Nazwa kategorii

Jak pięknie uwiecznić zdjęcie na ścianie

Domowa galeria zdjęć. Lokalizacja zdjęć na ścianie

Więc robiłeś zdjęcia, plakaty i zdjęcia, czas zdecydować o klatkach i ich rozmieszczeniu na ścianie.

HOME GALERIA ZDJĘĆ. LOKALIZACJA ZDJĘĆ

Jakie ramy wybrać do swojej galerii? Najbardziej nie do pobicia opcja, gwarantująca brak chaosu na ścianie - wybierz ramki tego samego koloru. Rozmiar, grubość ramy, a nawet jej kształt mogą być różne, nie narusza to ogólnej harmonii.

Do pomieszczenia wypełnionego jaskrawymi kolorami i fakturami, cienkie światło, na przykład srebrne ramki, podkreślające zdjęcia i nie przeciążające wnętrza, będzie odpowiednie.

W pokoju w neutralnych, jasnych kolorach można wybrać szersze czarne ramki, które staną się właściwym akcentem w pomieszczeniu.

Czarne ramki wyglądają graficznie i surowo. Biały - wyrafinowany i elegancki.

Z pewnością w twoim domu zgromadziło się wiele ramek o różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Wybierz te, których chcesz użyć w galerii, i sprawdź, jak wyglądają blisko. Jeśli zdecydowałeś się na kolor pojedynczej klatki dla swoich zdjęć, możesz po prostu pomalować klatki wybite z wybranej gammy w wybranym odcieniu. Do tego farba akrylowa jest idealna, dobrze leży i szybko schnie.

Ramki są gotowe. Czas ustalić schemat, zgodnie z którym organizujesz galerię. Ramki o różnych rozmiarach i kształtach mogą być ułożone w dowolnej kolejności, dzięki czemu galeria będzie bardziej dynamiczna, aw przyszłości nie będzie problemu z dodawaniem nowych zdjęć do galerii.

Możesz też ustawić te same ramki zgodnie ze ścisłą geometrią, a zdjęcia powinny mieć ten sam rozmiar.

Jeśli chcesz eksperymentować, możesz odejść od kształtu kwadratu lub prostokąta i wybrać dowolny inny schemat geometryczny swojej galerii.

Jeśli twoje ramki mają różne rozmiary i kształty, możesz je ułożyć tak, aby zewnętrzne krawędzie galerii tworzyły równy prostokąt lub kwadrat. Aby to zrobić, będziesz musiał zwrócić szczególną uwagę na układ swojej galerii, ale wynik będzie doskonały!

Lub narysuj linię prostą na wysokości oczu i wyśrodkuj wszystkie ramki o różnych rozmiarach w odniesieniu do tej linii. Taśma do malowania, wklejona na ścianie, pomoże idealnie ułożyć zdjęcia.

Możesz także skupić się na centralnym obiekcie swojej galerii, czy to największym zdjęciu, plakacie, obrazie, czy nawet na lustrze, i umieścić resztę obrazów w dowolnej lub symetrycznej kolejności.

Innym oryginalnym sposobem na zorganizowanie galerii rodzinnej nie jest powieszenie każdej klatki, ale umieszczenie jej na półkach.

W razie potrzeby można łączyć zawieszane i umieszczane na półkach ramy:

Po co ograniczać się do ramek tylko podczas porządkowania galerii? Umieść na ścianie wszystko, co jest ci bliskie, co odzwierciedla twój wewnętrzny świat, który ma dla ciebie szczególne znaczenie: zdjęcia, rysunki, inicjały członków rodziny, pamiątki przywiezione z wakacji, zegary ścienne, oryginalne kinkiety, lustra - ogólnie wszystko ożywi twoją kompozycję i uczyni ją wyjątkową i oryginalną.

Oczywiście, jeśli chcesz, aby galeria była nietypowa i oryginalna, możesz łączyć ramki o różnych kolorach i fakturach. Ale w tym przypadku powinieneś działać ostrożnie, aby oryginalność kompozycji nie powodowała zamieszania i chaosu. Na przykład ta galeria czarno-białych ramek wygląda bardzo harmonijnie dzięki monochromatycznym zdjęciom.

I w tym przypadku czarne ramy są uzupełnione jasnobrązowym kolorem połączonym ze stołem, a srebrna rama odbija się od srebrnych przedmiotów na stole.

