Nazwa kategorii

Jak wygładzić skórzaną kurtkę

Jak pogładzić skórzaną kurtkę i wyprostować ją?

Twoja skórzana kurtka po zimie straciła swój kształt, pojawiły się pęknięcia i pęknięcia? Czy chcesz przywrócić produkt do dawnej świetności? Niewiele osób wie, ale można sobie z tym poradzić nawet w domu, używając zwykłych dostępnych narzędzi. Abyś mógł to zrobić łatwo i bez pomocy, zastanówmy się, jak wyprasować skórzaną kurtkę.

Sama skóra jest materiałem dość elastycznym, ponieważ fałdy i fałdy na niej powstają dość rzadko. Z reguły pojawiają się w wyniku niewłaściwego przechowywania. Najczęściej dzieje się tak, gdy produkt jest składany w torbie.

Co najgorsze, jeśli na kurtce z takim schowkiem na górze są dodatkowe rzeczy, które przyczyniają się do powstawania wgnieceń i wgnieceń. Takie błędy przechowywania mogą jednak mieć miejsce nie tylko w domu, ale także podczas transportu rzeczy, a także podczas ich pobytu w magazynach - takie przypadki są najczęstsze.

Ponadto mogą pojawić się problemy z produktem, jeśli kurtka wisi w szafie przez długi czas na wieszaku, który nie jest odpowiedni, pod nim było kilka innych rzeczy lub piorun produktu nie był zapięty.

Wszystko to może prowadzić do deformacji skóry, pojawienia się na niej zmarszczek, które później trzeba wyeliminować. Na szczęście nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Istnieje kilka skutecznych metod domowych, jak wyprostować skórę. Wśród nich jest parowanie, obróbka skóry wazeliną, wieszanie, a także prasowanie kurtki. Przyjrzyjmy się wszystkim tym metodom bardziej szczegółowo.

Jeśli masz dużo czasu, możesz po zakupie przedmiotu wyposażyć go w konwencjonalne krzesło lub wieszak. Po prostu musisz zawiesić produkt i poczekać, aż zostanie wygładzony pod własnym ciężarem. W większości przypadków, aby osiągnąć ten efekt, wystarczy kilka dni (jeśli kurtka jest cienka) lub kilka tygodni (jeśli skóra produktu jest wystarczająco gruba).

Ważne: Przedstawiona metoda umożliwia usunięcie małych fałd na materiale. Jeśli twoja kurtka nie jest tylko wijąca się, a fałdy na niej utworzone, będziesz musiał postępować bardziej radykalnie.

Jeśli nie wiesz, jak prasować skórę w domu żelazkiem lub boisz się z nią pracować, możesz spróbować wyrównać ją za pomocą wazeliny. Aby to zrobić, musisz również ostrożnie powiesić produkt, a następnie wyrównać zagniecenia wazeliną.

Zmiękczy materiał i usunie zmarszczki. Będziesz musiał tylko zostawić produkt na kilka godzin zawieszony na ramionach i możesz wyjść w tym zewnętrznym ubraniu do światła.

Jak dbać o skórę?

Wskazówka: jeśli nie masz wazeliny, możesz użyć zwykłego oleju rycynowego. Nie radzi sobie gorzej z fałdami na skórze, a praktycznie w każdym domu.

Metoda 3 - użyj gorącej kąpieli

Jak wygładzić skórę w ciągu godziny bez specjalnych narzędzi? Można to zrobić za pomocą zwykłej pary. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 1. Aby zebrać umywalkę lub wannę z gorącą wodą.
 2. Zawiń kurtkę nad łazienką na ramionach. Wskazane jest, aby upewnić się, że sam materiał nie wchodzi w kontakt z wodą.
 3. Pozostaw produkt na wieszaku na godzinę. W tym czasie lepiej jest zamknąć łazienkę.

