półkę przezroczystą do łazienki na przyssawkach i dopasuj ją do pojemnika na zboże.

  Jak widać, produkcja podajników własnymi rękami jest możliwa z szerokiej gamy materiałów. Dlaczego nie wymyślisz swojego osobistego pomysłu na podajnik z nietypowego materiału, który łatwo znajdziesz w sklepie z sianem lub hipermarkecie.

  ZWYKŁY.

  A nawet cienkie gałązki wierzby (winorośli) to także doskonały materiał do robienia pięknych karmników dla ptaków. Co więcej, ptaki natychmiast ufają takim wiklinowym domom, ponieważ są zrobione z gałęzi. A gałęzie ptaka nie boją się - gałęzie ich domu są rodzime.

  Stary wiklinowy koszyk na chleb, tkany dzban może stać się doskonałym karmnikiem dla ptaków. Niezwykłe wykorzystanie zwykłych rzeczy.

  Po prostu znaleziono mistrza, który dzięki swoim utalentowanym rękom tworzy takie domki dla ptaków. W zimie taki podajnik stanie się prawdziwą ozdobą Twojego ogrodu. Latem możesz umieścić latarki do dekoracji.

  Robienie takiego koryta to cała sztuka, dla której nie szkoda zapłacić dobrą cenę. I masz prawdziwy ekskluzywny ogród.

  CLAYED.

  A tutaj są kreatywne karmniki dla ptaków wykonane z gliny lub ceramiki. Możesz oczywiście, jeśli talent pozwoli ci stworzyć prawdziwe arcydzieło. I możesz ułatwić.

  A jeśli jesteś rzeźbiarzem, możesz wyciąć podobny model z drewna prosa. Wytnij poszczególne elementy, a następnie zbierz wszystko w jednej kompozycji.

  Możesz zacząć od prostych form gliny. I zrobić kota. Chociaż nie mogę sobie nawet wyobrazić, jak to się robi. Zmiana garnków na kierownicy jest jedną rzeczą, a potem jest tak skomplikowany jak kot. Tutaj potrzebne są ręce mistrza. Poniżej widzimy pracę mistrza z Targów Mistrzów - jej profil jest niższy (a jej praca to kot i twórczy kocioł).

  Z DOBROSTANU.

  Generalnie podajnik może być wykonany z dowolnych materiałów prodruchnyh. Z puszek. Po prostu nie maluj go w bardzo jaskrawych, przerażających kolorach.

  Lepiej nawet zamaskować korpus słoika z gałęziami i gałęziami, jak pokazano na poniższym zdjęciu.

  A tutaj jest kreatywny podajnik z dwóch talerzy. Wywiercili je i skręcili metalową rurę. Górna płyta stała się dachem koryta, a dolna - dnem.

  Nawet kasety z jajek mogą służyć jako prosty i szybki karmnik. Można to zrobić nawet za pomocą rąk dziecięcych. Okazuje się, że jest to prosty domowy podajnik dla wróbli i borówek. Prawdziwy mokry śnieg zimowy, taki podajnik szybko zamoknie i stanie się bezużyteczny - ale jeśli często będzie zastępowany świeżym, zrobi to.

  Ze skrzynek.

  Ale opcje dla karmników wykonane z pudełek z sokiem lub mlekiem.

  Tutaj możesz przyciągnąć dzieci do projektu takich podajników kartonowych z zaczepów dla kotów. Chętnie ozdobią koryto aplikacją z papieru, gałązek, a nawet guzików.

  A dzieci będą lubiły dekorować koryta z pudełek w postaci sowy. W tym celu ścianki boczne pudełka są karbowane w kształcie skrzydła, a nacięte części są zgięte do boków.

  I możesz inaczej wykonać skrzydła w korytach sowy. Wystarczy w bocznych ścianach zrobić poziomy SHCHEL. I włożyć do niego długą prostokątną plastikową tacę z małymi bokami. W nim też można wlewać jedzenie. I okazuje się, że na skrzydłach sowy znajdują się miejsca do lądowania dla karmienia ptaków.

  Oczy takiego sowa-podajnika z pudełka z mleka są wykonane z typowych foremek z babeczek i kapsli i wklejają kartonowe kółka o kontrastującym kolorze wewnątrz pokryw.

  Nogi słupowe do wygodnego sadzenia ptaków wykonane są ze zwykłych ołówków lub gałązek. Przerzuciliśmy je przez dwie ściany skrzyni.

  Możesz też zrobić tego rodzaju karmidło dla ptaków w postaci sługi. Doskonały pomysł podajnika do konkursu w przedszkolu lub szkole.

  Z BUTELEK.

  I oczywiście, jak ominąć najbardziej powszechny materiał dla domowych podajników - plastikowe butelki.

  Najłatwiej jest zrobić w butelce dwa okrągłe otwory - po przeciwnych stronach. W tych dziurach chwytamy za uchwyt łyżki. Otwór od strony łyżki jest szerszy, przez co część nasion rozleje się przez łyżkę. Sinichka siedzi na krawędzi łyżki i je.