W tej kompozycji wszystko jest ze sobą połączone i harmonijne: złote ramki łączą się z nadrukiem na poduszce, czarno-białe zdjęcia i rysunki doskonale się uzupełniają, a odcienie puchu, wazonów i poduszek odbijają kolorystykę obrazów.

I takie kolorowe, oryginalne kompozycje idealnie wpasują się we wnętrze w stylu eklektyzmu, który szybko zyskuje popularność w dzisiejszych czasach.

I wreszcie kilka innych opcji umieszczania zdjęć, obrazów i rysunków na ścianie.

Stworzenie własnej galerii zdjęć jest okazją do pokazania wyobraźni, eksperymentowania z kompozycją i kombinacją kolorów. Niech ten proces sprawi ci przyjemność, a wtedy uzyskasz doskonały wynik!

1 komentarz

To było tylko 5, ten sam kolor ramki. Spit / twisted, wyrównany do dolnej krawędzi ramek.

Cześć! Nazywam się Tanya i bardzo się cieszę, że poszłaś na mojego bloga! Tutaj wszystko polega na stworzeniu idealnego miejsca do rekreacji, pracy i kreatywności: przydatnych wskazówek, świeżych pomysłów i, oczywiście, wielu zdjęć pięknych wnętrz. Stwórzmy razem idealny dom!

Jak robić zdjęcia na ścianie - 30 zdjęć we wnętrzu

Strona główna »Wystrój» Jak robić zdjęcia na ścianie - 30 zdjęć we wnętrzu

Dzisiaj ludzie mają do dyspozycji więcej zdjęć niż kiedykolwiek w historii. Dlaczego więc nie udekorować swojego domu? Rodzina lub inne bliskie sercu zdjęcia na ścianie sprawią, że wnętrze Twojego domu będzie bardziej żywe, przytulne i niezapomniane. Ale do tego trzeba się zapoznać z tajnikami tworzenia stylowych kompozycji. W tym artykule dowiesz się, jak pięknie powieszać zdjęcia na ścianie i zobaczyć najlepsze przykłady projektowania galerii w pokojach fotograficznych.

Zdjęcia na ścianie: projekt pokoju krok po kroku

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że za piękne projekty pokoi wystarczą zdjęcia, by kupić kolaż lub odpowiednią liczbę klatek, i to już koniec. Jednak źle przemyślany schemat nie tylko nie przynosi wam radości, ale może nawet przekształcić się w ciągłe źródło irytacji. Przy odrobinie wysiłku sprawisz, że zdjęcia na ścianie będą wyglądały jak prawdziwe dzieło sztuki.

Podstawowymi krokami w tym celu są:

 1. Zdecyduj dokładnie, gdzie chcesz powieszać zdjęcia na ścianie. Najbardziej odpowiednie pomieszczenia to korytarz, korytarz, salon i jadalnia.

2. Określ granice, w których zostanie umieszczony kolaż lub kolekcja ramek do zdjęć. Obszar tego obszaru powinien być w harmonii z indywidualnymi detalami wnętrza. Na przykład może dopasować rozmiar okna, szerokość sofy lub dywanu na podłodze salonu.

3. Wybierz konstrukcję ramy i typ schematu: czy będzie symetryczny czy asymetryczny? W obu przypadkach rozmiar i kształt ramek ról nie są odtwarzane - możesz grać z nimi tyle, ile chcesz. W tym przypadku na schemacie ściśle symetrycznym zaleca się porównanie ramek tego samego koloru i wzoru oraz asymetrycznych - w celu zrównoważenia wizualnej masy i odcieni w stosunku do środka.

4. Narysuj schemat do zawieszania ramek na ścianie. W tym momencie będziemy się bardziej szczegółowo zastanawiać.

Jak zawiesić ramkę do zdjęć na ścianie własnymi rękami

Po raz pierwszy pięknie powieś zdjęcia na ścianie, użyj prostej sztuczki. Rozłóż dużą kartkę papieru na podłodze (lub przyklej kilka arkuszy taśmy klejącej). Rozłóż ramki na tym arkuszu, przesuwając je, aż kompozycja całkowicie cię zaspokoi. Zakreśl kontury ramek ołówkiem, a następnie za pomocą guzików lub igieł przymocuj arkusz do ściany, aby w końcu upewnić się, że wynik jest odpowiedni. Jeśli nie musisz wprowadzać żadnych zmian, zaznacz położenie zdjęć za pomocą gwoździ i usuń arkusz.

Dla większej przejrzystości można nawet wyciąć kontury ramek papieru, jak pokazano na poniższym zdjęciu.