Para z basenu z gorącą wodą lub z kąpieli może wygładzić produkt. Będziesz mieć tylko godzinę na ubieranie kurtki z wanny i czekanie aż się ochłodzi. Nałożenie czegoś, zanim całkowicie się ochłodzi, jest niemożliwe - może to doprowadzić do jego deformacji.

W domu, pognieciona skórzana kurtka może być prasowana zwykłym żelazkiem (uwaga, ta metoda jest odpowiednia tylko dla produktów wykonanych z gładkiego materiału). Aby nie uszkodzić twojej rzeczy, powinno to być zrobione w ten sposób:

 1. Najpierw należy ustawić minimalną temperaturę rozgrzewania. Steam dla tej procedury nie powinien być używany.
 2. Kurtka powinna być umieszczona na desce do prasowania lub na stole. Możesz prasować kurtkę z niewłaściwej strony, jeśli podszewka nie przeszkadza, lub z przodu.
 3. Wygładź kurtkę za pomocą papieru do pakowania lub tkaniny o gładkiej fakturze. Służy do tego zwykły ręcznik kuchenny lub gaza nie może - mogą pozostawić ślad na skórze.
 4. Wykonuj powoli żelazko, nie wciskając go w tkaninę. Po przetworzeniu strony musisz sprawdzić wyniki pracy. Jeśli cię usatysfakcjonują, musisz poczekać, aż ta część skóry się ochłodzi, a następnie przejść do następnej.

Wskazówka: Jeśli chcesz dokładnie wygładzić rękawy, kołnierz lub inne małe części produktu, użyj do tego celu specjalnej małej listwy deski do prasowania. Więc zrobisz to łatwo i ostrożnie.

Metoda 5 - użyj pary

Możesz również wyprostować skórzaną kurtkę z parą z żelaza. To prawda, że ​​będziesz musiał pracować w tym przypadku zupełnie inaczej niż po wyschnięciu. Będziesz potrzebował:

 1. Zważyć kurtkę na wieszaku, aby można było ją swobodnie sięgnąć gorącym żelazkiem. W takim przypadku nie ma potrzeby zakrywania niczego ciałem - musi być bezpośrednio dostępny.
 2. Teraz musisz ustawić tryb wytwarzania pary, poczekaj, aż żelazko się nagrzeje.
 3. Następnie wystarczy przejść promem wzdłuż pokruszonych obszarów produktu. W takim przypadku niezwykle ważne jest, aby nie dotykać samej skóry, w przeciwnym razie po prostu ją zepsuć. Aby zapewnić bezpieczną obsługę, wystarczy trzymać żelazko w odległości 0,15 metra od samego produktu.

Wideo: pielęgnacja skóry

Ważne: Ponadto zamiast zwykłego żelazka domowego można użyć parowca. Jest wygodniejszy w użyciu i pozwoli Ci szybko i łatwo poradzić sobie z zadaniem.

Z reguły, aby zapewnić wierzchnią odzież z prawdziwej skóry, skuteczny wygląd można uzyskać podczas jednej sesji obróbki za pomocą pary lub suchego żelaza. Ale jeśli nie udało ci się zrobić tego samemu, lub jeśli boisz się zepsuć to w ten sposób, lepiej dać klepnięcie w nowej skórzanej kurtce do czyszczenia na sucho. Tam, w ciągu kilku godzin, rzecz zostanie doprowadzona do właściwego stanu.

Brak powiązanych artykułów

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Mój elektryczny nóż (mam sititek), niestety, postrzępione noże nie szlifują, ale zwykłe i ceramiczne - po prostu super! Najważniejsze, że urządzenie jest bezpieczne, nie musisz go ukrywać przed dziećmi.

Możesz użyć skutecznej procedury o nazwie "Dry Fog", która jest w stanie wyeliminować nieprzyjemny zapach. Szybki, nieszkodliwy, niedrogi i naprawdę pomaga!