  Lub jest łatwiej - zrobić butelkę jak mały dom z dziurą w wejściu. I pod tym wezwaniem do robienia kolejnej dziury mniejszej - w niej przykleja się patyk, na którym ptak będzie wygodnie mostował.

  Możesz wziąć dużą butelkę o pojemności 5 litrów, aw jej bocznej kabinie otworzyć składane drzwi. Otrzymujemy natychmiast i wejście dla ptasiej gryfy i lądowisko do lądowania na podajniku.

  To są idee zimowych podajników do domu własnymi rękami, byłem w stanie zebrać dla ciebie tutaj. Naprawdę mam nadzieję, że na naszej stronie znalazłeś to, czego szukałeś.

  Skuteczne rzemiosło zimowe i więcej ptaków dla Ciebie - w korycie i dobrej karmie.

  3 komentarze do wpisu "Drób dla ptaków" (14 sposobów + 62 pomysły fotograficzne). "

  Super. Dzięki za informację!

  Jak próbował autor artykułu! Po raz pierwszy widzę tak różnorodny artykuł na temat karmników! Tak wiele projektów, ciekawe i jednocześnie łatwe do zrealizowania pomysły! Dziękuję bardzo, myślę, że niektóre zostaną wprowadzone w uszlachetnianiu naszego szkolnego boiska (Czelabińsk).

  W materiale występują typowe błędy ogólne, które należy wykluczyć podczas przygotowywania podajnika.

  1. W żadnym wypadku nie powinny występować ostre krawędzie kurka! Ptaki, które siedzą bezpośrednio na krawędzi dziury wyciętej w plastikowej butelce (szczególnie w zimne dni) niszczą swoje łapy, co prowadzi do ich śmierci !!

  Konieczne jest zaokrąglenie lub wygładzenie ostrych krawędzi otworów (jak w modelu N14) poprzez zginanie, topienie, układanie okrągłych rur izolacyjnych itp.

  Z tego samego powodu wokół krawędzi wszystkich karmideł powinny znajdować się zaokrąglone pręty o małej średnicy lub gałęzie, które pozwalają ptakom jeść wygodnie, bez poślizgu lub uszkodzenia łapy.

  2. Kategorycznie jest przeciwwskazane do karmników projektowych w postaci ptaków drapieżnych o dużych kontrastujących oczach (jak model nr 13): instynktownie odstrasza małe ptaki. Z tego samego powodu nie można używać obrazów kotów, innych drapieżników, ruchomych wstążek, szczególnie jaskrawych kolorów, iskierek i tylko jasnych elementów jasnych, niepokojących kolorów.

  3. Należy pamiętać, że ciężkie karmniki z dużymi otworami przyciągną gołębie, które nie pozwolą małym ptakom wejść do tego podajnika, ale dziura dla ptaków nie powinna być zbyt mała, ponieważ wiele osób je w locie.

  Nie można również zrobić pojedynczego wąskiego wejścia do zamkniętej komory karmienia: ptaki nie będą latać do ciemnego podajnika, z którego nie będzie kilku "wyjść awaryjnych".

  4. Duże ozdobne rynny na drewnianych wieszakach bardzo często stają się ulubionymi miejscami łowieckimi dla bezpańskich kotów.

  Rozważ te wymagania - i sukcesy w pomaganiu swoim pierzastym przyjaciołom, dobrym ludziom! 🙂

  Karmniki dla ptaków

  Zbliża się zima i nasze ptaki będą musiały przetrwać. Zajmijmy się nimi! Rozważmy kilka opcji, jak zrobić podajnik własnymi rękami.

  Podstawowe zasady tworzenia podajnika

  1. Podajnik powinien być z dachem, ponieważ deszcz może zamoczyć paszę lub pokryć ją śniegiem.
  2. Otwór podajnika powinien być szeroki - ptaki boją się zamkniętej przestrzeni.
  3. Wybierz praktyczny, odporny na wilgoć materiał do produkcji podajnika.
  4. Podajnik nie powinien być zbyt lekki, ponieważ wiatry i żywność może się kruszyć. Jeśli okazało się to zbyt łatwe - waga to. Można to zrobić za pomocą kawałka sklejki lub linoleum. Umieść go na spodzie podajnika ściśle według wielkości.

  Będziesz potrzebował: piła do metalu, młotek, gwoździe, sklejka, pręty 2: 2 cm, cienka drewniana deska.

  1. Popracuj nad wymiarami pokazanymi na rysunku.

 • Wytnij prostokątną podstawę z drewnianej deski.
 • Wytnij prostokąt sklejki o tym samym rozmiarze.
 • Piła pręta na 4 kawałki, tak aby jedna para prętów była o 3 cm krótsza niż pierwsza para.
 • Pozostaw 1 cm z każdej krawędzi podajnika i przybij podpórki. Rozpocznij od dołu podajnika, przednie filary są krótsze niż tylne.
 • Przyłóż drut do środka dachu.
 • Przymocuj podajnik do gałęzi drzewa.
 • Rysunek nr 1

  Przedstawiamy kilka wariantów rysunków do produkcji karmników dla ptaków wykonanych z drewna. Możesz stworzyć regularny podajnik-jadalnię, mały zamek lub po prostu domek dla ptaków. A jeśli jesteś zawodnikiem wszystkich zawodów, podajnik może być ozdobiony drewnianymi rzeźbami, tworząc piękne wzory.