Kilka gotowych użytecznych programów do stworzenia galerii zdjęć na ścianie można znaleźć w naszym artykule: Jak ozdobić ścianę w pokoju własnymi rękami.

Jak pięknie wisieć zdjęcia na ścianie - pomysły ze zdjęciami

Bez względu na to, który schemat wieszania zdjęć na ścianie nie został wybrany, spróbuj połączyć wszystkie jego części w jedną całość za pomocą wspólnego elementu. Mogą tworzyć kolorowe fotografie, materiał ramy lub rozmiar obrazu. Na przykład zdjęcia o różnych rozmiarach będą wyglądać wspaniale razem, jeśli wszystkie będą czarno-białe.

Przeczytaj również: 5 powodów, aby kupić zdjęcie + wybór 60 zdjęć

Jeśli chcesz, aby przejść do trudnej, ale także bardziej interesujący sposób i połączyć zupełnie różne ramki i zdjęcia, po czym należy pamiętać, aby wizualnie zrównoważyć centrum kompozycji i że zakres powinien być umieszczony w przybliżeniu w takiej samej odległości od siebie.

7 oryginalnych sposobów powieszenia zdjęcia na ścianie

Chcesz nauczyć się, jak pięknie wieszać zdjęcia na ścianie bez ramek? Albo jak ozdobić ścianę dużą ilością zdjęć bez wiercenia wielu otworów? O najbardziej twórczych sposobach zaprojektowania domowej galerii zdjęć - przeczytaj w końcowej części tego artykułu.

2. Dodaj przytulności i ciepła światłem

3. Umieść ramki po obu stronach narożnika na styku ścian

4. Zabezpiecz zdjęcia na specjalnym podłożu

5. Stwórz piękne drzewo genealogiczne na ścianie

6. Umieść zdjęcia w rzędzie na pływających półkach

7. Użyj spinaczy do bielizny i innych improwizowanych materiałów

Którą metodę najbardziej lubisz? Powiedz nam w komentarzach!

Wskazówki dla projektanta, jak pięknie powieszać zdjęcia

Zdjęcia na ścianach są doskonałą alternatywą dla drogich obrazów. Za ich pomocą można nadać pomieszczeniu większą przytulność i estetykę, zwłaszcza gdy trzeba wypełnić solidne ściany. Aby harmonijnie spojrzeć na zdjęcie na ścianie, projektanci wpadli na pomysł wnętrza w różnych interpretacjach.

Możesz oprawić nie tylko osobiste zdjęcia, ale także piękne krajobrazy, obiekty wykonane za pomocą makrofotografii lub reprodukcje słynnych obrazów. Warto również wiedzieć o sposobach mocowania, ponieważ można zawiesić ramki nie tylko na paznokciach.

Tajemnice umieszczania zdjęć na ścianie

Ważne jest nie tylko powieszenie zdjęć na ścianie, ale także umieszczenie ich tak, aby powstała gotowa kompozycja.

Aby ułatwić określenie kombinacji obrazów, należy narysować diagram ich umieszczenia na ścianie na papierze.

Konieczne jest ustalenie z wyprzedzeniem ze zdjęciami, które zostaną umieszczone na publicznej wystawie. Dzięki nowoczesnym technologiom stare obrazy mogą być aktualizowane, a obrazy ze słabej perspektywy mogą być powiększane. Dopiero po określeniu liczby zdjęć i ich wielkości można kupić lub zamówić niezbędne ramki.

Jeśli nie chcesz oprawić zdjęcia, możesz zamówić wydruk na płótnie. Dzięki tej metodzie rysowania obrazu, możesz tworzyć z ulubionych fotografii panele ścienne z precyzyjnymi detalami i efektywnym kontrastem.

Jeśli nie wiesz, jak przesyłać zdjęcia, opcje umieszczania zdjęć na ścianie mogą wyglądać następująco:

 • Symetryczna lokalizacja
 • Asymetryczna lokalizacja
 • Układ ramek ze zdjęciami na podłodze
 • Umieszczanie zdjęć na półce
 • Dekoracja kręconej kompozycji
 • Zawieszanie ramek do sufitu
 • Tapety ze zdjęć
 • Montowanie zdjęć do spinaczy do bielizny

Oprawione zdjęcia wyglądają pięknie i bogato, nawet jeśli sam obraz jest wykonany przez zwykłe "pudełko mydła". Pasują one do klasycznego wnętrza i pomogą udekorować pokój nowoczesnym designem.