Jet5 brać i nie robić nonsensu))) czyści powierzchnię lubyk z gumy do żucia i wosku. Możesz również łatwo usunąć klej z taśmy klejącej.

Znajomy polecił suchą mgłę, ale wspiął się na ich strony dużo ich pochwał, a cena nie jest tania, a nie wszyscy idą do wyjścia, nie mogę już tego rozgryźć, może ktoś w tym wie?

Podaję poduszki lub pranie chemiczne, albo też myję dom w pralce. Zgodnie z recenzjami na forach dowiedziałem się o narzędziu UniPuh, teraz tylko ja go używam.

Uwaga, proszę! Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła

Minty skórzana kurtka: jak ją wygładzić i co?

Wygładzanie kurtki w naturalny sposób i używanie pary

Konieczność zajęcia się kwestią prasowania żelaznej kurtki może pojawić się w każdej porze roku. Fałdy i zmarszczki na podobnej rzeczy powstają zarówno ze stałych skarpet, jak i ze względu na ich skład w połączeniu. Pomarszczony może wyglądać jak używana kurtka wykonana z miękkiej lub cienkiej skóry lub zaraz po zakupie, jeśli została zapakowana w niewłaściwy sposób. Aby pozbyć się niewielkiego i krótkotrwałego zalomowa, warto przyjrzeć się naturalnej metodzie wygładzania produktu.

Jak wygładzić skórzaną kurtkę w domu bez użycia jakichkolwiek pomocy

 1. Biorąc rzecz w rękę, powinna być dobrze wstrząśnięta.

Po założeniu kurtki na 2-3 dni można łatwo pozbyć się drobnych nierówności na jej powierzchni. Jednak ten sposób wygładzania zgniecionej skórzanej kurtki jest odpowiedni tylko dla produktów z lekkiej, cienkiej i naturalnej skóry.

Drugą opcją wygładzenia zewnętrznej odzieży z dowolnego wariantu skóry jest prosty palec u nogi produktu. Dzięki podobnej kurtce idealnie można "nałożyć" na ciało, przybierając kształt, a małe lub drobne zagięcia są eliminowane samodzielnie. Do takiej procedury wystarczy chodzić w kurtce przez 2-4 godziny. Metoda jest szczególnie odpowiednia do rozwiązania problemu wygładzania skórzanej kurtki po jej zakupie w sklepie.

Jak wygładzić skórzaną kurtkę w domu za pomocą ciepłej pary

Pierwsza opcja. Delikatnie powiesić produkt na wieszaku, mając w łazience. Włącz kurek wystarczająco gorącej wody do pary. Pozostaw kran otwarty, zbierając wodę i tworząc "efekt cieplarniany" w pomieszczeniu. Drzwi do łazienki muszą być szczelnie zamknięte. Pod wpływem pary produkt skórzany szybko się wygładzi.

Jak wyprostować skórzaną kurtkę: prasowanie i domowa "prasa"

Nie chcąc dać skórzanej kurtce suchego czyszczenia, ale nie uzyskując pozytywnego rezultatu z parowania lub naturalnego prostowania produktu, można odnieść się do dwóch innych skutecznych sposobów.

Jak wyprasować skórzaną kurtkę żelazkiem

Przed prasowaniem często pojawiają się wątpliwości i czy można prasować skórzaną kurtkę żelazkiem, czy nie będzie bolało jak wygląd produktu?

 1. Nadal pożądane jest przekierowanie produktu na niewłaściwą stronę.

Poniższy film pokazuje, jak wygładzić skórzaną odzież wierzchnią:

Co jeszcze możesz spróbować zwrócić skórzaną kurtkę, by wyglądała atrakcyjnie i bez zmarszczek? Możesz spróbować wyprostować produkt za pomocą prasa, stworzony z improwizowanych materiałów. Na przykład dopuszcza się stosowanie ciężkich ładunków: ciężkich książek, bele odzieży, pojemników z wodą. Ta opcja jest odpowiednia dla produktów wykonanych ze sztucznej skóry.