  Potrzebne będą: żywność (RAW), jajka, płatki owsiane, mąkę, miód, żelatyna, gruby karton, nożyczki, grube nici, ołówek, puszkach igły.

  1. Narysuj dowolną postać na tekturze. Może to być serce, okrąg, trójkąt, kwadrat ...
  2. Wyciąć nożyczkami.
  3. Wkręć nitkę do igły i zrób dziurę w tekturowej figurze tworząc mocowanie.
  4. Przygotuj klej. Aby to zrobić, wymieszaj: 2 łyżki płatków owsianych, jajko, 1 łyżeczkę miodu i trochę mąki.
  5. Pozostaw mieszaninę na 30 minut.
  6. Nałożyć pastę klejącą na kartonową podstawę.
  7. Wymieszaj mieszankę ziarna z masą kleju.
  8. Nałóż mieszaninę na tekturowe podłoże.
  9. Włóż koryto z ziarnem do lodówki na kilka godzin.
  10. Powiesić smakołyki na gałęziach drzew.

  1. Rozpuścić żelatynową torebkę w ciepłej wodzie.
  2. Wlej do niego jedzenie.
  3. Rozłóż masę na formy.
  4. Włóż wątek, aby go zabezpieczyć.
  5. Wyślij to do lodówki na kilka godzin.
  6. Powiesić smakołyki na gałęziach drzew.

  Będziesz potrzebował: 2 pudełka z cukierkami, klejem, 2 sznurowadłami.

  1. Rozłóż krawędzie pudła za pomocą kleju.
  2. Włóż krawędź pudełka do innego pudełka w taki sposób, aby powstał trójkąt.
  3. Przyklej dolną część pudełka do trójkąta.
  4. Pozostaw do wyschnięcia na 10 minut.
  5. Przeprowadź koronkę przez dach pudełka.
  6. Zwiąż węzeł.
  7. Przywiązać do gałęzi drzewa z drugą sznurowadłem.

  Będziesz potrzebował: pudełko soku lub mleka, nożyczki, sznurki.

  1. Weź pudełko i nożyczki.
  2. Wytnij otwór w kształcie odwróconego prostokąta.

 • Przeprowadź koronkę przez górną krawędź pudełka w środku.
 • Połóż kawałek sklejki lub linoleum ściśle według rozmiarów dna pudełka.
 • Przymocuj podajnik do gałęzi drzewa.
 • Umieść kanał.
 • Będziesz potrzebował: Plastikowa butelka o pojemności 5-6 litrów, nożyczki, drut.

  1. Weź butelkę i nożyczki.
  2. Pozostaw 3 cm od dna butelki do góry i wyciąć prostokątne okno.
  3. Umieść kawałek sklejki lub linoleum ściśle według rozmiaru dna butelki.
  4. Weź drut, zawiń szyjkę butelki.
  5. Dołącz karmnik dla ptaków do gałęzi drzewa.

  Spraw, aby żłób był świetny, ale musisz dokładnie wiedzieć, co można w nim umieścić.

  Ptaki można karmić surowe nasiona słonecznika, proso, owies, proso, gryka, okruchy zestalonej białej bułki, małe kawałki suszonych owoców, jarzębina i kalina.

  Ptaki nie mogą być karmione okruchy świeżego białego i żytniego chleba, ciasta, ciastka, frytki, solone i smażone nasiona, orzechy i płatki owsiane.

  Dzięki Twojej trosce w zimie ptaki przetrwają. Z kolei będą cię zadowolić wiosną swoimi piosenkami. Ptaki są bardzo ważne, ponieważ nie tylko cieszą oko, ale także wykonują ogromne prace sanitarne!

  Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

  • Bransoletki 5
  • Haftowanie 1
  • Zwierzęta 5
  • Tkactwo 11
  • Rysunek 1
  • Domowe lalki 2
  • Kwiaty 28
  • Rzemiosło dla domu 13
  • Rzemiosło dla domków letniskowych 18
  • Rzemiosło z papieru 20
  • Rękodzieło z koralików 2
  • Rzemiosło z żywności 11
  • Rzemiosła z materiałów naturalnych 7
  • Rzemiosła z opon 1
  • Rękodzieło z gumki 6
  • Dzieci rzemiosła 15
   • Rzemiosło z plasteliny 1
  • Święta 64
   • Prezenty 39
   • Noworoczne Rzemiosła 17
   • Wielkanocne Rzemiosło 3
   • Rzemiosło na Walentynki 10
   • Rzemiosło na 9 maja 1
   • Rzemiosło do 8 marca 12
   • Rzemiosło na wesele 8
   • Rzemiosło dla Obrońcy Dnia Ojczyzny 3
  • Materiały dla rzemiosła 2
  • Napraw jedną ręką 1

  Nasza grupa

  Copyright © 2018 Rękodzieło. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Używanie materiałów bez aktywnego hiperłącza jest zabronione!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  73 + = 83