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz przestrzegać następujących zaleceń:

 • Kolor ramki jest bardzo ważny. Fani tradycyjnego stylu są odpowiednimi modelami czarnego, białego lub brązowego. Koneserom twórczości spodoba się kontrastowa kombinacja pstrokatych klatek i nie mniej jasnych ścian. Na przykład na zielonym tle można umieszczać zdjęcia w żółtej lub czerwonej ramce. Wybór kolorów zależy od stylu wnętrza.
 • Inną opcją łączenia kolorów jest użycie passepartout do małych zdjęć. Możesz także ustawić kontrast.
 • Rozmiar zdjęcia wpływa na estetykę kolażu. Duża rama niczym bagietka stworzy wyjątkowy obraz. Może być zawarty w kompozycji ze zdjęciami miniatur.
 • W jednej kompozycji możesz łączyć ramki o różnych kształtach, ale wszystkie razem powinny wyglądać całościowo.
 • Rama musi pasować do stylu wnętrza. Jeśli pokój jest w stylu wiejskim, plastikowe lub metalowe ramy nie będą działać. W badaniu nie można wybrać ramek do modelowania ażurowego, aw przedszkolu - rygorystycznych.
 • Sposób przymocowania powinien być odpowiedni i wygodny dla najemców, dlatego musisz wcześniej z wyprzedzeniem dowiedzieć się, jaki jest pomysł umieszczenia zdjęcia na ścianie.

Przy umieszczaniu zdjęć nie można się spieszyć, ponieważ ten pośpiech zostanie odczytany z kompozycji. Do procesu twórczego należy połączenie wszystkich członków rodziny.

Pod zdjęciami możesz wybrać całą ścianę lub osobną sekcję. Pięknie wyglądaj kompozycją dzięki połączeniu zdjęć i innych akcesoriów. Na przykład, jeśli potrzebujesz zdjęć modułowych na ścianie czterech obrazów, te ostatnie można zastąpić literami o tym samym rozmiarze.

Ze zdjęć możesz zrobić zegar. Wymaga zegarka, 4 dużych ramek i 8 małych. Aby dołączyć duże zdjęcia, gdzie będą rysunki 3, 6, 9 i 12 oraz małe - do umieszczenia w innych miejscach nietypowej tarczy.

Często na ścianach umieszczane są fotografie ślubne, uzupełniające je uroczystymi obrazami rodziców, dziadków.

Ze zdjęć możesz zrobić pełną opowieść. Mogą to być niezapomniane chwile w związku, umieszczone w porządku chronologicznym lub uchwycone momenty rozwoju dziecka.

Ulubione obrazy mogą wypełnić całą ścianę lub tworzyć piękne figury w zależności od pomieszczenia, w którym będą zawieszone. W sypialni zrób serduszko ze zdjęć na ścianie przy łóżku, do salonu wybieramy panel, w korytarzu fotografie układane są w chaotycznej kolejności.

W dużej rodzinie można robić zdjęcia na drzewie, które będzie wyświetlało genealogię rodzaju. Roślina może być pomalowana lub ozdobna.

Aby nie zepsuć powierzchni ściany otworami z gwoździ, użyj folii samoprzylepnej. Ale zdjęcia są do niej "przymocowane", dlatego zanim utworzysz kompozycję, musisz zrobić kopie zdjęć.

Kolaż portretów pasuje do obrazów natury. Mogą to być egzotyczne krajobrazy tropikalnych krajów, niekończący się błękit morza lub zachwycające zdjęcia pól pszenicy.

Istnieje wiele opcji umieszczania zdjęć na ścianie. Możesz wymyślić własną, zainspirowaną własnym domem i pięknymi zdjęciami.

 • Kategoria
 • Projektowanie wnętrz
 • 133823
 • 1
 • Kategoria
 • Projektowanie wnętrz
 • 150227
 • 1
 • Kategoria
 • Projektowanie wnętrz
 • 126460
 • 1

© 2011-2018 We Are Art to nowości związane z designem, sztuką, architekturą. Interesująca osoba. Zdjęcia. Wykorzystanie materiałów z naszej sztuki jest dozwolone tylko za uprzednią zgodą właścicieli praw autorskich. Wszelkie prawa do zdjęć i tekstów należą do ich autorów. Witryna może zawierać treści, które nie są przeznaczone dla osób poniżej 16 roku życia.

Dodaj komentarz

+ 15 = 25