 • Umieść kurtkę na płaskiej powierzchni.

Dodatkowe metody i zalecenia

Nie chcąc narażać swojej ulubionej skóry na poważne efekty, możesz odnieść się do "oszczędnej", jednak dość skutecznej metody. Nadają się zarówno do skóry naturalnej, jak i sztucznej.

 1. Naturalna skóra nie toleruje wody, łatwo się rozciąga. Dlatego należy zapobiegać pojawianiu się kondensacji na powierzchni płaszcza w czasie zdzierania.

Nawet w sytuacjach, gdy skórzana odzież wierzchnia jest przechowywana prawidłowo, podczas procesu jej zużycia mogą pojawić się drobne zmarszczki. Pozbycie się ich nie będzie trudne, wybierając jeden z dostępnych sposobów wygładzania skórzanej kurtki w domu. A po tym, jak ulubiona rzecz będzie wyglądać jak nowa.

Tryb kompaktowy | Tryb normalny

Kopiowanie materiałów na stronie bez naszej pisemnej zgody jest ZABRONIONE!

Kurtka Gladim: instrukcje krok po kroku dotyczące pracy z produktami skórzanymi i ubraniami ze sztucznej skóry

Od dziesięcioleci skórzane kurtki nie straciły na aktualności. Są noszone przez wszystkich: mężczyzn i kobiety, starych i młodych ludzi. Jakość skórzanych kurtek pozwala na noszenie ich przez kilka sezonów. Jest to jednak możliwe pod warunkiem, że przechowywanie i pielęgnacja kurtki są właściwie utrzymywane. Bardzo często podczas przechowywania kurtka jest pomarszczona. Dlatego na początku sezonu pojawia się pytanie, jak właściwie wygładzić zagniecenia na skórzanej kurtce i wprowadzić ją we właściwą formę. W zależności od materiału, z którego wykonana jest kurtka (skóra naturalna lub sztuczna), istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu w domu.

Jak wygładzić kurtkę w domu

Materiał kurtki ma pierwszorzędną rolę w skuteczności metody, z jaką będzie wygładzany. Skóra naturalna, skóra ekologiczna i skóra ekologiczna wymagają różnych poziomów obróbki temperatury, wilgotności i pary. Dlatego, aby nie popsuć ulubionej rzeczy, należy zwrócić uwagę na osobliwości prasowania każdego materiału.

Przed przetworzeniem produktu należy zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji produktu na etykiecie.

Kurtki wykonane ze skóry, nawet z barbarzyńskim magazynem, nie gniotą się bardzo. Ale nawet w przypadku produktu o wysokiej jakości mogą pojawić się zmarszczki i zmarszczki, zwłaszcza w okolicach łokci i dolnej części pleców. Skórzaną kurtkę można wyprasować przez gęstą tkaninę, użyć parowca, prasy, specjalnego nawilżacza lub oleju.

Produkt wykonany ze skóry naturalnej wymaga delikatniejszej pielęgnacji, a nie kurtek ze skóry ekologicznej lub ekologicznej. Ale nawet skóra ekologiczna i skóra ekologiczna mogą utracić swój pierwotny wygląd, jeśli zastosuje się metodę prasowania, która nie jest odpowiednia dla takiego materiału. W każdej metodzie wygładzania kurtki miętowej są pewne niuanse. Na przykład, lakierowanej lub prasowanej skóry nie należy prasować żelazkiem, taki produkt jest bardziej odpowiedni do gotowania na parze.

Spróbujmy wymyślić, jak wygładzić pogniecioną skórzaną kurtkę metodami domowymi.

Aby prasować skórzaną kurtkę nie jest zabronione, konieczne jest tylko przestrzeganie pewnych zasad, aby nie zepsuć rzeczy:

 1. Ustawić reżim temperatury na żelazku od 110 do 140 ° C. W przypadku wielu modeli żelazek, temperaturę tę określa napis "jedwab".
 2. Rozłóż kurtkę na płaskiej powierzchni i wygładź podszewkę.
 3. Rozłożenie na kurtce jest blowjakiem (gęstym materiałem, na przykład lnem lub grubą bawełną), przez które będzie prasowane.
 4. Rozpocznij prasowanie od kołnierza i rękawów, wyłączając funkcję podawania pary na żelazku.
 5. Aby prasować kurtkę bardzo łatwo i dokładnie, aby nie rozciągnąć tkaniny.
 6. Natychmiast po prasowaniu powiesić kurtkę na wieszaku z szerokimi ramionami.

Podczas prasowania materiał nie może się stykać! W tym celu można włożyć rolki do rękawów.

Ta metoda jest bardzo wygodna do wygładzania produktów ze skóry. To zajmuje trochę czasu i nie wymaga dużego wysiłku. Jeśli nie ma w domu parowca, można go zastąpić żelazkiem z funkcją pary. Aby prawidłowo wyprostować skórzaną kurtkę, potrzebujesz:

 1. Zawieś pogniecioną kurtkę na wieszaku z szerokimi ramionami.
 2. Warto przetworzyć prom, zaczynając od rękawów i kołnierzyka. Zrób to z odległości 20 cm od powierzchni produktu, stopniowo zmniejszając ją do 15 cm.
 3. Nie zwlekaj parowca przez długi czas w jednym miejscu, w przeciwnym razie skóra się zniekształci.
 4. Ciężkie zagniecenia powinny być parowane przez kilka sekund.
 5. Po ugotowaniu na parze pozwól mu osuszyć się i wysuszyć produkt na kilka godzin.

Podczas zdejmowania nie dotykaj skórzanej kurtki rękami, aby nie pozostawały na niej odciski palców.

Ta metoda jest najbardziej odpowiednia dla produktów wykonanych z eko-skóry i kozhzamy. Do prasy można użyć stosu książek, butelki wody lub innego ciężkiego przedmiotu. Najważniejsze jest to, że powierzchnia przedmiotu, który zostanie przyciśnięty do kurtki, była gładka. Aby wyprostować fałdy na skórzanej kurtce, potrzebujesz:

 1. Wyprostuj produkt skórzany na płaskiej powierzchni.
 2. Rozciągnij powierzchnię kurtki czystą, gęstą szmatką.
 3. Prostując fałdy na kurtce, naciśnij na nią.
 4. Pozostaw prasę na kurtce na 12 godzin (wymagane minimum).
 5. Po upływie czasu wyjąć prasę, potrząsnąć kurtką, zapiąć i powiesić na szerokim wieszaku.

Jako naciśnij, należy używać płaskich przedmiotów, aby uniknąć możliwych zagnieceń.

Nawilżający do wyrobów skórzanych

Nawilżacze do produktów skórzanych są dostępne w postaci sprayu, dzięki czemu ich stosowanie jest bardzo wygodne. Skład sprayu do specjalnych środków zmiękczających i substancji chroniących skórę przed uszkodzeniem. Aby wyprostować produkt skórzany, potrzebujesz:

 1. Rozłóż kurtkę na płaskiej powierzchni.
 2. Wstrząsnąć sprayem, aby wymieszać substancje czynne aż do uzyskania gładkości.
 3. Spryskaj powierzchnię kurtki z odległości 20-25cm.
 4. Spłucz produkt suchą, czystą szmatką na powierzchni produktu skórzanego, aż do całkowitego wchłonięcia.
 5. Zawiesić kurtkę na wieszakach, zapiąć i pozostawić na kilka godzin w stanie zwisającym.

Kategorycznie nie zaleca się naturalnego suszenia balsamu na powierzchni kurtki.

Olej z orzecha włoskiego może przyjść z pomocą zmiętej skórzanej kurtce. Aby uzyskać pożądany wynik, potrzebujesz:

 1. Włóż poduszkę i rolki do kurtki, aby rozprowadzić skórę.
 2. Nałóż dysk z waty na czystą skórę.
 3. Powtórz drugi akapit 3-4 razy w krótkich odstępach czasu.
 4. Zawieś kurtkę na wieszaku w suchym pomieszczeniu, aż olej całkowicie się wchłonie.

Analog masła orzechowego w tej metodzie wygładzania kurtki może służyć jako wazelina lub gliceryna.

Zabronione i nieskuteczne metody pracy z naturalną i sztuczną skórą

Aby nie tracić czasu i nie zepsuć ulubionej skórzanej kurtki, warto dowiedzieć się, jakie metody w walce z siniakiem i fałdami są dokładnie bezużyteczne:

 1. Jedną z najbardziej nieefektywnych metod wygładzania skórzanej kurtki jest jej wygięcie. Rezultat w ten sposób można osiągnąć tylko wtedy, gdy kurtka będzie trwać dość długo w pomieszczeniu o dużej wilgotności.
 2. Wygładzenie kurtki suszarką do włosów. Suche powietrze sprawi, że skórzana kurtka, skórzana kurtka lub eko skóra będą szorstkie i sztywne, ale nie zwalniają siniaków.
 3. Wygładzanie kurtki ciepłą wodą. Kontakt z gorącą wodą jest szkodliwy dla produktów skórzanych. Materiał jest zdeformowany i traci kolor.
 4. Rozciąganie fałd. Rozciąganie fałd za pomocą dłoni nie tylko nie pomaga pozbyć się siniaków, ale również psuje wygląd skórzanego produktu.
 5. Zużycie kurtki. Ta metoda potrwa bardzo długo, zanim kurtka zostanie wygładzona. Dlatego nie zaleca się go używać.

Jak prawidłowo wyprasować: ważne niuanse

Czasami zdarzają się sytuacje nadzwyczajne, na przykład, kiedy trzeba wygładzić jedną część kurtki lub wygładzić kurtkę grubą izolacją. Spróbujmy rozważyć opcje rozwiązania takich problemów.

Usuwamy zmarszczki na naturalnej skórze kołnierza

Wyeliminuj zagniecenia na obroży skórzanej kurtki nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Aby to zrobić, wyprasuj kołnierz po obu stronach żelazkiem przechodzącym przez materiał. Po prasowaniu należy kilkakrotnie pocierać w kołnierzu olej z orzechów (wazelina, gliceryna). Po manipulacjach z fałd na kołnierzu nie pozostanie ślad.

Jak wyprostować skórę z wadami

W przypadku wyrobów skórzanych z wadami odpowiednie są suche metody prasowania lub obróbki skóry olejem orzechowym. Wygładzenie kurtki parą może zaostrzyć wady skórzanej kurtki.

Jak wygładzić fałdy na zimowej skórzanej kurtce

Zimowa kurtka skórzana, z reguły, jest wytwarzana z grubą warstwą izolacji, więc proces prasowania w tym przypadku jest bardzo skomplikowany. Na kurtki zimowe po składanych fałdach są mniejsze, ale są duże. Jeśli grzejnik można odpiąć, wygładzenie kurtki nie będzie bardzo trudne. Jeśli nie, zostanie wyprasowany żelazkiem, parowcem i nawilżaczem. Po tych wszystkich zabiegach kurtka musi się zawiesić na kilka godzin.

Gładka skórzana kurtka może być stosowana nie tylko w pralniach suchych, ale także w domu. Aby to zrobić, musisz znaleźć właściwą drogę dla swojego umysłu i nie rozpaczaj, jeśli nie zadziała po raz pierwszy. Że rzeczy zawsze są zadowolone z ich wyglądu, trzeba je szybko uporządkować i oczywiście nie zapomnieć o właściwym przechowywaniu.

Dodaj komentarz

17 + = 20